liliiuiutlii £tgrant. It geheimzinni Radio-hoekje FEUILLETON. No 205 1928 iianderd dertirste iaarpng, poncSerdag' 3D Augustus. Vrijdag 31 Augustus. Hilversum, 1071 M. 12.15—1.15 Carilr lonbespeling van het Kon. Paleis te Amster dam door J. Vincent (ter gelegenheid van de yerjaardag van H. M. de Koningin). 1.15 2.— Lunchmuziek door het Trio F. Courtel. 3 30_4.30 Uitzending uit Rotterdam. Een .uurtje volkszang door de Nederlandsche S/ereeniging voor den Volkszang. Afd. Rot terdam. 6-7.15 Dinermuziek door het Trio jS/erhey. 7.157.45 Pianoconcert door Mies Rootlieb. 8.0110.Feestconcert door het yersterkte omroep-orkest onder leiding van |Kico Treep. Willem Segboer, bariton. Vader- ilandsche liederen. 10.Persberichten. 10.30 L-11.30 Dansmuziek d. Ted Steves and his band1 van het Casino te Scheveningen. tiitizen, 340-9 M. (Na 6 uur 1870 Af.) 9_10.— Zanghulde voor het Stadhuis te Rotterdam, uit te voeren door eenige duizen- den zangers en zangeressen, onder leiding v. Mevr. GrimbergHuyser, met begeleiding van het Rotterdamsch Harmonie-orkest van bet K. K. Scherpschutters, onder leiding van |ac. Dorrenboom. N. C. R. V. 12.30—1.30 iK. R. O. Lunchmuziek door het Trio „Win- icels". 4.5.N. C. R. V. Grambfoonmu- :ziek. 5.307.30 Uitzending uit Den Bosch. ;Toon van Balkom, stadsbeilaardier. R. Ge- vers, bariton, met begeleiding van Frater Ed- winus. Kinderkoor der Parochieschool St. ijan, onder leiding van Frater Leonius met begeleiding van Frates Herman. Openings- woord door W. F. Suyling, voorzitter van de Ver. „Koninginnedag". Carillonbespeling door T. van Balkom. 7.30 V. P. R. O. Sprs.: Dr. N. A. Bruining: De beteekenis van het Huis van Oranje voor het Vrijz. Protestan- tisme. M. Beversluis: Moderne dichtkunst. Hans Schouwman, piano. M. Beversluis, de- cl 3 maties Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonaten voor viool en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.20 2.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing. 5.35 Kioderuurtje. 6.20 Orkestcon cert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Orkestcon cert. 7.20 Muziekcritiek. 7.35 Beethoven's cellosonaten. 7.50 Plantage-liedjes. E. Fen- Jon, alt. S. Robertson, bariton. Koor en or- ;kest. 8.20 Kamermuziek. D. Renina, sopraan. 'Cardiff-trio. 9.35 Lezing: Showing England to my family. 9.50 Nieuwsberichten. 10.10 Concert. Stedelijk orkest van Folkestone. 11.05 Een verrassing. 11.2012.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert. 8.5011.20 Symphonic concert. Orkest tn Mile. Mahieu en Hr. Soria, zang. Langenberg469 Af. 12.301 10 Mecha- liische muziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Orkestconcert. 8.35 Romantische muziek. Werag-orkest. F. Fassbender, cello. 9.20 „Juana", tragische acte van Kaiser. Daarna voortz. concert en dansmuziek. Konigswusterhausen, 12.50 M. (Zeesen). 12.45—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkest- Orkestconcert. 6.2010.10 Lezingen. Hamburg, 395 M. 4.35 Gedichtenvoor- lezing. 5.20 Concert. Jazzband. 6.20 Concert. 7.20 Concert. 8.20 „De vergantshoster", klucht in 4 acten van Rogge. Daama tot 11.20 Cabaret. Brussel, 509 Af. 3.20 Klassiek concert. 520 Gramofoonmuziek. 