DE LANGE DE MORAAZ Radiografisch Weerbericht, L, Frankenberg Alkmaar. DE KERMIS. fee IIHI llepk en school SQEXiKSQiSISESSESESSSfi Sfadsnieuws ran Julius Caesar", doch zelf was hij niet voldaan. Een tweede, een derde vertaling yan het stuk volgde en toen was het resul- taat van dien aard, dat hij met de overige werken is voortgegaan. -• Ter eere van den geleerden vertaler heb- ben de studenten zijner universiteit den eeraten steen gelegd voor een tooneelbiblio- theek, waaraan een schouwburg zal zijn verbonden. Wii houden een zeer uitgebreide l sorteering TABELLARISCHE BOEKEN vanaf 4 tot 52 kolommen. *HENRI TER HALL'S REVUE 1928. 't Was weer in orde! Een enthousiast pu liek heeft weer een pracht-avond gehad Weer is er gelachen om de dwaze grappen van Buziau, weer was men verrukt over de brachtige finales, weer ging ieder hoogst Voldaan naar huis. t Steeds weer blijken sommige „brokken" het meeste succes te hebben. Noemden we reeds Buziau als zwemmer, als fuifnummer en als „standbeeld", ook als logeergast in pension Rustoord laat hij schitterende staal- jjes van nonsens zien. En dan de pro- testvergaderingDat is misschien wel het grootste lachnummer van den avond. En paarin schittert niet alleen Buziau, maar pjk de andere spelers, zoodat Alex de Mees- kr, Jan Weber en Frans Steffan. Een too- peeltje van 'n rumoerige, „leidinglooze" ver- gadering, waarbij het publiek giert van 't lachen en zakdoeken te voorschijn haalt, om Be tranen te drogen! Aardig is het te zien, welk een verschil er is tusschen de revue van 1898 en die van 1928. De revue uit 1898 wordt voorge- Iteld door 'n ouderwetsch costuum uit die Bagen en we zien aan de costuums uit de op- Volgende jaren het groeien der revue, het imeegaan met den tijd totdat het laatste cos- ituum als symbool van wat de revue nil is, al- ies overtreft. Een schitterende combinatie van groepeering, costumes en lichteffecten! Nog een drietal dagen en het is voorbij Dan hebben we ter Hall hier voor het laatst gehad. Ieder, die ter Hall's revue nog niet kent, ga er nog heen deze week. Het is de laatste gelegenheid. En zij, die altijd trou- we bezoekers waren, zij kunnen thans af- scheid nemen van een oude, goede bekende HET SCHOUWTOONEEL IN DE HARMONIE. Mijn Voder en lk. let Schouwtooneeli gaf gisteravond zijn Dpeningsvoorstelling in de Harmonie. Het Deensche blijspel „Mijn vader en Ik" van Oustav Esmann, is mede door het vlotte spel tot een groot succes geworden, wat het beste doet verwachten vocr de volgende avonden. De toeschouwers hebben door een langdurig en hartelijk applaus hun groote ingenomen- heid met stuk en vertooning te kennen gege ven. M'n vader en Ik, mag inderdaad een bij- zonder geslaagd blijspel genoemd worden, omdat het eens wat nieuvvs geeft, een aller- aardigst gevonden tegenstdling, die zich doet kennen in eerste en laatste bedrijf. Pre- cies zooals de vader optrecdt tegen den zoon in I, doet de zoon tegenover den vader in III. De Deensche koopman Holm heeft zijn zoon Paul op het kantoor der firma ge- plaatst. Paul blijkt echter nog niet de serieuze zakenman, dien vader zich gedacht had. Holm moet hem geregeld over tvkort- komingen onderhouden. En als dan mevrouw Holm met de dochter en haar verloofde nog over Paul's liaison komen spreken wordt het toch wel wat al te erg. Maar Holm en Paul zijn te veel een, dan dat het tot een conflict zou leiden. Alleen als uit het bezoelc van Paul's aangebedene Camilla blijkt, dat de jongen zich door een handig juffertj* beet heeft laten nemen, besluit Holm zijn zoon op reis te sturen. Misschien komt er dan nog iets van hem terecht. En inderdaad dat gelukt. Als Paul na ruim vijf jaren terugkeert is hij een pienter, rijk zakenman, en getrouwd met een allerliiefst Amerikaansch meisje. Hij is