mkmimscht Ciiirat. De OI^mpi§€he Het geheimzinnige Cenootsctiap. I FEUILLETON. Honderd derate Jaargaag. No 187 1928 Donderda^ 9 Augustas. Radio-hoekje Vrijdag 10 Augustus. Hilversum, 1070 M. 12.302.Lunch- tnuziek door het Trio F. Courtel. 6—7.15 Dinermuziek door het A. V. R. O.-kwartet. 7 157.45 Boekbespreking door den heer G. H 's Gravesande, over de nieuwste poezie van den dichter J. Greshoff. 8.05 Aanslui- ting van het Scalatheater te Den Haag Uit- zending van het le ged. van de revue „Van Mond tot mond", van Hans Nesnah en Ferry. Muziek van Louis Noiret. Regie: Cor Hermus. Kapelmeester, Adr. Blokland. Daar na persberichten. 10.30 Dansmuziek door Ted Staves and his band van het Casino te Scheveningen. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12 301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels". K. R. O. 4—5.— N. C. R. V. Gramofoonmuziek. 5.6.45 Concert. Tabe Bas, tenor. Jan van Duinen, orgel. 7.7.30 K. R- O. Gramofoonmuziek. 7.35 V. P. R. O. berichten. 7.40 C. Castendijk, zangeres. G. van der Wal, celliste. Hans Schouwman, piano. 8.Lezing door Ds. E. J. van der Brugh: Van strijd en de Vrede der Ziel. 8.40 C. Castendijk, G. v. d. Wal en H. Schouw man. 9.V. P. R. O.-cursus door Martien Beversluis: Moderne Dichtkunst. Ontgooche- ling en Levenswanhoop. 9.40 Muziek. 9.50 Declamatie door M. Beversluis. Daarna persberichten. Daventry, WOO M. 10.35 Kerk&enst. 11.20 Gramofoonmuziek. (Walkiire). 12.20 Sona- ten voor viool en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestcon- cert. 5.20 Lezing: Some thoughts on Golf. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Orkestconcert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Bioscooppraatje. 7.35 Pianoduetten van Dvo rak. 7.45 Muziek. 7.50 Afscheidsconcert van Helen Gilliland. 3.05 Concert. De „Vale of Athol Pipe band". B. Bannermann, alt. N. Grieg, zang. R. Burnett, bariton A. Sim, viool. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Verslag van de Brits'h Legion pilgrimage". 9.50 Nieuwsberichten. 9.5o Kamermuziek. D. Rob- son, sopraan. Charles Woodhouse strijkkwar- tet. 11.05 Een verrassing. 11.20—12.20 Dansmuziek. Pctrijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Concert. Or- kest. L. Radisse, cello. A. Locatelli, viool. 8.50—11.20 Symphonieconcert. Daarna fragmenten van „Manon", opera van Masse net. Koor, orkest en soli order "eiding van Hr. Defosse. Langenberg, 469 M. 12.30—1.10 Mecha- nische muziek. 1.252.50- Orkestconcert. 6 20—7.15 Concert door het Pressa-sympho- nie-orkest. 8.30 Vroolijke avond met Flans MullerSchlosser. Kermis. Daarna concert in de Breidenbacher Hof. Konigswusterhausen, 1250 M. Zeesen 3.205.20 Lezingen. 5 206.20 Orkestcon cert. 6.2010.20 Lezingen. 10.501150 Orkestconcert van Hamburg. Hamburg, 395 M. 4.35 Oude Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Declamatie en liedjes bij de luit. Orkestconcert. Brussel, 509 M. 3,20 Klassiek concert. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Trioconcert. 6.35 Vlaamsche literatuur. 6.50 Trioconcert. 8 35 Orkestconcert. ZWEMMEN. In den vroegen morgen regent het onaan- genaam in Nederland's hoofdstad. Bij den aanvang waren slechts eenige honderden toe- schouwers aanwezig toen precies 10 uur star ter Blitz de eerste zwemmers te water riep. De regen was gelukkig juist opgehouden. Begonnen werd met de demi-finale rugzwemmen 100 M. voor heeren. Uitslag eerste demi-finale (zes deelnemers). 