5.50 Trioconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Concert. Orkest en 'Mile. Mergan. Hr. Letroye, zang. Provincial! nieuws HEILOO. In de eerstvolgende raadsvergadering zal de gemeenterekening over 1927 worden aan geboden. Hieraan ontleenen we: De belasting, de voornaamste bron van in- komsten, is meegevallen en omvat: 80 op- centen gebouwde eigendommen 538494, 20 opcenten ongebouwde eigendommen f 1062.95, 50 opcenten personeele belasting 9354.77, belasting naar inkomen y 58580.17, hondenbelasting 513, totaal 74.895.83. Aan hoofdstuk II is uitgegeven: Jaarwedde burgemeester 3500, idetn secretaris 3200, id. ontvanger 1540, wethouders 300, ambtenaren secretarie 2360, presentiegeld leden van den raad en vergaderingkosten '1 720.85, verlichting en verwarming 514.60, reis- en verblijfkosten leden van den raad 305.45%. De kiezerslijst, vertering leden stembureau en presentiegeld voor leden stembureau heeft Naar bet Engelsch van J. S, Fletcher door Mej. A. T. 58) HOOFDSTUK XXX. De rijknecht van den Russischen edeltnan. Op hetzelfde oogenblik dat de kamers van mijnheer' James Trickett in 'het Cairo-hotel gegeven waren aan dr. Tydd en de pleegzus- ters daar binnen geholpen door Kentover, en daar buiten door mevrouw Bywater en de directie wandelde mijnheer Trickett zeer tevreden heen en weer op het perron van het v. aterloo-station en wachtte tot het tijd was om naar Salisbury te vertrokken. Om twee Tedenen was hij tevreden. De eerste belang- iijkste was, dat hij1 lets deed, bezig was met e£n plan, waardoor, naar hij vurig hoopte, Eva Walsden en zijn tante bevrijd zouden worden, en misschien de banden der justitie Vast, zwaar en zeker zouden doen neerkomen de boosdoeners, die haar van haar vrijheid ifcerooid kadden. Eke tweede reden was dat hit gekost f 459.92. Onderhoud lantaarns en verlichting (straatverlichting) 3001.10, onderhoud wegen 6035.09, wandelplaatsen en plant- soenen 536.45. Onderwijs vordert een belangrijk bedrag. De uitgaven zijn 31349.76, ontvangsten 16781.37, nadeelig saldo 14568.39; aan salarissen wordt uitgekeerd (dit is voor de Bijzondere School een toelage, doch komt op hetzelfde neer) f 13577.96H. De politie, brandweer en burgerwacht kos ten 7224, hierbij is begrepen de jaarwedde van den gemeente-veldwachter-bode, welke 1750 is met vrij wonen, 50 voor rijwiel en uniformkleeding. De eindeijfers zijn: Gewone dienst: Ont vangsten 120.092.8714, uitgaven 112.437.96, voordeelig saldo 7654.9114. Buitengewone dienstOntvangsten 188.332.89, uitgaven 195.808.28, nadee lig saldo 7474.39. Op dezen dienst staat voor aanleg en beharding nieuwe wegen een bedrag van 11597.40. Mej. M. P. Nelis, voor kort geleden ge- slaagd, is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijzondere Meisjesschool. Onder leiding van de heeren Tamis, hoofd der school, en Beun, Alkmaar, hebben de cursisten van den L. T. B. een reisje ge- maakt naar de Rijkstuinbouwschool en vei ling te Aalsmeer, terwijl verschillende be- drijven werden bezichtigd. SCHAGEN. De heer M. Duijser, ontvanger der re- gistratie en domeinen alhier, is in eenzelfde functie overgeplaatst naar Culemborg. PURMEREND. Tot ontvanger der registratie en domeinen alhier is benoemd de heer P. Knook, thans in gelijke functie te Harderwijk. OUDKARSPEL. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergaderde Dins- dagavond te acht uur, onder voorzitterschap van den heer A. J. Wijnveldt. De heer Paarl- berg was wegens ongesteldheid afwezig. Van den heer A. J. Vos van Zon, onderwij- zer aan de openbare lagere school is ingeko- men een verzoek om hem eervol ontslag uit die betrekking te verleenen met ingang van 13 Augustus j.l. Besloten werd hem op de meest eervolle wijze te ontslaan, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten in het belang van het onderwijs bewezen. Mededeelingen. Naar