Mi? ooooooooooo Qjon phi/no. QujejCbcfa S)un£ofi Sancf$ 0000000000 den. Bij het hekje langs den dijk heeft die ooggetuige een man gevonden, die, zooals later bleek, zichzelf ernstig aan den hals had verwond. De gewonde vertelde dat de vrouw, waarmee hij geleefd had, hem gedu- rende 2% jaar onpohoudelijk had getergd Hij had haar meermalen gewaarschuwd, dat wanneer zij niet ophield, hij haar zou overhoop steken. Gistermorgen heeft Grotepas zich voor de* rechtbank te Rotterdam te verantwoorden ge- had wegens moord subs, doodslag. Na getuigenverhoor was het woord aan den vertegenwoordiger van het O. M. mr. C. 'J. F. Gombault, die het feit als zeer ernstig kwalificeerde. Spr. was van oordeel, dat ver dachte zich aan moord heeft schuldig ge- maakt. Hij zal stellig zeer ernstig gestraft moeten worden, indien hij niet volgens het rapport van de deskucdigen ontoerekenbaar moet worden verklaard voor het feit, dat hem ten laste is gelegd. Verdachte lijdt aan (querulante krankzinnigheid. Spr. vroeg ont- slag van rechtsvervolging yan den verdach te en zijn plaatsing in een krankzihnigeuge- sticht voor den tijd van een jaar. De verdediger van den verdachte sloot zich, nadat hij er op gewezen had, dat z. i. 3ioord niet is bewezen, bij het requisitoir van en officier aan. De uitspraak werd bdpaald op Donderdag 6 Sept. a.s. Stadsnieuws INGEKOMEN PERSONEN. N. VisserGroen, fabrieksarbeidster, O.G, Hoeverkade 9a, van Helder. J. Breeker, Blagersknecht, D.G., Koningstraat 8, van Bergen (N.-H.) G. Zaadnoordijk—Koorn- Btra, G.K., Overdiepad 3, van St. Pancras P. F. Kuijper, bierbottelaarslaan, R.K., Zeglis 39, van Oudenbosch. S. Bijtjes Peetoom, N.H., Laat 70, van Haarlem. L. Groen, visscher, O.C., Hoeverkade 9a, v. Helder. M A. M. Draper, winkeljuffr., R.K., Steijnstraat 8, van Tilburg. H. J. G. Zonnenberg, commies N.S., geen, Prins IHendnkstraat 10, van Nijmegen. A. F G. Selders, winkelbed., R.K., Costerstraat 23, van Breda. L. V. Ledeboer, N.H., Kruislaan 2, van Leiden. C. J. Schmidt, L. d. H., Gashouderstraat 26, van Does- burg. H. C. Hoegen Dijkhof, mach. we- genbouw, N.H., Woonark Haarlem 648, van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. D. Kok, D.G., Comanstraat 6, van Assendelft. M. Huber, kinderjuffr., R.K., Emmastr 101, van Heemstede. D. de Boer, bouwk. opzichter, N.H., Krelagestraat 6, van Leeu- warden. A. HofmanBezemer, N.H., v, Leeuwenhoekstraat 19, van Strijen. H. C. Peeters, conducteur N.S., R.K., Tulpstraat 7, van Maastricht. L. A. Commandeur, si a- gersknecht, R.K., Laat 142, van Heemstede. J. M. Rekers, liefdezuster, R.K., v. Ever- dingenstraat 18, van 's-Gravenhage. J. van Hekezen, landbouwersknecht, N.H., Om- val 80, van Oterleek. A. de Lang, con ducteur N.S., N.H., K. van't Veerstraat 42, van Maastricht. P. Rem, kantoorbediende, D.G., Staringhstraat 4, van Uitgeest. T. Roos, dienstbode, G.K., le Tuindwarsstraai (15, van Leiden. J. Groenewoud, leerl. mach. N.S., N.H., Grensstraat 4, van Am sterdam. J. Stempelaar, buffetchef, R.K, Verl. Landstraat 41, van Amsterdam. M A. Appel, R.K, Verdronkenoord 95, van Druten. J. 1 hesing, glazenwasscher, R.