DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Atloemeiftcorso te llergren. No. *8? Dif nommer bestaaf aft 2 blades Honderd dertigste Jaargang 1928 4*4 ibonaemcntsprljs bij vooruitTbetaling per 3 raaanden f2.fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adyertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar ploat&iuinite. Brieyen franco N.Y. Boefc- en Ilaiuielsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Rod actio No. 83. DOXDEKDAG Dageiykssii ©werziciit. DE VOLKENBOND. De Poolsch-Litausche kwestie op de agenda; Spanje weer terug. in den Bond; permanente en semi-permanente zetels; wie Engeland vertegenwoordigt. In bet laatste van deze maand komt de Raad van den Volkenbond weer bijeen voor de.ge- bruikelijke driemaandelijlcsche bijeenkomst. In September zal dan de vergadering van den Volkenbond zelf plaats hebben. De agenda van deze raadszitting bevat een punt, dat van groot belang is, de Poolsch- Iifhausche kwestie. Deze kwestie is, zooals men weet, al reeds eerder in den Raad behandeld, echter zonder dat ze resultaten afwierp. Thans zijn Polen en Lithauen overeengekomen, deze recht- streeksche onderhandelingen te hervatten en wel te Geneve en tegelijkertijd met de bijeen komst van den Raad Een belangrijk punt dus! Zooals gezegd, komt in September de ver gadering van den Volkenbond. Deze zal zich bezig houden met het vraagstu'k van de sa- menstelling van den Raad. Spanje immers, dat zich een paar jaar ge- leden uit den Volkenbond terug trok, omdat men aan zijn verlangen, om bet een perma- nenten zet te verschaffen, niet wilde voldoen heeft thans te kennen gegeven op zijn besluit terug te komen en in den Volkenbond te blij- vend Die permanente zetels zijn blijkbaar lastige problems. Zooals men weet, zijn er slechts vijf permanente leden in den Raad (n.l. de er- kenae groote mogendheden Engeland, Frank- rijk, Italie, Duitschland en Japan) en 9 niet permanente leden, die voor drie jaar zitting hebben. Echter, drie van die niet-permanente leden zouden semi-permanente worden, d.w z. voor hen bestond de mogelijkheid van herko- zen te worden. Men deed dit laatst, om aan de wensch van Spanje en Brazilie tegemoet te komen. Deze landen behooren wel niet tot de groote mogendheden, maar zijn toch, om hun positie in de wereld, belangrijk genoeg, be- langrijker althans, dan de andere ldeine sta ten. De derde half-permanente zetel zou Polen krijgen, want ook Polen meende daar recht op te hebben, omdat het slechts dan zijn belangen zou kunnen behartigen, nu Duitsch land als permanent lid in den Raad werd op- jenomen. Polen was met die oplossing tevreden Spanje en Brazilie niet en deze twee laatsten trokken zich uit den Volkenbond terug. Nu komt Spanje terug, tenminste, als het den half-permanenten zetel lcrijgt toegewezen Hierop nu is alle kans; Frankrijk, Engeland en Duitschland zegden hun steun toe en zoo zal Spanje dan, ondanks de houding in 1926 aaugenomen, zijn wensch ingewilligd zien en den zetel, dien het in 1926 niet wilde aan- nemen, thans verkrijigen! Spanje kan dus onmogelijk beweren, dat de groote mogendheden het moeilijkheden in den weg gelegd hebben, al blijft het eenigszins vreemd, dat d»ze mogendheden zoo tegemoet- komend zijn. na eerst zooveel ondankbaars te hebben moeien ondervinden van dit land Sir Austin Chamberlain zal om gezonds- heidredenen doze keer niet aan de bijeenkomst van den Volkenbond deelnemen. Thans