DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenland No. 20% Honderddertigsve Jaargang Dagelijksch overzichf. Dit nnmmer oesfaat an 2 bladeiw Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maandea voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnummers 5 cents. Directeur: G. tf. KRAK. 91AAIDAG Telef.nr. Administrate 3. Xtdefoonnr. Redactic 33. Postgiro 37060. PRUS DER GEWONE ADVERTENTl£Ni Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrflfmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerlj v/b HERMs. COSTER ft ZOON. Voordam CO. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 2? AUGUSTUS DE KONINGSKROON VAN ALBANIe. Den laatsten tijd gaan er weer tijdingen op, als zou Albanie weer een koninkrijk wor d-en en bedriegen de voorteekenen ons niet, dan zal binnen zeer korten tijd Achmed Zogoe den Albaneeschen troon bcstijgen. Bij deze as. troonsbestijging gaan onze gedachten on- willekeurig terug naar den tijd van voor den wereldoorlog. Het was, tijdens een der Balkanoortogen, dat Albanie zich onafhankelijk verklaarde, welke onafhankelijkheid einde 1912 door de groote mogendheden erkend werd. Een jaar later werd de monarchistische staatsvorm iDgevoerd en zoo kwam het, dat Wilhelm von led in 1914 den hem aangeboden kroon kon ;en. Albanie was dus een koninkrijk geworden. Maar dat wilde nog lang niet zeggen, dat nu alles rustig was i;: het land. Integendeel, op- stand na opstand brak uit, relletjes volgden elkaar op, het geheele land was cnveiliig. Toen volgde een periodte, die door ons Nederlanders als een droevige herinnering bewaard wordt. Om den opstand te bedwin- gen, werd het pas gevomde „koninklijke" leger van Albanie onder goede leiding ge- Bteld en eenige Nederlandsche officieren trok- Iren naar Albanie, om het gezag te helpen handhaven. Ieder weet, welke gevolgen dat voor ons land had. Een onzer beste officieren, overs te Thomson, sneuvelde in een gevecht tegen de opstandelingen. Toen kwam de groote wereldoorlog, en Albanie werd vergeten. Na een regeerings- tijdperk van een half jaar vluchtte Wilhelm von Wied En thans zal dan dat zelf de land weer een koning krijgen; Achmed Zogoe is de man, die de kroon voor zich opeischt. Als Skan- derbeg III zal hij over Albanie heerschen bij de gratie van Mussolini, wiens politiek de aanwezigheid van een willig werktuig aan de overzijde der Adriatische Zee gewenscht maakt Achmed Zogoe stamt (zoo schreef dezer dagen in de „Voss. Z." iemand, die langen tijd aan het Albaneesche „hof" heeft doorge- bracht) uit het huis Zogolli, het landschap Matja een wilde en tot 'voor korten tijd van de overige wereld geheel afgcsloten berg- streek, waar sinds onheugelijke tijden de der- Een strijdbare stammen der Bajraks huizen. Eerst door de Oostenrijxsche bezetting gedu rende den wereldoorlog werd dit gebied „ont- sloten". De bewoners zijn groote, sterlce men- schen, van zuiver Albaneeschen bloede. In dit woeste bergland is Achmed Zogoe geboren en opgegroeid; na den vroegtijdigen dood van zijn vader door een krachtige, ener- gieke moeder opgevoed. Hi] ontving slechts een primitief schoolonderv/iis; de drie jaren, welke hij te Konstantinopel op het Galata Serail Licee doorbracht, gaven hem het tenige geregelde onderricbt. Door eigen stu- die heeft hij echter vele lacunes in zijn kennis weten aan te vullen en, wat hem ontbrak aan wetenschappelijke vorming noodig voor de verwezenlijldng van zijn eerzuchtige plannen, werd aangevuld door zijn natuurlijke be- gaafdheid van staatsman, zijn aangeboren ilinkheid en dapperheid tezamen met de sluw- heid, wreedheid en onbedwingbaarheid van den Oosterling. Gedurende een twee-jarig verblijf te Wee- nen leerde hij de Europeesche vormen aan en de Duitsche taal spreken. „Zijn schoone en imponeerende verschijning en zijn natuurlij