School viilpenhouders v L. Frankenberg Alkmaar. is Pr>ov5nciaal nieuwrs IK DENK ER STERK OVER, TE GAAN ADVERTEEREN! A DVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT Stadsnieuws KONINKLIJK bezoek aan drente. Qok te Assen is de koninklijke familie een hartelijke ontvangst van de zijde der bevol- jinff bereid. In de straat, die de stoet op *ijn tocht naar het Consultatiebureau voor Zuigelignen volgde, verdrong zich een dichte jnenigte, die de hooge bezoekers met hartelijk hoerageroep welkorn heette. Aan het gebouw van het Consultatiebureau werd de koninklij- ke familie ontvangen door de voorzitster en secfttaresse van 't bestuur der vereeniging, die dit bureau, het eerste Consultatiebureau voor zuigelihgen in Drente, heeft gesticht. In dit bureau is ook gevestigd een consultatie bureau voor kleuters van 1 tot 6 jaar en een afdeeling kraamverpleging. De Koninklijke Familie maakte een wandeling door het ge bouw en bezichtigde de verschillende afdee- lingen, waarbij zij alle mogelijke inlichtin- gen vroeg en verkreeg. Van het consultatie bureau reden de hooge bezoekers naar het luis van den commissaris der konigin in Drente, mr. J. T. Linthorst Homan, waar de thee werd gebruikt. Te ruim half vijf vertrok de koninklijke Jamilie per auto naar het station, waar mr. Linthorst Homan haar uitgeleide deed. Alvo- ,rens in den trein plaats te nemen, sprak de ioningin er haar voldoening over uit, dat de jrbeid tot verheffing der Drentsche bevol- (ring en tot opbouw van Drente heerlijke re- sultaten hebben opgeleverd, als Zij op Haar tocht door de provincie Drente heeft mogen janschouwen. T« 5 uur reed de koninklijke trein onder de toejuichingen van het op het perron samen- eestroomae publiek weg in de richting Iwolle, vanwaar naar het Loo werd gereden. HUISELIJKE TWIST.Y^v. Wader verwondt zijn zoon levens- gevaarlijk. De 51-jarige chauffeur W. M., wonende aan de Toussaintkade te Leiden, heeft in een twist met zijn vrouw, waarbij zijn 24-jarige zoon partij trok voor de rnoeder, den jonge- man levensgevaarlijk met een mes in de lin- kerzijde gestoken. Het slachtoffer is opgeno- men in het academisch ziekenhuis; de vader werd in arrest gesteld. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „INSULINDE". Verschenen is het rapport, uitgebracht door de professoren G J. W. Koolemans Beynen Jr., dr. F. Th. L. Kan en P. C. Flu aan den Rotterdamschen Lloyd naar aanlei- ding van de zektegevallen aan boord van het ONGELUK EN DOODSLAG? Op 15 Mei waren te Vaals eenige opge- Khoten jongens aan het spelen. Van een bijna 17-jarigen knaap had men de pet geno- men en die van den een naar den ander over- oegooid. De jongen begon zijn geduld te ver- lezen en zei tegen Horfbach„Gef much de latsch truh, of de kreigs eint". Toen Hor- iach daar geen gehoor aan gaf, sloeg hij b«n met de hand tegen zijn linkerslaap, waama H. op den grond viel, nog eens op itond en weer neerviel. Hij overleed kort daarna. i Uit het geneeskundig onderzoek bleek, dat de overledene een abnormaal dunnen schedel had, zoodat het aan een ongefuk was te wij- ten. De zaak werd wegens de jeugd van den iverdachte met gesloten deuren behandeld Het O. M. door mr. Koderitsch waargeno- men, eischte 3 maanden tuchtschool, voor- waardelijk met een proeftijd wan twee jaren. i De verdediger, mr. Tilders, was van oor- deel, dat hier jongens aan het stoeien wai :n ;eweest. Een van hen krijgt met de vlakke and een klap, maar omdiat zijn schedel zoo ibnormaal dun is, moet hij het met den dood iekoopen, het is zuiver ongefuk. Pleiter vroeg kijspraak. Uitspraak 11 September. EEN FABRIEKSSCHOORSTEEN OMGEVALLEN. In de chemische fabriek „Oranje" aan de Duivendrechtsche kade te Amsterdam heeft gisteren de groote fabrieksschoorsteen, drie en veertigmeter hoog, zijn evenwicht verloren en is omgevallen. Te vofen was reeds aan de schoorsteenpijp gewerkt. Aan de fundeering moesten nog nerstellingswerkzaamheden worden uitge- „voerd. De schoorsteen heeft echter verkozen, yoordat dit gebeurde zijn leven te beeindigen. to Z- O.