JikiiiiJistl! Coirint. Geen vlieg in huis Bet geheimzinnige Genootschap. FEUILLETON. als ge sproeih met Ho m <928 fiondsrfl flertipte jaargang. Donderda^ 93 Augustus. VERPLAATSING MARKTEN. De Directeur van het Marktwezen brengt ter algemeene kennis, dat op ZATERDAG 25 AUGUSTUS en 1 SEPTEMBER a.s. de ZATERDAGOCHTEND- en -AVOND- MARKT zal worden gehouden op het Z. O. gedeelte aan beide zijden van de Laat, aan- vangende ongeveer bij de Hofstraat. De PLUIMVEEMARKT van het Hofplein op 25 AUGUSTUS en 1 SEPTEMBER wordt gehouden op het gedeelte van de Korte Nieuwesloot tusschen Koningsweg en Handelskade, terwijl de Fruitmarkt op bo- vengenoemde data wordt verplaatst van de Korte Nieuwesloot naar het Waagplein voor het kleine Waaggebouw. De Directeur voornoetnd, D. SCHENK. Radio-hoekje Vrijdag 24 Augustus. I Jjilversum, 1071 M. 12.302.Lunch- fnuziek door het Trio Courtel. 5.306. Pianoconcert door Wil'lem Zonderland. 6.— 7.15 VooravondcoEcert door het omroep- prkest onder leiding van Nico Treep. 7.15— 7.45 Boekbespreking door Dr. P. H. Ritter nver: A. M. de Jong's „Evangdie van den iHaat". 8.15 Aansluiting van het Kuihaus te Scheveningen. Solistenconcert, door het Resi- dentie-orkest onder leiding van Prof. Schriee- yoigt. Ilona Durigo, alt. Jacques Urlus, te nor. 10.10 Persbrichten. 10.3011.30 Dans- jnuziek door Ted Staves and his band van het Casino te Scheveningen. Huizert, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) 12.301.30 Concert door het Trio „Win- irels". K. R. O. 4.5.Gramofoonmuziek. IN. C. R. V. 5.6.45 Concert. Mvr. N. Oort- man—Haye, sopraan. I. Roodenburg, viool. JMej. A. Rappange, piano. N. C. R. V. 7.— |,30 K. R. O. Gramofoonmuziek. 7.30 N. C. R. V. Concert. Het Harpkwar-et. Mej. C. (iRietveld, viool. Mej. Ph. Berghout, harp. H. Berghout, cello. A. Schellevis, orgel. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 111 20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatencon- cert voor viool en piano. 12.50 Orgelcon- cert. 1.20—2.20 Orkestconcert. A 20 Orkest concert. 5.20 Actueele causerie. 5.35 Kinder- iuurtje 6.20 Orkestconcert. 6.50 Niuwsberich- Jen. 7.05 Onkestconcert. 7.20 Bioscoop- causerie. 7.35 De liederen van Moussorgsky voor sopraan. 7.50 Eenige gramofoon-opna- jnen van Caruso en Patti. 8.20 Concert. 1 The lexicographer ;n skye". H. S. McKay, sopraan. A. D. Carmichael, bariton. 2. „The pew world pays homage at ayr." 3. „The composer and the catechism." 4. „The poet in fee Highlands." Orlcest van Glasgow. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Nieuwsberichten. 110.10 Variete. 11.05 'Een verrassing. 11.20— 112 20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2-10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert. 8.5011.20 Symphonic concert. Daar- na fragmenten van „Mirei;lle", van Goudnod. 1 Langenberg, 469 M. 12.301.10 Mecha- Bische muziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.20 —7.15 Concert door het militair orkest. 8.35 ;,Bitte einsteigen". De verschillende vervoer- Sniddelen in de muziek. Orkest. Daarna dans- 'muziek tot 12.20. gdrtlgswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 112 20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkest concert. 6.20—10.10 Lezingen. 10.50—12.20 Dansmuziek uit Munchen. Hamburg395 M. 4.35 Voordracht en cau serie over Nietzsche. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Drkestconcert. 