I DE LANQE DE MORAAZ smaSHIBHHfflSIBffm Radiografisch Weerberietif, HHBBMBIBBglBaiqram iioscopen Binnenland ICunsf llllllll Sport EUankf berichten ingezonden stukken fcfttlELAND. DE BEMANNING VAN DE GEZONKEN DUIKBOOT L 55. De Rassische regeering staat met toe, dat eeti Engelsch oorlogsschip een Russische haven aandoet. De Russische reegeering heeft op het ver- zoek der Engelsche tot overbrenging van de 40 lijken der bemanning van de L 55 geant- woord, dat zij iets tegen het afhalen der ge- ;vonden geraamten had, maar dat zij niet kon jtoelaten, dat een Engelsch oorlogsschip met 'dat doel een Russische haven zou binnenloo- en. Ieder koopvaardijschip, hetzij Engelsch, etzij neutraal was echter welkom. De sowjet- regeering beweert, dat antwoord reeds Maan dag aan de Noorsche regeering, die als be- middelaarster optreedt. te hebben gezonden. EIGENAARDIGE ZELFMOORD. Een 28-jarig Londenaar, die in den wereld- oorlog bij het Engelsche Roode Kruis in Jmankrijk had gediend, heeft zich tijdens de uchtmanoeuvres boven Londen, opgehangen. Hij was inderdaad aan het front bijna getrof- fen door een granaat en had daardoor een zenuwschok gekregen, dien hij nooit geheel te boven was gekomen. Bij de luchtvaartmanoeuvres had hij je- gens zijn vrouw geklaagd, dat het geraas er yan hem herinnerde aan de gevechten in Frankrijk en dat zulks hem dol maakte en hem ondraaglijke hoofdpijn bezorgde. Daar- jia had hij zich naar den zolder begeven en zich opgehangen. POLEN. STRAATGEVECHTEN TE RIGA. Honderden gewonden. Protest- stakingen. Ult Kowno wordt aan de Duitsche bladen gemeld, dat er gisteren te Riga ernstige straaigevechten tusschen onafhankelijke so- cialisten en de politie hebben plaats gehad. De socialisten wilden een protestbetoo- ging houden tegen het verbieden der links- igeorienteerde vakvereenigingen. Toen de politie de betoogers wilde uiteenjagen, bo- den deze tegenstand en in minder dan geen tijd onfstond er een formeel straatgevecht, waarbij eenige honderden arbeiders en tal- rijke politieagenten werden gewond. Als protest tegen het optreden der politie hebben de havenarbeiders gistermiddag het werk neergelegd en ook in vele fabrieken is ide staking geproclameerd. Waarschijnlijk zal het personeel van de tram zich eveneens bij de staking aansluiten. ONTVANGST VAN MONSEIGNEUR l AENGENENT TE AMSTELVEEN. Per auto heeft Mgr. Angenent zich gis- teravond van het Centraal Station te Am- stc rrdam naar de grens der gemeente Am- stflveen begeven. Daar stonden opgesteld het 'krrkbestuur van de nieuwe R.K. kerk, een g ;oep bruidjes, een groep wielrijders, alsmede 'ein aantal ruiters uit Bovenkerk en Amstel- fr/een. Toen de Bisschop uitstapte, werd hij 'door het in grooten getale opgekomen publiek lhartelijk toegejuicht. Nadat de leden van het herkbestuur aan Mgr. waren voorgesteld, hood een te Amstelveen wonend nichtje van iz.D.H. den Bisschop bloemen aan. Een groep zangers zong vervolgens Mgr. toe,_ waarna de stoet zich in beweging Jzette. Mings de .route naar de nieuwe Kerk, vooral op het ■kerkplein, hadden zich zeer vele belangstel- lenden opgesteld. Nadat op het Kerkplein 'een korte afscheidsplechtigheid had plaats gehad, trok Mgr. zich in de pastorie terug HET BESTUUR VAN CURASAO. Bij K.B. is aan mr. N. J. L. Brantjes met fngang van zijn vertrek uit Willemstad op 30 Augustus a.s. op zijn verzoek eervol ont- slag verleend als gouverneur van Curasao, onder dankbetuiging voor de goede diensten door hem in dat ambt den lande bewezen. Als vervanger van den