DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. s. KROBI BuifenHand DE WILD ffo. 203 Dif Hammer besfaaf nil 2 blade a. Honderd dertigste Jaargang 1928 Abonnomentsprijs tolj vooruitbetaling per 3 raaanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruluitC. Brieyen franco N.Y. Book- en Handelsdlr. T.h. Herns. Coster Zoon, Voordam C9, TeL Administr. No. 3. Redactie No. 33. DINSDAtt Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteui Tj. N. ADEMA. 27 AUGUSTUS Dagelijksch overzichi. DE ONDERTEEKENING VAN MET KELLOGG-PACT. De plechtigheid op de Quai d'Orsay; dr. Stresemann de eerste, die het pact teekentde Engelsche pers. Gisteren is de groote dag geweest, de dag, die zal worden opgeteekend in de geschiedboe- fcen als een gouden datum, als een historische dag! Het was die der onderteekening van het anti-oorlogsverdrag. Het anti-oorlogspact! Reeds dikwijls heb ben we geschreven over dit onderwerp, omdat de inhoud en het doel van dat verdrag van verstrekkene gevolgen kunnen zijn. Immers, de oorlog is in de ban gedaan, dat was de groote beteekenis van het verdrag. Zou dat doel bereikt zijn? Zouden de oor- logen tot het verleden behooren? Het is te mooi, om het te gelooven. Vroeg of laat zal het zeker weer tot een uitbarsting komen en zullen de landen, die het pact thans ondertee- kend1 hebben, elkaar bestrijden, als bestond voor hen geen anti-oorlogsverdrag. Een ideaal dus, onbereikbaar voor de men- ichen? Een ideaal, dat geen werkelijkheid worden kan? Het is te vreezen. Maar dat alles neemt toch niet weg, dat het Kelloggwerdrag een groote stap in de goe- de richting is. Het was gistermiddag druk op de Quai d'Orsay, waar de onderteekening plaats vond. Een geweldige menigte had zich voor het ge- bouw verzameld. In de zalen straalde het licht van de prachtige luchters. Tegen 12 pi- laren voor het front van het gebouw waren de banieren en vlaggen der Fransche republiek bevestigd. Te 2 u. 15 werden de deuren naar de zalen wijd geopend. Als eerste gevolmaohtigde on- derteekenaar van het verdrag trad te 2 u. 30 de staatssecretaris der Vereenigde Staten, Kellogg, die vergezeld was van den Ameri- kaanschen gezant te Parijs, binnen. Gezamen- lijk volgden hierna de hooggeplaatste ambte- naren van de Quai d'Orsay, met aan de spits de secretaris-generaal Berthelot, gevolgd door de Men van het Fransche kabinet, de presi- denten der Kamer en talrijke afgevaardig- den en senatoren. Dan kwamen de afgevaar digden van Canada, de Italiaansche graaf Maiizoni, de Japansche graaf Oesjida en de ministers van buitenlandsche zaken van Tsje- choslowakije en Polen. Te 2 u. 45 verscheen minister-president Poincare, daarop trad Hymans, de Belgische minister van buiten landsche zaken, binnen. Te 2 u. 50 kwam er beweging in de vol spanning wachtende mas- sa: dr. Stresemann, de rijksminister van bui tenlandsche zaken van het Duitsche rijk, kwam in een Mercedes-auto tot voor het hor des rijden. De chauffeur en de naast hem zit- tende palfrenier waren in het wit gekleed. Aan de linkerzijde van dr. Stresemann had de Duitsche gezant von Hoesch plaats geno- men. Beide diplomaten stapten uit de auto en begaven zich in het kabinet van Briand, die de gasten hartelijk welkom heette. Precies te 3 uur ving de plechtige zitting aan. Briand1 verscheen in de uurwerkzaal, ge volgd door de afgevaardigden der verschil- lende mogendheden. Aan de rechterzijde van Briand namen de vertegenwoordigers plaats van Duitschland, Belgie, Italie, Japan, Polen £n Tsjechoslowakije, aan de linkerzijde van den Franschen minister namen de vertegen woordigers van de Vereenigde Staten, Enge- land, Canada, Australie, Nieuw-Zeeland, Afrika en Ierland plaats. Op het oogenblik dat de zoeklichten werden ontstoken en de filmoperateurs hun plicht deden, verhief Briand zich van zijn zetel