aanleiding van eenige, in de vorige vergadering bij de rondvraag gemaakte op- merkingen, deelde de voorzitter mede, dat van het voeren van een procedure wegens niet betaalde meterhuur geen sprake is geweest. Dit geval betrof iemand, die de meterhuur niet wenschte te betalen, omdat het perceel niet meer bewoond was. Vermits herhaalde aanmaning geen resultaat had, werd het per ceel afgesneden, zoodat het geen licht had. want het betrof hier de bovenwoning. Aan- sluiting zou onmiddellijk weder geschieden, zoodra hij de achterstallige gelden had be- taald. Het ging om een bedrag van 0 25 Het bedrijf herft echter niet geprocedeerd. De heer Bakker schijnt dus verkeert te zijn inge- licht. De mededeeling, als zou men bij1 het halen van de motorspuit niet geweten hebben waar de sleutel was, hiervan is niet gebleken, trou- wens men had de sleutel niet noodig, omreden het gebouwtje niet op slot was. Over de bekkens is door B. en W. en den opperbrandmeester inspectie gehouden, waar- van het resultaat is geweest, dat aan F Beij- sens een nieuw bekken is verstrekt. Tevens hebben B. en W. aan hun en de assistent- brandmeesters een instructie verstrekt, waar- in nauwkeurig is omschreven, hetgeen zij bij brand hebben te verrichten. Het „Vrouwenlandje" is, zooals ied'er jaar geschiedt, opgeknapt. Op het terrein zal een bord worden ge- plaatst, waarop zal zijn at ngegeven, dat net volgens art. 59 der algemeene politieverorde- ning verboden is, op dat terrein vuil van den akker neer te werpen, op straffe van vervol- ging. Een officieele bekendmaking is aan de drie aanplakborden aangeplakt, zoodat vol- doende publicatie is geschied. Natuurlijk brengt dit met zich mede, dat van overtreding onmiddellijk procesverbaal zal worden opgemaakt. Men bedenke wel, dat de klacht uit den boezem van den raad komt en dat de politie niet maar altijd kan waar schuwen. Verder deelde de voorzitter nog eenige wij zigingen mede in het personeel van de brand weer. Voorstellen van burgemeester en wethou ders. 1. Aanvulling van het besluit tot het aan- gaan van een geldleening, groot 2800. De voorzitter zeide, dat het besluit van de vorige vergadering, in verband met een clau- sule, welke in het leeningscontract is opgeno- men, dient te worden aangevuld, waarto; zonder hoofdelijke stemming wordt besloten 2. Opnieuw vaststellen van een verordening, tot regeling van het verhaal van bijdragen wegens inkoop van diensttijd. Inderti]d is in deze gemeente een verorde ning vastgesteld, volgens welke op den be- trokken ambtenaar 1(4 gedeelte van de voor hem verschuldigde inkoopsom, wordt ver- haald. In verband met een brief van den mi nister van financien moet deze verordening opnieuw worden vastgesteld. Hiertoe werd besloten. 3. Voorloopige vaststelling van de gemeen terekening over 1927. De door B. en W. aangeboden gemeente rekening over 1927 werd vastgesteld met de volgende cijfers ontvangsten 71158 24 uitgaven 64397.74 vast geloofde, dat hij zoo goed vermomd was, dat niemana, die hem in zijn gewonen toestand kende, zou kennen, zooals hij nu was. Het was gelukkig, zei hij herhaaldelijk tot zich zelf, dat hij een zeer gewoon gezicht en zeer gewo ne gestalte had. Hij had geen patricisch voor- komen, geen Romeinsche neus, geen bijzon dere oogen, zijn haar had de kleur zooals veel menschen die hebben. Dat haar leende zich zeer gemakkelijk tot een verandering; in zijn gewone gedaante was Jimmie, zooals ae meeste jongelui, zeer er op gesteld dat het glad en effen zou liggen, met een mooie