I Burgerlijke Stand. Binneniatid was opgekomen werd aangenaam bezig ge- houden. Tot slot werd hi-erna aangevangen met de Volksspel-en, uitgeschreven door Turn lust. Hiervoor was, voor alle sp-elen 'n flinke deelname. wat bewijst, dat het op prr's wordt gesteld. Naar wij vernamcn werd het zakslaan, door de deelnemers zelf niet erg prettig gevonden. Wij besluiten met de mededeeling dat de politie een zeer gemakkelijke taak had. MET GROOT VERLOF. De manschappen van het 21-e Regiment In- fanterie (de dienstplichtigen uit de provincie Noord Holland), die thans voor herhalings- oefeningen onder de wapenen zijn, vertrek- ken Zaterdag a.s. weder met groot verlof naar hun haardsteden. BLOEMBOLLEN. Gedurende het tijdvak JanuariJuli be- droeg de uitvoer onzer bloembollen naar de verschillende rijken 2419 ton voor eene waarde van 2.413.000 tegen 1947 ton voor 2.202.000 vorig jaar. Groot Brittannie nam af 102S ton; Duitsch- land 759 ton; Frankrijk 103 ton. VIER GEVANGENEN ONTSNAPT. Door een tuimelraam naar buiten. Wij hebben in ons vorig nummer reeds melding gemaakt van de ontsnapping van vier gevangenen uit de bijzondere strafge- yangenis te Scheveningen. De Telegr.. vermeldt daarover nog de vol- gende bijzonderheden. De ontsnapte inbrekers zijn Frederik Fer dinand van der Meer, geboren 9 November 1905 te Den Haag en wonende aldaar, Ban- kahoije 41; Michael van der Brande, gebo ren 28 Maart 1903 te Den Haag, wonende al daar Hekkelaan 73, Johannes Kraayenhof, geboren 22 Januari 1902 te Harderwijk, do- micilie aldaar, doch laatstelijk verblijf gehad hebbeode te Arnhem en de Belg Johannes Geudens, geboren te Tumhout op 15 Janu ari 1901, wonende aldaar. Alle vier vertoefden, daar zij tu-berculose- lijders waren, op de ziekenzaal, waar zij de eenige patienten waren. Gistermorgen zeven uur bij de reveille werd de ontsnapping bemerkt. Eerst dacht de bewaker, die toen hij zag, dat het dood- stil bleef op de ziekenzaal, dat de patienten tnisschien overleden waren. Want de krib ben vertoonden zich precies alsof er iemand to lag. Doch het bleek, dat de dekens opge rold waren en het bovendek er overheen was gespreid, zoodat de illusie bleet, dat er per sonen in de kribben lag-en. Terstond werd de directeur van de g;van genis, de beer Gijse Weenink en de politie commissaris Kramer gewaarschuwd, die ter stond alle maatregelen trof, om te trachten de vluchtelingen weer op te sporen. Do sta tions werden verwittigd, de grens- en kust- plaatsen en de politie van de groote steden van de ontvluchting in kennis gesteld, ter wijl rechercheurs met honden werden uitge- zonden, om den omtrek af te zoeken. Ook de toegangswegen tot de stad werden bewaakt Bovendien werd radiografisch de ontvluch ting omgeroepen. Hoe de ontsnapping gesckiedde. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken dat de vier gevangenen door het tuimelraam van de ziekenzaal naar buiten zijn gekomen Vermoedelijk zijn drie hunner op de kribben gaan staan, daar het gat van het raam onge veer anderhalve manshoogte boven den yloer is. De laatste, wellicht de langste, heeft de 'kribben weer op haar plaats gezet en is toen zelf door het raam naar buiten geklom- men. Zij kwamen toen terecht op een lang plat dak in den vorm van een gang, die zij dooriiepen tot het einde toe, waarna zij, blij- kens de aangetroffen sporen van krassen van hakken, aan een hoogen