- K., Kweerenpad 8, van Amersfoort. C. de 'Jong, N.I., Hofstraat 14, van Amsterdam i C. Olij, kruidenier, D.G., Uitenboschstr 9, van Leiden. F. I. A. Bruijn, choc.-wer- ker, R.K., Hoeverkade la, van Amsterdam. Th. M. de Rover, kantoorbediende, Rem., Stationsstraat 45, van Amsterdam. P. Paulisse, chauffeur, R.K., Tulpstraat 12, van Rottredam. M. L. Stikvoort—Rigter, R.K, Achterdam 8, van Castricum. G. (RuijsinkVerhage, officier L. d. H., L. d. H. (Limmerhoek 41, van Zutphen. W. A. A. Duncker, suikerwerker, R.K., Zocherstraat (32a, van Amsterdam. J. Rip, zendeling, H. d. 1. d., Varnebroek 27b, van Leiden. IB. van cler WisselTermaat, N.H., Over- diestraat 14, van Rotterdam. F. K. L. Go- senson, assuradeur, R.K., Westerweg 288, van Amsterdam. B. E. Krimp, zonder, R.K., Grensstraat 16, van Schoorl. A. Wonder, assuradeur, N.H., Julianastraat 28, van Heiloo. J. Th. Kuiper, hulp in de huis., R.K,. Breedstraat 22, van Noord- scharwoude. J. van Herweljnen, huis- boudster, O.K., Kooltuin 9, van Steenwij- kerwold. 'J. J. M. Gussenhoven, etaleur, R.K, St. Josephstraat 2, van Nijmegen. J. W. Scheffer, suikerwerker, N.H, Oude gracht 209, van Amsterdam. H. Blank- voort, grossier in tabak, N.H., Laat 127, v. iEdam. C. Leguit, winkelier, N.H., Boe- zemsingel 53, van Oosthuizen. J. D. Ger- ritsen, politieagent, N.H., Verdronkenoord 75, van Utrecht. W. Teuthof, R.K., St Annastraat 8, van Hoorn. G. P. van der Linden, sergeant O. I. L., N.H., Eikelen bergstraat 27, van N. O. Indie. W. van der Meulen, arbeider, N.H,. Tulpstraat 6a, van Purmerend. G. Geuzebroek, zonder, N.H., Middenstraat 10, van Leeuwarden. 'J. G. Jochems, leerl. mach. N. S., R.K., Grensstraat 12, van Utrecht. B. Danhof, kweeker, N.H., Luttik Oudorp 59, van Den Haag. G. HekezenHibma, N.H., Om- val 80, van Oudorp. A. Hoekstra, geen, Kennemerpark 26, van Amsterdam. W. Licht, ketelmaker, N.H., Zeglis 92, van Am sterdam. G. Coolen, beambte N.S., R.K., Hoeverkade 8a, van Nijmegen. P. A. de 'Jong, slager, N.H., Achterstraat 37, van iWijk aan Zee en Duin. G. Huismann, ven ter kunstbl., R.K., Oudegracht 68, van Am sterdam. J. de Vries, dienstbode, N.H., Kennemersingel 2, van Broek op Langen- dijk. M. M. van der Schot, dienstbode, R.K., Boterstraat 7, van 's-Gravenhage. C. C. M. Muis, winkeljuffrouw, R.K, Hei- ligland 22, van Enkhuizen. J. J. Don- kers, suikerwerker, N.H., Hoeverkade 5a, van Amsterdam. A. Venneker, onderwijzeres, R.K, Laat 90, van Amersfoort. J. Wa- terkamp, geen, Luttik Oudorp 59, van 's-Gra venhage. A. J. M. de Groot, R.K., Wes- terweg 40, van Castricum. A. Dijkstra, rijksklerk D.B., N.H., K. van 't