1. Kojac (Amerika) 1 min. 10 sec.; 2. Iriye (Japan); 3. Bresford (Engeland. De nummers 1, 2 en 3 van iedere serie ko- men in de finale. De wereldreeordhouder [wint met groot verschil. Tweede serie (vier deelnemers). 1. Laufer (Amerika); 2. Wyatt (Amerika) en 3. Kuppers (Duitschlland). De Duitsche kampioen Kuppers wordt met bijna onmerk- baar verschil geslagen. 400 M. vrije slag voor heeren. Uitslag eerste demi-finale (vijf deelnemers). 1. Zorrilla (Argentinie) 5 min. 11 2/5 sec.; 2. Charlton (Austratie) en 3. Ruddy (Ame rika). De Argentyn Zorrilla zorgt voor een verrassing door Charlton met sprekend ver schil te slaan. Tweede demi-finale (zes deelnemers). 1. Arne Borg (Zweden); 2. Crabbe (Amerika) en 3. Clapp (Amerika). De uitstekende Ja- pansche kampioen Takaishi, die aanvankelijk gclijk met de twee Amerikanen op zwom, raaicte op de laatste baan achter en werd dus niet geplaatst. Het programma van Woensdagmiddag be gon in het Zwemstadion met de demi-finale 200 M. schoolslag voor dames. Het Zwemstadion was 7.00 goed als uitver- kocht. Het was schitterend' zwemweer. In de demi-finale schoolslag toonde Marie Baron (N e d e r 1 a n d) heel wat beter te kunnen zwemmen dan den vorigen dag, boe- wel zij in haar serie zware tegenstandsters had. Niettemin slaagde zij er in am na zeer fel- len strijd met de Duitsche kampioene Frau- lein Miihe het eerst aan te tikken. Deze eer ste Nederlandsche overwinning ontketende °en geweldige vreugde in het Stadion. In de ze demi-finale komen de drie beaten in de finale. Uitslag eerste demi-finale: 1. Baron (Holland) 3 min. 15 2/5 sec.2. Miihe (Duitschland)3. Jacobson (Denemarken). In de tweede demi-finale kan M e j. van Nor den (Nederland) he niet bol- verken, zij wist zich niet bij de drie eersten te plaatsen, zoodat zij als vierde aankomende, niet in de finale komt. De Duitsche wereldrecordhoudster Fraul. Schrader wint op bijzonder fraaie wijze met groot en voorsprong. Tweede demi-finale: Naar bet Engelsch van J. S. Fletcher door Mej. A. T. 40) Het slot van deze redeneering was, dat Jim- fflie op zijn knieen ging liggen, en de kolen van het rooster stuk voor stuk er uit begon te halen. Eindelijk kreeg hij stukjes papier in handen tusschen andere prullen in. Het meeste er van was reeds verschroeid, voor een deel verbrand. Hij begon weer te redeneeren. De laatste bewoner van de kamer Curtis, reer waarschijnlijk had vuur aan gehad. Hij had er dingen in gegooid om te verbran- den. Toen het kamermeisje den haard had schoongemaakt en het vuur weer had klaar gelegd, had zij weer op het rooster gegooid de half verteerde dingen, die zij er uitgepooki tad, zooals kamer- en werkmeisjes altijd ieden, voor zoover Jimmie wist. Daarom noest hij iederen snipper van verbrand of ver- scheurd papier in den haard nazoeken. En met nauwgezette zorg en zwarte vingers zocht hij ze geduldig en oplettend bijeen, en bracht ze eindelijk naar de tafel, waar hij ze afzon deriijk begon te onderzoeken. Eindelijk vond hij, dat er niets was, om zijn nieuwsgierigheid ol argwaan te wekken, dan een half verbrand, gescheurd stukje