lltiHischs Conrait. Het geheimzinnip Genaotschap. FEU1LLET0N. Hondsrd dertigsfs Jaargang. Dinsda^ 21 Augustus. ftadio-hoekje Woensdag 22 Augustus. Hilversum, 1071 M. 12.30—2.— Lunch- juziek door het Trio Courtel. 2.30—4.— Aansluiting van het Kurhaus te Schevenin gen. Kindermatinee. 4.5.Maak het zelf! Kuhriek van Mevr. SchaakeVerkozen. 6. 7.45 Concert door het Omroep-orkest onder lading van Nico Treep. Het Brandweer-man- oenkoor „Oefening na Arbeid", Dir. Jacob Hamel. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest onder Jading van Prof. Georg. Schn-eevoigt. In de pauze een lezing door den heer G. Lange'er over; De Graafschapsche Folklore. 10.15 Persberichten. 10.3011.30 Dansmuziek door Ted Staves and his Orchestre van het Casino te Scheveningen. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitslu-itend N. C. R. V.) 12.301.45 Con cert. Mevr. R. A. van -der Horst—Bleekrode, piano. H. van der Horst Jr., cello. H. Her mann, viool. 5.—o Kinderuurtje onder leiding van Mej. N. Verhaar. Mevr. H. van der PoortWissels, zang. 6.6.30 Gramo- foonmuziek. 7.30—8.— Spr.: W. van Ankel. Declamatie uit Vondel's „Uriel's verhaal uit Lucifer". Tot slot: De Reien uit het lste be- drijf. 8.Concert. Spr.:- S. Wybrandi: Frieslands Zuidoosthoek roept! Marie Ho ming—van Driel, sopraan. Jan L. Hoving, declamatie. Tonka Ritschl, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 GramofoonmuZiek. 12.20 Balladencon- cert, sopraan en piano. 12.50 Dansmuziek. 1202.20 Orkestconcert. 4.20 Licht klassiek concert. K Mitchell, sopraan. Enid Bailey Trio. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatie. .6.50 Nieuwsberichten. ,7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Dressing Madame Tussauds. 7.35 Liederen van Mous- sorgsky voor sopraan. 7.50 Variete 8.20 B. !B C. Promenade-concert. Symphonie-orkest onder leiding van Sir Henry Wood. 9.50 iNieuwsberichten. 10 05 (Vervolg) Prome nade-concert. 10.50 Nieuws-berichten. 10.55 Lezing: The British association. 11.10 Piano concert door Cecil Dixon. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10 Klassieke Kwartetten. 4.05 Orkestcon cert. 8.5011.20 Historisch dram, scenes uit „Louis XI, curieux Homme'-. Daarna Causerie. Langenberg, 469 M. 12.301.10 Mecha- rasc'he muziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 620—7.15 Orkestconcert. 8.35 Concert door het Werag-orkest. H. Bassermann, viool. 9.20 „Der Herr Senator", klucht in 3 acten van Schdnthan en Kadelburg. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Ronigswusterhausen, 1250 M. (Zeesett). 12.20—5.20 Lezing-en. 5.206.20 Orkest concert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.35 Uitzen- ding van Langenberg. 9.20 „Der Herr Se nator", klucht. 10.50'—12.50 Guttman's Ufa- Symphoniker. K. Mann, sopraan. Hamburg, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Dansmuziek. 8.20 Concert. Werken van Hamburger componisten. Orkest, koor en so- listen. Daarna tot 11.20 Cabaret. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.50 Orgelconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Galaconcert. H. Wagemans, viool. 