U BESTELDE n.v. „R.A.M.I." Zeefijdingen Sport Binnenland fiuchtvaart. van de tuinbouwverdenlgln-g aTWer en te Oudkarspel een excu-rsie gemaakt worden naar Anna-Paulowna ter bezichtiging van een moderne bewaarplaats van pootaardap- pelen. uw handelaar een of meer nieirwe banden. U noemde daarbij geen merk. Doet zulks in het vervolg wel en vraagt uitsluitend den band, die minder kost dan hij moest kosten. U en Uw handelaar zijn hiermede gebaat. Ook Balloonbanden voor bestaande wielen en velgen Vraagt Uw handelaar. "DE DEMONSTRATIE DER IJIOUITEN-KOZAKKEN. Duizertden toeschouwers en een f' keurige demonstrate. Het bestuur der Kennemer Sportclub, on- Her welks auspicien hier ter stede gisteren op bet Sportpark de demonstrate dier Djiguiten- Kozakken heeft plaats gevonden, heeft onge- twjjfeild voldoening van zijn werk gehad. Er war en duizenden toeschouwers, zddveel als men hier zelden bijeenziet en het bestuur onzer pllaatselijke paardensportvereeniging, zal zeker wel eens de verzuchting geslaakt hebben: JHadden we een zoo groot publiek en 'een zoo groote ontvangst ook nog eens met de draverijeni van onze eigen Kennemer Sportclub!' Helaas, dat is niet te bereiken. En ook hier zou men voor paardensport al- iieen niet zoo'n groote belangstelling getoo hebben, als het niet de vermaarde Kozakken had gegolden, de rijdende duivels, die alles in den schaduw stellen wat men tot dusver hier op het gebied van ruitersport heeft kunnen bewonderen. Zelfs de Heiloosche Rijvereeniging was er Diets bij. Hier werd nu het rijden der steppenlanden jgedemonstreerd, het rijden waarbij paard en jruiter als het ware een zijn. Men leest in ro- oians en reisbeschrijvingen wel eens van imannen, die het wildste paard kunnen berij- jden zonder er afgeworpen te worden, van Cowboy's en Kozakken, die sneltreinen bij- houden, men ziet in de cinema's wel eens van die stoutmoedige rijders op het doek verschij- nen, die in woeste vaart een schoone jonk- vrouw voorbijsuizen en haar tegelijkertijd bij zich op het paard trekken, maar in werkelijk- heid komt zoo'n ontvoering niet alle dagen voor en ziet men in deze streek ook niet alle dagen een ruiterspel, dat van zoo groote on verschrokkenheid getuigt. Op het sportterrein hadden de Kozakken een groote tent van zeildoek gemaakt van waaruit zij hun paarden te voorschijn lieten komen en waarin zij na elk kranig ruiterstuk- je weer verdwenen. Wij weten niet in hoeverre men hier inder- daad met oud-officieren van het Czaristische 'Rusland te doen heeft, die in den voor hen be- rooiden tijd op deze wijze hun brood trachten te verdienen, het doet er ook weinig toe. Het konden evengoed steppenjagers of circuskun- stenaars zijn, het kwam er slechts op aan dat deze mannen, blijkbaar van jongsaf met paarden opgegroeid, zul'ke uitstekende ruiters zijn, dat zij als het ware acrobaten te paard zijn geworden. Zij vliegen op hun sTanke sterke dieren over het veld, glijden in voile vaart uit den zadel, schijnen een oogenblik naast hun paard te hangen, duikelen over den kop en hebben dan precies nog tijd om weer recht in den zadel te komen als het eindpunt be- reikt is. Zij mikken met gevel'de lansen kleine zand- zakjes van den kep van een paaltje of slaan in vliegende vaart met hun sabels een kunst- matig