voor het houden van een lange rede, die in diepe aandacht aan- gehoord werd. Zijn peroratie werd langdurig toegejuicht. Na de Engelsche vertaling van zijn rede, las Briand het verdrag voor, waar- op hij de afgevaardigden verzocnt tot de tee- kening over te gaan. Dr. Stresemann was de eerste der staats- fieden, die de acte met een gouden pen onder- teekende. Nadat hij onder een gespannen stil- te der aanwezigen aan de tafel had plaats ge- nomen en zijn handteekening geplaatst had, klaterde plotseling het applaus op, dat in kracht toenam toen de minister zich weer naar zijn zetel begaf. De vertegenwoordigers der overige tot de onderteekening van het verdrag uitgenoodigde staten plaatsen hierna in al- phabetische volgorde hun handteekening. Bij deze plechtigheid oogstten vooral Briand en Kellogg veel biival Benesj waskle laatste, die teekende. Het was toen vijf minuten voor vier. Om half vier was Stresemann opgestaan om zijn handtee kening te plaatsen. Om 4 uur was de plechtigheid geeindigd. Het pact was geteekend. De oorlog is in de ban gedaan De Engelsche ochtendbladen wijden aan de onderteekening van het Kellogg-pact lange hoofdartikelen waarin op de beteekenis van het Verdrag voor den Wereldvrede wordt ge- wezen. De Times is van oordeel, dat de terughou- denheid, welke het pact in de Vereenigde Sta ten ontmoet, beslissend is. Door deze terug- noudendheid heeft het verdrag weinig meer Waarde dan een op een vredesconferentie aan- genomen resolutie. De ratificatie echter van oe onderteekening door den Senaat te Was- "tngton zal beteekenen dat de V. S. zich tot bet IfiJgen van een nieuwe politiejse richtlijn Noord-Hollandsche Stoouwasscherlj van bericht dat de nieuwe Prijscourant van 1 Sept. a.s. voor de clientele een groote verbetering aangeeit verplicbten. Het verdrag beteekent de collec- tieve bevestiging van een nieuw soort politiek. De Daily Telegraph wijst erop, dat het ar- beidsveld, dat nog braak ligt, zoo groot en zoo weinig ontgonnen is, dat niemand weet, welke nieuwe ideeen het pact kan bevorderen en ontwikkelen. Van de liberale bladen verklaart de Daily Chronicle, dat zeer veel zal afhangen van de atmospheer, die uit het verdrag zal voortko- men en ook van het vertrouwen, dat de onder- teekenende staatslieden zelf bij de leden te verstrekken collectieve toezeggingen aan den dag zulln leggen. E>it vertrouwe nkan slechtf op een wijze bewezen worden, n.l. door de bereidheid de bewapeningen te verminderen en de demonen van vrees en wantrouwen te vrdrijven. CHINA. HET BANDIETISME. Ernstige troebelen te Tsjifoe. Een poging te Tsjifoe gedaan om 200 sol- daten af te danken, wier trouw bij de autori- teiten te Tsjifoe onder verdenking was, is op bloedvergieten uitgeloopen. Te Tsjifoe hebben n.l de autoriteiten zich nog niet onderworpen aan de nationalistische regeering. Bij het tref- fen zijn honderd menschen gedood, in het bii- zot der aan den kant van de gewantrouwde soldaten. Diegenen van de 200 soldaten, die ontsnapten, gaan nu de zwervende roover- benden versterken, die voor het meeren- deel uit afgedankte soldaten bestaande het platteland afstroopen. DUITSCHLAND. DOOR DJ.N TREIN VERMORZELD. Een Duitsch vliegster verongelukt. De Duitsche vliegster mevrouw Helene Zems in Zondag op het station Hasserode in den Harz op verschrikkelijke wijze om het leven gekomen. Zij bracht een vriendin naar den trein, bleef even zitten praten en bemerk- te het signaal van vertrek niet. Zij trachtte. daarop uit den reeds in beweging zijnde trein te springen, en kwam onder de wielen. Toen de trein tot stilstand was gebracht, bleken hoofd, armen en beenen van den romp ge- scheiden. AANSLAG OP EEN TREIN. Zondagavond te ongeveer halftien heeft men een poging gedaan den trein Zeitz Naumburg te doen derailleeren door de lijn te versperren. Doer