G.M.H00GENBQ0M J. HENRI OUSHOOSN Mapktbepichten Adyeptentien AFWEZIG. Flinke Werkster Kantoormeisje Sen Dagmeisje NET HEISJE, NET MEISJE net lieisje Aank. Correspondent Bakkerskneoht, Bediende, Broodbakkers- Bediende. Flinke JONGH Zakkenstoppers Colporteurs m hervat I September ztjn VIOdL- en NOODHULP telen die natuurlijk onbruikbaar waren, later ioor een tweetai mannen uit diet water wer- ien gehaald. GOED AFGELOOPEN. Toen hedenmorgen omstreeks half acht m drietal schippers bezig was met het lossen van grint uit een motorschip, dat na- bii de Wagenmakersstraat in het Noord- Hollandsch Kanaal ligt, brak plotseling de eiek van het schip, zoodat de bak met grint „et een stuk der giek naar beneden vie!. Gelukkig werd niemand door de vallende voorwerpen getroffen. Het ongeval liep dus vrij goed af. OPLEIDING TOT OFFICIER. De dienstplichtigen A. T. A. Mulder en S. J Ruiter, beiden uit de gemeente Alkmaar, die de opleiding volgen tot officier bij de school te Kampen, zijn bevorderd tot korpo- DE POSTDIENST OP HET POSTKAN- TOCR. De waarnemend Directeur van het Post- jsantoor alhier deelt mede, dat op den a.s. verjaardag van FI.M. de Koningin het Post- kantoor voor het publiek zal zijn opengesteld tot 14 uur. Na dit uur blijft, tot het op ande re werkdagen geldende sluitingsuur voor de busrechthouders de gelegenheid bestaan, om zonder betaling van verhoogd recht stukken af te halen. Voorts zal het kantoor op dien dag geslo- iten zijn voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van telegrafische), post- bewijzen en quitanticn, de distributie von pasmunt, benevens voor den Fostcheque- en Girodienst (met uitzondering van spoedbe- handelfogen). D£ KEKMIS. I OVERSCFIOTJE. Als laatste der kermis-voorsteliingen door Jiet Ver. Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel, Di recteur Cor van der Lugt Melsert hier te ge- ven, wordt Woensdagavond Overschotje ge speeld, met Annie van der Lugt Melsert van Ees als Overschotje en Cor van der Lugt Melsert als Titus Sachi. Van een vroegere vertooning van dit stuk schreef men o.a.: Het spel van Annie v. d. Lugt Melsert—v. Ees was van een zeldzaam suggestie-e kracht. Het slottooneel, waar zij bijna in de- votie neerzT en in diepe ontroering de kaari van het land waar het terrein der werkzaam- iheid van Titus zal zijn, kust, zal lang in onze krinnering blijven als een juweel van zuiver doorvoelde hoogstaanbe tooneelspeeikunst. Vol warm leven en kleur was de actie van Cor van Jar Lugt Melsert ais de jonge inge- nieur, die het goede in de menschen weet te zien, aan te wakkeren en waardeeren. SCHOUWBURGLOGE DOELENVELD. Oranje Hein. „Een aantrekkelijk kermisstuk", schreven tvij in ons vorig nummer en alien, die de tweede opvoering gisteravond bijwoonden, zullen dit ongetwijfeld met ons eens zijn. De bijvalsbetuigingen, meermalen gegeven ■bij open doek en na elk bedrijf zoo gul, dat meermalen moest worden gehaald, waren er het bewijs voor. Zeer zeker verdient „Oranje Hein", gespeeld zooals in de Schouwburg- loge op het Doelenveld, dit applaus ten voile. Typische trekjes komen er in voor, die door het publiek kennelijk gevoeld werden We noemen b.v. de scene van de scheiding tusschen Thijs en Ant en de „eerlijke" ver- deeling van den boedel, en dan het verdriet van beiden, als ze elkaar missen en aan de nieuwsgierige buren vertellen