scheidingsmuur kwamen welke zich met een groote scherpe bocht benedenwaarts voortzet in een kleine- ren afsluitmuur van vier meter hoogte aan de achterzijde van de gevangenis. Eenmaal daar lieten zij zich zakken en hadden zij hun ivrijheid hervonden. In gevangeniskleeren zijn de vier mannen ontvlucht. Wei zijn ech- ter op het platte dak een hemd, een onder- broek en een paar sokken gevonden en het is onbegrijpelijk, waarom een der vluchtelin- gen zich juist van die kkedingstukken heeT ontdaan. Verder is gebleken, dat een der ron- de stangen van het tuimelraam, welke een dikte had van 5 c. M., op een of twee plaat- sen was doorgezaagd met een metaalzaag. Op de plaats waar de stang was doorge zaagd bevond zich vet, vermoedelijk van jus, om bet zagen onhoorbaar te doen geschie- den en te vergemakkelijken. De stangen of tralies zijn uit T -ijzer gevormd en beginnen ongeveer op manshoogte, sluiten met een boog het valraam af, dat boven in den muur tot het plafond is aangebradit, om op de ziekenkamer behoorlijke ventilatie mogelijk te maken. De verticale stangen van dit tra- liewerk zijn op enkele plaatsen door hori zontale stangen verbonden, om te verhinde- ren, dat door verwringing een opening .wordt gemaakt, waardoor een ontvluchting zou kunnen geschieden. Zooals gezegd is een metaalzaag gebezigd om een der trades door te zagen, namelijk juist bij een kruispunt van een horizontale en een verticale stang, waarna de stangen bij het volgend kruispunt waren doorgebo- gen, juist voldoende ruimte latend voor iemand van weinig omvang om er doorheen te kruipen. Onbekend k hoe de ontsnapten in het be- zit van een metaalzaag zijn gekomen. Hoe het mogelijk is, dat de ontvluchting en de uoorbereiding daartoe niet ontdekt is, is nog niet opgehelderd. Bewakers hebben geen toe gang. De ziekenzaal, die op de tweede etage ge- 4egen is, is afgesloten. Zelfs de bewaker, die zich in een gang langs de ziekenzaal be- vindt, kan geen toegang krijgen, zonder tus- schenkomst van een superieur. Door het op- lichten van een gordijntje moet de bewaker zich om het kwartier overtuigen of alles op de ziekenzaal, waar 's nachts licht brandt, in orde is. De bewakers lossen elkaar om de twee of drie uur af. Hedennacht hebben ach- tereenvolgens drie bewakers dienst gedaan. Of de controle, die om het kwartier moet geschieden, inderdaad scherp en afdoende is geweest, zal het later onderzoek moeten uit- big verkoudheden en rheumatiek Weiger namaak en let er op dat op elk-1 tablet het woord "Bayer" siaat. Prijs 75 cis. maken. Intusschen zijn deze drie bewakers door de politie gehoord, doch niemanc heeft, naar zij verklaarden, iets bijzonders gemerkt. De bewaker, die vanmorgen de ontdekking deed, dat de vier gedetineerden ontsnapt waren, maakte terstond alarm De ontvluchting veroorzaakte begrijpelijkerwij- ze nogal consternatie. In den loop van den morgen kwamen de voorzitter en secretaris van het college van regenten en een inspecteur van het gevange- niswezen, om zich van den toestand op de hoogte te stellen. De commissaris van poli tie, Kramer, afdeeling C., verzoekt opsporing van de ontvluchten. De signalementen. Hieronder volgen de signalementen van de ontsnapten: F. F. v. d. Meer, lengte 1.85 M., zwart haar, oogen bruin; smal en bleek gelaat, (straftijd van 1 October 1926 tot 19 Mei 1931). M. v. d. Brande, lengte 1.87 M., bruine