de waakzaamheid van den machinist kon echter een ontsporing van den trein op het laatste oogenblik voorkomen worden. De crimineele politie onderzoekt de zaak. De directie der Rijksspoorwegen heeft een belooning van 1000 Mark uitgeloofd voor het vinden van den dader. BRAND IN DE HAMBURGER HAVEN. Boos opzet in het spel? Voor de derde maal binnen twee maanden tijd heeft in de Hamburgsche haven een ge weldige brand plaats gehad, ditmaal in een pakhuis van de firma Von der Heyden. Ruim 600 balen katoen, 200 balen jute, 150 zakken salpeter en een groote partij benzine werden een prooi der vlammen. De schade bedraagt meer dan een millioen mark. In Hamburg gelooft men, dat deze reeks van branden niet aan toeval is te wijten, maar dat hier opzet in het spel is. BELGIe. MISDAAD TE EECKEREN. In den laten avond van Zaterdag is in het vrije veld te Eeckeren IF Antwerpen 'n ver schrikkelijke misdaad ontdekt. Het 23-jarig meisje Maria, dochter van den gepension- neerden spoorwegbeambte Jansens te Eecke ren, was des avonds nog laat van huis ge- gaan om gras te snijden. Zij ging weg in de richtign van het gehucht Langenberg, al- waar zij ten minste het laatste is gezien. Het werd reeds laat, doch zij keerde niet in de ouderlijke woning terug, waarom de huis- genooten ongerust werden. Het meisje stond bekend als een zeer stil en bescheiden meisje, dat nimmer laat uitbleef. De vader en eenige bereidwillige buren begaven zich dan op zoek. Men zocht eerst vruchteloos, tot men eensklaps op het lichaam van het meisje stootte, dat ontzield op den grond lag, circa 25 meter opzij van den weg in een aardap- pelenveld Afschuwelijk echter was de toe- stand waarin men haar aantrof. Geheel van bloed doordrenkt, vol sneden over't lichaam, de kleederen in wanorde, lag zij bewusteloos op den grond. De bodem rondom toonde tal rijke sporen van een hevig gevecht, dat zich hier had afgespeeld. Verschillende aardap- pelstruiken lagen uitgetrokken en vertreden. Daar't flink eereeend had. waren de spo ren al eenigszins vager geworden. Het meis je werd op een kruiwagen naar huis gere- den Oogenblikkelijk werd de politie gewaar- schuwd, alsmeae eenige doktoren uit den omtrek. Zij onderzochten haar en ontdekten een menigte verwondingen. Het meisje ver- keerdte in levensgevaar. Het aangezicht was geheel gekerfd, het oog doorgesneden, de neus op twee plaatsen gebroken, de armen en beenen gekerfd, terwijl eveneens een her- senschudding werd geconstateerd. De politie van Campenhout stelde het eerste onderzoek in. Aangezien het meisje niet ondervraagd kon worden, tastte men volkomen in het duister. De verwondingen schenen met een sikkel te zijn toegebracht. Sporen aan de keel wezen er eveneens op, dat er een po ging gedaan was om haar te wurgen. Het Antwerpsche parket, dat spoedig eveneens v/as ontboden, was nog terzelfder avond ter plaatse. Op last van de justitie is het meisje naar de Sint Vincentius kliniek te Antwerpen ver- voerd. In het geheel werden er 50 verwon dingen vastgesteld. FRANKRIJK. HET ANTI-OORLOGSPACT. De rede van Briand. Briand hield v6or de onderteekening van het pact een lange rede, waarin hij op wel- sprekende wijze uiting gaf aan de dankbaar heid van alien tegenover Kellogg, Chamber lain en Stresemann, wier onvermoeide krachtsinspanning, loyaliteit en toewijding ten aanzien van de zaak des vredes hij ver- heerlijkte. Briand betoogde, dat de gebeudte- nis een nieuwen datum aangeeft in de ge- schiedenis der menschheid. Voor den eersten keer is op een algemeen, volstrekt plan een verdrag waarachtig gewijd aan de vestiging zelf van den vrede, waardoor een nieuw recht wordt ingewijd, los van alle politieke gebeur- lijkheden. Het steunt op premissen in plaats van conclusies. Het pact van Parijs kan en moet zijn een waarachtig verdrag van eens- gezindheid. De