Hnishoadster, Meid-Huishoudstsr. L. Franfeenfcerg Alkmaar. §i$u Hnishoadster gevraagd HUISHOUDSTER Dagmeisje. Haplktl3@B»i®hfen Hdwes® fesitieisi r jfloooooooooowo<x><xx>oo<><«><><Ci^<>' bley-atractie op de Gedempte Nieuwesloot Van den Waagtoren. I De gewichdge Detent van ter Hall vult zich. Honierdeu iienschen zoeken hun plaats op, daarbij ge- iolpen door de zaatknechts. Voor mij zit een heel gezelschap dames oj heeren. Op een plaats na is de geheele gens een rumoer. Wat is er te doen? jif kijk achter me, en zie een buitengewone verschijning: een heer van geweldige afme- tingen, zoo'n soort neef uit Canada, veel ge- lijkend op den heer Anjelides van het be- lende cigarettenmerk, kortom een dandy. Met gewichtige stappen, zwaar, statig, wandelt hij naar voren. Hij zoekt zijn plaats op. He, wat? Moet hij daar heele- [iaal aan den kant zitten, ver van een drie- [al lieftallige sterren? Maar dat kan niet En terwijl iedereen kalm z'n plaatsje in- jeemt zonder opgemerkt te worden, stapt -eneer langs het strijkje voor het publiek langs, tikt een tooneelknecht met zijn rech ler-wijsvingertop op den schouder en vraagt met een brouwende stem, om een andere plaats, naast de dames. Dan moeten in 's hemelsnaam een tiental dames en heeren maar een plaats naar rechts opschuiven! Veel trek schijnen deze niet te hebben. Ze liebben immers een vaste plaats, ze zitten, ze moeten zitten. Maar den meneer houdt aan, praat, overdondert met zijn wel- sprekendheid de aanwezigen en ziet!... het jelukt. De drie-kwart voile rij rijst op en sdiuift een plaatsje naar rechts. En de me- peer wringt zcih langs de ideren en neemt din nieuwe, hem niet-toekomende plaats in. Het is gelukt! Hij heef: een „daalders"- plaatsje. In plaats van heelemaal aan den but, zit-ie thans mooi midden voor Ji too- blijken groote aantrekkingskracht te bezit- ten. Steeds heerscht er een gezelige drukte, evenals in de verschillende vermakelijkheden op de Paardenmarkt. Vooral 'smiddags is het de draaimolen, op de Korte Nieuwesloot, die veel belangstel- ling, in't bijzonder van de jeugd, trekt. Wat de schouwburgen en cabarets betreft, hiervoor is de belangstelling vrij groot en zooals men uit de verslagen kan lezen, wa- ren verschillende voorstellingen geheel of zoo goed als uitverkocht. De drukte in cabarets en verschillende cafe's was over't geheel in de beide eerste werkdagen nog niet zoo groot, doch het zal zeker in de volgende dagen drukker worden. In het Wapen van Haarlem behaalde Jack- Weston, het duo Posseniers en de Vlaamsche zanger Gauthier, alien onder Hiding van den heer de Winter veel succes. Het vlot sp-elende orkest zorgt eveneens voor een geammeerdte stemming. Op de bovenzaal van cafe Central zorgden de diverse goede artisten voor een uitnemend cabaretprograrnnic. In cafe de Bijenkorf dat eenigszins ver- bouwd is, hoort men -niet alleen de goede mu- ziek van't orkestrion, maar ook dat van The Happy Band, een muzikaal trio. Ook de bekende Volendammers outbroken niet op de kermis. In het cafe van de Groot doen zij hun zoo zeer gewaardeerde muziek hooren. Ook in verschillende andere cafe's wordt het de bezoekers door muziek en zang zoo prettig en gezeltig mogelijk gemaakt. SCHOOLTASSCHEN in wasdoek of leder, met of zonder handvat, zwart of bruin. I Den geheelen a /ond ziet men hem bewe- eea, hoort men hem „brouwen", denkt men iacht. Wie de kaart het eerst aan een der luchtvaarders overhandigt, krijgt den eersten ijs. Voor dezen wedstrijd zijn twee prijzen schikbaar gesteld. De opmarseh naar het terrein zal op fees- Iplijke wijze geschieden. Daartoe zal „Soli Deo Gloria" om kwart voor een van de Stee- lenbrug (Langestraat) afmarcheeren en ter- lelfder tijd „St. Louis" vanaf de Bierkade. Het publiek wordt verzocht in grooten retale mede te loopen. Evenwel zij men er tp bedacht, dat de toegang voor houders [an kaarten voor het terrein gelegen is aan ie Zandersloot Houders van kaarten voor tribune en paddock moeten het terrein aan ie Nieuwpoortslaan betreden. JUBILEUM Ds. VINKE. Onze vi'oegere stadgenoot, ds. H. E. Vin- k thans predikant bij de Ned. Herv. Ge- jneente te Zundert (N.