llkninstlii Canrant. Het geheimzinnige Genootschap. De Olympische Spelen. FEUILLETON. No. 190 1928 Honderd dertigste Jaargang. Maanda^ 13 Augustus. Radio-hoekje D'msdag 14 Augustus. Hilversum, 1071 M. 12.302.Lunch- muziek door het Trio Courtel. 6.-7.45 Con cert door het A- V. R. O.-kwartet. Willem Schansman, tenor. 8.05—9.05 Solistencon- cert.Else Nothenius, piano. Cli've Carey, zang. Sam Swaap, viool. 9.30 Radiotooneel. Opvoering van „Het Turfschip van Breda". 10.15 Persberichten. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend K. R. O.-uitzendingen). 12.30— 1.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels." 6.7.Gramofoonmuziek. 7.458.15 Spr. J. Andriessen: Sloopen en bouwen. 8.15 Con cert in het Gebouw „Amicitia", Den Haag. IHet Dameskoor „Davoli", onder leiding van Jch. Iseke. Het mannenkoor „St. Caecilia", onder leiding van F. Haring. Mej. V. van ;fTiellandt, sopraan. Mej. Th. van Tilburg, mezzo sopraan. Mej. O. Massart, sopraan. IB. Alers, tenor. Het Strijk-ensemble „Lida- di'he", onder leiding van G. van Ysselstyn (G. W. van Ysselstyn, viool. G. G. Yssel styn, cello. A. van der Mey, piano. J. J. van Houweninge, viool. F. A. van Houweninge, contra bas. Louise van der Meulen, aan den vleugel. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Lichte mu- ziek (kwintet en bariton). 1.202.20 Orkest concert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Causerie. 5,35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Gramofoonmu ziek. 7.20 Lezing: Londoner's country. 7.35 Grieg's pianomuziek. 7.50 Klassiek pro- gramma. Max Hulley, bariton. Symphonie- orkest. 8.50 Vaudeville. Dans-orkest en variete artisten. 9.50 Nieuwsberichten. 10.10 Composities van Montague Phillips. Orkest en Arth. Beclcworth, viool. 10.50—12.20 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055 05 Orkestcon cert. 9.0511.20 Concert door het orkest. Daartia fragmenten uif „La Boheme", opera van Puccini. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkest concert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.35 Dansmuziek door het Werag-orkest onder leiding van Dr. Buschkotter. 10.50 Sluiten. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen) 12.208.05 Lezingen (Van 5.206.20 on- derbroken voor een orkestconcert). 8.50 De- clamaties door L. Wullner. 9.50 Een muzik. tuinfeest in Rococotijd. Hamburg, 395 M. 4.35 Pistonconcert. 6.20 Walsmuziek door orkest. 8.20 „De Toover- fluit", opera in 4 acten van Mozart. Daarna tot 11.20 Actueele causerie. Brussel, 509 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Orkestconcert. 8.20—10.20 Orkestcon cert. De laatste dag! Twee lange weken, dag in dag uit, van 's morgens tot's avonds sport, sport en nog eens sport. Twee weken hebben de liefheb- bers hun hart kunnen ophalen aan de sport, hebben ze kunnen genieten van prachtige kampen, hebben ze tallooze vreemde vlaggen kunnen zien, evenzoo vele volksliederen kun nen hooren. Twee weken! Jammer, zegt de sportlief hebber-in-hart-en-nierenGelukkig zucht de journalist, die elken dag weer de yele kolommen der kranten moest vullen, em toch maar zijn lezers vooral goed op de hoogte te houden! En zoo zetten wij ons thans neer, om den laatsten dag, den sluitingsdag te verslaan. Zondagmiddag. Stroomen volks bestormden de trams om naar het Stadion te gaan. Dui- zenden en nog eens