-richting, juist tusschen enkele sta- pels vaten door, plofte hij neer op het vlakke veld en viel met een doffen dreun aan digge- len. De zware steenmassa maakte een diepen indruk in de weeke veenbodem, die als modder op spoot. Dank zij het vroege uur in den ochtend, even over zes, waarop het gebeurde en dank fii de richting waarin hij viel, heeft de vioorsteen geen slachtoffers gemaakt. EEN LANDGOED ONDER DEN HAMER. Het bekende landgoed „De Cloese", nabij lochem, dat vroeger toebehoorde aan mr. C. II. Sickesz en thans bewoond door mr. J. Bie- luma Oosting, bestaande uit kasteel, perso- neelwoningen, bcerderijen, bouw- en gras- liand, benevens zeer fraai geboomte, zal in (September a.s. publiek geveild worden en wel in twintig perceelen. De boomen worden weer ifzonderlijk gevuld in 265 perceelen. Indien het geboomte in handen van hout- Icoopers zou komen, waarvoor men terecht freest, dan zou dit onherstelbare schade toe- hrengen aan het natuurschoon. De V. V. V. Lochem wendt pogingen aan tot behoud. De havezathe ,,De Cloese", gelegen in de enmiddelilijke nabiiheid van Lochem aan de Berkel, is een der oudste landgoederen van Gelderland. Het kasteel is niet lang geleden herbouwd; de totale oppervlakte beslaat 55 bunder. ZIJN 46STE VEROORDEELING Een 49-jarige gedetineerde uit Maastricht, fie reeds 16 jaar in de gevangenis heeft doorgebracht en nu weer in de mijnstreek, op twee plaatsen waschgoed had gestolen, hoor- de Dinsdag zijn 46ste veroordeeling tegen zich uitspreken. Het O. M. had met het oog «p zijn geweldig strafregister twee jaren ge- vangenisstraf tegen hem geeischt, de recht- ^ank veroordedde hem tot zes maanden ge- vangenisstraf. stoomschip „Insulinde". De professoren komen, evenals de scheeps- arts had gedaan, tot de conclusie, dat rood- vonk geheerscht heeft. De toestanden aan boord ten aanzien van de mogelijkheid van goede behandeling en verpleging der patien- ten waren bevredigend. De doktoren te Priok en Weltevreden had- den de ziekte aangezien voor gewone angina. Daarna liet de scheepsarts zijn diagnose los. Dit acht de commissie verklaarbaar, omdat de Indische doktoren geacht mogen worden met de ziekten in de tropen beter bekend te zijn. Onverklaarbaar acht zij echter, dat de scheepsarts, na Sabang, toen zich toch de meest typische gevallen van Scarlatina on der de patienten voordeden, toch maar onder de suggestie van zijn collega's te Weltevre den bleef en de gevallen niet herkende. Door dit te doen, beging hij een ernstige font. De juiste maatregelen tegen de ziekte werden na- gelaten, waardoor de mogelijkheid tot ver- breiding werd geschapen. Men moet zich afvragen, of een strenge isolatie van de zieken in het stadium, waarin de epidemie aan boord verkeerde, nog wat had kunnen helpen, omdat men immers on der de personen, die alle passagiers moeten bedienen, de bakker, de patissier, de buffet- chef etc. reconvalesce-.ten van Scarlatina had. Zoo draagt dan ook niet de scheepsarts de meeste schuld, maar wel zij die te Bata- via de diagnose Scarlatina bestreden en nog infedieuse reconvalescenten als hersteld ont- sloegen. Pas na .Aden werd geisoleerd en dit nog steeds, niet omdat men: eindelijk aan Scarla tina ging denken, maar omdat een medicus die als passagier de reis meemaakte en op lofwaardige wijze den scheepsarts ter zijde stond, meende met gevallen van diphtherie te maken te hebben. De groote uitbreiding der ziekte onder de passagiers moet voor een deel worden toege- schreven aan het feit, dat de ziekte niet als Scarlatina werd herkend, waardoor men na liet de