-Br.), hoopt 2 Septem ber a.s. zijn 40-jarige Evangeliebediemng te jierdenken. Den 2en September 1888 aan- raardde hij het predikantsambt te Welsum, nanwaar hij in 1891 naar Tricht vertrok. In 1893 kwam hij in Princenhage tot 1900, toen lem de gemeente van Alkmaar riep, welke hij box jiende tot 1923, in welk jaar hij naar Zun- j „Als fert vertrok. Het zal ds. Vinke, die hier zoo langen tijd rerkzaam is geweest en vele vrienden heeft rerworven, op dien dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. BEGIN VAN BRAND. Heden om half twaalf werd er op den jrolder van den paardenstal van cafe „De Muizenvreugd" hoek Achterweg-Heeren- straat, brand ontdekt in een vat en een zak pooi. Gelukkig was de stalknecht direct ter plaatse en wist hij met behulp van anderen oen brand meester te worden. De politic was ook spoedig met een brand bluschapparaat aanwezig, evenals de irandweer, ofschoon niet gewaarschuwd, net de brandweer-auto. In den stal stond een aantal paarden ge- itald en wanneer de brartd niet bijtijds ont- lekt was, zou die in dezen ouden stal nog feel gevaar hebben opgeleverd. De oorzaak van den brand is niet bekend. KADASTER. HET NIEUWE NEDERL. TOONEEL". Het gezelschap van de N.V. „Het Nieuwe Nederlandsch Tooneel", artistiek leider Louis Saalborn, is voor het seizoen 19281929 sa- mengesteld uit de dames: Magda Janssens Sophie de Vries, Julia de Gruyter, Helene TreepVin-k, Marie MeunierNagtegaal, Miep van den Berg, Antoinette Sohns, Dina van Krieken, Anny Schuitema, Machteld van Weele, Pola Corel, Leonie Reimann en de heeren: Louis Saalborn, Bart Kreeft, John Gobau, Oscar Tourniaire, Elias van rraag, Floor la Roche, johan te Wechel, Alex Frank, Rien van Noppen, Frans Nienhuys, Ben Lucius, Johan Fiolet, Pieet Fucho, Her man Hoogland en Gerrit Aalders. Zakelijk leider is de heer C. Janse Kok. Onderhandelingen woi-den nog gevcerd1 voor eenige gastrollen. Op het repertoire staan o.ni.': Shakes peare's ,De Getemde Feeks", ..Schinderhan- nes" van Zukmeyer, ,„Andere Leiders", een- c^-'soronkelijk tooneelwerk van A Defresne (voor welk stuk een speciaal draai- en diago- naahtooneel, ontworpen door Louis Saal born, in het Paleis voor Volksvlijt wordt ge- monteerd), „De markiezin van Arcis" van Carl Sternheim, Galsworthy's „The Silver- „Siidsee" van Wilhelm Speyer, Ibsen's wij dooden ontwaken", „Het Proces Mary Dugan" van Bayard Veiller, waarme- de het seizoen wordt geopend en nog een nieuw blijspel van A. Defrense. N.V. VEREENIGD ROTTERDAMSGH HOFSTAD-TOONEEL. Madame Sans-Qene Gisteravond werd in een uitverkochte Schouwburgzaal van de Harmonie een twee- de uitvoering van Madame Sans-Gene gege- ven Na wat over dit stuk reeds in ons vorig nummer is geschreven, kunnen wij betrekke lijk kort zijn. Ook nu weer oogstte Annie van Ees de lauweren, die haar in alle opzichten toeko- men. Zij was op en top de eerlijke vrouw uit h-et volk, die in den revolutie-tijd trotsch blijft Morgen nemen de vodfsteilhlgen van net Schouwtooneel een aemvang in de Harmonie. I De directie heeft een viertal van de beste en meest geschikte stukken uitgezocht en daar- door zullen ook de laatste vier tooneelavon- den, avonden zijn van goede kunst, uitste- kend spel