duizenden menschen iwilden de sluiting der grootsche Spelen bij ,wonen! En zoo kwam het, dat dezen laatsten dag de drukte zoo enorm was als we tijdens de Spelen nog nimmer hebben gezien. Het Stadion! Uitverkocht natuurlijk! Geen plaatsje onbezet. Als altijd een schitterend gezicht. Hoog op de muren hebben de ^taan-tribunisten" nog een zitplaats gevon- den en kijken van uit de hoogte op het groc- ne veld neer. Het middenterrein! Voor de zooveelste maal heeft het een gedaanteverwisseling on' dergaan. Thans is het herschapen in een ruiter-arena met verschillende hindemissen. Hier ziet men hekken, daar barricades, elders een heuvel, iets verder een onder bosschage verscholen hindernis. 't Is allemaal gemaakt yoor de ruiterspelen. De ruiterspelen! Zij vormen het slot der Spelen en't is goed gezien, deze sport voor het laatste te bewaren. Want kan men zich Lwel een schoonere sport voorstellen dan de ruitersport? Is het geen schitterend gezicht, |de prachtig gedresseerde paarden met hun in jkeurig uniform gestoken ruiters in hun ele ment te zien? Komt men niet in vervoering bij het zien van een gedurfde sprong, keurig fuitgevoerd en door paard en door ruiter? Ze nker, we hebben het Zondag nog eens weer kunnen zien- de hippische sport is wel de meest edele! En zoo hebben we genoten, intens genoten van paardensport, genoten van 26, vier lange uren, maar geen uren van vervehng, Wel uren van meeleven Totdat het einde kwam. de officieele sluiting. Maar allereerst kregen we nog de prijsuitreiking. Alle winnaars, alle Olym- pische kampioenen en tweede en derde prijs- svinnaars kwamen na elkaar de arena binnen om hun belooning in ontvagst te nemen. En het was een gelukkig oogenblik, toen we de Nederlandsche winnaars zagen staan Trotsch waren we op hen, die er voor ge- zorgd hebben, dat ook ons oranje-blanje- bleu aan den mast kon wapperen. Trotsch waren we op het groepje, dat de eer, de sporteer van ons land opgehouden heeft En, al wordt dikwijls gezegd, dat Neder land een bedroevend figuur slaat in tal van wedstrijden, met de resultaten, die onze deel- nemers behaald hebben, kunnen we tevreaen zijn. Hulde aan de Marietjes, aan onze Gi- Naar het Engelsch van J. S. Fletcher door Mej. A. T. f43) „Misschien, en misschien niet", antwoordde Jimmie, een stoe'l tusschen hen in nemend. ..Ik zail jelui alles vertellen, wat ik gedaan heb, sedert wij in Dover van elkander gin- gin," „Zoo, je bent dus doorgegaan met de zaken?zei Scraye. „Ik ben met de zaken doorgegaanant- woorded Jimmie vroolijk. „Hier komt 't ver- haal er van. Luistert maar." 'De twee mannen luisterden in stilte, totdat Jimmie aan het eind van zijn verhaal kwam, nu en dan keken zij elkander aan. Scraye was de eerste, die sprak, nadat Jimmie geeindigd had. Het is zeer goed mogelijk, dat dit stukje papier al eenige dagen in de kachel heeft ge- legen, voordat die man in je hotel kwam", zei bij- „De uitgang van den datum is er. Dat .kan October beteekenen een paar dagen geleden. Maar het kan ook September zijn." „Neen", antwoordde Jimmie. „Hij had vuur in zijn slaapkamer den avond, dat hij er logeerde. Ik was wijs genoeg om mij daarvan te yergewissen. En daaruit maak ik op, dat solf, onze boksers, krachtmenschen, wielren ners, onze hockey-mannen, onze officieren. Zij alien hebben er voor gezorgd, dat wij ons hart voelden zwellen, dat wij trotsch konden neerzien op onze buurlui, dat wij hun konden vertellen, dat het onze eigen landgenooten waren, die daar de vlag aan den hoogsten mast lieten wapperen! De prijsuitreiking! 