boompje doormidden. Als destijds in Rusland de roep klonk „De Kozakken komen", dan wist het volk wel, dat weinigen aan een bloedbad zouden ontsnap- pen. Getukkig is er gisteren op het sportpark heelemaal geen bloed gevloeid1. Integendeel, het publiek werd zorgvuldig ontzien en de heeren Kozakken hadden er, blijkens hun on- derdanige groeten, alle respect 'voor. De toestanden verschillen hier dan ook wel wat van die uit het oude Rusland. Trouwens, ook voor deze Kozakken zijn „die Tagen der Rosen" verstreken. Het is niet gemakkelijk door een groep in y nooKizaaK geiipcsoorrrge nummers net pu bliek een geheelen middag in spanning te houden, vooral als de rijders zoo nu en dian vrij lang pauseeren. Maar toch geltooven wij niet dat iemand den gang naar het Sportpark betreurd heeft. Er werd zulk onverbeterlijk rijden gedemon- streerd, dat men met zekerheid1 weet het zoo niet spoedig weer te zulleh aanschouwen. Saltomortales te paard, zelfs met lange sa bels in den mond, mannen, die met een been en zelfs met hun hoofd op den zadel van een paard in vliegende vaart staan, kan men niet elken dag aanschouwen, evenmin als rui ters, die zich in woesten galop neerbuigen om zakdoekjes en vlaggetjes van den grond op te rapen. Karakteristiek waren de oorlogstooneelen, de ambulance en de Kozakkendansen waarin scherpe messen een groote rol spelen. Charges en pyramides oogsten een dank- baar applaus en dat het publiek voldaan was bleek zeker uit de spontane toejuichingen na de huldiging der Kozakken door den heer Govers. Deze hield voor het front der Russische troepen een schitterende redevoering, maar omdat er toevallig geen Russische talk in de buurt was, vreezen we, dat veel van de wijze woorden van den nestor van onzen Raad voor het gezelsohap verloren is gegaan Ook uit hot geroep „harder!", dat uit het schellinkje op 30U Meter afstand kwam over- waaien, vreezen we te moeten opmaken, dat men den heer Govers daar niet woordelijk heeft kunnen vokgen. Maar dat doet er per slot van rekening weinig toe, want de bedoeling van deze toe- spraak is zelfs voor den hetman der Kozak ken duidelijk geworden toen de heer Govers hem als blijk van belooning voor moed, beleid en trouw, de groote zilVeren medailile van de Kennemer Sportclub op zijn baadje spelde. De muziek, die onder leiding van den heer Maas bijzonder op dreef was, zette een vroolijken marsch in en het publiek gaf door luid applaus zijn ingenomenheid met deze groote onderscheiding te kennen. Zoo heeft alles a- toe medegewerkt deze demonstratie in alle opzichten te doen slagen en als de heeren Kozakken onder een nieuwe Russische regeering weer eens in hun oude glorie hersteld worden en uit tijdverdrijf hun dagboek uit de jaren der verbanning eens overlezen, zullen zij zeker nog wel eens terug denken aan het vrienddijke plaatsje in het Noorden van Holland, waar de bevolking zoo van ganscher harte met hen heeft meegeleefd en van hun bravoerstukjes heeft genoten. Tj. DE RAMP OP PALOWeH. Nadere berichten. „Aneta" ontving nog de volgende beschrij- ving van de ramp op Paloweh, gegrond op de ervaringen van den resident van Timor. Gedurende vijf dagen, die aan de eruptie voorafgingen werden drie hevige aardschok- ken waargenomen ook op Flores. Op Timor werden eruptieslagen