reconvalescenten in Priok van boord te weren, terwijl men na Sabang in gebreke bleef zieken en reconvalescenten streng van de gezonden te scheiden. De commissie betoogt, dat ontstaan en verbreiding der ziekte niet kunnen worden geweten aan eenige fout in de voorziening van het schip met medicamenten of aan een minder goede outillage der geneeskundige afdeeling, maar enkel en alleen aan een on- gelukkige combinatie van omstandigheden, die maakte dat de ziekte niet werd herkend, omdat de scheepsarts zich door zijn collega's te Weltevreden van de wijs liet brengen, ter wijl ook later hij niet op de diagnose Scarla- tina kwam. De commissie acht de maatregelen, welke door de maatschappij getroffen zijn om het schip „Insulinde" van de infectie te bevrij- den, goed. DE ZUIDERZEEWERKEN. De directeur-generaal der Zuiderzeewer- ken heeft aanbesteed den bouw van een schutsluis in gewapend beton nabij de Hau- kes, met bijkomende werken, ten behoeve van de indijking en droogmaking van de Wierin- germeer. Het laagst was ingeschreven door de Al- gemeene Beton Comp. te Den Haag voor 520.300. DE UITVOERING VAN DE PSYCHOPATHENWET. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de verbouwing van het voormalig Rijks- opvoedingsgesticht voor jongens te Leiden tot het eers.e Nederlandsche psychopathen- asyl in November a.s. gereed koenen, zoodat met de ingebruikneming van het gesticht de psychopathenwet tot uitvoering kan worden gebracht, waarmee ons strafrecht en onze strafrechtpleging in geheel nieuwe banen zullen worden geleid. De toekomst zal moeten uitwijzen of dit nieuwe instituut aan de verwachtingen be- antwoordt, welke eischen gesteld moeten wor den aan een gesticht, dat bestemd is voor de verpleging van deze geestelijk minderwaar- digen en het Leidsche asyl is dan ook voor- namelijk als proefneming bedoeld. Het zal plaats bieden aan 80 mannelijke verpleeg- den, terwijl een bijgebouw wordt ingericht voor 8 vrouwelijke psychopathen. f 3.50 prima 14 krt. gouden pen met voile garantie, arbeidsovereenkomst ten aanzien van den, arbeidstijd niet wordt nagekomen. Er wor den drie mijnen genoemd, waar langer dan 8 uur per dag gewerkt wordt, terwijl voor de meerdere uren geen betaling wordt gegeven. In het slot van den brief dringt de Alg. Nederl. Mijnwerkersbond er op aan, dat voortaan de bepalingen van de collectieve ar- oeidsovereenkomst loyaal zullen worden na gekomen. INLIJVING. De dienstplichtigen van de onbereden artil - .erie (2de regiment en regiment Kust-Artil- lerie), voorgeoefenden en niet bestemd voor de Kaderopleiding, aan wie indertijd uitstel werd verleend tot het tijdvak van 7 tot 11 Juni 1928, moeten op 3 September a.s. voor eerste-oefening in werkelijken dienst komen. EEN CREMATORIUM TE ZWOLLE? Naar gemeld wordt, bestaan er te Zwolle plannen voor oprichting van een cremato rium. De „Arbeidersvereeniging voor Lijk- verbranding" heeft bij het gemeentebestuur 't verzoek ingediend om op het onlangs aan- gekochte landgoed „Kranenburg" aan den Meppelerweg een stuk grond aan te wijzen, waarop een crematorium met urnentuin zou kunnen worden gesticht. VANDALISME VAN DE DORPS- JEUGD. Afsluiting van bosschen het gevolg. Men schrijft het volgende aan de Tel.: Is het wel bekend, dat dikwijls de dorps- eugd van plaatsen als b. v. Driebergen, Hetmstede en Hiiversum, de oorzaak van er- gerlijke vernieling is? Meermalen heb ik gezien, dat een troep jongens, soms van meisjes vergezeld, takken afrukte en planten uit louter baldadigheid plattrapte. Nog dezer dagen werden wij op den Eperweg nabij Nunspeet opgeschrikt door een troep opgeschoten slungels, die poogden de ifetsen van mijn dochters te grijpen. On- noodig te zeggen wat er door zoo'n bende vaak vernield wordt. Als morgen een opzich- ter of politieagent de soms aangebrachte ver- woestingen