f L. Frankenberg - Alkmaar. f$iar»kthe&*i&3iien terwijl als tijdelijke leerkra'cM, In overleg met den heer Sieswerda, hoofd der school, is benoemd mej. A. Koster. Aan deze tijdelijke kracht is het minimum salaris toegekend. Van den Rijksontvanger was bericht inge- komeh, dat op 20 Augustus voor de gemeen- telijke inkomstenbelasting is ontvangen een bedrag van 1250 gewetensgeld. Ingekomen stukken: Verslagen 1927 van het Prov. Waterlei- dingbedrijf, het P. E. N. van Noord-Holland, het Centraal Archief voor Maatschappelijk hulpbetoon en van den Dienst der Arbeidsbe- middeling en Werkeloosheidverzekering te Helder. De voorzitter stelde voor deze verslagen bij de raadsleden te laten circuleeren. Verder was ingekomen een schrijven van B. en W. van Alkmaar, inzake de bijdrage voor de Handelsschool. B. en W. stelden voor, ook dit jaar weer voor den lcerling J. Schenk deze bijdrage te verleenen. De heer van der Kolk stelde de vraag of deze bijdrage verplichtend is voor de ge- meente. De voorzitter lichtte toe: De gemeente is voor de Handelsschool niet verplicht, doch voor alle andere inrichtingen van onderwijs heeft de gemeente wel de verpliclding tot bijdrage. De heeren dienen evenwel in het oog te houden, dat deze bijdrage dient tot in- standhouding van de Handelsschool. De meerderheid van B. en W. heeft gemeend, dat het een onbillijkheid zou zijn, als de bijdrage voor dezen eenen leerling niet zou vorden toegestaan. De heer van der Kolk wilde de mogelijk- heid overwegen van verhaal, omdat het hier een gegoed ingezetene betreft. De heer Sleutel was het met den heer van der Kolk eens en zou ook verhaal willen toe- passen. De voorzitter zeide, dat we niet het recht van verhaal hebben. We zouden dan eerst een Verhaalsverordening moeten maken, maar voor andere leerlingen moeten we bij- dragen en de voorzitter bleef het een groote onbillijkheid achten, voor dezen leerling een uitzondering te maken. De heer Koster lichtte nog toe, dat bedoel- de leerling van de school wordt geweerd, als de gemeente hier niet de verklaring af- legt, de bijdrage te zullen verleenen. Ook wethouder Koster was daaroni van meening, dezen leerling niet te moeten du-' peeren, omdat de Handelsschool buiten de verplichte bijdrage valt, die we voor andere onderwijsinrichtingen steeds moeten verlee nen. Deze overweging is voor hem steeds van beslissenden invloed geweest. Ook de heer van der Kolk wilde den leer ling J. Schenk niet dupeeren. Als dit 't ge- volg zou zijn van niettoekenning der bijdra ge, zou hij niet voor weigering zijn. De heer C. Blaauboer zag ook de onbillijk heid in van niet verstrekken der bijdrage, juist omdat deze leerling de eenige is. Na nog eenige discussie over dit punt, stelde de voorzitter voor aan Alkmaar te be- richten, dat we de bijdrage willen geven. Al- gemeen goedgevonden. De heer van der Kolk stelde hierna voor, tot den heer A. Schenk het verzoek te rich- ten, het bedrag aan de gemeente te restitu- eeren. Ook dit werd algemeen goedgevon den. Volgde het rapport der commissie tot na- zien der rekening van het Burgerlijk Arm- bestuur over 1927. De commissie bestond uit de heeren C. Blaauboer en J. F. Goossens. De heer Blaauboer rapporteerde, dat alle stukken zijn vergeleken en de cijfers nauw- keurig nagegaan. Er is geen op- of aanmer- king en dus adviseerde hij tot goedkeuring. De ontvangsten bedroegen 6610.28, de uit- gaven waren 7654.02%. Het nadeelig sal- do bedroeg alzoo 943.74>2. Met algemeem stemmen werd de