8.20 Concert voor harp door Kurt Gillmann. Emmy Sack, sopraan. 9.20 Platduitsche avond. Daarna tot 11.20 ca baret. Brussel, 509 M. 3.20 Klassiek concert. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Concert voor viool en piano. 6.50 Trio-concert. 8.35 Or- ^stconcert- 10.35 Sluiten. Provinciaal nieuwa HEILOO. Zooals we gister meldden, heeft men een begin gemaakt met den verkoop van het „laatste" brokje bouwterein in de buurt (kom der gemeente). Wei ligt hier en daar nog een strookje en ook is er nog wel terrein {an den Heerenweg voor 0.60 h per ier veel gebouwd en dit gaat onverminderd, (zij het niet altijd in hetzelfde tempo), voort; doch veel is er niet meer. Voor een 5-tal jaren kocht men nog grond aan den Herenweg voor 0.60 a 1 per k Naar het Engelsch van J. S, Fletcher v" door Mej. A. [E. Scraye gaf bp eens naa r geen antwoord en Jimmie ging de deur. ,Waar ga je heen, Trickett?;" vroeg Packe. i Jimmie keek hem scherp aan. „Eerst naar Holgate Lodge", antwoordde hij. „Afe zij daar niet is, zal ik haar zoeken en dwingen, de waarheid te zeggen. Doet zij dit niet, dan zeg ik de politic alles. Ver- vloekt je angst voor schandaa! met een cuden naam! Ik zal iederen ouden naam in Engeland in den moddter sleepen als het noodig mocht zijn!" Hij legde zijn hand op de deur en Scraye kwam plotseling in beweging. „Wacht!" riep hij uit. „Ik ga met je mee, Trickett!" Toen gingen ze met bun drieen zwijgend been. HOOFDSTUK XXVII. Bot gevangen. De auto, waarin Jimmie en zijn beide met- zellen plants genomen hadden, toen zij uit M hotel_ kwamen, was eenigen tijd in Noo'r- dchting gereden, voordat een der in- vTerlc. Mefet1, welk'e nu origevedr hit vletVfth- dige is, soms nog hooger en pieer en meer doet zich hier de behoefte aan bouwterrein gevoelen en zal het de taak van het gemeen- tebestuur zijn om nieuwe wegen te projectee- ren, om meer bouwterrein te scheppen. Dat dit op groote moeilijkheden stuit, is ons be- kend, doch waar een wil is, is ook een weg en we spreken de hoop uit, dat binnen afzien- baren tijd er in onze mooie boschrijke omge- ving gelegenheid komt zich te vestigen en dat de aankoop van bouwterrein op geen onoverkomelijke bezwaren stuit. Zondag speelde V. V. H. I Heiloo tegen Schoorl I te Schoorl, uitslag 4—4. De eerste aanbesteding van een 4-tal gebouwen voor het R. K. krankzinnigenge- sticht „St. Willebrordus" heeft plaate ge- had. De aanbesteding geschiedde door de architecten Tbunissen en Hendricks te 's-Gravenhage. Laagste inschrijver was de heer P. Bot te Heerhugcwaard voor de som van 527.724. De gunning is aangehouden. Maandag hidden eenige loge's uit Am sterdam, (in pension aan den Heerenweg), zich onledig met kattelcwaad. Van een auto werd de ruit ingegooid en de motorrijder N. werd met een klomp gegooid. Het zal wel overbodig zijn op dit ergerlijke de aandacht te vestigen. Een klacht is bij de ouders ge- daan. Dinsdagavond hield de vereeniging „Heiloosch Algemeen Belang" (H. A. B.) vergadering in het oude raadhuis. Van het eere-comite waren de burgemees- ter, de pastcor en mevr. Stikkel-v. d. Kommer met kennisgeving afwezig. De voorzitter, de heer J. van Gemeren, cpende de vergadering, heette alien welkom en bracht dank aan de dames en heeren die't eere-comite wilden vormen. Wat de op 11, 12 en 13 September te houden demonstratie betreft, was men tevreden en men kon gerust de bevolking van