DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Een film van da Kaasmarkt. fl m I Buitenland DageBijksch overzicht. No. 195 Dit aomraer bestaat nil 3 bladen Honderddertigsie laargang i92 8 iConrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, nilgegeven. ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maandeu voor Alknt^ar 2.—franco door bet gebeele Rijk /2.50. Afzonderlfjke en bevvljsmiRi triers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groofe contracten rabat. Groote letters naar plaatsrafmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkeri] v/h HERMs. COSTER ZOONi Voordara C9. Direfttfturs Q. tJ. KRAK. ZATERDAG Telef.nr. Admfnlstratfe 3. Teiefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. AOEMA* 18 AUGUSTUS De concurrentiestrijd der gemeenten wordt steeds felller. I Van buxgemeesters en wethouders wordt Diet alleen meer geeiscbt, dat zij bekwame en goede stadsbestuurders zullen zijn, een ande- re eigenschap blijkt steeds meer noodzakelijk. Zij moeten kaufmannisch zijn, zij moeten kunnen etaleeren, presenteeren en adver- teeren en de stad, die haar natuurlijke en Jcunstmatige aantrekkelijkheden met voordee fligst Taat nitkomen, zal in den concurrentie strijd der gemeenten den palm der overwin- ning wegdragen. Als de stad pen college van daarbij finan- cieel gei'nteresseerde commissarissen had, zouden die op hun jaarlijksche algemeene ;ivergaderingen kunnen constateeren, dat di< recteur Wendelaar en zijn afdeelingschefs iwerkelijk hun best doen, de onderneming te ,'te laten floreeren. 1 Vooral de publiciteitsafdeeling is bijzonder actief en kosten noch moeite worden gespaard orn binnen- en buitenland er van te doordrin- gen, dat het bezienswaardige Alkmaar met zijn victorierijke historic op velerlei gebied het beste van het beste kan presenteeren. ,,Vestigt U in Alkmaar", zeggen aantrek- kelijke brochures, „vestigt U in het eldorado van lage belastingen, lage woninghuren, scholen van zooveel soorten en richtingen, dat we ze zelf niet meer tellen kunnen, won- derschoone plantsoenen en bosschen, histori- sche gebouwen, kerken voor alle gezindten, een sport- en een muziekpark en voor elck wat wils op het gebied van muziek, tooneel, bioscoop of andere onschuldige vermakelijk- heden" - S Het staat alles uitvoerig in boekjes en bro chures beschreven en bekwame fotografen hebben het verduidelijkt met min of meer ge- slaagde kieken, waarbij alles wat het etalee ren waard is met passende onderschriften 'tusschen den tekst geplaatst is. Ons gemeentebestuur heeft den poststem- pel niet uitgevonden, maar wij waren toch .wel een van de eerste gemeenten, die geprofi- teerd hebben van de gelegenheid om er reclame in te maken. „Bezoekt de vhiidagsche kaasmarkt", werd dagelijks op alle brieven, briefkaarten en kaartjes gestempeld en over binnen- en but tenland verspreid. Want het beste, het mooiste en aantrekke- lijkste wat wij in den concurrentiestrijd naar voren kunnen brengen, dat is onze kaasmarkt, die langzamerhand wereldberoemd is gewor- den. a Daar kunnen andere gemeenten lang niet tegen op. Zij mogen groote markten op aller- lei gebied hebben, maar een kaasmarkt waar, met uitzondering van de kaasdragers en de kaas, alles nog precies eender is als een paar honderd jaar geleden, waar het oude gilde- wezen nog hoogtij viert en middeleeuwsche gewoonten en gebruiken nauwlettend in eere worden gehouden, dat is een artikel, dat geen enkele andere gemeente aan belangstellende toeristen in dezelfde kwaldteit zal kunnen pre senteeren. De kaasmarkt is onze trotsch en onze glo- rie en als er congressen worden gehouden, jreisvereemgingen hun slachtoffers naar Alkmaar voeren, vreemde oorlogsschepen hun bemanningen laten passagieren of als er journalisten worden rondgeleid, dan worden ze regelrecht van de Alkmaar