schei- ding, nu lag er een sierlijke krul over zijn voorhoofd en was het in twee pieken gebor- steld van zijn ooren tot de slapen. Dit was de manier, waarop rijknechts het haar dragen en Jimmie was een rijknecht. Het verheugde hem zeer te weten, dat iedereen om hen heen hem voor een rijknecht hield. Hij trachtte zich als een rijknecht te gevoelen hij zag er uit a^s een rijknecht. Jimmie's gedaante-verwisseling was met groote zorg geschied. Zij was het resultaat van veel ernstige besprekingen en diep naden- ken tusschen Kentover en hem; zij vereischte veel tochten van Kentover naar winkels waar kleeren voor paardenmenschen verkocht wer den. Op dit perron van het Waterloo-station ver-toonde jimmie zich in een dikke lakensche jas van de kleur, die vaal, noch geel, noch lichtbruin is; zij had groote knoopen en platte zoomen, Qpder de tamelijjc wiide plooien ver- dus met een batig saldo van 6760.50 4. Goedkeuring van balans, winst en ver- liesrekening over 1927 van de gasfabriek. Deze worden goedgekeurd met een winst- saldo van 667.79. 5. Idem van het electrisdh bedrijf over 1927. Deze worden goedgekeurd met een winstcijfer van 447. 6. Idem van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1927. Deze rekening was door de heeren Groen en de Boer onderzocht. De heer Groen deelde mede, dat tegen de goedkeuring geen bezwaar bestaat. E>eze rekening sloot met de volgende cijfers: ontvangsten f 5903.4834 uitgaven 5350.42 dus een batig saldo van 553.06 34 Rondvraag. Door den heer de Boer werd de aandachi gevestigd op een volgens zijn meening te laag gespannen draad van een electrische lan- taarn. De voorzitter zegde toe, deze opmerking ter kennis te brengen van den directeur der licht- bedrijven. Daar geen der heeren het woord meer ver- langde, sloot de voorzitter onder dankbetui ging voor de aangename besprekingen de ver gadering. WIERINGERWAARD. Dinsdag hebben we een bijzonder mooien dag gehad in den vorm van een tocht per zeilschip van de Gebrs. Kooij vanaf Nieuwe- sluis langs Kolhorn naar Medemblik en van daar via de Oude Zeug langs den Oever en Wieringen weer terug, aldus onze cor/ spon- dent. Dit is een interessant reisje, omdat van uit de zee alle Zuiderzeewerken zoo uitste- kend zijn te bezien. Bovendien is het zeilen, vooral wanneer er een stevige bries waait als nu 't geval was, op zichzelf al veel mooier dan met een stoomjacht. 's Morgens hadden we vlak voor't lappie en waren we in 134 uur tijd reeds onder de kust van Me demblik, vandaar half wind naar den Oever, doch toen kwam de tegenwind, waarvoor we steeds moesten laveeren of tewel over stag gaan. We hadden een gemengd gezelschap, doch er heerschte den geheelen dag een ge- zellige toon aan boord. We kunnen iedereen met 't volste vertrou- wen een dergelijke reis aanbevelcn. Wanneer er een dub van 8 of 10 personen (liever meer) is, zijn de heeren Kooij gaarne bereid1 datzelfde rondreisje nog meerdere-ma- len te maken. Het zijn ervaren schippers, die u behouden en wel weer aan de Nieuwe- sluis terug brengen. KENNEMERLAND. De zi-ekte in de stok- en snijboonen heeft be- denkelijke afmeting aangenomen en bijna overal ziet men de sporen in den vorm van droge bladeren en kale ranken. Meerdere tuin ders zien hun rijk beloovcnde oogst totaal of voor een groot deel mislukt. Ook de stamboo nen zij-n niet zooals anders; luis en ziekte zijn schering en inslag, zoodat ook die teelt wordt gehandicapt. En toch is de aanvoer buitengewoon groot, waar-uit blijkt van welk een omvang de teelt van snijboonen