doortastend in zijn optreden. Zijn vader, die zich na den dood van mevr. Holm en het vertrek van zijn zoon zeer eenzaam heeft ge- voeld, heeft troost gezocht bij mevr. Lund. Hij wil „zijn liaison" voor zijn zoon verbor- gen houden. De zoon is genoodzaakt thans net zoo tegenover den vader op te treden als deze voor vijf jaren tegen hem heeft gedaan. En de schrijver heeft dat zeer vermakelijk uit- gewerkt. Het handige Amerikaansche vrouw- rje brengt Holm en mevr. Lund als gelukkige menschen tot elkaar en dan stuurt aan't slot Paul zijn vader naar de boot voor de nieuwe reis. Er is door het Schouwtooneel in een snel Houdi Uw huis van muggen schoon En gezondheid is Uw loon. tempo uitstekend gespeeld,, De hoofdrollen van vader en zoon waren bij Ko van Dijic en Jaap v. d. Poll in de beste handen. Bij voortduring wist Ko van Dijk de juiste toon te treffen en de moooe speel- scenes te doen uitkomen, terwijl Jaap v. d. Poll als Paul bepaald verrassend goed werk deed en door een goede opvatting wist te,, boeien. De minder dankbare rollen van mevr. Holm, die zich altijd ziek gevoelt, van de dochter Agatha, van Bremer, haar verloofde en echtgenoot en van den vriend Neergaard werden met groote animo en toewijding door Lize v. d. Poll—Hamakers, Willy Kaart von Saher, Co Balfoort en Willem de Vries gespeeld. Jeanne van Rijn behaalde een zeer groot succes als het Amerikaansche vrouwtje. Zij speelde het met haar gebroken Engelsch dan ook allerliefst en dat zij zoowel bij vader als bij zoon zoo zeer in den smaak viel, verwon- derde niemand. Leonie Reiman, in de eerste acte als mevr. Lund, niet steeds te verstaan, speelde haar scene met Holm in de tweede acte uitstekend. Zij zag er in de eerste en tweede acte keurig uit, evenals de andere dames. Mej. M. v. d. Lugt Melsert was zeer goed op dreef als Camilla in haar entree op het kantoor van Holm in de eerste acte. Leuk gespeeld. Daan van Ollefen was de oude trouwe boekhouder. De tooneelen, vooral dat der tweede acte, zagen er heel goed uit. Als geheel een voorstelling die groote vol- doening schonk. De medewerkende verdien- den het ta-ide applaus aan het slot. SCHOUWBURGLOGE DOELENVELD. Oranje Hein. Gisteravond bij de vijfde opvoering van dit volksstuk, dit vroolijk spel van iederen dag, met een lach en een traan, afgewisseld door zang en dans, geschreven door Herman Bouber, was de zaal met een aandachtig pu bliek flink bezet. Men leefde geheel mede met het lief en leed van Vader Kees, z'n vrouw Massie en hun kinderen en schoonzoons, even als met de andere buren uit het straatje. Ook nu weer was de opvoering van dit stuk realiteit uit het Amsterdamsche volks- leven zeer succesvol en na afloop van elk be drijf moest verschillende malen gehaald wor den. Naast aan het stuk zelf is dit succes zeker niet het minst toe te schrijven aan het uitste- kende, komische spel van Oranje Hein (Johan Elsensohn) met z'n Maleische uitvallen, die in Anna HesseSlauderof als een echte volksbuurtvrouw een waardig partnerin vond. Door het goede spel van Ernil Timroi en Aaf BouberTen Hoope leefde men mee met de tragische scheiding en de gelukkige hereeniging van deze twee, terwijl ook Am- ny Verhulst als de jongste dochter van Va der Kees goed spel te zien gaf. Goed gevonden was het optreden van het natuurmensch Van Galen, die in de volks- buurt z'n idealen van „ferug tot de natuur" verkondigt. Op z'n best was Oranje Hein zeker wel aan het slot van het derde bedrijf, waar men de 30-jarige bruiloft van Vader Kees en z'n vrouw Massie viert en de buurman ceremo- niemeester is en een feestspeech moet hou den. Allerhartelijkst werd hier om de zenuw- achtige manieren en de zoo goed; bedoelde, maar vaak zoo ongelukkig uitgebrachte ge- lukwenschen van Oranje Hein gelachen Een langduig