omliggedne plaatsen uit- noodigen om te laten zien wat industrie, handei, bedrijf en tuinbouw presteeren. Wij willen, aldus de voorzitter, uv/ oordeel over de attracties, doch zijn van meening dat die niet overheerschend moeten zijn, de demon stratie moet het hoofddoel zijn. Toch is er aan attracties niet te ontkomen, omdat het leven zijn eischen heeft. Het bestuur stelt zich voor om de opening te houden op 11 September en aan den bur- gemester te verzoeken deze plechtiglieid te verrichten en spr. twijfelde niet aan zijn be- kende welwillendheid. Mcdewerking wordt verleend door muziek- en zangvereenigingen ter plaatse, terwijl het gezelschap Dils oud-Hollandsche dansen wil uitvoeren en liederen wil zingen, begeleid op de luit. Voorts stelt het bestuur voor om de buurt te illumineeren met oranjekleurige lampions. De firma Holsmuller te Alkmaar wil een thee- en koffieschenkerij houden en heeft haar goedkeuring gehecht dat de baten wor den besteed voor een liefdadig doel. Spr. had op het oog de Wijkverpleging, welke plaatse- lijk veel en nuttig werk verricht. Mevr. van Foreest-Beets en ds. Eilerts de Haan vonden het laatste voorstel sympa- thiek; de laatste zeide, dat men op een keer- punt staat en Wijkverpleging plaatselijk wordt. Ook aan de verlichting werd goedkeuring gehecht, de lampions in de boomen van „het groentje" zullen zeker goed uitkomen. De voorzitter bracht dank aan het ge- meentebestuur voor de goedkeuring der ver- loting. De heer Greeuw Jr. meende, dat ook de winkeliers een bijdrage konden leveren, hoe men Heiloo in de toekomst denkt. Spr. uitte zijn gedachtengang over deze materie. De voorzitter vroeg het oordeel der verga dering. De heer Greeuw wilde ook de kinde- ren ter wille zijn, als men de kinderen een film kan laten zien of iets anders, ook van de demonstratie, vooral bij de bloemen, dan gaat daarvan een opvoedende kracht uit. Wethouder Opdam meende, dat de kinde ren niet veel aan een demonstratie hebben, doch wijzigde zijn oordeel als er iets opvoe- dends van kon uitgaan. Ds. Eilerts de Haan vond't goed dat men niet de attracties op den voorgrond plaatste. Spr. is er voor de jeugd te laten leer en. Ook zou spr. voor een film zijn, doch hij vroeg zich af: kan men niet demonstreeren wat Heiloo presteert. Spr. had het oog op een uiteenzetting door bevoegde krachten. De voorzitter opperde het idee om de hee ren Hazeloop en van der Laan te vragen. De heer Bruul vestigde de aandacht op den heer Tamis en de heer Smits op den heer Drijver uit Amsterdam, die een causerie over het behoud van natuursqhoon kon houden. Besloten werd de uitvoering aan het be- stuud over te laten dat zich met de onder- wijzeressen en onderwijzers zal verstaan en zoo mogelijk op Woensdag 12 September de kinderen iets zal laten zien. zittenden sprak. Scraye was de eerste, die iets zei. Hij legde op eens een hand op Trickett's arm. „Trickett!" zei hij. „Het doet mij oprecht leed, wat ik hoor omtrent juffrouw Walsden en je tante. Ik zal je, zooveel ik kan, helpen, om ze te vinden. Misschien geloof je het niet, maar ik begin te begrijpen, wat je gevoelt je- gens juffrouw Walsden." „Gevoelt!" riep Jimmie uit. Hij lachte plotseling, half zenuwachtig, en Paoke keer- de zicfa verschrikt tot hem. „Gevoelen? Goede God wat zou ik niet voelen? Werd zij niet als werktuig door die liedem gebruikt, die hun gestolen goederen overbracht, verkeert zij