is, met Beverwijk als centrum. In de afgeloopen week hebben de prijzen zich gehandhaafd, hoewel er Maandag, op het laatst der veiling, een kleine inzinking werd geconstateerd en de veiling heden (Woensdag) een weinig stug inzette. In de laatste dagen was de prijs hoog en, zien we goed, dan zullen de prijzen nog hooger wor den, want de fabrikanten en de binnenland- sche handel (vooral Amsterdam) bieden tegen elkander op. Vooral snij- en dunne boonen zonder draad zijn bijzonder in trek. De notee ring was snijboonen (le soort) 28 tot 37, id. 2e soort 18 tot 25, spercieboonen met dr. 19 tot 25, idem z. dr. 25 tot 32, tros (stok) 34 tot 43, dikke boonen 15 tot 26.50, alles per 100 K.G. De aanvoer van peulvruchten begint af te zakken, hij bestond uit mooie kwaliteit. De no- teering was hoog als: doperwten 14 tot 16.50, groentjes 10 tot f 13, raspers 15 tot 20, capucijners (bruine) 13 tot 16.50, id. wit 13 tot 15.50, alles per 100 pc-nc De gioote aanvoer van tnoemKooi gaai on- verminderd voort, de handel was vlug en de prijs redelijk. Voor le soort noteerden we 10 tot 15 en voor 2-e soort 6.50 tot 9 per 100 stuks. Ook was er een vrij grcote aanvoer van roodc en savoye kool, doch de prijs was laag, f 4 50 tot "9.50 per 100 stuks. Wortelen (peen) waren niet erg in trek, een prijs van 6 tot 10 per 100 bos is voor de zware Wijker wel laag genoeg. De aanvoer van bosgroente was niet groot, de prijs abnormaal laag, varieeerend van 2 tot 6 per 100 bos. Postelein en andijvie golden gelijk, n.l 0 35 tot 0.50 per kist. Sla was gewild, de prijzen waren vrij hoog, de noteering van 0.80 tot 1.20 per kist Ook spinazie was gewild, doch de prijs bleef laag, 0.50 tot 0.65 per kist. Niettemin heeft men rekening met den inhoud der kist te louden, die fceduidend kleiner is. De handel in tuinboonen is varieerend, de oude dikke schokkers zijn niet gewild, doch de mooie nieuwe vrucht werd graag gekocht; de prijzen varieerden van 5, tot 18 per 100 K G De aanvoer van komkommers was niet groot, doch de handel buitengewoon slecht met als gevolg abnormaal lage prijzen, varieerend van 0.50 tot 1.75 per 100 stuks, enkele uitzonderingen een ietsje hooger. Aardappelen gaan nog steeds in prijs terug, men koopt puik beste aardapelen voor 3.50 tot 5.— per 100 K.G. Aan de fruit- en vruchtcnmarkt was een levendige handel met vrije hooge prijzen, voora's voor bessen, druiven en rijpe vruchten, alsmede pruimen. De noteering was: pruimen 15 tot 32, bessen f 40 tot 55, appelen 9 tot 22. peren 8 tot 31 en druiven 80 tot 95, alles per 100 K.G. De aanvoer van tomaten gaat onvermin- derd voort, doch de prijzen blijven laag, de noteering was: A 9 tot 10, B 7 tot 8 en C 3 tot 4 en lager moet het niet wor den. De overige aanvoer onveranderde prijzen WINKEL. De raad dezer gemeente vergaderde Dins dag j.l. Tegenwoordig alle leden, met uit- zondering van den heer J. de Veer. De voorzitter opende de vergadering. Het in de vorige vergadering medegedeel- de verzoek aan het Staatsbedrijf der poste- rijen, telegrafie en telefonie, had tot resul taat gehad, dat de, het verkeer belemmeren- de telefoonpalen in de Bosch reeds zijn weg- genomen. B. en W. hadden er de aandacht van hei Oosterpolderbestuur op gevestigd, dat er een lek was in de Molenkade tegenover het per ceel, bewoond door P. Smit Az. Genoemd bestuur was bereid dat te herstellen, doch zag afdoende verbetering in demping van het slootje voor genoemd perceel, dat voor waterafvoer van geen belang was en ver- klaarde zich bereid daaraan mede