Packet" naar de kaasmarkt gebn cht en dan genieten we mee van hun verwondering en bewondering en wij vertellen hun alles wat wij denken, dat zij graag zullen gelooven. Wij_ presenteeren het beste wat onze stad kan bieden en we houden ons beleefd aanbe- volen voor de gunst en de recommandatie. Geen wonder, dat het college van koop- jnanschap, dat thans deze stad zoo voordee- ng exploiteert er dadelijk bij geweest is toen er gelegenheid bestond, Alkmaar in een film »p te nemen, die in vijf-en-twintig exemplaren In binnen- en buitenland vertoond zal wor den. Die film zal den titel dragen „Hygiene van mensch en dier" en zij belooft buitenge- woon interessant en veelomvattend te wor den. Daarin wordt niet alleen de strijd tegen verschillende ziekten in beeld gebracht, maar wordt tevens een indruk van hygienische be ading van verschillende voedingsstoffen ge- zuivelbereiding neemt er een belangrij- a en hrt spreekt van zelf, dat er Sfu j aan gedacht is, ook een onzer meest nekende kaasmarkten op het dock te vertoo- nen. Wij zullen ons maar niet verdiepen in de waag wie er uit koopmansoogpunt handiger geweest is, de filmmaatschappij, die de kos- vaa ijaar opn^ne op de gemeente ver- haalde of de gemeente, die ze grootendeels weer door anderen laat opbrengen. Voor goede reclame moet nu eenmaal be- taald worden en het is vanzelfsprekend, dat een film van onze kaasmarkt, die in en over onze grenzen op het witte doek zal verschij- nen, een prachtige reclame voor een bezoek van Alkmaar kan genoemd. worden. Dus is er kort geleden een operateur van de „Hafilma"-oncferneming uit Den Haag naar Alkmaar gekomen en het resultaat van zijn arbeid hebben belangstellenden gister- middag, op uitnoodiging van het gemeente bestuur, in onze scboolbioscoop kunnen be- wonderen. Allereerst werd een film gedraaid, die tlen jaren geleden in het A. B. T. vertoond is. Dat was ook een kaasmaktfilm, maar ze heeft ons over het algemeen weinig kunnen bevredigen. De duidelijkheid liet wel iets te wenschen, veel karakteristieks werd er niet op vertoond en haar grootste verdienste was, dat zij be- trekkelijk kort wa Onmiddellijk daarop volgde de nieuwe film, die zeker een heel wat interessanter beeld geeft al laat de projectie, misschien door het sombere weer bij de cpname of door een wellicht minder goed apparaat als wij in onze bioscooptheaters gewoon zijn, hier en daar wel wat aan scherpte te wenschen over. Maar, erkend (Kent te worden, dat de film zelfs voor Alkmaarders bijzonder interes sant is. Niemand is te oud om te leeren, zegt een bekend spreekwoord, maar niemand is ook te oud om zijn eigen stad te leeren kennen. En het is interessant hoe filmmenschen, die wellicht nooit vroeger hier geweest zijn, er dadelijk in slagen karaktenstieke tooneeltjes in beeld te brengen, die de meeste Alkmaar ders waarschijnlijk nog nimmer hebben mee- gemaakt. ,,'s Morgens in de vroegte", zegt de film, „wordt er appel van de kaasdragers gehou den." Dat is interessant voor de menschen, die nooit zoo heel vroeg in den morgen op de kaasmarkt present waren. Wat gebeurt er's morgens in de vroegte? De film geeft er een zeer bedenkelijk ant- woord op. 's Morgens in de vroegte, nog voor dat de markt begint, drinken de kaasdragers bier. De Alkmaarder, die wel eens de beroemde feestavonden heeft meegemaakt, houdt zijn hart vast als hij op de film de levensgroote tinnen bekers en de schenkkan ziet verschij- nen en dankt de voorzienigheid, die op het moment van de opname een duistere wolk voor de zon heeft geschoven, waardoor de argelooze toeschouwer van buiten gelukkig den indruk krijgt, dat er warme thee uit een keteltje wordt geschonken. Na de „theedrinkerij" besluiten de kaas dragers om maar eens aan het werk te gaan en zij stellen zich als een rij so Ida ten in hun witte pakken voor het Waaggebouw