zal lord Cushendun, die ook tijd'elijk minister is, wegens de ziekte van Chamberlain, Engeland vertegenwoordigen te Geneve. Een niemve ster dus aan den poliiieken hemel Direct eur: G. H. KRAK, Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. AUGUSTUS CHINA. MANDSJOERIJE EN DE NATIONALISTEN. Ongerustheid in Japan. De Japansche autoriteiten vertoonen dui- 'eiijk waarneembare ongerustheid over de mogelijkheid dat Mandsjoerije onder de overheersching komt yan de Chineesche na- tioiialisten. Zij vreezeu dat de extremisten radicale maatregeien zulien nemen, zooals de opheffing van alle overeenkomsten met Japan betreffende Mandsjoerije, hetgeen waajrschijnlijk een gewapende actie zal noo- dig maken, die Japan juist wenscht te ver- mijden. DE OPZEGGING DER VERDRAGEN. Onderhandelingen met Duitschland. Een radiogram uit Berlijn meldt, dat de Duitsche gezant te Peking in Sjanghai is Mngekomen om onderhandelingen aan te snoopen met de regeeriog van Nanking. AMERIKA EN DE NATIONALISTEN. Een scherpe brief. Do gezant der Ver Staten te Peking heeft een brief gericht tot den minister van buiten- lar.dsche zaken, wafrin hij de nationalisti- scne regeering beschuidigt niet haar herhaal- de oelofkn te zijn nagekomen om alle Aene- nkaansche eigendommen te ontruimen, welke ®or militairen of anderen rijn bezet, en nieuwe bezettingen te veflnnderen. Als bewgs van de goede trouw der na tional is fsrriv regeering wordt verlangd, dat loudt ters'on(d eQ volkomen op- DUITSCHLAND. DE VEILIGHEID OP DE SPOORWEGEN. E*~ ministerieele aanschrijving. Bim 'K-US DDdrn heeft do rijkeverkeers- .iimsttr v. Guerai d in een aanschrijving nieuwe v^rsaniften voor de veiligheio ge- gtwn, weike regelipg 1 Oct. in werkir/,- treedt. Zij bevat bepalingen over de spoor- banen zelf, over het materiaal, het bedrijf, het toezicht en tenslotte ook voor het publiek. Dit voorschrift geldt voor alle spoorwegen in Duitschland, die het algemeene verkeer bedienen Onder de bepalingen voor de veiligheid van het reizend publiek is er bijv. een, waar- bij wordt voorgeschreven, dat de lijn zoo moet worden onderhouden, dat elk gedeelte ervan zonder gevaar kan worden bereden met de grootste daarvoor vastgestelde snel- heid. De hoofdlijnen moeten elken dag, de zijlijnen om den dag gei'nspecteerd worden, voor welk werk geen vrouwen mogen wor den aangewezen. Gevaarlijke punten moe ten onder voortdurende controle staan. In de treinen moeten o.a. aanwezig zijn: werktuigen, welke bij een ongeval noodig kunnen zijn, benevens geneesmiddelen enz., voor eerste hulp bij ongelukken. Verder is de snelheid vastgesteld. Zoo wordt bepaald, dat sndtreinen 100 K. M. per uur mogen rijden, welke snelheid onder bijzonder gunstige omstandigheden met goedkeuring der veiligheidscontroleurs tot 120 K. M. kan worden opgevoerd. Goederen- treinen mogen niet harder rijden dan 65 K. M., evenals losse locomotieven; arbeiderstrei- nen niet harder dan 45 K. M DE LASTIGE HoLZ. Hij ranselt een communistisch dag- blad-diredeur af. De Volkswille, het orgaan van de Duit sche afgescheiden communisten deelt mee, dat Max Holz niet tevreden was over het honorarium dat de communistische Welt am Abend hem voor de publicatie zijner herinne- ringen betaalt. Toen hij zich daaromtrent tot den directeur van het blad wendde, werd hij met dezen handgemeen. De directeui' werd tegen den grond geslagen. De publicatie van de herinneringen van Holz is terstond