briefpapier, briefpapier van de teste soort, zacht en effen, dat blijkbaar van den hoek van het eerste kantje van een 1. Schrader (Duitschland) 3 min. 11 1/5 sec.; 2. Hazelius (Zweden) en 3. Hoffman (Amerika). Nieuw record. De tijd van Fraulein Schrader is 'n nieuw Olympisch en een nieuw wereldrecord. In de finale, welke hedenmiddag ge- zwommen zal worden, zal naar alle waar- schijnlijkheid Fraulein Schrader eerste en Mej. Baron tweede worden. Finale 200 M. schoolslag voor heeren. Wereldrecord: E. Redemacher (Duitschland) 2 min. 48 sec. Olympisch record: R. Skelton (Amerika) 2 min. 56 sec. Uitslag: 1. Tsuruta (Japan) 2 min. 48 4/5 sec., 2. Rademacher (Duitschland) 2 min. 50 3/5 sec., 3. Ildefonso (Philippijnen) 2 min. 56 2/5 sec., 4 Harling (Zweden), 5. Sie tas (Duitschland), 6. Spence (Canada). Deze race bracht de talrijke Duitschers in het Zwemstadion een groote teleurstelling, daar hun favoriet Rademacher op duidelijke wijze geslagen werd door Tsuruta, die van het begin af aan de leiding had en tegen den eindspurt van den Duitscher volkomen opge- wassen bleek. De door Jen Japanner Tsuruta gemaakten tijd iseennieuwOlympisch record. WATERPOLO. Nederland—Belgie 3—2. De samenstelling der ploegen is als volgt: Nederland Van Olst Kuijper A. H. van Senus R. Kohler Jac. Kohler, Leenheer, P. van Senus. O Van Gheem Coppierts Bettens Malissart Bauwens Blitz Brandeleer Belgie De Hollanders en de Belgen spelen beiden ver beneden het peil van hun spel der laat ste dagen. Veel fraais is er aan deze parti; niet te zien. Vooral het Hollandsche zeven tal brengt er bitter weinig van terecht. De rust komt met 2—1 voor Belgie. Na de rust Als na de rust Jacq Kohler uit een straf worp gelijk gemaakt heeft, vlot het beter met het Hollandsche spel. Leenheer gee ft met een fraaien doorslagbal Holland de leiding en doelpunt eenigen tijd daarna nog eens op dezelfde wijze. Het blijkt echter dat dit vier de doelpunt is gemaakt nadat de speeltijd reeds verstreken was, zoodat Holland met 32 dezen wedstrijd wint, wat voor de bezet- ting van de 3e plaats noodig was. Amerika—Malta 10—0 De polospelers van Amerika en Malta vangen daarna hun partij aan. Rust gaat in met 40 voor Amerika. Na de rust Malta heeft zich voor de rust te veel inge- spannen om de Amerikanen goed partij te geven, waardoor zij na rust vermoeid raken brier gescheurd was, en toevallig ontsnapt was aan de voile kraoht der vlammen, waarin men het geworpen had Jimmie hield het tegen het licht en bekeek het nauwkeurig. Al- les wat er op stond, was een deel van een adres, mooi geschreven, een deel van een da tum, een paar woorden van een flinke, maar duidelijke vrouwelijke hand: nham Manor ire ....j.. 21ste inner dat ik zal zij in Dinsdagmiddag bij mevrouw van belang dat Parijs op Jimmie stak dit snippertje in zijn zak- portefeuille, legde de rest van het papier weer zorgvuldig in den haard, schikte de kolen weer even netjes als te voren, onderzocht de kamer nog eens en ging heen. Hij ging lang- zaam naar beneden en gaf den sleutel terug aan mevrouw Bywater, die hem vragend aan- keek. „Iets gevonden?" vroeg zij kalm. „Misschien misschien", antwoordde Jim mie voorzichting. „Ik zal het U later vertel- len." Hij ging naar zijn kamers, maakte zich een drank gereed, vulde zijn