op. „Nummert U!" commandeert een onzicht- bare instructeur er als het appel zonder onge- lukken is afgeloopen, vangen de werkzaam- heden van den drukken dag aan. Het blijft te betreuren, dat de film over het algemeen niet heel scherp is, want zij brengt heel wat interessante hoekjes en tooneeltjes van onze kaasmarkt in beeld. Men ziet het fraaie Waaggebouw met zijn toren, die helaas zoo hoog is, dat hij niet heelemaa! op de kiek kan, men ziet het „zet- ten" van de kaas als groote vrachtauto's de gele kanonskogels ter markt voeren, men krijgt vanaf den torentrans een duidelijk beeld van de geweldige hoeveelheid, men ziet de kaasdragers in voile actie, men herkent met een zeker chauvinisme bekende Alkmaar- sche autoriteiten als de marktmeester en de president-waagmeester, men ziet bekende po- litieagenten in actie, men maakt het wegen der kaas en het laden in de langs de kade liggende schuiten mee. Het is alles heel interessant en het kan den vreemdeling zeker een goeden indruk geven van de beteekenis van de grootste etj meest bekende der Hollandsche kaasmarkten. Men ziet het schoone panorama vanaf den toren en oud-stadgenooten, die de film in den vreemde zullen aanschouwen en van het ver- rollen van onzen Accijnstoren gelezen hebben, zullen ongetwijfeld den indruk krijgen, dat wij ook de Groote Kerk een kilometer heb ben verschoven omdat die op de kiek veel verder weg is dan ze in normale omstandig- heden behoort te zijn De oplossing van dit raadsel is, dat de operateur den Waagtoren met den Water- toren heeft verwisseld en van daaruit het panorama van den omtrek heeft opgenomen Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat de kaas op kwaliteit verkocht wordt en even later vertoont de film twee mannen, die po- gingen doen elkaar knock out te slaan Dat een koop ook op andere wijze gesloten kan worden blijkt uit een onmiddellijk daarop volgende opname waar de kooper ternau- wernood de moeite neemt zijn hand om te draaien. De opmerkzame vreemdeling zal wel begrijpen, dat de waarheid ook hier in het midden ligt en dat de handslag der overeen- komst voldoende zichtbaar moet zijn zonder dat kooper en verkooper dkaar een dokters visite bezorgen. Maar dat zijn van die kleinigheden, die aan het geheel weinig afbreuk doen en mee- rendeels slechts door ingewijde stadgenooten opgemerkt zullen worden. Over het algemeen geeft deze film een dui delijk beeld van onze kaasmarkt zooals die in den drukken zomertijd de belangstelling van duizenden vreemdelingen geniet. Elk onnoodig decor, zooals ruitertjes en klaroenblazer is achterwege gebleven en de eenige dichterlijke vrijheid, die men zich veroorloofd heeft is het fotografeeren van de markante koppen onzer meest patriarchale kaasdragers. Als straks de film „Hygiene van mensch en dier" in tal van bioscooptheaters op het witte doek gebracht wordt, zullen duizenden met belangsteiling van de bedrijvigheid der meest karakteristieke Hollandsche kaasmarkt ken- nis nemen en we helpen ons ondernemend ge meentebestuur gaarne hopen, dat deze mo- derne reclame in alle opzichten productief zal blijken. POLITIEKE STRIJD IN ZUID-AFRIKA. De coalitie, gevormd, door de na tionalisten en de arbeiderspartij dreigt uiteen te vallen; beide par- tijen hebben te groote onderlinge politieke belangen. Generaal Smuts lacht in zijn vuistje. Ook in Zuid Afrika is een politieke crisis op komst. Waarom ookniet, nu de landen met hun „hooge" beschaving, de Europeesche landen wel te verstaan, het voorbeeld geven! Zooals men weet, wordt de regeering in Zuid-Afrika op't oogenblik gevormd door de Nationalisten en de Anbeiders. Deze beide partijen hebben indertijd een coalitie gevormd^ niet, omdat hun ideeen zoo prachtig samexi gingen, maar enkel, om een meerderheid te vormen en daardoor de gelegenheid te hebben te regeeren