befefk PUROL HuidJe Bisinenland Kelly (Ierlanff) b'oksen de eerste der twee voorpartijen vedergewicht. Madsin wint. Daarna twee invallers in den ring, de Franschman Boireau en de Zweed Gustaf- sen. De Franschman wint. Middengewicht: Caldis (Griekenland) en Leidmann (Duitschland) boksen eenige voor partijen middengewicht. Leidmann wint. Zwaargewicht: Jurado (Argentinie) en Flanagan (,Ierland) zetten de twee partijen zwaargewicht in. Jurado is geweldenaar, velt 'Flanagan in de eerste ronde en als hij even ,weer op is, voorgoed. I Oly koml. O 1 y (H o 11 a n d) tegen Eduard (Enge land) Oly stelt teleur. Hij wint maar men begrijpt niet op welken grand. Wedstrijden van Woensdag. De tweede dag begint. De Hollanders zijn alle aangebleven. Vlieggewicht. In de eerste achtste beslis- sing komen Taylor (Engeland) en Trillo (Argentinie) over elkaar. Taylor wint de partij. Nu komen voor Canada Martin en voor Frankrijk Apell. Winner Apell. Lebanon (Zuid-Afrika) met Nilsen (Noor wegen). Lebanon krijgt de beslissing. Bril bokst kalm en op afstand. Hij wint! B r i 1 (Holland) tegen Mc. Donagh (Ierland). Bril heeft lengte, de Ier stevigheid Bril treft vaak licht op afstand. Aangemoe- digd door de Angelsaksers, valt de Ier aan, maar Bril, kalm en oplettend, wint de ronde De tweede ronde wordt hij steeds beter, zoo- dat de scheidsrechter de partij staakt en hem de overwinning toekent. Villanova (Spanje) tegen Kocsis (Honga- rije). Uitslag voor Kocsis. De Duitscher Ausbock en de Zweed Boh- man, die invalt. Ausbock wint. Cavagnoli, Italiaansche invaller, tegen den Belg Sartos. De Italiaan wint. Lichtmiddengewicht. Daar de Griek Fexis afwezig is, wordt gewacht met de achtste partij en begonnen met lichtmidden-gewicht, .waarvoor Dunn (Engeland) en Canova (Ita lie) 't eerst werken. Canova wint. i Morgan (Nieuw Zeeland) en Johansson, /'de Zwee,d. Johansson wordt ditmaal uitge- teld. De Franschman Calataud tegen den Tsecho-Slowaak Nekolny. De Franschman iwint. Hellstrom (Finland) tegen Ellis (Zuid- Afrika). Hellstrom wint de partij. Blommers, de veclitende Hollander. Blommers (Holland) komt nu te gen Anneet (Belgie). Blommers verrast ons met keurig technisch werk, rechte stooten en opstooten, 'n enkelen hoek, als die te pas (komt. De Belg is moedig, treft 't best op af stand, maar verliest de eerste ronde. Blommers wint ook de tweede ronde. Een oogenblik slechts vergeet hij het consigne en gaat zwaaien. Beiden zijn moe. Toch begint de derde ronde vurig. Blommers zet zijn voordeel voort en wint. Op't laatst was An neet nog even goed. De Argentijn Landini met Palm, Esth- land. Landini wint. Nu Lenehan (Ie rland) en Smillie (Cana da). Smilie wint. Bantam -gewicht: Okamoto (Ja pan) en Fraynor (Ierland) openen de acht achtste beslissingen. Winner Fraynor. De Belg Van Rumbeec-k en de Argentijn Robledo boksen nu. Robledo wint terecbt Tamagnini, Italiaansche invaller, en Ortiz, Mexico. De uitslag is voor Italie Garland (Enge land), Mignard (Frankrijk). Garland wint. Ziglarski (Duitschland) en Glionna (Cana da). Glionna winner. Fahrenholz (Denemarken) en Isaacs (Zuid Afrika) verovert den zege. Mollstrom (Zwe den) en Szeles (Hongarije). Niet veel bii- zonders. Szeles wetkt op de binnenlijn, wat hem de overwinning bezorgt. Daley, Amerika en Martinez, Chili Goede partij. Daley rustig als in de studeerkamer, wint de partij. Baan verliest maar wint de beslissing. Licht-gewicht: Baan, de Hol lander, is nog wild in zijn eerste ronde met den Engelschman Webster, die technische 'beter, niet goed genoeg is om den vechter te veilen met 'n rustig toegebrachten stoot. Webster wint, zoo niet sterk, doch steeds duidelijk-er. Onbegrijpelijk is de beslissing v6or Baan. De Deen Nielsen bokst met den Luxem- burger San-cassiani. Nielsen winner. Sanz Jusa (Spanje) en Orlandi (Italie). Orlandi wint. Orellano (Mexico) en Bissett (Rhodesia). Zware partij voor Orellano, die ais invaller vedergewicht is overgekomen en nu een lichtgewicht vervangt. Bissett wint. Majchrzycki (Polen) en Halaiko (Amerika). Halaiko wint. Diibbers (Duitschland) en Buonfiglio (Ar gentinie). Buonfiglio wint. Carcagr.e (Frankrijk) en Diaz Hermandes (Chili). Hernandes wint. Berggren (Zweden) en Smith (Zuid Afrika). B-erggren is veel sterker en wint de partij. Vlieggewicht Fexis (Griekenland) en Gaona (Mexico) komen in den ring voor de laatste achtste beslissing vlieggewicht, die van vanmorgen was overgebleven. Winner Gaona. Vedergewicht(Woensdagavond) Talan (Mexico) en Vakeva (Finland). Aan Vakeva toegewezen. Devine (Amerika) en Montefiore (Italie). Devine wint. Van Klaveren wint. Van Klaveren (Holland) tegen Munoz i'anades, (Spanjaard). Hard loopt onze vegetarier van stapel. 't Gaat snel en hard. Van Klaveren drijft Panades tegen de touwen. Zit er dan fe! op. Wat stoot deze lichte man hard! Zoo'n stoot vond ik alleen nog bij vegetariers. Misschien verdedigt Van Klaveren te veel in de tweede ronde, maar de taktiek is goed. Hij stoot reeds. De Spanjaard vecht in de derde als 'n held om nog door eindstoot te winnen, maar Van Klaveren is handig. Tweemaal wankelt de Spanjaard van zijn stoot. Op afstand schi.t hij de linker naar het hoofd. De Amerikaansche toeschouwers moedigen den bokservechter aan, die ruim- schoots wint. Perry (Engeland) bokst tegen Gelbai (Hon garije). Perry wint, Biquet (Belgie) en Kloos (Duitschland). Winner Biquet. Volkers Canada) tegen Gorny (Polen). Niet overbelangrijke partij. Gorny krijgt de overwinning. Olsen (Noorwegen) en Peralta (Argen tinie). Madsen (Denemarken) en Boireau (Frank rijk). Boireau overwinner. Protesten. Middengewicht: Eerste achtste be slissing. Hernanek (Tsjecho-Slowakije) en Fixius (Luxemburg). De scheidsrechter ver- klaart Hermanek tot winnaar. Henderson (Amerika) en Campuzano (Spanje). Henderson wint. Snopek (Polen) en Mallin (Engeland). Mailin wint. Lang-let, (invaller Franschman), en Cure Argentinie). Curi wint. Ludvigsen (Denemarken) en Toscani (Ita lic). Toscani wint. Chevrier (Canada) en Kjallartder (Zweden). Kjallander wint. Chase (een Ier) en Wilson (uit Zuid-Afrika). Chase wint. Steyaert (Belg) en Leidmann (Duitscher) vormen de laatste partij, die niet de beste van den avond is. Steyaert wint. ROEIEN. De zesde dag van de Olympische roeiwed- strijden begon met regen. Tegen het begin van den wedstrijd hiel-d de regen evenwel op en toen om half elf de beide eerste ploegen voor den derden voorwedstrijd double scull aan den start verscbenen, was het droog. Er is nagenoeg geen publiek. Voor den eersten heat kwamen Zwitserland en Amerika. Amerika won met vele lengten in 6 min. 44 3/5 sec. Vervolgens kwamen aan den start: Canada en Duitschiland. Canada wint met twee leng ten in 6 min. 44 1/5 sec. Belangrijker was de derde heat, toen aan den start kwamen aan boei 1 Nederland (H. Cok en