gehoord, die leken op zware, verre schoten van geschut. De contro- leur van Maoemere, waar niet direct kon worden waargenomen, kreeg op 6 Augustus bericht van de uitbarsting van een Inlandsch hoofd op Flores en seinde dadelijk naar den resident, die onmiddellijk afreisde met medi- cijnen, verbandmiddelen, verplegers en voe- dingsmiddelen. Hij haalde te Larantoeka den dokter en te Maoemere den controleur en een tweeden dokter op en kwam 8 Augustus op Paloweh aan. Geconstateerd werd, dat het Zuid-weste- lijke deel van Paloweh absoluut vernield is. Zes dorpen en de vegetatie zijn verbrand, de dalen zijn gevuld met puimgruis. De Rokatinda stootte zware rookwolken uit. De resident debarkeerde te Telokkoa aan de grens van het vernielde gedeelte, van waar de marsch begon, waarbij men zoo dicht' mogelijk bij de grens van de vemieling bleef. Aan de Noordzijde van het eiland be gon men geneeskundige hulp te bieden. De aard der verwondingen is over het algemeen licht. Enkele zwaargewonden, die scbedel- of beenfracturen hadden zijn naar het hospitaal te Larantoeka gebracht. Kort na de uit barsting liepen achtereenvolgens drie zeer warme vloedgolven op het eiland. De bevolking versuft. Vele personen, die van bet eiland, vooral van het niet-geteisterde gedeelte in het water waren geloopen om het vuur te ontkomen, zijn in de vloedgolven omgekomen. Hun aan- tal wordt op 20() geschat, het aantal perso nen, dat onder het puin bedolven, verbrand of door neerkom-ende steenen gedood werd, op 1000 en het aantal gewonden op 400 De bevolking was versuft en niet in staat juiste inlichtingen te geven omtrent de plaatsen, waar de gewonden kunnen liggen. De dokters moesten met behulp van den controleur en van pater Flint de gewonden in de dorpen zoeken. Ruim 200 werden gevon den. Zij hadden veelal ontvellingen. De vrou- wen op het eiland waren paraat en tot hel- pen bereid. Zij droegen kleine vrachten voe- dingsmidd-elen naar de plaatsen, waar die noodig waren; de mannen moesten tot den arbeid gedwongen worden om te helpen bij het begraven der lijken. De voorziening van drinkwater was zeer moeilijk, aangezien op het eiland noch een bron, noch een rivier is, terwijl de putten zijn dichtgegooid door de bevolking, omdat, naar de opvatting van deze primitieve men- schen, het graven van een put de oorzaak kan worden voor een uitbarsting. De water- voorziening voor de 5000 menschen, die nog in leven zijn, is thans geregeld. De weinig bewoonde kust van Flores is gering cist-erd. Er zijn daar 8 dooden. De warme vloedgolven waren hier even hoog als op Paloweh, n.l. 10 meter. Zes prauwen werden wrak op de ku-st geslagen; de beman- ning is gered. De zee om Paloweh doet denken aan een groot bed vol puimsteen. De resident verliet Paloweh op 11 Aug., de verzorging van de gewon-d-e bevolking, aan wie niet veel t-e verbinden is, aan de missionarissen Flint en George overlatend. Op zee pikte de president een prauw op met vier missionarissen en twee zust-erverpleeg- sters, die op weg waren naar Palowdh om hulp te bieden. De resident heeft hen.te Mal- mere aan wal gezet Hij waard-eerde ten zeer- ste hun menschiievendheid, doeb arhtte hun hulp niet meer noodig, VLIEGTOCHTEN NEDERLAND- IN'DIe. De directeur van het postkantoor te 's-Ora- venhag^ deelt het volgende mede: In de maanden September en October a.s. zullen, zooa!s men weet, vijf vliegtochten van Nederland naar Ned.