Veertsraat 49, van Leeuwarden. A. Zalm, verpleeg- ster, N.H., Stuartstraat 31, van Rotterdam, C. M. Buizer, conrector gymn. N.H., Nassauplein 30, van Haarlem. H. Noof, Jos arbeider, N.H,, Verdronkenoord 80, van Velsen. M. L. C. Verschuur, fabrieksar beidster, R.K., Kennemerstraatweg 167a, van Amsterdam. P. Brommer, leeraar gymn., geen, Tesselschadestraat 11, van Bergen. D. Burmann, bankwerker, R.K, Nieuwlandersingel 55, van Duitschland. A. M. van Diepen, dienstbode, R.K., Voor- dam 1, van Heiloo. W. A. van Diepen, boerenarb., R.K., Heilooerdijk 30, van Heiloo G. Ooms, zonder, N.H., Boezemsingel 53, van Schermerhorn. C. M. van Veen, schipper, R.K., Fr. Engelstraat 7, van Rot terdam. J. F. Jansen, kellner, R.K, C. W. Bruinvisstraat 4a, van Castricum. L. Liefhebber, stoomb. kapitein, R.K., Ver dronkenoord 17, van Zaandam. E. Groen, stoker, O C., Hoeverkade 9a, van Amsterdam P. j Hoorn, sigarenmaker, geen, I< van 't Veerstraat 6, van Bergen (N.-H.) M. P M RoozendaalDekker, R K 2e Ka- naalsiraat 7, van Helder. A. G. Apel- doo'.n, R.K., Geesterweg 7, van Roqsendaal en Nispen. N. H. Slinger, boekhoduer, N H Kennemerstraatweg 37, van Zaandam. J Hollander, dienstbode, N.H Fnidsen 87, van Heiloo. - C. de Jong, filiaalhouder, R.K I angestraat 6, van Arnhem P. S. Verver, kruideniersbed., R.K., Nieuwpoorts- laan 65, van Limmen. J. Heidentrijk, agent van politie, N.H., Verdronkenoord 75, van Hilversum. J. van VelsenMolen- berg, huishoudster, N.H., Visscherslaan 18, van Heiloo. H. Neijmanns, monteur, R.K. Heiligland 22, van Duitschland. Th. G Kreijermaat, coupeur, geen, Stationsweg 136, van Leiden. A. J. Pieters, dienstbode, R.K., Tesselschadestraat 4, van Ursem. M. M. Belleman, dienstbode, R.K., Prins Hendrikstraat 40, van Amsterdam. G. Bekker, schipper, R.K., van Zuidscharwoude M. T. Burger, dienstbode, N.H., Dijk 2, van St. Pancras. A. de Heer, N.H., Ken nemerstraatweg 169, van Opsterland. B M. Vink, boekhandelaar, R.K., Westerweg 290, van Wijk aan Zee en Duin. J. de Vries, suikerwerker, N.H., Oudegracht 290, van Amsterdam. F. G. A. Kleinmann, chocoladewerker, .R.K., Stuartstraat 28, van Hilversum. H. Woudsma, leerl. mach. N.S., geen, Grensstraat 12, van Groningen A. de Best, chocoladewerker, R.K., Kerk- straat 13, van Oudorp. H. B. J. Vlas, leeraar lyceum, R.K., Toussaintstraat 2, v, Hilversum. j. Koelewijn, electricien, geen, Snaarmanslaan 39, van Amsterdam. V. Schrikter, huishoudster, R.K., Uitenbosch- straat 23, van Bergen (N.