PUROL Aangifte L, Fraokeitlserg - Alkmaar MarktberioMen Hsfwevtentien jjjdscharwoude aan de orde kwam, heeft het raadslid Du Burcft op de in den Alkmaar- jfljen raad gevoerde discussies ten aanzien van deze quaestie gewezen. Hem werd echter door den voorzitter het volgende geantwoord: Wat de uitkeering uit het Wegenfonds be- irekt, heeft de voorzitter ook het raadsverslag van Alkmaar gelezen, en heeft zich met den targemeester in verbinding gesteld en deze heeft erkend, dat de vermeende aanspraak op ten uitkeering op een misverstand moest be- tusten en hij het recht zou zetten. Er is te dial aanzien geen overeenstemming bereikt; alleen na de conferentie is een praatje ge- jiaakt en heeft de Minister gezegd, het te zul |en onderzoeken. Later is geen voorstel van den Minister gekomen, dan wat thans hier ter tafel ligt. De uitkeering uit het wegen fonds is voor de onderhoudsplichtigen en het stellen van een voorwaarde door Alkmaar ne- men B en W. van onze gemeente voor kennis- geving aan. Wie nu de officieele bijlage voor den Alk- maarschen gemeenteraad legt naast de offici eele toelichting namens B. en W. van Zuid- fcharwoude door den voorzitter van dezen raad, staat toch wel een beetje paf van het juist tegenovergestelde in deze adviezen. De gemeenteraad van Alkmaar heeft echter het jesluit genomen met de bekende beperkende bepaling ten aanzien van de uitkeering uit het Wegenfonds, de Langendijker raden zon- ier die voorwaarde. De raad van Alkmaar laldus zijn besluit moeten wijzigen, of de ge- aieentebesturen van Langendijk zullen in de genoemde voorwaarde moeten treden. Eerder Ian er geen uitvoering aan de besluiten wor den gegeven. Doch wat hier opvalt, is, dat in een officieel stuk aan den gemeenteraad van 'Alkmaar een mededeeling wordt gedaan, van officieele beteekenis, uit een conferentie met een Minister, welke mededeeling volgens den voorzitter van den raad van Zuid-Scharwou- de niets officieels heeft, doch slechts is een lot praatje na de conferentie. Dit rijmt ech ter slecht met de verdere mededeeling van jezen voorzitter, als zou de Minister het on derzoeken. Dit was dan toch wel officieel! De Twuijverweg-geschiedenis is een drama ;eworden, waarvan dit nu afgespeelde bedrijf 'et publiek in de meening doet verkeeren, dat alle ernst hierbij ontbrgekt. Het is te hopen, dat dit misverstand spoedig worden opgehel- ierd en dat het het laatste is in deze droevi- ge affaire. Dat de Burgemeester van Alk maar zich haaste, om deze zaak recht te zetten! heeft de grootste sorteering Lederwaren - - - est HeisartikeEeia. BERGEN. Herdenking dokter J. Dekker, in leven arts te Bergen (N.-H.). Door enkelen daartoe het initiatief geno- nen zijnde, werd door de spontane medewer- dng der oud-patienten van dokter J. Dekker dezer dagen een gedenksteentje geplaatst op het graf van den beminden geneesheer ter be- graafplaats te Westerveld. Geheel in de lijn van den ontslapene en (liens naaste verwanten is de plaatsing in al ii stilte geschied. De uitvoering was gaarn /er hand genomen door den ter plaatse wo- nenden beeldhouwer Tj. Visser, zoodat een alleszins artistiek uiterlijk is verkregen. Rond- om een en relief aangebrachten zonnebloem (symbool van tuberculosebestrijding) is als tekst gebezigd: Aan onzen dokter J. D e k k e r, in leven arts te Bergen (N.