't Ging vlot, zoodat het wachten niet te lang duurde. Toen kwam bet officieele sluitingswoord Het kanon donderde, de Olmpische vlag werd gestreken, de Nederlandsche driekleur ging omhoog. En onder de toonen van de muziek zong het heele stadion het Wilhei- mus, ons eigen volkslied. Zongen, ja, maar niet luid. Het was, of velen een brok in de keel hadden, of velen te ontroerd waren. Wij, de nurhtere Nederlanders, wij voelden ons gehecht aan ons land, aan onze vlag. Het nationalisme kwam boven en zegevierde! Totdat de zijden Olympische vlag aan het gemeentebestuur van Amsterdam werd over- handigd. Toen was er geen houden meer aan, 'oen barstte dat heele stadion in een jubelcn los! Daar stroomde het volk de uitgangen uit Snel verdwec-n de menigte, niet om naar huis te gaan, maar om ons Koningshuis te begroeten. Want ook onze Koningin en Ju liana waren aanwezig, ook Zij toonden be- lang te stfllen in de Spelen! En de ovatie, Haar toegbracht, was buitengewoon! Het was een jmchen, een grootsche hulde een onvergetelijk moment. En't mooiste was, dat er van afzetting geen sprake was. Geen enkele politiedienaar was er, om Haar te be- schermen. Zij waren vertrouwd bij het volk, bij Haar volkZij konden wel zonder bescher- ming uitgaan, Haar zou niets gebeuren! Waar kunnen wij dat elders zien? Overal sterke escortes, om te beschermen. Overal behalve hier! En onze Koninklijke Familie kan weer eens overtuigd zijn van de groote aanhankelijkbeid aan Haar!. Een uur later, zaten we in het Centraai Station te wachten op den trein, die ons naar Alkmaar zou brengen. We stapten in en vertrokken. In de verte zagen we den verlich- ten Westertoren als een laatste herinnering aan de Spelen der Negende Olympiade. ZWEMMEN. Zaterdagmorgen stonden er nog drie num- mers op het kleine zwemprogramma, dat af- gewerkt moest worden voor den grooten strijd van Zaterdagmiddag, n.l. twee demi finales 100 Meter vrije slag voor dames en de finale van de 4 maal 200 Meter estafette voor heeren. Binnen drie kwartier was dit kleine pro- gramma beeindigd. De drie snelsten van el- ke serie komen in de finale. 100 Meter vrije slag voor dames. U i t s 1 a g: Eerste serie, zes deelneemsters. 1. Osipowick (Amerika) 1 min. 12 1/5 sec 2. Laird (Amerika). 3. Cooper (Engeland) Tweede serie, zes deelneemsters. U i t s I ag: 1. Garathy (Amerika) 1 min. 11 2/5 sec. 2. dit papiertje in het vuur gegooid werd of dien avond, 6f den volgenden morgen." ,,En wat ben je van plan te doen met dit snippertje papier, bedoel ik?" vroeg Scraye. „Dat weet ik niet," zei Jimmie. „Het kan tot iets leiden. Ik wil weten, welk buitengoed het is, en wiens hand1 dit is „Veronderstel eens, dat je dit alles vindt", viel Scraye in. „Dan geloof ik, dat ik een van de personen gevonden zal hebben, die bij deze zaak betrok- ken zijn," antwoorded Jimmie. „Dat is alles en al heel wat." „Je bent er nog niet zeker van, dat de man, dien je als Curtis kent, iets te maken had met de verwisseling der postpakketten", zei Scraye. „Je hebt er geen afdoend bewijs van." Packe, die een tijdlang gezwegen had, nam zijn pijp uit den mond, en wendde zich tot de anderen. „Ik geloof, dat er daaromtrent