en beschaafd vermaak. Men zal zich een bezoek aan deze voorstellingen dan ook niet beklagen. Wij laten hieronder nog eenige persuit- treksels over de verschillende stukken volgen Donderdag: M'n Vader en Ik. Deensch blijspel. Opr. Haarlemscke Courant (H. G. Canne- ieter): Met dit blijspel, nu een niet uit het 'ransch, Duitsch of Engelsch, heeft Het Schouwtooneel ongetwijfeld een goeden greep gedaan. Er zit sfeer in en het kenmerkt zich door een gezonden geest. Daarbij is het een vlot speelstuk met boeiende spel-momenten en gelukkige vondsten, terwijl de dialoog zeer aardig is geschreven. Utrechtsche Courant: Als geheel een voor- stelling in stijgende lijn van een stuk waar- van Het Schouwtooneel plezier zal beleven. Het publiek heeft door zijn applaus onmis- kenbaar teekenen in die richting gegeven. Vrijdag: Het geheim. Tooneelspel in 3 be- drijven. De Haagsche Courant: „Het Geheim" heeft de verdienste een speelstuk te zijn; het bevat verschillende scenes, welke het bij het publiek doenwij zijn Edmond Guiraud dankbaar, dat hij dit tooneelspel heeft ge schreven, want het geeft Ko van Dijk gele- genheid als Dokter Plessiers zich van zijn beste zijde te doen kennen. „Het Geheim" heeft een zeer dankbare ontvangst genoten. Dat boven alien het applaus was voor Ko van Dijk, den idealen drager van dit stuk deed ons oprecht genoegen. De Maasbode: Edmond Guiraud heeft van Dr. Plesiers een schoone nobele figuur vol levenswijsheid en menschenkennis ge maakt. Ko van Dijk heeft die figuur yoor ons doen leven en ons laten meevoelen het groote leed in stilte door hem gedragen ter wijl hij anderen hoort en steunt. 't Was wer- kelijk meesterlijlc spel dat Ko van Dijk te genieten gaf. Zaterdag: Adam en Eva. Blijspel. Het Centrum: Het Schouwtooneel heeft zijn repertoire uitgebreid met een aardig blijspel. „Adam en Eva", een stuk met vele goede kwaliteiten. De rollen waren vooral bij de hoofdpersonen in goede handen. Ko van Dijk speelde uitstekend. Van de dames blonk Jetty van Dijk—Riecker uit, haar spel was vlot en bekoorlijk. Verder noemen wij Jaap van der Poll, Lize v. d. PollHama- kers en Mien van der Lugt. De voile schouwburg vermaakte zich uit stekend, veel succes had het laatste tafreel de kippenfokkerij met heusche kippen en kuikens. De Maasbode: Een genoegelijk stuk, het spreekt van zelf, dat het succes van een der- gelijk blijspel staat of valt met de vertolking, welke, haasten wij ons er dit aan toe te vaegen, door Het Schouwtooneel uitstekend werd verzorgd. De voile schouwburg toonde zich met dit blijspel ten zeerste ingenomen, hetgeen uit het kiachtig applaus na ieder bedrijf ondub- belzinnig gebleken is. Zondag: Samen uit, samen thuis Amerik. blijspel. 'et Volk: Waarlijk, een stuk voor gansch het gezin. Van Maasbode" tot „Tribune", van ,Volk" tot „Telegraaf", zullen we het daarover van avond nu eens heerlijk eens zijn. En dan natuurlijk ook over de geducht- amusante wijze waarop een Ko van Dijk, een Ezerman, een Sam de Vries, een Jacq. de Haas het lieve lach-en-traan-stuk tot alevel iets, zeer aanschouwenswaardige maakten. Hulde! SCHOUWBURGLOGE DOELENVELD. Oranje Hein De opvoering van gisteravond is ook weer een groot succes geworden voor het gezel- Louis saaioorn zorgae vod'r een uitSTeftSn- het vliegkamp moforfietsen en automotnelen b 'de dr. Jiittner, een, die zoodra hij het tooneel hulp. betrad, de ijzige spanning van het hofvertrek brak. Ook Bart Kreeft was goed op dreef in de rol van Lutz, den kamerdienaar, die vernede- ring op vernedering van den „schoolmees- ter" moet ondergaan en zichzelf in z'n on- inacht gaat minachten, doch later, als dr. iittner dood is en de erfprins weer terug