C. E. Pitterse) en aan boei 2 Oostenrijk. Beide ploegen gaan gelijk weg. Op de 500 M. liggen de booten nog ongeveer gelijk. Dan gaat Oostenrijk evenwel uitloopen en op de 1000 M. is Holland 3/4 lengte achter. Zoo blijven de Hollanders tot co ongeveer 1300 M. Dan gebeurt er, wat wij vreesden, Cox zinkt in en de boot zakt snel af. Op de 1750 M. is Oostenrijk drie lengten voor en wint ondanks een eindspurt van Holland met drie lengten in 6 min. 46 2/5 sec. Tijd Hol land 6 min. 52 4/5 sec., hetgeen nog maar 1 seconde beneden het Nederlandsch record is. Twee zander stuurman. In de demi-finale komen allereerst aan den start Duitschiland en Amerika. De Duitschers winnen met drie lengten voorsprong in 7 min. 8 1/5 sec., hetwelk een nieuw record beteekent. Voor den tweeden heat verschijnen aan den start Italie en Engeland. Engeland wint met rtiim drie lengten in 7 min. 8 3/5 sec. Gistermiddag werden de roeiwedstrijden voortgezet met de deml-jinaie twee met stuurman. Aan den start 'verschenen Frankrijk en Belgie. Frankrijk loopt onmiddellijk uit en d!e Franschen roeien on hun gemak verder om met vier lengten te winnen in 7 min. 48 1/5. sec. Daarna had de Zwitsersche ploeg een row over in den tijd van 8 min. 2 sec. Het volgend nummer van de demi-finale vier zander stuurman waarvoor aan den start verschenen Italie en Amerika. Beide ploegen zijn ongeveer even sterk. Twee meters voor de finish is die Ita liaansche slag uitgeput en Amerika wint met gering verschil. Tijd Amerika 6 min. 29 2/5 seconde. De volgende heat bracht weer een row over, thans voor de Engelsche ploeg en wel in den tijd van 6 min. 50 2/5 sec. Hierop volgde de demi-finale skiff. Voor den eersten heat verschenen aan den start D. Colles (Engeland) en H. R. Pearce (Australie), van wie laatstgenoemde zeker als de sterkste skiffeur der wereld kan wor d-en beschouwd. Austrailie wint met vier leng ten in 7 min. 1 4/5 seconde. N e d e r 1 a n d-Amerika. Dan verschijnen L. H. F. Gunther (N e- derland) aan boeil en K. Myers (Ame rika) aan boei 2 om in enkele minuten te be- slissen over de vraag, wie in de finale tegen den Australier Pearce zal uitkomen en dan naar alle waarschijnlijkheid de tweede pilaats in dit nummer zal bezetten. Beiden starten zeer fraai en blijven gelijk tot op 250 M. Dan loopt echter de Ameri kaan uit en is een lengte voor op de 500 M. Dan bhijkt echter, dat de Amerikaan over een harden inzet beschikt, waardoor hij zijn voor sprang vergroot, zoodat Gunther op cfe 1000 M. al drie lengten achter ligt. Bij de tribune juicht het publiek voor Gun ther, en blijkbaar -daardoor aangemoedigd zet hij een enorme spurt in en loopt hard in. Hij kan echter Myerse niet meer halen en de Amerikaan wint met 1 lengte voor sprong in 7 min. 14 1/5 sec. Tijd van Gun ther 7 min. 18 sec. Gunther zelve verbeterde zijn record van drie jaar geleden met acht seconden. pa-arna komt de demi-finale vier met stuurman. Italie en Zwitserland. Italie wint frisch doorroeiende met vele lengten in den tijd van 6 min. 43 2/5 sec. (Recordverbetering met drie sec.) Een row over van Polen heeft plaats in 7 min. 20 2/5 sec. Het slot van den dag brengt de demi-finae acht, waarvcor aan den start verschijnen Amerika en Canada. De eerste werkelijke zware race, die de Amerikanen hadden en dat tegen hun naaste buren. Er wordt door beide ploegen geweldig gespurt. Amerika wint na een zeer spannen-den strijd met