geliefkoosde pijp en stak die aan en zette zich neer, om na te den- ken. Weldra riep hij Kentover. „Kentover," zei hij, „bestaat er een werk, boek, gids of iets van dien aard, waarin men de namen der voornaamste landgoederen, bui- tenplaatsen, enz. in Engeland kan vinden?" en zonder veel moelfe voeren de Amerikanen de score op tot 100 waarmede het einde komt. FINALE. DUITSCHLAND—HONGARIJE 5—2. Om de eerste plaats in het polo-tournooi. De winnaar van deze partij zou den titel Olympisch kampioen verwerven, de verliezer echter was nog niet zeker van de tweede plaats, daar hiervoor nog meer wedstrijden espeeld moeten worden tegen de ploegen, ie van den Olympischen kampioen verloren. Tallooze Duitsche en Hongaarsche vlag- gen duiken boven de menschen-menigte op. De zeer streng leidende scheidsrechter Blitz, ongetwijfeld de beste van het tour- nooi, houdt de ploegen volkomen in be- dwang. Wanneer de Duitsche spil Benecke zich een moment vergeet en den Hongaar Vertesix op ongeoorloofde wijze aanvalt, wordt hij het water uitgezonden en uit de toegestane strafworp geeft Vertesi Hongarije de leiding (01). De Hongaren worden langzamerhand sterker. De rust treedt in met een voor de Hongaren vrij veiligen 20 voorsprong. De tweede helft. De Duitsche vlaggetjes, die met den voor Duitschen zoo weinig hoopvollen ruststand verdwenen waren, komen na rust toch weer in zicht als Bahre met een doorslagbal een te- gendoelpunt maakt (12). De Hongaren spelen technisch veel beter, maar het snelle zwemmen van de Duitschers doet de partijen ongeveer gelijk opgaan. De Duitsche achterspeler Gunst, die een slechten wedstrijd speelt, herstelt dan zijn fouten door een hoog schot op doel te lossen. Bahre doet den bal even van rich ting veran- deren en het is 22 gelijk. Met dezen stand komt het einde, zoodat er verlengd moet wor den. De verlenging De eerste helft der verlenging brengt geen verandering in den stand; beide doelverdedi- gers krijgen zwaar werk, doch weten hun doel schoon te houden. De tweede helft der verlenging is nauwe- lijks begonnen als Amman Duitschland de leiding bezorgt. Onmiddellijk daarna profi- teert Cordes van de verwarring in de Hon gaarsche geleden en met een vierde doelpunt maakt hij de Duitsche overwinning zeker. Het wordt zelfs 52 wanneer Bahre vrij zwemt en all een voor den doelman komend, den bal kalm in den hoek plaatst, waarmee het einde komt. De Duitsche ploeg wordt aan alle kanten gelukgewenscht door haar verheugde landgenooten. Tegen alle verwachting in dus heeft Duitschland de Hongaarsche favoriet ge- klopt en zich op fraaie wijze meestei ge maakt van den eersten prijs. Protest van Hongarije. Onmiddellijk na den wedstrijd Duitschland- Hongarije dient Hongarije een protest in. Het protest, dat nog 's avonds behandeld werd, heeft betrekking op het feit, dat in de eerste helft van den wedstrijd een doelpunt van Vertesi was geannuleerd, omdat de Hon gaar den bal met den voet door het doel ge- werkt zou hebben. Volgens de Hongaren be rust dit op een verkeerde waameming van den scheidsrechter. Het protest afgewezen Nog voor het einde van den polo-wedstrijd FrankrijkEngeland werd bekend gemaakt dat het protest der Hongaren is afgewezen, zoodat Duitschland thans zeker is van den eersten prijs. Deze