niet in gevaar door hetgeen zij weet van dat huis in de South Mollton Street? En zij deinzen niet voor moord terug, zooals je weet. Gevoelen!" „Wacht even", zei Scraye. „Ik geloof niet, dat die menschen eenig persoonlijk kwaad met haar voor hebben. Wat ik denk ik hd) getracht me de zaken voor te stellen is, dat zij haar ontvoerd hebben als een bedrei- ging voor jou." „Ja", zei Packe opgewonden. „Ja, zoo is h'et, ik weet het zeker f Zij hebben haar geno men als gijzelaar." „Gijzelaar? Wat bedoel je?" vroeg Jim mie. Spreek diuidetijk Engelsdi!" „Het is duidelijk genoeg. Zij houden Waar vast ate den prijs voor je stilzwijgeii", ant woordde Packe. yGeef hun je woord, dat je hen verder ongeh.'mdcrd zult laten, en zij zul len haar veilig terug breggen. Zie maar, of het niet' zoo mt komt. Zij weten, dat jij dte Tegeh Wet gezelschap Dils wS'den door 'de heeren Greeuw en Smits bedenkingen geop- perd, daar het plaatselijk moet zijn en men de voile mcdewerking der vereenigingen heeft. De heer Hopman opperde het idee om een volkszangavond te houden. De heer Kuiper zou er voor zijn, mits af- wisseling wordt geboden. Wethouder Opaam vroeg hoe laat men wilde sluiten. Wordt het nachtv/erk? De voorzitter zeide, dat men om 11 uur sluit. Daar niemand meer het woord verlangde, zeide de voorzitter dat men zijn best zou doen om elk tevreden te stellen, doch men moest rekening houden met de financial. Een der fabrikanten, die niet kon exposee- ren, had een bedrag toegezegd en men hoopte dat anderen dat voorbeeld zouden volgen. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langen- dijker Groente Centrale op Maandag 20 Augustus 1928, in het betaalkantoor. Tegenwoordig 21 leden. De voorzitter, de burgemeesier opende met een welkom en in het bijzonder de heer W. le Mair als nieuw lid voor Schermerhorn. Hierna werd voorlezing gedaan van een in- gekomen schrijven van het adviseerend me- debestuurslid ,den heer C. Wagenaar Kz., waarin vermeld dat deze als zoodanig be dankte, naar aanieiding van een artikel van „De Tuinderij" van 27 Juli j.l. „onder Tri- buut." De heer Wagenaar bedankt in zijn schrij ven het bestuur voor de prettige en vriend- sehappelijke samenwerking, welke hij steeds heeft mogen ondervinden en hoopt dat zijn opvolger ook steeds hetzelfde mag ondervin den De Voorzitter zei, dat hij zeker wel na- mens de geheele vergadering sprak, dat het hem zeer veel leed deed, dat de heer Wage naar had bedankt als besturslid. Door zijn werken bezat hij ons aller hoog- achting en waardeering en zijn adviezen wer- den steeds op hoogen prijs gesteld. Vanaf de oprichting der L.G.C. in 1916 is de heer Wagenaar in ons midden geweest en wij hebben steeds alle steun en medewerking van hem mogen ontvangen. De heer Wagenaar was een hoogst bevoegd man om mede de zaken te regelen, hetwelk steeds door hem gedaan werd op de meest vriendschappelijke wijze, zoodat het voor ons hoogst aangenaam was met hem saam te werken. Het doet ons dan ook diep leed, zegt spr. dat wij den heer Wagenaar moeten mis- sen en wij betuigen hem onzen hoogsten dank voor al hetgeen hij voor ons en met ons heeft gedaan. De keurlijst over Juli bevatte 31 keuringen Uit het rapport over het nazien van bet be taalkantoor bleek, dat er in de maand Juni geveild was voor een bedrag van 301974.49, waarvan voor: Broek op Lan- gendijk 126.162.29, Koedijk 34378.87, St. Pancras 84642,78, R.K. 