gouverneur van Curasao van den dag van vertrek uit Wil lemstad van mr. Brantjes tot den dag van optreden van den nieuwbenoemden gouver neur is aangewezen mr. M. van Dijk, waar- nemend procureur-generaa! bij het .Hof van djustitie in Curasao. NEDERLANDSH JOURNALIST UIT HET POOLIJS GERED. De „Times" Service" meldt uit Oslo: Ver schillende onafhankelijk van elkaar uit het Noorden van Noorwegen afgezonden berich- ten bevestigen, dat de Nederlandsche journa list Hogendorp gered is na een eenzaam ver- blijf van drie weken op het Esperanza-eiland. Hij is in zeer uitgeputten toestand aan boord van de nrobbenvaarder „Skjoldmocen" opge- nome.n Als dit schip niet intijds was komen opdagen, zou hij zeker bezweken zijn. Wat Hogendorp tot zijn buitengewonen tocht gebracht heeft, is nog altijd niet bekend, evenmin als de bijzonderheden dienaangaan- de. Waarschijnlijk kunnen er geen nadere berichten verwacht worden voor zijn terug- keer uit de Poolzee. De heer Hogendorp is eenige maanden ge- leden voor de „Maasbode" naar Spitsbergen vertrokken in verband met de Nobile-expedi- tie. Uit Kopenhagen wordt nog aan de N. R. Ct. gemeld: Naar aanleiding van het on- aanpname avonfuur van den neer nogen- dorp, die zooals gemeld als correspondent van „De Maasbode" uitgezonden was om be richten te geven omtrent de hulpexpedities voor de Nobile-groep, wordt thans nader ge meld, dat de heer Hogendorp, die slechts met gebrekkige kaarten was toegerust, zich drie weken geleden abusievelijk op het Hoop-eiland heeft laten afzetten, in de mee- ning dat hij aan de Zuidpunt van Spitsber gen was aangeland. Pas toen het reeds te laat was, ontdekte hij tot zijn ontzetting, dat hij zich zonder proviand, wapens en an- dere uitrustingssfukken op een onbewoond eiland bevond. Door een toeval vond een der leden van de bemanning van den Noorschen kruiser „Michael Sars", die aan het opspo- ringswerk voor Amundsen deelneemt en daarbij even het Hoop-eiland aandeed, aan het strand een brief, waarin de heer Hogen dorp zijn ellendigen toestand beschreef en dringend hulp verzocht. Tegelijkertijd nam men van den kruiser af waar, dat op de rots- wanden overal met groote letters S. O. S. ge- schilderd was. Ondanks haar ijverige nasporingen slaag- de de bemanning van de „Michael Sars" er evenwel niet in, den heer Hogendorp te vin- den en eerst de bemanning van den Noor schen robbenvanger „Skjoldmocen", die het eiland systematisch afzocht, gelukte het den ongelukkigen journalist te ontdekken. De heer Hogendorp bleek half verhongerd te zijn en was uiteraard zeer gedeprimeerd. Hij stond juist op het punt, het onhergzame eiland in een zelfvervaardigde boot te verla- ten. EEN ZINKENDE SLOEP. Zondagavond vertrek, naar de ,,'s-Hert Crt". meldt, de motorboot van den heer Jos Heijstraten te Bergen op Zoom naar Tholen met op sleep de groote zeesloep van v. Loen- hout, waarop veertig personen hadden plaats genomen. De heenreis ging voorspoedig en na een vaart onder de nieuwe brug door werd teruggevaren, waarbij eveneens op sleeptouw genomen werd de hoogaak van den heer Lan- da, eveneens bemand met eenige passagiers Juist buiten het Tholensche Gat gekomen liep de sloep van v. Loenhout vol water. Aan boord ontstond een paniek en van alle kanten werd om hulp geroepen. De heer Heijstraten, die spoedig den ernst van den toestand over- zag, legde zijn motorboot terstond stil en liet de zinkende sloep naast zich komen. Hierdoor was hij in staat de passagiers in zijn motor- boot over te nemen, terwijl ook nog