weinig twij- fel bestaat," merkte hij1 langzaam op. „Ik ben er in ieder geval van overtuigd, dat Curtis het namaak-pakket voor het werkelijke verwissel- de. Wat meer is, ik geloof, dat ik weet, hoe het bezwaar met het adres opgelost is." Jimmie keerde zich dadelijk om. „Hoe dan? Hoe dan?" vroeg hij. „Dat heb ik nog niet uit kunnen maken. Hoe werd dat gedaan, Packe?" „Waarschijnlijk op deze manier," ant woordde Packe. „Twee mannen kregen be- velen uit Parijs. De eene. Curtis, nam zijn in- ;trek in je hotel en oyerzag het terrein, ora te Mc. Dowall (Engeland). 3. Lehmann (Duitschland). Mej. V i e r d a g (Nederland) eindigde op de vijfde plaats. Mej. Vierdag zwemt aanvankelijk uitste kend. Op de laatste meters wordt zij gesja gen. Daarna volgt de 4 maal 200 Meter estafette voor heeren. FINALE. U i t s 1 a g: 1. Amerika 9 min. 36 1/5 sec. (Nieuw Olymp. Record). 2. Japan 9 min. 41 2/5 sec. 3. Canada 9 min. 47 4/5 sec. 4. Hongarije 9 min. 55 sec. 5. Zweden. 6 Engeland. 7. Spanje. Amerika neemt dadelijk de leiding en staat die niet meer af. Canada, dat aanvankelijk op de tweede plaats lag, wordt door Japan inge- haald. Arne Borg brengt de Zweden nog op de vijfde plaats, terwijl Spanje na 350 M. ge- lapt wordt en tenslotte 2 minuten later dan Engeland de baan beeindigt. FINALES. Het zwemstadion was Zaterdagmiddag vrijwel tot de laatste plaats gevuld toen te drie uur de finalisten voor de 100 Meter rugslag voor dames aan den start verschenen. Op dit voor ons land belangrijke nummer is alle aandacht gevestigd op Mej. Braun, die als favoriete genoemd. Het geheele Stadion is een en al zenuwachtigheid. Alle zeven deelneemsters verschijnen aan den start. Uitslag: 1. Mej. M. B ra un, (Nederland) 1 min. 22 sec.; 2. King (Engeland), 1 min. 22 1/5 sec.; 3. Cooper, (Engeland), 1 min. 22 1/5 sec.; 4. Gillman, (Amerika),; 5. Holm, (Amerika),; 6. Lindstrom, (Amerika); 7. Stockley, (N. Zeeland). Precies gelijk gaan de zwemsters af en na 25 M. is er nog geen verschil te zien. Op 50 Meter ligt Mej. Braun (Nederland) derde, maar in de tweede baan komt zij dusdanig opzetten, dat zij na bijna 75 M. naast de En- gelschen op de eerste plaats ligt. Onbedaar- lijk is dan het gejuich dat losbarst. Alle toe schouwers verheffen zich van hun zitplaatsen en jubelen de Hollandsche zwemster toe, die op de laatste meters Miss King achter zich laat en met ongeveer 30 cM. verschil als eer ste aantikt. Het duurt vele minuten voordat de rust in het Olmpisch Zwemstadion is weergekeerd. Eerst een kwartier later kan men een aan- vang maken met de finale torenspringen voor dames, waarbij de huis- en clubgenoote van Mej. Braun, Marie Baron tot de finalisten behoort. MarieBaron weert zich uitstekend tus schen de zware concurrentie en slaagde er in om na de beide Amerikaansche vertegenwoor- digsters en de Zweedsche kampioene de v i e r- d e p 1 a a t s in te nemen. Hoewel zij dus nog juist buiten de prijzen viel, leverde zij een opmerkelijke prestatie, daar zij zoo goed als nooit op dit nummer geoefend had. Uitslag: 1. Pinkston (Amerika) 31.60 pun- ten, plaatscijfer 9, 2. Coleman (Amerika) 30.60 punten plaatscijfer 10U, 3. Sjokvist (Zweden) 29.20 punten plaatscijfer 13K, 4. M. Baron (Nederland) 27.80 pun- t e n, 5. Onnela (Finland), 7. Rehborn (Duitschland). Hierna wordt aangevangen met de finale 100 M. vrije slag voor