ge- staakt. MISBRUIK VAN GEMEENTEGELD. De vroegere burgemeester van de gemeen- te Erbach heeft met gelden van de gemeente een aantal particuliere ondernemingen ge- sticht, die eenigen tijd geleden hun betalin- gen gestaakt hebben. Door vervalschte ba- lansen en protocollen van gemeenteraadsbe- sluiten probeerde hij van banken geld los te krijgen. De gemeente en een cooperatieve vereeni- ging waarvan de man voorzitter was, zijn borg voor het geld, dat als verloren be- schouwd wordt. De verplichtingen van de ge meente moeten meer dan een millioen beloo- pen, van de cooperatie een half millioen. De vroegere burgemeester is gearresteerd. BELGIe. EEN KLERK ALS KANTONRECHTER. Vanwege de jacht Een ongelooflijke gebeurtenis heeft plaats gevonden bij een der Belgische kantonge- rechten. Toen de president, dr. Dransfeld, als gewoon des morgens de verschillende ka- mers inspecteerde, bemerkte hij in een een hem onbekenden rechter, die zonder toga bij de zitting hield. Toen dr. Dansfeld deze on- bekende naar zijn naam enz. vroeg, bekende deze na lang aarzelen en allerlei uitvluchten, dat hij slechts klerk was, maar in opdracht van een „Assessor" dien dag waarnam. De jeugdige Assessor" had nl. Zaterdag een uitnoodiging gekregen voor een jachtpartij, welke hij voor niets ter wereld wilde mis- sen! En daarom had hij het met den klerk maar op een akkoordje gegooid. Tegen beide ambtenaren is een discipli- nair onderzoek ingesteld. De „Assessor" is onmiddellijk verplaatst. ENGELAND. DRONKENSCHAP. Te Southend-on-Sea, de Engelsche bad- plaats, is j.l. Maandag den beurs-vacan- tiedag door de autoriteiten de ietwat on- prettige ervaring. opgedaan, dat, hoewel de dronkenschap onder de mannen aanzienlijk is afgenomen bij vroeger vergeleken, die on- 1 der meisjes zeer is toegenomen. De dronken jonge vrouwspersonen hadden de politie heel wat last en moeite gegeven. Dtaar kwam bij dat ettelijke baders zich hebben bezeerd aan glasscherven, afkomstig 'van gebroken flesschen, door bandelooze lie- 1 den in het water gegooid. SIR AUSTEN CHAMBERLAIN. Zijn ioestand. De jongste berichten omtrent Sir Austen Chamberlain zijn, dat hij goed vooruitgaet, evenwel nog steeds aan bed gebonden is en dat hem volkomen rust is opgelegd, alvorens hij zijn ambtsbezigheden weer hervat, waar- schijnlijk niet voor November. De longont- steking schijnt dus erger te zijn geweest dan men aanvankelijk aannam; Chamberlaiil is er tenminste sterk door verzwakt. DE ZAAK-SLATER. De aangeboden 6000 aanvaard Oscar Slater heeft het aanbod van 6000 pond sterling aangenomen als ex gratiabeta- ling van de regeering wegens de door hem uitgezeten 18H jaar gevangenisstraf, waar- toe hij' onrechtmatig werd veroordeeld. Het aanbod is gedaan door het departement van Schotland. Slater zal beginnen met eerst eens rust te nemen, waarna hij voornemens is om een reeds door hem gepatenteerde uitvinding, een machine, nader uit te werken. TURKIJE. HEVIGE BRANDEN. Oroote schade. Naar een B. T. A.