DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. OageBijksch overzicht. BuifenEaoid No. 209 Dit nnmraer bestaat ait 2 bladen Honaerdflertigsxe Jaargang 1928 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalye Zon- en Feesfdagen, aitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 raaandea voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bew^snummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracten rahat. Groote letters naar plaatsruimfe. Brieven franco a&n de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER 6 ZOON* Voordam C9. Directeur; G_. H. KRAK. »li§»AG Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacjie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacieurs Tj. N, AQ£MA« 4 SEPTEMBER DE VOLKENBONDSVERGADERING. De rede van den vdorzitter Pro- cope; het Kellogg-pact en de Vol- kenbond; Procope's optimisme. Blstermorgen is de vergadering van den Volkenbond geopend. De voorzitter, de heer Prccope van Finland, sprak de openings- rede uit. In zijn openingsrede liet de heer Procope even de belangijkste gebeurtenissen de revue passeeren. Hij constateerde met ge- noegen, dat Spanje weer teruggekomen was van zijn besluit en thans weer zitting neemt in de vergadering. Verder stond spreker stil bij de Vereenigde Staten van Amerika. Deze zijn, zooals men weet, nog geen lid van den Bond. Toch hooren ze er eigenlijk bij en spr. hoopte dan ook, dat Amerika spoedig zijn zetel zal innemen. Vooral, nu het anti-oor- logsverdrag, een Amerikaansch werk, zoo'n succes heeft gehad, en waarmee Amerika ge- ioond heeft, een vredelievende staat te zijn, hoort Amerika in den Volkenbond. Bij dit Kellogg-verdrag bleef spreker nog even stil staan. Hij besprak het verdrag in verband met het wezen van den Volkenbond. Het behoeft feitelijk geen betoog dat ner- gens ter wereld de onderteekening van het verdrag van Parijs grooter vreugde heeft gewekt dan in de kringen van den Volken bond, die immers hetzelfde doel nastreeft: bevordering van den wereldvrede en zoolang deze nog niet volkomen te bereiken is, van de barmonische betrekkingen tusschen de staten underling. Wij, aldus spr., leden van den Volkenbond, gelooven van ganscher harte in de eindelijke verwezenlijking van dit ideaab wij waaraeeren de groote zedelijke overwin- ning, die met de onderteekening te Parijs be- haald is, en wij zeggen tot de pessimisten, die blijven klagen, dat Europa nog van wa- penen schittert, of de twijfelaars, die bewe- ren dat de oorlog in de menschelijke natuur ligt en daarvan nooit uitgebannen zal kun- nen worden, dat er nu een tweede groote kracht aan het werk getogen is om den vrede te verwezenlijken. Zou er werkelijk nog ieraand zijn die had durven verwachten dat wij den oorlog zouden hebben kunnen uitban nen en den eeuwigen vrede dicteeren door 6en streek met een pen? Mogen wij er niet op wijzen, ondanks de traditioneele bezwaren, dat er nog nooit zoo'n groot lichaam als de Volkenbond ge- schapen is, dat zich met hart en ziel aan de belangen van den vrede heeft gegeven en is er daarom geen rede tot vreugde? De voor uitzichten voor den vrede zijn goed en wij bopen dat zij door de besprekingen die straks zullen beginnen nog beter zullen worden. Met een verwijzing naar de belangrijk heid der agenda waarop o.a. de voorberei- ding zal voorkomen van voorstellen tot bij- eenroeping van den Volkenbondsraad in ge- val van plotselingen nood, verklaarde de voorzitter de vergadering geopend. Zooals zijn voorgangers deden, zoo doet ook minister Procope. Hij hield een enthou- siaste rede, welker inhoud tintelt van groot optimisme. Dit optimisme grondde hij op den vooruitgang, die ook in het afgeloopen jaar weer verkregen is op alle terrein van de Vol- kenbondswerkzaamheden. Naar Procope's overtuiging kan de Volkenbondsvergadering de bespreking over de veiligheid onder ge- lukkige auspicien