rekening aldus vastge steld. De commissie tot nazien der gemeentere- kening over 1927 bestond uit de heeren J. Speets, C. van der Kolk en P. Visser Az. De heer Speets rapporteerde dat ook de gemeenterekening geen redenen gaf tot op- of aanmerkingen en adviseerde tot voorloopige goedkeuring over te gaan, onder dankbetui- ging aan den gemeente-ontvanger. De gewo- ne dienst wees aan: Ontvangsten tot een bedrag van 49989.22, uitgaven /41507.62s, saldo 1 8481.595. De kapitaaldicnst vermeld- de: Ontvangsten 187.12 H, uitgaven inhil, saldo J 187.12H. Ook deze rekening werd aldus voorloopig vastgesteld. De voorzitter dankte de heeren commissie- leden voor hun genomen moeite en uitte zijn genoegen, dat het resultaat van 't financieel beheer der gemeente zoo gunstig is. Vervolgens werd aangeboden de begroo- ting van het Burgerlijk Armbestuur, die in ontvangsten en uitgaven sloot met een be drag van 7500. De voorzitter stelde voor 7500 subsidie te verleenen. Aanbieding gemeentebegrooting 1929. Deze sluit voor den gewonen dienst in ontvangsten op 54049.5314 en uitgaven op 47641.8814. Voor den kapitaaldienst in ontvangsten en uitgaven op 187.1214. B. en W. stelden voor de begrooting te be- spreken, zooals dat ook vorg jaar is ge- beurd. Algemeen goedgevonden. Punt 5. Uitbreiding straatverlichting Mo- lenweg. Ingekomen was een schrijven van het P. E. N. over de straatverlichting aan den Molenweg. B. en W .stelden voor in de aan- legkosten bij te dragen en vroegen machti- ging van den raad om te trachten met het P. E. N. tot een goed resultaat te komen. Er zal worden getracht de zaak zoo spoedig mogelijk tot stand te doen komen. De raaa verleende machtiging. E>e heer Goossens vroeg bij de rondvraag naar de bemoeiingen van het Burg. Armbe stuur, wat betreft de faimlie Zwaag aan de Kreil. De voorzitter decide mede, dat het Burg. Armbestuur een onderzoek zou instellen. De heer C. Blaauboer vroeg nog eens of spoedig de borden zullen worden geplaatst voor het rechts houden bij doorgaand ver- keer. De voorzitter zeide, dat deze zaak de voile aandacht zal hebben, als de verbreeding van de bruggen haar beslag zal hebben gekre- gen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter onder dankzegging de vergade ring. 1 SINT PANCRAS. De Feestelijke herdenking van het 30-jarig regeerings-jubileum en tevens de verjaardag van H. M. de Koningin op Vrijdag 31 Aug. zette zich reeds vroeg in den morgen in on der begunstiging van het prachtigste zomer- weer. Des morgens te 8.30 waren alle commissie- leden, onder eere-voorzitterschap van den heer Kroonenburg, burgemeester, present op het feestelijk versierde sportterrein waar te vens alle schoolkinderen zich reeds bevonden, getooid in fleurige meest witte jurkjes en pakjes en versierd met oranje. Het terrein bood alzoo een echt fleurig feestelijken aan blik en was keurig versierd met een keur van vlaggen in bonte verscheidenheid en een reus- achtig groot oranjedoek hetwelk in duidelijke letters verluidde de gedachte van dit feest: „Hulde aan onze Koningin". Te half negen werd de optocht der kinde- ren geformeerd, ieder kind was voorzien van 'n mooi vlaggetje en keurig oranje versierde hoepels voorafgegaan door het muziekkorps van Gebrs. Deutekom, dat vroolijk nationale marschen en liederen speelde, en onder gelei- de der commissieleden en onderwijzend per soneel. Zoo werd, door een vroolijke rond- marsch door de gemeente, waar nagenoeg huis aan huis de vlaggen uithingen, reeds