enkelen een plaatsje konden krijgen in de hoogaak. Met pompen en scheppen wist van Loenhout met eenige passagiers de sloep boven water te houden. BELEEDIGING VAN EEN KAPITEIN. Op een der eerste dagen van Juli 1.1. zaten, naar de N.R.Crt. meldt, op het terras van cafe „de Draak" te Bergen op Zoom eenige onderofficieren Toen de kapitein H. hen pas- seerde, gingen zij: niet alien in de voorgeschre- ven houding staaneen van hen maakte een buiging. Toen de kapitein hem op zijn onbe- hoorlijk gedrag wees, bemoeide de eigenaar der zaak er zich me een vroeg den kapitein niet zoo flauw te zijn. De kapitein verzocht den eigenaar zich met zijn eigen zaak te be- moeien, waarop de eigenaar van de zaak den kapitein „een verwaanden vlegel" noemde. De kapitein voelde zich hierdoor beleedigd, niet in zijn persoon, doch wel in zijn uniform Tot het laatst had hij gewacht op excuus van den beleediger; waar dit echter achterwege bleef moest gister de heer v. O. eigenaar-ex- ploitant van het restaurant „De Draak" zich voor den Bredaschen politierechter verant- woorden. De beleedigde kapitein en een soldaat wer den als getuigen gehoord, waarna verdachte erkende, de gei'nerimeerde woorden gebezigd te hebben, nadat de kapitein hem had toege- voegd, zijn mond te houden. De ambtenaar van het O. M. kon de houding van v. O slechts afkeuren en requireerde wegens een- voudige beleediging 50 boete subs 50 d. hechtenis. De politierechter veroordeelde verd dienovereenkomstig. DE ONTSNAPTE INBREKERS. De N. Rott. Crt. meldt nader: In de ziekenkamer van het gebouw der bijzonder strafgevangenis te Scheveningen, warauit, zooals uitvoerig gemeld is, gister- nacht vier gedetineerden zijn ontsnapt, zijn gistermiddag ten overstaan van den voorzit- ter van het college van regenten, van den di- recteur der gevangenis en van commissaris Kramer, door den vertegenwoordiger der Lips-fabrieken in Den Haag eenige zaag- en geluidsproeven genome nop hetzelfde tralie- werk, dat de uitbrekers op twee plaatsen hadden weten door te zagen. De proeven hadden ten doel uit te maken, in hoeverre het zaagwerk in den nacht mogelijk kan zijn geweest zonder de aandaht van den bewaker te trekken. De politie heeft reeds gisteren een zeer ernstig onderzoek ingesteld; ook onder het bewakerspersoneel. Verschillende bewakers zijn aan een ernstig verhoor onderworpen en het onderzoek wordt nog ijverig vortgezet. Uit den aard der zaak worden de naspo ringen ten zeerste bemoeilijkt door het feit, dat het bewakerspersoneel steeds rouleert, en het onderzoek zou heel wat gemakkelij- ker zijn, wanneer de bewakers altijd voor de zelfde menschen waren aangewezen. Aangezien het gebruikte zaagje niet tot r Voor een zoo klelne Jongen weet hfl de ballen toch aardi? te plaatsen. gereedschappen aer gevangenis behoort, kan als vaststaande worden aangenomen, dat dit instrumetn van buiten af is ingevoerd, het- geen zeer gemakkelijk kan geschieden, b.v. in de voering van een jas. Houdi Uw huis van mug gen schoon En gezondheid is Uw loon. MEVR. ANNIE ERIKS—BUIJS. Onze oud-stadgenoote, Mevr. Eriks-Buijs, de zoo sympathieke/ sopraan-zangeres, die reeds sinds een paar jaar onze stad voor het buitenland heeft verwisseld, trok ons Woens- dagavond naar het stille dorpje Petten, waar zij, tijdens haar zotnerverblijf aldaar, een liefdadigheidsconcert gaf. Het was ons een ining genoegen haar lieve, buigzame stem, waarvan altijd zulk een groote bekoring uit- ging, weer eens te hooren. Zij had voor de eerste helft van haar pro- gramma Duitsche en voor de tweede helft Hollandsche liederen. Zooals we van haar konden verwachten was alles mooi, he£i mooi. Ook nu weder trof ons de eenvoud, waarmede zij haar liederen voordroeg en die juist daardoor zoo'n grooten indruk maken „Schlafendes Jesuskind" en „In der Trii- te", beide van Hugo Wolff, waren ontroerend en van muziek en van voordracht. 