van de samen- kornst voor den „grijzen meneer met zijn gouden bril" in het gerechtsgebouw, die poogde de twee weer bij elkaar te brengen. Wat gevoelvol werd hier door mevr. Bouber- ten Hope en Emit Timrot gespeeld. Aan vermakelijke momenten is het stuk rijk, zoodat herhaaldelijk een heldere scha- terlach door de zaal davert. De verschillende zangnummers voldeden bijzonder. Aan het einde van het stuk kwart over elf was het applaus schier eindeloos. Alle medespelenden hebben aan het welsla- gen van het stuk het hunne bijgedragen. Een bezoek aan „Oranje Hein" is een wel- bestede kermisavond. N. V. HET NIEUWE NEDERLANDSCH TOONEEL. De vijf Frankforters. Gisteravond werd in de Schouwburgzaal van „Het Gulden Vlies" voor een slechts matig bezette zaal het blijspel in drie bedrij - ven van Carl Rossier „De vijf Frankforters" gegeven. Eigenlijk is dit een historisch stuk, want de vijf Frankforters zijn de groote figuren uit de financieele wereld in het begin der vorige eeuw. De vader der Rothschild-dynastie Mayer Amschel was de zoon van een marskramer, maar wist zich een positie te veroveren bij een bankiershuis. Daardoor kwam hij in aan- raking met de landgraven van Hessen, die een levendigen handel in hun onderdanen dreven en ze in grooten getale als soldaten naar Engeland verkochten. Mayer Amschel wist door rijke giften aan vorstelijke raads- hederen andere bankiers te verdringen. Hij kocht de Engelsche wissels en zette de ont- ,vangen gelden weer uit in den vorm van Rtaatsleeningen. In het Frankforter Ghetto, in de Juden gasse was het ouderlijk huis waar uit het huwelijk van Mayer Amschel en Gudula Schnapper vijf zoons en vijf dochters werden geboren. De dochters huwden met geloofs- genooten en verdwenen, maar de vijf zoons bleven met elkaar in nauw verband. Om het Europeesche operatie-terrein beter te kunnen overzien vestigden zij zich in verschillende plaatsen, Frankfort, Londen, Parijs, Napels weenen. Hier richtten zij de bankiershui- zen op, die gezamelijk vele jaren door de macht van het crediet het lot van Europa ivoor een groot deel in handen gehad hebben loen Napoleon na den slag bij Jena het v°rstendom Hessen door een zijner maar- Knalken liet bezetten was Mayer Amschel de tusschenpersoon, die de groote hoeveelheid oaar geld van den vorst naar zijn zoon Na- an zond, die zich inmiddels in Londen had gevestigd. hebben de Rotschilds dat alles met rente terug betaald om daarmede hun be- iroiiwbaarheid te demonstreeren. Door het hun toevertrouwen van groote ttPjtalen, hebben de vijf Rothschilds reus- ige winsten kunnen maken en vooral ntnan is daarbij een der ondernemendste broeders geweest. Hij financierde Welling ton's leger en toen hij wist dat Napoleon den slag van Waterloo had verloren, snelde hij naar Londen, verkondigde daar Engelands nederlaag en toen alle papieren daalden liet hij in het geheim opkoopen. Toen den vol- genden dag de ware stand van zaken bekend werd, was deze Rothschild naar schatting 10 millioen pond rijker. Wanneer een staat geld noodig had wisten de broeders dat lang van te voren en Nathan was steeds de leidende geest. Zoo hebben zij zich tusschen 1813 en 1840 van de geheele staatsfondsen-markt meester gemaakt. Later interesseerden zij zich ook voor allerlei groo teondernemingen, maar doordat de staten, die geld noodig hadden zich meer en