applaus beloonde na afloop de spe lers, die dit voor de uitstekende vertolking van een echt volksstuk, zooals Oranje Hein is, zeer zeker verdiend hebben. Zij, die van een dergelijk stuk, dat ons verplaatst in het echte Amsterdamsche volksleven, houden, kunnen wij aanraden een bezoek te brengen aan de schouwburgloge op 'het Doelenveld, waar hedenavond de laatste opvoering van Oranje Hein plaats vindt. N.V. HET NIEUWE NED. TOONEEL IN HET GULDEN VLIES. De baas zoekt 'n vrouw. Dit blijspel in drie bedrijven, uit het En gelsch, van Edin Phillpotts, vertaald door Herre de Vos, heeft de geheel gevulde zaal gisteravond genoeglijk bezig gehouden. Samuel Sweetland is een weduwnaar, va der van twee lieftailige huwbare dochters. Hij voorziet dat deze meisjes hem te eeniger tijd zulten verlaten en om dan niet alleen achter te blijven, meent hij goed te doen uit te zien naar een opvolgster van ziin overleden ega, die op haar sterfbed hem een nieuw hu- welijk met een zorgzame vrouw had aanbe- volen. Met behulp van zijn dienstbode maakt hij een lijstje op van in aanmerking komende dames. Hij is echter onfortuinlijk met zijn aanzoek, want de een na de ander bedankt. Ten slotte bemerkt hij in de dienstbode te hebben wat hij zoekt en zij gaat op zijn ver- zoek in. Juist als de verloving tot stand is ge- komen, melden zich de eerst aangezochte da mes aan, zeggen te hebben gedwaald en noo- digen hem uit de afwijzing te vergeten. Dit is de zeer korte inhoud, v/aaromheen De man In den loekPardon, dame, hier is slechts plaats voor zes personen. De corpulentf; dame Maar mijnheer, ik ben toch niet ver- antwoordelijk voor de tekortkomingen van de spoorwegmaat- adbacpii. (Kumorist). ,Ais de trein wes gaat, dan loop Ji! zoolang langs het perror als je kunt, he Knrei En dan zal ik zoover door den zij gang AjtuD iwpen alfi tk kan", (London Opinion) heel veel grappigs, veel onzin en ook veel onvriendelijkhcden aan het adres der dames zijn geweven. Aan deze onvriendelijkheden maakte zich schuldig de knecht van Sweet- land, Churdiles Ash, mooi gespeeld door Oscar Toumiaire. Hij was een vrouwenhater in merg en been, achtte de dames nergens anders voor bestemd -dan om te zorgen voor een nageslacht en kon zich in't geheel niet verheugen over het voorgenomen huwelijk van den baas noch over dat van diens doch ters. De manier, waarop hij over de vrouwen sprak tegen de dienstbode, scheen die van iemand die een onheil ziet aankomen, maar het niet kan afweren. Men lachte om zijn uitvallen, maar of men ook met alles instem- dfe?! Louis Saalborn was een goed type van den heerboer Sweetland, die meent dat hij zijn hand maar heeft uit te steken om een vrouw te krijgen. De ontgoocheling was dan natuur- lijk bitter en als hij dan niet vermocht die te verbergen, maar integendeel de dame in kwestie verguisde, was hij kostelijk. Anna Sablairolles was koddig als Thirza Tapper, de vrouw, die veel maatschappelijk werk doet (b.v. droogfegging van Z. Afrika) en daarom niet aan trouwen kan denken. Het feestje in hare villa gaf bepaald grappige momenten, doordat er zooveel verschillende types aan deelnamen. George Smerdon (Elias van Praag) speel de uitstekend den eenvoudigen tot over de ooren verliefden jongen van het land. Grap- pig was dat hij meende in Richard Coaker (Rien van Noppen) een mededinger te moe- ten zien naar de hand van Petronel! Sweet land (Julia de Gruyter) en dat ook zij zelf meende dat Richard haar wenschte, terwijl deze juist de zuster Sibley zocht (Helene Treep—Vink). Zeer vermakelijke situaties ontwikkelden zich uit deze verkeerde begrip- pen, met als slot natuurlijk een volkomen op- heldering en alleszins bevredigend einde. Al deze „jongelui" speelden hun rol zeer leven- dig en met goede opvatting. Ditzelfde kan ook