uit Heidelberg, wederom gerespecteerd wordt en wat te zeggen heeft. Een kostelijke typeering gaf Elias van Praag van den gemoedelijken, ouden Keller- mann, die vooral bij z'n bezoek aan den prins de aanwezigen hartelijk deed lachen. Verder was Oscar Tourniaire als Graaf van Asterberg een echte, vroolijke Duitsche student, die van pret en vooral bier veel houdt. Doch ook de andere medespelenden hebben tot het succes van gisteravond bijgedragen en we kunnen het Nieuwe Nederlandsche Tooneel feliciteeren met de keus van dit stuk voor een der Alkmaarsche kermis-avonden, daar, zooals gezegd, het ook nu weer de too- neelzaal van ,,'t Gulden Vlies" geheel vol deed stroomen en de opvoering een zeer suc- celvolle was. Slechts was't jammer, dat door de voort- durende decorwisselingen de pauzes tus- schen de vijf toch al niet lange bedrijven nogal etnigen tijd duurden. Een strijkje, bestaande uit de heeren Weij- (piano), Crefeld (viool) en Kaal (cello), op haar afkomst en zich niet verplaatsen kan schap. De schouwburgtent was zeer goed be- in de hofetiquette uit Napoleon's omgeving. zet en het publiek toonde zich uiterst dank- Te midden van g>ravinnen en- hertoginnen, ■van baronnen en maa.schalken, uit de lagere volksklasse voortgekomen, was zij een der weinigen, die zich zelf zijn gebleven en die Bij koninklijk besluit is de landmeter van jet kadaster, de heer J. J. W. van -Wiechen, je Amsterdam, benoemd tot bewaarder der jypotheken, het kadaster en de scheepsbe- Vijzen te Alkmaar. DE KOZAKKEN OP HET SPORTPARK. Het is eigenlijk onnoodig er nog even aan te herinneren, dat Zondagmiddag, op initia- tief van de Kennemer Sportclub, de Kozak- ken andermaal op het Sportpark te dezer Btede een demonstratie van hun buitenge- fvone rijkunst zullen geven. Enkele weken geleden waren duizenden tr getuige van hoe deze Russen als't ware met hun paarden vergroeid zijn. Het is niet alleen acrobatiek, maar tevens haast onge- loofelijke rijkunst die hier gedemonstreerd Vordt. Het ligt in de bedoeling ditmaal een ge heel nieuw programma te geven, waarbij waarschijnlij k een race, al dan niet met hindernissen, zal worden gehouden. De zeer vele liefhebbers van paarden- sport zullen ongetwijfeld Zondag weer ten voile kunnen genieten. V ORGELBESPELING GROOTE KERK. j Het programma der orgelbespeling, Don- derdagavond 30 Aug., van half acht tot half 9 door den heer Jan Zwart te geven, is ge- wijd aan werken van Bach, Mendelssohn, Franck, Wider en Guilmant Programma 10 cent. Collecte Restauratie- fonds der kerk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- 2en en andere voertuigen te 8.29 uur licht op. mm BitcEtiiiN. De eerste dagen der Alkmaarsche kermis- *eek, de Maandag en de Dinsdag, die zich deeds als z.g. „stille dagen" kenmerken, ga- ven ook ditmaal op het kermisterrein geen ouitengewone drukte te aanschouwen. sMiddags en in den vooravond is nog't ®eeste publiek op de been, doch wat later in oen avond werd het beide dagen al spoedig stil. 'v De stoomcaroussel en vooral ook de Wgffl- zich ni-et bespottelijk maakte door edelvrou- wen der vroegere Fransche koningen na te bootsen Natuurlijk heeft zij wat overd'reven; de te- gensteliing tusschen de hertogio van Danzig en de koaingin van Napels zou niet dat too- neelsucces hebben als de vroegere Madame Sans-Gene ook in haar bertoginnetijd niet een volkstype was gebleven, die in heel haar op- treden, haar taal en eerlijke verontwaardi- ging nog weinig of -ni-ets verschilt van de waschvrouw Catharina uit de dagen, dat het volk de Tui'lerien bestormde. De heer van der Lugt Melsert heeft van Napoleon een type gemaakt, dat ons niet heelemaal kon bekoren Was Napoleon