-H.) H. Elte, N.I., Laat 201, van Utrecht. L. J. F. J. Kollof, los werkman, R.K., Compagniestraat 16, van Amsterdam. K. Vonk, onderwij- zer, G.K., Stuartstraat 80, van Doetinchem H. Muys, dienstbode, N.H., Hekelstraat 13, van Schermerhorn. A. Pool, boterhande- laar, R.K., Popelmanslaan 12, van Oudorp. P. Kooger, brugknecht, geen, Karne- melksbuurt 1, van Jisp. K. Moolenaar, zonder, N.H., Varnebroek 27a, van Bergen. naar Haarlem. C. W. Vermeulen, vuur- stoker, N.H., Laat 109 naar Anna Paulowna E. Halff, poelier, G.K., Clarissenbuurt 59 naar Egmondbinnen. R. C. M van den Broek, dienstbode, R.K., Langestraat 55 naar Haarlem. D. G. SmitPannekeet, R.K, Baansingel 27a naar Obdam. M. Bohne, dienstbode, Ev., Spoorstraat 54 naar Amster dam. C. Jansen, dienstbode, R.K., Inge- landstraat 10 naar Schagen. M. E. Vlugt, dienstbode, R.K., Pr. Hendrikstraat 40 naar Haarlem. S. Lindeman, handelsagent, N. I., Ritsevoort 28 naar Wierden. I. R Postema, N.H., Snaarmanslaan 109 naar Enkhuizen. J. H. H. Stompff, D.G., Koor- straat 37b naar Amsterdam. M. J. C Bosch, R.K., Voormeer 22a naar Helder. Th. W. A. Stroomer, kantoorbediende, R.K., Spoorstraat 63 naar Eindhoven. D. M Verweij, kantoorbediende, geen, Tesselschade straat 13 naar N. O. Indie, Soerabaja. A. L. M. Beurs, R.K., Oudegracht 299 naar Deventer. W. Wit, arbeider, N.H., Polder- straat 11 naar Amsterdam J. F. van Lent, hotelbediende, R.K., Oudegracht 9'5 naar 's Gravenhage. D. Knossen, dienstbode, G.K., Paternosterstraat 16 naar Workum. H. Neles, instrument, D.G., Westerweg 108 naar Helder. N. de Vries, los arbeider, G K., Heiligland 10 naar Beverwijk. J., J Randshuizen, bakkersknecht, R.K., Nieuw- poortslaan 92 naar Warmenhu'izen. E. van Enk, ass. i. d. huish., O.K., Paternosterstr. 16 naar Kampen. I. Bakker dienstbode, N H., Paternosterstr. 16 naar Amsterdam. A. Kaandorp, dienstbode, R.K., Nieuwpoorts- laan 158 naar Heemstede. A. C. Ploeger, hulpbrugknecht, N.H., Polderstraat 10 naar Zijpe. J. van Daele, winkeljuffr. R.K, Kin- heimstraat 16 naar Helder. W. C. J. van Amstel, winkeljuffr., R.K., Pr. Hendrikstr. 14 naar Bergen (N. H.) W. L. M, Bos, kellner, R.K., Snaarmanslaan 74 naar Enk huizen. E. van AmstelVerbeek, R.K., Pr Hendrikstraat 14 naar Bergen (N. H.) L. W. H. Goret, expeditieknecht, R.K., Pr. Hen drikstraat 14 naar Bergen (N. H.) Wed. T. H. W. Hendriksv. d. Heuvel, R.K, Lange straat 6 naar Rotterdam. M. J. M. Hout- man, slagersknecht, R.K, Spoorstraat 54 naar's Gravenhage. A. H. Rensing, win- kelbediende, R.K., Baansingel 47a naar Rot terdam. Jac. Schong, O.C., Clarissenbuurt 59 naar Velsen. A. C. van der Eem, R.K, Nieuwpoortsteeg 2 naar Limmen. W. A. Vogelpoel, letterzetter, R.K., Snaarmanlaan 115 naar Utrecht.J. H. Jager, dienstbode, N.H., Paternosterstr. 16 naar Hoorn. G. de Koning, los werkman, N.H., 2de Kabel- straat 16 naar Noord-Amerika. T. Wolzalc, teekenaar, G.K., Mient 20 naar Wieringen N. Nieuwenhuizen, dienstbode, N.H., Lan gestraat 84 naar Amersfoort. L. van Gel- deren, slagersknecht, N.I., Koningsweg 44 naar Amsterdam. B. Mensen, houdster slagerij, N.H., Koningsweg 44 naar Amster dam, J. van den Boom, zonder, R.K., Rit- G. Kroger, kellner, NTH., f nidsen 76 inw naar Amsterdam. Ppovinciaal nieuws ZUIDSCHARWOUDE. Ter bespreking van de