-Indie worden nitge vocrd. De gelegenheid wordt opengesteld om.met vorenbedoelde vliegtuigen gewone en aange- teekende uchtpostcorrespondentie (met uit- zondering van stukken met aangegeven waarde) te verzenden voor Britsch-Indie, Bir- ma, Siam, Straits-Settelements, Nederlandsch Indie en verder gelegen landen (China, Ja pan, Australie, enz.) De correspondentie za' door Amsterdam C.S. worden opgenomen in de brievenmalen voor Karachi, Calcutta, Ran goon, Bangkok, Medan, Palembang en,; Ba tavia. Verwacht wordt, dat deze plaatsen worden berei-kt op de volgende data: van Amsterdam Scbiphol 13 Spt. 20 Spt. 27 Spt. 4 Oct. 11 Oct. Te Karachi 17 Sot. 24 Spt.1 Oct. 8 Oct 15 Oct. Rangoon 21 Spt. 28 Spt. 5 Oct. 12 Oct 19 Oct. Bangkok 22 Spt. 29 Spt. 6 Oct. 13 Oct 20 Oct. Medan 23 Spt. 30 Spt. 7 Oct. 14 Oct. 21 October. Palembang 24 Spt. 1 Oct. 8 Oct. 15 Oct, 22 Oct. Batavia 25 Spt. 2 Oct. 9 Oct. 16 Oct. 23 October. Alleen het vijfde vliegtuig zal naar Neder land terugkeeren; het vertrek uit Batavia za" plaats vinden een week na aankomst aldaar derhalve vermoedelijk omstreeks 1 Nov. a.s Het voor de bedoelde luchtpostcorrespon- dentie boven de gewone porten en rechten verschuldigde lnchtrecht bedraagt: voor brief kaarten en postwissels 40 cent per stuk; voor brieven en andtere stukken 75 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram. Dit luchtrecht moet worden verantwoord door middel van bijzontlere luehtpostzegels, welke met ingang van 20 Aug. a.s. bij1 de kantoren der posterij en worden verkrijgbaar gesteld. Hoewel door het opplakken van luehtpost zegels op voldoende wijze wordt te kennen ge geven, dat overbrenging per luchtpost wordt verlangd, verdient het gebruik van etiketten „per luchtpost, par avion" aanbeveling. Stukken, welke met deze vliegtuigen moe ten worden verzonden, kunnen uiterlijk des nachts op de aangegeven data tot 2 uur in de brievenbus van het hoofdpostkantoor worden gedeponeerd. NA DE VLIEGRAMP TE HEERLEN Onder buitengewoon groote belangstelling is gister naar de Telegr. meldt, het stoffelijk overschot van mevrouw Schobben, een der slachtoffers van de vliegramp, ter aarde be- steld. Duizenden woonden de Requiem-Mis bij. Een groote schare, waaronder zich velen bevonden, die het gebeurde hadden meege- maakt, volgde -de baar naar het R. IC kerkhof Talrijke kransen, waaronder een van de ge- meente en een van het Vliegcomite, dekten de baar. De loco-burgemeester van Heerlen was onder de aanwezigen. Aan het graf werd niet gesproken. Te Wijnandsrade had, eveneens onder overgroote belangstelling, de begrafe- nis plaats van den heer De Beye. WAT HET ONDERZOEK HEEFT UITGEWEZEN. Het onderzoek van deskundigen naar den motor van de „D. 572" heeft vastgesteld, dat, een der bougies koolaanslag had. Het vlieg tuig is nu weer vrijgegeven en is gistermor- gen naar Duitschland vervoerd. Een Duitsch proefvliegtuig van ongeveer hetzelfde type steeg Dinsdag op verzoek van den deskundige ir. Van der Maas tal van malen van het terrein op. Het aantal licht gekwetsten blijkt grooter te zijn, dan men aanvankelijk dacht. CHRISTELIJK SOCIAAL COMlTe TIJDENS DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1928. Het C.S. C. heeft thans een aanvang ge maakt met de opheffitig van zijne verschillen- de takken van dienst. Zondagavond j.l. heeft onder z-eer groote belangstelling de sluitings- bijeenkomst in de Evangelisatietent nabij het Stadion plaats gehad. Gisterenmiddag kwamen in het gebouw aan de Prins Hen- drikkade 34 een aantal personen, die aan de werkzaamheden van het Inlichtingenbur-eau, het tehuis voor vrouwen en de gidsen en propagandadiensten hadden medegewerkt bijeen naar aanleiding van de aanstaande opheffing van een en ander. Het woord werd gevoerd door den voorzitter van het comite, Jhr. Mr. J. W H. Rutgers van Rozenburg, den secretaris van den Centralen Bond voor Inwendige Zending, den heer A. J. da Costa den Algemeen Secretaris van het comite Mr. Dr. P. H. W. G. van den Helm en den secre taris van de Commissie voor vrouwenbe- scherming, den heer G. Velthuysen. De laatstgenoemde spreker sprak de hoop uit dat het op eenigerlei wijze mogelijk zou zijn eenige onderdeelen van het werk, dat ook buiten verband met de Olympische Spelen zoo nuttig is gebleken, voort te zetten. Het inlichtingenbur-eau en het vrouwentehuis aan de Prins Hendiikkade zullen met beperkt personeel nog geopend blijven tot 18 dezer, met het oog op hulp aan dienstpersoneel, dat na de Spelen buiten b-etrekking zal ko men. Mocht het noodig blijken, dan worden de werkzaamheden nog tot 1 September voortgezet. De British-American Clubroom en de Pool- sche Club in bet gebouw Heerengracht 554 worden 15 dezer gesloten, terwijl het Vrou wentehuis Keizersgracht 646 zal worden op- geheven op 20 dezer. Het C. S C. mag met dankbaarheid en vol- doening terug zien op h-etgeen het in de af- geloopen Olympische periode voor vreem- d-eling en landgenoot heeft mogen doen. Na verwerking van de statistische gegevens zal te zijner tijd uitvoerig verslag der werk zaamheden worden gegeven. PASSAGE-TARIEVEN NAAR NED.-INDIe. De directie van de Stoomvaart Mij. „Ne- derland" heeft besloten met ingang van 1 September a.s. haar passagetarieven naar Ned. Indie te verlagen. Deze zijn als volgt samengesteldAmst-erdam-Sabang: le kl. f 1170 2e kl. 800 en 3e kl. 500; Amster- dam-Belawan le kl. 1180, 2e kl. f 810 en 3e kl. f 510; Amsterdam-Singapore: le kl. f 1190, 2e kl. f 820 en 3e kl. 520; Amster- dam-Batavia: le kl. 1220, 2e Id. f 835 en 3e kl. 535. In verband met deze wijziging worden de tarieven voor de passagiers naar Semarang en Soerabaja: Amsterdam-Semarang: le kl. 1260, 2e kl. 860 en 3e kl. f 560; Amster- dam-So-erabajale kl, 1285, 2e kl. f 875 en 3e kl. f 575. CONGRES VAN OUD-KATHOLIEKEN. In het te Utrecht voortgezet congres van Oud-Katholieken werd gister met alge- meene stemmen besloten het volgende con gres in Weenen te houden. Prof. dr. F. Heiler lit Marburg hield ver- volgens een referaat over„De godsdienstig-e stroomingen in het Roomsch-Katholicisme van den tegenwoordigen tijd". Prof. Heiler vertelde, hoe tegenwoordig in d-e Roomsche kerk eenerzijds een ten top gedreven centrali- satie bestaat, gepaard gaande met een zich steeds uitbreidende afwijking van de oud- k-erkelijke traditie en het Nieuw-Testamenti- sche Christendom. Met b-etrekking vooral tot de Roomsche K-erk in Duitschland mer-kt men op, hoe daar sterke