VAN HOUTEN'S PINGUIN {Bonbons Sport spr. zegde hem cra-rac voor zijn warme yriendschap. De heer Zaal zegde den voorzitter dank voor de uitnoodiging om deze vergadering bij te wonen en wenschte ook den heer Glas van harte geluk met zijn jubileum. Steeds hebt gij, zeide spr., uwe beste krachten aan het onderwijs gegeven. Als hoofd der school zei hij hem hiervoor dank. De beer Glas dankte, zeer onder den in- d-ruk, alle sprekers, voor de tot hem gerkutte woorden. Gedurende de 25 jaren, waarin hij deel uitmaakte van het gemeentebestuur, heeft hij steeds een prettige samenwerking onder- vonden. Wanneer hij bedenkt, dat wij onze raads- vergaderingen beginnen, met den Almachti- gen God wijsheid en voorzichtigheid af te vragen en verder onze afhankelijkheid van Hem erkennen, dan kan het niet anders, dan !komt, volgens zijn meening, alleen Gode de eer van zijn werk toe. Deze huldiging had plaats in tegenwoor- digheid van familie, gemeenteambtenaren en politic. Nadat de jubilaris was gefotografeerd, werd de vergadering gesloten, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef, en de terewijn werd aangeboden. HEER HUGOWAARD. Ter gelegenheid van Koninginnedag wer- den op het sportterrein allerlei wedstrijden gehouuen. Bij het hardloopen met hindernissen voor meisjes werden de prijzen behaald door: C. Oostmeijer, B. den Hartigh en Tr. Weel. Bij den stoelendans door: Gr. Kamp, P. Dissel en J. de Groot. Bij het kinderwagenrijden door: A. Wage- naar, M. Groenveld en M. Vreeker. Bij het mastklimmen door: J. Sneekes, S. Hittema, D. Konijn, M. Lodder, P. Vader, C. Stoop, A. Oudhuis en C. Scholten. Bij het fietsen met hindernissen voor jon- gens door: G. van Rijn, H. Kamp en J. Goot- jes. Bij tonglijden door: A. de Groot, J. Leeg- water en J. Groot. Bij zakloopen voor paren door de dames G. Wijnker, A. Snijders en M. Zijp, resp. met de heeren J. Groot, A. Merlijn en M. Beers. Wedloopen met hindernissen voor oudere paren door: F. G. Nol, K. Kruijer en A. de Groot, met de dames: M. Reijne, A. Zijp en G. Rus. Niet alleen de schooljeugd, doch vele an- deren woonden deze wedstrijden bij, terwijl voor de schooljeugd in de zaal van den heer Wester eenige films werden afgedraaid, die vaak aanleiding gaven tot daverend gelach. De muziek-, zang- en gymnastieknurnmers, avonds op 't sportterrein gegeven, trokken een zeer talrijk publiek, waartoe zeker ook het prachtige weer veel bijdroeg. 1 HEILOO. Door den heer J. L. Groot alhier is het Initiatief genomen om met de ouden van da- gen een dagje uit te gaan. Overleg is en zal worden gepleegd met de eigenaars van auto's om-een rondrit te ma- ken en wel zoo spoedig mogelijlrOok ligt het in de bedoeling om de ouden van dagen te onthalen als hiervoor medewerking bestaat. Met ingang van heden is de Rijksweg bezuidtn den Oosterzijweg tot Limmen ge- heel voor het doorgaand verkeer afgesloten In de richting Haarlem moet men over den StationswegHeerenweg—Hoogeweg naar Limmen, in de richting Alkmaar, vanaf Lim men over den Oosterzijweg. Uit de voorbereidende werkzaamheden blijkt thans wel, dat't nieuwe gedeelte van den Rijksweg degelijk wordt aangepakt. We vernemen, dat deze wijze van bewerking ge durende 15 jaar zonder kosten kan voortge- zet worden. Zondagmiddag, ongeveer 6 uur reed op den Heerenweg de auto G. 34336. De chauf feur was vergezeld van 3 andere personen en voor zoover men Kpn zien waren alien be- schonken, althans de twee die achterin zaten waren zeker onder den invloed van alcohol. De auto reed met groote snelheid en met moeite wisten meerdere fietsers zich te bergen en twee fietsers, die niet gauw ge- noeg konden wegkomen. vielen van hun rij .wiel. Jammer genoeg heeft de politie, die nxet overal kan zijn, van dit stelletje niets bemerkt. Door Ged. Staten is goedkeuring ver- leend tot verkoop van het gebouwencomplex van het oude raadhuis. Spreker hoopte dat en kort mochten den burgemeester vorige vergadering OUDKARSPEL. Zaterdagavond vergaderde de Tuinbouw- vereemging „De Eendracht" ten lokale van den heer Vis te Oudkarspel. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, opende de vergadering met een hartelijk welkom aan de leden en de pers. f de besprekingen zakelijk zijn. Hij heette tevens welkom. De notulen van de werden na voorlezing goedgekeurd? 