te werken Aangezien dat slootje ook voor de ge meente van geen belang was zelfs op dezen smallen verkeersweg niet van gevaar ont- bloot was, werd demping overwogen. De grond werd kosteloos beschikbaar gesteld door de Cooperatieve vereeniging „de Tijd- geest" bleef dus voor de gemeente het ver- voer en de plaatsing van een scheidingshek Deze kosten zullen vermoedelijk plm 225 bedragen waarin door het Oosterpol- derbesctuur hoogstens 100 werd bijgedra- gen. B. en W. hadden deze aanbiedingen dankbaar aanvaard en de demping had in- middels plaats gehad. Aan genoemde instellingen zal dank wor den betuigd. Door de gymnastiekvereeniging „Sparta" werd voor een door haar op 2 September a.s. georganiseerde openluchtuitvoering met wed- strijden waaraan door verschillende vereeni- gingen uit andere gemeenten zal worden deelgenomen, verzocht ook van gemeente- wege een medaille beschikbaar te stellen. Aangezien voor de voorbereiding de noodi- ge maatregelen moesten worden getroffen en een spoedige beslissing gewenscht was, had den B. en W. voor genoemd doel 15 be schikbaar gesteld. Werd goedgevonden. Na kennisneming van eenige ingekomen stukken en verslagen werd overgegaan tot de verzoeken om ontheffing van schoolgeld Ingekomen zijn van A. Raven te Winkel met het oog op de grootte van zijn gezin. Aan de hand van de heffingsverordening stelden B. en W. voor op het verzoek afwij- zend te beschikken. Aldus besloten. M. Hoogstraten te Winkel, om ontheffing van schoolgeld met het oog op de grootte van zijn gezin. Om redenen als voren stelden B. en W voor op het verzoek afwijzend te beschikken Aldus besloten. A. Kossen Jz. te Winkel, met het oog op een abusieve aanslag. B. en W. stelden voor ontheffing te verleenen. Aldus besloten. J. Smit Pz. te Winkel, wegens het verla ten van de u. 1. o. school van een leerling. schenen een paar keurige beenen in Rewmar- ket slobkousen; niet te zien, behalve wanneer de overjasopenging, was een jas en vest van Melton laken lichtbruin natuurlijk keu- rig en netjes van vorm. Een nauwe, eenvoudi- ge boord, geheel rond, omgaf Jimmie's hals; de opening van zijn vest toonde een batisten stropdas, waarin een groote speld stak, die op een paardenkop geleek. Een dophoed, die schuin ston-d, een stukje stroo in zijn mond en een dunne karwarts voltooiden Jimmie's toilet; besloten, zijn vermomming ir. alles streng door te voeren, had hij zijn fijne siga- ren en Turksche sigaretten afgeschaft de goedkoope koker in zijn binnenzaic bevatte tabak van goedkooper soort. Hij had niets van zijn oude bezittingen bij zich, zelfs zijn hor- loge niet. Maar in een gordel, dien hij dicht op zijn huid droeg, had hij een vrij aanzien- lijlke som geld. Hij1 kon het buiten weelde-arti- kelen stellen, maar geld kon hij noodig heb ben. Op weg naar Salisbury, verscholen achter een sporfkrant, dacht Jimmie over zijn plan- nen na en overdacht de redenen, die hem in dien trein gebracht hadden. Het was niet de eerste maal, dat hij dacht en peinsde; dat had hij sedert acht en veertig uur zonder ophou- den gedaan. En het besluit van al zijn denken en peinzen was dit: de weg om de bende boos doeners te bereiken, die Eva en juffrouw Tri ckett gevangen hielden, liep over Lady Scrave. Daarvan was Jimmie vast overtuigd B en W. stelden voor 9/12 gsdeelte ont heffing te verleenen. Aldus besloten. A. de Ridder te Winkel, wegens het verla- ten van de u. 1. o. school van een leerling. B. en W. stelden voor 9/12 geedelte ont heffing te verleenen. Aldus besloten. Om de lage