religieuze bewegingen op den vcorgrond tr-eden Over deze stroomin gen trad de inleid-er nader in bijzonderheden. Als bewijs, dat de Roomsche kerk een deel van het bestaan van Christus -genoemd mag worden voerde prof. Heiler aan de te-lkens opnieuw uit het hart der kerk naar voren komende waarlijk evangelistische en katho- lieke bewegingen. Prof. dr. A. J. v. d. Bergh, Utrecht, hield daarna een toespraak over de beteekenis van Z. B. van Espen, den voorvechter der histo- rische meihode op het gebied van het kerke- lijk recht. Van Espen was het, die zich immer in het strijdperk wierp als het gold, de rech ten der oud-katholieke kerk te verdedigen. 2 Aug. 1728, dus juist 200 jaar gel-eden, is hij in het seminarium te Amersfoort gestorven. Zijn stoffelijk overschot rust in de St. Joris- ke-rk, waarheen de congressisten zich heden- middag hebben begeven om de nagedachtenis van dezen grooten strijder te huldigen. HET CONFLICT AAN DE WEEFGOEDERENFABRIEK TE HENGELO In den stand van het conflict aan de Ko- ninklijke Weefgoederenfabriek alhier is tot op heden nog geen verandering gekomen. Tot dusverre is alles rustig verloopen De staakst-ers, die tot de uitsluiting aanleiding hebben gegeven verklaren, nog van geen toe- geven te willen weten. De rijksbemiddelaar, ir. H. van IJsselstein heeft tegen Zaterdag- middag op het gemeentehuis alhier een con- ferentie bijeengeroepen van alle betrokken partijen, ten einde hem nadere mededeelingen over het conflict te verschaffen. GESMOKKELD VEE OP DE MARKT. Dinsdagmiddag is te Rotterdam de leden- vexgadering gehouden van de afd. Rotter dam, Schiedam en omstreken van de Holland-, sch-e Maatschappij van Landbouw. In de a.s. algemeen-e vergad-ering zal de afdeeling -bij de bestuursverkiezing haar stem uitbrengen op den heer W. de Kroes. Bij de rondvraag merkte de heer W. de Kroes, naar de Telg. meldt, op, dat er groote verontwaardiging heerscht onder de m-esters van vee in verband met het feit, dat nu al wek-en lang buitenlandsch zee op de Rotter- damsche marlct komt, dat over de zuid-elijke grens gesmokkeld wordt. Als de regeering de d-eur voor -buitenlandsch vee wil openzet- ten, aldus spr., laat zij dit dan openlijk doen. Op deze wijze wordt de fraud-e in de hand -gewerkt en spr begrijpt niet, dat er geen eind aan gemaakt wordt. De heer Vaandrager wees er nog op, dat in d-ezen frauduleuzen invoer een groot ge- vaar voor onzen veestapel schuilt door be- smetting met mond- en klauwzeer. Hij stelde de vraag waarom er niet krachtiger opgetre- den wordt en of er aan de grens soms met steekpenningen gewerkt wordt Dr. Van Rijss-el was van meening, dat de boeren aan de grens deze smokkelarij be- vorderen. Zijns inziens is d-eze kwesti-e al leen bij internationale overeenkomst met Belgie te regelen. Er werd ten slott-e besloten, een audienti-e bij den minister aan te vragen om hem den toestand uiteen t-e zetten. KORTE BERICHTEN. Gister is de gemeentebegrooting 1929 van Rotterdam verschenen. Het blijkt, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, het zal -gelukken ook voor 1929 belastingver- hooging te vermijden. DE ITALIAANSCHE POOL- EXPEDITIE. Dr. Behounek laakt de houding van Zappi. De correspondent van het Hbl. te Praag sohrijf t Men laat dr. Behounek, die in het