en zoodoende hun wenschen te zien ingewilligd. Hetgeen meer gebeurt De coalitie is dan ook niet bijster gelukkig en het liefst zouden ze elk weer hun eigen weg gaan, doch er is een groot bezwaar daaraan verbonden. Zoo langzamerhand toch naderen de algemeene verkiezingen weer, en beide par tijen willen natuurlijk zoo sterk mogelijk uit den aanstaanden strijd te voorschijn komen. En nu beseffen ze wel. dat bii een uit-elkaar- vallen der coalitie, zij beiden deerlijk verzwakt uit dien strijd zouden komen en hun gemeen- schappelijken tegenstander, generaar Smuts, den conservatief, weer aan het bewind zouden brengenEn dat moet verhinderd worden tot elken prijs! Tot nu toe hebben de coalitie-genooten hun moeilijkheden vrijwel binnenkamers gehouden, al konden ze niet voorkomen, dat er van tijd tot tijd een en ander uitlekte naar buiten. Thans heeft eehter Tielman Roos, de minis ter van justitie, het enfant terrible uit het ka- binet, die generaal Hertzag, den premier al heel wat moeilijkheden heeft bezorgd, volgens den correspondent van de „Times" dezer da- gen verklaard, dat de Nationalistische partij Het volgend jaar alleen dan samen met de arbeiderspartij van't kiezerscorps zou optre- den, indien laatstgenoemde de voorwaarden der Nationalisten aanvaarden en hun aan den Rand zes of zeven zetels in het parlement zou toestaan. Tielman Roos heeft echter niet den naderen inhoud van deze voorwaarden genoemd; denkelijk is het daarvoor nog te vroeg! Het spreekt echter van zelf, dat de Arbei derspartij dergelijke voorwaarden niet zal in- willigen. Kolonel Creswell, de ldder dier par tij, heeft inmiddeilijk in een rede Tielman Roos beantwoord. Hij verklaarde, dat, even- als de Nationalisten, ook de Arbeiderspartij er naar streeft, haar macht te vermeerderen. En op de voorwaarden van de Nationalisten ingaande, zou slechts het tegendeel bereikt worden. Dat zou de partij nooit kunnen goed- keuren en thans vooral niet, nu de verkiezin gen aanstaande zijn. Het zon aan de arbeiders een groot aantal stemmen kunnen kosten, als ze er in toestem- den, eenige arbeiderszetels aan de bondgenoo- ten te schenken. Creswell verklaarde dan ook uitdrukkelijk, dat zijn partij er niet aan denkt, op dergelijke voorstellen in te gaan. Het is dus lang niet onwaar&chijnlijk, dat de coalitie uit elkaar zal vallen. En dan is generaal Smuts de bekende derde hond. Een dergelijke onderlinge strijd is hem zeer wel- kom. En zoo zou het best kunnen gebeuren, dat hij ten slotte nog weer aan de regeering komt, tenzij de andere partij leiders hun verstand gebruiken- ENGELAND. DE ENGELSCHE LUCHTMACHT. De manoeuvres afgeloopen De lucihtmanoeuvres boven Londen zijn geeindigd. Twee militaire vliegtuigen zijn boven Dig- by in Lincolnshire met elkaar in botsing ge komen, waarbij1 drie militaire vliegers het le- ven verloren. Dit oigeluk brengt het aantal gedoode mi litaire vliegers voor dit jaar op 56. In 1927 werden er 55 gedood en in 1926 niet minder dan 85. Lloyd George beplelt ontwapening in de lucht. In een interview verklaarde Lloyd George, dat van ale ontwapeningen die van de lucht vloten de dringendste was, doch dat het noo- dig is, de vloot van vliegtuigen en lucht- schepen voor commercieele doeleinden aan- lijk uit te breiden, zoodat, ingeval Groot- Brittannie werd aangevallen, dit in korten tijd in staat van verdediging egen luchtaan- vallen k-on worden gebracht. Het officieele communique inzake de manoeuvres. Het oficieel communique omtrent de lucht- manoeuvres zegt. dat van de gedurende vier nachten uitgevoerde 57 luchtaanvallen er slechts negen aan het wakend oog der verde- digers ontsnapten. Er werden 171 bombar- dementsvliegtuigen neergeschoten door de verdedigingsvliegtuigen, die zelf 139 ge- vechtsvliegtuigen verloren. De doorvlogen af- stand bedraagt 250.000 mijlen, het