mededeeling verwekte on- der de talrijke Duitschers in het zwemstadion groote vreugde. FrankrijkEngeland 7—1. Het is reeds zeven uur als de laatste polo- wedstrijd aanvangt. Frankrijk en Engeland leveren aanvankelijk een aardigen, gelijk opgaanden strijd. De Franschen worden dan langzamerhand sterker. Rust komt met 4I en het einde met 71 voor Frankrijk. DE FINALE SCHOONSPRINGEN. Deze nam geruimen tijd in beslag. Meer dan anderhalf uur duurde het voor de negen springers de vijf verplichte sprongen en de zes sprongen naar keuze hadden afgewerkt. De uitslag luidt: 1. Desjardins (Amerika); 2. Galitzen (Amerika); 3. Simaika (Egypte). ZEILEN. 't Weer zag er aanvankelijk niet best uit regen en weinig wind, maar hoe meer we de Zuiderzee naderden, des te meer begon het door te waaien en klaarde het op, zoodat het, toen we het startschip bereikten, ideaal zeil- weer was. Om 12 uur passeerde ons H. M.'s „Mer- cuur" met de Koninklijke familie door een driewerf „Hoera!" van de volgboot begroet. De vorstelijke personen volgden met de grootste belangstelling de wedstrijden. De race in de 8 Meter klasse was vooral het aanzien ten voile waard. Kentover dacht na. „Ik zou denken een aardijkskundig woor- denboek, mijnheer," zei hij eindelijk. „En dan zijn er natuurlijk de gidsen van de graaf- schappen." „Morgenochtend," beval Jimmie, „zoo gauw je kunt na het ontbijt, moet je naar de beste boekverkoopers gaan en daar vragen. Ik heb je gezegd, wat ik hebben wil zie het te krijgen. Er moet zoo iets dergelijks bestaan. Drommels!" zei hij bij zich zelf, toen Kent- over weggegaan was, „ik moet misschien een hoop dikke boeken door worstelen, maar ik zal uitvinden, wat dat verscheurde adres eigenlijk is. Ik zal morgen den ge^eelen dag daaraan wijden. lets nham Manor, en in een of an dere shire. Ik zal het wel vinden." Maar den volgenden dag had Jimmk ander werk. Toen hij aan het ontbijt. zat, en Kentover op zoek naar een boekverkooper uit was, kwam Packe binnen. En Packe schudde het hoofd tegen Jimmie op een manier, waar- uit de ernst zijner gedachten bleek. „Kijk eens, Trickett", zei hij. „Ik vrees, dai er moeilijkheden voor je in't zicht zijn. De po- litie is aan het werk! Zij willen juffrouw Walsden hebben." HOOFDSTUK XXI. Het schrift. Jimmie ging rustig ver der met het eten van het ei, waarmede hij juist bezig was. Toen dat afgeloopen was, keerde hii zich om De stan was schitterend. Holland en Zweden beiden met 2 overwinningen favoriet voor de eerste plaats liggen vanaf het tien minuten schot al met elkaar overhoop. De uitslag was: 1. Frankrijk; 2. Neder land; 3 Italie; 4. Zweden; 5. Noorwegen. Zesmeter-klasse. De „Kemphaan" liep aanvankelijk veel vaart, zoodat de hoop begon te herleven. Als hij echter over stag gaat, blijkt hij veel te laag te liggen en moet hij achter de ande- ren om. De uitslag werd: 1. Denemarken; 2. Noor wegen; 3. Esthland; 4. Belgie; 5. Amerika; 6. Zweden; 7. Holland. De totaalstand na zes wedstrijden is thans voor de Achtmeterklasse. 1. Holland (2 X 1, 2 X2); 2. Zweden (2 X 1, 1 X 2, 1 X 3), 3. Frankrijk (2 X 1, 1 X 2, 1 X 4). Het resultaat van heden is dus in deze klasse voor alien van het hoogste belang. Zesmeter klasse. 1. Noorwegen (3 X 1,2X2) Olympisch kampioen. 2. Esthland (1X1,3X3). 