-telegram uit Angora meldt, zijn hevige brandeo uitgebroken te Broessa en te Koetahis In de eerste stad wa- ren vier brand'haarden; er zouden zestig hui- zen zijn verwoest. De brand te Koetahis ging in drie richtingen voort en woedde vijf uur land; hier zouden een honderd huizen zijn vehbrand. Volgens een later telegram van het W. B zij>n te Broessa vier hotels verbrand, bene- vens zes woonhuizen en 48 winkels. De scha- de bedraagt ongeveer 200.000 T. P., waar van slechts 6000 door verzekering gedekt zijn De brand heeft zulk een omvang aangenomen, omdat in het geteisterde stadsdeel zich ben- zineopslagplaatsen bevonden. De politie stelt een onderzoek in. GRIEKENLAND. EEN POLITICUS VRIJGELATEN. De andere wordt tot de betaling van het losgeld vastgehouden. De oud- afgevaardigde Mylonas is gisteren door de roovers, die hem en den oud-afgevaar- digde Melas ontvoerd hadden, vrijgelaten. De roovers wiilen de betaling van het los geld afwachten, voordat zij1 Melas vrij laten Van offirieele zijde wordt het bericht, dat de regeering bereid is om het losgeld te betalen, tegengesproken. ITALIe. DE GEZONKEN DUIKBOOT. Nadere bijzonderheden. Gebleken is bij nader onderzoek, dat de bemanning ten deele bij het eerste binnen- dringen van het water, ten deele als gevolg van door de accumulatoren ontwikkelde gas- sen om het leven is gekomen. De opvarenden bevonden zich op hun posten, alsof de boot zich op een gewone onderwatervaart bevond. Ook de officieren Vielo en Fasculo bevonden zich op hun post. Van een mogelijk plaats gehad hebbende paniek werd niets bemerkt. Waarschijnlijk hebben de mannen tot op het laatste oogenblik op hun redding gehoopt. Uit het onderzoek van den huid van de duikboot is gebleken, dat het vaartuig niet zooals men eerst aannam door de destroyer „Missori" geramd werd, doch slechts in aanraking met den propeller van dit schip is geweest. Ook is gebleken, dat, hoewel de waterdichte schotten in den on- derzeeer stand hebben gehouden, zij op den langen duur poreus werden, zoodat het wa ter doorsijpelde. Het zout van het zeewater, een verbinding vormende met het zwavel- acid uit de accumulatorenbatterijen, ontwik- 1 kelde een schadelijk gas, dat der bemanning noodlottig is geworden. Na veel moeite slaagde men erin een tube in de boot van buiten af aan te brengen, zoodat frissche Tucht kon worden ingepompt. DE VESUVIUS WERKT. De Vesuvius werkt weer en werpt groote hoeveelheden lava uit. Men acht echter geen gevaar voor de op- en omwonenden aanwe zig. In het Z.-W. deel van den krater heeft zich gisteren een nieuwe mond gevormd, waaruit met hevige knallen een krachtige lavastroom kwam. Men verwacht, dat de uitbarsting nog wel eenige dagen duren zal. RUSLAND. DE VERVGLGINGEN VAN DE ARBEI- DERS- EN DORPSCORRESPONDENTEN. In Oeljanofsk (Simbirsk) aan de Wolga hebben de vroegere vakvereenigingsleider Iwanof en zijn secretaris Sidorof terecht ge- staan, omdat zij arbeiderscorrespondenten vervolgd en hun het leven zuur gemaakt hadden. Zij kregen beiden vijf jaar gevange nisstraf. Tegelijk wordt gemeld, dat te Kief een ar- beidtxscorrespondent met een revolverschot gedood is, die een energieken strijd voerde te- gen het toenemende anti-semitisme in den communistischen jeugdbond. In het dorp Se- menofzy hebben koelaki den dorpscorres- pondent Satirenko, een voorvechter van de „dorpsarmoede", vermoord MEXICO. HET PRESIDENTSCHAP. Verlenging van Canes' ambtstermijn? Volgens berichten der Mexicaansche dag- bladen is er een georganiseerde beweging gaande om president Calles er toe over te halen om nog twee jaar als president aan te blijven. De gouverneurs van alle Mexi caansche staten zulien deze week een petitie ontvangen van don Amado Aguirre, gouver- neur van het zuidelijk gebied van Beneden- Californie, waarin er op wordt aangedron- gen de grondwet te veranderen in dien zin, dat president