10.50 Sluiten. ProvineSaal nieums BROEK OP LANGENDIJK. D e veiling. De standvastigheid, die onze groentemarkt den laatsten tij-d kenm-erkte, liet deze week wel wat te wenschen over. Wei Eleven de aardappelprijzen vrijwel stationnair, doch de verschillende vro-ege -kooisoorten en de tomaten gaven een achteruitgang te zien, die vrij beteeke-nend was. De aanvoer van vro-ege aardappelen be- gint aanm-erkelijk te slinken en 't zij-n nu de kool, uien, boonen en tomaten, die vooral het tegenwoordige -karakter der veiling be- palen en den hoofdschotel van den aanvoer uitmaken. Van de verschillende aardappelsoorten werden 25 spoorwagens aangevoerd. De p-rijs der Schotsche muizen lag tusschen de 4 en de f 6. Deze laatste prijs werd alleen voor ui-tgezochte kwaliteit besteed. School- meesters golden van 45.20; Eigen- heimers van f 3.104.20. Voor blauwe w-erd f 4.605.10 betaald. Duken werd en verkocht voor gemiddeld f 4. Ideaal kon Naar het Engelsch van J. S. Fletcher door Mej. A. T. 50) HOOFDSTUK XXVI. O n t v o e rd. Jimmie stond onmiddellijk stil, toen hij tijn knecht in het oog kreeg. ITij stond on beweeglijk, fronste het voorhoofd, beet op zijn lippen en keek den man aan, die naar hem toekwam met een verontrust en bezorgd gezicht. Kentover, die gewoonlijk koel en on bewogen was, had blijkbaar een ervaring ge had, die zijn zenuwen geschokt had. ,,Nu?" zei Jimmie. „Wat is er?" Kentover schudde het hoofd. »Op mijn woord, mijnheer, het was mijn schuld nietl" riep Kentover uit. „Dat is het werkelijk niet, mijnheer. Ik heb alle zor- gen genomen, tenminste, terwijl ik er de ge- legenheid toe had." »Wat was je schuld niet?" vroeg Jimmie Kentover keek hulpeloos de straat op en Hij scheen versuft en verward. „Het zijn dames, mijnheer!" zei hij eindelijk. „Ik «eb ze verloren." Jimmie toonde geen verbazing, noch toorn. lets zeide hem, dat dit geen oogenblik voor verbazing of toorn was; het was meer een niet meer dan ~f 3.10 bedlngen, terwijl voor drielingen van 1,80 tot 4,80 werd be taald. De prijzen d-er bloemkool waren iets lager dan de vorige week. Voor eerste soort groo- te werd van 16 tot 22 gemaakt, voor klei- nere ongeveer f 12 tot 16. Tweede soort, dat een belangrijk percentage van den uit- voer uitmaakte, werd met slechts 2.50 tot f 4 betaald. V-eel daarvan gaa-t naar de fa- brieken voor „het vat". De geheele aanvoer beliep ongeveer 88000 stuks. Met d-en aanvoer van boswortelen schijnt het voorloopig gedaan te zijn. Nog slechts een 4500 bos werden geveild, die f 3 70 tot 4.80 .opbraehten. Voor losse peen werd 4.20 tot f 4.60 betaald. De aanvoer van roode kool was belang rijk: niet minder dan 48 spoorwagens. De vorige week was al een da-ling te constatee- ren, die zich deze week nog voortzette. Vo rige week zett-e in met 9 8012,30, deze week met f 7.60 tot f 9.20. Vrijdag kon niet meer dan f 3.90 tot f 6.50 worden gemaakt, Zaterdag 4.30 tot 6.40. Dit kom-t dus neer op een -gemiddelde van 500 per spoor- wagen, alzoo d-e belft van wat het is ge- weest. Uit den aanvoer blijkt, dat het met de teelt van vroege kool nog niet gedaan is. De gele kool had nog in ernstiger mate te lijden van de minder willige stemming. Werd op het eind der vorige week nog 6 90 tot 10.90 betaald, alzoo een goeden prijs, deze week begon het met f 5.80 tot j 8.20. Bij dezen achteruitgang bleef het niet; succes- si-evelijk brokkeld-e de prijs el-ken dag nog iets af, zoodat Zaterdag f 4 40 tot f 6.70 werd betaald. De aanvoer bedroeg rond 20 spoor wagens. Gelukkig nam de achteruitgang niet zoo'n vaart bij d-e witte kool. Aa-nvankelij-k was de noteering f 10 tot 11.90. Deze prijs bleef vrijwel stationnair, totdat Zaterdag de prijs 8.30 tot 10.80 was. Bij een aanvoer van 21 spoorwagens was de stemming hier nog vrij goed. De ui-enaanvoer was al van beteekenis en de prijzen waren goed. Voor Zeeuwsche nep werd 23,40 