feesten op den verjaardag van H. M, de Koningin, is van- wege het Oranje-Comite alhier andermaal eene vergadering ten raadhuize gehouden. Tegenwoordig waren tevens het onderwij- zend personeel van de R. K. en de Open- bare School en afgevaardigden uit de Win- keliersvereeniging. De heer Jn. Kroon, voorzitter, deed in zijn opening de mededeeling dat het R. K. fanfarecorps bereid was gevonden een con cert te geven, des avonds in den muziektuin, welke mededeeling met applaus werd be- antwoord. De opbrengst der inteekenlijsten gaf een bedrag aan van 293.70. Een programma werd nu als volgt ont- worpen: desmorgens 9X uur (n. t.) optocht der schoolkinderen, waarna diverse spelen voor de schooljeugd op het terrein van den heer de Boer. Van 12%' tot 2 uur (n. t.) is er pauze. Daarna hardloopen met hindernissen voor jongens en meisjes van 13 tot en met 15 jaar. Van 8 tot 10 uur concert door het R. K. fanfarekorps ,,Genot door Kunst", directeur de heer H. A. Maas. Illuminatie van het raadhuis. Door de winkeliersvereeniging zal v66r of na het concert een gecostumeerde op tocht worden gehouden. De feesten worden opgeluisterd door mu- ziek van enkele leden van „Kunst na Ar- beid". Aan de burgerij zal verzocht worden de vlaggen uit te steken. De winkeliersvereeniging „Riob", die deze week hare reclameweek houdt, be- denkt iederen dag wat anders om de aan- dacht te trekken. Dinsdag werd de burge rij verrast door orgelmuziek, waarbij twee clown's. Woensdag werd een rijwielwed- strijd gehouden voor dames en heeren. De attractie hiervan bestond uit hindernissen; de rijwielen waren voorzien van eene zeer kleine versnelling, men moest zich onder- weg sminken, een jas aantrekken en een hoed opzetten, om als het ware als een clown de fnish te passeeren. Dat een en ander vermakelijk was en veel menschen trok laat zich begrijpen. Dat het oefenen met de brandspuit noodig is, moge hieruit bliiken, dat een der brandkranen zoodanig onklaar was, dat eerst vakkundige hulp moest verleend wor den. Ook de motorbrandspuit der gasfa- briek werd geprobeerd en toonde zich su- perieur van de brandkranen der waterlei- ding, wat betreft de waterverplaatslng. Het oefenen der brandspuiten blijkt altijd een ,'{i VERKOOPT U MEBKEN-ABTIKELEN WELK ART1KEL VERKOOPT U HET MEEST, HET GEADVEBTEEBDE MERK OF HET NIET GEADVERTEERDEWAARSCH1JNLIJK WEIGERT U ZELF8 ELK MEBKEN-ABTIKEL TE KOOPEN WAARVAN U GEEN ZEKERHEID HEEFT DAT HET GE- ADVERTEERD WORDT. EN WELKE LES IS DAARIN VOOR U ZELF 'GELEGEN ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT. VERTROKKEN PERSONEN. D. C. J. D. Klinkenberg, schilder N. S., N.H., K. Marxstraat 10 naar Leiden. R. P. de Groot, slagerskn., N.H., Molenbuurt la naar Amsterdam. F. G. B. Sarlemijn, kan- toorbed., R.K, le Kanaalstraat 10 naar Am sterdam. - E. W. Smit—Brouwer, N.H., Geesterweg 14 naar Bergen (N.