ziet, zal het resultaat „prikkel- draad" zijn. DE ZUIDERZEEWERKEN. De Maatschappij tot Uitvoering van Zui- derzeewerken (M. U. Z.), heeft aan ruim 100 man van het varend personeel tegen 1 September a.s. ontslag aangezegd, daar op 3 September een verkorte werktijd wordt in- gevoerd Eigenaar: Ja, het gemak van die kleine karretjes is, dat je overal aoo gemakkelijk door heen kunt glippen. (Judged Pf CASTR1CUM. Raadsvergadering. Gisteravond kwam de raad dezer gemeente te 7 uur bijeen. Op den heer Aukes na, die be richt van verhindering had gezonden, was de raad voltaUig. De notulen paseerden den hamer zonder opmerking. Van de ingekomen stukken vermelden we de rekening ingekomen van het provinciaal bestuur ten aanzien van de kosten van onder- houd van de afrastering langs zee, wat den heer de Nijs deed- vragen of de gemeente die geheele kosten moet betalen. Bevestigend werd1 door den voorzitter hier- op geantwoord met de bijvoeging dat er on- derhandelingen worden gevoerd ten einde hierin verandering te brengen, omdat de pro vincie ook baten heeft door den verkoop van kaarten en het daarom billijk is dat de afras tering gezamelijk wordt betaald en onderhou- den. Deze dienen te worden afgewacht. De andere stukken werden zonder bemer- kingen aangenomen. Tot onderzoek van de rekening dienst 1927 die in vergelijking met 1926 een mindere na- deelig saldo heeft opgeleverd van ruim 9000 en is gedaald tot rond 2700, werd een commissie ingesteld bestaande uit de heeren Aukes, Hellinga, Res en de Nijs. Biji de aanbieding van de begrooting voor ihet volgende jaar deed de voorzitter het voor- stel om den geheelen raad buiten de wethou- ders te benoemen als commissie van onder zoek, waardoor dan als gevolg daarvan bij de behandeling in den raad alleen die onderwer- pen worden besproken, die in het te verschij- nen rapport zijn besproken. Hiertegen kwam de heer Schipper op, onder opmefking dat zulks een verkapte raadsverga dering is, terwijl de raad dan feitelijk in zijn recht wordt beknot. Niet langer over denken, Mijnheer, DOEN! Ook niet tegen de kosten opzien, adverteeren is absoluut niet duur, integen- deel, het is zelfs zeer winstgevend. Begint U nu eens met een paar plaatsingen, U zult zien, uw zaak gaat er door vooruit. kabel en het bouwen van een ondergrondsch net ondervindt geen bestrijding, alleen jnerkte de heer Hellinga op, dat in het vervolg wei meer aandacht mag worden besteed en gewijd aan het vernielen van wegen door opbreken voor die werken van straten en hoopte dat overleg met openbare werken zal worden ge voerd, zoodat dubbel straatwerk niet meer wordt verricht. B. en W. antwoordden dat zulks uitvoerig is besproken en tusschen de leiders van beide diensten in het vervolg overleg zal worden ge- pleegd, om dat euvel zooveel mogelijk tegen te gaan. Bij de rondvraag informeerde de heer Schipper naar het voomemen de kermis op een afzonderlijk terrein te doen houden, waaromtrent den raad geen mededeeUngen gedaan zijn, nooh zijn gevoelen gehoord. De voorzitter zette uiteen, dat het hier een proefneming geldt. De kosten worden ver- goed en er zal waarschijnlijk nog wel een financieel voordeeltje overblijven voor de gemeente. Het voornaamste is dat het verkecr door het dorp niet wordt belemmerd. Uit den raad meent men dat de plaatsing van een consumptietent op het terrein voorai voor ouders van kinderen, die nergens kun nen zitten, aanbeveling verdient. Hieraan zal nog aandacht worden geschonken. Alsnu besprak de heer Louter de hooge tarieven welke door onze gemeente een 19- tal moeten betaald worden aan het P.E.N en vroeg of daartegen niets te doen is, nu Bussum een lager contract heeft verkregen. De voorzitter zette deze zaak uiteen, waar- aan hij heeft medegewerkt als lid van de commissie die met het P.E.N, onderhandelin- gen