betaald, voor zilvernep aan- van-k-elijk meer dan f 20, doch in- den loop der week zakte de prijs tot f 12.50 tot f 16.80. Zilveruien noteerden ongeveer f 6. Gele nep maakt-e een doorsneeprijs van 18, gele ui-en 6 tot 7. Voor slaboonen werden goede prijzen be steed-: 15 tot 21. Snijboone-n brachten f 18 tot 27 op De prijs der biet-en, die aanva-nkelijk f 5 tot f 5 70 was, li-ep later t-eru-g tot 3 30 4.80. Meloen-en werden voor 44 tot 51 cent ver kocht. Met -de tomaten ging het in scherp dalen- d-e richting. In 't begin der week kon voor A-soort nog f 24 worden gemaakt, voor B 21.90 en voor C 21. Donderdag gaf al een st-erke v-erminderin-g te zien- en Zaterdag kon r-espectievelijk slechts f 13.70, f 11.10 en f 11 20 word-en -gemaakt. De aanvoer be liep 13300 Kg. Bij zonnig weer word-t d-e volgend-e week -nog grooter aanvoer ver- wacht. URSEM. De gerneenterekening di-enst 1927 sluit als volgt: Gewone dienst: ontvang 35104.085, uitgaaf 35229.67, nadeelig slot 125.585. Buitengewone (kapitaal)dienstOntvang: 3336.625, uitgaaf 2600, batig slot f 736.625. De bouw van de R.K. School heeft de- zer dagen een aanvang genomen. Vrijdag maakten de leerlingen van de Bijzondere School alhier een reisje naar Haarlem en omstreken. Ofschoon de weers- gesteldheid niet heel schitterend was, heb- ben de kinderen toch veel genoten. WARMENHUIZEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen wordt door de gascommissie alhier aan B. en W. voorgesteld om den gasprijs met ingang van 1 Januari 1929 met 1 cent per kub. Me ter te verlagen. De prijs wordt dan 12 cent voor gas geleverd over den gewonen meter en 13 cent over den mutnmeter en 5 cent voor verwarmig. Het zeer billijke tarief voor meterhuur blijft gehandhaafd, n.l. 10 cent voor een 3-lichts en 15 cent voor een 5-lichtsmeter, waaruit blijkt, dat 't de ernstige wil is van de commissie om het gas zoo goedkoop mo- gelijk aan de burgers te verstrekken. CASTRICUM. Aan de veiling van „Qns Belang" waren waren Zaterdag aangevoerd: Enkele spercie- boonen 492 zak van 1614 tot 26%- cent per Kg., dubbele spercieboonen 311 zak van 17 tot 21 cent per Kg., fijne trosboonen 10 zak van 33 tot 3614 cent per Kg., snijbonen 30 zak van 20 tot 28 cent per Kg., tuinboo- nen 100 zak van 314 tot 14 cent per Kg., erwten 40 zak met prijzen voor doppers van oogenblik voor een kalme oefening van zijn scherpzinnigheid en gezond verstand. „Houd je kalm, Kentover," zei hij rustig. „Het help niets onr je op die manier van streek te maken." Kentover kreeg zijn zakdoek en veegde zich het voorhoofd af. „Ik ben van streek, mijnheer," antwoord- de hij, zich verontschuldigend. „Ik heb zoo'n zorg gedragen de dames in het oog te hou- den! En toen „Ik wil weten wat er gebeurd is," zei Jim mie. „Zeg me alleen de feiten kort weg." „Er valt niet veel te vertellen, mijnheer," antwoordde Kentover, steeds treurig. „Toen wij wegreden bezochten de dames verschil lende winkels in de Oxford Street en de Re gent Street. Ik wachtte overal aan de deur, t-ot zij weer buiten kwamen. Ongeveer een uur waren wij in de Regent Street. Juffrouw Trickett zei, dat zij wilde Hunchen en dat zij dat bij Blanchard zouden doen. Zij zon-d de auto weg en zei den chauffeur om half drie terug te komen. Toen hij weg was drong zij er op aan dat ik zou gaan eten. Ik herinner- de haar aan wat u gezegd had, maar zij zei de dat zij bij Blanchard goed bezorgd zouden zijn en dat ik haar in ieder geval wel een uur kon verlaten. Zij bleef er op