da- delijk de feestelijke stemming er in gebracht, zonder welke een echt algemeen nationaal oranje-feest niet denkbaar is. Toen de stoet weder op het feestterrein ar- riveerde, stroomde het publiek in groote getale toe en werd fluks een aanvang ge- maakt met verschiliende spelen en wedstrij- den voor de schoolkinderen. Dank zij -de keu- rige regeling verliep alles even vlot van sta- pel en zoowel de jeugdige deelnemers, als het publiek hebben hartelijk genoten van de leuke momenten van strijd op de hindernisbaan, waar menigeen in het op den grond gespan- nen zeildoek verward geraakte, van de on- vrifwillige buitelingen bij het zakloopen, het bal op 'n bordje, het hardloopen met popen- wagens, het houtjes rapen en het tonro'len. Een keur van mooie geschenken was hiervoor door de commissie beschikbaar gesteld. Na afloop dezer kinderwedstrijden werden de behaalde prijzen uitgereikt door den eere- voorzitter, welke hierbij tevens de gelegen- heid vond, zijn voldoening uit te spreken over de algemeene en spontane deelname van de ingezetenen zijner gemeente en van het Zuid- einde. „Ik acht mij, aldus spr., zeer gelukkig, u alien van dezen plaats, en ter gelegenheid van het jubileum van onze Koningin van harte welkom te mogen heeten. Wij alien zijn voldoende op de hoogte der Vaderlandsche geschiedenis, waarmede het Oranjehuis steeds nauw verbonden was, om te beseffen wat wij aan onze geliefde Vorstin hebben te danken. Wij beboeven hiertoe niet ver in de geschiedenis terug te gaan, uw aller opkomst vertolkt onze gevoelens op duidelijke wijze, uw algemeene deelname is een groote vol doening, ook voor de commissie, welke zich veel moeite heeft getroost, deze dag te organi- seeren. Gaarne breng ik hier dan ook een wcord van hulde, aan alien die hier aan mee- werkten en ik wil slechts een naam naar vo- ren brengen van den man die het initiatief heeft genomen en die genoemd mag worden als de orgaisator van dit feest: de heer Lieuwen. (Applaus). Het spreekt vanzelve dat het niet doenlijk is, alle medewerkers persoonlijk te noemen, alien, zonder uitzondering hebben krachtig medegewerkt. Even wil ik er nog op wijzen dat wij nu reeds kunnen zeggen, dat een mooi resultaat is verkregen en ik hoop aan het einde van dit feest te mogen constateeren, dat deze dag op een waardige wijze is herdacht." (Applaus en fanfare). Hierna werden als volgt de prijzen uitge reikt: Houtjes rapen (voor meisjes): 1. M. Bo- beldijk, 2. M. Kloosterboer, 3. J. Schuur, 4. N. Kossen en 5. A. Verver. Tonrollen (voor jongens): 1. P. de Ko- ning, 2. J. Slijker, 3. D. Duif en 4. C. Burger. Bal op bordje (voor meisjes): 1. M. Kei- zer, 2. Ali Heuvel, 3. Tr. Wit, 4. Tr. Hoog- land en 5. T. Muurling. Zakloopen (jongens): 1. D. Ruijs, 2. Jan Kloosterboer, 3. C. Zeegers, 4. K. Dijkhuizer en 5. D. Bruin. Hardloopen met poppenwagen (meisjes): 1. A. de Boer, 2. K. Kouwen, 3. N. Madde- zom, 4. M. Zwarten 5. A. Timmerman Hindernisbaan (voor jongens): 1. S. Duif, 2 K. Kliffen, 3. P. Tromp, 4. A. Wagenaar en 5. P. Volkers. Hierop zette de muziek een lustig „lang zullen zij leven" in en werd gepauzeerd tot half twee, waarna de verschiliende volksspe- len een aanvang namen. Blijkens de aangifte bestond hiervoor een zeer groote belangstel- ling. De belangstelling in de volksspelen na den middag was bizonder groot. De stoelendans voor meisjes van 1215 jaar bleek een bizondere attractie en gaf aan- leiding tot veel vreugde evenals de fietswed- strijd met hindernissen voor