een halve lengte in den tijd van 6 min. 2 sec. Het record is met 17 seconden gebroken. Tenslotte heeft de Engelsche acht een row over in 6 min. 23 sec. OLYMPISCHE RUITERWEDSTRIJDEN. In het keurig met bloemen en vlaggen ver- sierde Gemeentelijke Sportpark te Hilversum ving gistermiddag het eerste gedeelte van den dressuur-proef aan als onderdeel van den Samengestelden Ruiterwedstrijd. Voor deze military zijn Ingeschrven 48 deelnemers Ver- tegenwooraigende 17 landen. Op dezen eersten dag van de ruiterf-eesten, waarop het weer zich 's morgens zoo on- gunstig liet aanzien, heeft men over te weinig bezoek van de zijde van het publiek niet te klagen gehad. Op dezen middag kwamen all-een de nrs. een van iederen equipe in de manege. Heden- morgen volgt d-e tweede en 's middags de derde. Ied-er land kan met 3 paarden deelnemen voor het landenklassement. Het spreekt vanzelf, dat na dit 1/3 gedeelte van een klein onderdeel nog maar weinig te zeggen is over eventueele winnaars. Enkele deelnemers r-eden bijv. minder cor rect, dcch kunnen daarentegen in een uithou- dingsproef en het te Amsterdam te houden springconcours wel sulke uitstekende resul- taten boeken, dat deze minder correcte Uit- voering der dressuur, daarbij in het niet ver- dwijnt. Bijzonder fraai werd door den Nocr A. Qrist gereden op Hidalgo, terwijl voor Holland Lt. v. d. Voort van Zijp op Silver Piece een uitstekende indruk gevestigd. Ook Comdt. Neumann (Duitschland) maak- te met Olga een goeden indruk. Dank zij een door Majoor Couv-ee inge- richt-e uitslagen-dienst werd de pers terstor.-d na afloop in kennis gesteld met het door iederen ruitei behaalde aantal punten. De eerste drie waren: Onze landgenoot, Luit-enant van der Voort van Zijp legde voor heden beslag op dc eer ste plaats met 224.60 punten. Tweede werd Stoitchef (Bulgarije) 221.70. Derde Qoist (Noorwegen) 221.14. AVONDFEEST TEN PALEIZE. Voor het avondfeest ten paleize, dat gister- avond plaats vond, waren niet minder dan 1200 uitnoodigingen verzonden. Tot de ge- noodigden behoorden in de eerste plaats al ien, die deelnamen aan het gastmaal ten Hove op Ma-andag 1.1.: Met den Kroonprins van Noorwegen, Aartshertog Albrecht van Hongarije en Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, waren er als vorstelijke gasten zes leden van de Koninklijke familie van Zweden, te weten de Erfprins, Prins Gustaaf Adolf, oudst-e zoon van den Kroonprins; Prins Karel, breeder des Ko-nings en zijne echtgenoote Prinses Ingeborg met twee hun- ner dochters, prinses Martha en Prinses Margaretha, wellce laatste gehuwd is met Prins Axel van Denemarken, (de derde doch- ter, Prinses Astrid is, naar men weet, ge huwd met den Kroonprins van Belgie). Het zesde lid van de Zweedsche Koninklijke fa milie was Prins Eugene, breeder des Ko- nings. Behalve het Corps Diplomatique, de voor- zitter van de Tweede Kamer, de minister van Buitenlandsche Zaken, de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland en de Burgemeester van Amsterdam, vermelden we voorts, in aansluiting aan den laatstge noemde, de wethouders, den Gemeentesecre- taris en de leden van den Gemeenteraad van Amsterdam; ook Dr. De Visser, die bij de openingspleehtigheid de wij-dingsrede uit- sprak, was wederom genoodigd. Het getal der Olympische gasten was dit maal sterk uitgebreid. Van elk land, dat aan -de Olympische Spelen deelneemt, waren er tien athleten aanwezig. Bovendien