aandringen en gaf mij vijf shilling voor mijn eten, mijnheer. Ik bracht ze bij Blanchard binnen droeg haar enkele kleine pakjes na, en zag dat juf frouw Trickett een tafeltje uitkoos. En ik ging ook niet ver weg alleen maar naar een eethuis, dat ik ken. dicht bij - 20 fot 22 cenf per Kg., capucTjners van 181? tot 24 cent per Kg., raspers van 28 tot 33 cent per Kg. De" aanvoer was wel grooter dan de vorige maal, doch nog niet zooals het wezen moet. Ook de prijs is minder, wat wijst op een te groot aanbod tegenover de vraag. Wat ons bijzonder opviel was dat de Duitschers nog niet aan de markt zijn. Heden werd ons me- degedeeld, dat de prijzen in het zuiden van ons land nog minder zijn en vandaar uit wel voor DuitSchland wordt geladen. Dit zou ,nu het beschot ook tegenvalt, een groot nadeel voor den tuinder kunnen beteekenen. Hopen we, dat de voorteekenen zullen bc- driegen. Verleden week is de dienst van de ge- meentewerken begonnen met de verfraaii'ng van den berm van het stationsplein. Ons wordt medegedeeld, dat gister we- derom twee gevallen van mond- en klauw- zeer zijn geconstateerd onder de veestapels van de veehouders C. Kuij en de wed. C Mooij. De ziekte breidt zich de laatste dagen sterk uit, al is zij nog steeds gelukkig niet van ernstigen aard. Zondagavond reden vanaf het strand alhier een drietal opgeschoten jogens van circa 12 jaar per rijwiel huiswaarts. iUt pure baldadigheid slingerden zij nu naar den eenen, dan naar den anderen kant van den rijweg, met als gevolg dat een luxe-wagen, komende eveneens van zee, een der jongens, een zoontje van C. Castricum alhier aanreed, met gevolg, dat de jongen door den wagen werd op zij gestooten, zoodanig dat de ge- neesheer er bij te pas moest komen om de wonden te verbinden. Het bag als een geluk worden beschouwd dat het niet veel erger is afgeloopen. Aan de veiling van „Ons Belang" waren gister aangevoerd: 50 zak fijne trosboonen van 36 tot 40 cent per Kg., 492 zak enkele spercieboonen 19 tot 2614 cent per Kg., 428 zak dikke spercieboonen 171/^ tot 22% cent per Kg., 37 zak snijbonen 22 tot 2214 cent per Kg., 104 zak tuinboonen 314 tot 11% cent per Kg., 25 zak erwten met prijzen als volgt: doppers 18 tot 22% cent, raspers 29 tot 3314 cent en capucijners 22 tot 25 cent per Kg. Bij kon. besluit van 4 Augustus j.l., No. 35, is goedgekeurd de verordening tot heffing van 125 opce-nten voor deze gemeente op de hoofdsom der rijksinkomstenbelasting. EGMOND AAN ZEE. Waardeering der redders. In verband met het betreurenswaar-dig on- geval, dat aan twee kinderen uit het Christe- lijk Koloniehuis „Zeehuis" het leven kostte, heeft zich uit de badgasten, die getuige wa ren van de onverinoeide pogingen om de kleinen te redden, een commissie gevormd, bestaande uit de heeren E. van Beek, G. J. A Drecheler en M. J. Derkse, om degenen, die zoo hun best hadden gedaan, in een of anderen vorm te toonen, hoe hun werk, on- danks de teleurstelling, door de gasten wordt gewaardeerd. Een gehouden inzame- ling op het strand en in de pensions stelde het comite in staat de beide voornaamste per- sonen door een ceadeau en door bloemen hul- de te bewijzen en de overigen op andere wijze te beloonen. Bovendien werd den schelpenvisscher, wiens kar bij de pogingen brak, de schade v-erboed, terwijl ten slotte nog een bedrag van 52.4814 in de kas der Egmondsche Reddingsbrigade kon worden gestort. Zondagmiddag was op het Pompplein een groote menigte samengestroomd, om te luisteren naar de liederen van den minne- streel Geert Dils en te kijken naar de volks- dansen van het clubje N. B. A. S.