jongens. Daarna volgde het tobbesteken voor paren dames en heeren. Dit bleek wel het succes-nummer. Hartelijk werd er gelachen bij de vele on- vrijwillige douches waarop de deenemers bij iedere misukte poging werden getracteerd. Ter afwisseling werden daarna eenige keu- rige demonstraties gegeven door de gymnas- tiekvereeniging „Sport Staalt Spieren", welk optreden ten zeerste door het publiek werd gewaardeerd. Intusschen zorgde de mu ziek voor aangename afwisseling en werd het openlucht-buffet van den heer Gerritsen met een rustig zitje op het terrien, zeer gewaar deerd. Plotseling werd aller aandacht getrok- ken door een zonderlinge optocht. Een vij-f- en-twintigtal zonderling uitgedoste indivi- duen marcheerden, onder de tonen van een vroolijke marsch het terrein op: de „voetbal- match zou beginnen. Nu, dat deze „wedstrijd" niet geheel vol- gens de regelen werd gespeeld, was wel te denken. Aan allergrappigste incidenten ont- brak'het niet, de spelers trachtten op allerlei manieren de scheidsrechter te misleiden. De stemming onder de spelers bleef echter spor- tief en eensgezind, zoo zelfs, dat op 'n gege ven moment alle spelers naar een doel trap- ten, waarna een zeer oude dame, de bal, listig onder haar boezelaar verborgen, in het an dere doel deponeerde. Vele doelpunten werden gemaakt, zoodat de „eind uitslag" niet vast gesteld kon worden. Wel waren vele suppor ters het er alien roerend over eens, dat hier schitterend spel was geleverd, zoodat den speiers entbousia t uitgeleide werd gedaan. Tot besluit van dezen dag, na een uurtje pauzeeren, werd nog een zanguitvoering ge geven door het gemengd koor der zang- veieeniging „Looft den Heer", onder leiding van den heer P. Kok en het kinderkoor „De Kleine Stem" van den heer Sinjawel. Het mooie weer en de stilte op het veld maakte deze zanguitvoering tot een genot voor het talrijke publiek dat dan ook op ondubbelzin nige wijze, door daverend applaus blijk gaf van waardeering voor hetgeen de beide direc- teuren met hunne koren ten gehoore brachten Het was dan ook niet te verwonderen, dat, toen de eere-voorzitter vanaf het podium een kort, doch krachtig woord van waardeering sprak voor alle medewerkenden aah deze her- denkingsdag, dat door alle aanwezigen met handgeklap en een welgemeend „hoera" were bekrachtigd. Hiermede waren de officieele feestelijkhe- den ten einde, doch mocht een enkele zich al buiswaarts spoeden, de meesten bleven nog geruimen tijd gezellig bijeen in de zaal van „De Driesprong". De heer Gerritsen had gezorgd1 voor een prima muzikaal-humoristisch duo n.l. de hee ren Crefeld en Piet Obdam, welke zeer wel in staat bleken, het publiek in -de stampvolle zaal nog geruimen tijd in zeer gezellige stemming een genotvolle avond te schenken Resumeerende kunnen wij besluiten met te zeggen, dat St. Pancras zijn „Oranjefeest" op uitnemende en waardige wijze heeft ge- vierd. Voor de verschiliende wedstrijden tijdens de volksspelen werden de prijzen uitgereikt door den heer C. Kloosterboer als volgt: Stoelendans: lste pr. N. Leijen, 2e pr. Fr. Niessink en 3e pr. T. Booij Cd. Ringsteken op fietsen: lste pr. G. Tuin- man, 2e pr. D. de Ruijter en 3e pr. G. Wage naar. Tobbesteken: lste pr. mej. G. Wagenaar en H. de Hartog; 2e pr. mevr. Jb. Mad- deromKoning en Jb. Madderom, 3e pr. mevr. S. DuifBalder en S. Duif. Hemdenrace: lste pr. P. Leijen, 2e pr. K Madderom en 3e pr. J. Roos. CASI'RICUM. Door het breken van de stuurinrichting reed op den Rijksweg