-H.). Zijn leven en werken stonden in dienst der menschheid. Zijn dankbare patienten. Voor wie den overledene van nabij hebben gekend en zijn groote zielseigenschappen heb- ten begrepen en gewaardeerd, is't een groo te voldoening tot de totstandkoming van dit huldeblijk te hebben mogen medewerken. De albums, die den nabestaanden zullen worden aangeboden, bevattende de namen dergenen, die daadwerkelijk hun medewerking verlcenden, zullen ongetwijfeld later op bij- zondere wijze spreken tot de twee zoons van't streven van hun vader en een aansporing zijn diens voetstappejj te drukken. OTERLEEK. Dinsdag vierden de leerlingen der openbare school alhier hun jaarlijksch schoolfeest met een uitstapje naar Bergen en Bergen aan Zee. Hoewel de regen in den vroegen morgen weinig goeds voorspelde, klaarde de lucht op en had men den ganschen dag mooi weer. Men ging ditmaal met autobussen, wat het transport aanmerkelijk vereenvoudigde. Het is dan ook zeer te wenschen, dat door ruimere inteekening op de lijst de commissie ook de volgende jaren in staat wordt gesteld, deze meerdere kosten te kunnen bestrijden, zonder op de consumptie der kinderen te moeten be- zuinigen. Te half elf arriveerde rr.en aan den welbe- kenden speeltuin van Duinvermaak, waar de kinderen werden onthaald en zich naar har- telust konden vermaken. Daarna ging het naar het Speelduin, waar geklommen en ge- darteld werd. In den namicdag werd met de tram een bezoek gebracht aan Bergen aan Zee, waar de kinderen mochten pootje baden en zandforten bouwen. Onder dit alles werd de inwendige mensch niet vergeten. Na nog een tweede bezoek aan den Speeltuin te Ber gen keerde het gezelschap ongeveer half acht in hoogst voldane stemming huiswaarts. Stri ng is ons schoolfeest weer uitnemend ge- slaagd. —Dinsdagmiddag had een aanrijding plaats met de autobus van C. P. uit Span- hroek en bakker S. alhier. S. ging met zijn be stelauto achteruitrijdend naar den weg juist wn de bus van P. passeerde, met een gerin ge schade liep dit ongeval best af. Bij de landbouwers Welbaren en Borst is mond- en klauwkeer onder het vee gecon stateerd. EGMOND AAN DEN HOEF. Mej. s. Wig lama alhier slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. O. HENSBROEK. De kermis behoort wederom tot het ver- >eden. En geconstateerd kan worden, dat alles g°ed van stapel is geloopen. Zondag begon met mooi weer en veel Publiek. Maandag was de „stille' dag, doch 's avonds met de opvoering van „Schooiertje", opgevoerd door het Noord-Hollandsch Tooneel-ensemble, directie B. Loevens, was de tooneelzaal van den beer K. de Boer stampvol, met een aandachtig luisterend pu bliek. Wat ons alleen kon bekoren was de rol van „Schooiertje", en het spel van den kleinen 10-jarigen P. Loevens. Dat was voor zoo'n kleuter gewoonweg af, en hij be- heerschte van het begin tot het einde het stuk. Dinsdagmiddag had in de zaal van den heer L. Mantel blazen trappen voor dames plaats. Prijzenwinsters waren resp. le, 2e, 3e prijs, Aagje Kolder, Annie Hofman en Anna Kolder. 