mwwmsf I Eros tig Vliegongelnk. Provinciaal aiieuws Kunst Sport Vier dooden, tal van gewonden. T^jdens het te Heerlen gehouden vlieg- .feest is een tweepersoons tweedekker, het yuitsche baby-vliegtuig D 572, vermoedelijk loor een defect aan den motor, op een tribune fieergekomen, waardoor vier personen werden gedood en tal van toeschouwers gekwetst. Eenige hiervan zijn naar het St. Joseph Zie- kenhuis te Heerlen overgebracht twee van 'hen verkeeren in levensgevaar. De vliegenier zelf werd licht gewond en is gearresteerd. Wij ontleenen aan die Crt. nog de vol- gende bijzonderheden. Het vliegterrein, waarop de vliegdag ge houden werd, is een weiland, niet bijster groot, doch vlak aan den Schelsberg bij Heer lerheide. Het wordt begrensd door een spoor- dijk van de particuliere lijn der Oranje-Nas saumijnen, den Rijksweg van Heerlen Hoensbroek, den Provincialen weg van Heer len naar Rumpen en den verbindingsweg naar Hessenberg. Het is omgeven door een heuvel- achtig terrein. De dag was georganiseerd door enkele per sonen uit Heerlen, waaronder de heer Meu- lenberg, die in Duitscland een aviateursbre- yet behaald heeft. Een 1200 tot 1500 men- •efjett bevonden zich op het veld, terwijl eeni ge duizenden een gratis staanplaats gezocht hadden op het omringende terrein, vanwaar jnen een1 goed gezicht op het vliegveld had. Aan de eene zifde bevindt zich op het Vliegveld een heuvel, die het comite tot tribune ingericht had en waarop zich jen paar honderd personen, gezeten op stoel- tjes, bevonden. Er werd met drie kleine vlieg- tuigen gevlogen. Een groot vliegtuig, waar- mede passagiersvluchten gehouden zouden svorden, had pech gekregen en was ergens buiten Heerlen gedaald. Nadat een der vlieg- tuigen boven de kom van Heerlen allerlei evo- luties had uitgevoerd, begonnen de demon- vtraties op het vliegveld en werden door een Jrliegtuig loopings etc. boven het terrein ge- tnaakt. Tegen 5 uur was be Duitsche Diet jich D. 572 met Siemensmotor D.P. II A. No 121, toebehoorende aan den fabrikant K. Giebeler uit 3onn, en bestuurd door den vroegeren oorlogsvliegenier Gesper, eveneens uit Bonn, opgestegen. Kort daarop was de lactone weer gedaald, omdat door een defect et vliegtuig geen voldoende hoogte kon krij- ven. De machine had, zooals de eigenaar Giebeler ons later mededeelde, een vette bou gie. De motor werd nageziende bougie af- gebrand en na proefdraa'en startte tegen halfzes de D 572 weder, terwijl een acrobaat zich gereed maakte cm, wanneer de machine was neergekomen, mee op te stijgen om onder aan het toestel toeren te verrichten. Doch zoo ver zou het niet komen! In over- trokken stand, zooals de eerste luitenant-vlie- ger Koen uit Soesterberg, die op het terrein tegenwoordig was als officieel adviseur, ons mededeelde, bewoog de machine zich door de lucht. Het starten zelf had de luitenant niet gezien, omdat hij zijn aandacht gaf aan den juist voor de D572 opgestegen Pelikaan doch in de lucht bemerkte luitenant Koen, dat er iets aan de D 572 haperde. De piloot kon geen voldoende hoogte krij- gen. Vlak boven het geboomte aan het einde -van het terrein trok hij de machine nog eenigszins op om op 40 a 50 Meter hoogte een wijde bocht te maken. Men meende dat de pilopt ging terugkeeren. Dit was ook het geval, doch, naar de luitenant verklaarde, en zooals de eigenaar van het vliegtuig ons later