alhier in de rich ting Beverwijk een melkauto van den melkrijder C. alier tegen een boom. Door den schok vloog een naast den bestuurder zittende jon- gen van de W. alhier door de voorruit, waardoor hij zich nog al verwondde, het geen echter later gelukkig nog al meeviel. De bestuurder kreeg geen letsel. De auto, die geen groote vaart had, kon, hoewel deerlijk gehavend, op eigen kracht naar de garage worden gebracht. Eenige melk ging verlo- ren. De kantonrechter te Alkmaar heeft de beide heeren, die zich opzettelijk, om een strafvervolging uit te lokken, li;ten verbali- seeren, ten einde te laten uitmaken of de Oude Schelpweg al dan niet openbaar is, verorodee-ld resp. tot een geldboete van 8 en 3, bij niet betaling te vervangen door hechtenisstraffen. De kantonrechter neemt dus blijkbaar aan, dat de weg niet openbaar is. De veroordeelden noch de vereeniging „Castricum Vooruit" zullen het er zij la ten zitten. Overwogen wordt nu of van dit vonnis in cassatie zal worden gegaan of dat op andere wijze zal worden opgetreden. Eigenaardig doet het intusschen aan, dat de eigenaresse, De Hollandsche Duinmaat- schappij, waar deze zaak nog niet in laatste instantie is beslist, thans reeds dwars -over den weg een bord heeft laten aanbrengen, waarbij het publiek er op wordt gewezen, dat de weg niet door het publiek mag wor den betreden. WARMENHUIZEN. Donderdagavond ongeveer 7 uur keerden de heeren H. Quant en P. Put wonende al hier, van Alkmaar over Bergen naar huis terug. Te Bergen werd de heer Quant door een vrachtauto angereden wegens het nemen van de verkeerde richting door den chauf feur. De fiets van den heer Quant werd-ge heel vernield maar hij zelf kwam er wonder boven wonder met een klein letsel af. De heer Quant is later naar den chauffeur ge gaan, genaamd M., die ook te Bergen woont, maar trof niemand thuis. Proces-verbaal is tegen M. opgemaakt. URSEM. De vonge week had in 't cafe „De Land- bouw" van den heer J. Mulder alhier de aanbesteding plaats van de Woningbouw- vereeniging voor het maken van de water- leiding en het electrisch licht in drie wo- ningen aan den Walingsdijk. Ingeschreven werd voor de waterleiding door: Lenting en Hille 66.40; Th. A. Hooger- werf 48.48; P. J. Witte 48.75; R. Warns 64.75; E. van Mol 58.50. Voor het maken van het electrisch licht: P. J. Oudejans 59; E. van Mol J 61.45; H. Lenting 63.75. Het werk is aan de laagste inschrijvers ge- gund. Woensdagavond' had in het cafe „de Landbouw", van den heer J. Mulder, eene gecombineerde vergadering plaats tusschen het bestuur van „Ziekenhulp" en de plaat- selijke winkeliersvereeniging voor de stich- ting van het tuberculosefonds. Overeengeko- men werd, dat door het bestuur van „Zie- kenhulp" in de eerstvolgende algemeene ver gadering zal worden voorgesteld het saldo van de gehouden bazars in deze gemeente te beheeren overeenkomstig de voorwaarden indertijd door B. en W. vastgesteld en het bestuur van de op te richten afdeeling Het Witte Kruis met 2 personen uit te winke liersvereeniging aan te vullen. De algemeene vergadering zal worden gehouden op 2 September a.s. op tijd en plaats nader aan te kondigen. HEILOO. In de vacature van den heer Mulder is tot voorzitter van de Hollandsche maat schappij van landbouw gekozen de heer P. Frans en niet zooals abusievelijk vermela was de heer P. B. Jansen. BROEK OP LANGENDIJK. Alhier werd de verjaardag onzer Koningin op Vrijdag 31 Augustus feestelijk herdacht Het feest werd door burgemeester Slot