ke voornaamheid maken hem tot een inne- raende persoonlijkheid, waarmede echter zijn hardvochtigheid, zijn trouweloosheid en zijn tekort aan rechtschapenheid tegenover alien, die zich niet aan zijn wil onderwe'pen en zijn plannen en wenschen dwarsboomen, in scher- pe tegenspraak staan." Tien jaren geleden was deze ongeveer 24- jarige jongeman nauwelijks buiten de gren- zen van zijn stamland bekend. Korten tijd daarna werd zijn naam gtnoemd bij de ver- iriiving van Serviers en Italianen uit het land; een jaar later was hij minister van binnenlandsche zaken; als 28-iarige, premier, verdreven, wederom tot macht gekomen, op 31-jarigen ieeftijd staatspresident, chef van de regeering en van het leger hard op w°g naar zijn ideaal, de vestiging van een dynastie. Ongetwijfeld een voorbeeldelooze carriere, weike Achmed Zogoe, die gaarne Napoleon- ■ische allures aanneemt, gemaakt heeft, sinds Essaa pasja, Prenk Bib Doda en Ismael Ke- inal bey, tot de sterkste en interessantste fi- guur in de jongste Albaneesche geschiedenis. Thans zal men moeten afwachten, wat deze absolute vorst en prachtlievende heerscher fflct zijn macht zal doen in het belang van zijn verarnid en achterlijk volk, tot dusver zoo wars van elke vrijheidsbeperking en over- beeisching. En welke houding hij verder zal aannemen tegenover den Italiaanschen beschenner en 'tiggesteun. Zal koning Skanderbeg blijken een egois- JiKh heerscher en tiran te zijn, slechts be- ,j3cht op esggn voordeel, of koegtert bij inder- daad wijdere idealen, zooals wel beweerd wordt, n.l. die om zijn land tot een welvarend en vrij gebied, en zijn volk gelukkig te ma ken? Daarop kan slechts de toekomst het ant- woord geven. DU1TSCHIAND. DRIE PERSONEN BIJ ONGELUK TIJ DENS WEGWEDSTRIJD GEDOOD. Bij een wegwedstrijd in Hessen-Nassau ■kwam een wielrijder, die de renners vergezel- de, nabij Oppenheim in botsing met een mo- torrijder. De fietser, die zich in den zijspan- wagen bevond, werden gedood. „DR. MABUSE'S" GASTEN. Een paar maanden geleden is de beruchte inbreker fritz Bergemann, na uit het tucht- huis te Brandenburg te zijn ontvlucht, in een tuinhuisje te Lichtenfelde een voorstad van Berlijn door de Schupo weer gesnapt en na een apwindende jacht ingerekend. Berge mann, dien zijn kornuiten „dr. Mabuse" noemden, vermoedelijk naar een filmfiguur met hypnotische eigenschappen, had in het huisje, dat cen vriendin van hem toebe'hoorde een afscheidsfuif aangericht. Hij was n.l. voornemeus Berlijn, waar de grond hem te warm onder voeten werd, te verlaten en te Leipzig zijn onguur bedrijf voort te zetten. De gasten, die al gauw beschonken werden, maakten echter zonveei lawaai dat de politie zich met de fuif bemoeide en een goede vangst deed, echter n'et dan nadat dr. Mabuse een paar i evolve? s cp zijn vervolgers had leegge- schoten Viijdag nu htbben drie vrienden van Berge mann te Berlijn t-vechtgpstaan, n.l. de vrien din die den misdadiger verborgen heeft ge- houden en twee mannen die voor de ingre- cfienten van de fuif hadden gezorgd door ze zoowel spijs als dran'k te stelen. De straf- fen vielen nog al zadrt uit: van 5 tot 2 maan den gevangenisstraf en 70 mark boete. Bergemann zelf moet nog terechstaan. Hij zal er wel niet zoo makkelijk afkomen. ENGELAND. DRAMA IN DEN DIERENTUIN. In het nachthok van de olifanten in den dierentuin te Londen is een gebouwtje getim- merd voor de bewakers, die's nachts ten ge- tale van twee aanwezig moeten zijn. Zater- dagmorgen werd de eene bewaker, Said Ali, een Burmees en sinds vele jaren de vriend van duizenden kinderen, stervende naast zijn krib- be gevonden met een bebloed pikhouweel naast zich. Gedurende de overbrenging naar een ziekenhuis is de man overleden. Op eenige afstand buiten het gebouw werd de jeugdige bewaker Sadi Wee, ook een Indier, bewuste- loos