9525.01, Zd. Scharwoude f 14481.66, Zd. Scharwoude R.K. 4138,26, H.H. Waard 5101.50, H.H. Waard R.K. 11021.30, Ursem 576.13, Schermer 956.48, Hensbroek 6392.82, Oterleek 226.99, Schermerhorn 906.17, Rijp L.T.B. 567.35, Rijp en Om- streken 1131.65, Diversen 1766.03. In de maand Juli wa6 geveild voor een be drag van 580.260.86, waarvan voor: Broek op Langendijk 69585.37, St. Pan cras 187360.08, Zd. Scharwoude 26430.93, St. Pancras R.K. f 22129.26, Zd. Scharwoude R.K. 6324.56, Koedijk 50348.49, H.H. Waard 23890:22, H.H. Waard R.K. 38311.86, Ursem 15841.39, Schermer 23265.35, Hensbrcek 24158.40, Oterleek 6733.03, Schermerhorn 19366.-, Rijp L.T.B. 14188.66, Rijp en Omstv. 10678.19. Diversen 21629.07. Door de penningmeester werd de stand van de kas medegedeeld en ievens werd naar aan ieiding van de vorige vergadering verslag uit gebracht over de finantieele toestand en werd er emstig op gewezen om het veilingpercen- tage niet te verlagen. Na deze uiteenzetting ging de vergadering hiermede volkomen accoord. Medegedeeld wordt dat door bet dag. be stuur een vergadering is bijgewoond met de gemeentebesturen van Koedijk en St. Pancras, waar besproken was de weg St. Pancras, Koedijk door de Daalmeer. Van deze vergadering waren de notulen aanwezig, welke werden voorgelezen. Uit de notulen bleek dat heel waarschijnlijk van de L.G.C. 3000.— gevraagd zal worden of misschien nog iets meer, wat door het dag. bestuur gemeend werd dat de L.G.C. dit wel wou bijdfagen. Tevens bleek uit de notulen dat het dag. bestuur van de L.G.C. er sterk op aangedrongen had, dat de weg gemaakt zou worden. De Voorzltfer \Tb'eg aan "de vergadering of zij deze handeiingen van het dag. bestuur kon goedkeuren. De vergadering keurde de handeiingen van het dag. bestuur volko men goed, waarbij werd gezegd dat die weg voor velen van groot belang is en dat bet zeer gewenscht is dat hij spoedig tot stand komt. Ook werd nog opgemerkt dat het tot stand komen van de weg zeer bevorderd zou wor den als ook de betrokken tuinbouwvereenigin- gen van St. Pancras en Koedjjk er een bij drage aan zouden willen geven. z!eker zullen ook die het groote nut van de weg inzien en hunne gemeentebesturen wer den er tevens door gerugsteund. Van het Centraal Bureau was nogmaals een schrijven ingekomen over bet aanleggen v.an een ledenlijst door alle vereenigingen welke gebazeerd zijn op de wet van 1855. De lijsten moeten aangelegd worden op een ze- gel van 50 cent waarop handteekeningen kun- nen geplaatst worden, zooveel ate er ruimte is. Van de Rijpervereenigingen was bericht in gekomen dat zij zullen trachten dat alle aard- appelen van hunne vereenigingen te Broek geveild zullen worden. Van de Prov. Commissie was bericht inge komen dat zij willen deelnemen als Provincie aan de tentoonstelling te Utrecht en vragen daarvoor opgaaf van ieder die meent daar goede producten voor te hebben. Verzoek ingekomen van de H.M. van Land- bouw om een medaille beschikbaar te stellen voor hunne te houden tentoonstelling, waar op afwijzend werd beschikt. Verzoek ingeko men van den heer Jb. Vroegop om een snees land te mogen huren van de akker bij het spoor, voor opslagplaats van kratten enz. Dit verzoek werd toegestaan. Schrijven in gekomen van de vereeniging St. Pancras (zuid) waarin aan het bestuur gevraagd werd, de veilingleider op te dragen geen bon- nen af te geven voor het verkoopen van