totale ge- wicht der geworpen bommen 200 ton. Naar schatting werden slechts 20 bombardements- vliegtuigen door afweerkanonnen neerge- haald. Wind en wolken begunstigden over het algemeen de aanvalleers overdag, terwijt de verdedigers tegen het vallen van den avond in de gunstigste positie waren. Het onderscheppen van bombardements vliegtuigen door gevechtsvliegtuigen toont sinds verleden jaar een groote verbetering, venals het besturen en het gebruik maken van wolken door bombardementsvliegtuigen. BOTSING TUSSCHEN TR'EIN EN LORRIE. Twee dooden, verscheidene gewonden. Een pasagierstrein van Cambridge naar Londen kwam gisteren op een kruising bij Hitchin in botsing met een lorrie. De stoker van de locomotief en de machinist van de lor rie werden gedood. De machinist van de loco motief werd gewond. De trein ontspoorde. Enkele passagiers werden gewond'. EEN MESSTEEK. Wij hebben dezer dagen het een en ander meegedeeld over fakirs. Er zijn ook nage maakte fakirs, die b.v in circussen optreden Soms zijn het Britsch-Indiers die van de echte fakirs de trues en kunstgrepen hebben afge- keken en daar nu verder als variete artisten hun kostje mee ophalen. Zoo'n Britsch-Indier trad onlangs op in een circus te Kofno, de hoofdstad van Litauen. Hij was bezig met zijn toeren toen er iemand van het publiek opstond en uitriep: wat gij' kunt, kan ik ook en meer nog." Dit gezegd hebbende liep hij naar de open ruimte in het midden, nam een mes uit den zak en stak zich het staal in de borst. Hij viel neer in een bloedplas. De toe- schouwers, denkende dat zij den een of ande ren true aanschouwden, begonnen te applau- disseeren. Maar spoedig kwam men tot het besef dat men hier met een poging tot zelf- moord te doen had, die maar al te goed ge- slaagd bleek. In den zak van den doode vond men een briefje van den volgenden inhoud: „Het was mijn verslaafdheid aan cocaine we!- ke mij tot zelfmoord heeft gebracht. Laat dat een les zijn voor een ieder." SACCO, DE HONGERLIJDER, Ricardo Sacco, de honger-kunstenaar, gaf te Southend een demonstratie in't langdurig vasten. Hij lag in een verzegelde glazen kist; de demonstratie zou 58 dagen duren. Totdat opeens de controleurs bemerkten, dat Sacco in zijn glazen last was flauw gevallen. Spoedig kwamen er dokters opdagen, die hem dwon- gen voedsel te nuttigen. Eerst weigerde Sac co, maar toen hem werd duidelijk gemaakt, dat hij dan nog maar een paar uur te leven had, zwichttc hij voor het onvermijdelijke. DUITSCHLAND. DE FRANSCH-ENGELSCHE MANOEUVRES. De financieele zijde ervan. De gecombineerde Fransche-Engelsche manoeuvres, waarover in politiek opzicht reeds zooveel te doen is, heeft ook nog een financieele zijde, welke aanleiding geeft tot klachten. In een groot aantal gemeenten van het ma- noeuvregebied zijn n.l. talrijke militairen in- gekwartierd, zoo meldt de „Frankf. Ztg" Het kleine plaatsje Prum bijv. is van 24 Aug. tot 10 Sept. aangewezen als verblijf plaats voor eeq stpf van njet minder dac tjea generaals, w.o. de Fransche opperbevelheb- ber en een Engelsch generaal, verder 100 officieren, 100 onderofficieren, 250 man, be< nevens een autopark. In verband hiermede heeft de gemeente- raad een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat deze wekenlange zware belas- ting van de bevolking ondragelijk is, aan- gezien de vergoedingen absoluut niet vol doende zijn om de onkosten te dekken, nog afgezien van de persoonlijke lasten voor de bewoners en de sterke vermindering van het vreemdelingenverkeer. De raad vraagt daar- om financieelen steun aan het rijk. EEN ONGELOOFLIJKE GESCHfl- DENIS. 