meer r .chtstreeks tot het publiek gingen wenden, verloren deze bankiershuizen in latere jaren voor een groot deel hun beteekenis, al heeft de naam Rothschild nog altiid een goeden klank in de financieele wereld. De broeders hielden het familievermogen bij een en de fa- milieleden trouwden meesta! onder elkaar De jongste Jacob of James Mayer, geboren in 1792 huwde met zijn nicht Betty Salomon, dochter van zijn broeder Salomon en was de grondlegger van het Parijsche huts. In dezen tijd speelt het blijspel van Rossier. Salomon roept de broeders in het ouderlijk huis bijeen om hun een groote leening aan den hertog van Taunus voor te stellen. De broeders zullen het geld verstrekken op voor- waarde, dat de hertog Salomons bekoorlijke dochter Charlotte zal trouwen. Noodgedwongen gaat de hertog, die het denkbeeld met een jodenmeisje te trouwen eerst belachelijk vindt, al is de bankiersfami- lie dan ook door den keizer in den adelstand verheven, op het voorstel van Salomon in en vraagt Charlotte ten huwelijk. Deze weigert echter en schenkt haar hand aan haar jongea oom Jacob wa,armede al Salomons grootheidsdroomen in rook ver- vliegen. Dank zij de troostwoorden van zijn moeder ziet hij ten slotte in, dat geld niet het hoogste is, dat jeugd en liefde ook hun rech- ten hebben en verzoent hij zich met dit fami- liehuwelijk. Het gegeven, grootendeels historisch, maar in een romantisch kleedje gestoken, is dus heel eenvoudig. Het komt bij dit stuk dan ook niet zoozeer op den inhoud dan wel op ty- peering en spel aan. Het gezelschap Saalborn beschikt over de goede krachten om prachttypen als de vijf Frankforters, een in den handel, maar ge- heel verschillend van uiterlijk en geaardheid voor het voetlicht te brengen. Johan Fiolet, Elias van Praag, Ben Lu cius en vooral Louis Saalborn en Bart Kreeft gaven een stel rasechte Rotschilds te bewon- deren. John Gobau als hertog, Oscar Tourniaire als vorst en Floor la Roche als graaf Fehrenberg speelden hun rollen voortreffe- lijk en van de dames mogen de gast mevrouw Sablairolles en Miep van den Berg genoemd worden. Vooral de eerste was als de oude eenvoudig gebleven moeder Gudula zeer goed, de laatste was een schat van een jo- dinnetje, die zeker een kroontje waard was. Ook de anderen, minder op den voorgrond tredend, gaven uitstekend spel en het was al- leen maar te betreuren, dat niet meerderen van de prestaties van het hier ter stede zoo gunstig bekend staand gezelschap genoten hebben. Decors en costumes er komt heel wat kijken om een hertogelijk park vol heeren en dames in 17 eeuwsche kleeding op het too- neel te kunnen brengen waren in bruikleen afgestaan door de Kon. Ver. Het Ned. Too- neel, dir. Dr. Willem Royaards en er ont- brak dus niets aan. De afwezigen hadden ongelijk. Het was een uitvoering, die zeker alien, die haar bijwoonden, voldaan heeft. TER HALL'S JUBILEUM-REVUE 1928. De tent van Kingsbergen op het Doelenveld was gisteravond nagenoeg uitverkocht. Wij hebben ook niet anders verwacht en constateerden met voldoening, dat het publiek ten voile heeft genoten. Vooral in zijn tipsy-scene was Buziau bui- tengewoon. Ook Kohler als Jozep Glazenmaker had een verdiend succes. Over de costumeering was maar een roep en wel die van algemeene bewondering. In aansluiting met hetgeen wij gister schreven willen wij nog opmerken dat in de