beginnen. In de eerste plaats met het oog op de onderteekening van net Kellogg-pact, dat geheel in overeenstem ming is met de beginselen van den Bond. In de tweede plaats noemt Procope uit- drukkelijk het sluiten van een belangrijke overeenkomst over de grondslagen van de ontwapening ter zee, waarmee hij natuurlijk de Fransch-Engelsche overeenkomst op het oog heeft. Het uitdrukken van de voldoening van den voorzitter van den Raad van den Volken bond over het Britsch-Fransche vlootcom- promis is in elk geval een der opvallendste gedeelten in zijn openingsrede, daar Procope als belangrijkste element voor de versterking der veiligheid ook beschouwt de totstand- koming van arbitrage- en verzoeningsver- dragen, geheel in de lijn van de politiek, door de Finsche gedelegeerden te Geneve gevolgd Urtdrukkelijk noemt Procope dan ook de be- handeling van het werel darbitragever drag van de commissie van arbitrage en veiligheid als een hoogstbelangrijke taak van de giste ren begonnen Volkenbondsvergadering. Na de openingsplechtigheid werd de nieu we voorzitter gekozen. Met overgroote meer- derheid (44 van de 50 stemmen) werd de Been Zahle gekozen tot voorzitter en had Procope zijn plicht dus gedaan. De besprekingen konden een aanvang nemen lier en Briand, den Franschen minister van buitenlandsche zaken, schrijft de Matin: Het is natuurlijk niet uitgesloten, dat de beide staatslieden bij hun ontmoeting over de kwes- tie van die ontruiming van bet Rijnland' zullen spreken. Daar echter Poincare en Stresemann reeds een uitgebreide gedachtenwisseling hierover hebben gehad, is niet aan te nemen, dat er nog lets gezegd kan worden. Het is vol- doende op den toestand: van dit oogenblik te wijzen. Wanneer het alleen gaat om een vroe- gere ontruiming van de zone van Koblenz, die, volgens de n-ormale- regeling, i?< Januari 1930 moet plaats hebben. dan heeft dit voor Duitschland, naar van Duitsche zijde ver daard1 is, geen al te groote beteekenis. Wan neer het gaat om een algeheele ontruiming, dan handhaaft de Fragsehe regeering haar standpunt dat deze slecht kan plaats hebben tegen een nieuwe overeenkomst. Men heeft hierbij aan twee soorten overeenkomsten ge- dacht, n.l. het in het leven roepen van een bij- zondere controle in het gedemilitariseerde Rijnland en 2. een vroegere betaling der scha devergoeding. Voor het eerste voelt men in Duitschland weinig. Wat het tweede punt be- treft, daartegen zal men aanvoeren, dat een dusdanige overeenkomst aan een veelomvat- tende regeling gebonden is, die niet alleen af- hangt van het mobiel maken. van de Duitsche spoorweg- en industrie-obligaties, doch ook op den omvang van de annui'teiten en voor alles op overeenstemming met de Vereenigde Staten inzake de oorlogsschulden. In het best? geval zullen onderhandelingen hierover an- derhalf tot 2 jaar duren. In dien tusschentijd zal de tweede zone reeds ontruimd zijn en de bezetting van de derde zone zal dan niet lan- ger dan vier jaar duren. Volgens Hermann Miiller de harte- wensch van het geheele volk. Voor zijn vertrek naar Geneve verklaarde de rijkskanselier aan den Berlijnschen ver- tegenwoordiger van de „Int. News Service" in antwoord op de vraag, wat op het oogenblik het belangrijkste politieke probleem voor Duitschland was, het volgende: Het geheele Duitsche volk is, zonder ver- schil van partij, op het oogenblik in nationaal opzicht eensgezind ten aanzien van den wensch, dat het 67000 man sterke Fransch- Engdsch-Belgische bezettingsleger zal wor den teruggetrokken. Men begrijpt in Duitsch land niet, waarom deze troepen op Duitschen bodem worden gelaten, terwijl zoowel op het gebied der herstelbetalingen als op dat der ontwapening bewijs op 'bewijs wordt geleverd, dat men van Duitsche zijde bereid is zijn ver- plichtingen tegenover de vroegere tegenstan- ders ten voile na te komen. 