zo- merkool. De toelichting was, dat er bij hun nogal wat kool uit de hand verkocht was en meen- den dat daardoor de prijzen gedrukt werden. Daar de veilingleider geen bonnen had af- gegeven, bleek het ten duidelijkste dat als er kool uit de hand verkocht was, deze zeker zonder bonnen verkocht waren, zoodat het kwaad in eigen vereeniging zit en werd dan ook de afgevaardigden in ernstige overwe- ging gegeven, om daar een eind aan te maken. Schrijven ingekomen van de D P. te Wa geningen, dat alle aardappelen die op wrat ziekte gekeurd moeten worden, nauv/keurig moeten worden nagezien, waaraan is vol daan. Medegedeeld werd dat het schuurtje op de laadplaats gereed is, zoodat het weegma- teriaal daarin opgeborgen kan worden. De heeren W. Visser, H. Glas en S. de Boer werden benoemd in de commissie voor het verzenden en verpakken van de tweede soort bloemkool.- Over de keurlijst werden geqn op- of aan merkingen gemaakt. De Voorzitter zei, dat hij gaarne het oordeel zou willen vernemen aangaande de handeiin gen die gedaan zijn door de Prov. Commis sie, betreffende de 20.—, die door een bond van exporteurs gelegd is op elke wagon aardappelen. Spr. zette nogmaals de geheele zaak uiteen en decide ook mede al hetgeen dat door hun gedaan is. Spr. zeide: wij hebben't openbaar in de couranten geplaatst, opdat iedere tuinder er mee bekend zou worden. De vergadering is eenparig van oordeel, dat zij volkomen de handeiingen der Prov. Commissie kunnen onderschrijven en spraken de meening uit dat al het mogelijke gedaan moest worden om dat kwaad tegen te gaan. Hierna sluiting, onder dankzegging door den voorzitter. HEER-HUGOWAARD. De heer H. Wester alhier is benoemd tot hood der R. K. School te Den Hoorn (gem. Leens, Gr.) Onze plaatsgenoot de heer P. A. van Schaiok, Hoofd der R. Kath. school bij den Donkeren weg, slaagde te Wageningen voor h. a. landbouwkumde. Door het bestuur der tuinbouwvereeni- ging „Nieuw Leven" werd Woens dag, een excursie gemaakt naar bet proefbe- drijf voor glascultuur. Nadat alles in oogen schouw was genomen, verljet men zeer vol- daan het bedrijf. BERGEN. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve der vereeniging tot werkverschaf- fing aan Hulpbehoevende Blinden heeft op- gebracht 84. Door Z. D. H. den Bisschop is tot as- sistent in deze gemeente benoemd kapelaan Veerman. Door een dame te Bergen aan Zee werd eenige bent, die weet nu zooveel als je weet, dat jij de eenige bent die de politie ze- kere inlichtingen, zekere oplossing geven kunt, en zij willen, dat je zwijgen zult. Zij hebben je gewaarschuwd, zooals je weet. Je zult van hen hooren let maar op." Maar Jimmie schudde boos het hoofd. „Zij zullen van mij hooren", brorode hij. „Tk zal ze vervolgen, al kost het mij iederen stuiver dien ik bezit. Die man Curtis die zall niet zoo moeilijk op te sporen zijn. En lady Scraye, zij is tastbaar. Curtis is gister- avond met haar mee naar huis gegaan." Scraye boog zich weer vooro>ver. „Trickett, je moet ons zeggen, hoe je dat ontdekt hebt", zei hij emstig. „En hoe je te weten bent gekomen, dat ik gisterenavond te Holgate Lodge geweest ben." „Dat is gauw gezegd", antwoordde Jim mie onverschiUig. „Ik zaig Curtis wie hij dan ook zijn moge gisterenavond in een lege in den schouwburg, in gezelschap van lady Scraye en mevrouw Wytkenshawe. Ik volgde Curbs en lady Scraye naar Holgate Lodge. Ik kwam in den tuin