eerste acte de scene waarin „de schaking" uit den tijd van onze grootouders wordt voor- gesteld en waarin de verstokte schoonvader door het kind in de wieg zich weer met het jonge paar verzoent, om de gevoeligheid1 van den opzet, de voile bdangstelling genoot Het tooneeitje, waarin de geesten ver- schijrien is door het schaduwen wel behoor- lijk fantastisch. De parodie op het Pension Rustoord met Buziau en Kohler als logeergasten is verma- kelijk, mede door de tooneeltrucs van A. de Meester. Onwiliekeurig denkt men hierbij ook aan Speenhoff's kostelijk gedicht „Zomers Buiten". Prachtig door de schitterende costumes is de finale van de le acte „Hu!de aan de Olym- piade". Aardig gevonden is in de 2e acte de voor- stelling „Faculteiten". Men maakt in deze acte ook kennis met Buziau als kampioen zwemmer en als handelsreiziger, waarin hij het juiste motto koos van „nooit opgeven". Een fijn tooneeitje in de tweede acte is ook de scherm-evolu'tie. De protestvergadering in verband met de Olympiade lijkt ons niet zoo geslaagd. Wij herinneren oils in dit verband een ver- kiezingsvergadering uit een van de vorige revue's waarbij een ieder, die voor humor voelt, onbedaarlijk zat te lachen. Ook r;u weer was het half twaalf eer men het wist. N.V. VEREENIGD ROTTERDAMSCH HOFSTAD-TOONEEL. Gisteravond ging bij het Rotterdamsch Hofstad-Tooneel in een bijna uitverkochte Harmoniezaal Madame Sans-Gene, tooneel spel in 4 bedrijven met een voorspel door Victorien Sardou. Vanavond wordt dit stuk herhaald en zal de Schouwburg zeker uitverkocht zijn. Men heeft hier te doen met een historisch stuk, vol pittige gezegden (ook voor dezen tijd) prachtige costumes naar teekeningen van Eduard Veterman vervaardigd op de ateliers van de fa. Mulder te Utrecht en van Maison de Paris te den Haag en decors en meubelen eveneens naar ontwerpen van den artisit Veterman op de ateliers van het Hofstad-Tooneel vervaardigd en bovendien met een stuk vol hofintriges. Niet minder dan 33 personen, waarvan een tiental een dubbele rol vervullen komen in dit stuk voor het mag zeker een too- neeldaad genoemd worden, dat dit stuk in Alkmaar gegeven wordt. Ook voor het oog is dit tooneelspel een lust. Het is de verdienste van dit gezelschap, dat het dit stuk opnieuw heeft ingestudeerd en op een wijze, dat het ook gewaardeerd wordt door menschen van onzen tijd. Deze personen uit 1811, het voorspel speelt in 1792 en brengt ons in kennis met het levendige Fransche volk voor de revolutie, om te doen zien, hoe de latere voorname per sonages, menschen van gewone alledaagsche beroepen waren, kan men zich moeielijk kleurig en keurig gekleed als ze zijn, in een auto denken, doch hun strijd om de vrouw is ook de strijd van tegenwoordig, al zijn de trucjes om elkander te bedriegen thans an ders. Juist om de jaloezie en den minnenstrijd wordt het stuk ook door den bedendaagschen mensch verstaan, al schiet die onwiliekeurig in een lach om de buitengewone vormelijk- heid waarin men zich in zekere kringen in die dagen bewoog. Ook om andere redenen brengt dit stuk contact tusschen het publiek en de personen uit het stuk. De zaal leefde gisteravond enthousiast mede toen de Hertogin van Dantzig, de vroegere madame Sans-Gene, de zusters van den keizer, in hun voorname gewichtig doe- nerij er eens flink aan herinnerde, dat het niets dan groote