3. Denemarken (1 X 1,1 X 3)4. H 0 11 a n d (1 X 1, 1 X 4). De strijd gaat hier om de tweede en derde plaats en ieder hoopt dat onze 6 Meter van- daag nog eens z'n beste beentje voor zal zetten. SCHEP.MEN. Equipe-wedstrijd sabel. Voorronde. Gister zijn de sabelschermers in actie geko- men voor den Olympischen equipe-wedstrijd in het schermgebouw. Van de 14 ingeschre- ven landen waren er 12 opgekomen. Er werd om 5 touches getrokken. De resultaten van de eerste voorronde wa ren: Frankrijk won van Griekenland; Polen won van Engeland; Hongarije won van Ame rika; Nederland won van Turkije; Bel gie won van Chili. De Nederlandsche ploeg had een vrij zwak ke tegenpartij getroffen in de Turken. Zoowel Nederland als Turkije komen zon der verderen strijd in de halve beslissing wegens niet opkomen van Cuba. De resultaten der tweede ronde waren: Italie won van Griekenland; Hongarije won van Engeland; Duitschland won van Chili; Polen won van Amerika. In de demi-finale worden dus geplaatst uit poule I Frankrijk, Italie; uit poule 2 Polen en Hongarije; uit poule 3 Nederland en Turkije; uit poule 4 Belgie en Duitschland. De halve beslissing. Voor de eerste ronde trokken: ItalieN e d e r 1 a n d; Polen Belgie; HongarijeDuitschland en Turkije Frankrijk. De Nederlandsche equipe kreeg dus onmiddellijk de zwaarste partij n.l. tegen Italie. De resultaten.dezer eerste ronde waren: Italie won van Nederland; Polen won van Belgie; Hongarije won van Duitsch land; Frankrijk won van Turkije. De tweede ronde van poule 2 liep nog voor de tweede ronde voor poule 1 begon, reeds af. De uitslagen daarvan waren: Hongarije wan van Frankrijk; Duitsch land won van Turkije. De resultaten waren: Nederland won 1 der andere ronde van Belgie; Italie won van Polen. Voor de alatste ronde in deze halve beslis sing bleef slechts de wedstrijd Duitschland- Frankrijk over. Deze was uiterst spannend. Het resultaat was dat Duitschland won De ontmoeting N e d e r 1 a n dPolen (laatste partii) moest de beslissing brengen of Nederland of Polen in de finale zouden komen, want de equipes dezer landen hebben elk een wedstrijd gewonnen. Polen won ech ter met 9 partijen en 36 ontvangen treffers van Nederland 4 met 53. De Ned. equippe plaatste zich dus niet voor de finale. In de beslissing komen: Italie, Hongarije, Duitschland en Polen. De beslissingswedstrijd begon hedenmid dag 1 uur. GYMNASTIEK. Een zware regenval was oorzaak, dat Woensdagochtend de wedstrijden op het Stadionveld niet konden doorgaan. In allerijl moest hoofdleider Sommer de toestellen in twee tenten doen plaatsen. Een aantal paal- tjes werd in den grond geslagen, een touw er om heen gespannen en in een korte spanne tijds was een behoorlijke kampplaats gereed. Nederland begon met de voorgeschre- ven oefening paardvoltigeeren tegdijk met Zwitserland. Alhoewel de Hollanders goed zijn vooruitgegaan, is er nog een groot ver schil met hun Zwitsersche leermeesters Vooral de bij ons zoo bekende Zwitser Miez maakte een prachtcefening. Bij het beeindigen van het eerste gedeelte was de stand, nadat dus paard en ringen zoowel verplichte als >efeningen naar keuze OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO o ooowoooo OLYMPISCHE KRABBEL. De sport„kenner" De laatste dag der athletiekwedstrijden. De finales estafette worden gehouden Na tuurlijk buitengewone belangstelling, zoo wel van de zijde van het publiek als van de pers. 