waren er vele buitenlandsche offioieren. De buitenland sche deelnemers aan de Spelen werden door de voorzitters van hun nationaal Olympisch Comite aan de Koningin voorgesteld. Onder de voorzitters van de Nationale Comite's was gisteravond ook de juist aangekomen voor- zitter van het Egyptisch Olympisch Comite, Prins Abbas Ibrahim Halin. Ook de Olympi sche attache's, die aan de verschillende lan den zijn toegevoegd en van groot nut zijn gebleken, waren aanwezig. Dat ook de ileden van het Internationaal Olympisch Comite en van het Nederlandsch Olympisch Comite tegenwoordig waren spreekt vanzelf. Behalve de voorzitters waren nu ook de bestuursleden van de Internatio nale Sportfederaties en van de Nederland- sche Sportbonden, aangesloten bij het N. O. C. genoodigd. Evenals Maandag 1J, behoor den ook ditmaal tot de gasten de vertegen- woordigers van de verschillende buiten- en binnenlandsche persorganisaties. Bij het binnentreden van de Koningin speelde de kapel van de Koninklijke Marine den Piet Hein-marsch. Hare Majesteit, die getooid was met het Grootkruis met licht- blauw lint van de Zweedsche Seraphynen- orde, was vergezeld door Prins Hendrik en Prinses Juliana en verscheen met groot ge- volg. In den loop van den avond onderhield de Koningin zich met verschillende personen uit alle hierboven genoemde categorieen van gasten. De Burgerzaal bood een luisterrijken aan- blik, mede dank zij de aanwezigheid van de talrijke vorstelijke personen, de vele dames (alle vreemde gasten waren genoodigd met hunne dames) en in het bijzonder ook het groote aantal buitenlandsche officieren in hunne vreemde uniformen. De buffetten in de zijzalen waren rijk ver- sierd met rose trosrozen. positie, waarin de NederTariasCffe grensartiei-1 ders verkeeren, besproken. Men besloot zich tot de Duitsche regeering te wenden met het verzoek den Hollandschen arbeiders dezelfde rechten te verleenen als den Duitschen en zoo dit niet mogelijk is, hen te ontheffen van de verplichte premiebetaling voor de Duitsche werkloozenverzekering. Tevens zal, naar men aan de Telg. meldt, de medewerking der Nederlandsche regeering worden ingeroepen. „BESCHWERDE" TEGEN DEN EX- KEIZER. De „Republikanische Beschwerdestelle" te Berlijn heeft in verband met het optreden van den ex-keizer, bij1 de Nederlandsche regee ring stappen ondernomen, aangezien het bureau van oordeel is, dat de voortdurende politieke actie van ex-keizer Wilhelm II niet slechts 'n misbruiken van Nederands gastvrij - held doch ook een gevaar voor den Europee- schen vrede beteekent. Minister de G-eer -heeft dd. 2'5 Juli als volgt geantwoord „In antwoord op Uw schrijven van 20 Juli heb ik de eer U mede te deelen, dat de aan- dacht der Nederlandsche regeering op de aan- gelegenheid gevestigd blijft. Hoogachtend' dr. de G-eer." INBRAAK TE GOUDA. Zondagnacht is ingebroken bij de fa. Des- sing aan de Oosfhaven te Gouda. Men kwam met een valschen sleutel binnen en forceerde de tot het kantoor toegang gevende deuren en de brandkast. Alle laden en lessenaars zijn overhoop gehaald. Slechts een bedrag van ruim 13 kon worden buit gemaakt. De poli tic tracht de daders op te sporen. PS YCHOP ATE N WETTE N. Het „Staatsblad" 251 bevat thans de wet van den 21sten Juli 1928, houdende wijziging van de wetten van 28 Mei 1925, tot aanvul- iing en wijziging der bepalingen betreffende het strafrecht en de strafreohtspleging