bijzondere verdragen, voort- gekomen uit Locarno en bestemd om den po- litieken vrede te waarborgen in een bepaald gedeelte van Europa, konden geen aan- spraak maken op het karakter van universi- liteit, gelijk dat van het pact. Briand zong sterk den lof van het werk van den Volkenbond, een machtige instel- ling, die nut zou trekken uit het pact en het een soort algemeene herverzekering verleent. Voor het eerst wordt bij een plechtige han- deling, die de eer der groote naties genie*, welke alle een zwaren tijd van politieke wor- stelingen achter zich hebben, de oorlog zon- der voorbehoud afgewezen voor zoover hij een instrument is van nationale politiek, d. w. z. in zijn meest-specifieken en meest-ge- duchten vorm: den zelfzuchtigen, willekeurl- gen oorlog. In den vervolge onwettig ver- klaard, wordt hij buiten de wet gesteld. Hij stelt den overtreder, die dit loochent, bloot aan de waarschijnlijke vijandschap van alle contractanten. De instelling van den oorlog wordt aldus rechtstreeks in haar wortel aan- getast. Bevrijd van een dergelijk servituut, zullen de onderteekenaars zich er langza- merhand aan gewennen niet meer het begrip prestige en de nationale belangen te ver- eenigen met geweld. Dit psychologische feit zal bijdragen tot een werkelijke stabilisatie van den vrede. De tallooze moreele adhaesie- betuigingen der staten, niet slechts van de onderteekenaars, geven reden te meenen, dat het pact op veel grooter schaal dan schijnt de belangstelling der menschheid heeft. Het pact wekt in de wereld een sterke hoop. Het zal onze heilige plicht zijn, voortaan al het mogelijke en noodige te doen, opdat deze hoop niet wordt teleurgesteld. Het is thans en gedenkwaardig uur. Het geweten der volken, gezuiverd van nationaal egoisme, zoekt oprechtelijk de rustige gebie- den, waar de menschelijke broederschap zich kan uiten in den harteklop zelf. Alle volken hier vertegenwoordigd hebben in den jong- sten oorlog hun bloed op het slagveld ge- plengd. Ik stel u voor aan al onze dooden uit den grooten oorlog de gebeurtenissen op te dragen, waaraan wij ons thans gaan wijden. TELEGRAMWISSELING TUSSCHEN COOLIDGE EN DOUMERGUE. Naar aanleiding van de onderteekening van't Kellogg-pact zond Coolidge aan Dom mergue een telegram, dien hij verzocht zijn gelukwenschen over te brengen aan de geae- legeerden. Hij wijst in het bijzonder op den Franschen oorsprong van het pact, dat een vooraaam document is in de geschiedenis der beschaving. In zijn antwoord zegt Briand, dat Frank- rijk zich verheugt de gedelegeerden te ontvan- gen en niet de pogingen van Coolidge en Kellogg met het oog op het sluiten van het pact vergeet. Doumergue zegt overtuigd te zijn, dat de daad van heden in overeenstem- ming is met de diepste aspiraties der mensch heid. Briand ontving talrijke gelukwenschen. ENGELAND. DE ONTVANGST VAN KELLOGG TE DUBLIN. De Vrijstaatsche regeering treft mtgebrei- de toebereidselen voor een luisterrijke ont- vangst van Kellogg bij diens bezoek aan Ier land, welke het erkentelijkheidsbetoon zal zijn voor de hartelijke verwelkoming, die aan pre sident Cosgrave in de Vereenigde Staten ten deal is gevallen. bij zijn aankomst te Kings town Donderdag, zal Kellogg door alle mi- TELEFOON 34 EN 35 LAAT, OVER DE BOTERSTR. IMPORTEURS DER BEKENDE VUURVAST GEEMAILLEERDE HAARDEN EN KACHELS IN D1V. KLEUREN, RIJKE SORTEERINQ Alleen kwaliteitsartikelen en toch goedkoop nisters die aanwezig kunnen zijn, begroet worden. Te Dublin wordt een groot banket voor hem aangericht, dan zal er een receptie zijn en ook een tuinpartij bij gouverneur- generaal Mc Neill waarop ook de Britsche en Iersche journalisten zuil'len verschijnen, die te Dublin de vergadering van het Instituut van journalisten bijwonen. EEN ONGELUK IN HET EUSTON STATION. De sneltrein, die 9.45 