hevestigde, moet de bestuu 'der zijn bezinning verlor en hebben. Achter het publiek om zocht hij het vlieg terrein weer op. Op zeer geringe hoogte en in plaats van elders te dalen, streek hij over het achter de tribune gelegen veld om te trachten dwars over deze tribune op't vlieg veld neer te komen. Het publiek elders op het terrein had aanvankelijk niets gemerkt, doch zij die op de tribune waren, bespeurden het gevaar dat achter hen opdoemde. Juist werd beneden de tribune afgeroepen, dat zij die nog 'n passagiersvlucht mede wilden maken, naar voren en naar beneden meesten komen. Daarom waren reeds eenige personen op- gestaan. „Bukken, bukken!" werd er plotse- ling geroepen. Op dat oogenblik raakte de vleugels van het vliegtuig het publiek. De machine kwam hierdoor nog een meter dich- ter op de heuveT-tribune, schuurde met den romp nog even over den grond om dan aan den rand van den heuvel naar beneden te storten en over den kop te slaan. Doodsche stilte en angstgeschreeuw. Een doodsche stilte en vlak daarop een angstig geschreeuw deed zich hcoren. Op den rand boven op den heuvel lag een bloedendc massa, terwijl onder aan den voet van den heuvel eenige personen, die aan den passa giersvlucht mede wilden doen en daarvoor naar beneden waren gekomen, roerloos neer- lagen. Vreeselijke verwarring. Op de tribune zelve zaten en lagen tus- schen een gewirwar van tafeltjes, omgevallen stoeltjes en gebroken glaswerk gesticuleeren- de, schreeuwende en kermende menschen. i Minstens 20 waren er gewond en velen ge- heel in de war. Een vijftien meter van de plaats van het gebeurde stonden de waarne- mende br-ffemeester van Heerlen, de heer Schreuder, leden van het comite en en kele Duitschers. Deze laatsten snelden naar de machine, draaiden haar om over den kop en trokken den vliegenier Gesper uit den stuurstcel. Hij was korten tijd bewusteloos, doch bleek slechts onbeduidende wonden te hebben opgeloopen. Van alle kanten kwam het publiek toeloo- pen. De talfijke politie en marechaussees te paard wisten op bezadigde en tactvolle wijze het veld weder vrij te maken. Toen kon het andere vliegtuig, dat zich nog in de lucht be- vond, dalen. De Heerlensche afdeeling van het Nederlandsche Roode Kruis en een zie- kenauto waren op het veld aanwezig. De manschappen snelden toe om onder leiding van hun commandant, Dr. W i d d e r s h o- v e n, de eerste hulp te verleenen, terwijl de eveneens aanwezige geneesiheeren Dr. H u s- t i n k en Dr. V 6 g e 1 e rs ook hulp verleen- den. Mevrouw S c h o b b e n, geb'. Gemmeke, uit Heerlen, die juist drie weken geleden in het huwelijk was getreden, was door den propel ler geraakt. Het lichaam was nagenoeg in tweeen gesneden. Ontzettende tafereelen. Zij leefde nog even en een geestelijke, die toevallig op het terrein aanwezig was, be diende haar. Toen gaf zij den geest. Haar man stond als razend van smart naast haar. Een weinig verder lag het lijk van den 23- jarigen J. de Beye uit Schinnen, den eenigen zoon van zijn ouders. Hij was met zijn neef en een kamaraad, die gewond werd, opge- staan om naar beneden te gaan en aan de passgiersvlucht deel te nemen. De derde doo- de was ook een jongeman, de mijnwerker Nic. Meex, wonende in de Pr. Hendriklaan te Brunssum. Met gebroken schedel werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Mevrouw Van den Berg-Janssens uit