-ers, dat den zanger vergezelde. Door het bestuur der V. V. V., hierbij gesteund door enkele belangstellende ingezetenen, was een een- voudig, doch flink podium opgesteld, dat hoog genoeg was om ieder in de gele- genheid te stellen de bewegingen der jonge- lui te volgen. Mochten in die groote ruimte in de open lucht de zang en de tonen der luit nu niet ten voile tot hun recht zijn gekomen, het was toch voldoende te volgen, zoodat er nu eens hartelijk gelachen, dan weer braaf meege- zongen werd. De verschillende dansen vielen zeer in den smaak. Ze vormden dan ook een scherp contrast met hetgeen in de wereld van den dans tot de huidige mode behoort. Wie zich verbeelden mocht, dat onze oude volksdansen zoo iets waren als een onsma- kelijk en plomp gehos en geplomp, die heeft nu kunnen zien, hoe daarbij zeer goed flinkt en gezonde beweging aan bevallige gratie gepaard kunnen gaan. Uit het herhaald ap- plaus en de opgevangen opmerkingen der vele toeschouwers, zoowel jongen als oude- ren, kan met gerustheid worden afgeleid, dat het doel: herleving der belangstelling voor onze Nederlandsche dansen, zeker is b-ereikt. Moge die niet al te spoedig verflauwen, maar precies een uur en tien minuten weg. Maar toen ik terugkwam, mijnheer, waren ze ver- dwenen." „Misschien is er niets bijzonders", zeide Jimmie. „Misschien zijn ze van plan veran- derd maar als dat het geval was, hadden zij een boodschap moeten achterlaten. Of misschien gingen zij dichtbij boodschappen doen. Heb je op haar gewacht?" „Ik wachtte tot het anderhalve uur om was, mijnheer, en de chauffeur met de auto terugkwam. Daar zij niet naar buiten kwa men, ging ik naar binnen. Zij wa- en er niet. Toen vroeg ik den man aan de deur, of hij de dames gezien had, die ik begelei-dde. Hij zeide ja zij waren drie kwar-tier te voren met een heer heengegaan." „Met een heer!" riep Jimmie uit. „Ja, mijnheer, die met een auto gekomen was en haast scheen te hebben. Zij schenen alien haast te hebben, toen zij het restaurant verlieten." „Heeft de man lets gezegd, hoe die heer er uit zag?" vroeg Jimmie. „Hij zei, dat het een man van middelbaren leeftijd was, die er als een -dokter uitzag. En het was een particuliere auto." Jimmie schudde het hoofd. „Waf heb je gedaan, Kentover?" zei hij. „Ik stapte dadelijk in de auto, mijnheer, en ging naar het Cairo-hotel om het u te zeggeri. U was niet thuis, toen probeerde ik uw clubs. De auto staat hier om den hoek." Jimmie dacht na over deze inlichting en verwikkeling. Toen keerde hij zich om ocngezet worden in de daad, zoodat deze uitingen van jolijt in het rijk van Terpsichore weder de plaats herkrijgen, die haar toe- komen. BEEMSTER. Toen Zaterdagorgen cL heer J. S. zich met paard en wagen naar de melkfabriek be- gaf, brak plotseling de ring van den spoor- stok, zoodat het paard tusschen den wa gen weg liep en alien zijn reis voortzette. Behalve eenige materieele schade kwam dit ongeval betrekkelijk goed af. DE RIJP. Als een bijzonderheid kan worden medege deeld, dat een kip van 4 maanden van den heer j. T. alhier reeds haar eerste ei gelegd heeft. Zeker wel de vermelding waard. BERGEN. Staking kalkzandsteen Industrie. Naar wij vernemen heeft de vorige week op het Gemeentehuis te Bergen (N.FI.) eene be- spreking plaats gehad onder leiding van den Rijksbemiddelaar, oud-minister de Vries. Na de daarna met de arbeiders gehouden vergadering