uit Manchester ver- trekt, ie gisteren bij zijn aankomst te 1.15 te Londen door weigering of te laat aanzetten van de remmen dit wordt nog onderzocht tegen de stootblokken in het Euston Sta tion gereden, die geheel vernield werden. Door den schrok braken de ruiten in de eer ste vier of vijf wagens allemaal en verbin- dingsdeuren werden ontzet, zoodat de reizi- gers eenige moeite hadden uit den trein te komen. Door glasscherven en botsingen zijn eenige rezigers gewond, maar niemand em- stig. De locomotief, die, gedeeltelijk op het perron kwam te staan, is zwaar beschadigd. ITALIe. ITALIe EN DE ONDERTEEKENING VAN HET KELLOGGPACT. Zelfs op den dag van de onderteekening van het anti-oorlogsverdrag, nu alle volkeren hun waardeering toonen voor het vestigea van den vrede op een hechtere basis, heeft Italie zijn houding van onverschilligheid je- gens het pact niet gewijzigd. Teverge Ts zal men de Italiaansche pers doorkijken naar een toejuiching van 't Kellogg-pact. Integen- deel, waar de leidende bladen zich vandaag van ieder comraentaar ten opzichte van het pact onthouden, lanceeren minder belangrij- ke bladen ironische opmerkingen over het verdrag, dat niet het minste belang heeft, volgens hen. Alfredo Signoretti, een van de beste fascis- tische schrijvers aarzelt niet te schrijven, dat de eenige groote afwezige bij de ceremonie van heden Italie was, die het pact mede on- derteekende ter wille van de formaliteit. Italie zelf staat niet achter deze onderteeke ning, omdat het in het verdrag geen recht- vaardige kwaliteiten zien kan. De mannen van Italic zijn er zich ten voile van bewust, dat de opofferng van een geslacht niet vol- doende was tot het waarborgen van zijn striid om leven en toekomst. en dat een vol- ende generatie moet opstaan om deze zwar- :e onrechtvaardigheid te verhelpen. Engeland, Frankrijk, Amerika kunnen ge- makkelijk hun afschuw van den oorlog uit- spreken, omdat die het tegenwoordig staat- kundig evenwicht zou verstoren. Maar al deze volkeren zijn rijk aan bezittingen. Italie slechts heeft geen ruimte om te ademen. Van- daar, dat zij in ieder gecombineerde onder- neming van de kant van dezen, die alles be- zitten en nietse willen geven, slechts een verzekeringsassociatie zien, die vastbesloten volkeren, die opkomen, bevooroordeelt. Daar- om is de 27ste Augustus geen gelukkige da tum voor Italie POLEN. MOORD NA 5 JAAR OPGEHELDERD. In het district Rybnik is na 5 jaar een afschuwelijke moordzaak ontdekt. In 1923 werd een man dood gevonden in een put. Men nam aan, dat zelfmoord geschied was. Naar thans blijkt, is de in den put gevon den man vermoord. De moordenaar had met de vrouw van den vermoorde een verhoudin. en heeft na den moord de vrouw getrouwi Het huwelijk was echter niet bijzonder ge- lukkig en thans heeft de vrouw de waarheid omtrent het vreeselijk einde van haar eersten man aan het licht gebracht. ZONDERLINGE WRAAKNEMING. De ontvoerder van mevr. Nico- lesco gearresteerd. Een vroegere bediende van de Roemeen- sche school te Athene is korten tijd geleden gearresteerd. Hij wordt er n.l. van verdacht de vrouw van den Nederlandschen vice-con sul te Saloniki, den heer C. Nicolesco, te heb ben ontvoerd, ten einde zich te wreken over zijn ontslag. Volgens het rapport van den commandant van de Macedonische gendar merie is mevrouw Nicolesco door jonge land1- lieden, en niet door roovers, ontvoerd, en wel met oogmerken, die niets met rooverij te ma ken hebben. De losprijs van 100.000 drachmen, welke gevraagd is, diende slechts om het eigenlijke doel te verbergen. Mevrouw Nicolesco ver- keert in blakenden welstand. EEN PERSONENTREIN GEPLUNDERD. In den nacht van Zaterdag op Zondag te in de nabijheid van Kielce door een gewa- pende misdadigersbende een personentrein aangehouden en volledig uitgeplunderd. De