Maastricht, die met haar zesjarig, zoontje de demonstratie bij- woonde, werd gewond. Het kind stond erbar- melijk naast zijn moeder te schreien en werd door den koster van Heerlerheide medege- nomen, om later bij zijn moeder in het hospi- taal gebracht te worden. Ook zwaar gewond werd voorts overge bracht een man, voor wiens leven men vreest, doch dien men nog niet heeft kunnen identi- ficeeren. De slager Leo Kusters uit Hoens broek had een ernstige buikwonde en werd eveneens naar het ziekenhuis vervoerd. S. Hertzdahl uit Heerlen kreeg inwendige kwetsuren en een beenwond. De heer Otter- mans werd aanvankelijk naar zijn woning in Heerlerheide vervoerd, waar drie ribben en een been gebroken bleken te zijn. Ook hij werd later in het ziekenhuis opgenomen. Zoo als boven vermeld kregen in totaal onge- veer twintig personen verwondingen, welke echter van lichten aard waren. Deze konden zich, na verbonden te zijn, naar huis begeven. De officier van Justitie werd terstond ge- waarschuwd. De vliegenaar is later door de politie gearresteerd. Nader werd gemeld: Zoo juist is ook de nog niet geidentifioeerde bij het vliegon- geluk betrokken persoon in het hospitaal te Heerlen overleden, zoodat er thans vier doo den te betreuren zijn. De officier van Justitie, mr. Koderitz uit Maastricht, is gisteravand gearriveerd, om 'n onderzoek in te stellen. De vliegenier werd verhoord, doch deze verklaarde, niet in staat te zijn, eenige mededeelingen te doen op last van den officier van Justitie is hij in arrest gehouden. MOTOR-ONGELUK OP DE RIJSWIJKSCHE BAAN. De motorraces, welke gistermi^dag op de Rijswijksche Wielerbaan werden gehouden, waren weinig spannend. Bovendien had een vrij ernstig ongeluk plaats. De renner Lans op Matchess, die in de seniorklasse tegen Baar uitkwam, verloor, na een ronde gere- den te hebben, toen hij juist in de bocht vol gas gaf, de ccntrole over zijn motor. Hij slingerde dermate over de baan, dat hij te gen de ballustrade vloog en zeker twintig meter verder tusschen het publiek terecht kwam. Gelukkig kwam zijn motor niet op de tribune terecht, doch deze rolde in het gras. De aanwezige geneesheer constateerde her- senschudding. Op de tribune werden twee personen vrij enrstig gekwetst. De heer A. P. B., uit Breda, liep een hoofdwonde op, terwijl-zijn zwager, de heer H. H., uit Den Haag, aan de borst werd gewond. Aan het gemeente-ziekenhuis deelde men mede, dat de toestand van Lans niet direct levensge- vaarlijk is. AUTOBUS-ONGEVAL. Gistermorgen is te Sliedrecht een groote A. T. O.-bus, welke den dienst onderhoudt tuschen Gorkum en Dordrecht, ter hoogte van de vroegere kalkloods te Sliedrecht met grooten vaart tegen het huis van den heer Boer gereden. De voorgevel van het huis werd geheel ingedrukt, terwijl de bus in het hius bekneld raakte. In den bus zaten behal- ve den chauffeur, vier passagiers. Een van hen, de weduwe T., brak haar neusbeen, ter wijl de drie andere personen lichte verwon dingen opliepen. De chauffeur bekwam geen letsel. De oorzaak van het ongeval is het breken van de bevestiging van de veren der voorwielen, waardoor de motor doorzakte en de stuurinrichting defect raakte. NIET MEER WAKKER TE KRIJGEN. De heer B. J. L., hoofdbeheerder bij de ■kas van het Hoofdbureau der Staatssporwe- gen te Bandoeng, was Zaterdagmorgen niet wakker te krijgen. Hij werd naar het zie