dwaasheid is om zich te geneeren voor wat men vroeger is geweest, omdat het er alleen op aankomt, dat men wat meer deed1, eervol verrichtte. Het was de aanwezigen uit het hart ge- grepen toen zij zelfs den keizer, die zich zoo bezorgd maakte, dat zijn hof bij de hoven in Europa in een bespottelijk licht zou komen te staan, er onomwonden op wees, dat al die oude adel, die nu, omdat hij de macht had voor hem boog als een knipmes, hem toch niet beminde en hem duidelijk maakte, dat voor alles noodig was ,dat hij de liefde van het volk, waardoor hij geworden was die hij was, niet verspeelde. Ook de riddelijkheid en ware vriendschap die van alle tijden zijn, wordt in dit tooneel spel aardig belicht, zoodat er volop reden is om van dit stuk te genieten. En dit vooral omdat het Hofstad Tooneel, dat dit tooneelspel onder leiding van Cor van der Lugt Melsert, die een uitstekende ty- peering van den Napolion-figuur gaf, blijk heeft gegeven dit tooneelspel met groote lief de te hebben ingestudeerd. Een waar tooneelspeler en wij vinden dit heel natuurlijk; speelt nog wat graag een costuumstuk omdat dit tot zijn verbeelding spreekt en hem in staat stelt zich als een mensch van vleesch en bloed te toonen. Dat het publiek, zoo nu en dan graag nog eens gen costuumstuk ziet is om dezelfde reden te verklaren. Het Hofstad Tooneel heeft dan ook goed gedaan met dit groote werk op zijn repetoir te nemen. Annie v. d. Lugt Melsertv. Ees vervul- de de titelrol, eertijdS door haar groote kunstzuster mevr. MannBouwmeester, met zooveel succes gespeeld, op uitnemende wijze en in een ruimte, als die van de Harmonie voldeed zij in deze rol uitstekend. Dat haar bloemen werdbn gebodCn had dan ook de voile instemming van het publiek. Het is niet doenlijk alle personen uit dit mooie werk te bespreken. Jan van Ees als Graaf von Nieppug, J. v. d. Linden als Fouche Hertog van Otranto, Piere Balledux als Maarschalk Lefebvre en Annie Brugman als Keizerin Maria Louise mogen echter niet onverroeld blijven Ook Eduard Palmers als dansleeraar, C. van Domme scuiztn als bediende van Lefevre en Willem Hnjsmans als kamerheer v dienst en niet het minst als tamboer in het voor spel, verdienen te worden genoemd, terwijl Henny van Merle als m .vr. von Bulow zeker niet vergeten mag worden. Over alle spelers trouwens niets dan lof. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 27 Aug. 1928. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij- vie per 100 stuks 1.504.30; Appelen per 100 K.G. 834; Augurken per 100 K.G. 6—/ 64; Bloemkool le s. per 100 stuks 10.40—/ 18.70; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 1.409.80; Druiven per 100 K.G. 60—/ 68; Kropsla per 100 stuks 1.103.60; Komkommers per 100 stuks 0.60—/ 5; Meloenen per 100 stuks 8— 52; Pieterselie per 100 bos 0.301.80; Postdein per dub. bakje 535 cent; Rabar- ber per 100 bos 26; Roode Kool per 100 K.G. 1.204.80; Selderie per 100 bos 0.40—/ 1.90; Spinazie per dub. bakje 1236 cent; Snijboonen per 100 K.G. 18.4034.60; Enkele Spercieboonen per 100 K.G. 20.80—/ 25.40; Dubbele Sper cieboonen per 100 K.G. 12.8019.80; Tomaten: A 10; B 8.40; C 3.80— 4.80; Wortelen per 100 bos 7.20—/ 9.30. Aanvoer: 2500 stuks Bloemkool; 1750 st. Komkommers; 7000 stuks Kropsla; 3500 st. Andijvie; 2850 K.G. Tomaten; 4250 K.G. Spercieboonen; 3250 K.G. Snijboonen. PURMEREND, 28 Aug. 1928. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 35 st. ktleine Fabriekskaas 51.50; 52 st. kleine Boerenkaas 54; 2 st. Goudsche kaas 49, in totaal 5800 K.G. handel Goed; 1457 K.G. boter 1.80—/ 2.50 per K.G Vee. 686 Runderen, w.o. 325 vette 0.80 1.10 per K.G.; 316 melk- en geldekoeien 1.50—/ 375, handel matig; 45 Stieren; 23 Paarden 100200, handel stug; 34 vette kalveren 1.201.40, hamdtel stug; 181 Nucht. kalv. voor de slacht 1040; voor defok/1029, handel vlug; 412 vette Varkens voor de zout 0.350.37; voor de slacht 0.390.42 per K.G., handel vlug; 103 Magere Varkens 18 38. handel stug- 151 Biggen 1420, handel vlusr: 617 vette Schapen 25—/ 36, handel stug; 940 Lammeren f 16—/ 23,1 handel matig; 40 Bokken; Kippeneieren 6 507.50; Eendeieren 6; Piepkuikens 0.102.50; 50 zakken Appelen 1.50— 3 per zak; 350 zak Peren 1.50—/ 2.50 per zak. Eierveiling. 3409 st. Eendeieren a 6.10; 28326 st Kippeneieren a 6.807.60; 437 st. Kippeneieren b 4.704.90. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Aug. 1928. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 1627; Biomkool 2e s. 2.40 3.40 per 100 stuks; Wortelen 2.20; Roode Kool 3—/ 5; Gele Kool 2.20— 4.40; Witte Kool- 4—/ 6.90; Uien 5.30 6.90; Drielingen 4.205.80; Nep 3.170—/ 14; Slaboonen 18—/ 23.90; Snijboonen 19.5023; Bieten 1.20 3 50; Tomaten: A 10.50; B 7.20; C 5.70; CC 1; Aardappelen: Schotsche Muizen 4.306; Schoolmeesters 4.80; Due of York 3.50—/ 3.60; Blauwe 5; Eigenheimers 44.20; Drielingen 2 4; Kleine 1.30—/ 1.40, alles per 100 Kilogram. Aanvoer: 6300 stuks Bloemkool; 1575 K.G. Wortelen; 63000 K.G. Roode Kool; 48000 K.G. Gele Kool; 67000 K.G. Witte Kool; 9000 K.G. Uien; 1100 K.G. Slaboo nen; 115 K.G. Snijboonen; 2700 K.G. Bie ten; 25600 K.G. Aarfdappelen; 5000 KG. Tomaten. NOORDSCHARWOUDE, 27 Aug. '28. Schotsche muizen 46.20; Duken 3.40 3.50; Eigenheimers 3.904.40; Bl. Eigenheimers 4.60; Drielingen 4.10 4.20; Spercieboonen 13.20f 22.20; Snijboonen 11.30—/ 11.50; Zilveruien 1.30—/ 1.40;Drielingen 9.80; Zilvernep 20.60—/ 20.70; Uien 5.40—/ 5.90; Drielingen 5.105.80; G. Nep f 13.20 14.30; Roode Kool 4.10—/ 4.60; Witte Kool 5.80—/ 7.20; alles per 100 K.G.Boswortelen 4.104.60 per 100 bos; Bloemkool le s. 12.5018.10; Bl. kool 2e s. 2.50—/ 2.70 per 100 stuks. Aanvoer: 35200 K.G. Aardappelen; 1000 K.G. Spercieboonen; 30 K.G. Snijboonen; 1100 K.G. Zilveruien; 32700 K.G. Uien; 10200 K.G. Roode Kool; 11200 K.G. Witte Kool; 1160 bos Boswortelen; 8400 stuks Bloemkool. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- ges'traat en aldaar te bevragen op alle werk dagen! tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 24, 25, 26, 27 Augustus 1928: rozenkransin etui, rijwielplaatje, haarspeldje, sleutels, mantelband, regenjas, zwempak en hand- doek, rozerkrans in etui. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 24, 25, 26, 27 Augustus 1928: ring met penningen, P. v. Heugten, Nieuwlandersingel 19; hamer, J. Visschei, Wildemanstr. 16; manchetknoop P. Kleymeer, Liefdelaan 35; badhanddoek met zwempak, Wed. Kremer, Kitsteeg 4; kinderhandtaschje, A. J. Kool, K. v. 't Veer- straat 60; zakmes, J. Winkelman, Metius- gracht 11; belastingpl. in etui, C. Fi. Schalk- wijk, Baanpad 1pak ^esmolten vet, M. Kle- verlaan, Bergen, Molenstr. 4; bankbiljet, J Klaver, Westdijk 17; touw met 2 sleutels, C. Zwart, le Kanaalstr. 