-H.) N. T. Kaufmann, ass. huish., N.H., Parkstraat 1 naar Ouderkerk a. d. Amstel. J. Bos, Rem. Helderschweg 35 naar Heiloo. J. Glastra, N.H., Stuartstraat 59 naar Groningen. N. C. Nagtzaam, kantoorbediende, geen, Emma- straat 66 naar Haarlem. A. J. Groen- land, reiziger, R.K, Druivenlaan 47 naar 's-Gravenhage. N. van Bodegraven, geen, Metuisgracht 5 naar Hoogkarspel. N. R de Boer, N.H., Emmastraat 5 naar Hoog- woud. W. J. van de Vliet, sigarenmaker, R.K., Verdronkenoord 75 naar Beverwijk. C. ter HaakFrankenoudt, Ger., Stationstr. 36 naar Laren (G.) A. Toffoli, graniet- werker, R.K., Lindegracht 2 naar Beverwijk C. J. Ch. Haverkorn, onderwijzeres, R.K., Gasthuisstraat 3a naar Leiden. G. H. A. Vlutters, rijkskl.bel., R.K., Paardenmarkt 6b naar Zevenaar. W. J. Cieraad, kellner, R.K., Tuinstraat 56 naar Helder. G. A Kuiper, dienstbode, R.K., Snaarmanslaan 45 naar Noord Scharwoude. C. M. Brakeboer, dienstbode, R.K., Emmastraat 66 naar Medemblik. V. Fabian, N.H., Westerweg 282 naar Hongarije. J. C. Bossen, N.H Egmonderstraat 8 naar Sijbekarspel. G de Reus, politie-agent, N.H., Leeghwater- straat 21 naar's Gravenhage. J. Ophorst. kantoorbediende, N.H., Krelagestraat 6 naar Rotterdam. M. L. Dikstaal, D.G., Pater nosterstr. 4a naar Enkhuizen. P. Reus, bakkerskn., R.K, Meerweg 30 naar Uitgeest. C. H. VlugL dienstbode. R.K. Fnidsen 115 sevoort 56b naar Amsterdam. N. J. A Leuw, winkelbediende, R.K., Ritsevoort 56a naar Amsterdam. - N. Gleijsteen, dienst bode, G.K, Kenn.park 10 naar Hoorn. C. M. van Alphen, reiziger, R.K, Hekelstraat 8 naar's Hertogenbosch. W. van't Hof, bed- denmaker, N.H., Rochdalestraat 26 naar E>en Helder. H. Schoo, los arbeider, N.H., Hei ligland 10 naar Hoorn. E. J. G, Nol Henze, geen, Koningsweg 69 naar 's-Graven hage. M. Smit—Akkerman, N.H., West- dijk 10 naar Warmenhuizen. G. Clement, novice, R.K, van Everdingenstraat 18 naaf 's Gravenhage. A. FofmanBezemer, N.H., v. Leeuwenhoekstr. 19 naar Barsinger- horn. G. Prijs, N.H., Kenn.straatweg 19 naar Hilversum. I. de Vries, koopman, N.I., Huigbrouwerstr 2 naar Amsterdam. F. L. Heilendoom, sig.maker, N.H., Groot Nieuwland 2 naar Deventer. J. de Raat, coiffeur, N.H., Verdronkenoord 89 naar Oude Niedorp. A. M. Baarda, etaleur, R.K., Costerstraat 23 naar Amsterdam. W. M. B. Bosman, klerk gem.bel., R.K., Metius- gracht 16 naar Haarlemmermeer. G. Slij- Icerman, verpleegster, R.K, Kanaalkade 37 naar Rosmalen. W. Willemse, adj. comm. D. B., Rem., Nieuwpoortslaan 42 naar Zaan dam. G. N. Venneker, 1.1. druklcer, R.K Dijkgraafstraat 4 naar Voorhout. W. F H. Pees, schilder, H.Ap., Eikelenbergstraat 14 naar Amsterdam. J. Bakker, winkel juffr., C.G., Laat 162 naar Apeldoom. J Th. Haksteen, luit. L. d. H., L. d. H., Lim merhoek 40a naar Amsterdam. T. Koop man, ass. i. d. huish. N.H., Lindenlaan 115 naar Deil (Gld.) F. Friedt, E.L., Snaar manslaan 97 naar's Gravenhage. L. Peij- nenburg, beambte