inkomens vrij te stellen van schoolgeld zal een wijziging der verordening worden overwogen. Door K. Appel te Winkel werd ontheffing van hondenbelasting gevraagd aangezien hij ten onrechte was aangeslagen. De reclame was juist gebleken. B. en W. stelden voot dezen aanslag oninbaar te verklaren. Op een gelijk verzoek van D. Kort werd eveneens besloten de aanslagen oninbaar te verklaren. Verzoeken om subsidie zijn ingekomen van: de Algemeene Noordhollandsche Pluimvee- vereeniging; de Politie Radiocommissie; de Commissie voor de Malariabestrijding in Noordholland; de Noordhollandsche Ver eeniging „FIet Witte Kruis" voor instand- houding der ontsmettingsinrichtingen; de Nederlandsche Vereenging voor den Volks zang; de Commissie van vakonderwijs van den Algemeenen Nederlandschen Politie- bond; Het Historisch Genootschap van Westfriesland. B. en W. stelden voor al deze verzoeken bij de behandeling der begrooting voor 1929 af te doen. Aldus besloten. De gemeenterekening 1927: gewone dienst ontvangsten f 101185,01; uitg. f 93124,51) batig saldo 8060,50. Kapitaaldienst: ontvangsten 18219,60, uitgaven 17955,86, batig saldo 263,74. De rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur: ontvangsten f 8899,52V2, uit gaven f 8675,44^, batig saldo f 224,08. De rekening van de gemeenschappelijke Gasfabriek. Afdeeling I: baten f 65.968,12, lasten 65.968,12. Afdeeling II: kapitaals- inkomsten 33467,5634, kapitaalsuitgaven 33467,66y2. Winst over 1927 4552,75. B. en W. stelden voor tot leden van een commissie van onderzoek voor de rekeningen te benoemen de leden van den raad niet be- hoorende tot het colleg van B. en W. Aldus besloten. De rekening over 1927 sloot met een ba tig saldo van f 8060,50. Reeds meermalen was gewezen op de ioodzakelijkheid van herstelling van den straatweg in de Bosch en verder tot het perceel van P. Kamp, ter wijl het bovendien tegelijkertijd een belang-. rijke verbetering zou zijn de straat met 1 M. te verbreeden. De kosten van deze herstelling en verbreeding zijn uit de gewone middelen voor 1928 niet te vinden en zou daarvoor in gewone gevallen een geldleening gesloten moeten worden. Nu echter 1927 een zoo gunstig resultaat oplevert, stelden B. en W. voor van het vermoedelijk batig saldo ad 8060,50, f 5000 over te brengen op den dienst 1928 en daaruit te bestrijden de kos ten van evengenoemd werk. Nadat het voorgenomen werk uitvoerig was besproken, werd overeenkomstig het voorstel besloten. Door de bewoners van den Molenkade was een verzoek gericht tot de Directie van het Provinciaal Waterleidingbedrijf om aan de waterleiding te worden aangesloten. Dat geldt voor het gedeelte vanaf P. Kleimeer tot en met K. Kistemaker. De door het P. W. N. berekende opbrengst was echter niet voldoende en zal gedurende de eerste 10 jaar een bedrag bijgepast moe ten worden om de exploitatie van het aan te leggen gedeelte rendabel te doen zijn. Het bij te dragen gedeelte was bepaald op 85 per jaar. Adressanten verzochten nu dat bedrag voor gemeenterekening te ne- men en hen in de gelegenheid te stellen van de waterleiding te kunnen profiteere. Dat tekort zou wegvalel, wanneer de bei- de aan de Molenkade gelegen watergemalen ook gebruik van leidingwater zouden maken voor hunne machines, doch een door B. en W. aangewende poging daartoe, had nog geen resultaat. De voorzitter wees er op, dat bij aanvaar- ding van dat beginsel, ook bijdragen aan andere buitenwijken der gemeente niet kon worden geweigerd. Een mildere opvatting van het P. W. N was