Calles' ambtstijd tot zes jaar wordt verlengd. Een soortgelijk manifest is uitgegeven door de politieke volgelingen van don Adalberto Tejedo, die Zondag werd ge- kozen tot gouverneur van Vera Cruz, terwijl Agrarische groepen dezelfde gedragslijn in- nemen. Don Aaron Saenz heeft ook de ont- binding bekend gemaakt van het Obregon- sche hoofdkwartier in de hoofdstad, wat wordt beschouwd als een aanwijzing, dai deze partij met Saenz geen rekening houdt en president Calles als de eenige uitkomst beschouwt. DE MOORD OP OBREGGN. De moeder-overste Conception gees telijk-onevenwichtig? Toral, de moordenaar van generaal Obre- gon, en moeder-overste Concepcion zijn, ge- lijk te verwachten was, naar de openbare terechtzitting verwezen, die waarschijnlijk 16 Augustus zal beginnen. Bisschop Miguel de la Mora, die, zooals wij reeds mededeelden, najnens het Episco- oaje Subcomite een vgrklaring heeft gepubU ceerd, waarin hij de beschuldiging afwijst, dat de Mexicaansche geestelijkheid verant- woordelijk is voor den moord op Obregon, zegt tevens dat algemeen bekend is, dat de non Concepcion gedesequilibreerd is en dat verscheidene gevallen van krankzinnigheid in haar familie voorkemen, maar dat overi« gens de medeplichtigheid van een non en een priester geen reden mag zijn om de schuld te leggen op de heele Kerk. Pr>ovSnciaa! nie&ews Dreigende lucfiten. „Wat zegt het weerbericht?" Met een eenigszins betrokken gezicht werd me Dinsdag deze vraag gesteld door een van onze bekende personnages, iemand, die zoo goed als dag en nacht gewerkt had om het corso te doep slagen en die nu sombe- re dreigende wolken aan den hemel zag. Het antwoord op bovenstaande vraag was niet hepaald teleurstellend. Immers, het juist ontvangen radiogram luidde: betrokken, wei nig kans op regen, later opklarend! Er was dus hoop en. hoop doet leven! Woensdagmorgen. De regen wekt me. En als ik het gordijn open trek zie ik een grijze, grauwe lucht, terwijl de straat glimt van het regenwater, dat gestaag neervalt. Bloe- mencorso! Regen! Dat kan niet, dat moet een fiasco worden! Met een somber voorgevoel snel ik naar de redactie, de regenjas aan. Neen. Bergen boft niet! Maar dan. zie, het regent niet meer! 't Wordt droog! En even later. breekt het zonnetje door! En't blijft. 't Wordt mooi weer! Gelukkig! 't Was vol in de tram, die ons van Alk- maar naar Bergen bracht. Het leek, of ge heel Alkmaar leegliep, ieder wilde naar Ber gen, naar't corso, ieder beschouwde dezen dag als „de" uitgangsdag, als een der mool- ste dagen van het jaar, als. een offici- eele feestdag. Bergen! Het leek wel, of ge- heel Bergen volgepropt was met vreemdeiin- gen. Iedereen was in een feeststemming, iedereen was uitgelaten. Hoe kon't toch ook anders! Het heerlijke zonnetje onmisbaar, liet ons niet in den steek! Het was, alsof alles medewerkte, om het bloemencorso te doen slagen. Het feest kon beginnen. In het Van Reenenpark. Alles stroomde naar het Van Reenenpark. Daar snorde een drietal watervliegtuigen van onze marine boven ons; daar heerschte de gezelligheid, daar was het centrum van de drukte, daar zag men tal- looze kleurige toiletjes, deftige heeren tus- schen uitgelaten schooljongens, daar liepen commissieleden, de jury, het bestuur, offici als en andere gewichtige personen druk heen en weer; daar wachtte het tienduizendtallige publiek op de dingen die komen zouden. En het kwam! Voorop Bergen's Harmonic, keurig