N.S., R.K, Snaarmanslaan 48 naar Eindhoven. E. de Jong, dienst bode. R.K.. Druivenlaan 21 naar Amsterdam. groot vermaak voor de jeugd te zijn. In een groot getal was deze tegenwoordig en heeft er een nat pak kleeren voor over, natuur- lijk tot ergernis van de moeders. SCHERMERHORN. Ook in deze gemeente breidt het mond- en klauwzeer zich steeds uit. De ziekte is van een niet kwaadaardig karakter. Een 20- tal aangiften zijn reeds gedaan. OTERLEEK Dezer dagen vond men het 2%-jarig meis- je van het echtpaar IJkel, terwijl het buiten aan een touw vaststond en de moeder aan haar bezigheden was, in bedenkelijken toe- stand op den grond liggen. Na opgenomen te zijn gaf de kleine nog een zuchtje en het jonge leven was gevloden. Als oorzaak ver- moedt men, dat de kleine gevallen is en den halswervel heeft gebroken. CASTRICUM. Een hengelaar langs de Schulpvaart al hier had het geluk een karper te vangen met het kolossale gewicht van 7X pond en een lengte van 61 c.M. Voorwaar geen kleintje. Door verschillende hengelaars wordt ter plaatse nog al gevischt en nu er zoo'n kan- jertis opgehaald, zal de lust om ook zoo'n beestje te verschalken zeker niet verlauwen. De zoon van bakker Hemmer alhier, die in de bakkerij deeg aan het gereed maken was, werd door een wesp, die zich op het a.s. brood wilde werpen, zoodanig gestoken, dat na eenige uren zijn anm geweldig opzette. Nadat een nacht met koude compressen was gewerkt, maar niettegenstaande dat den arm nog meer was opgzet, werd een geneesheer geradpleegd. Thans is het gevaar voor bloedvergiftiging gelukkig geweken. VERKRUGBAAR BIJ ALLE ERKENDE RUWIELHANDELAREN Sv* 82 Aan de veiling van „Ons Belang" wa ren gisteren aangevoerd: 223 zak dubbek sperciebotten, welke golden van 19 tot25K ct. per Kg., 656 zak enkele sperciebonen van 24 tot 34 ct. per Kg., 25 zak trosboonen van 40 tot 42 X ct. per Kg., 100 zak snijboonen van 24 tot 31X ct. per Kg., 92 zak tuinboo- nen van 4 tot 11% ct. per Kg., 15 zak erw- ten, waarvan besteed werd voor raspers 1 van 26X tot 40 ct. en doppers van 19X tot 21% ct. per Kg. G e b o r e n Cornelia Joanna Theodora, d. van H. M. Kivits en M. A. Terheiden. Antonius Johannes, z. van J. Th. Dijkman en H. de Winter. Cornelis Bernardus Maria, z. van J. Castricum en M. H. A. Kuilmaa Pieter, z. v. P. Oskam en M. Lute. Over leden Barend van Ommen, 74 jaar, won. te Amsterdam. INLIJV1NG. Op 3 September a.s. zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1928 plaats heb- ben voor de Infanterie (officiersopleiding), de bereden- en de onbereden-arHllerie, en de zeemacht. URSEM. Dinsdagavond werd in de oude kerk al hier de eerste schiet-oefening gehoudet van den vrijwilligen landstorm afdeeling Ursem. Dezer dagen brachten'wij een bezoek op den gemeentetoren der Ned. Herv. Kerk alhier, welke van gemeentewege wordt ge- restaureerd. Op de groote klok