gevonden. Hij kon nog niet verhoord worden; de politie tast nog in het duister, of de mannen elkaar hebben aangevallen, dan wel dat zij vechtende olifanten hebben willen scheiden en daarbij gewond zijn. Een der oli fanten heeft jongen en was al eenige dagen zeer gevaarlijk. Sadi was de oppasser der kleine olifantjes. GRATIE VOOR VEROORDEELDE ARBEIDERS. Minister Joynson Hicks heeft den koning verzocht om de 8 jeugdige mijnwerkers, die gedurende de algemeene staking een aanslag op den spoorweg bij Cramburton in Northum berland hadden gepleegd, met het doel den „Vliegende Schot" Londen—-Edinburgh te doen ontsporen, vermindering van straf te willen geven, zuiver als handeling van ge- nade, die geen precedent schept voor andere veroordeelden. De jonge mannen hebben ruim de helft van hun straftijd achter den rug. GRAFSCHENNIS. On Engelsche oorlogsgraven. Voigens een Exchange Telegraph-bericht zijn op het Engelsche soldatenkerkhof te Flete bij Hazebrouck 55 eiken kruizen, die binnenkort door grafsteenen zouden vervan- gen worden, gestolen. Het hoofd van de En gelsche commissie voor de oorlogsgevaren in Frankrijk heeft bij de politie een kiaeht inge- diend. DE VERDWENEN DOMINEE. Tegenstrijdige berichten. Dominee Hutchinson uit Essex, wiens ge- heimzinnige verdwijning wij gemeld heb ben, is zeer waarschijnlijk terecht. In een dorpje bij Dublin is een daar ronddwalend heer n.l. positief door menschen herkend, die den dominee van een vroegere stand- plaats in Ierland gekend hadden. De geeste- lijke schijnt aan zenuwoverspanning en ver- lies van geheugen te lijden, maar overigens mankeert hij mets. De politie wacht de komst van een getuige uit Doddinghurst af, om hem boven elken twijfel te identificeern. Uit andere bron komt 't bericht dat Hut chinson in Canada zou zijn. Hij moet zich op 4 Augustus te Cherbourg voor Quebec heb ben jngescjieept in de C.P.R.-boot Empress of France. Hij reisde 3de kl. en gaf zich op als settler. Zijn door de blade ngepubliceerde foto werd onmiddellijk herkend door een hof- meester van de boot, welke juist te Sout hampton is aangekomen. Hij had zich met zijn vollen naam opgegeven, doch zijn kwa- liteit weggelaten. Bij .aankomst trok hij zijn ambtsboordje aan. Hij is niet te Quebec ge- bleven, doch verder Westwaarts gegaan, mo- gelijk naar Toronto of nog verder, om te helpen bij de oogst. OOSTENRIJK. ITALIANEN IN OOSTENRIJKSCH TIROL GEARRESTEERD, We gens tabaksmokkelarij. Uit Weenen wordt aan de „Petit Parisien" geeld Nadat een reeks arrestaties van Oostenrij- kers aan de Italiaansche grens in de Tirool- sche Alpen en in Karinthie heeft plaats ge vonden, zijn thans de Oostenrijksche gendar mes ertoe overgegaan te Auss;erg-Gullgarten twee soldaten van de fascistische militie te arresteeren, die de grens in Oostelijk Tirol hadden overschreden, om zich frauduleus ta- bak te verschaffen. Zij zijn naar de gevange- nis van Silian Overgebracht. De Italiaansche consul heeft hun invrijheidsteMing gevraagd, maar er is nog geen besluit genomen. FRANKRIJK. DE AANKOMST VAN KELLOGG. Waarorn drie kwartier te vroeg? Stresemann en Poincare. Dat de txra trein uit Havre met Kellogg 45 minuten voor den tijd Parijs binnen liep, wordt officieel aan adminisrateve redenen toegeschreven. Dit is onzin. Men heeft den Amerikaanschen staatssecretaris blijkbaar op eigen verzoek een manifesiatie willen be- sparen. Misschien vreesde men onaange- naamheden van communstischen kant. Het is juist een jaar geleden, dat de terechtstel- ling van Sacco en Vanzeti hier de gemoede- ren tegen de Ver. Staten opzette. In geen ge- val is van eenig voornemen tot een vijandige betooging gebleken. Ook kan de overheid be- zorgd zijn geweest, dat de ontvangst door het publiek koeler zou uitvallen, dan men voor de Amerikanen wil weten. Dit alles is voorkomen