ten aanzien van personen bij wie tijdens het be gaan van het feit gebrekkige, ontwikkeling of ziekelijke storting der geestvermogens be- stond, en voorts tot aanvulling van de wet van 14 April 1886, tot vaststelling der begin- selen van het gevangeniswezen, zooals die laatstelijk is gewijzigd bij' de wet van 12 Fe- bruari 1901. In Hoofdstuk I van de wet van 28 Mei 1925 voornoemd, wordt o.a. de volgende wij ziging gebracht: „Na artikel 17 wordt een nieuw arti-kel 17a ingevoegd, luidende: „Bij het opleggen van een gevangenisstraf van ten minste een maand aan een persocn bij wien tijdens het begaan van het feit gebrekkige ontwikkeling of ziekelijke storing der geestvermogens be- stond, kan de rechter bepalen, dat de straf in eene bijzondere strafgevangenis zal worden onder gaan De duur van gevangenisstraf, te ondergaan in een bijzondere strafgevangenis ter vervan- ging van geldboete is ten minste een week en ten hoogste een jaar. GEEN LUITENANTS VAN DEN HOOFDCURSUS MEER. Den negenden Augustus te kwart voor elf zal te Breda met een officieele plechtigheid het feit herdacht worden, dat op dien dag leerlingen van den hoofdeursus voor den laat- sten keer zullen worden voorgedragen voor benoeming tot 2den luitenant. De minister van Oorlog zal daarbij vertegenwoordigd zijn door den bevHhebber der 3de divisie generaal majoor C. A. Prins. HOLLANDSCHE ARBEIDERS WERKZAAM IN DUITSCHLAND. De Nederlandsche arbeiders, die in Dinx- perlo en in andere grensplaatsen wonen en op de fabrieken in Duitschland werken, moe- ten wekelijks van hun loon een deel afstaan ten behoeve der Werkloozenverzekering. Wan neer ze werkloos zijn komen ze echter niet vcor steun in aanmerking en deelen dus niet in de voorrechten van hun Duitsche collega's, voor wie ze eigenlijk mee betalen. Ook kunnen ze niet gemakkelijk in aanmerking komen voor steun van de werkloozenverzekering in Neder land. In een te Emmerik gehouden vergadering, waarbiji het hoofdbestuur van den R.K. Steen- fabrieksarbeidersbond „St. Step-hanus" en ver- t-genwoordigers van Duitsche arbeidersorga- nisaties tegenwoordig waren, is de ongunstige e Dadelijk verlichting door DRIE ARBEIDERSWONINGEN TE HAARLEM AFGEBRAND. Gisternacht omstreeks twee uur zagen en -kele voorbijgangers te Haarlem, dat er uit een perceel aan den Slapersdijk, verdachte rookwolken opstegen. Zij stelden een onder- zoek in en ontdekten, da-t in het achterhuis brand was uitgebroken. Onmiddellijk waar- schuwden zij de politic en de brandweer, die spoedig ter plaatse waren. Inmiddels was de bewoner van het perceel, de monteur J. H. in zijn slaapkamer eveneens gewekt door de vlammen. Ternauwernood wist hij zich met zijn gezin in veiligheid te brenge.n De brand liet zich buitengewoon ernstig aanzien. Bin nen zeer korten tijd was het kleine arbciders- huis uitgebrand en tastte het vuur de beide aangrenzende woningen aan. Ook deze gin- gen, alvorens deb randweer het kon verhinde- ren, in vlammen op. Eveneens dreigde gevaar voor eenige huizen verderop. In allerijl wer den deze ontruimd. Het gelukte de brand weer, die onder leiding van den waarnemen- den commandant stond, het vuur te sluiten, zoodat na enkele uren de brand zoo goed als gebluscht was. Met enkele slangen op den motorwagen moest echter nog tot vijf uur's morgens water gegeven worden. Omtrent de oorzaak is niets met zekerheid vast te stelien De schade wordt slechts voor een