oogen, smal bleek gelaat met litteeken boven het rechteroog (straftijd van 26 November 1927 tot 10 November 1929). J. Kraayenhof, lengte 168 M., donker blond haar, blauwe oogen, ovaal gelaat, ge- zonde kleur (straftijd 27 Mei 1928 tot 12 October 1929). J. Geudens, lengte 1.76 M,, lichtblond haar, lichtblauwe oogen, ovaal gezicht, vrij gezonde kleur, tatoueering op den rechter- arm (straftijd van 2 April 1928 tot 2 April 1929). DOODENDE RADIOGOLF. Een bijzondere correspondent schrijft uit Bremen aan de Telg: De Duitscbe Vereeniging voor radiotech- niek heeft dezer dagen in Bremen vergaderd De bekende specialist op het gebied van kor- te golven, prof. Esau uit Jena, hield een voordracht, waarin hij de uitkomsten van on- derzoekingen meedeelde, die geheel nieuwe gezichtspunten openen. Esau heeft met onderdeelen van een Watt en met normale zendlampejs, zonder antenne, afstanden van meer dan 25 K.M. op de ultra kort golf kunnen overbruggen. Met Repas sing van meer energie kon hij zelfs tot 400 K.M. gaan. Hij heeft op deze korte golven ook kunnen telefoneeren. Voor het ontvangen van deze 'hyperkorte golven (van minder dan 3 meter golflengte!) heeft Esau een uiterst eenvoudigen „Ueberlagerungs"-ontvanger geconstrueerd. De heele zender heeft onge veer de grootte van een sigarenkistje. Voor scheepvaart, bergsport en militaire doeleinden zijn deze ontdekkingen van het grootste belang. Maar niet minder ook voor de geneeskunde, gelijk voorloopige proeven bewijzen. Een dertigtal dieren, die met tuberkel bacillen waren besmet, werden in twee ge lijke groepen verdeeld. Het eene vijftiental werd met gerichte ultra korte golven be- straald, het andere niet. De laatste stierven alle, terwijl die van de eerste groep na weken en maanden nog even gezond waren als voor de inenting. De bestraling moet echter met kennis van zaken geschieden, anders is ze gevaarlijk. Esau heeft muizen, ratten en konijnen met ultra korte golven kunnen dooden (de dood- dende straal!) Bestraalt men een mensch, dan neemt de lichaamstemperatuur niet min der dan een graad per secunde toe. Wonden onder invloed der korte golven, houden op met bloeden, worden droog en vertoonen spoedig korstvorming. Er moet nog nader onderzocht worden wa< zich hierbij eigenlijk in het lichaam afspeelt: warmtewerking, zenuwprikkeling en (of) verandering der eiwitstoffen. Esau heeft vast gesteld, dat de dood van dieren bij sterke straling zoo goed als oogenblikkelijk in- treedt, en wel onder maximale spierspan- ning. Wij zullen verdere wetenschappelijke mededeelingen moeten afwachten. Het be lang van deze onderzoekingen is echter moei- lijk te onderschatten. Er openen zich nieuwe perspectieven en men zou bijna van een wetenschappelijke sensatie kunnen spreken. CONGRES VAN DANSLEERAREN. In de huishoudelijke vergadering van de Ned. Vereen. van Dansleeraren te A'dam, welke vergadering vooraf ging aan het congres dat de vereeniging op 21, 22 en 23 Aug. te Rot terdam houdt, werd o.a. verslag uitgebracht over de werkzaamheden van de Commissie van samenwerking, die tot taak heeft contact te zoeken met de gemeentelijke autoriteiten, opdat bij voorkomende gelegenheden ook het oordeel der organisaties zal worden gevraagd. Van verschillende burgemeesters zijn reeds toezeggingen ontvangen. Het bestuur kreeg opdracht, voor zoover zulks doenlijk is, sa- men te werken met de autoriteiten