kenhuis vervoerd. De kas is gesloten. De toe- stand van den heer L. was s middags om 2 uur nog niet veranderd. Een speciale ver- pleegster past den patient nauwgezet op. Zondagmorgen was de toestand nog on- veranderd. De geneeesheer constateerde een aandoening in de hersenen. VOOR DE IN 1903 ONTSLAGEN SPOORWEGSTAKERS. In een dezer dagen gehouden vergadering van den Personeelraad der Ned. Soporwegen kwam in behandeling een voorstel van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, om door storting van een cent per lid en per week door de Wen der vijf organisaties een fonds te vormen tot steun van' het in 1903 ontslagen1 spoorwegpersoneel. De Roomsch-katholieke bond „St. Raphael" en de Protestantsch-christelijke bond wezen dit voorstel af. Deze kwestie zal thans een punt van nadere onderhandeling uitmaken tusschen de Ned. Vereeniging, den Centrale Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel en den Bond van Ambtenaren in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen. KORTE BERICHTEN. De Italiaansche athleten en toeristen hebben hun verblijf te Amsterdam tijdens de Olympische Spelen op voortreffeliike wijze besloten met een feestavond in „Bellevue", die zeer goed geslagd mag heeten. Zaferdagmiddag is te Rotterdam een jongetje van 15 maanden, P. Ouwerkerk ge- naamd, uit de Spanjaardstraat aldaar ten huize van zijn grootmoeder aan de Schans door een opening van de veranda gevallen en met het hoofd in een rioolput terecht ge komen. Het kind is gestikt. Sedert Donderdagmiddag werd te Val- kenswaard de ongeveer 39-jange J. de Louw vermist. Zondagmorgen is zijn lijk uit den Dommel opgehaald. Het blijkt dat hij met zijn fiets te water is gereden. Sjef van Dongen wordt a.s. Dinsd morgen te 10.14 aan het Maasstation Rotterdam verdacht. De jonge man in het roeibootje: Liefste, ik zweer je dat niets ons zal kunnen scheiden. (Humorist). EGMOND AAN ZEE. WILLY VAN HOUTEN. Vrijdagmiddag 4 uur liep de zaal van bet hotel W^lgelegen vol met kinderen en •hun geleiders. En geen wonder: de welbe- kende goochelaar Willy van Houten zou een voorstelling geven. En ze hebben er geen spijt van gehad. Wat hebben ze weer geno- ten. Hoe handig wist mijnheer Van Houten zijn toeren te verrichten en ondertusschen had hij contact met zijn toehoorders. Zijn geestige gezegden deden de kinderen telkens lachen. Het zou te veel zijn om alles op te noemen maar we wenschen even de aan dacht te vestigen op de groeiende bloemen, waartusschen ook de stukgescheurde kaart zat, thans weer heel behalve het stuk, dat een meisje had achtergehouden. Ook het sprekende kaboutertje, dat vele meisjes en jongens kende en ook wat van hen vertelde, sloeg in. Hier liet de heer Van Houten zich als buikspreker hooren, hetgeen hem goed afging. Te kort duurde dan ook voor de toeschou wers de voorstelling en hoogst voldaan to- gen zij huiswaarts. Om half negeii begon de voorstelling voor de grooteren. Ook toen was de zaal vol en met dezelfde belangstelling werden de ver- richtingen van den beer Van Houten ge- volgd. Nu toonde hij o.a. over een sterk ge- heugen te bezitten. Hij liet bijv. een dertig- tal genummerde kaarten uitdeelen, waarop men een woord moest neerschrijven. Die woorden werden een keer voorgelezen en daarna wist de heer Van Houten als een nummer werd opgelezen, het correspondee- rende woord te noemen. In een