hebben de arbeiders den Rijks bemiddelaar telegrafisch medej^deeld, dat zij bereid zijn den arbeid te hervatten onder voorwaarde dat eene commissie van Arbitra ge uitspraak doet over de vraag of -de in 1927 ingevoerde loonsverlaging dient te blijven ge handhaafd of ongedaan kan worden ge maakt, nadat door haar een onderzoek der be- drijfsresultaten heeft plaats gehad1, DIRKSHORN. Vergadering van de commissie voor het Zangconcours benevens feestelijkheden op 8, 9 en 10 September a.s. onder leiding van den heer G. Schoorl, ten huize van den heer D Bruin. Openbaarde zich de laatste dagen onder de burgerij eenige ongerustheid aangaande den voortgang der voorbereidselen voor het con cours, op deze vergadering van het geheele comite bleek wel, dat voor die ongerustheid geen grond bestond. Het kleine comite had n.l. onder leiding van den voortvarenden voorzitter en den ijverigen secretaris en dito penningmeester reeds ver schillende maatregelen getroffen, andere goed voorbereid, zoodat slechts de commissie in haar geheel had te sanctioneeren, om alles uitstekend voor mekaar te doen komen. De voorzitter deelde nu mede, dat is ge- huurd van den heer Benema een tent met in- ventaris. Het buffet daarin is verpacht aan den heer T. IJff. De heer C. Da-m leverde thans in een teeke- ning met begrooting van onkosten voor het in orde brengen van het feestterrein. Uit een en ander bleek ons, dat een flink en gezellig in- gericht terrein zal worden verkregen met fraaie poort aan den ingang, welke des avonds zal worden verlicht In de begrooting, door den heer J. Smit in- gediend, wordt een bedrag van 2450.aan inkomsten en uitgaven geraamd. Het bedrag voor de prijzen van het con- cours is geheel geschonken door gemeente- bestuur, vereenigingen en particulieren. De prij-zen-commissie kan zeer mooie prijzen be- schikbaar stellen. De burgemeester deelde de vergadering mee, dat bet ge-meentebestuur het hoofdbe- stuur en de deelnemende vereenigingen offi- cieel zal ontvangen. Voorts wil de burgemeester cok in andere opzichten gaarne meewerken om het concours goed te doen slagen. Voor de kinder- en volksspelen op Maan- dag zijn verschillende subcommissien be- noem-d, terwijl de commissie voor het gemas- kerd-bal reeds vrij wat voorbereidend werk heeft verricht. De zaak is dus al weder goed1 in elkander gezet en we twijf-elen dan ook niet, of bij gun- stig weer zal te Dirkshorn prettig en gezellig worden feestg-evierd. OTERLEEK. Zaterdagmorgen kwam alhier een schipper uit Haarlem met een transformator voor het schakelstation van het P. E. N. Terwijl men bezig was, 't gevaarte, dat 11.500 Kg. woog, op te takelen, zakte het op onverklaarbare wijze. Gelukkig waren er geen arbeiders on der geraakt. Het is evenwel een strop voor den schipper; men heeft den nacht bijna doorgewerkt, zonder eenige vorderingen te maken Deze schipper, die al jaren voor het P. E. N. dergelijke karweitjes opknapt, heeft een dergelijk ongeval nog nooit meegemaakt, hoewel hij ze wel veel zwaarder op transport had. Deze transformator van 11.5 ton en een capaciteit van 6000 Kilowat, moest verwis- seld worden met een van 18 ton met een ca paciteit van 4500 Kilowat, wegens uitbrei- ding van het bedrijf. Z.ondagmiddag geraakten in een onbe- waakt oogenblik twee kinderen van den ar- beider M. de Reus aan den Lange Molenweg te water. De moeder had beiden er handig uit, voor de jongste, een meisje van ruim een jaar oud, was het echter al te laat. Bij het „Kom mee", zei