3 EEN DIEFSTAL VAN PASSEN. Met politieke doeleinden? Naar V. D. uit Mxincihen meldt, is ingebro- ken in het passenbureau, gelegen in het ge bouw van 't hoofdcommissariaat van politie Twee kasten zijn opengebroken. Ontvreemd zijn tien oningevulde en ongeveer 50 gedeelte- lijfc ingevulde pasformulieren. Men begrijpt niet hoe de diefstal heeft kunnen plaats vin- den, daar de eenige toegang tot het gebouw des nachts 'door de politie wordt bewaakt. Vermoed wordt, dat men hier te doen heeft met een diefstal met politieke doeleinden. VECHTPARTIJ TUSSCHEN GOMMUNISTEN EN SOCIALISTEN TE •HAMBURG. 30 gewonden Te Hamburg is het congres begonnen van het algemeen verbond van Duitsche vakver- eenigingen. Voor die gelegenheid waren een paar duizend jeugdige leden van vakvereeni- gingen naar Hamburg gegaan om aan den optocht en den fakkeltocht deel te nemen. Toen de jongelieden zich onderweg naar het gebouw van de vakvereenigingen bevonden, werden ze aangevallen door een grooten troep communisten. De rijksbanier, ide een orde- dienst had georganiseerd, poogde tevergeefs de communisten achteruit te drijven. Er ont- stond een hevig gevecht, waarbij dertig leden van de rijkbanier, in hoofdzaak door mes steken, zwaar werden gewond. Van de betoo ging voor het gebouw van de vakvereenigin gen moest worden afgezien. MIJNONGELUK. 1 doode; 1 zwaar gewonde In een van de kolenmijnen in de omgeving van Aschaffenburg is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. Drie arbeiders waren be- zig met werkzaamheden aan een boven- grondsche leiding en stonden daarvoor op een werktuigwagen, toen plotseling een lo- comotief tegen den wagen opreed. Door den schok werden de arbeiders van den wagen geworpen. Een van hen viel voor de wielen van de locomotief en werd overreden en ge- dood. Van een ander is het linkerbeen afge- reden, terwijl de derde met den schrik vri; kwam. De gedoode werkman laat zeven kirn deren na. DUITSCHLAND. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. In verband met de aanstaande besprekingen te Geneve tuss.ch.en deo Duitschen riikskanse- OJJTPLOFFING IN EEN CHEMISCHE FABRIEK. 1 doode Zondagavond had in de chemische fabriek Buckau te Gerosheim aan den Riin in het zwavel-natronbedrijf een ontploffing in een rookkanaal plaats. Het geheele gebouw werd verwoest. Een arbeider werd op slag gedood, twee gewond. De stoffelijke schade is is aanzienlijk. Tot nog toe heeft men de oorzaak van de ontploffing nog niet kunnen vaststellen. EEN AUTOlONGEVAL VAN DEN PERUAANSCHEN GEZANT IN DUITSCHLAND. Uit Miinchen wordt gemeld, dat in de na- oijheid van Eichstadt de auto van den Peru- aanschen gczant te Berlijn bij het uitwijken voor een vrachtwagen met hout tegen een bom is gereden en over den kop geslagen. De auto vloog in brand en werd geheel ver- nield. De gezant werd licht gewond, zijne vrouw, die mede in den wagen zat, echter zeer zwaar.. - FRANKRIJK. HET VLIEGTUIGONGELUK TE TUUL. Hoe het gebeurde. Omtrent het vliegtuigongeluk bij Toul, waarbij minister Bokanowski den dood vond, meldt men nog uit Parijs Geheel normaal vond iiet vertrek plaats van het verkeersvliegtuig, dat bestuurd werd door Hanin, een van de bekendste verkeers- vliegers. Even evenwel, nadat het toestel was opgevlogen, op een hoogte van 25 tot 30 me ter, sloegen er zware vlammen uit den motor en kort daarna stortte b.?t stalen gevaarte omlaag. Voor dit versciiijnsel vinden de technici slechts een verklaring, nl. dat een noodlottige ontploffing in den carburator plaats gehad heeft. Dit is op zichzelf weinig gevaarlijk, doch waarschijnlijk bevond zich even buiten den carburator nog eenige ge- stortte benzine, gebruikt voor het vlugger aanslaan van den motor. Deze moet toen vlam gevat hebben en den brand hebben ver- oorzaakt De piloot Hanin, een man met veeljarige ervaring, gold voor een der voorzichtigste verkeersvliegers. Sedert 1916, het jaar, dat hij dienst