's Avonds oerden in dezelfde zaal een 12-tal dames en heeren uit Heer- Hugowaard oud-Hollandsche dansen uit, die vol belangstelling werden gade geslagen, en ook op sublieme wijze werden uitgevoerd. De Heer-Hugowaarders hebben veel succes geoogst. Bij den heer K de Boer trad het gezelschap Loevens dien avond als cabaret- gezelschap op, wederom voor een stamp- voile zaal. Jammer, dat op enkele nummers na, het gehalte niet wat hooger stond. De tijd, dat men op het platteland met allerlei zoutelooze dingen een avond naar genoegen kan vullen is voorbij. Laat men daar toch vooral rekening mee gaan houden. Resumeerende, alles is goed en vlot ver- loopen en alien die de kermis 1928 mee heb ben gevieid, zullen dit wel beamen. De ■i.E.T.T. te Heiloo. De jaarlijksche land- en tuinbouwtentoon- stelling te Heiloo werd heden wederom ge- houden. Het organ iseeren van een dergelijke ten- toonstelling vordert veel voorbereiding en met voldoening kan thans geconstateerd wor den, dat het weer althans de tentoonstelling bijzonder gunstig gezind was, zoodat heden- middag een groote opkomst verwacht mag worden. De inzending „Paarden" was tamelijk groot. Met de inzending „Rundvee" werd men gedupeerd door het mond- en klauw- zeer, zoodat deze rubriek niet mee viel. De heer Mienes, Egmondermeer, kwam uit met een mooie collectie kuikalveren, welke door kwaliteit en voi'men inderdaad uitmuntte. Als eenigste geregistreerde inzending werd deze een extra bekrooning door de jury toe- gekend. Dat Heiloo en omgeving nog over mooie landbouw-tuigpaarden beschikt, bewees deze tentoonstelling, waar prachtdieren waren ingezonden. De rubriek „Schapen" was gering in aan- tal. Voor flinke inschrijvingen waren trou- wens de uitgeloofde prijzen te gering. On der de inzendingen kwamen .enkele bijzonder goede dieren voor. De aanwezige niet geregistreerde dieren maakten een pover figuur. Zeer de aandacht trok het viertal ooien van den heer Bregman te Noord-Beemster. De afdeeling „Varkens" was van weinig beteekenis. De heer Frans te Heiloo had ech ter b/ste vette varkens en mej. de wed. Bak ker een aanrdige jonge beer ingezonden. De rubriek „Tuinbouw" was dit jaar goed verzorgd en overtrof die van vorige jaren. De groente was van een goede kwaliteit. Vooral de bloemkool muntte uit. De inzending van de „Vooruitgang" kon geheel af genoemd worden. De inzending „Bloemen" was, gezien het slcchte bloemenjaar, goed. Ook de inzending „Vruchten" van den. heer IC Rood dient, gezien't minder goede vruch- tenjaar, te worden geroemd. In deze rubriek viel ook op de ter opluiste- rig ingezonden „Premier Wekmodellen" van den heer J. J. Janzen. Aandacht verdiende de inzending matras- sen van den heer Strijbis en van Leijen te Nieuwe Niedorp. Deze firma komt uit met een speciaal vee- rende bovcnmatras. In ons land schenkt enen nog te weinig aandacht aan de eischen waaraan een goed bed moet voldoen. Wij zijn in dit opzicht ach- terlijk. Wie er wel aandacht aan schenkt, weet, dat het van veel beteekenis is, hoe de matras, waarop men rust, zich naar het lichaam vormt. De door deze heeren in den handel ge- brachte matras doet dit volkomen. Aandacht verdiende ook de Westfalia Melkmachine van de N.V. Landre en Glin- derman tc Amsterdam. De heeren J. J. Korstanje te Heiloo, H. Kaal, „Velo" waschmachine, A. Slagt, N. Massee, A. Englander, L. Trijbetz