door den trein drie kwartier te laten nhalen. De4 bij zulke ontvangsten ge- wone autoriteiten waren tegenwoordig, maar men had vergeten den Amerikaenschen ge- zant te waarschuwen. Het betrokken telefo- nisch bericht bereikte hem in bad. Myron Herrick kwam op het laatste oogenblik aan- draven om zijn minister aan de Fransche persoonlijkheden voor te stellen. Op het per ron van aankomst was een bescheiden ver- siering aangebracht Op deze manier ging de verwelkoming vrijwel onopgemerkt voor- bij. Een handvol reizigers en spoorbeambten was er getuige van. Enkele malen werd er een „leve Kellogg" geroepen. Men interesseert zich hier voorai voor de a.s. gesprekken achter de schermen tusschen Stresemann, Poincare en Briand. Naar men weet, is de Duitsche minister van buitenland- sche zaken nog oot met Poincare in aanra- kng geweest. DE A.S. TEEKENING VAN HET PACT. Zeve-en-veertig landen worden na de teekemng uitgenoodigd het pact te onderschrljven. Acht-en-veertig uur na de teekening van het ant-ooorlogpact van llKeogg, te Parijs op 27 dezer door vijftien landen, zullen zeven en-veertig andere landen zijn uitgenoodigd om het te oderschrijven. De Amerikaansche diplomaten zullen een afschrift van den tekst van het pact aan de regeeringen doen oe- komen waarbij zij zij geaccrediteerd en die niet oorspronkelijk het pact onderteekenen, met de uitnoodiging_ er zich bij aan te slui- ten. Daar de Vereenigde Staten geen betrek- kngen met Rusland onderhouden, zal dit door Frankrijk worden uitgenoodigd om het pact te onderschrijven. Persstemmen De bladen verwelkomen alen .hartelijk de onderteekenaars van het pact. De „Petit Journal" schrijft, dat de reis van Kellogg een nieuw bruggetje bouwt over den Atlan- tisehen Oceaan. De „Echo de Paris" schrijft hetzelfde en zegt dat het tot een accoord met betrekking o de schulden moet komen. Amerika moet in de onderhandelingen daarover een eerste rol spelen. De „Figaro" zegt dat indien Stresemann een goed Europeaan is, hij een nog beter Duitscher is. M-UITENDE RESERVISTEN? De communistische „Humanit6" maakt da geiijks melding van gevallen van muiterij en insubordinatie der momenteel voor oefenin- gen onder de wapenen zijnde reservisten. Zoo meent het blad te kunnen mededeelen, dat dezer dagen een manifestatie heeft plaats ge- had in het kantonnement van Bitsch, waar het 168ste R.I. en de reservisten van drie an dere regimenten zijn geconcentreerd. Toen Maandagavond een onderoificier van het ac- tieve regiment wegens zijn slechte houding bij het appel gerapporteerd werd, protesteer- den, voigens het blad, de reservisten op ener- gieke wijze en zongen de „Internationale". Toen een der reservisten in de gevangenis werd opgesloten, trokken de mannen in geslo- ten colonnes naar dit gebouw, onder het zin- gen van revolutionaire liederen. De directeur der gevangenis capituleerde toen en stelde den arrestant in vrijheid. Ten slotte zouden de militairen, die tegen de rebelleerende re servisten ometsen optreden, met hen gemeene zaak gemaakt hebben,. JAPAN. SAMENZWERING TEGEN DE KEIZERLIJKE FAMILIE. De „Daily Telegraph" maakt melding van een politiek-religieuze samenzwering in Ja pan, die gericht is tegen de keizerlijke fami- lie. Men zal zich herinneren, dat de Japan- sche politie in April e'en groot aantal commu- nisten heeft opgepakt en dat daarna een wet is tot stand gekomen, die gericht is tegen ondermijning van de staatsmacht. Tegelijk met de communisten zijn, wat niet bekend was gemaakt, een 385 propagandisten van ee nsecte, genaamd Tenri Kenjukai, opge pakt. Deze secte verzet er zich voornamelijk tegen, dat de Japansche keizerlijke familie de traditie handhaaft, dat zij van goddelijke afkomst is. Een groot aantal pamfletten werd verspreid en de secte vond voornamelijk aan- hangers onder de boeren. De