en verborg me. Ik zag hem weggaan ik zag jou komen. Ik zag je in gesprek met lady Scraye ik wilde, dat ik gehoord had wat je zeide! Ik zag je heengaan. Dat is alles. En ik weet, wat ik denk!" Scraye gaf geen antwoord. Maar weldra keek hij uit het raampje en zag, dat de auto hen- all een eind op Grove End Road ge bracht had. „Is het niet beter, dat wij hier uitstappen? zei hij. „Jk geef je mijn woord van eer, dat ik niet meer dan jij weet, of lady Scraye thuis is of niet ik heb vanochtend niets van of omtrent haar gehoord, en ik zei gisteren avond niete tot haar, dat „Wat heb je haar gisterenavond gezegd?" vroeg Jimmie, half onbeschaamd. „Dat zou ik graag willen weten." „Nu antwoordde Scraye, „ik heb er niets tegen, je dat te vertellen. Ik zei haar, dat ik schrift van haar gezien had, dat zeker on der verdachte omstandigheden gevonden was en dat ik, na veel1 nadenken, met tegen- zin tot het besluit gekomen was, dat zij in betrekking stond met eenige slechte perso- nen. En, ate je alles weten wilt, ik verzocht haar, mij alles te bekennen. Zij weigerde dit -zij trotseerde me." „Dan heeft zij geen recht op eenige con- sideratie", zei Jimmie. „Nu, laten we dan uitstappen. Wat wil je?" ging hij voort, toen zij uitgestapt waren, den chauffeur verzocht hadden te wachten en een eindje den weg op- geloopen waren. „Wil je haar zelf all een zien?" „Graag", antwoordde Scraye. „Ik geloof, dat ik weet, wat ik doen en zeggen moet." „Er is maar een ding te zeggen", zei Jim mie brommerig. „Zij staatin betrekking tot die lui. Zeg haar, dat, als mijn tante en juffrouw Walsden niet dadelijk veilig naar mijn ka- mers worden gebracht, laten we zeggen tegen midderoadTt ik de geheele stad tegen hen in beweging zal brengen. En waarschuw haar, dat ate ook maar het minste kwaad ge daan is „Laat het maar aan mij over", zei Scraye, dezer dagen een kostbaar sieraad verloren. Gelukkig werd het teruggevonden. De eer- lijke vinder kreeg een belooning van 100. Gevonden: Een zilveren heerenhorloge, een bontje, een paarlmoeren kettinkje met koperen slui ting, een roode bal, een bruine damesporte- monnaie met inhoud, een zilveren ring met steen, twee kofferaleuteltjes aan een touwtje, een badpak met handdoek, een paar bad- choentjes, een jongensmatrozenjas, een jongensbaret met opschrift, een meisjesman- teltje, een sjaal, een imitatiezilveren potlood, een cover-coat overjas, een gouden broche met foto, een zilveren armband, een broche een bruin Iederen damestasch met inhoud, een bruin Iederen etui met spiegeltje, een grijze jongensregenjas, een zwart Iederen ceintuur. een vulpen, een R. K. kerkboekje. Het Maandag aan de jongens van de Maria-congregatie aangeboden uitstapje per autobus naar Amsterdam, is uitstekend ge- slaagd. De jongens hebben volop genoten en zullen ongetwijfeld nog langen tijd met veel OUDKARSPEL. De beide transportarbeiders M. O. en D. G. kregen het Dinsdag kermisavond met genoegen aan dezen dag terugdenken, elkaar aan den stok. Het gevolg was dat O. een flink gat in zijn hoofd opliep. KOEDIJK. De N.V. tot exploiteeren van dorschmadu« nes zette Woensdagmorgen hare machines in werking tot het afdorschen van graan en peulvruchten. Dit geeft in onze gemeente fae- drijvigheid en werk te meer daar in onze banne een belangrijke voorraad erwten aan wezig is. De leiding aan de dorschwerfc zaamheden is aan den heer W. Visser. LIMMEN. De bisschop