om het dan- sen in goede baneh te leiden en excessen te voorkomen. Voorts werd besloten dat het den leden verboden zal zijn, gelijktijdig lid van andere Nederl. dansorganisaties te zijn. Wat het buitenland betreft blijven de leden vrij Op de vergadering volgde een demonstra tie van moderne Engelsche en Fransche dan- sen, die dezen winter onderwezen zullen worden. Dit zijn de Tangot (Fransch en Engelsch) le Fox Anglais, Twist, Yale Blues, Engelsche of Moderne Waltz, Slow Foxtrott, Quick-time foxtrott, Non stop tango en de Baltimore. Met deze dansen zullen bovendien op het programma komen de dansen welke in den te houden wedstrijd bekroond worden. DE VOORZORG VOOR ONTSLAGEN GESTICHTSPATIENTEN. Wij ontvingen een uitvoerig, in brochure- vorm verschenen verslag van een op 12 Mei j.l. in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht ge- houden conferentie, gewijd aan het vraagstuk van de nazorg voor nntslagen gestichtspa- tienten. Deze conferentie was belegd door den Raad van Bestuur van het Antonia Wilhel- mina Fords (gesticht door wijlen Dr. Van Deventer en Mevr. van IMventer—Stelling, speciaal ter bevordering van de gezinsverple- ging van geesteszieken). Tot het deelnemen aan de besprekingen waren uitgenoodigd de directeuren van gemeentelijke geneeskundige diensten en ook enkele directeuren vanMaat- schappelijk Hnlpbetoon in de groote steden. Dr. Th. Meinema, Huize Veldwijk te Erme- 10, zal belangstellenden zeker gaarne dit ver slag doen toekomen. DE SPREKENDE HOND. NIETS NIEUWS ONDER DE ZON. Men schrijft aan de N. R. Crt. Dat de kunst om een hond te doen spreken ook in vroeger dagen niet geheel onbekend was, ileert dr. G. A. Wamkes art. Kermessen, in U i t o n z e n B 1 o e i t ij d, Schetsen van het leven onzer vaderen in de XVI Ie Eeuw II, 11, bl. 328 waar hij C. Droste, De Haagsche Kermis, bl. 146 aldus aanhaalt: Na dit heeft niets aen my soo wonderlyk (geleeken, Als dat ik heb een hond verstanbaar hoo- (ren spreeken, A1 wat syn meester heeft het leersaem best (gevraegt, Gaf het een antwoort op, dat ieder heeft (behaegt. Die hadt hem by den strot, en wist dien (soo te porren, Dat hy in woorden deed veranderen sijn (knorren, De letters van't A B heeft hy naer een (genoemt, Soo dat syn spraeksaemheyt van ieder (wiert geroemt. De methode van den dresseur was dus ook oudtijds al geheel dezelfde. AUTO BIJ ALMELO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Door de gladheid van den weg reed een auto te Almelo Woensdagavond tijdens een onweersbui ter hoogte van de uitspanning ,,Vogelenzang" aan den Bornescheweg al- hier, tegen een boom. Van de zes ingezete- nen kregen een h-eer en een dame uit Amster dam door de glasscherv-en zulke emstig-e ver- wondingen, dat zij in het ziekenhuis alhie-r moesten worden opgenomen. De heer S. werd in d-e halsslagader getroffen, doch zijn toestand was gistermorgen bevredigend. Mevrouw S. bekwam op verschillende plaat sen vrij ernstige ontvellingen. Volgens j tuigenverklaringen had de auto een zeer kalme vaart. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN EMMEN. Wij vernemen, zegt de N. R. Crt., dat de datum van het bezoek van de Koningin aan de gemeente Em-men is vastgesteld op Dins- dag 28 dezer. H. M. zal dien dag des morgens om 11 uur te Coevorden aankomen, vanwaar zij per auto naar Nieuw-Amsterdam ga-at, waar zij de ontwikkeling van het tuinbouwbedrijf in oogenschouw zal nemen. Zij zal o.m. den proeftuin, die door de centrale vereeniging voor den opbouw van Drente in het Emmer- veld is aangelegd, bezoeken. Vervolgens gaat H.M. naar Erica. Daar zal zij in het bijzonder bezichtigen de R.K. stichting Drente Vooruit, welke zich bezig houdt met ontginningswerkzaamheden en het verstrekken van plaatsjes aan landarbeiders. Van Erica gaat de Koningin naar Klazi- naveen, teneinde kennis te nemen van den ar- beid van de Groen v. Prinstererstichting, die hetzelfde doel nastreeft als de stichting Dren te Vooruit doch van anti-revolutionair-e zijde is opgericht. Tevens zal zij te Klazinaveen het veenbedrijf in oogenschouw nemen. Van Klazinaveen gaat de tocht naar Nieuw-Dordrecht, waar een bezoek wordt gebracht aan het buurthuis, en daarna gaat H.M. naar Emmen, waar het bestuur van de Oranjevereeniging aan haar zal worden voorgesteld. H.M. gaan dan naar Witteveen en vandaar naar Assen. TWEE JAAR MET AFTREK VAN PREVENTIEF GEelSCHT In het oudste stadsdeel van Almelo ont- stond in den namiddag van 30 April j.l. in een krotwoning brand, waardoor niet alleen die woning totaal afbrandde, maar ook de naastgelegen pereeelen brandschade oplie- pen. Als v-erdacht van brandstichting moest gister voor de rechtbank te Almelo terecht staan de 36-jarige A. H., die op den bewus- ten middag alleen in de woning te bed lag. Verdachte ontkende den brand gesticht te hebben en sprak als zijn oordeel uit, dat ze- kere Meuleman, die bij hem inwoonde, en waarmede hij oneenigheid bad, den brand had aangestoken. Verdachte, die een goed bespraakt man is, dischte een onwaarschijn- lijk verhaal op over de wijze, waarop de brand ontstaan zou zijn. De officier van Justitie achtte bet ten laste gelegde bewezen en overwoog, dat verdach te belang bij den brand had en Meuleman juist niet. Immers volgens deskundige schat- ting moet de waarde van het verbrand-e, dat voor f 1500 verzekerd was, op boogstens f 250 worden gesteld, terwijl de meubels van Meuleman niet verzekerd waren. Ten slotte vroeg spr. een veroordeeling van verdachte voor den tijd van twee jaar, met aftrek van preventieve hecbtenis. SNELLERE VERVENING NIET :- s MOGELIJK. Naar wij vernemen, zegt de Telegr. zal bet rapport der in 1925 door de regeering ingestelde commissie die tot taak had te on- derzoeken of de moeilijkheden van Drente's Zuidoosthoek door snellere vervening kon- den worden opgelost, d-e z.g.n. commissie- Zaalberg II, dezer dagen aan den minister worden overhandi-gd. De conclusie van dit rapport is, dat het jevorderen der vervening door kunstmatige middelen, z.g.n. snellere vervening, niet mo gelijk en wenschelijk geacht moet worden en wel allereerst om technische redenen, verder om overwegingen van financieelen aard en ten slotte, omdat vervening langs anderen dan den geleidelijken weg, groote werkloos- leid ten gevolge zou hebben. Dezelfde commissie zal dezer dagen ook ad vies moeten uit brer-gen over het verzoek der Drentsche verveners in zake het bekende ,kwartje van Kan". Het is zoo goed als ze ker, dat de commissie afwijzeod zal advisee- rea Bike gnlden dfa ne voomrtstreyeHfle zaken- man WEER omzet door zjjn systematise!! adverteeren, vermindert den omzet van zfln niet adverteerende collega's. - Elke gnlden MEER omzet maakt een zaak sterker. Elke gnlden MINDER omzet maakt een zaak zwakker. Daarom