woord het was een schitterende avond die eindigde met een gezellig bal. SLACHTOFFERS DER ZEE. Over het droevig ongeluk dat Zaterdag morgen te Egmond aan Zee plaats vond en waarvan we Zaterdag reeds melding maak- ten zendt men ons heden nog de volgende bijzonderheden. Zaterdagmorgen half elf waren een aan- tal kinderen uit de vacantiekolonie Zeehuis onder toezicht van de directrioe en zuster Termarsch aan het baden. De badman had reeds een paar malen ge- blazen en ook de directrice had haar waar- schuwende stem laten hooren, maar een tweetal jongens afkomstig uit Delft en Win- terswijk luisterden hier niet naar met het gevolg, dat ze door den stroom werden meegesleept. Zuster Termarsch snelde onmiddellijk toe en al zwemmende wist zij de jongens te grijpen. De badman Arie Zwaan kon niet vlug genoeg bij haar komen om te helpen, zoodat zij tenslotte de jongens moest losla- ten. Ook haar krachten begaven haar, zoodat bet tijd werd dat de heer Jan van der Plas, lid van de E. R. Br. haar te hulp kwam en haar aan land bracht met behulp van Zwaan. Ondertusschen was ook de boot geko men, maar de jongens waren verdwenen. De heer van der Plas begon nu te duiken en wist een der ongelukkigen te vinden. Spoe- dig was hij aan 't strand gebracht, waar men onmiddellijk begon met het toepassen der kunstmatige ademhaling. Twee uur lang werkte men door onder leiding van dokter Schippers, terwijl o.a. ook nog een drietal doktoren die hier als gasten vertoefden hun medewerking ver- leenden, maar tevergeefs. Inmiddels was men bezig met het zoeken naar den tweeden drenkeling. Om half vier is deze een paar honderd meter verder opge haald. 1 Een woord van hulde voor de moedige helpers, waaronder verschillende leden der jonge E. R. Br. is hier op zijn plaats. Jammer is het, dat niet bij alle badonder- nemingen een boot of vlet ligt, hetgeen de hulpverleening zou kunnen bespoedigen. Ook hoorde men den wensch uiten, dat de badmannen het zwemmen voldoende mees- ter moeten zijn, wat nog niet bi} alien het geval is. De opbrengst der collecte op het strand gehouden ten behoeve van de pas opgerichte Egmondsche Reddings Brigade bedraagt 101,22. HEILOO. De openlucht-uitvoering van de V. V. V. „Heiloo Vooruit", waarbij de A. T. V. Falk land", onder leiding van den regisseur, den heer J. Rossenbacker, de opvoering van „Judas-Ish-Karioth", toonelspel in 3 bedrij- ven van J. L. Walch, voor't voetlicht bracht, valt in menig opzicht te roemen. Een tooneelclub die heel wat presteert op het tooneel is nog niet geschikt voor open- luchtspel en daarom zal het voor de talrijke bezoekers een openbaring zijn geweest dat „Falkland!> zich door deze moeilijkheid heeft heengeslagen op een wijze die lof ver- dient. „Judas-Ish-Karioth" was voor het groote publiek een onbekend stuk, een bijbelsch drama, waarbij Judas, die zijn meester ver- kocht voor dertig zilverlingen, de hoofdrol vervulde. Het was niet zoozeer de hebzucht van Ju das, die tot de daad leidde, doch Maria Mag- dalena, de dochter van den tempelwachter, had zijn weg gekruisd en de leelijke mis- deelde Judas Had begeerige blikken op deze schoone vrouw geworpen. Daarvoor had hij geld noodig en op geraffineerde wijze wist Kajafas, de hoogepriester, van deze weten- schap te profiteeren, omdat hij Jezus, de leu- genprofeet, wilde arresteeren en ter dood brengen. De wijze waarop