wer- kelijk een bleeke onrustige man, wiens woor- den slechts kort gesnauwde bevelen waren. Toch had ook hij menig verdienstelijk mo ment en was de aandacht welke zijn spel ge- noot, niet alleen te danken aan het feit, dat hij de voornaamste figuur uit het begin der negentiende eeuw voor het voeflicht gebracht heeft. Wij sluiten ons gaarne aan bij den lof, die na de eerste uitvoering r"eds alle actrices en acteurs in dit successtuk gebracht is. Jo van Walraven, Gertie van Raalte en Hen- ny van Merle gaven ook nu weer uitstekend spel als koningin Caroline, prinses Elisa en de hofdame Mevr. Von Biilow en van de hee ren vermelden we nog gaarne even afzonder- lijk Piere Bolledux als sergeant, later maar- schalk Lefevre, Jan van Ees als de graaf von Neipperg en last not least J van der Linden als Fouche, den gevreesden politie-prefect uit Napoleons tijd, wiens macht door alien uit de hofkringen gevreecd werd. Er werd weer een weelde van costuums getoond en ook de decors getuigden er van, dat men moeite noch kosten ontzien heeft om dit successtuk ook in de provir.cie zoo °oed mogelijk tot zijn recht te laten komen. De Fransche revolutie en haar directe ge- volgen heeft door haar romantiek na biina anderhalve eeuw nog niet-s van haar invloed op de menigte verloren. Stukken als Madame Sans-Ger.e, danken, naast het uitstekende spel der vertolkers en de kostbare costuums en decors, ook daarazn voor een groot d-eel de uitverkochte zalen. iTj, baar voor het goede, vlotte spel. De ver schillende grappige scenes, waaraan het stuk zoo rijk is, genoten een geestdriftig ap plaus. Mevr. Hesse-Slauderof had als Tante Aal weer groot succes en groote waardee- ring ondervond b.v. ook het spel van Jan Lemaire (vader Kees). Het leed van de afge- dwaalde dochter Dien (Anny Verhulst) were hartelijk meegevoeld en men verheugde zich erover dat de aanvankelijk weigerachige va der haar ten slotte weer in zijn huis opnam. Het goede spel van de beide andere doch- ters werd eveneens zeer gewaardeerd, zoo als het trouwens ook verdient, evenals dat van de andere artisten. We hopen, dat bet gezelschap ook de vol gende avonden eenzelfde succes zal mogen genieten als bij de nu gegeven drie voorstel lingen. N.V. „HET NIEUWE NEDERLANDSCH TOONEEL". Oud-Heidelberg Oud-HeidelbergEn een geheel bezette zaal! Oud-Heidelberg, dat tijdens de vorige ker mis in Alkmaar en door bovengenoemd ge zelschap reeds verschillende malen werd opgevoerd en zeer veel succes oogstte, ver- mocht ook nu weer een voile zaal te trek- ken. En terecht! De opvoering van dit stuk door het Nieuwe Nederlandsch Tooneel, onder regie van zijn leider Louis Saalborn, geeft een avbnd van groot genot. Niet het minst Wordt dit verschaft door het spel van Helene Treep-Vink en John Gobau. De eerste was 'n allerliefste Kathie. die drager van een kroon," waardoor hij niet vrij is, doch een gevangene, moet laten leiden. Hij, die in Heidelberg, in gezelschap van z'n meester, dr. Jiittner, die goede, vroolijke dr. Jiittner, de zoo graag jong wil blijven en doen, vier riiheid gekend heeft, vier maanden, maar dan wreed wordt weggeroe- voor uitstekende entr'acte- ler zorgde evenwel muziek. JUBILEUM-REVUE 1928. Asjeblieft! 't Was weer in orde. 