gedeelte gedekt. De brand' verwekte in de anders zoo stifle arbeidersbuurt aan de grens der gemeente, groot onschudding. HET DOK VOOR SINGAPORE. De vaart door het Suez-kanaal volbracht. De beide secties van het Singapore-dok zijn gistermiddag 12 uur Suez gepasseerd. Een passagier van dte P. C. Hooft van de Mij. Nederland, welk motorschlp zich op weg naar Batavia bevindt, schrijft het volgende over een samentreffen van dit schip met het groote do'k voor Singapore, dat door Neder la-ndsehe sleepbooten naar de plaats zijner bestemming wordt gesleept „Vanmorgen om half acht werden we ge wekt met de mededeeling: „Over 20 minuten dwars van het -dok." Alles haastte zich naar de -dekken. Inderdaad was het groote Singa pore-dok in zicht. Bij het inhalen werden de goede reis"-seinvlaggen geheschen en het gebruikelijke vlaggensaluut gebracht. Ook het dok zelf voerde de Nederlandsche vlag, evenals de 4 sleepbooten, wier namen H um ber, Poolzee, Wttte Zee en Javazee dui-delijk te lezen waren. Het 4 a 5 maal sneller varende motorschlp cirkelde, naar de N. R. Crt. meldt, in een wij- den boog om dok en sleepbooten heen om bij het opnieuw passeeren met 3 stooten van de stoomfluit nogmaals huldte te brengen aan de bemanning der vierdappere notedopjes. De sleepbooten antwoordden beurtelings. Nog een korte stoot van beide zijden en deze aar- dige attentie op zee, die niet naliet op de pas- sagfers indruk te maken, was vcorttlj. fte| hartelijke gewuif en een hoeratje bewees den nationalen trots en het medeleven van de Hooft-passagiers in deze grootsche onderne- ming". RAPPORT DER COMMISSIE VAN ONDERZOEK IN ZAKE DE RIJKS- KLINIEKEN TE UTRECHT. Ter verdere beantwoording der vragen van het Tweede Kamerlid mej. Groeneweg be treffende door patienten en personeel der rijksklinieken te Utrecht geuite grieven heeft minister Waszink mededeeling gedaan van het verslag der commissie door' hem inge- steld om de klachten nader te onderzoeken. Het onderzoek naar de toestanden in de rijksklinieken, aanvankelijk begonnen om in staat te zijn de gestelde vragen te beant. woorden heeft aan de commissie duidelijk ge maakt, dat aan de geuite klachten en grieven welke ieder op zichzelf schijnbaar van niet zooveel beteekenis zijn, een veel ernstiger toe. stand ten grondslag ligt. Nu haar gebleken is dat de klachten feitelijk het gevolg zijn van gebreken of leemten in de leiding en organi- satie der klinieken, zal de commissie hierom- trent nog nader advies uitbrengen. KAARTSPELEN OP EEN TRAPJE. Het begrip „openbare weg" heeft al vaker tot justitioneele, administratieve en particu- liere moeilijkheden aanleiding gegeven. De yerdacht in de zaak welke wij, zegt de „Tel" in het kort zullen nagaan, had hier blijk baar ook van gehoord, althans zal zijn ver- dediger maar al te gretig de gelegenheid hebben aangegrepen. Wat was het geval? Op een middag, omstreeks halfvijf, speelden eenige lieden aan de Houtmankade te Am sterdam met kaarten en cm geld. De hoofd- aanlegger van het „gokje", die bovendien aan den agent, die het gezelschap betrapte, een valschen naam opgaf, werd door den kan- tonrechter veroordeeld In hooger beroep kwam hij echter voor de rechtbank in zoo verre op zijn bekentenis terug, dat hij toen beweerde zich tijdens het kaartspel niet op den openbaren weg te hebben bevonden. Hij stonden n.l. onder aan een trapje, dat uitkomt aan de Houthaven en niet voor het publiek