Kajafas de tempelwach ter, zijn dochter en vooral Judas exploiteer- de om zijn doel te bereiken, doet ons de die- Ei verdorvenheid van dien priester zien. etterlijk voor niets deinst hij terug om zijn 'doel te bereiken. Een mooie uitbeelding gaf Judas (de heer Rossenbacker) van zijn begeerte voor Maria. Zijn verraad, zijn berouw en zijn poging om den meester te redden. Eerder zou men een steen vermurven, dan het hart van Ka jafas. Ook Maria (mevr. de.Gier-de Vries) gaf mooi spel te zien. Wat een machtige uit beelding van haar geloof in Judas, zij de volgelinge van Jezus, kon in het verraad van Judas niet gelooven en zag nog steeds in hem den beste der apostelen. De heer A. de Gier was een goede tempel wachter. Zijn vertrouwen in de priesters en zijn weigering iets te doen dat in strijd was met zijn gevoelen wanneer het gold de eer en deugd van zijn dochter te beschermen, werd goed uitgebeeld. Zijn teleurstelling in de ver dorvenheid van Kajafas had wel iets sterker uitgebeeld kunnen worden. Ook de andere dames en heeren lieten zich van hun goede zijde zien en de talrijke figuranten, waaronder Christenen, Romein- sche soldaten, apostelen, krijksknechten e. a., in totaal een 30 personen, hebben bij- gedragen om de opvoering te doen slagen. De rijke costumeering en grimeering (het laat- ste wordt steeds door een der leden van de vereeniging, de heer T. Uitenbosch verricht), was geheel af. Niets is gespaard om het ge heel te doen slagen. Ook de tooneelen wa ren goed verzorgd. Mooi was de sobere belichting in het tafereel in den nacht van Goeden Vrijdag. De regisseur, die zelf de moeilijkste rol vervulde, kan tevreden zijn en de diepe stilte waarmede de bezoekers het spel volgden, bewijst dat men er in op ging. In de pauze bracht de voorzitter de heer W. v. d. Vail, een dankwoord aan de familie Van Foreest en deed een beroep op haar wel- willendheid wanneer men nog eens een her- haling zou vragen, liefst met medewerking 'van de andere tooneelclubs en zangvereeni- gingen hier ter paatse. We constateeraen met genoegen, dat de eerst poging van de V. V. V. „Heiloo Voor uit" volkomen geslaagd is. DIDOLER. Onder leiding van ingenieur Geldeblom van de Genie uit Utrecht hebben Zaterdag- en Zondagnacht de lichtrepetities voor het avond-openluchtspel „Didoler", dat morgen- avond 9 uur in het openluchttHeater te Ber gen wordt gegeven. Zij, die gezien hebben wat gegeven wordt, stonden perplex. lets dergelijks heeft men alleen bij Ichnaton en Mensch en Machine kunnen aanschouwen, met dien verstande, dat het kleurlicht hier afwisselender en ef- fectvoller is, omdat de horizon in deze rus- tige natuuromgeving fantastischer is. De bezeoekrs, die des nachts, per auto van Nassau Bergen terugkeerende, het ter rein passeerden, waren buitengewoon ver- rast over de lichteffecten boven het groen der boomen. Gisteravond werd door de A.V.R.O. het stuk gedeeltelijk uitgezonden. Ds. Spelberg gaf een verklarenden inhoud, Kommer Lleijn declameerde en Jac. Jansen begeleidde. Wij konden constateeren, dat de uitzen- ding zeer goed slaagde. In Bergen wordt morgenavond iets gegeven waarover men nog lang voldoening zal hebben. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN. De Nederlandsche wielrenners Moeskops, Snoep, Mazairac en jhr. Bosch van Drake- stein zijn naar Boedapest vertrokken ter deel- neming aan de wereldkampioenschappen al daar. Er is een heel kleine kans, dat Bosch van Drakestein, behalve aan de baanwed- strijden, ook aan den wegwedstrijd deel- neemt. De heeren Adrian en Viruly vertegen- woordigen de N. W. U. op het voorafgaande U. C. I.-congres. ATHLETIEK. Bij de Zondag gehouden Athletiekwed- strijden te Wormerveer uitgeschreven door de Zaanlandsche Athlieti-ek Vereeniging be- haalde de A. V. „Alkmaas" de volgende prij- zen. A. Stins 2de prijs Polsstokhoogspringen met een sprong van 3.25 M. J. de Bakker behaalde een 2den prijs bij Kogelstooten met een goede worp van 9.97 Meter. H. de Bakker behaalde bij Speerwerpen weder een lsten prijs met een worp van -•35 M. Bij de's morgens gehouden Athletiekwed. strijden te Wormerveer uitsluitend voor le den van de Noord-Hohandsche Voetbalbond behaalde H. Knol lid der A. V. „Alkmaar" een lste prijs op de 3000 M. Hardloopen. Voor deze zoo populaire vereeniging weer -een goede pr-estatie. ZWEMWEDSTRIJDEN. De Alkmaarsche Waterratten Zondag hidden de Alkmaarsche Waterrat ten hun jaarlijksche zwemwedstrijden in de Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting, ei kregen de diverse zwemmers weer gelegen heid hun vorderingen te toonen. Van de ge woonte om alleen wedstrijden te houdert voor leden van de club en abonne's van df Zwemschool was dimaal afgeweken en warei er een zestal nummers voor leden van de b: de Noord-Hollandsche Zwembond aangeslc ten vereenigingen op het programma ge plaatst, waaronder een tweetal kampioen schappen voor die bond, n,l. 200 M. school- slag heeren en 50 schoolslag dames. Dit bleek door het bestuur goed gezien, want het animo voor deze nummers was zeer te prijzen voor al bij de heerennummers. Allereerst werd begonnen met eenige num mers voor adspiranten van de zwemschool. Hi era a kwam het nummer 100 M. vrije slag voor heeren, op deze baan werd goede strijd gegeven, van Beek die tegen v. d. Berg van Nereus zwom, lag eerst verscheidene meters achter, haalde in de laatste baan goed op, maar kon toch niet verhoeden dat de Nereus man als eerste aantikte. Een andere spannen- de race in deze baan was het duel tusschen Caarls en Musch van Nereus. Musch lag direct voor, maar kon het snelle tempo niet volhouden en werd toen Caarls zijn eindspurt inzette gemakkelijk door dezen gepasseerd. Op de 50 M. schoolslag voor dames was de onderlinge strijd niet zoo groot, maar ble ken de tijden van de prijswinsters onderling zeer weinig te verschillen. De 200 M. school slag voor heeren bracht weer aardig span ning, vooral in de baan Hoogland (D.A.W.) en v. d. Berg .Hoogland lag van start af direct iets achter, maar haalde v. d. Berg bij de hon derd meter in op honderd vijf tig meter is Hoogland al iets voor, plotseling raakt de spanning er uit, doordat v. d. Berg in de mee- ning dat hij de baan reeds heeft afgelegd bij het ingaan van de laatste baan ophoudt. Bij de 50 M. rugslag zforgden de dames Boulonois en Weehuizen beide van D.A.W. voor de noodige spanning door vol-komen ge- lijk op te zwemmen en volgens de tijdopne- mers dezelfde tijd te maken, volgens de jury echter tikte mej. Weehuizen iets eerder aan. De 4 maal vijftig meter estafette dames werd door Thetis, Zaandijk, met gering ver- schil van de D.A.W. dames gewonnen. Meer spanning bracht de estafette heeren D.A.W." die tegen Nereus I zwom, lag twee banen gelijk, doch