heeren. Weissmuller wint, zooals te verwachten was. Maar de tweede en derde plaats ontgaan Amerika, daar de Hongaar Barany voor de verrassing zorgt en slechts weinig op Weiss muller achterblijft. Uitslag: 1. Weissmuller (Amerika) 58 3/5 sec. 2. Barany (Hongarije) 59 4/5 sec. (Nieuw Europeesche record), 3. Takaiski (Japan) I min., 4. Kojac (Amerika), 5. Laufer (Ame rika), 6. Spence (Canada), 7. Zorrilla (Ar- gentinie). De 100 M. vrije slag dames bracht een verrassende zege voor de Ameri kaansche Osipowich, die haar sterker geachte landgenoote Garathy in een zeer spannenden eindspurt versloeg. Uitslag: 1. Osipowich (Amerika) 1 min. II sec. (Nieuw Olympisch record), 2. Ga rathy (Amerika) 1 min. 11 2/5 ces., 3. Cooper (Engeland) 1 min. 132/5 sec. Daarop volgt de finale torenspringen voor heeren De negen deelnemers brachten met hun sprongen de een nog fraaier dan de andere het publiek in extase. Wanneer het torensprin gen geeindigd is en de Egyptenaar Simaika volgens officieuse berekening de eerste plaats veroverd heeft, wordt hij enthousiast gehul- digd en op de schouders geheschen. Uitslag: 1. Desjardins (Amerika) 98.74 punten plaatscijfer 6, 2. Simaiki (Egypte) 99.58 punten plaatscijfer 9, 3. Galitzen (Amerika) 92.34 punten plaatscijfer 15. zien, wat er gedaan kon v/orden. De andere nam zijn intrek in een ander hotel, dicht bij, er zijn er verscheidene, nietwaar?" „Zes op een paar minuten afstand," zei Jimmie. „Juist. Het namaak-pakket werd aan den tweeden man gezonden. Zoodra hij het ont- vangen had, maakte hij1 den naam van het hotel van den ruw papieren omslag er met een chemisch preparaat uit en zette den naam van jouw hotel er voor in de plaats. Toen ging hij been, ontmoette Curtis, en gaf hem het namaak-pakket Curtis ging terug naar het hotel en ruilde het pakket. Een handige streek! Niets kon ze doen mislukken behal ve een ding." „Wat?" vroeg Jimmie. „Ze zou natuurlijk zijn mislukt, als je knecht Kentover voor je brieven naar beneaen was, zoodra de post er geweest was. Dat gevaar liepen zij. Zij1 hebben waarschijnlijk gerede- neerd, dat zij op tien, twin-tig, dertig minuten tijdruimte konden rekenen. En de eerste man zou natuurlijk vluig werken en alles in ge- reedheid hebben voor zijn werk met het pak ket." „WiI je zeggen," zei Scraye, „Sat hij en kele woorden van een adres kon verwijderen en er andere voor in de plaats zetten?" Packe stond kalm van zijn leunstoel op en ging naar een bureau, waaruit hij eenige kleine fleschjes nam, een stukje spons, een flanellen lap en een klein stuk ijzer. Hij legde dit bopn op het yuurropster en t>egon in Voor den uitslag van het torenspringen wordt medegedeeld, dat een protest is inge- diend tengevolge waarvan niet Simaika, doch de Amerikaan Desjardins op de eerste plaats is gekomen. Huldiging van mej. Braun. Toen 100 M. vrije slag voor dames Zater dagmiddag in het zwemstadion was afgeloo- pen, bleef al het publiek wachten op den pro- tocolairen uitslag, daar men de Hollandsche vlag in top wilde zien. Tegen zes uur werd het Wilhelmus ingezet ter eere van de overwinning van mej. Braun en ging de Nederlandsche vlag in de hoogste Olympische mast. Op het zelfde oogenblik overhandigde de voorzitter van den Neder- landschen Zwembond Bredius een groote lauwerkrans aan mej. Braun, die haar ont- roering nauwelijks kon bedwingen. Tenslotte