hij. „Wij zullen naar Blan chard gaan." Hij zei Kentover bij hem in de auto te ko men en toen zij onderweg waren, richtte hij zich tot hem. „Laat ik even -denken", zei hij peinzend. „Kentover, herinner je je of mij-n tante iets teg-en mij gezegd heeft, voordat zij wegging over de plaats waar zij en juffrouw Walsden zouden gaan lunchen?" „Ja, mijnheer", antwoordde Kentover da delijk. „Zij noemde Blanchard, toen u de da mes in de auto h-ielp." ,,0'h!" zei Jimmie „Dat kan een reden zijn. Denk je, dat je den kellner kunt vinden -die de dames bediende, Kentover? En ik moet ook den man aan de deur zien,." „Ik kan ze vinden, als zij nog dienst heb ben, mijnheer", antwoordde Kentover. „Zij gaan heen op bepaatde uren. Ik ken den kellner omdat hij -de bestelling van juffrouw Trickett aannam voordat ik heenging." De man aan de deur stond er nog toen Jimmie en Kentover voor het restaurant re den en hij bevestigde alles wat de knech-t ge zegd had. Hij herinnerde zich de beide da mes; hij herinnerde zich ook dat Kentover haar vergezeld had. Hij herinnerde zich ook, -dat om kwart voor twee een geleerd uitziend heer van middelbaren leeftijd, d-onker, met een gouden bril, in een particuliere auto voor- reed en hem zeide, dat hij twee dames zocht, die hij meende, dat daar lunchten een da me van middelbaren leeftijd en een jonge. Hij had dezen heer binnen la-ten gaan en een een jaar oudere broertje, die reeds bewuste- loos was, wist men de levensgeesten wedei op te wekken. OUDORP, Ingekomen en vertrokken personert. Ingekomen: Marie Dapper van Zijpe. Margaretha Wever, Alkmaar. David Nou- wen en gezin, Amsterdam. Johannes An- thonius Feldberg, Alkmaar. Johanna Vol- hers, Heerhugowaard. Petrus Hollenberg en gezin, Alkmaar. Wietses M. Metselaar, Alkmaar. Johannes Th. Metselaar, Alk maar. Klaas Groot, Alkmaar. Theodo- rus Johannes van Ho-uten en gezin, Amster dam. Johannes H. Ackerman, Uitgeest. Dirk Rook en gezin, Kethel en Spaland. Johannes Tamis, Koedijk. Simon Kok, Zijpe. Dirk Hildering, Helder.Josephi ne Veronica Jorna, Hilversum. Catharina Joh. Bouwman, Haarlem. Hendrik Raap en gezin, Ursem. Vertrokken: Adriaan Blak en gezin, Heer hugowaard. Harmen Stoffer en gezin, Alkmaar. Simon Schram, Schermerhorn Johanna Maria Leijssen, Bergen. Teu- nis Heinis, Bergen. Anthonius Pool en gezin, Alkmaar, Klaas Kindt, Alkmaar. Arie Baas, Alkmaar. Gerardus Mul en gezin, Alkipaar. David Nouwen en ge zin, Amsterdam. HEEMSKERK. Bevallen: I. Welborende Wildt, d. J. AchrterbergKoelemeijer, d. Th. I. de GoedeSchouten.W. G. Bakkerde Wit, z. W. I. Beer.tjesDam, z. Jac. Been- tjesCornlisse, z. Overleden: Elisabeth Duin, 16 j. Hen- drica Nijman 1 j. Binneniand GELUKTELEGRAMMEN. In de maand Juni werden 12200 Geluk telegrammen verzonden bes-temd voor het bin- nenlan-d, 317 voor het buitenland. Vanuit het buiteniand en de binnenlandsche scheepssta- tions werden respectievelijk 350 en 21 Geluk- telegrammen alhier ontvangen. Amsterdam verzond 2592 Geluktelegram- men en ontving van het buitenland en binnen landsche scheepstations 93Rotterdam 1163 en 55; 's Gravenhage 1187 en 44; Alkmaar 75 en geen; Arnhem 288 en 8; Breda 109 en 2; Deventer 100 en 3Dordrecht 89 en 4; Eindhoven 199 en 12; Groningen 291 en 3; Haarlem 307 en 14; 's Hertogenbosch 94 en 4; Hilversum 201 en 5; Leeuwa-rden 141 en geen; Leiden 153 en 2; Maastricht 50 en i4; Nijmegen 161 en 1Til-burg 91 en 4; Utrecht 350 en 11; Zutp-h'en 46 en g-en; Zwolle 54 en geende overige kantoren in een totaal 4776 en 92. Zooals te verwachten was bracht de maand Juni na de sterke stijging van het aantal ver zonden Geluktelegrammen in de maand Mei weer een aanzienlijke dating. Een verschil van 3225 Geluktelegrammen valt te consta- teeren. t Van de opbrengst der Geluktelegrammen over de maand Juni wordt door het Neder- landsch Jeugdlei-ders In-s-tituut een bedrag van 37.38 beschikbaar gesteld voor het kinderfonds van het Post- en Telegraafper soneel. „ST. PETRUS" VIERT ZIJN 25-JARIG BESTAAN. De Ned. R. K. Bond van P. T T.