ver- sierd, lustig een vroolijke marsch spelend. Zij opende de stoet, die een keur van num- mers liet zien, prachtige groepjes en groepen, een bonte mengeling van bloemen, bloemen en nog eens bloemen! Een schittering voor je oogen, een lust om te zien. Het was, of je in een andere wereld, een feeenland was, kortom. het was mooi!, onvergetelijk! Alle nummers opnoemen, het is bijna on- doenlijk. Daarvoor waren er te veel, daar voor was de stoet, die een 35-tal nummers telde, te groot. Aardig was de versierde kinderfiets. Lus tig, vol moed trapte de kleine Emmy de Jong, nagekeken door het talrijke publiek. Het dap- pere meiske moest een hartelijk applaus in ontvangst nemen! Welverdiend! Nog een andere enkeling trok de aan- dacht. De ouderwetsche poppenkast werd aan de vergeteldheid ontrukt en de bekende „Jan Klaassen" werd aardig door Jantje Diesfeldt voorgesteld. Dan een groote zwaan, geheel van bloe men. Ze stelt de „Lohengrin" voor. Aardig gevonden door het Bergen's Mannenkoor! Daar was nog een ander, eenigszins sprookjesachtig nummer: de ganzenhoedsters Nelly en Greetje. Een nummer, waarmee mevr. Postma veel eer inlegde. Nieuwe, origineele nummers, zeker, ook die waren er! Hoe prettig, leuk zagen de verkeersagentjes van Bergen er uit. Wat zou den we ze gaame in onze stad het verkeer wiilen zien regelen in hun aardige costuum- pjes! Hun bevelen zouden we onmiddellijk en met graagte! wiilen opvolgen! En de revue-girls! Snoeperige kleedjes, flatteerend, geestig, dus aantrekkelijk. Geen wonder ook, dat deze twee nummers zooveel bekijks hadden. De costumes er voor waren ontworpen door mevr trr Hall en wat zij presteert is genoeg bekend uit de revue's van haar man. Zoo zouden we voort kunnen gaan; daar had je „Moeders Parapluie (kinderen B. M. Schouten), De Kaas van? een pracht van een nummer, dat een prijs behaalde, welke, naar wij vernemen tengevolge van een vergissing niet werd uitgereikt, zoodat de eigenaar zich aan de V. V. V. daarvoor nog kan melden. Heidekindje mevrouw Lesger), daar waren „De Bloemen in Onzen Tuin (fam Haan en Meijer), de Bananenplantage (fa. Wittebrood en Scheepmaker, Alkmaar), 6 Bruidspaar en gevolg (kinderen Klemkerk), een 5-tal auto's alien zoo keurig, dat de prijstoekenning hier al bijzonder moeilijk was, en tal van andere nummers. Een nummer, dat wel even apart genoemd mag worden -was de Hollandsche Molep (kinderen Tuindorp); een prachtig aiufc bloemwerk, groot en kunstig in elkaar gezet nummer. We cnissen bet Stedelijk Muziekkorps Hel- der, dat wel op het programma vermeld stond. Later hoorden we, dat er een misver- stand had plaats gevonden, waardoor het onmogelijk was voor dat korps, om te ko men. Jammer, maar geheel buiten de schuld van het korps. En dan tenslotte de Marker Botter (J. R. Zweeres)Dat was het groote succesnummer van dit feest. Niets was gespaard, om deze boot zoo volledig mogelijk uitgevoerd te krij gen. En het publiek had al gauw z'n beslis sing genomen: dat was het mooiste num mer, die boot verdiende de eereprijs! Het zou later blijken, dat ook de jury zoo dacht; en de eereprijs toewees aan deze bloe- menboot De jury! Zeker, het kan soms een mooi, maar dikwijls ook een moeilijk en ondank- baar baantje zijn, lid van de jury te wezen. We hebben haar dezen middag werkelijk niet benijd! Daarvoor was de taak te zwaar, Want, al waren enkele nummers dadelijk aangewezen als de mooiste, het was dez; keer al verbazend