Bohmer- wald wil uitrusten van de vermoeienissen der expeditie, niet met rust. Zooals bekend1, heeft Behounek kort na zij-n redding door de „Krassin" eenige verkla- ringen afgelegd over de wijze, waarop het ongeluk gebeurde, en later over het vinden van Zappi en Maria-no, in het bijzonder over hun kleeding zulks in verband met den dood van Malmgren. Maria-no heeft nu aan Behounek een telegram gezonden, dat deze in een Tsjechisch en in een Duitsch blad pu- bliceert. „Ik wensch vast te stellen", aldus Ma riano, „dat Zappi en ik de weinige kileeding- stukken, waarover wij op het Pool-ijs te be- schikken hadden, steeds hebben gedeeld Dat Zappi op het oogenblik onzer redding eenige kleedingstukken meer aan had dan ik, valt hieraan toe te schrijven, dat ik hem zelf dlrin- gend had verzocht, er gebruik van te maken, opdat hij, in ons bei-der belang, beter zou zijn toegerust, wanneer uitputting mij zou hebben oelet, onze ijsgroeve te veriaten. Zappi toon- de steeds een stemming van geresigneerdheid, waarvoor ik hem niet dankbaar genoeg kan zijn." Dr. Behounek heeft hierop telegrafisch ge- antwoord1: „Toen ik journalisten vertelde on der welke omstandigheden gij v.aart gevon den, herhaalde ik slechts woordelijk, wat men aan boord der „I<rassin" zeide, zonder toe- voeging van eenig commentaar. Mij moet ecnter de opmerking van het hart, dat <Jit val, dat in de geschiedenis van de Pool een unicum is, niettegenstaande uwe verklarin? steeds aanleiding tot commentaren zal geven Ieder zal zeggen, dat een man een dergelf offer van een vriend, die veel zwakker is 4 met een bevroren voet ziek l'igt, nooit -um aanvaarden. Dat is mijn meening." Amundsen nog in levin) De leider van de Russische hulp-expeditie aan boord van den ijsbreker, prof. Samoilo. witsj, die Dinsdag te Oslo is aangekomen heeft de pers medegedeeld, dat hij het zeer waarschijnlijk acht, dat Amundsen niet naar de groep van Nobile of die van Malmgren maar onmiddellijk naar de met de ballon ver' der gedreven groep Italia.,en is vertrokken En hij heeft goede hoop, dat Amundsen no? in leven is. De „Pourquoi pasweer naat Spitsbergen. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat het Fran- sche expeditieschip „Pourquoi pas", dat op het oogenblik voor IJsland ligt, over drie da- gen weer naar Spitsbergen zal vertrekken teneinde aan het zoeken naar Amundsen en de ballongroep deel te nemen. De „Pourquoi pas" zal met de „Krassin" samenwerken. VLIEGTUIG-ONGELUK. Een militair Fokkervliegtuig is te Bern om. laag gestort. De twee inzittende officieren zijn zwaar gewond. HET NIEUWE LUCHTSCHIP. De motoren van het nieuwe Duitsche lucht- schip, Graaf Zeppelin, hebben 40 uur achiej elkaar geloopen en daarbij is gebleken, da zij in elk opzicht uitstekend functionneeren, De eerste tocht van het luchtschip zal nueim Augustus of begir. September worden gehou den. DE PROEVEN MET ZWEEF- VLIEGTUIGEN. De vlieger Kronfeld heeft Dinsdag, naat Wolff uit Wasserkuppe meldt, een vluchtvan 8 uur met een zweefvliegtuig gemaakt. Hij heeft daardoor het tijdsrecord weer op zijn naam gebracht. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-M1J. NEDERLAND. Jan Pietersz. Coen (uitr.) 15 Aug. te Sout hampton. Kambangan 15 Aug. v. Amst. te Batavia. Koningin der Nederlanden (uitr.) 15 Aug. i Suez. Roepat (thuisr.) 