18; bos touw, J. Deu- tekom, St. Pancras, Hondeweg; taschje met riem, H. Leemever, Oudegracht 281; rijwiel- bel. merk in etui, C. Piket, Kooltuin 29; rij- wielbel. merk in etui, A. de Wild, Heiiooer- dijk 4; dameshoed, W. Veldsti-a, Noorderkade 30; zilveren beursje, W. Groot, Kwakelpad 17; gouden broche, J. Schot, Ingelandstr. 9; grijze jockeypet, J. Fernee, Akersln. 17; huis- sleutel, J Fernee, Akersln. 17; band van een jas, H. Slot, Luttik Oudorp 33; zilveren broche, G. Thesing, Verl. Landstr. 29; kin- dermuts, H. Vet, Kl. Nieuwland 11; collier- tje, W. L. Bol, Omval 11; gouden damesrin- getje, H de Rover, 2e Tuindwarsstr. 2; lede- ren riem, H. Bleekedaal, Van Leeuwenhoek- str. 3; roode halsketting, M. Vergunst, Oudorperdijkje 43; zakmes, J. Kuiper. Ko- ningsweg 73. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. In plaats van kaarten. V e r 1 o o f d: JAN OTTEN Jzn. en MARIETJE SCHENK. Stationsweg 44, Meppel, 27 Aug. 1928. Kennemerstraatweg 135, Alk maar. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig, doch geduldig lijden, onze lieve zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, G. YLAANDBREN, Wed van C. AKKERMAN, in den ouderdom van ruim 59 jaar. A. GOVERS— AKKERMAN. JOH. W. GOVERS. Magnusstraat, Schagen. JACOB AKKERMAN T. AKKERMAN— VAN VEERSEN en Kleinkinderen. Oosterwijk. Schagen, 26 Aug. 1928. De teraardebestelling za! plaats hebben op de Algtm Begraafplaats te Alkmaar Woensdag a.s. om half drie. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven. Algemeene kennisgeving. DANKBETUIGINQ Voor de vele blijken van aeeine- ming betoond bij de ziekte en hel overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, den heer FREDERIK DE BOER Fzn., betuigen wij onzen hartelijken dank. Oudkarspel, 28 Augustus 1928 Uit alter naam, Wed. F. DE BOER— BORST. Arts, De andere huisartsen nemen waar. Direeteur Toonkunst, EMMASTRAAT 19, PIA\«LK§»EM. Aangifte voor leerlingen iederen dag van 12 tot 2 uur. gevraagd voor Maandag en Vrijdag. Adres: P. Krua-erstraat 9. gevraagd, goed kunnende rekeneiv Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen onder letter F 401, bur. van dit blad. gevraagd voor halve dagen met middagkost. Zondags vrij, bij J. LIND, Heerenstraat 5. Gevraagd een voor dag en nacht. Adres S. KOSTER, Cafe „D« Graanhandel", Luttik Oudorp 28, Alkmaar. gevraagd 1415 jaar. Bureau „Alkmaarsche Courant". Gevraagd een of llinke Noodhulp voor dag en nacht. Adres Mevr. KEUSS, Emma- straat 47, Alkmaar. NET MEISJE biedt zich aan voor voor dag en nacht, geen pension. Br. lett. C 398, bur. v. d. blad gevraagd, op de hoogte met mod talen steno-machineschrijven. Gebr. KLOOSTERBOER, St Pancras. Wordt gevraagd voor direct een nette bekend met de Banketbakkerij ell een AANKOMEND v.g.g.v., bij H. KLEIJBERG, Oud# Prinsweg 1, Bergen N.H. Gevraagd een nette aankomende Niet beneden 18 jaar. Bij D. Hoog» land, Castricnm. Gevraagd flinke AanbiedingenHOOGSTRAAT ft kan direct geplaatst vow bood« schappen eq opleiding ter drukker^ JUNG en v. d. HOEK, Yerdronken- oord 103. Aanmelden tusschen 6 en 7 unr. gevraagd voor vast wetk b$ VLESSING, Zakkenbandol, St. Annastraat. voor portretvergTootingen go* vraagd. Hooge pro v-iaie. Zelfr standige werkkring. Brieven onder lett. DjB99» bar. v. d. blftd.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 11