te Alk maar, A, Peereboom, Nieuwe Niedorp, S. Hoorn te Hoogwoud, J. Dol te Westwoud en B. Biederman te Amsterdam kwamen met aardige inzendingen ter opluistering uit. Om 12 uur werd de tentoonstelling door den burgemeester officieel geopend. Wijlen den heer M. Mulder, die als voorzitter steeds zooveel energif' voor de tentoonstelling ont- wikkelde, werd hierbij wel gemist. Het concours-hippique, dat heden in den Haag werd gehouden, was voor de deelname ook niet gunstig, aangezien men thans ver- schillende deelnemers uit de Haarlemmer- meer moest missen. De Heilooer Rijvereeniging was evenwel een mooie attractie. De invloed van deze vereeniging op de lief- de voor een go:d landbouwtuigpaard doet zich reeds kennen. Muggebeten en JUuidjeuk Een woord van den nieuwen voor zitter. De nieuwe voorzitter, de heer Bakker IJz., verklaarde, dat hij als nieuw henoemde voorzitter zijn functie niet zonder schroom had aanvaard, omdat hij begreep, dat het moeielijk zal vallen de plaats van wijlen den heer Mulder te vervullen. Zoolang hij1 zitting zal hebben in het be- stuur zal hij echter zijn beste krachten geven om deze tentoonstelling hoog te houden Hiervoor verzocht hij de medewerking van het gansche publiek en van de ingezetenen van Heiloo in het bijzonder, omdat voor velen van hen een dag als die van heden van groot belang is. Waar gewerkt wordt worden fouten ge- maakt. Ook hier zal dit wel het geval zijn. Spr. verklaarde zich dan ook gaarne bereid om klachten aan te hooren, die met zijn mede- bestuursleden te bespreken en daarna, zoo mogelijk verbeteringen aan te brengen. Hierna heette spr. de aanwezigen hartelijk welkom en gaf hij het woord aan den eere- voorzitter. Applaus. De openingsrede De burgemeester, jhr. N. van Foreest, ver klaarde gaarne een enkel woord te willen spreken om dit jaarlijksche feest weer te opc- nen. Alvorens hij daartoe overging wilde hij echter een enkel woord wijden aan den ge- storven voorzitter, den heer M. Mulder, die 9 jaar lang het voorzitterschap van de L. E. T T. had waargenomen en steeds getoond had den land- en tuinbouw zoo'n warm hart toe te dragen. let weemoed opende spr. dan ook van- daag de tentoonstelling, omdat hij moest zien. op de ledige plaats, die de heer Mulder had achtergelaten. Wij zullen hem, aldus spr., steeds dankbaar en met eerbied' herdenken. Hierna ging spr. over tot het begroeten van den nieuwen voorzitter, den heer J. Bak ker, die op het gebied van den landbouw z'n sporen heeft verdiend, al is hij niet zoo goed bekend als de heer Mulder was. Spr. kent hem reeds 2'5 jaar en hij weet, dat ook de heer Bakker den landbouw een goed hart toe- draagt en zeker den heer Mulder op waardige wijze zal vervangen. Komende tot het openen van de tentoonstel ling verheugde spr. zich in de eerste plaats over het schoone zomerweer, waarmede de L. E. T. T. niet verwend is gtworden. Het aantal inzendingen was helaas niet zoo groot als de L. E. T. T. gewend is. Het mond- en klauwzeer heeft daar weer schuld aan. Wij zullen hopen, zoo zeide spr., dat dit het volgend jaar beter zal zijn. De paarden zijn weer goed vertegenwoor- digd en met groote voldoening constateerde spr., dat de afd. Tuinbouw in veel grooter mate uitkomt dan