des morgens te 10 ure geopend. Spr. memoreerde met blijdschap de uitmoo- diginig te aanvaarden om een woord te snreken, en wenschte alien allereerst harteliik I geluk met den ve'fjaafdag onzer kbnlngtn/f die weer een jaar is gespaard voor haar huis, land en volk en thans al een gelukkige regeering van 30 jaren heeft. In verschil met andere landen hebben wij tot nog toe 'n gerust en ©til leven mogen leiden. Wij zijn veel dankbaarheid verschuldigd aan de Ko niingin, maar bovenal aan God. Het is 30 Augustus bijna in heel ons lane nationale feestdag en wij hopen in dezen ook een gezellig en dag te hebben, waartoe door velen zal worden medegewerkt om dezen dag te loen slagen. Hierna werd door spr. voorgesteld een telegram te verzenden aan H. M. de Koningin van den navolgenden inhoud: „De Burgerij van Broek op Langendijk, in .feestdag bijeen, bidt U en Uw Huis Gods „besten zegen toe". Waarna 2 coupletten werden gezongen van het Wilhelmus. Door Ds. Donner, geref. predikant, werd vervolgens een toespraak gehouden. Spr. begon zijn rede met te memoreeren dat Nietze, Duitschland's bekende wijsgeer, de dieren des velds heeft benijdenswaardig geacht, omdat zij geen herinneri-ng hebben. Hoe gelukkig, schrijft hij, zijn de schapen en koeien in de weid-e zij gr-azen en rusten- zonder eenige gedachte aan v-erleden en toi- komst, zonder door een enkele herinnering gekweld te worden. Maar tegenover deze pessimistische be schouwing stellen wij het woord van den zanger van Psalm 103: Vergeet niet een van zijn weldadigheden, Vergeet ze niet, 't is-God, die U bewees. Dus is onze plicht te gedenken, hoe ons de Heere heeft gunst bewezen! Wij zijn d-e feestcommissie dankbaar, zegt spr., dat ze dit feest opent met een godsdien stig samenzijn. 31 Augustus is een dag van blijde jubel een vreugdedag! Een dag van gedenken, hoe onze God voor 48 jaren een loot deed ontspruiten aan den boom van Oranje, welke voor Nederland geworden is een vrouw, die als door duizenr vezelen aan het Nederlandsche volk ver bonden is. Koningin Wilhelmina, de landsvrouwe, die in Nederland's armste provincie Drente dezer dagen op zulk een schoone wijze haar mede- leven toonde, heeft recht op onze hulde, o] onze liefde, op ons deelen in haar blij schap. Nederland heeft zijn vrijheid, zijn onaf- hankelij'kheid iief -en bet heeft dit te danken aan 't medestrijden en mede lijden van het vorstennuis Oranje. Spr. sch-etste de beteekenis van een vorstin, die met haar volk medeleeft. Een volk is ge- zegend, als zijn Vorst is een zoon der edelen- maar is rampzalig als zijn vorst is een kind. Hoe rampzalig is Rusland niet, doordat het wordt geleid door het revolutionnaire ele ment. Het volk gaat er mee ten verderve Als een vorst zijn volk voorgaat naar het heiligdom. als een vorst voor a-lles vraagt naar den Heere en Zijne St-erkt-e, dan ligt daarin een zegen besloten voor Koning en Vaderland. Nederland en Oranje! Welke een inmige band omvat die beiden! En die li-efdeband gevoelen wij nu in 't bijzonder op 31 Augustus. IS UW SCHRIJFMACHINE DEFECT Bel No. 150 op Wij helpen U direct. Wilhelmina, de riik-begaafde vrouw, die met wijs en vcorzichtig beleid ons land en volk regeert, zij moge nog vele jaren ons volk leiden te midden van veelszins moeilijkr. omstandlgheden, begenadigd door onzen God. De groote kracht is door onze Oranje's gezocht in God, >n het besef van eigen zvvak held; in de overtuig-'ng van eigen nietigheid in d-e wetenschap, dat alleen de Heere behou den