3 Een stuk rail verdwenen. De Keulsche correspondent van de „Ftj Ztg." meldt, dat een gepensionneerd spoor, wegbeambte te Ohligs dezer dagen toevallig ontdekte, dat op de lijn ElberfeldKeulen een rail gebroken was. Een groot stuk van de rail was verdwenen en bleek niet te vindect. Onmiddellijk waarschuwde hij de autoritei ten, die op onderzoek uittogen, de juistheid van zijn mededeeling constateerden en ter- stond de lijn voor het verkeer sloten. De cor respondent, wien het verhaal, toen hij het hoorde, ongelooflijb voorkwam, heeft per- soonlijk in Ohligs inlichtingen ingewonnen, waar hem de juistheid van de mededeeling volkomen werd bevestigd. Het spoorwegbestuur heeft den gepension- neerden beambte een gratificatie uitgereikt als bewijs van erkentelijkheid voor zijn actief op treden, waardoor een groot ongeluk is voor komen- ZUID-SLAVIe. DE CRISIS IN SERVIe. Belgrado als hoofdstad onmogelijk, zegt Pribitsjewitsf. Pribitsjewitsj, het hoofd van de afgeschei den democraten, en een van de leiders van di coalite der oppositie, heeft aan journalisten verklaard, dat Belgrado als staatshoofdstad onmogelijk is, daar er in die plaats een „er- reurpsychose" heerscht. Ook de Serviers uit de nieuwe provinries verzetten zich tegen de he gemonic van Belgrado. Zij wenschen vriend- schappelij-ke betrekkingen met de Kroaten te onderhouden. Aartsbissehop Bauer te Agram, de primaat van Kroatie, heeft aan de leiders van dc coalitie verklaard, dat de heele geester lijkheid de nationale Kroatische actie steunt. Raditsj' weduwe heeft verklaard, dat haar man op zijn laatste ziekbed nog steeds vrees koesterde voor aanslagen. Vlak voor zijn dood had hij nog hallucinaties dienaangaande, waarbij hij nauwelijlcs tot kalmte te brengen was. De provinciale staten van Agram hebbeS de weduwe Raditsj een levenslang pensioen toegekend, dat gelijk staat met het honora- rmm, dat Raditsj ontving als voorzitter van gedeputeerden. U'i*l' GRIEKENLAND. 1 DE KOORTS'EPIDEMIE TE ATHENE. Vermoed&lijk de dengga of dandyziekti. De koortsepidemie te Athene en in den Py« raeus, waarvan wij al eens eerder melding hebben gemaakt, duurt voort. Het aatal zie. ken wordt steeds grooter. Men noemt fantas-s tische cijfers omtrent't aantal ziektegevallen. De laagste schatting is 2000, de hoogste 30.000. In vele ondernemingen is meer dan een derde deel van het personeel ziek. Bij d, posterijen, de telefoon en de banken moest d' dienst bij' gebrek aan personeel worden be- perkt. Alleen de regeeringsautoriteiten, d« gezantschappen, de dagbladredacties en groo te ondernemingen kunnen nog telefonische vei bindingen krijgen. De ziekte is een infectie- ziekte, die door muggenbeten veroorzaakt wordt. Zij treedt in Griekenland wel meer op en is vermoedelijk de dengga (dengue), die ook in Egypte en Klein-Azie wel eens epide- misch heeft geheerscht en die voorts in Britsch-Indie, China en vooral in equatoriaal Oost-Afrika en West-Indie optreedt, in de tropisdie kuststreken. De symptomen zijn een plotselinge aanval van koorts, met rheumatische pijn in de ge- wrichten en spieren, zware hoofdpijn en huid- uitslag. Na enkele dagen volgt een crisis, en dan, na een tusschenpdos van een paar dagen een lichtere aanval van kooits en pijn, ge- paard met een uitslag, die aan mazelen doet denken en een van de karakteristiekste ken- j van c'e dengga is. De pijnlijke gang, die lijders van de ziekte aannemen bij het loopen, wordt de verklaring geacht van den naam dandyziekte, die Engelschen aan de denga hebben gegeven. Dit woord zelf schijnt afgeleid te zijn van een negerwoord, dat kramp beteekent. Behalve voor ouden van da gen en zwakken is de ziekte in den regel niet gevaarlijk. De verwekker yan de ziektever- schijnselen is onbekend. RUSLAND. EEN GEDENKTEEKEN. Op het eilandje Moedjoeg, in de buurt van Archangel, is een gedenkteeken -*pgc-richt ter lierinnering aan den strijd tegen de'Engelsche UHi^en, die in den tijd van de inter yen ties in - ALRMAARSCHE COURART. v Xj> V*

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1