verloor in de derde baan een meter of vijf. Caarls die de laatste baan voor DeA. W. zwom haalde zienderooge in, maar de ach. terstand was toch te groot om nog te kunnen winnen, zoodat Nereus met 1 4/5 sec. verschil als eerste aantikte. Tot slot speelde D.A.W. een polowedstrijd: tegen Nereus 3, dat in de derde klas Neder landsche speelt. Reeds dadelijk ontwikkelde zich een vlug verplaatsend spel en het was D.A.W. dat uit een mooi opgezette aanval het eerste doelpunt maakte. De verschillende aanvallen die de Nereus voorhoede op het D.A.W. doel ondernamen, werden alle door de achterhoede onschadelijik gemaakt, zoodat de D.A.W. doelman maar enkele keeren han- delend op hoefde te treden. Nog voor de rust gelukte het voor de tweede maal aan de D.A. W. voorhoede om te doelpunten doordat de keeper van Nereus buiten de vier meterlijn de bal met twee handen aanraakte en dien ten- gevolge het water moest. De vrije worp hier door ontstaan verdween zonder moeite in het doel, de rust ging in met de stand 20. Na de rust bleef het verwachte overwicht van Nereus uit en verruwde het spel een wei nig, wat door de scheidsrechter echter tijdig onderdrukt werd. Nogmaals gelukte het aan de D.A.W. voorhoede te doelpunten, waarna onder groot enthousiasme van het publiek de: scheidsrechter inrukken blies. D.A.W. heeft door deze overwinning wel bewezen dat haar spelkwaliteiten haar instaat stellen in de der de klas Nederlandsche uit te komen, vooral als men bedenkt dat Nereus 3 in genoemde klasse kampioen is. ~-- Zaterdag speelde D.A.W. haar laatste polowedstrijd voor de compeditie tegen Triton uit Westzaan en behaalde een 70 overwin ning. Door deze overwinning is D.A.W. met- een ongeslagen kampioen van de Noord-Hol landsche Zwembond. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrij-, den luiden als volgt: Jongens tot 13 jaar 25 M. vrije slag: 1 C,j de Haan 21 4/5 sec., 2. W. de Wit 23 2/5 sec,, 3. A. Lind 24 sec. Jongens tot 13 jaar 25 M. rugslag: 1. W. de Wit 27 2/5 sec., 2. C. de Haan 30 4/5 sec, 3. W. Burlage 31 1/5 sec. Jongens 13 tot 16 jaar 50 M. vrije slag: 1A. van Oien 43 2/5 sec., 2. F. ten Pas 43 3/5 sec, 3. W. Boersen 43 4/ sec. Jongens 13 tot 16 jaar 25 M. rugslag: 1. W. Boersen 27 2/5 sec, 2. J. de Goede 29 sec, 3. L. Biskanter 36 2/5 sec. Meisjes 25 M. vrije slag: 1. T. Trompetter 20 3/5 sec, 2. S. de Jong 22 sec, 3. R. Han- raads 23 1/5 sec. Meisjes 25 M. rugslag: 1. T. Trompetter 25 2/5 sec, 2. S. de Jong 30 sec, 3. R. Han- raads 30 3/5 sec. 100 M. vrije slag heeren N.H.Z-B.: 1. H. Caarls 1 min. 14 2/5 sec, 2. J. van den Berg (Nereus) 1 min. 17 3/5 sec, 3. P. Musch (Nereus) 1 min. 18 1 /5 sec. 50 M. schoolslag Dames N.H.Z.B. (Kam- pioenschap): 1. J.' Boulenois (D.A.W.) 45 sec, 2. M. Weehuizen (D.A.W.) 45 1/5 sec, 3. M. stelling (Thetis) 48 1/5 sec. 200 M. schoolslag heeren N.H.Z.B. (Kam- pioenschap): 1. J. Hoogland (D.A.W.) 3 min. 30 2/5 sec. 2. J. Krook (Nereus) 3 min- 37 sec, 3. D. Overtoom (D.A.W.) 3 min- sec. 50 M. rugslag dames N.H.Z.B.: 1. M- Weehuizen (D.A.W.) 49 sec, 2. J. Boulenois (D.A.W.) 49-1/5 sec, 3. J. Bakker (Thetis) 53 3/5 sec. 4 maal 50 M. estafette dames N.H.Z.B.: 1. Thetis 2 min. 59 sec, 2 D.A.W. 3 min. 4 sec. 4 maal 50 M. estafette heeren N.H.Z.B.: 1. Nereus I 2 min. 17 1/5 sec, 2. D.A.W *- °iin. 19 sf J3-. 7

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8