't Zou ons te ver voeren al haar nummers te bespre- ken, maar van de vele Hollandsche liederen (de meeste van Cath. v. Rennes) moeten we toch even „Eenzaam Zieltje", van deze com poniste noemen, dat we, zoo gezongen, niet licht zullen vergeten. Ten slotte nog even vermelden, dat ze zichzelf op de piano begeleidde, wat zeer zeker veel eischt, maar waardoor de eenheid in zang en begeleiding ten zeerste wordt be- vorderd. Het was ons een groot genoegen, deze, aan ons Alkmaarsch publiek zoo zeer gewaar- deerde zangeres, weder eens te ontunoeten en van hare bijzondere gave te mogen genie- ten. Dat het haar verder- in Keulen goed moge gaan! SI. S RAADZAAM OM :ren ¥an waaroe OSTBAARHEDEN D-ENINBRAAKVRIJ BERGEN. DE FIRMA TE ALKMAAR VERHUURT SAFE LOKETTEN DIE AAN DEZE EISCHEN VOLDOEN EeN DAG SHERIFF. In de Cinema Americain zal tijdens de ker- misweek een programma vertoond worden, dat zeker veler belangstelling zal hebben. Als hoofdnummer gaat namelijk Een dag Sheriff, met Harold Lloyd in de hoofdrol, een stuk, dat ook in het theater Tuschinski zoo- veel opgang gemaakt heeft. Aan een beoordeeling door het Handels- blad van de opvoering in dat theater ont- leenen wij het volgende. Lang, al te lang, hebben we Harold Lloyd moeten ontberen en zijn aparten, beschaaf- den humor niet genoten. Dat ligt niet aan onze bioscoop-directies, maar aan Harold Lloyd: hij maakt niet veel rolprenten, want zij die in zichzelf gelooven, haasten niet. Maar als hij komt, komt hij1 goed; hij volgt het systeem-Chaplin en maakt liever in twaalf maanden een rolprent die hem deugd doet, dan twaalf rolprenten in een maand die hem uit den gunst van het publiek knikkeren. Tegenwoordig maakt Harold Lloyd zijn groote kluchten in dienst van de Paramount, die er pleizier van heeft den bebrilden humo rist tegen een fabelachtig salaris te hebben geengageerd. Tot nu toe is iedere Harold Lloyd-film van de Paramount een wereld- succes geworden, en in de laatste „Een dag Sheriff'', vinden we alle goede hoedanighe- den van zijn vorige producten terug: tempo, humor, onschuld, knap spel, feillooze regie en, bovenal, een groot aantal „gags", film- grappen, die de hilariteit opwekken. Wat dat betreft, staat „Een dag Sheriff" op een lijn met Chaplin's „Circus zij bevat een onafzienbaar aantal vondsten en vondst- jes, die elkaar opvolgen als de knetterschoten uit een mitraiHeur. Tusschen al de dwaasheden door gaat Ha rold Lloyd op zijn bekende, onnavolgbare, schuchtere manier, en weldra herkennen we zijn geliefkoosd thema: hij wordt langzaam maar zeker, langs de bekende .ijnen van ge- leidelijkheiden de nog bekender lijnen der li-efde, van lafaard tot held. Als de zoon van den Sheriff is hij thuis, wat Asschepoester eenmaal was in de wo- ning van haar stiefmoeder en haar twee ba- zige halfzustershij wordt niet voor vol aangezien, en zijn twee stoere broeders ste- lc-en den draak met hem. tot er langs de wegen een kar komt aanrijden waarin zich bevinden: 1 stuks kwakzalver, 1 stuks assis- tent, en 1 stuks mooi meisje. Dit drietal komt pillen, pleisters en praat- jes verkoopen op het marktplein, en Harold, met het onderscheidingsteeken van zijn