kan, In Neerlahd's geschiedenis zijn doukere biadzijden. Het was toen of Oranje en Neder land van een gescheurd waren. Ons volk is niet te denken zonder Oranje want dan is weg de vr-ed-e en vrijheid! Ons volk gedenke dit ook heden den 31 en Augustus, op den 30en verjaardag van het gelukkig beleid en bestuur van Koningin Wilhelmina. Dat zij lang leve voor en met ons en te- midden van ons haar volk, dat haar lief heeft! Nederland en Oranje! Die tweeheid blijve cenheid! Wat God heeft samengevoegd, scheide de mensch niet. Spr. liet nu zing en Ps. 68 10, terwijl daarna Ds. van Baalen, herv. predikant, het woord verkreeg, die zich verblijdde een zoo'n groote schare op dit morgenuur te mogen zien. We kunnen nooit beter dpen dan nu, wanneer we beginnen met een godsdienst- oefening. In verband hiermede sprak spr. naar aanleiding van Jesaja 63 7 en Ps. 20 8. Terwijl verder door spr. werd geme- moreerd, dat we ook grooten dank hebben te bewijzen aan koningin Emma, die onze ko ningin heeft geleid en gevormd. Toen zij den scepter over nam uit haar moeders hand sprak zij: „Ik hoop met Gods hulp de re geering te aanvaarden en Uw voorbeeld en voetstappen te olgen. Op God vertrouw ik, dat Hij mij sterke". Zij weet, dat zij regeert bij de gratie Gods. Een heerljjke Koningin hebben wij. Wat heeft ze veel nood gelenigd. Waar wonden waren, goot zij Lalsem. Bij alle ram- pen altijd de eerste. Eens schreef zij onder haar portret „Chris- tus voor alles". Een vrome en godvreezende Vrouw is onze landsmoeder. Jezus 06k haar Koning. Wij mogen God wel danken voor zulk een Koningin, die eens bij het standbeeld van de Coligny uitsprak, dat wij meer en meer waarachtige getuigen van J-ezus Christus mochten zijn. Hierna werd door spr. de bijeenkomst met dankzegging gesloten en werd nog gezon gen Ps. 89 1, waarna de menigte zich op het feestterrein verspreidde tot bijwoning der dnderspelen, welke's morgens werden ge- louden. Als eerste nummer b.vam op het program- ma voor tonrijden voor jongens uit de hoog- ste klassen. Staat alles U tegen? Gebrek aan eetlust Verstopping Slechte spijsvertering en alle voedingsstoornissen moeten spoedig twichten voor. Foster's Maagpll. len. die uw geheele or. ganisme verkwikkea. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. Waarvan de le prijs verwierf Jelle de Jong, 2e pr. J. Kooland, 3e pr. J. Timmer man Kz. en 4e pr. Aart v. 't Riet. jes verv/ierf Trijntej Koedijk den len pr Maartje Pielkenrood den 2en, Johanna Bak- ker den 3en en Maartje Bakker den 4en prijs. 's Middags half 2 werd een optocht ge. houden met de schoolkinderen en de gp. nastiekvereen-iging, welke optocht een aar- digen aanblik opleverde, daar door velen nog verschilleifde versierin-gen aangebracht wt- ren aan hoepels, kruiwagens, enz. Hierna vonden de verschiliende kinder- spelen plaats, waarvan we hieronder den uitslag laten volgen: Kikkersgezang: jongens van 6—7 en 8-9 jaar: le pr. Thomas de Haan; 2e pr. C. de Groot; 3e pr. P. v. d. Heijde; 4e pr. H. v. Ameijde. Houtjes rapen voor meisjes van 6—7 at 8—9 jaar: le pr. Mien Bak; 2e pr. Annie Dekker; Cj pr. Nelly Engel; 4e pr. Geertje Dirkmaat." Zakloopen voor jongens uit de le en 2e Masse: le pr. C. v. d. Heerik; 2e pr. A. Kooland; 3e pr J. Kostelijk; 4e pr. j. Bak; 5e pr. G. I Biersteker. Wedloop met hindernissen voor meisjes der le en 2e klasse: le pr. A. de Jong; 2e pr. Jopie Buijze; 3e pr. M. Vroeg op: 4e pr. B. Bakker; 5e pr B. Gieltjes. Stoelendans voor meisjes: le pr. Geertje