heeft gevoerd, die nog gaande zijn. Vooi een actie van al die gemeenten elk afzonder lijk is thans nog niet de tijd gekomen, omdat het P.E.N, heeft toegezegd verleden jaar deze zaak opnieuw te bezien zoodra het re sultaat van dat bedrijf over 1927 bekend is. Dienaangaande is thans aan het P.E.N, ge- schreven en men wacht nu het antwoord nog af. Komt dat niet naar genoegen binnen, dan zal overwogen moeten worden wat de ge meenten dan te doen staat. Hierna sluiting. imunmiiiiiinniiiiiuiiiiiiiiiiiiHnnmiiHiiiiinniiiiu DE WERKTIJD IN DE MIJNEN. De Alg- Ned. Mijnwerkersbond heeft een brief aan de contact-commissie voor de mijn- industrie gezonden, waarin geklaagd wordt, dat in verschillende mijnen de collectieve Hij: „Hij kan de rossige glans van den zonsondergang te voorschijn roepenhet fonkelende rood van rijpe "kersen de vurige gloed van een vlammende robijn en de pracht van de ,tropische dageraad". i Zij„Hij lijkt absoluut niet op een artist". Hii„ls bii ook niet hij is een lippenstiftfabrikant I" 1 (Passing Show). KORTE BERICHTEN. In het kantoor der Cooperatieve Was- scherij in de Snelliusstraat te IJmuiden, is ingebroken. Een bedrag aan contanten is ver- dwenen. Van d'e(n) dader(s) nog geen spoor. Maandag geraakte tijdens rangeeren met tramwagens op de losplaats nabij het ka- naal te Terneuzen de 7-jarige Jules Geers be- kneld tusschen een stootblck m "3 en buffer van een wagon. De jongen stierf in het zie kenhuis. De „Concordia", het tweenjast-klipper- schip, dat Maandag bij Enkhuizen door den storm werd overvallen en wegens averij om huilp seinde, is met sleepboothulp te Enkhui zen binnengebracht. Op den Rijksstraatweg bij de suikerfa- briek te Halfweg is een 73-jarige man, die rugwaarts met gebogen hoofd in de richting van een uit Haarlem komende electrische tram liep, ondanks het krachtig remmen van den wagenvoerder, door de tram gegre- pen en op slag gedood. Te Roermond is op hot Wilhelminaplein de motorrijder F. Bloemen uit Roermond te gen een vrachtauto der firma FinkenLom- men gebotst, juist bij het passeeren van den hoek aan de Steegstraat. De man is in zorg- wekkenden toestar.di in het hospitaal opgeno- men. Uit Doom wordt aan het Corr.-Bur. medegedeeld, dat de minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, mr. Kan, al- daar wederom besprekingen heeft gehad met den ex-keizer. Wijlen R. baron van Harinxma thoe Slooten te Beesterzwaag heeft 5000 aan de diaconie der hervormde gemeente te Beetster- zwaag en 5000 aan deze gemeente zeif vermaakt. Gistermorgen is door het 1 osschieten van een verbindingsbout een hijschstelling aan de Oude Kennemerbrug te Haarlem om gevallen. Eenige werklieden kwamen er on der terecht, doch bekwamen slechts onbedui- dende kwetsuren. De voorzitter zeide dat het alleen te doen is de discussien niet onnoodig te rekken en ais een proef voor dit jaar werd voorgesteld. Werd1 aldus aangenomen. De behandeling van het voorstel van de raadsleden Res en Twisk om de ouders van gezinnen die in tuinderij hun kinderen van 16 tot 21 jaar hebben werken een aftrek voor de belasting te geven van 300 voor elk, werd naar aanleiding van het afwijzend prae- advies van B. en W. door den heer Res uitvoe rig toegelicht, omdat die kinderen veel en lang moeten werken voor hunne ouders, terwijl in dien zij vreemde krachten in dienst moeten nemen de uitgekeerde loonen worden afge trokken van hun inkomen. Algemeen bij monde van verschillend- leden werd gewezen op het onrechtvaardige hier voor de tuindersgezinnen een uitzonder- lijke positie te bepalen. Dat is ten opzichte van andere beslist verkeerd en bovendien werd ge wezen op de financieele kosten die het gevolg daarvan zullen zijn. Na uitvoerige discussie werd het voorstel in stemming gebracht en verworpen met 8 tegen 2 stemmen. Voor de