overval had plaats op de afstand tusschen Raden en Meichowa in een ongeveer 100 M. lange stuk, waar de bandieten den trein met lichtsignalen tot staan brachten. Uit het danker sprongen plotseling verscheidene ver-. momde personen te voorschijn. Zij plunder- den in den kortsten tijd de volkomen ver- raste passagiers, die volslagen radeloos wa ren en geen weerstand durfden bieden. De geheele overval duurde ongeveer 20 minuten, waarna de roovers met medename van een ontzaggelijken buit aan geld en goederen in het duister verdwenen. Een vrouw werd o.a. een brillantenstel ter waarde van verschei dene honderdduizenden Zloty ontroofd. De politie die een groot commando in beweging gezet heeft, kon echter niet het geringste spoor ontdekken. Men weet op het oogenblik nog niet hoeveel personen aan den overval deelgenomen hebben. ALBANI6. J ,f DE KRONING. De bifeenkomst van de constitutioneelh vergadering. Blijkens een telegram van het B. T. A. uit Tirana is Zaterdagochtend om negen uur onder groote geestdrift de constitueerende ver gadering bijeen gekomen. De minister van justitie hield een rede, waarin hij vhrklaarde, dat Albanie vrij is over zijn eigen lot te be- schikkcn. Een B. T. A.-telegram trit Belgrado meldt, dat volgens berichten uit de Albaneesche hoofdstad aan de bladen, de zitting ig ver- daagd1 tot heden; de proclamatie van Achmed tot koning zou ook gister plaats vinden. De vroegere voorzitter van den senaat, Pandeli Vangeli, is gekozen tot voorzitter van de .vergadering. OOSTENRIJK. ITALIAANSCHE SOLDATEN GEARRESTEERD. G, Een B. T. A. uit Weenen meldt, dat twet Italiaansche soldaten, die de grens waren overgekomen, door een Oostenrijksche gen" darmerie-patrouille te Aussen-Villgratten ge arresteerd zijn. De Italiaansche consul °te Insbruck stelt pogingen in het werk om hen te bevrijden. De soldaten waren over de greni gekomen om sigaren te koopen. ZELFMOORDENAAR SPRINGT UIT DE VIJFDE VERDIEPINO. Maandagmiddag wierp de fabrikant SiK bermann zich uit de 5de verdieping van het hotel „Imperial". Hij viel door den luifel van een cafe en was op slag dood. Een „Oberbaurat", die, om zijn val te breken, zijn' arm ophield, brak dezen arm op twee plaatl sen. Men neemt aan, dat Silbermann zelf, moord begaan heeft uit vrees voor een on geneeslijke ziekte. AMERIKA. DRIJVENDE MIJN LOS GERAAKT. Een waarschuwing aan zeevaarderd. Het Amerikaansche hycrografisch bureau publiceert een waarschuwing, dat een onder- zeesche mijn met voldoende dynamiet geladen om een groot stoomschip tot zinken te bren gen, voor de kust van Maine in den Atlanti- schen Oceaan is afgedreven. Zij behoorde aan de kustartillerie van Port Bland en was reeds yer in zee voor het verlies werd bemerkt. Uuchtvaart. MAJOOR MADDALENA TE SCHELLING- WOUDE. Het bericht, dat de bekende Italiaansche vlieger majoor Maddalena, die zulk een be- langrijlc aandeel heeft gehad in het reddings- werk ten behoeve van Generaal Nobile en zijn metgezellen, Zaterdagmorgen te Bergen (Noorwegen) was opgestegen, om via Am sterdam naar Italie te vliegen, had een aan- tal journalisten naar het Marinevliegkamp Scheliingwoude gelokt. Want zij wisten dat de Italiaan dit vliegkamp op lange trajecten als tusschenstation pleegt te benutten voor het aanvullen van den benzine-voorraad. In den loop van den avond was inmiddels be kend geworden dat majoor Maddalena tenge- volge van mist en regen een noodlanding had moeten maken. Op een tijdstip dat de pers hem allerminst verwachtte, n.l. Zondagmorgen te half twaalf is majoor Maddalena met het watervliegtuig „Savoia" F. 55 te Scheliingwoude neefge- streken. Majoor Maddalena deelde verschillencte bijzonderheden over het reddingswerk in het Poolgebied mee. Hij besloot zijn vertrek uit te steilen- v ALKMAARSGHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 9