'k Zoek mijn plaats op, kijk om me heen en zie voor de zooveelste keer een nieuwe buurman, iemand, die blijkbaar voor't eerst de spelen komt zien. Zou 't een sport-journalist zijn? Wat zijn figuur betreft misschien welEn toch twijfel ik. Net ben ik van plan, om eenige vragen te stellen over de athletiek als een soort examen, als de onbekende me op m'n schouder tikt. Wat is er? Zie, de athleten staan klaai voor de 4 X 400 M. En daar elke baan 400 M. lang moet zijn, start de buitenman schijnbaar een 50-tal meters voor de binnen- man. Dat is het, wat m'n collega opvalt, en hij vraagt me, „waarom die eene nou zooveel metei voor krijgt". Mijn vermoede wordt sterker: 't is geen sportkenner! En als even later, dezelfde meneer de opmerking maakt dat het over- geven van vlaggetjes veel tijd host en zoo'n stommerik van een looper toch veel beter nog eens kon rondtippelen, dan twijfel ik niet meer: de athletiek is hem totaal on- bekend En toch staat z'n krant den volgenden dag vol met verslagen over de eHafettes. met critische beschouwingen er bijOf ze van hem zijn?! xxxxx><xxx>o<xxxx>o<xxx>oo<xxxxxy6 en keek Packe aan. „Dat verwachtte ik," zeide hij. „Ik begreep, dat zij haar noodig zouden heoben na tuurlijk. Maar hoe heb je het gehoord?" Packe wierp een krant op tafel en wees een advertentie aan. „Daar staat het," ant woordde hij. „Ik geloof, dat het in alle kran- ten van vanochtend staat. Ik heb het ten minste al in drie gezien." Jimmie nam de krant op en keek naar de kolom, die Packe aanwees. Het was niets dan een verzoek aan Eva Walsden, om be- richt te geven aan de politie, daar haar ge- tuigenis verlangd werd bij het onderzoek, dat gedaan zou worden omtrent het lijk, dat na den brand in den winkel van Valerie en Co. in de South Molton Street gevonden was en dat men geloofde van madame Charles te zijn. „Natuurlijk wist ik, dat er een onderzoek zou zijn," zei hij, de krant op zijde werpend. „En ik vermoedde dat zij zouden willen dat juffrouw Walsden er bij tegenwoordig was. Het is goed." Packe keek hem vragend aan. „Wat goed?" vroeg hij. „Ik zeg goed," antwoordde Jimmie. „Ik zal haar gaan halen, zoodra ik ontbeten heb. Zij moet natuurlijk getuigen." „Ben je niet bang voor vragen?" zei Packe. „Ik ben voor niets bang," antwoordde Jimmie. „Waarom zou ik het zijn? Heb je iets gehoord, sedert ik je gezien heb, Packe?" waren afgewerkt, als volgt: Zwitserland 814.25 punten; Frankrijk 797.25 punten; Finland 711.50 punten; Luxemburg 644 punt Holland 638.25 punten. Daar het inmiddels beter weer was ge- worden, werden de wedstrijden des middags in de open lucht op net Stadion-terrein voort- gezet. Toen werd aan dezelfde toestellen gewerkt door Joego-Slavie en Tsjecho-Slowakije, Italie, Engeland, Hongarije en Amerika. Damesturnen. Om 3 uur komt de Hollandsche dames- ploeg onder leiding van den heer R. Land- vliet, Den Haag, het veld op. Het program ma dat de dames hebben te verwerken be- staat uit: a. vrije oefeningen; b. toestellen en c. springen. Holland maakte in tegenstelling met Dins- dag op den demonstratiedag, een schitteren- den indruk. Na eenige pittig uitgevoerde marschoefe- ningen, kregen