and-ere jaren. Gelukkig dat de tuinbouwers van Heiloo gaan inzien, dat de tentoonstelling ook voor hen van belang is, omdat de reclame, die zij daardoor maken, ook voor hen goed zal zijn. Ik ben dan ook blij, hier weer een grootere collectie groenten en viuchten te zien Wij zijn dankbaar, doch nog niet voldaan. Wij wonen in een tuin- bouwstreek, zoodat de tent voor de inzendin gen groenten en vruchten eigenlijk te klein moest zijn. Wij zijn echter op den goeden weg en blijven hopen, steeds meer inzendin gen te zullen krijgen. Hierna richtte spr. een woord van dank tot de inzenders, welk dankwoord hij ook uit- strekte tot degenen, die de niet altijd benij- denswaardige zaak hebben om de prijzen toe te kennen. Spr. hoopte ook volgende jaren weer op hun medewerking te kunnen reke- nen. Ook tot de bestuursleden richtte spr. een woord van dank. Ik hoop, zoo vervolgde hij, dat deze ten toonstelling vanmiddag veel schoons te zien zal geven gedurende het concours-hippique. De Rijvereeniging zal ons daarbij ook weer helpen. Spr. was er getuige van, hoe deze vereeniging in den Haag de Heiloosche kleu- ren schitterend vertegenwoordigde. Dat deze tentoonstelling moge strekken tot den heil van den land- en tuinbouw en tot hell van ons geiiefd Heiloo. (Applaus). De heer Van Gemerea wijdde hierna een dronk aan den nieuwen voorzitter van de L. E. T. T. Om 1 uur werd het aantal bezoekers steeds grooter. Het Heilooer fanfarekorps „Eensgezind heid" liet haar vreugdegeschal over het ter- rein, dat in het prettige zonlicht een gezelligv aanblik bood, klinken. Lustig draafden de paarden der deelne mers aan het concours-hippique over het ter- rein. De bekrooningen zijn de volgende: Voor de beste Commissiekaas. 0 stuks a 4 K.G. lste prijs, K. Opdenkelder, Heiloo. Voor de beste Edammer kaas, 10 stuks a 2 K.G., lste prijs R. Roos, Zuiveilfabriek „de Onderneming", Den Hoorn, Texel. Alle inge zonden kazen moesten schoongemaakt en geolied zijn. Voor de beste fabrieksboter, 25 K.G. lste pr. Coop. Stoomzuivelfabriek „St Jozeph" Schaik, N. B., 2e pr. Coop. Stoomzuivel fabriek Wilp bij Deventer. De mooiste tuinbouwwerktuigen, lste pr. Firma W. van Vuure. De mooiste inzendingen ter opluistering E.v. Firma J. Strijbis en L. van Leijen, N Niedorp, Matrassen, E.v. B. Biedermann, Pythagorasstr. 127, Amsterdam, lste pr. J. J. Korstanje, Heiloo, meubelen, lste pr. H. Kaal, Alkmaar, lste pr. A. Slagt, Alkmaar, lste pr. N. Massee, Alkmaar, lste pr. L. Trijbets, Alkmaar, lste p. j. J. Jansen, Hei loo, lste pr. N. V. Landre en Glinderman, Amsterdam, Westfalia Melkmachine. E. v. Coop. Stoomzuivelfabriek „De Hoop", Oene, gem. Epe, G. De mooiste verzameling groenten, tenmin- ste 10 soorten, uitsluitend uit eigen kweeke- rij. Voor vereenigingen tenminste 15 soorten, lste pr. Tuinbouwvereeniging „De Vooruit- gang", Heiloo. Verschillende soorten van groenten (elke soort afzonderlijk). Uit eigen kweekerij. Van elke soort minstens 5 stuks, 5 bos of 1 K.G. J. Kamper, Heiloo had 6 lste prijzen voor, Komkommers, Mdoenen, Uien, Dubbele boo- nen zonder draad, Wortelen en Augurken, en tevens een 2den pr. voor Snijboonen. De mooiste verzameling fruit. Uit eigen kweekerij, minstens 10 soorten van elk 5 St., 2den