't Talrijke publiek de groote tent was zoo goed als geheel gevuld heeft weer genoten van den dollen Buziau met zijn partner Piet Kohler. Deze twee artisten, die den geheelen avond op de planken staan, zorgen er voor, dat men zich niet verveelt en als het doek voor 't laatst valt bemerkt iedereen, dat ,,'t al half twaalf is", terwijl men meent, dat men pas begonnen is. Zoo gauw vliegt de tiidi om! Natuurlijk werd Buziau met een knetterend applaus begroet bij zijn eerste opkomen en geen seconde daarna klonken de lachsalvo's door de zaal. Dat zou een drietal uren zoo duren: drie uren lachen om gezonde humor, om de fijn-geestige gezegden van onzen grooten komiek. Daar had je de scene in het pension Rustoord, dat geen rustig oord bleek te zijn En dan Buziau's creatie als kampioen- zwemmer, als handelsreiziger, als leeuwen- temmer, als „staridbee!d", als zwaar-beschon- ken-fur-er-echtgenoot Enfin, Buziau weet van alles iets bijzonders te maken, wee-t de dclste si-tuatie verzinnen weet het publiek bezig te houden. En dan de costumes en de lichteffecten. Die vormen wel het hoogtepunt van het kijksnel'. Het is een lust voor je oogen, dat te zien Die fcleurige toiletjes, ze zijn een schittering van kleuren, een bonte massa, een bewegen vol gratie en sierlijkheid, waartoe de aardige girls natuurlijk het noodige bijdragen. De verkeers- agentjes zijn voor hen, die her bloemencorso te Bervep hebben gez-i:n, bekenf, -.1 is de idee thans verder uitgewerkt. De lichtende han den -geven aan -het tooneeltje en sprookie achtig, geheimzinnig aanzien. Als ons politie- corps uit zulke leden bestond wat zou- den we ons dan graag onderwerpen aan zijn bevelen. Wat zouden de verkeersagenten dan gauw verkeeringsagentjes worden! Wat de co! tunic, en Ji c-en betreft, de finale van de 2de acte en de revue der 30 revues vormen wel de mooist-e combinaties. En zoo is -er eel te zien, veei te hooren, veel te i ewonderen. Ieder, die een buitenge- woon gezelligen avond wil doorbrengen, hij ga Buziau begroeten! BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Willem de Jong en Titia van de Pol. Bouke de Vries en Jansje Blaauboer. Coenraad Engel en Maria van Vegten. GEBOREN: Adrianus Nicolaas, z. van Antonius Bruin en Catharina Wittebrood. Cornelia There- sia Elisabeth, d. van Casper Gerver en Eli sabeth de Pater. Everhardus Johannes Antonius, z. van Johannes Korver en Vero nica Beemsterboer. Johannes, z. van Jo hannes Schoen en Geertruida Denneman. Luctifvaart. EEN STANDBEELD VOOR AMUNDSEN. Volgens een bericht uit Oslo bestaat het voornemen in de geboorteplaats van Amund sen, Borger bij Sarpsborg, een zes meter hoogen gedenksteen voor den poolreizigei op te rich ten. De steen zal worden onthuld als de hulp expedities voor de „Latham" definitief wor den gestaakt. Dat zal dus ongeveer einde September zijn. Postduiven. P. V. „DE POSTDUIF". Zondag 26 Aug. hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met jonge duiveu vanuit Luxemburg, afstand 350 K.M. Dui- ven gelost te 7 uur. Aankomst als volgt: 11.49.05 11.49.10 11.56.02 11.52.26 11.58 25 11.56.46 11.55.52 11.57.1# 11.57.1© 11.57.49 11.57.03 11.59.23 le prijs P. Bakker 2e C. D.Huiberts 3e Edm. Kratz 4e C. D. Huiberts 5e Edm. Kratz 6e J. Huiberts 7e C. D. Huiberts 8e B. Willers 9e J. Koolhaas lOe v. d. Idsert lie H. Balder 12e v. d. Idsert BROEK OP LANGENDIJK, 29' Aug. 1928. Langediilcer Greentenveiling. Bloem- kool le s. 14^6021.90; Bloem-kool 2e s. 2.203.10 per 100 stuks; Wortclen 2.804.60 per 100 bos; Peen 1.10 2.60; Roode Kool le s. 2.90—/ 4.50; Gele Kool 2—f 4.40; Witte Kool 3— 6.20; Uien 4.20—/ 6.10; Drielingen 5.30—/ 5.80; Nep 14.10-/ 14.60; Sla- boonen 17.20—/ 23; Snqboonen 18.20— 29.70; Bieten 1.50—/ 2.80; Aardappe- len: Schotsche Muiz-en 4.205.70; Schoolmeesters 4.60; Due of York 2.70— 3.60; Blauwe 4.80; Eigenheimers 3.40; Drielingen 2.704.10; ICleine 1.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 10500 stuks Bloemkool; 1100 bos Wortelen; 1200 K.G. Peen; 27000 K.G. Roode Kool: 1500© K.G. Gele Kool; 3650© K.G. Witte Kool; 11000 K.G. Uien; 1200 K.G. Slaboonen130 K.G. Snijboonen; 2100 K.G. Bieten en 20000 K.G. Aardappelen. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lij- den, onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ARIA ANT JE LEEGWATER, in den ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam, P. SCHREUDER Sr. Hensbroek, 28 Aug. 1928. Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van ruim 76 jaren, onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw TRIJNTJE ENS, Echtgenoote van P. KOK Cz. Uit aller naam, P. KOK Cz. en Kinderen Oterleek, 28 Aug. 1928. pen, om te gaan daar waar z'n plicht hem eischt. Van groote ontroering was het spel tusschen Kathie en den prins, als zij afscheid nemen, evenals tegen het einde, wanneer Karl Heinz nog eenmaal, vlak voor z'n bruiloft, naar Heidelberg, naar Kathie, is te- ruggekeerd. Met groote aandacht en span ning werd hier genoten van het hoogstaan- de spel van deze twee en aan het eind kre- gen zij een welverdiend harteliik aealaus. DE VLIEGERS HASSELL EN CRAMER. Nog geen nieuws De gouverneur van Groenland heeft naar Kopenhagen gemeld dat de pogittgen tot op- sporing van de vliegers Hassell en Cramer langs de kust geen resultaat hebben opge leverd. Onder leiding van den- Deenschen Es- kimo-kenner Rasmussen zal een expeditie nu het binnenland ingaan om ook daar nog te zoclcen EEN NIEUWE OCEAANVLUCHT? Van Freiherr Von Hiihnefeld. Freiherr Von Hiihnefeld is Maandag te Stuttgart voor een verblijf van eenige weken op het vliegveld StuttgartBoeblingen aan- gekomen. Hij zal hier voorbereidingen maken voor een nieuwe Oceaanvlucht. M ELBOU RNE—WEL LINGTON. Door Kingford Smith. Kingford Smith, de bestuurder van het vliegtuig Southern Cross, zal 2 September met ditzelfde toestel den tocht Melbourne Wellington (Nieuw Zeeland) ondememen Deze afstand in een-ruk is grooter dan een van de etappes die kapitein Smith op zijn tocht van San Francisco naar Brisbane had afgelegd. DE OPSPORINGEN IN DE NOORD- POOLSTREKEN. Blijkens een officieele bekendmaking te Rome wordt het stelselmatig onderzoek van de kusten van Spitsbergen door de schepen Braganza, Hobby en Vesle Kari voortgezet, het slechte weer ten spijt. Volgens de Duitsche bladen heeft Musso lini 150.000 geschonken aan de bemgnning van de Krassin. NOODLANDING. Uit Soerabaja wordt gemeld dat het leger- vliegtuig Fokker 416 bestuurd door kapitein Koster en met den waamemer sergeant-ma- joor Pas veer aan boord, nabij: Kampong Gen- teng aan den westkant van Soerabaja 'n nood- landing in di-assig terrein heeft moeten maken Na het neerstrijken sloeg het toestel over den kop. Het werd licht beschadigd. De beman- mo£ is ongedecrd. Dadftliik sneidgD van uit ir'C V DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik mijn hartelij- ken dank aan alien die mij hebben bijgestaan met het ongeluk en he! cverlijden van mijn echtgenoot H. VAN LEIJEN, in het bijzonder aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. den Hartog van Kcedijk, den Zeereerw. Heer Ds. Deetman, Zuster de Graaf van het Stadsziekenhuis en den Centralen Bond van Transportarbeiders t? Alkmaar. Alkmaar, 29 Augustus 1928. Polderstraat no. 1. Wed. H. VAN LEIJEN— HAZES en Kindereit. Terstond gevraagd jonge P.G. bij heer alleen. Adres te be* vragen Boekhandel v/h. K. TER BURG, over de Groote Kerk. Gevraagd in klein rustig gezin een Brieven onder J 404 aan het Bureau van dit blad. tegen 15 Oct., b(j P. J. Vissche* te Wieringerwaard. Aanbiedin- gen alleen schriftelijk, v66r 3 September. GEVRAAGD een bij Jb. SCHOORL te Koedijk. GEVRAAGD een net Zich aan te melden WLSI'LRWEG ;x>0<><><XXXXX><XXX>O<XXXXX>O<XX>O<X>C f) ft yy yy

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3