niet te verwachten en dat bleef op het standpunt staan dat het aan te sluiten deel rendabel moet zijn. Voorts zijn enkele der verzoekers nog be reid in het tekort 50 pet. bij te dragen. Het verschil werd daardoor 42.50 per jaar, terwijl er redelijk verwacht kan worden, dat het verbruik Zoodanig zal toenemen dat er geen tekorten zijn. B. en W. stelden voor hoogstens 50 bij te dragen per jaar gedu rende de eerste 10 jaren. Enkele leden meenden als de gemeente hel niet doet, het nooit komt nu het P. W. N. een koopmansstandpunt inneemt, waar het heet dat de waterleiding- de volksgezondheid moet ten goede komen. Het voo:rstel van B. en W. werd aangeno men en de voorzitter hoopte dat dat besluit hij zag geen anderen weg. Wat het ook kosten moge hij zou de hand leggen op die vrouw en haar dwingen hij' wist eigenlijk niet tot wat. Zoodra Jimmie uitgevonden had, dat het schrift op het snippertje papier, dat, hij in de kachel van de kamer van Curtis in het Cairo- hotel gevonden had, van lady Scraye was, had hij zich stil op de hoogte gesteld van de juiste plaats op het verminkte adres. Een aardrijks- kundig woordenboek, dat de handige Kentover gemakkelijk verkregen had, zei hem, dat Gil- lenham Manor een weduwe-goed der familie Scraye was, gelegen in een klein dorpje in Wiltshire, een paar mijlen van Salisbury af. Hij zocht Gillenham op de kaart van het graafschap; het was een afgelegen district, voor zoover hij kon uitmaken, gelegen in een dal of vallei tusschen de heuvels boven Wil ton. Te oordeelen naar de gegevens, die men uit een woordenboek en kaart kon krijgen, was het juist des oort van plaats waarheen een dame, die zich uit onaangename zaken wilde terugtrekken, zich begeven zou, totdat de onaangenaamheden voorbij gedreven wa ren. Volgens alle waarschijnlijkheid leek het Jimmie zeer mogelijk, dat lady Scraye zich in deze eenzaamheid teruggetrokken had. Maar Jimmie had nog andere dingen in het hoofd. Toen hij er op sto-nd Scraye te vergezellen naar het huis van mevrouw Wytkenshawe in Wilton Crescent, had hij geen becaalde reden om dit te doen. Hii had een vaag gevoel dat het goed voor hem zou zijn, daar binnen te komen; hij was nieuws- gierighij had het gevoel, -dat hij een gedach- te, een sleutel kon vinden. Hij bedacht, op de hem eigen verstandige wijze, dat juist zooals het vliegen van een enkel strootje aantoont, hoe de wind is, evenzoo 'n onbeduidende klei- nigheid den vervolger den juisten weg kan wijz-en dien hij moet volgen. Hij wilde het huis van mevrouw Wytkenshawe binnen ko men, al was het alleen maar om zijn oogen te laten ronddwalen in een kamer, die geregeld door haar gebruikt werd, alleen om te zien) of die onbeduidende kleinigheid zich vooi zou doen. Het was mogelijk van wel moge lijk van niet men ..on nooit weten. Volgens Jimmie's meening deed de onbeduidende kleinigheid zich voor. Terwijl Scraye, gezeten aan het bureau van mevrouw Wytkenshawe, zijn briefje schreef, keken Jimmie's oogen zoekend rond. Hij wist reeds, dat mevrouw Wytkenshawe haar huis dien morgen plotse- ling verlaten had; het was waarschijnlijk, dat zij hier of daar per trein heengegaan was. En daar, vlak bij Scraye's elleboog, lag een spoorboekje open, onverschillig neergewor- pen, nadat het geraadpleegd was. Het lag open bij de S. en de eerste na-am, die Jimmie opviel, was Salisbury. Het kostte niet veel in- spanning Salisbury in verband te brengen met Gillenham Manor en Lady Scraye- (Wordt vervolgd),

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5