toegankelijk is. De Amsterdamsche rechtbank ging hierop niet in en overwoog, dat de vraag, of de plaats waar verdachte stond, al dan niet als openbare weg moet worden beschouwd, niet ter zake doet, nu ter terechtzitting is komen vast te staan, dat het kaartspel op den openbaren weg boven aan het bedoeldc trapje plaats had, waar zich dan ook zijn medespelers bevonden. Het vonnis van den kantonrechter werd dan ook bevestigd, slechts de opgelegde stralfen werden ver laagd; doch dit doet aan de principieele kwestie niets af. 448e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 8 Augustus. 2e Klasse 3e Lijst. Prijzen van 30. 207 294 329 334 366 424 551 578 580 667 695 700 765 770 784 888 967 971 982 999 1006 1024 1116 1120 1133 1135 1150 1177 1207 1229 1262 1284 1329 1405 1439 1564 1598 1673 1701 1924 1826 1834 1851 1862 1863 1925 1961 1972 2099 2117 2158 2175 2193 2330 2349 2372 2431 2486 2609 2695 2720 2766 2810 2856 2892 3088 3206 3232 3270 3349 3420 3448 3576 3603 3628 3697 3739 3794 3807 3812 3823 3883 3963 4023 4088 4097 4159 4175 4208 4219 4229 4240 4262 4289 4306 4316 4361 4438 4478 4484 4511 4522 4632 4652 4673 4689 4703 4740 4777 4862 4922 4966 4984 5025 5198 5278 5286 5300 5336 5372 5407 5428 5460 5493 5521 5559 5573 5627 5644 5720 5860 5878 5894 5898 5940 5966 6016 6070 6181 6212 6264 6299 6312 6328 6513 6552 6559 6642 6643 6647 6662 6666 6699 6736 6887 6977 7084 7131 7161 7191 7210 7253 7393 7419 7421 7455 7512 7516 7523 7574 7619 7652 7654 7665 7691 7706 7724 7854 7912 8026 8082 8084 8129 8176 8246 8286 8307 8323 8364 8538 8633 8671 8683 8691 8758 8760 8854 8856 8865 8879 8923 8951 9145 9311 9358 9358 9372 9374 9409 9460 9466 9472 9493 9531 9549 9632 9648 9686 9710 9711 9714 9755 9760 9811 9840 9873 9954 9971 10056 10114 10138 10193 10233 10244 10297 10362 10449 10493 10513 10521 10582 10665 10678 10680 10695 10710 10770 10855 10883 10900 10923 11049 11266 11299 11357 11428 11436 11461 11484 11522 11593 11657 11676 11697 11766 11797 11798 11846 11931 1193 11947 12055 12138 12190 12192 12316 12456 12496 12568 12570 12633 12638 12749 12844 12906 12921 12935 12944 12990 13120 13166 13207 13208 13211 13215 13218 13240 13284 13298 13360 13462 13477 13548 13588 13611 13673 13731 13742 13841 13849 13858 13884 13902 13908 13910 13945 13967 13969 13987 14011 14091 14170 14181 142o2 14273 14453 14626 14710 14764 14784 14792 14825 14828 14863 14864 14965 14993 15006 15052 15072 15077 1510 15163 15295 15297 15305 15309 15384 15412 15418 15524 15539 15600 15638 15668 15684 15733 15799 15972 15980 16023 16060 16063 16173 16192 16197 16214 16319 16347 16352 16373 16375 16408 16411 16466 16482 16548 16553 16554 16623 16638 16659 16666 16723 16936 16964 16984 16994 17003 1704 17085 17146 17164 17211' 17312 17361 17412 17445 17499 17504 17560 1756 17648 17674 17678 17694 17717 17754 17755 17764 17817 17884 17886 17892 17918 18029 18041 18079 18081 18102 18198 18273 18286 18303 18330 18365 18379 18416 18432 18437 18473 18516 18555 18594 18597 18599 18703 187 18729 18745 18832 18846 18909 19018 19070 19113 19155 19213 19247 19265 19284 19289 19320 19329 19331 19366 19398 19407 19470 19597 19657 19663 19693 19710 19730 19802 19817 19818 19989 19999 20001 20012 20089 20205 20238 20242 20245 20260 20278 20282 20305 20306 20374 20796 20840 20844 20855 20940 20959 20981 Doos 30-60, Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6