rech- terlijken vader op de borst, fungeert als she riff, en maakt in deze functie kennis met het meisje (Jobyna Ralston) in wier oogen hij een held is. En wat in de geschiedenis al zoo dikwijls is gebeurd, herhaalt zich in het prairie-stad- je: twee vrouwen-oogen maken van- een wij- felaar een man-uit-een-stuk, natuurlijk op Harold Lloyd's manier, met dolle dwaashe den als de onvermijdelijke uitkomst van zijn wedergeboorte. De kwakzalver en zijn schurkachtige hel per moeten vluohten, maar het meisje blijft in Harold's nabijheid, tot de nieuwbakken held er opuit trekt om de vluchtelingen, die voor hun vertrek een geldkist ten huize van "den sheriff hebben leeggehaald, terug te brengen. De heele roof plus achtervolging, is echter voorwendsel voor een allermalst handgemeen op een verlaten woonschuit, waarbij Harold aUerlei pugilistische spits- vondigheden demonstreert, en met zijn ar- restanten thuiskomt tot groot vermaak van Jobyna Ralston, die haar kersroode lippen reeds gereed heeft, en van het publiek dat in allerlei toonaarden zit te grinnikken om Ha rold Lloyd's heldenmoed en beteuterde ma- nieren. INTERNATIONALE SPORTSPELEN VOOR DOOVEN. In het voetbaltournooi der Internationale Sportspelen voor Dooven werd gistermiddag Nederland met 50 door Engeland versla- gen. Rust was 2—0. Zaterdag a.s. om 4 uur vindt de finale plaats tusschen Tsjecho-Slowakije en Enge land. Vandaag worden athletiekwedstrijden ge- houden. S c h a k e n. MET TOURNOCI TE KISSINGEN. Euwe verliest van Yates. De vcorlaatste ronde is voor ons Nederlan- ders wel teleurstellend geweest. Wie toch had kunnen denken, dat Euwe verliezen zou tegen Yates, een der hekkensluiters in dit tournooi Het is echter meteen een bewijs, dat de rivalen weinig voor elkaar onder doen. Bogoljubov zal wel den eersten prijs winnen. Hij moet nog tegen Euwe spelen en heeft met remise te maken reeds den prijs in zijn zak. Slechts als hij verloor en Capablanca wint zijn laatste partij, dan zou de eindstand wor den: 1. Bogoljubov 7U, 2. Euwe 7, 3. Capa blanca 61/2 punt! En zoo zijn er nog meer op- lossingen mogelijk De uitslagen van de lOde ronde zijn? Rubinstein wint van Tartakower. TarraschRetiafgebrolcen. MiesesMarshall: afgebroken. Capablanca remise met Nimzowitsch. Spielmann verliest van Bogoljubov Dr. Euwe verliest van Yates. De stand is thans: Bogoljubov 73d, Capa blanca 61/2, Euwe 6, Rubinstein 53d, Nim zowitsch 5, Tartakower 43d, Spielmann 43d, Marshall 43d, Yates 4, Reti 4*, Tarrasch 3i/2*, Mdeses 23d*. is afgebroken partij 1 K ol ven. WEDSTRIJDEN TE NOORDSCHAR- WOUDE. Zondag, Maandag en Dinsdag werden bij den heer J. de Bakker kolfwedstrijden ge- houden, waarvan de uitslagen als volgt zijn 1 ste klasse. lste pr. J. Hagenaar, Alkmaar, 269 p., 2de pr. C. Langendijk, Noord Scharwoude 254 p., 3de pr. W. Kos- telijk, Oudkarspel 245 p. Serieprijs: P. Kostelijk, Heer-Hugowaard, 55 p. 2 d e klasse. lste pr. Brander, Alk maar, 233 p. (bij loting), 2de pr. J. Timmer- man, Oudkarspel, 233 p., 3de prijs H. Aarts, Oudkarspel, 232 p. Serieprijs P. Jes, Noord- Scharwoude, 57 p. 3 d e klasse, lste pr. F. Neuteboom, Noord-Scharwoude 227 p., 2de pr. Butter, Alkmaar, 213 p., 3de pr. W. Bakker, Noord- Scharwoude 211 p. Serieprijs J. de Wijs, Noord-Scharwoude 55 p. Keg el en. HAARLEMSCHE KEGELBOND. De stand der verschillende wedstrijden is thans als volgt: Korpswedstrijd: 1. Hout of Fout, Den Haag, 305; 2. de Eendracht, Haarlem, 304; 3. Gooi Om, Vlaardigen, 302; 4. Richten en Rollen, 3015 Hard Gaat Ie, Den