Balder Jd.; 2e pr. Alie Glas Gd.; 3e pr. rrijntje Schoon Sd. Tonrijden voor jongens: le pr. J. Kooland; 2e pr. P. Bruin; 3e pr, J. de Waard Hz. De prijzen bestonden alle uit kunstvoor- werpen en spelen Stoelendans heeren: (Hiervoor waren g-eldprijzen beschikbaar gesteld). le pr. K. Timmerman; 2e pr. P. Vroegop; 3e pr. J. Wagenaar. Tusschen de spelen door werd door de gymnastiekvereeniging een uitvoering ge geven, welke uitmunter.d slaagde. Des avonds half acht werd door het Har mon! eg ez-elschap Excelsior" te Nooid- Scharwoude, afgewisseld door het Chr. Gemengd koor en het Ghr. Mannenkoor van Broek, 'n concert gegeven in de muziektent op bet f-eestterrein, al waar we weer eens hebben kunnen genieten van schoone muziek en zang Na afloop hiervan werd door den voorzit ter der feestcommissie de heer Schelhaas, een woord van dank gebracht aan alien, die hebben medegewerkt tot het welslagen "van dit feest. ALKMAAR, 3 Sept. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 41 vette koeien 225420; 5 vette kalveren 60—/ 140vette kalveren per ned. pond 1.20—/ 1.40 22 Nuchtere kalv. (slacht) 1228; vette varkens (zware) per ned. pond 0.74—/ 0.80; Zou- ters per ned. pond 0.72—/ 0.74. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Sept. '28. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 14.80—/ 17.30; Bloemkool 2e s. 2- 2.90 per 100 stuks; Roode Kool 3.50— 4.80; Gele Kool 3.50—/ 5.30; Witte Kool (vroege) 3.10—/ 4.30; Uien/5.20- 5.70; Drielingen 5.706.90; Nep 15.70—/ 16,40; Slaboonen 14.70-/23; Bieten 3—/ 3.20; Rapen 19.80-/ 2870. Aardappelen: Schotsche Muizen 4.60 5.10; Blauwe 4.10; Eigenheimers 3- 4.90; Blauwe Aardappelen 4—/ 4 50; Aanvoer: 10.000 stuks Bloemkool; 21000 K.G. Roode Kool; 1850 K.G. Gele Kool; 16000 K.G. Witte Kool; 5000 KG. Uien; 750 K.G. Slaboonen; 2000 K.G. Bieten; 160 K.G. Rapen; 3700 K.G. Aardappelen. PURMERENC, 1 Sept. 1928. „Afslag. vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." 20.000 manden Augurken, w.o.: Mid- del 6873 cent; Basterd 1.27—/ 1-35; Grof Fijn 1.50; Stek 043—/ 0.47; Bom- men 3639 cent per mand, 6 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 1 Sept. 1928. Schotsche Muizen 4.506.60; Duken 3.5-03.80; Eigenheimers 2.80— 3.30; Bl. Eigenheimers 4; Bl. Aardappe len 4.30; Drielingen 3.50—/ 4; Spercie- boonen 13.60—/ 23.40; Snijboonen 10.60—/ 16.70; Zilveruien 1Drielingen 4; Zilvernep 24.20—/ 24.80; Uien 5 5.40; Drielingen 5.506.10; Grove 4.70—/ 4.90; Gele Nep 14.20—/ 16.90; Kroten 0.90—/ 2.50; Roode Kool 2.70— 5.30; Witte Kool 3.80-/ 4.60; Gele Kool 1.70—/ 3.50, alles per 100 KG.; Bl. kool le s. 9f 16.20; Bloemkool 2e s. 1.402.10 per 100 stuks. Aanvoer: 30500 K.G. Aardappelen; 6400 K.G. Spercieboonen200 K.G. Snijboonen; 800 K.G. Zilveruien; 52400 K.G. Uien; 5400 K.G. Kroten; 22600 K.G. Roode Kool; 21400 K.G. Witte Kool; 9700 K.G. Gele Kool en 9600 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 1 Sept. 1928. Set Muizen 4.60—/ 5.60; Drielingen 3.40; Slaboonen 15.1021.20; Snijboonen 15.10—/ 19.20; Eigenheimers 3-60— 4.90; Blauwe Aardappelena 4—/ 450; Bloemkool 7.40—/ 10; Roode Kool /3.50 4.80; Gele Kool f 3.40; Witte Kool 3.80-/ 4; Nep f 15.70-/ 17.20; Uien 5.105.60; Uien drielingen 5.50— f 5 9°- Aanvoer: 14600 K.G. Aardappelen; 20900 K.G. Roode Kool; 500 K.G. Gele Kool; 5200 K.G. Witte Kool; 3500 K.G. Nep; 9175 K.G. Uien; 200 stuks Bloemkool; 780 K.G. Slaboonen en 20 K.G. Sniiboonen. ""mm

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6