gezegd worden van de andere medespelenden, die nog in dit stuk optraden, in totaal efcn twintigtal, die wij niet alle afzonderlijk kunnen bespreken. Ge- constateerd kan worden, dat alien te zamen een voorstelling gaven, die het publiek van 8 uur tot kwart voor elf in enthousiaste stemming hield. Een open doekje in het twee de bedrijf en een geestdriftig applaus na elk bedrijf waren daarvan het bewijs. HET IS RAADZAAM OM PAPIEREN VAN WAARDE EN KOSTBAARHEDEN BRAND-EN INBRAAKVRIJ OP TE BERGEN. DE FIRMA TE ALKMAAR VERHUUR SAFE LOKETTEN DIE AA DEZE EISCHEN VOLDOE HET PROCES VAN MARY DUGAN. Zoo zal dan morgenavcnd in den schouw burg Het Gulden Vlies een buitengewonen be- langwek'kende gebeurtenis plaats vinden. Dien avond wordt n.l. ae eerste opvoering in Nederland gegeven van het dezer dagen zoo veel besproken tooneelwerk „Het proces van Mary Dugan", waarin de te Alkmaar zoo geliefde actrice mevr. Magda Jansens de titelrol zal vervullen, terwijl Elias van Praag de andere hoofdrol zal bezetten. Be- halve deze beide genoemden zullen 30 der beste artisten van het Nieuwe Ned. Tooneel de overige rollen vervullen, w.o. mevr. Sophie de Vries, mevr. TreepVink, Julia de Gruy ter, Louis Saalborn, Bart Kreeft, John Gobau, Oscar Tourniaire enz., terwijl ae regie in handen is van Louis Saalborn. Dat "Het proces van Mary Dugan'" inder daad beslist een uitstekend tooneelwerk moet zijn, blijkt wel uit het feit, dat de drie voor- naamste tconeel-directies in Nederland het aangedurfd hebben dit stuk op hun repertoire te nemen en daarmede het nieuwe tooneel- seizoen te openen, n.l. Het Nieuwe Ned. Tooneel (Louis Saalborn), Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel (Cor van der Lugt Melsert) en het Vereenigd Tooneel (Verkade en Ver- bee'k) En het eigenaardige daarvan is dat de pre mieres alien op dezeffden avond in drie ver schillende plaatsen in Nederland plaats vin den. n.l. Den Haag, Amsterdam en Alkmaar Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat de foonediiefhebbers van Alkmaar en omgeving dit gebeuren op prijs zullen weten te stellen en in grooten getale de voorstellingen op Za- terdag en Zondag in Het Gulden Vlies zullen bijwonen. In verband hiermede zij nog medegedeeld, dat er voor de beide voorstellingen reeds nu zeer veel plaatsen besproken zijn, reden te meer om zich alsnog spoedig van plaatsbe- wijzen te voorzien. Men zie voorts voor bijzon- ^erheden de in dit nummer geplaatste adver- tentie en de groote biliettej* NED. HERV. GEMEENTE. De Doopsbediening zal niet 2 September, maar 9 September door Ds. Verwaal in de Groote Kerk gehouden warden. Doopaangifte Vrijdagavond 7 September om 8 uur in de consistoriekamer der Groote Kerk. Ds. Ver waal hoopt Maandag 10 September zijn catechisaties te hervatten. PREDIKBEURTEN. 2 September. Groote kerk, 10 uur, de heer G. Chr. Dun Avond 6 uur, Ds. Hak. Kapel, 10.30 uur, Ds. Deetman. Evangelisch-Luthersche kerk, 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Mej. v. Vliet van Hoorn. Remonstrantsch-Geref. kerk, 10.30 uur, Ds. Houtgast. Gereformeerde kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Voorber. H. A. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidleb. Cat. Zondag 26. Hersteid Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Chr. Geref. Gem.., Roningsweg 23, 10 uur en's avonds half zes, leesdienst. Woensdag 5 September's avonds half 8, Ds. Binee van Zaandam. LEGER DES HEILS. Zaterdag 1 Sept. 8.30 uur nam. openlucht- samenkomst op het Waagplein. Zondag 2 Sept. 7 uur voorm. bidstond; 10 uur voorm. heiligingsdienst; 3.30 nam. openluchtsamenkomst bij den Kattenberg; 7.30 uur nam. openbare bijeenkomst; 8.30 uur nam. openluchtsamenkomst op het Waagplein. Dinsdag 4 Sept. 8 uur nam. soldatenmee- ting. Donderdag 6 Sept. 8 uur nam. openbare Heilsbijeenkomst. UIT DE OMGEVING. Herv. gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Geref. kerk, 10 uur en avond 7 uur, de heer Rutgers, Theol. Cand. te Amsterdam. „Looft den Heer", vereeniging tot verbrei- ding der waarheid Boschkapel Kerkelaan 17, bij de Sparrenlaan, 10.15 uur de heer J. J. Ruijs. 