zal de goede zaak die GOED GBADVERTEERD wordt, in afzienbaren tijd fle goede zaak die NIET adverteert overvleugelen. Dit is niet alleen maar waarschjjnljjk, doch absolnnt zeker. Adverteert in de Alkmaarsche Courant EEN PROTEST TEGEN DE „BLINDENCOLLECTE". De Blindenvereeniging „Caecitas" t-e Am sterdam heeft gister een adres aan het colle ge van B. en W. verzonden van den volgen- den inhoud: „Wij hebben de eer U te verzoeken ons wel te willen mededeelen of een aanvrage tot het houden van een collecte door de Amster- damsche Blind-enkas c.s. gedaan is; eventueel of toestemming daartoe verleend is. Mocht dit laatste nog niet geschied zijn, dan dringen wij er bij U op aan te overwe- gen: le. dat de Amsterdamsche Blindenkas rechtspersoonlijkheid ontbreekt 2e. dat de Ned. Blindenbond, waarbij de Amsterdamsche Blindenbond is aangesloten, bet houden der collecte beslist afkeurt; 3e. dat gegronde vrees bestaat, dat bij de verdeeling der aan te schaffen radio-toestel- len voorkeur wordt gegeven aan „bepaalde" organisaties; En deswege Uw goedkeuring aan deze collecte te onthouden." WEGWERKER BIJ WEESP DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Dinsdagmorgen Hep d-e wegwerker H. de M. te W-eesp, op den spoordijk naast d-e rails toen een trein uit de ricbting Amster dam nader-de. Een railtang, die hij op den schouder droeg, schijnt in aanraking met de locomo- tief te zijn gekomen. De M. kwam hi-erdoor te vallen en werd door den trein aangereden. Met een z-eer ernstige sched-elwonde werd hij opgenomen en naar zijn woning vervoerd. VOOR DE WEGEN. Aan de in Staatsblad 259 opgenomen be- grooting van inkomsten en uitgaven van het wegenonds voor het dienstjaar 1928 wordt ontlcond, dat 90 pet. van de opbrengst der rijwielbelasting, welk percentage als bate op deze begrooting is gebracht, voor het loopende jaar geraamd wordt op 4.680.000. De opbrengst der wegenbelastin wordt voor dit jaar op 7.000.000 zelve .r cgroot. Voor onderhoud ,verbetering, aanleg van de bij het rijk in beheer en onderhoud zijnde wegen, die voorkomen op de provincial we- genplannen, is op deze begrooting een som van niet minder dan i 21.399.100 uitgetrok- ken. De uitkeeringen aan de provincien, die in totaal ten hoogste 30 pet. van de ten bate van bet wegenfonds komende opbrengst der wegen- en rijwielbelasting bedragen, zijn geraamd op 3.787.500. Voor het afkoopen van tollen is 100.000 uitgetrokken. De begrooting sluit in inkomsten en uit gaven met een bedrag van 26.000.000. Dr. ROYAARDS' TOESTAND NOG ZORGWEKKEND. Dr. Royaards heeft gister een rustigen nacht gehad. Zijn toestand blijft echter zorg- wekkend. SCHUTTERS, DIE SLAAGS RAAKTEN. Na afloop van het schuttersfeest heeft te Bredevoort een bloedige vechtpartij plaats gehad tusschen den 24-jarigen R. aldaar en zekeren D. uit Barlo, gem. Aalten. D. sloeg, naar men aan de Telg. meldt, zijn tegenstander met een bierglas zoodanig op het hoofd, dat deze levensgevaarlijk werd gewond. De dader is later gearresteerd. ENGELSCHE ONDERSCHEIDING VOOR HOLLANDSCHE REDDERS. De Engelsche regeering heeft de zilveren medaille voor Kallantry in Siaving Life at Sea toegekend aan de bemanning van de Ne- derlandsche reddingbooten te Wijk aan Zee, IJmuiden en Nieuwediep. Deze onderscheiding houdt verband met de redding van de bemanning der „Shonga" op 17 Februari j.l. KORTE BERICHTEN. De 14-jarige