wij een fraaie serie vrije oefe ningen, waarin moeilijke zweefhoudingen buitengewoon goed werden uitgevoerd. De 10 Hollandsche meisjes waren wel goed ge- traind, elke beweging was af. Daar 15 minu ten achter elkaar moest worden doorgeturnd, had de leider 00k nog knotsoefeningen in zijn programma opgenomen. Van begin tot einde bleven de dames haar fraai ensemblewerk handhaven. Het publiek juichte onze landge nooten luide toe. De jury beloonde het op- treden met 98V2 p. van de 120. Italie opende de rij met een tiental pittige jonge dames. De jury kende dan 00k 92 3/4 punt toe. Als derde kwam Engeland. Het geheel was niet zoo goed als van haar voorgang- sters. Het puntenaantal werd dan 00k maar 88.75. Hongarije kwam als 4e aan de beurt. Vrije oefeningen in vloeienden vorm waren van goed gehalte. Doch daarna kwam een serie knodsoefeningen, die in een zeer snel tempo uitgevoerd, tot het allerbeste behoorde, dat wij in Nederland gezien hebben. De jury be- oordeelde haar met 99 1/4. Als laatste kwa- men de Fran^aises op het plankier. De jury, gaf onze Gallische zusjes 83x/2. Aan het einde van den eersten dag waren de uitslagen: Paard en Ringen. Heeren: 1. Zwitserland 844.25; 2. Tsjecho-Slowakije 821.3, Jougo-Slavie 816.25; 4. Italie 804; 5. Frank rijk 795.25; 6. Amerika 742.50; 7. Finland 711.50; 8. Luxemburg 644.—; 9. H 0 11 and 638.25; 10. Hongarije 596.75; 11. Engeland 579.75. Dames: (vrije oefening): 1. Hongarije 99.25; 2. H 0 11 a n d 98.50; 3. Italie 927.5; 4. Engeland 88.75; 5 Frankrijk 83.50. BOKSEN. 1 Vervolg van Dinsdag. Vlieggewicht. Murphy, Ier, wint van Montler Pastor, Spanjaard; Jackson (Enge land) tegen Cleverley (Nieuw Zeeland)-. Jackson wint; Sartos (Belgie) en Miller (Amerika) boksen de eerste der drie voor- partijen. Sartos wint al brullen de Amerika nen. Gaona (Mexico) en Kieffer (Luxem burg). Gaona wint. Turra Rivera (Chili) en Fexis (Griekenland). Fexis )s de beste. Vedergewicht: Madsen (Denemarken) en „Neen," antwoordde Packe. „Ik heb niets gehoord. Gisterenavond heb ik even met den detective gesproken, die deze zaak leidt. Zij weten natuurlijk niets van den diefstal van het kruis van Scraye en de andere voorwer- pen zij hebben geen gedachte, dat er zoo iets is. Zij wijden hun aandacht uitsluitend aan het geheim van den dood van dez« vrouw." „Laten ze daar voor het oogenblik maar bij blijven. De andere zaak kan wachten althans voor hen." „Heb je iets gehoord?" vroeg Packe. ,,Ieta gevonden omtrent de aangeteekende pakkefc ten „Ja," antwoordde Jimmie. „Ik vond spoe- dig uit, dat vriend Schmidt het mis had bij een van zijn gevolgtrekkingen. Maar ik zal er je later alles van vertellen ben je van avond thuis?" „Na acht uur." „Dat komt mij goed uit. Ik ga naar St. Margaret's Bay, om mijn tante en juffrouw Walsden te halen; ik zal juffrouw Walsden naar de politie brengen, om haar getuigenis te laten af leggen, en ik zal haar beiden hier onder dak brengen vannacht. Ik kom om half negen bij je. En dan moet ik je nog wat zeggen, Packe ik zou graag Scraye vanavond ontmoeten. Er is iets, dat ik hem graag zou vragen." „Goed," zei Packe. „Ik zal er voor zorgett Hij is in de stad. Half negen dus." (Wordt yervolgd.), 3 llAllll,' VrMfca imr

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5