15 Aug. v. Padang. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Alrnelo (thuisr.) 13 Aug. v. Cristobal n. Cu rasao. Baarn (uitr.) 12 Aug te Valparaiso; verb 14 Aug. Erato 15 Aug. v. Amst. h. Kopenhagen. Medea 15 Aug. v. Amst. n. Rotterdam. Merope 15 Aug. v. Amst. n. Hamburg. Adonis 14 Aug. v. Tarragona n. Valencu Astrea 14 Aug. v. W.-lndie te New-York. Berenice 14 Aug. v. Triest n. Fiume. Commewijne (thuisr.) 14 Aug. v. Madera n, Plymouth. Deucalion 14 Aug. v. Patras n. Algiers. Oranje Nassau 14 Aug. v. W.-lndie te New- York. Pollux 14 Aug. v. Constantinopel n. Bour- gas. Prins Fred. Hendnk 14 Aug. v. Port-au- Prince te Curasao. Theseus 14 Aug. v. Kopenhagen n. Amst Venus 13 x\ug. v. Barcelona n. Genua. ROT FERDAMSCHE LLOYD, i Modjokerto 14 Aug. v. Batavia n. Rott. Slamat 15 Aug. v. Batavia n. Rotterdam. Kedoe (uitr.) 15 Aug. te Singapore. Ternate (thuisr.) 15 Aug. v. Sabang. Tjerimai (thuisr.) 14 Aug. v. Tanger. KON. PAKETVAART-M1J. Nieuw Zeeland 13 Aug. v. Singapore te Ba tavia. Tasman 13 Aug. v. Singapore te Batavia. KON. HOLL. LLOYD. Gelria (vacantiereis) 15 Aug. 3 u. nam. te Leith. Orania 15 Aug. v. Amst. n. Buenos-Ayres. Flandria (thuisr.) 14 Aug. v. Lissabon. Salland (uitr.) 7 Aug. te Montevideo en 9 Aug. te Buenos-Ayres. HOLLAND'—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, v. Vancouver n. Londen/Rotter, 12 Aug. te San Francisco. Nieuw-Amsterdam, v. Rott. n. New-York 15 Aug. 3 u. nam. v. Boulogne. Spaarndam 15 Aug. v. Rott. n. N. Orleans. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nias (uitr.) 14 Aug. te Kilindini. Rietontein (thuisr.) 15 Aug. te Antwerpeo. Sumatra (thuisr.) 11 Aug. v. Beira. Giekerk (uitr.) 13 Aug. v. Durban n. Lorenzc Marques. Heemskerk (thuisr.) 13 Aug. v. Port Said n Genua. Vechtdijk 15 Aug. v. Antwerpen te Amst. HOLLAN D—WE ST-AFRIKA LIJN. Eemstrom (thuisr.) 14 Aug. te Freetown. Reggestroom (uitr.) 13 Aug. v. Monrovia IJstroom (thuisr.) 12 Aug. v. Saltpont. HOLLANDAUSTRALIA LIJN. Blitar 15 Aug. v. Sydney 1. v. Hamburg t< Rotterdam. Arendskerk (uitr.) 14 Aug. te Fremantle. JAVA—NEW-YORK LIJN. Blommersdijk, v. Batavia n. New-York, 15 Aug. v. Port Said. JAVA—HINA-JAPAN LIJN. Tjikandi 12 Aug. v. Kobe n. Batavia. Tjikarang 13 Aug. v. Shanghai n. Japan JAVA-BENGALEN LIJN. Bondowoso 13 Aug. v. Java n. Calcutta. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam 15 Aug. v. Rott. n. New York. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Troilus 15 Aug. v. Batavia te Amsterdam. Eurybates 14 Aug. v. Batavia 1. v. Hamburg te Greenock. Glaucus, v. Japan n. Rott., 14 Aug. te Sin gapore, Polydorus, v. Liverpool n. Batavia, 13 Aug te Port Said. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oldekerk (uitr.) 15 Aug. te Genua. Oostkerk (thuisr.) 12 Aug. v. Manila. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIPN. Hoogkerk (uitr.) 15 Aug. v. Suez. Koudekerk (thuisr.) 14 Aug. v. Port Said. Alkaid 15 Aug. v. Antwerpe nte Rotterdam Moerkerk (thuisr.) 15 Aug. v. Colombo. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 14 Aug, v. genua n. FISK Imp. voor Nedeiiand: LEEUWARDEN: Roiterikwartier 37-45 - Tel. 232 AMSTERDAM i N.Z. VoorburgwaJ 75-77 Telefoon 35307

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6