pr. K. Rood, Heiloo. (Elk soort afzon derlijk). Uit eigen kweekerij, minstens 5 st lste pr. Mej. Nelly Schrooder, Heiloo, Appel Yellow transparant; 2de pr K. Rood, Heiloo. De mooiste vaas met bloemen. lste pr. W. E. Borjeson, Heiloo; 2de pr. C. Stofberg, Heiloo. De mooiste mand met bloemen, lste pr W. E. Borjeson, Heiloo; 2de pr. C. Stofberg, Heiloo. De mooiste plantengroep, lste pr. F. J. Jonker, Heiloo, Cacteeen. De mooiste verzameling bloemen. (Afge- sneden in vazen). lste pr. W. E. Borjeson, Heiloo; 2de pr. C. Stofberg, Heiloo. Uiislag rundvee. Stieren, geboren in 1926 of vroeger, lste pr. P. Frans, Heiloo. Stieren, geboren i.i 1927, lste pr. P. Frans, Heiloo; 2de pr. S. Ligthart, Heiloo. Stierkal- veren, geboren in lr28, 2de pr. A Zwart, Heiloo; lste pr. L. Kuiper, Akerslloot. De beste melkkoe (afgewisseld). Gekalfd hebbende tusscben 1 Jan. en 31 Mel 1928, lste pr. J. Bood, Heiloo; 2de pr. J. Bood, ieiloo. Twinters of melkkoeien (niet afgewisseld). Gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1928, lste pr. S. Greeuw, Heiloo. Herfstkalvers of dikke koeien (afgewis seld). Die voor 1 December 1928 moeten kalven, lste pr. Jb. Vethaak, Alkmaar; 2de pr. J. Borst, Alkmaar. Kalfdragende schotten, geb. in 1926. Die voor 1 December 1928 moeten kalven. lste pr. Jb. Vethaak, Alkmaar; lste pr. C. Kui per, Akersloot; 2de pr. D. Schuit, Heiloo. Pinken, geboren in 1927, lste pr. P. van Diepen, Heiloo. Kuikalveren, geboren na 1 Januari 1928, lste pr. P. Frans, Heiloo; lste pr. voor gere- fistreerd, C. Mienes, Egmondermeer; 2de pr. 1. Sengers, Heiloo. Vette koeien (afgewisselld), lste pr. 'Jb. Kramer Hz., Koedijk; 2de pr. D. van Twist, Alkmaar WEDSTRIJD VOOR KLEINVEE. Fokschapen, type Tesselsch. Zichtbaar ge- worpen hebbende 4 stuks, lste pr. K. Bregman Jr., Noord-Beemster. F 2392, F 4616, F 6481, Ps 5803; 2de pr. G. Visser Jz., St. Maartensbrug Zijpe. Ram, type Tesselsch. geboren in 1927 of vroeger, lste pr. D. Schrooder, Alkmaar, F 708, geb. 1926; 2de p. K. Bregman Jz., Noord-Beemster. F 3679. Ramlam, type Tesselsch, geboren in 1928, lste pr. K. Bregman Jz., Noord-Beemster, F 6878 2de pr. G. Visser Jz., St. Maartens brug Zijpe. Vier melkschapen van een eigenaar (2 jaar en ouder), ongeregistreerd, 2de pr. J. Borst, Alkmaar. Vier vette schapen, lste pr. J. Bruin, Stom- petoren, 2de pr. Jb. Kramer Hz., Koedijk. Vier ooilammeren, geb. in 1928. 2de pr. J. Bakker Hz., Heiloo. De fijnste vette varkens (minstens 2 stuks), lste pr. P. Frans, Heiloo, 2de pr. P. Frans, Heiloo. Zeugen (onverschillig van welk ras: min stens 1 jaar oud met biggen niet ouder dan 8 weken), 2de pr. J. Leegwater, Heiloo. Dekbeeren, lste pr. Wed. N. Bakker, Hei loo. No. 372 St.b. De beste bok (ongehoornd Witras) geregis- treerd, lste pr. W. Wasterwal, Heiloo. ,,Piet" geb. 1928. V 2 J.v.R. Vader Dirk H 305. Moeder Jopie F 647. De beste geit (ongehoornd Witras). Gere- gistreerd. lste pr. W. Wasterval, Heiloo, Jopie F 647 Geb. 1925, 2de pr. S. Akkerman, Heiloo. E.v. G. Smits, Heiloo. Marie, geb. 4/3 '25. Heiloo F 770. Wedstrijd voor pluimvee en konijnen. Col lectie duiven, lste prijs J. Zentveld, Alkmaar, 2e pr. J. Bakker, Heiloo. Toomen kippen, zuivere rassen, 1 haan en 2 kippen. Voor elk ras