lastig, de goede keuze te doen. Daarvoor liepen de opvattingen, en de aankleedingen en versieringen te weinig uit- een. Ieder toch had zijn uiterste best gedaan, om zoo goed mogelijk voor den dag te ko men, en daardoor had de jury het al heel moeilijk. Ze was echter voor haar taak be- rekend, wat wel bleek, dat bij de prijsuitrel- king het publiek meestal geheel met de mee- ning van de jury instemde! Evenals vorige jaren werden ook thans vele foto's genomen, en de geheele optocht werd gefilmd; zoodat de deelnemers en het publiek zich zelf nog eens weer kunnen be- wonderen op het witte doek! Zijn we goed ingelicht, dan draait deze corsofilm reeds Vrijdagavond in het Victoria theater te Alk maar, waar natuurlijk vele aanwezigen ko men, al was het alleen maar, om zich zelf als filmartist te zien. De Ranjawagen van de ifrma C. Polak Gz. te Groningen, ofschoon de heer J. C. Bruin blocmist te Alkmaar er van gemaakt had wat er van te maken was, kwam voor geen prijs in aanmerking, omdat dit te veel een reclamenummer was. Dat deze wagen de bekende Ranja gratis schonk werd door vele kinderen zeer gewaardeerd. Nadat alle deelnemers eenige rondes ge maakt hadden onder de vroolijke toonen van Bergen's Harmonie en de Muziekkapel St. Louis, verdween de stoet en trok men naar het dorp, om de prijsuilreiking af te wachten. In het dorp. Eerst nu kon men zich eenigszins een denkbeeld vorinen van de enorme menscben- massa, die naar Bergen getrokken was. 't Geheele dorp was een massa, een bonte me- nigte, een beweging. Duizenden waren geko men, om 'i bloemencorso te zien en duizenden bleven, om de prijsuitreiking af te wachten. Natuurlijk was het brandpunt van de druk te de omgeving de Rustende Jager, immers. daar in den tuin zou de prijsuitreiking plaats hebben De prijs uitreiking. Toen dan ook ieger. ruim 5 uur de jury met haar taak gereed was, was er geen stoei meer onbezet en honderden moesten genoegen nemen met een staanplaatsje. Ook met spanning wachtte de menigte op den uitslagde deelnemers in de hoop op een prijs, het publiek, om ie weien, of zijn oordeel overeenkwam met dat van de jury. Totdat eindelijk de heer D. A, Klomp het woord nam en in eenige hartelijke woorden iedereen bedanktc, die had medegewerkt tot het welslagen van d*zcn dag. Daarbij wer den de deelnemers. het publiek en de terrein- commissarissen natuurlijk nie* vergeten. En toen maakte spr. de uitspraak der jury be kend. Een spontaan gejuich ging op, toen werd medegedeeld, dat de Marker Botter de eere- en den eersten prijs had verworven' Een succes, dat iedereen graag aan de be manning gunden! Hier volgt thans de volledige uitslag: Vereenigin.gsnum.mers (4 deelnemers). lste prijs: zilveren medaille aangebodek door „Alcmaria" -f- 50, Bergen's Har monie. 2de prijs: verg. zilv. med. -J- 25, aange boden door de Aikra. Wasch- en StrijHnrich- ting, Bergen's Mannenkoor. 3de prijs: Mand Champagne, Bergen's Gymnastiekvereenigi ng. Oroepen (10 deelnemers). lste prijs: gouden medaille -J-' 50, Mat* ker Botter (J. R. Zweeres). 2de prijs: verg. zilveren medaille, aange boden door d-en heer S. Krom 4- 25, Hol- Iandscfie Molen (Hnderen Tuindorp). 3de prijs: zilveren medaille, aangeboden door de winkeiiersvereenigfng 4- een mand wijn Bananenolanfage (fa. Wittebrood en Scheepmaker, AlkmaarV 3e priis b: VuastvoonVerp eg gevolg (StJaderen Klen&eriO. ALRMAARSGHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1