eigenaardige vorm van den Japanschen Sjinto-godsdienst werkt het ontstaan van secten in de hand. De stichter, zekere Aijiro Onisji, die ook in handen van de politie is gevallen, legde aan zijn volgelingen de be- lofte van armoede op. Ieder moest zijn per- soonlijk vermogen afstaan, maar dit belette den leider niet om van het geld, dat zoo in de kas van de organisatie vToeide, voor zich- zelf een prachtig huis te laten zetten. Door de actie vande politie tegen de com munisten is men deze beweging op het spoor gekomen. Van de 350 gearresteerden zijn er een aantal na verloop van tijd weer losgela- ten, maar 180, waaronder de leider, zullen in den herfst tegelijk met de communisten voor den rechter verschijnen. ZUID-SLAVIe. STRAATBETOOGINGEN TE LAIBACH Naar uit Laibach gemeld wordt, hebben aldaar na afloop van de zitting van de Uit- voerende Commissie der Boeren-Democrati- sche Coalitie straatbetoogingen plaats gehad Een groote menigte bracht een ovatie aan de afgevaardigden, dr. Natschek en Pribitsche- witsch. Toen de politie de demonstraten wilde verdrijven, kwam het tot handgemeen. Ernsti- ge incidenten hebben zich evenwel niet voor- gedaan. ITALIe. ITALIe EN HET ANTI-OORLOG- VERDRAG. De voordurende spotternij over de onder- teekening van 't Kellogg-pact heden Maan- dag in Parijs verkeerde Vrijdag in een hefti- gen aanval op Woodrow Wilson en Kellogg. Wilson wordt een regelrechte idioot geonemd en Kelloogg zijn opvolger. Amerika is rijk aan Wilsons en zoodra de eene sterft is er een Kellogg om zijn plaats in te nemen, aldus de „Impero". Termen als „vredesapostels" worden op ironische wijze in de geheele Italiaansche pers gebruikt. Kel logg noemt men „zwijgzaam en bemoeiziek". Met betrekking tot het feit, dat Mussolini niet den onder-minister van Buitenlandsche Za ken, Signor Grandi, ter onderteekening van het pact naar Parijs gezonden heeft, ver- klaart de „Impero": ,,'t Was verstandig van Italie den onder-minister van Buitenlandsche Zalcen ook maar niet lastig te vallen voor de onderteekening van zoo iets, maar er zich mee te vergenoegen zijn ambassadeur Graaf Manzoni dit te laten doen, waardoor het het minst lastig gevallen werd. Manzoni zal maar een korte wandeling behoeven te doen vanaf de Italiaansche ambassade naar den Salon des horloges". Het heele Italiaansche standpoint wordt door dit citaat weergegeven. Italie is van meening, dat het anti-oorlogver drag de internationale politieke spanning niet zal verminderen, doch integendeel die zal ver- scherpen. Mussolini zelf heeft ieder commentaar aan- gaande het onderteekenen van het pact ge- weigerd. RUSLAND, TOEZICHTLOOZE KINDEREN TE ST. PETERSRBURG. Bij een onderzoek, dat te St. Petersburg werd ingesteld in verband met de sterke toe- neming van het aantal z.g. toezichtlooze kin deren is, naar de Krasnaja Gazeta mede- deelt, gebleken, dat zich daaronder ook vek kinderen bevinden, de wel degelijk een odder- lijk huis hebben en nog wel in de stad St. Petersburg zelf. Voor het grootste deel zijn dit kinderen uit bedelaars-families afkomstig, die door ihun ouders voor bedelarij1, diefsta' enz. worden geexploiteerd en zich bij de ben< den zwervende kinderen aansluiten, om met meer succes werkzaam te kunnen zijn. HeJ gemeentebestuur heeft thans besloten, tegen deze en dergelijke vormen van kinder-exploi. tatie zeer streng op te treden en heeft reeds een aantal arrestaties onder de ouders van zoodanige kindexen l^ten uitvoeren. AMERIKA. ONDERGRONDSCHE TREIN- ONTSPORING. A Bij hit derailleeren van een trein van de ondergrondsche spoor aan het station Times Square te New York werden 20 personen ge dood en omstreeks 50 gewond. Het is onmogelijk bijzonderheden te ver- nemen en het juiste aantal slachtoffers, daar de politie het station heeft afgezet. Een Wolffbericht meldt nog, dat