staat de volgende spreuk gegoten: Ik ben uyt eygen stof op nieuw alweer geberen Ik roep se tot Gods woort aldie daar ns wil hooren. Me Fecit Hornae Anno Domini Nostri Jesu Christi MDCCXXXIIL BEVERWIJK. Tijdens de afwezigheid van den bewonef is ingebroken bij den koopman H. S. in d« Koningstraat te Beverwijk. Door 't forceerert van de achkrdeur wist de indringer binnen te komen. Uit de huiskamer werd een be drag van 125 ontvreemd. Reeds denzelfden avond werd de dader aangehouden. Het bleek te zijn P. R., wonende te Beverwijk, die een volledige bekentenis aflegdv en tevens me- dedeelde, het geld acliter het behang in zijn woning te hebben verborgen. Inderdaad werd hier door de politie nog een bedrag van 110 gevonden. R. is na zijn bekentenis ge- arresteerd. Luclitvaart. HET VLIEGTUIG VAN AMUNDSEN GEVONDEN? Gisteravond werd uit Londen bericht, dat „Aftenposten" te Oslo dien middag uit Har- stad een telegram heeft onivangen met de me dedeeling, dat het wrak van het vliegtuig, waarmede Roald Amundsen en de Fransche piloot Guilbaud gestart zijn om een onder- zoek in te stellen naar de bemanning van het verongelukte luchtschip „Italia" dat ge vonden is in de buurt der Lofoden-eilanden. Volgens nadere berichten staat het niet vast dat het bedoelde wrak dat van de „La- tham" is. Zoowel te Oslo als te Kopenhagen neemt men't noodige voorbehoud in acht en wacht men nadere berichten af. Een telegram uit Oslo meldt, dat het be richt van de „Aftenposten" nog niet beves- tigd is. De Poolonderzoeker Hoel zeide in een interview, dat het niet waarschijnlijk is dat de overblijfselen van de „Latham" tot de be doelde eilandengroep zouden zijn afgedreven, daar de stroom naar het Noorden en Noord- oosten gaar en de wind, toen de Latham naar Spitsbergen vertrok, Oost was. Men moet de ze geruchten dus als ongegtond beschouwen. De fregat-kapitein Otto, in dienst van de Admiraliteit, zeide, dat, als de overblijfselen inderdaad die van de ..Latham" zijn, dit vliegtuig zeer riicht bij de Noorsche kust mo«i zijn neergevalii. BYRD'S TWEEDE SCHIP. De naam van Byrd's tweede ZuidpoolscWp de „Chelsea", is veranderd in „Eleanor Bel ling5', zooals de moeder van den expeditielei- der heet. Het schip zal ongeveer 1 Septem ber uitvaren en Hoboken met maiyWD voorraden. 1 JOSEPHINE BAKER EN DE K. L. M. Josephine Baker zal 4 Sept. a.s. naar Pa- rijs terugvliegen en gebruik maken van een K. L. M.-toestel. Om negen uur des mefff®' vertrekt zij van SchiphoT. v PARIJS KABOEL. Kapitein Weiser is hier om 16.30 art Woensdag te Kaboel aangekomen met W vliegtuig van 450 p.k., dat de Fransche^ re geering den koning van Afghanistan beeP aangeboden. Hij vertrok 10 Aug. uft Panfi en maakte tussrhenlandingen te R<*n®> Athene, Aleppo *n Teheran. De geheele al- stand b^draagj TSjOO^KdVI, y o "ll"1r i a n m r_M1

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6