Hel- d e r, 2976. Richten en Rollen II, Haarlem, 294; 7. Klein Hamburg, Delft, 288; 8. S. S. S., Haarlem, 283* 9. De Eendracht, Haar lem, 28110. Fidielio, Amsterdam, 280, enz. tot No. 30. Laagste stand 267. Twee Vijftallen: Richten en Rollen, Haar lem, 595; 2. de Eendracht, Haarlem, 585; 3. Fidelio, Amsterdam, 555; 4. Hard Gaat Ie, Den Helder; 5. Klein Hamburg, Delft, 536. Zevenprijs: Hard Gaat Ie, Den Hel der, 12 zevens. Treffersprijs: Hout of Fout, den Haag, 3 treffers. Hoogste Korpswerpers: 1. Weyers, Haar lem, 78; 2. P. Vledder, Hengelo, 74; 3. W. T h y s s e n, den Helder, 734. Schipper, Haarlem, 70; 5. Roest, den Haag, 70. Hoogste KorpswerpsterMevr. Duyvenbo- de, den Haag, 57. Vaste Baan: Hamburger Telling: 1. Scheepmaker, Utrecht, 92; 2. G. Heidendaal, Haarlem, 82; 3. Mevr. de Bruin, Haarlem, 7966; 4. Vleeschhouwer, Alk maar, 79; 5. J. v. d. Berg, Amsterdam, 75; verder tot No. 20. Vaste Baan: Gewone telling: 1. Muller, Bussum, 42; 2. Vleeschhouwer, Alk maar, 40; 3. Louw, Haarlem, 393735; 4. De Dooat, Haarlem, 3936; verder tot No. 20. Koppelwedstrijd1. MaaswinelRoomers, Haarlem, 50; 2. Kreuger—Leksma, Den Haag, 4 maal 483. G e n e f a a sK 011- man, Alkmaar, 48—474. Boerlagen Kimman, Haarlem, 48—46—44; 5. Letschert van Renen, Amsterdam, 4846; verder tot No. 0. Paren-wedstrijdMevr. en de heer O 0 I- ders, Alkmaar, 48; 2. Mevr. en de. heer Heidendaal, Haarlem, 45—44; 3. Mej. D ito en de heer d e K 0 r t, Den Helder, 45. naar waarnemingen verricht in den moreen van 23 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, te De Bildt. Hoogste Barometerstand 770.5 te jart mayen. Laagste Barometerstand 747.u te Wisby. Verwachting: Zwakke tot matige later mogelijk toenemende zuidelijke tot zuidwes- telijke wind, gedeeltelijk bewolkt, met opkla- ringen, waarschijnlijk eenige regenbuien iets warmer. loof" de menschen het evangelie van Jezus Christus te prediken, hebben zich verschil lende christelijke vereenigingen hier ter stede vereenigd tot een comite van actie tegen de kermis. Dit comite tracht zijn doel te berei- ken door op het kermisterrein door middel van openluchtsamenkomsten de boodschan des Heils te brengen. In samenwerking met de „Bijbeltentzending" zullen dan elken ker- mis-avond (behalve de beide Zondagen) het christelijk lied en het christelijk getuicenis ten gehoore worden gebracht. 8 De samenkomsten zullen worden gehou- den op de Breedstraat, alleen op Vrijdag en de beide Zaterdagen in de Ramen. Langs dezen weg dringen wij er bij alle Christenen hier ter stede op aan onze samen komsten door hun aanwezigheid en door het medezingen der liederen te steunen. De Chr muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" ai belangeloos de samenkomsten met muziek opluisteren en de te zingen liederen begelei Zaterdag zal de eerste samenkomst wor den gehouden in de Ramen. Dan zullen als sprekers optreden ds. H. J. Hak uit Alkmaar Br. Brasser uit Den Helder en Br. Timmer- mans van de „Bijbeltent". Voor de andere avonden mogen wij reke- nen op de medewerking van verschillende sprekers 0. a. ds. Bijleveld uit Haarlem ds Knoppers uit Amsterdam en de heeren Se vensma uit Amsterdam, de Wijs uit Velsen Baljet uit Zaandam van Doom uit Alkmaar' Brasser uit den Helder, Boon uit Breezand! Mogen wij verder alien, die de gave van het woord bezitten en onze overturning dee- len verzoeken zich niet onbetuigd te laten Vele handen maken licht werk en vele aan- weagen zullen den sprekers den moeilijken arbeid verhchten. J Gedenk dezen arbeid