nam, is Hanin ruim 6000 uren in de lucht geweest. Zijn carriere kenmerkt zich hoofdzakelijk door de moedige vluchten wel- ke hij volbracht heeft op het parcours Bazel- Innsbruck, waarbij hij geregeld de Alpen moest overvliegen. Het verongelukte toestel was een Spad 56 voorzien van een 380 P.K. motor met lucht- afkoeling. De Fransche avondbladen van Zondag vinden in het ongeluk aanleiding de huidige toestanden op luchtvaartgebied in Frankrijk te hekelen. De Liberte schreef: „Er schijnt geen einde te komen aan de afschuwelijke opeenvolging van ongelukken en mislukkin- gen". De Presse: „De crisis in onze lucht- vaart heeft zekere oorzaken, die de deskun- digen kennen. De regeering mag geen mi- nuut voorbij laten gaan om er achter te ko men welke dit zijn". De Soir: „Wij hopen, dat de dood van den heer Bokanowski een eind zal maken aan de noodlottige wanorde en verwaarloozing van den Franschen vlieg- tuigbouw". De Temps: „Zoovele beroemde dooden mogen niet vergeefs gevallen zijn. Flet uur is voor ons geslagen om de les te vatten en al het mogelijke te doen om verbe- tering in den toestand te brengen". De De- bats: „Dit nieuwe ongeluk, dat zich schaart bij de vele tegenslagen, waardoor de Fran sche vliegerij den laatsten tijd getroffen is, vestigt op wreede wijze de aandacht op het onvoldoende in voorbereiding en technische vordering, waardoor men wel getroffen moet worden". L'Oeuvre schrijft ten slotte: „De les van dezen dood, die zulk een tra- gisch schijnsel werpt op de crisis van onze luchtvaart, is dat wij morgen aan den dag een minister van luchtvaart moeten hebben, die orde schept in den chaos". Briand zou meeevliegen. Een Berlijnsch blad bevat een bericht van het Parijsche Journal", als zou de Fran sche Minister van Buitenlandsche Zaken, Briand, bijna met Bokanowski in het vliegtuig waarmede het ongeluk geschiedde, hebben plaats genomen. Bokanowski zou n.l. te Sampigny Briand hebben voorgesteld hem in het vliegtuig naar Geneve te brengen. Maar Briand zou, op ernstige bezwaren van de zijde van Poincare, dit voorstel hebben af geslagen. NA BOKANOWSKI'S DOOD. Minister Queille is aangewezen om voor loopJg de portefeuille van handel, nijverheid en posterijen en telegrafie waar te nemen minister Leygues voor de waarneming van de afdeeling (of van het nieuwe departe- ment) van luchtwezen. Duitsche deelnemers. ~~De Duitsche gezantschapsraad dr. Rieth" heeft uit naam van de Duitsche regeering de Fransche zijn leedwezen met Bokanow- ski's dood betuigd. Britsche deelneming. De Britsche regeering en de Britsche mi nister voor Luchtvaart, Sir Samuel Hoare, hebben, naar de Britsche draadlooze dienst meldt, hun deelneming betuigd inzake den dood.van minister BokanowsJki- MittfsJsr Hoare gewaagde daarbij van het onherstel- bare verleis, hetwelk de Fransche regeering en de Fransche luchtvaart hebben geleden. Nederlandsche deelneming. Den tijdelijk zaagelastigde te Parijs is op gedragen, aan de Fransche regeering de deelneming der Nederlandsche regeering te betuigen in het ongeluk, dat het overlijden van den minister Bokanowski heeft ten ge- volge gehad. Begrafenis op staatskosten. Bokanowski zal op staatskosten worden begraven omdat hij in de uitoefening zijner functie is gestorven gedurend'e een officieele luchtreis. Het gerechtelijk onderzoek belooft geener- lei opheldering te brengen, daar de bestuur- der dood en het toestel vernield is. Men blijft evenwel de meening toegedaan, dat de bestuurder, een zeer ervaren man, geenerlei fout heeft gemaakt en dat de oorzaak van het ongeluk gelegen is in een gebrek aan het toestel zooals bij tal van luchtrampen van den laatsten tijd in Frankrijk. De „Intransigeant" schrijft, dat een en dertig firma's, die vliegtuigen bouwen, el- kaar een verwoede concurrentie aandoen en van den minister vaak door oneerlijke mid delen subsidies weten los te krijgen. Ziehier j