-perso neel „St. P-etrus" herdacht t-e 's-Hertogen- bosch zijn 25-jarig bestaan Na d-e plechtige H. Mis, w-erd het bonds- -bestuur t-en raadhuize namens het gem-eente- bestuur gecomplimenteerd door den loco- bur-gemeester, w-ethouder Van M-eerwijk. In optocht, opg-eluisterd door de Bossche Post- harmonie en de Tilburgsche Postfanfare, en waaraan door ta-lrijke afdeelingen met haar vaandels w-erd deelgenomen, trok de stoet via -het H. Hartmonument, waaraan een- bloe- menhulde werd gebracht naar Casino, waar de officieel-e rec-eptie werd gehouden. H-et bondsbestuur werd aldaar gecomplimen teerd door G. Wolth-ers, inspecteur in alge- meenen dienst, namens d-en Directeur-Gene- raal der P. T. en T. De heer P. N. L. F-elzer, directeur van het postkantoor te 's-Hage, sprak als ondervoorzitt-er van de Postale commissie voor georganiseerd overleg. Voorts voerden het woord de heer Rijken- boer, waarn. inspecteur der P. en T., P. C. v. d. Veen, directeur van het postkantoor en A. J. van Kesteren, igeni-eur der P. en T., alien te 's-Bosch. V-erder ee-n secretaris van een zust-ervereeni-ging in B-elgie, alsm-ede tal van vertegenwoordigers van organisation en af deelingen van den bond. Voorts war-en ta-lrijke bloemstukken en te legrammen ingekomen. Daarna had de vergadering plaats, waar- bij een vaandel aan de v-ereeniging werd overgedragen en door kap-elaan G. J. Suc- tens de feest-red-e werd uitgesproken. paar minuten later hem zien heenga-an met de beide dames, die Kentover eerst begeleid had. Zij gingen alien heen in de auto. Had hij toevallig gezien wel-ken kant zij uitgin- gen? Ja de auto draaide de Regent Streel in. De kellner, die juffrouw Trickett bediend had, bevestigde eveneens deze feiten. Hij had den heer met de gouden bril gezien. Deze was binnengekomen, had rondgekeken, was naar juffrouw Trickett gegaan, en had haar blijkbaar tot haar verbazing aangesproken. Zij had zich nog meer verbaasd getoon-d over hetgeen hij tot haar gezegd had, had dadelijk ha-ar rekening betaald, haar pakjes bijeenge- nomen en was met de jonge dame en den heer heengegaan. Had hij ie+s gehoord van het- feen de heer zeide of van hetgeen juffrouw rickett tot den heer zeide? Hij had iets hoo- ren zeggen van een ongeluk, maar hij wtef niet zeker, wie het gezegd had. Jimmie verliet h-et restaurant in dtep ge- peins. Hij zond de atdt weg en Hep entree minuten de Regent Street af, zwijgend en Kentover dJstit in zijn buurt. EiiKtelljk Meef hij staan en keek zijn knecht aan. „Kentover", zei hij, „ik geloof, dat ik be- grij-p hoe dit gedaaii is. Het we-s g^^Jdce^* genoeg te d-oen zooals zij het fssdaan hebben, maar bij den hemel, ik had nook' gedacbt das zij mijn tante ook zouden ontvctrenl" „Niet, mijnheer?" zef Kentover, In d'uister tastte, waarom iemand, die 1st heer in betrekking stond, ontvoerd zou wot den. „Zoo, mijnheer! U zegt ontvoeren?" *0 19T 1928 (Wowtt tMsr-uolsa®

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5