heeren Res en Twisk. Tot restauratie van het raadhuis voor de vochtwering enz. werd na eenige opmerkingen een crediet verleend van 2100, waaronder ook enkele nadere kosten zijn opgenomen Het voorstel van het inivoeren van een vast- recht tarief voor gas met verlaging van den gasprijs ondervond bestrijding van mevr. Kuijs, die meende, dat iemand die niet meer kan verbruiken dan hij reeds doet en nu door zijn laag normaal verbruik de dupe werd en een hooger tarief moet gaan betalen dan tot heden toe. Zij stelde daarom voor het be staande tarief te handhaven. De heeren Schipper en de voorzitter toon den overtuigend aan, dat het bedrijf econo misch moet beheerd1 worden en dat het voor gestelde, hetgeen we reeds uitvoerig vermelc - den, billijk en rechtvaardig is. Het voorste" •werd daarop aangenomen met tegen mevr. Kuys en de heer Twisk. De voorstellen tot het verleenen van credie ten voor uitvoering van uitbreidingswerken voor het electriciteitsbedrijf door aanleg van DE KERMIS, Het was gisteravond weer druk en gezellig op de kermis. Nog altijd trekt dat bonte wereldje van doek en palen de groote massa, die door kla- tergoud en spiegelglas en door een alles overstemmende combinatie van orgelklanken, eens weer weggevoerd wordt uit het gewone dagelijksche sleurleventje van den rustigen burger eener kleine provinciestad. Ook geuren wekken herinneringen op e» wie een poffertjes- of wafelkraam voorbij kan loopen zonder aan de mooiste jaren van zijn jeugd te denken, is nooit onder de ware bekoring van de ouderwetsche kermis geko men. Over het algemeen maken de kermisinrich- tingen wel goede zaken, voornatnelijk nu voor het eerst de stelling niet op schijnt t« gaan, dat de Alkmaarscne kermis noodzake- lijk in de regenperiode moet vallen. HENRI TER HALL'S KINDERREVUE 1928. 'Abbie Slof. Ook ditmaal is de Kinderrevue van 't ge- zelschap ter Hall in een woord schitterend te noemen. We durven tenminste gerust neer te schrijven dat zoo goed als alle jonge bezoekers van gistermiddag het geheel en al met deze kwa- lificatie eens zullen zijn. Om het hardst werd er gelachen om de avonturen die Abbie Slof beleefde op zijn onderzoekingstocht naar de woonplaats van z'n tante Fatje en met ds grootste bewondering sloegen de jeugdige bezoekers de prachtige tooneelen en kostuums gade. Toen te ruim 2 uur het doek voor het eerst opging, was de schouwburgzaal van den heer Kinsbergen geheel bezet. De eerste acte vangt aan met een tooneel tje in de school, waar de ondeugende Abbie Slof al dadelijk de sympathie van de kinderen en ook van de ouderen, wint. Omdat het met z'n zoontje op school toch niets gedaan is, besluit de vader van Abbie Tante Fatje op te zoeken. Op zoek naar haar, komen ze in het gebied van een toovenaar terecht, waar ze allereerst grillige schaduwbeelden te zien krijgen. Nadat kennis is gemaakt met den toove naar, vertoont deze z'n wonderbaarlijke kun- sten en toovert voor de oogen van de ver- baasde bezoekers allerlei dingen weg en te voorschijn. Maar voorai in het geheimzinnige cabinet gebeurden de meest bovennatuurlijke dingen. Stoeien viogen door de lucht, een brandende kaars en een spel kaarten zweefden zoowaar door het vertrek, terwijl de tafel plotseling uit de vloer opdook. Deze tooneeltjes waren alleraardigst eu werden door de kinderen in groote stilte vol ver- en bewondering aanschouwd. Zoo iets wonderlijkst hadden ze nog nooit gezien! Door middel van het toovertapijt des too- venaars komen Abbie en z'n vader daarna in Indie, bij den Radja Pisang. De finale dezer acte was heel mooi. De schittering der fraaie kostuums en voorai het virtuose spel van den heer Louis Bouw- meester wekten de grootste bewonderinc en het jeugdige publiek gaf door luji hand- 7 «- ■ji /r:taz*

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7