in uw gebed, met uw gaven en laat een beroep op uw medewer king met tevergeefs zijn. HET ALKMAARSCH ANTI-KERMIS COMITe Geachte Redactie. Mogen wij nog eens een beroep doen op Uwe gastvrijfaeid? Bij voorbaat danken w| U ten zeerste. NEDERLANDERS! Voor de oprichting van cen besefceider gedenksteen voor Eise Eisinga, uitdenke en vervaardiger van het zoo bekende Plane tarium, te Franeker, deden wij een beroep op U. Niet tevergeefs, want wij stellen ons voor, dat het gedenkteeken op Maandag 27 Augustus a.s., des namiddags te 3.15 te Fra neker door den Eere-Voorzitter van het Eise Eisinga-Comite kan worden onthuld. Maar wij hebben een tegenslag. De raming bleek te laag. Rond f 500 is thans het tekort. Dit tekort mag op den dag der onthulling niet meer bestaan. Wie helpt mede tot dekking? Ekke bijdrage is welkom. Het adres van onzen penningmeester is nog steeds: F. C. Wouters, Friesche Bank Franeker, postrekening no. 40685. U stelt ons niet teleur? Hoogachtend, Voor het Comite, DE KRUIJFF, voorzitifir. G. VAN DER VALK, secretaris Franeker, 21 Augustus 1928. (Buiten veranlwoordeUjkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edaciie er nude instemt.) Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij plaatsing van het volgende, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Aan „Christelijk Alkmaar". L. S. Nog slechts enkele dagen en in Alkmaar zal wederom de traditioneele jaarlijksche kermis zijn intrede doen. Met den aanvang der kermis zullen ook ongeloof en zonde weder gedurende een ge- heele week in onze goede stad hoogtij vieren. Ten einde op dit ..feest van zonde en onge- SCHAGEN, 23 Aug. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waen aanvoer en prij- zen als volgt: 6 Paarden 80—/ 370; 9 Stieren 140-/ 350; 19 Geldekoeien (mag.) 140—/ 260; 95 Geldekoeien (vette) 250—/ 485; 28 Kalfkoeien 200- 380; 26 Nuchtere kalveren 20—/ 40; 30 Schapen (mag.) 20—/ 28; 302 Scha- pen (vette) 33—39; 287 Overhouders 14—/ 20; 45 Varkens (mag.) 2240; 37 Varkens (vette) per K.G. 0.76—/ 0.82; 159 Biggen 15—/ 26; 130 Kippen 0.75 1.50; Eenden 0.35—/ 0.60; 10 Hanen 0.25—1.50; 66 K.G. Boter 1.80— 2.10; 51458 stuks Kipeieren: Bruine 7.20 7.80; Witte 6.40—/ 6.70-/ 7.10; Kleine witte 4—/ 4.50; 50 Kalkoeneieren 7.407.80; 1314 stuks Eendeierer 5.60—/ 5.70. BROEKOP LANGENDIJK, 23 Aug 1928. Langedij'ker Groentenveiling. Bloem- kool le s. 19.10—/ 31 90; Bloemkool 2e s. 56.30 per 1O0 stuks; Wortelen 2.60 5.60 per 100 bos; Roode Kool 2.60- 4.50; Gele Kool 2.504.80; Witte Kool 5.10—/ 7; Gele Uien 6.80-/ 7.50; Zilver drielingen 8.10; Zilvernep 10; Gele Nep 18.60—/ 19.30; Gele Drielingen 7.10—/ 7.40; Bieten 2.40—/ 4.20; Peen 2.503.40; Tomaten: A 12.40; B 10.70; C 8.30; CC 1.20; alles per 100 Kilogram. Aanvoer: 5200 stuks Bloemkool; 1200 bos Wortelen; 71000 K.G. Roode Kool; 49000 K.G. Gele Kool; 60000 K.G. Witte Kool; 4600 K.G. Uien; 1900 K.G. Bieten; 4600 K.G. Peen; 4300 K.G. Tomaten. KAASMARKT. HOORN, 23 Aug. Aanvoer 39628 K.G w.o. 19 stapels Kleine Fabriekskaas 53 pel K.G., 17 stapels Kleine Boerenkaas 54, 2 stapels Fabriekscommissiekaas 54.50 en 10 stapels Boerencommissiekaas f 54.50. Handel vlug. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 22 Aug. 1928. In de hedefi gehouden veiling wrd betaald voor: Andijvie per 100 stuks 0.803; Appelen per 100 K.G. 1636; Augurken per 100 KG. Wat een onzln bt) slaat ze voortdurend over de jasterlng neen. Ja, maar aitljd m de aardbato-^ AHumorfstj!, i

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2