afzonderlijk. lsfe prijs J. Zonneveld, Heiloo. Konijnen (een ram en een voedster). lste pr. M. Leloux, Heiloo, lste pr. S. B. Boerma Heiloo. Bl. Vlaamsche reuzen. Voedster met jongen, lste pr. Jb. Adrichem, Limmen, „St. Caecilia", 2de pr. J. Zentveld, Alkmaar. Nesten jongen, lste pr. S. B. Boerma, Hei loo. Bleu am tan, 2de pr. S. B. Boerma, Hei loo. Vlaamsche reuzen. Indische loopeenden, 2de pr. G. Bakker Cd.. Heiloo. Andere eenden, 2de pr. J. Blokker, Heiloo Wedstrijd voor paarden. Het beste paard (5 jaar en ouder). lste pr. Th. J. Stadegaard Wz., „Juliana", N. Beemster, 2de pr. H. Bak ker Hz., Heiloo. 3de pr. H. Bakker, N. Beem ster, „Matador" ruin bruin w.v.t. Het beste paard (3—4)4 jaar). lste pr. P Frans, Heiloo, 2de pr. J. P. Kraakman, Aker sloot, „Emma", 3de pr. Jm. Nagelhout, Eg mondermeer. Het beste paard (2)4 jaar oud). lste pr. J. C. de Wit, Heiloo, 2de pr. P. Bakker Pz., Hei loo, 3de pr. C. Telleman, Heiloo. Het beste paard (1)4 jaar oud). lste pr. J. Mooi, Heiloo, 2de pr. J. Bakker Hz., Hei loo. Het beste veulen, 2de pr. A. Schrooder, Hei loo. De beste merrie met veulen, lste pr. A. C Buis, Ursem, 9 jr. Conella I N.S.St. 3332 veulen N.S.St. 22 hengst. Nagekomen inzendingen. Istepr. I J. Visser, Heiloo, Savoye Kool, lste pr. IJ. Visser, Hei loo, Bloemkool, lste pr. G. Konijn, Heiloo, Roode Kool, 2de pr. I J. Visser, Heiloo, Roode Kool, 2de pr. G. Konijn, Heiloo, Roode Kool. 'f 10f 60; Bloemkool le s. per 10O stuks 12.6021.10; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 0.70—/ 11.40; Frambozen per 100 K.G. 5470; Kropsla per 100 stuks 1f 3.70; Komkommers per 100 stuks 2.406.20; Meloenen per 100 stuks 14 56; Pieterselie per 100 bos 0.30— 1.50; Perziken 318 cent per stuk; Poste- lein per dubb. bakje 33—99 cent; Rabarber r 100 bos 1—/ 7; Roode Kool per 100 G. 4.406.80; Selderie per 100 bos 0.70—/ 2.20; Spinazie per dubb. bakje 25 81 cent; Snijboonen per 100 K.G. 12.40 28.30; Enkele Spercieboonen per 100 K.G. 14.60—/ 28.40; Tuinboonen per 100 K.G. 1.60—/ 2.80; Uien per 100 bos 3.406.50; Wortelen per 100 bos 3.40 7.40. Aanvoer: 4000 stuks Bloemkool; 3000 st. Komkommers; 7000 stuks Kropsla; 6000 st. Andijvie; 1000 bos Wortelen; 2500 K.G. Tomaten; 3750 K.G. Spercieboonen; 3000 K.G. Snijboonen. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Aug. 1928. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 13.90—/ 22.60; Bloemkool 2e s. 2 40—/ 4 per 100 stuks; Roode Kool le s. 6.408.40; Gele Kool le s. 5.80 9.30; Witte Kool 9.30—/ 12.60; Uien 6.90—/ 7.10; Drielingen 5 90—/ 8.70; Nep 8.70—/ 20; Zilvernep 17.50— 18.30; Slaboonen 17.10—/ 21.20; Snij boonen 18.7025; Bieten 5.70 5.90; Tomaten: A 15.60; B 14; C 9.50; CC 4.30; Aardappelen: Schotsche muizen 4.405.60; Due of York 3.70 4.40; Eigenheimers 4.20; Drielingen 4.20—/ 4.80; Kleine 1.40, alles per 100 Kilogram. Aanvoer: 10.000 stuks Bloemkool; 63000 K.G. Roode Kool; 23000 K.G. Gele Kool; 30000 K.G. Witte Kool; 3000 K.G. Uien; 150 K.G. Slaboonen; 35 K.G. Snijboonen; 1300 K.G. Bieten; 4000 K G. Tomaten en 48000 K.G. Aardappelen. SCHAGEN, 16 Aug. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 3 Paarden 150250; 13 Stieren 80—/ 350; 12 Geldekoeien (mag.) 140—/ 280; 75 Geldekoeien (vette) 200 430; 20 Kalfkoeien 240—/ 350; 2 Graskalveren 4060; 52 Nuchtere kal- veren 12—/ 28; 25 Schapen (mag.) 20 24; 231 Schapen (vette) 2S38; 452 Lammeren 1219; 72 Varkens (mag.) 22—/ 34; 66 Varkens (vette) per K.G. 0.70—/ 0.74; 141 Bigg.n 15— 22; 91 Kippen 0.50—/ 1.50; 53 K.G. Boter 1.65—/ 2.10 per K.G. 17 Kalkoeneieren 5.907; 52313 st. kipeieren (klein) 7.307.80; Wit: 6.60—/ 6.80—/ 7.20; 1037 stuks Eend- eieren 5.70—/ 5.80. WARMENHUIZEN, 15 Aug. 1928. Sch, Muizen 4.60; Eigenheimers 4.50; Bloem kool le s. 15—/ 16.20; Bloemkool 2e s. 1.80; Gele Nep 19.10—21.50; Uien f 5.40; Uien drielingen 6.40; Slaboonen 16.40. Aanvoer: 2150 K.G. Aardappelen; 1750 K.G. Nep; 375 K.G. Uien; 80 K.G. Slaboo nen en 600 stuks Bloemkool. HOORN, 16 Aug. 1928. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 st. kl. Fabriekskaas 53.50; 26 st. kl. Boerenkaas 54; 2 st. fabr. Comm. kaas 53.50 en 13 stapels boeen comm. kaas 53. In totaal 56 stapels aangevoerd, wegen- de 43967 K.G. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 15 Aug. 1928. Schotsche Muizen 4.506.20; Duken 4.60; Schoolmeesters 4.50—/ 5; Eigen heimers 4.70—/ 5.20; Bl. Eigenheimers 4.80—/ 4.90; Drielingen 4.20f 4.70; Spercieboonen 20—/ 23; Zilveruien 1 1.30; Drieilingen 3.305; Zilvernep 17—/ 20; Uien 5.40—/ 6.10; Drielingen 7.50—/ 8.50; Gele Nep 18.60—/ 20.60; Kroten 4.30; Roode Kool 5.60—/ 8.90; Witte Kool 11.20—/ 14; Gele Kool 5.50 6.80, alles pe 100 K.G.Boswortelen 5.10 per 100 bos; Bloemkool le s. 13 23.60; Bloemkool 2e s. 2.103 per 100 stuks. Aanvoer 43600 K.G. Aardappelen; 500 K G. Spercieboonen; 2800 K.G. Zilveruien; 8300 K.G. Uien; 1050 K.G. Kroten; 40600 K.G. Roode Kool; 16400 K.G. Witte Kool; 9500 K.G. Gele Kool; 300 bos Boswortelen en 21800 stuks Bloemkool. PURMEREND, 15 Augustus 1928. Tomaten veiling. Tomaten: A 14 19.10; B 13.20—/ 19; C 9 6013; CC 3.70—/ 4.60; Bonken 10.60— 14.10. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELMARKT. AMSTERDAM, 16 Aug. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 750 H L. ALKMAARSCHE EXPORTVEILINO. ALKMAAR, 15 Aug. 1928. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aalbes- sen per 100 K.G. 16—/ 42; Andijvie per 100 stuks 0.403.70; Appel en per 100 K.G. 10—/ 44: Augurken per 100 K.G. Heden 16 tweede zoon JAN geboren. J. D. P. ROSIER. N. ROSIER-Smeets. Hotel Bakhuis, Bergen a. Zee. Elisabeth-Ziekenhuis, Alkmaar. Auzustus werd onze Heden overleed, na een kortstondig doch smartelijk lijden, onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- Grootvader, de Heer FREDERIK DE BOER Iz., den ouderdom 60 jaar. Uit aller naam, Wed. R. DE BOER— Borst Oudkarspel, 15 Aug. 1928 Verzoeke geen rouwbezoek. ruim Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der stervenden, onze ge liefde eohtgenoot, vader, be- huwd- en grootvader de heer GORNELIS OLDENBURG Jbz. in den ouderdom van 64 jaar Fam. OLDENBURG Bergen, 16 Aug. 1928. Groote Dorpstr. 17 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Maandag 20 Augustus 9.30 uur v.m., daarna de teraardebestelling op de R.rK. begraafplaats aldaar van nieuwe leerlingen Vrijdag 17 Aug., van 7-8 uur, School gebouw Doeienstraat 15 Ook voor de klasse op Rochdale. Het Bestuur.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3