's Nam. 2.30 uur (o. t.) te Groet in de zaal van den heer Pijs, de heer J. J. Ruijs. Rechtz. Herv. E. V. „Maranatha", 10 15 uur, de heer Hofmeester Jr. Des avonds geen dienst. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 uur (o. t.) Leesdienst; 2.30 uur (o. t.) Ds. van Balqr. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur (o. t.) Ds. Donner. Chr. Geref. kerk, 9.30 en 3.00 uur (o. t.) Leesdienst. Doopsgez. kerk, 9.45 uur (o. t.) Ds. de Jong. DRIEHUIZEN, nam. 2 uur, Ds. Heep. EGMONDBINNEN, 10.30 uur, Ds. J. J. van Meurs (Amsterdam). HEILOO, geen dienst. KOEDIJK, avond 7.30 uur, Da. Hau mersen. NOORDSCHARWOUDE, niet ontvan- gen. OBDAM, geen dienst. OTERLEEK, 10.30 uur, Ds. Groot. OUDORP, geen dienst. SCHOORL, 10.30 uur, Da. Haumersen van Koedijk. STOMPETOREN, geen dienst. Evangelisatie, 's avonds 7 uur (oude tijd) Ds. A. E. van Baalen van Br. op Langendijk SCHERMERHORN, geen dienst. Ger. kerk, 10 uur en 3 uur, Leesdienst. URSEM, 10.30 u., Ds. Kruizinga (doop) ZUIDSCHA.RWOUDE, nog niet bekend. „DIE JUFFROUW IS LUTHERSCH". Zoo ingeburgerd is deze spreekwijs waar- schijnlijk niet, dat iedereen de bedoeling kent, maar 'n groot aantal Nederlanders zul len, aldus „Ons Blad", het vrije-Luth. lande- lijk orgaan, d.d. 17 Aug. 1.1., toch dadelijk aan den onderrok denken, die onder den bo- venrok van de juffrouw uithangt; want om dezen Schonheitsfehle r van het costuum aan te duiden wordt de uitdrul f ng gebezigd. En de gangbare verklaring is, dat Luther, toen hij jn 1521 naar de Wartburg vluchtte, vrouwenkleeren over zijn monn.ks- pij zou hebben geworpen, zonder erin te sla- gen, de pij van onderen geheel te bedekken Maar er blijken ook nog andere afleidingen te bestaan: volgens ds. H. Makkink van Alkmaar in het genoemde nummer van „Ons Blad", heef tde bekende dr. Eelco Verwijs er dit van gemaakt, dat de d u i v e 1 naar Luthers voorstelling een langen staart had, die hem vaak onder zijn mantel uit kwam; de gereformeerden beelden namelijk den Booze af met een korten staart; ze zouden dus, als spraakmakende meerderheid, de Luthersche juffrouw en met „haar eigen" Satan hebben geplaagd. Zoo niet juist ds. Makkmg meent terecht deze verklaring als meer vernuftig dan waar te moeten verwer- pen en is geneigd de geciteerde populaire verklaring te aanvaarden dan toch aardig gevonden. naar waarnemingen, verricht in den morser van 31 Aug. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meterologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.1 te Cler mont. Laagste barometerstand 754.0 te Danzig Verwachting (geldig tot den avond van I September) Meest zwakke wind, later uit oostelijke richtingen, licht tot half bewolk, droog weer, iets warmer overdag. Te Breezand zal een nieuwe R. K. Pa- rochie worden gesticht. -De heer H. C. P. van Wissen te Alk maar is te Utrecht geslaagd voor het exam en Fransch lager onderwijs. Ds. M. A. G. Vorstman te Beets (N.