J. Hykema uit Bakhuizen is te Sneek van een steiger te water gevallen en verdronken. LIMMEN (Juli). Geboren Nicolaas Andreas, z. vat C. Zoontjes en J. Groot. Tecla, d. van Th van Dijk en A. Zoon. Agatha Catharina, d. van J. Rietveld en P. Mooij. Cornell Jacobus, z. van C. Groot en K. M. Vessies, Johannes Antonius Petrus, z. van J. Bal- tus en J. Sprenkeling. Overleden: P. Balvers, 45 jaar M. M. A. de Boer, 7 maanden, d. van G. de Boer en A. Bakker. URSEM (Juli.) Geboren: Afra, d. van Pieter Mulder en Elisabeth Out. Laurentius Gerardus, z. van Gerbrand Bakker en Maria Roskam. Alida, d. van Nicolaas Koppes en Cathari na van Dam. Geertruida Cecilia, d. vai Corns. Swep en Maria Elisabeth Ruijter. Cecilia Theresia, d van Leonardus Borst en Margaretha de Haan. Johanna Cathari na, a. van Arie Komen en Aaltje Stuijt. Jacob Cornelis, z. van Nicolaas Maarten Schuijtemaker en Anna Nell Kistemaker. Maria, d. van Meindert Timmer en Anna Smit. Overleden Piejjgr Kuijpers, 79 jaar, echtgen. van C. Prince. Levenloos aangegeven kind van C. Berkhout en P, Brink. - Odulphus z. van B. J. Kok en C. G. Nierop, 12 jaar Theodorus Johannes van der Vliet, 67 jaar, weduwnaar van M Slachtman, eerder van E. M. Bijvoet. 448ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 22 Augustus. 3de klasse 3de lijst. 85 88 163 168 224 321 338 435 441 484 499 501 504 508 525 548 552 648 657 670 750 776 810 891 893 899 900 916 918 924 944 945 992 1025 1027 1055 1057 1127 1137 1198 1212 1221 1253 1275 1279 1349 1379 1386 1410 1442 1446 1563 1595 1655 1684 1688 1771 1890 1935 1977 1992 2017 2023 2098 2101 2107 2116 2146 2148 2203 2272 2334 2420 2452 2454 2503 2525 2558 2575 2594 2613 2625 2628 2640 2692 2746 2793 2829 2878 2898 3052 3115 3216 3238 3239 3241 3293 3392 3536 3587 3661 3640 3689 3715 3752 3814 3847 3882 3930 3940 4070 4071 4087 4118 4161 4183 4220 4223 4264 4270 4275 4292 4301 4325 4375 4479 4532 4555 4592 4634 4728 4752 4831 4832 4859 4868 4881 4900 4911 4919 4934 4983 5015 5115 5318 5349 5371 5394 5441 5467 5530 5705 5735 5750 5817 5865 5907 5941 5962 6021 6085 6111 6131 6159 6170 6196 6234 6253 6306 6353 6424 6438 6442 6453 6482 6499 6523 6687 6758 6789 6866 6956 7002 7249 7295 7310 7383 7521 7522 7529 7555 7583 7599 7635 7697 7760 7773 7781 7817 7847 7884 7910 7931 8078 8101 8144 8149 8260 8996 8339 8347 8432 8459 8533 8536 8609 8696 8769 8902 8990 9007 9149 9229 9234 9315 9387 9435 9444 9462 9491 9514 9602 9672 9845 9867 9929 9958 9966 10075 10121 10137 10313 10385 10391 10437 10451 10846 10863 10892 10902 10994 11124 11132 11143 11247 11355 11378 11383 11500 11503 11535 11603 11672 11713' 11752 11839 11878 11886 11896 11979 12091 12132 12166 12182 12227 12255 12256 12261 12303 12498 12535 12546 12549 12551 12653 12670 12673 12725 12747 12841 12876 12897 12898 12954 12956 13044 13054 13090 13108 131'4 13180 13202 13233 13234 13278 13287 13397 13448 13487 13489 13498 13554 13620 13713 13720 13721 137">4 13776 13862 13869 13883 13899 'i39»3 13938 13970 14022 14043 14097 14116 1435T 14360 14422 14525 14528 14725 147# Vnend (een erg dure wagen bekijkend)Je wilt toch niet zeggen dat Je deze alleen'maar gekocht hebt om aan een grl) van je vrouw te voldoen? De ander (mismoedig)O, maar Je kent haar niet, m'n waarde. Ze heeft een gril van ijzer, fffnmnristi 1 AAJIA,!! VOU J

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6