het resultaat, zegt het blad. Men eischt de benoeming van een bevoegd minister voor de luchtvaart, een technicus die de baas is over zijn ondergeschikten en zich niet laat om den tuin leiden door de in- triges der firma's. Met het oog op de opwinding der openba- re meening zal Poincare, als hij naar Parijs terugkomt voor de begrafenis, een buitenge wonen kabinetsraad bijeenroepen die de noo- dige besluiten zal nemen. ALBANIe. DE KRONING VAN KONING ZOGOE I. De Berlijnsche bladen geven nog de vol gende bijzonderheden over de kroning van Zogoe I tot koning van Albanie: De plechtigheid was zeer handig in too- neel gezet. De regeering had niets ongedaan gelaten om de geestdrift van de bevolking zoo natuurlijk mogelijk te laten schijnen. Uit alle tuinen waren de bloemen verdwenen, men had ze noodig om er de gevels mede te versieren van de huizen gelegen aan de stra- ten, waarlangs de nieuwe koning zich naar het parlement en vervolgens terug naar zijn villa zou begeven. Er werd ook druk gevlagd Uit de provincie waren de belangstellenden in nationaal costuum gekomen. Vele aanhan- gers van Zogoe, mannen van eigen stam, hadden de reis van het stroomgebied van de Mati naar Tirana ondernomen. Den gan- schen Vrijdagnacbt waren daar de herber- gen geopend. Zaterdagochtend om negen uur heeft pre sident Evangeli de zitting van de constituan- tie geopend, nauwelijks een kwartier later waren de betrokken artikelen van de nieuwe grondwet aangenomen en was Zogoe tot koning uitgeroepen. Honderd en een kamon- schoten werden gelost om de bevolking in kennis te stellen van het besluit der volksver- tegenwoordiging. Intusschen begaf een dele gate van het parlement zich naar de villa van Zogoe om hem mede te deelen, dat hij tot koning van Albanie was uitgeroepen. Met de noodige eerbetuigingen werd de republl- keinsche vlag gestreken. 's Middags om vier uur begaf koning Zo goe I zich naar het parlement om den grond- wettelijken eed af te leggen. Hij las met dui- delijke stem de volgende formule voor: Ik Zogoe I, koning der Skipetaren, zweer voor God op het oogenblik, dat ik den troon bestijg, dat ik de trouwe hoeder van de na tionals gelijkheid en de onafhankelijkheid van mijn land zal zijn, door immer getrouw te blijven aan de grondwet en de wetten van deii staat, tot heil van het Albaansche volk." De koning zette daarop zijn handteekening onder de formule om luide toegejuicht door zijn aanhangers naar zijn paleis terug te keeren. Een uur nadien defileerden een groot aan- tal officieren en burgerlijke hoogwaardig- heidsbekleeders langs de koninklijke villa. De nieuwe vorst verscheen op het balcon om zijn getrouwen te begroeten, Zogoe ontving eveneens de ministers, een delegatie der Ka- merleden en het diplomatieke corps, 's Avonds hood de regeering aan het diplomatieke corps een feestmaal aan. In alle kerken en mos- keeen zijn Zondag godsdienstoefeningen ter eere van den koning gehouden. SERVIe EN DE VERANDERING IN ALBANIe. De Servische gezant keert niet te rug. Een zaakgelastigde zal voor- laopig zijn functie uitoefenen. De Servische gezant te Tirana, die op het oogenblik met verlof te Belgrado vertoeft, zal na afloop van zijn verlof wegens gezond- heidsredenen niet naar Tirana terugkeeren. Zijn functie zal tijdelijk door den zaakgelas- stigde Kasidolatz worden waargenomen. ED Albaoeesche zaakgelastigde te Belgrado is ontvangen door den minister van buitenland sche zaken en heeft dien officieel in kennis gesteld van het uitroepen van het koning- schap van Achmed Zogoe. ENGELAND. DE DUIKBOOT L 55. De terugreis naar EngelariA. De Estlandsche autoriteiten hebben het stoffelijk overschot van de officieren en man- schappen van de Britsche duikboot L 55, die in 1919 in de Russische wateren tot zinken werd gebraeht, de hoogste militaire eer be- wezen. Toen de kisten te Reval van het Brit- sche koopvaardijschip „Truro", dat ze ui( Kroonstad had gehaald, in het Britsche oor- logsschip „Champion" werden overgeladen, legde elk der Estlandsche ministers een krana neer. ONDERZEEeR TE WATER GELATEN. Op de werf van Vickers Armstrong te Bar row is met goed gevolg te water gelaten d« onderzeeer „Otus". Dit is de derde onderzeeer van deze klass is r:*- die in den loop van dit jaar te Barrow water gelaten. DORPSOORLOG TEGEN VLIEGTUIGEN. Het lage vliegen boven bewooride dorpen. Het dorpje Hemble in Hampshire is in rep en roer omdat de vliegers van de Hampshire Light Aeroplane Club, welke haar vliegveld vlak bij het dorp heeft, zoo laag plegen te vliegen dat de bewoners er groote hinder van hebben. Zij hebben nu den strijd tegen de vliegtuigen aangebonden en een van hen, d? heer Findlay Smith, plantte achter in zijn tuin een vlaggestok van 50 voet hoogte om aldus de vliegers te dwingen zijn wonjng te eerbie- digen. Edoch, de vlaggestok werd „omver ge vlogen", en een der toestdlen, bestuur ddoot miss Grace, viel te pletter. De ruzie is zoo hoog geloopen dat Sir Sef- ton Brancker, de directeur van den burger- lijken luchtdienst, zich naar Hamble heefl begeven om de zaak te onderzoeken. Hel vliegveld is particulier bezit van de heereo Roe and Co. DE ZAAK PACE. Wij hebben al gemeld, dat er in de zaak van Pace, den schapenfokker die aan arse- nicum-vergiftiging gestorven was, en wiens vrouw is vrijgesproken van de aanklacht dat zij hem het vergif zou toegediend hebben, nieuwe feiten ontdekt moeten' zijn, die de ma- gistratuur in beroering gebraeht hebben. Volgens de Zondagsbladen, zou men een dagboek ontdekt hebben, dat dan blijkbaar door juffrouw Pace was bijgehouden, waarin bijzonderheden voorkomen betreffenae Pace en zijn leven. Het zou ook aanteekeningen be- vatten betreffende de methode om vergif in zijn voedsel toe te dienen en- de uitwerking die dit op den aldus vergiftigde moest hebben. Men weet -dat de jury de vrouw onschuldig verklaard1 heeft, nadat het O. M. ten slotte zelf de aanklacht tegen haar onhoudbaar ver klaard had. De wending, welke de zaak door de nieuwe feiten zou krijgen, is nog onzeker, aangezier er. naar het schijnt, in de antialen der Engel- sche rechtspleging geen wedergade van zulk een geval is. EEN ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK. In de duis-ternis is een autobus in het graaH schap Durham, nabij het fabrieksstad'je Ches- ter-le-Street, in een sloot gereden. Het benzine-reservoir ontplofte, de autobus vatte vlam en de kleeren van de reizigers raakten in brand. De meesten konden ontko- men, maar anderen zaten onder de overblijf- selen gevangen. Van hen verbrandde een vrouw' levend. Negen-en-twintig passagieo kregen brandwonden. EEN PRINSES GEWOND BIJ EEN AUTO-ONGELUK. Prinses Marie-Louise, een nicht dA Konings, is gewond bij een autobotsing in de buurt van Tetbury in Gloucester. De voorruii van de auto heeft de prinses in het gelaat ge wond. Vooral haar neus is nogal ernstig ge wond KELLOGG VERTROKKEN. H Kellogg is met der, kruisei Detroit van Dublin naar Cherbourg vertrokken. Daar zal hij zich op de Leviatjia: naar Amerika insche- pen. A ■.it- DC AVONTUURLIJKE DOMING. A Terug naar Eng'.land. ,.Een verrassende wending" noemt de „Dai- ly Chronicle" bet besluit van Rev. Hutchin son om na een afwezigheid van ongeveer acht weken uit Canada naar Engeland terug te keeren. Half Engeland leefde tnee met de myste- rieuze verdwijning van den doming die den 25en Juli j.l. zijn rustige pastorie te Dodding- hurst ver liet, z.g. om met vacantie naar Ier- land te gaan, maar niet terugkeerde. Waar was d;e geestelijke gebleven? Zijn butler, zijn secretaresse werden verhoord, maar niemand kon uitsluitsel geven. Totdat zijn naam werd' ontdekt op de passagierslijst van de „Em|>rea> ALRMAARSCHE COMMIT. - -i - aeunr i >'V" v A v

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1