van Haarlem heeft tot kape laan van de parochie van „St. Martinus" be noemd de kapelaan P. Verhoeck, thans as sistent te Wassenaar. CASTRICUM. Kermis op Duin en Bosch. Ons wordt me* degedeeld dat op 31 Augustus op het tennis- terrein van het provinciaal ziekenhuis „Duin en Bosch" alhier ten bate van*de verpleeg- den en de kinderen van het personeel een kermis zal georganiseerd worden waar zoo veel mogelijk kermisvermakelijkheden zullen worden geplaatst. Een draaimolen voor de jeugd en de patienten en vervolgens alle mo gelijke kramen en tenten zullen daar dien middag den vroolijken kermisgeest er in zien te houden, wat gezien het resultaat van andere jaren zeker zal gebeuxen. De leiding is bij de hoofdverpleegster Zr. tPlas in zeer goede handen. OTERLEEK. Oterleeks burgerij heeft drie dagen kermis gevierd in een echte vroolijke stemming en onder begunstiging van prachtig mooi zo- merweer behalve den laatsten avond toer Pluvius ons rijk-elijk bedeelde. Zondag waren van heinde en ver de jon- gelui komen opdageij wat tot gevolg had, dat er goede zaken werden gemaakt. Maandagmorgen gingen verscheidene menschen huiswaarts met een prijs, behaald bij het prijsbiljarten waarvoor nogal belang- stelling was. In tegenstelling met het uit- geschreven prijsdansen des namiddags, dat niet doorgaan kon wegens te geringe deel- name. 's Avonds trok de tooneelvereeniging ,,Kunst naar Kracht" een tjokvolle zaal. Men kwam, in de verwachting een vroolijken avond te zullen hebben en is niet teleurge- steld. Op keurige,wijze brachten de spelers „Beurskoorts" voor het voetlicht, onbedaar- lijk is er gelachen en soms was het er moei lijk door het stuk te volgen. De grime was, door den heer B. Loevens uit Alkmaar keu- rig in orde. De laatste dag werd 's middags ingezet met een optocht door de gymnastiekvereeni- ging „Turnlust". Op net land van den heer Boeder werden door leden en adspiranten verschillende oefeningen ten -beste gegeven. Het publiek dat ook hier in grooten getalt kabneerend. „Of je het inziet of niet, ik weet precies wat je gevoelt. Laat het mij over." Hij keerde zich af naar de buurt van Hol gate Lodge en liet Jimmie achter, ongedul- dig den weg op en neer loopende, met Packe tot gezelschap. Het duurde eenigen tijd, voor- dat Packe sprak. „Hoor eens, Jimmie", zei hij eindelijk. „Veronderstel eens, dat Scraye niet met die menschen in aanraking komt? Ben je van plan de politie alles te zeggen?," „Ja!" antwoordde Jimmie. „Wat kan je hun zeggen?" vroeg Packe. „Kan je hun zeggen, waar ze heen moeten gaan? Kan je hun zeggen, waar zij Curtis kujinen vinden gesteld, dat hij het voor- naamste middelpunt van dien troep is? Kan je hun eenige inlichtingen van practische waarde geven?" „Ik kan hun zeggen, wat ik weet van die opgemaakte Jesabel, die daar om den hoek woont, en van mevrouw Wytkenshawe", ant woordde Jimmie. Packe keek den weg op. ,,'Ik heb den indruk, dat de opgemaaktt Jesabel verd'wenen is", zei hij droogweg. „En ik zal niet verbaasd zijn, als mevrouw Wytkenshawe zich ook uit de voeten gemaakt heeft. Ik heb mijn eigen gedachten omtrent het werk van gisterenavond en dezenmorgen, Jimmie Trickett, mijn vriend, en zij zullen waarschijnlijk blijken juist te zijn. Daar_ is Scrhye. En hij heeft bot gevangen. IWordt yervolgd.)' 'ji I 1 1 i i i m de gele bu%-L' mei zwarten band

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5