tot dusver 12 gewonden naar het gasthuis zijn overge bracht. Politie en brandweer werken hard aan de bevrijding der opgesloten passagiers. Zeventien dooden en 150 gewonden. Het is thans vast komen te staan, dat er biji de ontsporing van den trein veroorzaakf door het verzetten van een wissel, toen de trein het spoor nog niet had verlaten 17 menschen zijn gedood en 150 gewond. De trein was stampvol met menschen, die van hun werk naar huis gingen. De zesde en zevende wagen liepen tegen den muur van den tunnel. De menschen vochten als dieren om er uit te komen; de kreten der stervendeu en gewonden waren verschrikkelijk. Reeds 23 dooden en 172 gewonden, waarvan 20 in tevensgevaar. Nader meldt men: Zaterdagavond waren 23 lijken geborgen en 172 personen naar zie- kenhuizen gebracht. Twintig gewonden ver- keeren in levensgevaar. Het opruimingswerk zal nog ten minste 48 uur duren en het is niet onmogelijk, dat nog meer slachtoffers gevon den zullen worden. De politie heeft een wissel'.' wachter. Baldwin genaamd, gearresteerd. Een Wolffbericht geeft nog de volgende bijzonderheden over het ongeluk: Het onder grondsche station Timessquare te New York, dat 500 meter lang is, werd door het afslui- ten van den electrisChen stroom, nadat het on geluk gebeurd was, voor het grootste deel in het duister gehuld. Terwijl de onder het klet- teren der ijzeren onderdeelen en het breken der ruiten om haar leven wostelende men- schenmassa zich uit den tunnel en uit den trein naar buiten poogde te werken, gingen dokters aan het werk om de uit de wagens g»- haalde gewonden te helpen. De meeste had den arm- en beenbreuken en inwendige ver- wondingen opgeloopen. Toen ten slotte een noodverlichting was aangebracht, kon men het terrein van den ramp eenigszins overzien.' Mededeelingen van ooggetuigen. Een ooggetuige van het ongeluk deelde voi gens een Exchange Telegraph-bericht mede,; dat zich ongeveer 200 menschen moeten heb ben bevonden in elken wagen van den trein; die uit 10 wagens bestond. De trein verliet het station Timessquare en 7 rijtuigen hadden een bepaalden wissel gepasseerd, maar de achtste wagen ontspoorde; deze werd tegen een zware stalen pi-laar in het midden van de tunnel ge- slingerd. 1 Er brak brand uit, maar deze was snel ge- bluscht. Oogenblikkelijk werd de stroom uit- geschakeld en men hoorde in het duister eeo angstwekkend geschreeuw en gekerm. Er«ontstond een paniek en ieder, die niet ge wond was, poogde weg te komen. Ook op het station maakte zich een paniek van de men schen meester. Toesehouwers verklaarden, dat zij menschen zagen, die onthoofd waren en vele anderen, die onder den trein lagen. On-' danks de panjek waren de menschen echtef niet in staat om voor hun lijfsbehoud te vech- ten, daar ze zoo dicht op elkaar gepakt zaten in de stampvolle wagens. Het ongeluk ge; beurde juist op het drukke uur. Vrouwen vie; len in zwijm; men hoorde hysterische kreten en daar tusschen het gekerm van de gewon-. den. Sommigen wisten' uit de wagens te komen door de ruiten te verbrijzelen. Naar vermoed wordt, zijn velen op de rails en onder de vol>' gende wagens gekomen. Ooggetuigen zeiden, dat door de kracht van, de botsing het ontspoorde rijtuig tegen een pi'laar in de tunnel in tweeen brak en daar- door losgerukt werd1 van de wagens ervoor.' De voorste helft werd nog een 60 meter voort- gesleurd, terwijl de achterste helft door <fc twee volgende wagens in elkaar gedrukt werd,' Van alle kanten werd dadelijk hulp geboden. Passagiers pit een anderen trein, die juist aankwam. waaronder kaoitein Byrd.,de„tK#igB- ALKMAARSCHE CODRANT f'''; tj§ DE WILD Telet. 34 en 35. Laat over de Boterstreat, Beroemde Miele, Schmidts, John's, Waseh- en Wrlngmachlnee. Alleen kwaliteltsartllcelen an goedkoop.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1