werd mej. Braun op de schouders geheschen en in triumph rondgedragen. WATER POLO. Nederland—combinatie Frankrijk- Engeland. Tot slot van den laatsten zwemdag van het Olympische zwemtournooi werd een vriend- schannelijke waterpolowedstrijd tusschen een Nederlandsch zevental en een Fransch-Bel- gische conxbinatie gespeeld. Deze wedstrijd eindigde in een 10—0 overwinning voor het Nederlandsch zevental. BOKSEN. Zaterdagmiddag de acht partijen om de derde plaats. Eerst komen voor het vlieg- gewicht in den ring Baddie Lebanon, Zuid- Afrika, en Carlo Cavagnoli, Italie Op hoog tactisch peil stond deze partij niet. Cavagnoli wint. Voor Bantamgewicht: Frank Trayner. Ierland en Harry Isaacs, Zuid-Afrika Terecht kent de jury Isaacs den zege toe. Vedergewicht: Harold George Devine, Noord-Amerika en Lucien Biquet, Belgie. Biquet was na de vorige dagen te vermoeid om uit te komen, zoodat Devine wint Lichtgewicht: Hans Nielsen, Denemarken en Gunner Berggren, Zweden. Elitewerk is het niet. De loome partij heeft Berggren tot winner. LichtmiddengewichtRaymond Smillie, Canada, en Robert Calatand, Frankrijk Cala- tand kan wegens bezeerde hand niet boksen, daardoor wint Smillie. Middelbaar gewicht: Frederich Granville Mallin, Engeland en Leonard Steyaert, Belgie. Mallin, goed boks-er, behaalt rusti-g zijn voordeel, ook op den korten afstand, dien de Belg zoekt, zal deze jury zijn werk erkennen? Mallin weer van een overwin ning beroofd. De stevige Belg is onvermoeibaar in de tweede en derde ronde. Mallin een meester op elkcn afstand geeft meer dan hij ontvangt. Veelal borst aan borst. Onbegrijpelijk is de uitspraak voor Belgie. MUjon (Nederland) derde prijs. Zwaarmiddengewicht: Karel Miljon (Ne derland) en Donald Dinnie Mc. Corkindale (Zuid-Afrika). Gering voordeel van Mc. Corkindale, op afstand behaald. Borst aan borst wint Miljon, die minder zenuwachtig is dan Vrijdag en reeds dadelijk werkt. Tweede ronde is voor Miljon, daar men borst aan borst werkt. Wel dekt Mc. Corkin dale het lichaam tegen menigen stoot. Derde ronde. Miljon worstelt meer dan hij bokst. Op afstand treft Mc. Corkindale met linker, rechts, links het hoofd. Later Miljon met links, rechts op korten afstand het hoofd met korte stooten. Vasthouden en worstelen bederft deze ronde. De beslissing is voor Miljon. Zwaargewicht: Michael Jacob Michaelsen (Denemarken) en Sverre Sorsdal (Noor- wegen). Sorsdal heeft gisteren de hand be- zeerd, zoodat hij niet uitkomt en Michaelsen wint. DE BESLISSINGEN. Vlieggewicht: Armand Apell (Frankrijk) en Anton Kacsis (Hongarije). Druk spel, meest- al op halven afstand, geen typisch boksen Olympisch kampioen Kocsis. Bantamgewicht: Daley (Amerika) en Ta magnini (Italie). De beslissing is voor Tamagnini, wereld- en olympisch kampioen. VAN KLAVEREN WINT HET KAMPIOENSCHAP. Vedergewicht: L. van K1 aver en (Ne- derlands hoop) tegen Victor Peralta (Ar- gentinie). Peralta opent met rechte stooten, valt veel aan en nog al eens raak. Van Kla- veren vuist veel, zwaait lange hoekstooten die vaak missen. Ronde voor Peralta. Tweede ronde. Zware hoek in van Klave- rens linkerzij, hij struikelt Beurt om beurt hebben zij dan succes. Pe ralta wint de ronde, treft vaak hard het een papiermand te rommelen. „Ik zal het je laten zien", zei hij, „nog niet lang geleden heb ik op dit gebied een proef genomenik wilde weten, of