- H.) heeft de toezegging van beroep naar de herv. gem. Anna Paulowna aangenomen. KONINGINNEDAG. Het weer werkte heden in alle opzichten mede o«n de feestelijkheden te doen slagen, al liet het Oranje-zonnejte op zich wachten.' Hier en daar veel vlaggen waren' er niet was heden de driekleur uitgestoken Straatorgels met oranje versierd lieten hun vroolijke tonen hooren en het was aan de vele in Zondagskleeren gestoken wande- laars overal merkbaar, dat het heden een bii- zondere dag was. De feestelijkheden. Hedenmorgen werden de feestelijkheden ingezet met de kinderfeesten, die om 9 uur aanvingen. De leerlingen van de lagere klassen der scholen begaven zich direct naar den Mu- ziektuin, waar zij werden onthaald op ijsco en chocolade en aangenaam werden bezigge- houden door den bekenden goochelaar, prof. Ben-Ali-Libi. Hij liet verschillende kinderen bij z'n goocheltoeren medewerken en de jeugd vermaakte zich kostelijk, zoodat tel- kenmale een lipd gelach uit de blijde kinder- schaar opsteeg. Ongeveer 1600 kinderen waren bij deze eerste voorstelling aanwezig. De leerlingen der hoogste klassen togen eerst naar den Bergerhout, waar onder lei- ding van den heer Schipper, hoofd der derde gemeenteschool, een viertal vaderlandsclie liederen werd gezongen. Geopend en geslo- ten werd met het Wilhelmus. Deze zanguitvoering, begeleid door het Christelijk muziekcorps „Soli Deo Gloria", slaagde uitstekend. Vele toeschouwers ston- den rond den Bergerhout om dezen kinder- zang aan te hooren, waarbij ook het comite aanwezig was. Nadat deze zanghulde geeindigd was, be gaven de kinderen zich langs Wcsterweg, Lindelaan en Wilhelminalaan naar den Mu- ziektuin. Hier moest eerst tamelijk lang gewacht worden voordat de jongere feestgangers den tuin verlaten hadden. Omstreeks elf uur kon de 2de groep hare entree in den Muziek- tuin maken. Ook deze kinderen genoten daarna van de goochelvoorstelling en ook bij hen waren de anagebodne versnaperingen zeer welkom. Omstreeks half een was het feest in den Muziektuin geeindigd, waaraan in het ge heel, daar ook de tweede groep uit ongeveer 1600 kinderen bestond, 3200 leerlingen deel namen. HET VUURWERK IN DEN MUZIEK TUIN. Het vuurwerk dat hedenavond om 10 uut na afloop van het feest in den Muziektuin zal worden gegeven, belooft zeer interessant te worden. Niet minder dan 37 nummers in 12 afdeelingen zullen vertoond worden. Het vuurwerk is afkomstig van de Kon. Ned. Kunstvuurwerkfabriek A. J. Kal v.h. Loeff te Leiden. Het zal besloten worden met een grool slotstuk, een bombardement met sterren- regen. AUTOBUS TE WATER. De autobus van de firma van Mullenf dienst AlkmaarSchoorl, die gisteravond te 9.20 uit Alkmaar vertrok, geraakte gister avond, doordat de chauffeur verblind werd door de niet gedempte lichten van een van Bergen komende auto, even voorbij het kruis- punt naar Egmond in de sloot van de op den hoek gelegen boerderij. De chauffeuj kwam er gelukkig met den schrik af. Passa- giers waren niet in de bus gezeten. Hedenmorgen werd de autobus, waarvas de ruiten kapot waren, weer op het droog' gebracht. MUTATIE. De reserve-adjudant-onderofficier K Krook uit de gemeente Alkmaar, thans onder de wa- penen, is in het genot van groot-verlof ge st-eld. VERLICHT EXAMEN ONTVANGER. Bij het in Juni gehouden verlicht examet voor ontvanger der driecte belastingen, in- voerrechten en accijnsen heeft voldaan, doch is in verband met het aantal beschikbar; plaatsen niet geslaagd o.a. R. Koelemeij commies le kl. te Alkmaar. ONGEVAL. Gistermiddag omstreeks half vijf had d 5-jarige Ben Lohman, wonende aan het Ver. dronkenoord het ongeluk, toen hij geheel al leen in de rijwielcaroussel op de Paarden markt wilde stappen, te vailen doordat hi struikelde over het houten plankier a an der buitenkanf van de caroussel. Het gevolg was dat het ventje z'n been brak. Hij werd naai het politiebureau gebracht, waar hij verbon den en vervolgens naar huis gebracht werd. EEN NIEUWE RUBRIEK. Wij hebben een nieuwe rubriek ,,Kerk en School'' geopend. Hieronder vindt men voortaan alle mede- deelingen over predikbeurten, geslaagden voor examens, onderwijs-benoemingen, me- dedeelingen op kerkelijk gebied enz. zoo- wel onze stad als d omeevinu betreffend. bli

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2