het werkelijk mo gelijk was enkele woorden uit een document te verwijderen en ze door andere te vervangen. Nu, hier is een bruin papieren omslag met rnijn naam en adres in gewoon schrift wij zullen het adres er uit verwijderen, en je zult zien, dat het papier volkomen schoon en hel- der blijft. Het is een eenvoudige zaak ik heb het geheim gekregen van een vriend van mij, die liefhebbert in scheikundige proefne- mingen." De anderen keken met groote belangstel- ling toe, terwijl Packe zijn proef deed. Het scheen inderdaad, zooals hij1 gezegd had, een eenvoudige zaak niets dan wat vocht uit de spons op het papier laten vallen, het lapje fla- nel op de vochtige plek leggen, het heete ijzer op het flanel drukken en wanneer het fla- nel weggenomen was was het schrift ver- dwenen en het papier bleef glad en zuiver en kon met pen of potlood verder bewerkt wor den. „Zooals je ziet, is drie minuten voldoen- de", zei Packe. „Eenvoudig nietwaar? En zeer afdoend. Zoo is het gedaan Jimmie, er was geen gevaar aan verbonden. Het eenige gevaar was dat, wat ik genoemd heb, de kans van het verwisselen der pakketten, voordat Kentover voor je brieven naar beneden kwam. Zij waagden het er op, en het gelukte." „Je bewijst," zei Scraye, „dat die lieden al- De a\ te enthousiaste supporter De ruiterfeesten. Moeilijke, zeer moeilijke lindernissen moeten worden genomen. Het comite, wetende, dat de paarden schich- tig worden bij onverwachte geluiden, verzochf door den loud-speaker absolute stilte. Begrijpelijk. En de massa houdt zich aan het gebod. Het is stil! Labouchere komt binnen met Copain Hij maakt een goede kans, is een der favorieten. Keurig wordt hindernis na hindernis geno men. Dan komt een moeilijke. Juist zal deze ge' nomen worden als plots een harde stem door 't stadion galmt, een stem van een al te vurige iandgenc-ot. Het paard schrikten werpt de hindernis om 4 fouten Jammer, de kans is verkeken Het publiek woest. Dat zoo'n ellendige ru- moermaker roet in't eten moest gooien! D'r uit met hem! Hij hoort niet op de tribune!* Er onder groot tumult wordt de ongelulrkige door zijn medemenschen weggesleurd! Zoo worden de boosdoenders door Neder= landers afgestraft. 't Was zijn verdienda loon! xx>ooooooooooooooooooooooooooe lichaam. Van Klaveren. onvermoeibare vegetarier", wint daarna de derde ronde en daarmed# den Olympischen titel onder groot gejuich en protest. Lichtgewicht: Carlo Orlandi (Italie) en Stephen Michael Halaiko (Noord-Amerika). Het lawaai van de laatste beslissing over< sternt bel en aankondiging. De nieuwe athle- ten boksen zonder dat men het bemerkt. De komst van politie wekt verontwaardiging. Wereld- en Olympisch kampioen Orlandi Lichtmiddengewicht: Edward Morgan (Nieuw Zeeland) en Paul Landini (Argenti na)- Morgan, rechts voor rustig en zeker, stoot op afstand, stapt achteruit, of beef 't beste van borst aan borst. Hij wordt Olym pisch en wereldkampioen. Middelbaar gewicht: Jan Hermanek (Tsjecho-Slowakije) en Piero Toscani (Italie). Stevig werk zonder veel kunde. Wereld- en Olympisch kampioenItalie. Veel gejoel, gejuich en gefluit. Hermanek blijfc onsportief in de zaal, waardoor het tumult voortduurt. Zwaarmiddengewicht: Ernst Pistulla (Duitschland) en Victoria Angel Pedro Aven- dano (Argentinie). Avendano is de beste bokser. Avendano wereld- en Olympisch kampioen. Zwaargewicht: Nils Arvid Ramm (Zwe den) en Arturo Rodriges Jurado (Argentinie). Jurado opent Ramms wond van gisteren boven het oog. De scheidsrechter laat terecht de partij staken, zoodat Jurado wereld- en Olympisch kampioen wordt. INDIVIDUEEL SABELSCHERMEN. De beslissing. Zaterdagmorgen omstreeks half 11 werd in het Olympisch Schermgebouw de beslis- singswedstrijd gestreden individueel sabeL waarvoor zich 12 schermers geplaatst had den. Aangezien na afloop de Hongaar Terszty- anszky en zijn landgenoot Petschauer bei- den negen partijen gewonnen hebben, hoe- wel met een verschil in ontvangen treffers, van 5 en in gegeven treffers van 1 ten voor- deele van Petschauer, wordt een Olympisch Kampioen niet aangewezen op een verschil in touche's, zoodat beide Hongaren een barragepartij moesten trekken, die tenslotte in het voordeel van Tersztyanszky met 52 eindigde, zoodat deze Olympisch kampioen werd. De eindstand van den personeelen wed strijd sabel is als volgt: 1. Tersztyanszky (Hongarije) (Olympisch kampioen) 9 winstp. 33 ontv. 51 g.; 2. Petschauwer (Hongarije) 9 winstpartijen 28 ontv. 51 geg. treffer; 3. Bini (Italie); 4. Marzi (Italie); 5. Dr. Gombos (Hongarije); 6. Casmir (Duitschland); 7, Devecchi (Italie)8. Ducret (Frankrijk)9. A. E. W. d e J o n g (Nederland); 10. Lacroix (Frankrijk); 11. Van der Wiel (Neder land); 12. H. Thompson (Duitschland). RUITERSPORT. Ook de ruiterfeesten zijn geeindigd en ook deze hebben een groot succes opgeleverd. En vooral voor ons zelf zijn die spelen onverge telijk geworden, omdat de Nedelandsche rui ters zoo eervol uit den strijd te voorschijn zijn gekomen. Het is ons gebleken, dat er verschillende lezers zijn, wien het verband tusschen dr verschillende ruiterwedstrijden, die achtereen- volgens te Hilversum en Amsterdam gehou- den zijn, niet recht d'uidelijk is. De kampen zijn verdeeld in drie afzonder- lijke wedstrijden. In de eerste plaats de sa- mengestelde Ruiterwedstrijden, bestaande uif lerlei hulpmiddelen hebben. „Dat hebben ze ook!" riep Jimmie uit. „Menschen, die betrokken zijn in zulk een om- vangrijke zaak hebben alle hulpmiddelen noo- dig, die zij maar kunnen krijgen. Oh, ze zijn handig, duivelsch handig. Maar, ik zal "ze toch weten te vinden!" Scraye ging weer zitten en keek Jimmie vast aan. „Laat mij een enkele vraag stellen, Tri- Ckett", zei hij. „Waarom ben jij er zoo op- gesteld, dit op te sporen?" „Ik zal je ronduit antwoorden," antwoord de Jimmie. „Het zit zoo. Ik ben verliefd ge worden op juffrouw Walsden. Ik ben van plan haar te trouwen als zij mij ten min- ste hebben wil. En ik geloof niet, dat zij veilig is, terwijl deze bende rondloopt. Dat is de reden „Maar waarom is zij niet veilig?" vroeg Scraye. „Omdat zij1 waarschijnlijk begrijpen, dat zii te veel weet, zei Jimmie dadelijk. „Denk maar eens!" ging hij met grooten nadruk voort. „Zij weten, dat zij langen tijd bij ma- dame Charles was. Zij weten, dat zij inlich- tingen kan geven omtrent de menschen, die in den hoedenwinkel kwamen. Zij weten, dat zij veel weet omtrent het filiaal in Parijs. En zij weten ook, dat zij de onschuldige oorzaak was, dat ik in het bezit kwam van de voorwer- pen, die jou en je vrienden ontstoken waren ■11vv' 4. (Wordt .veryolgd).; j <>0<>0<><>00<X>0<><X>000<XX><><X>0<>00<><Xi OLYMPISCHE KRABBEL.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5