2. Behandeling der agenda voor de buiten- gewone algemeene vergadering van onzen Noordermarktbond. De voorzitter zeide dat over het weegstel- sel reeds veel was gesproken. Wenschte iemand van de heeren het woord daarover of kunnen de heeren goedvinden dat aan de personen, die de vereeniging op de vergadering van den Noordermarktbond zullen vertegenwoorigen, vrij mandaat wordt gegeven? De heer C. Borst zeide in de vergadering van den Noordermarktbond een systeem van :wegen te hebben vernomen van de kooplie- den. De koophandel wilde hier eenzelfde systeem in voeren als te Warmenhuizen. Veel i.was hier reeds over gesproken. Spreker licht te het voorstel van Koophandel nader toe. De heer A. Bakker zeide, dat Koophandel het wel zal doen om er aan te winnen, het systeem is soms wel eens lastig uit te voeren De heer P. Kostelijk was er wel voor dat hier een systeem als te Warmenhuizen werd ingevoerd. Men gaf daarmede het fooienstel- sel een knoei. Na een levendige discussie werd besloten den ouden toestand te handhaven. 3. Het wijzigen van eigen statuten. De statuten werden gewijzigd overeenkom- fctig het voorstel van het bestuur. 4. Benoemen van afgevaardigden voor de algemeene vergadering van den Noorder marktbond, welke gehouden zal worden op zo September a.§, De 4 bestuursleden, welke geen zitting hebben in het hoofdbestuur van den Noor dermarktbond, werden bij acclamatie be- noemd. Bij deze 4 werden nog gevoegd de heeren J. Kalverdijk, L. Kalverdijk, P. Kui per en A. Bakker, terwijl de heeren J. v Hout, C. Langedijk, K. IJff en L. de Wit als plaatsvervangers zullen optreden. 5. Bespreking aankoop kanstmest. Over dit onderwerp ontstond een uitvoen- ge discussie, waarbij de voor- en nadeelen van cooperatieven inkoop naar voren werden gebracht. Verschillende leden wilden een in- schrijving houden tusschen de 2 plaatselijke kunstmesthandelaars. Weer anderen een openbare inschrijving. Algtmeen werd er veci voor cooperatieven inkoop gevoeld. Na stemming over de vraag of de inschrij ving tusschen de 2 plaatselijke kunstmesthan delaars of openbare inschrijving, viel de stemming ten voordeele van de laatstge- noemde uit. 6. Bestuursvoorstel tot stichting van een poterbewaarplaats voor rekening van de „Eendracht". De voorzitter zeide, dat ook over dit vraag- stuk reeds veel woorden zijn gewisseld. De heer Bakker vroeg of personen, die geen lid zijn van de verebniging, toch gebruik van de bewaarplaats kunnen maken. De voorzitter antwoordde dat dit kan ge- beuren mits die heeren dan een stuk teekenen waarop hun financieele aansprakelijkheid is geregeld. De heer Kuiper zeide het bestuur dank voor hun bemoeiingen in deze zaak. Hij is in Anna Paulowna-polder geweest en de goede resultaten vernomen, zoodat hij er heel veel voor gevoeld. Besloten werd voor rekening van de Een dracht een poterbewaarplaats te stichten. Niet-leden kunnen daarvan ook gebruik maken enkel moet dan hun financieele aan sprakelijkheid geregeld worden. Het bestuur werd gemachtigd alle voor bereidende maatregelen, welke in verband met dat besluit noodig zijn, te nemen. De voorzitter zeide, alvorens verder de agenda af te willen werken, de heeren van de pers te bedanken voor hun bereidwillig- heid als stemopnemers te fungeeren. Spreker memoreerde, dat voorheen de heer Paarlberg steeds vertegenwoordigd was, thans was er een plaatsvervanger, daar de heer Paarlberg wegens ongesteldheid verhinderd was dbze vergadering bij te wonen. Spreker hoopte dat de heer Paarlberg spoedig weer in staat zal zijn, de vergaderingen zelf bij te wonen. 7. Aanwijzing wortelzaadcommissie. Het bestuur had een uitnoodiging van de tuinbouwvereeniging uit Noordscharwoud- ontvangen, om gezamenlijk te komen tot de teelt van goed wortelzaad. Er zal een com missie gevormd worden, waarvan dan 2 le den door deze vereeniging moeten worden benoemd. Gekozen werden de heeren J. van Wielen en J. Kalverdijk, welke heeren de be noeming aannamen. De voorzitter zeide dat in onze statuten ook werd gesproken over het bevorderen van tuinbouwcursussen. Volgens spreker was het vorige jaar geen cursus gehouden, omdat er te weinige deelnemers waren, toen was het geprobeerd te samen met Noordscharwoude. Spreker vroeg of dezen winter wederom dit onderwijs moet worden gegeven. Algemeen was de vergadering voor het geven van tuinbouwonderwijs. Verder was er reeds enkele malen over ge sproken om manden cooperatief in te koopen De voorzitter meende dat daarvoor een com- missie bestond. Deze commissie had de vori- ge keer ook voor erwtenruiters gezorgd. Speker zeide hun daarvoor dank. Besloten werd ook dit jaar de manden weer cooperatief in te koopen. Goedgevonden werd dat voortaan Zater- dagsavonds wordt vergaderd. Rondvraag. De heer IJff vroeg hoe het staat met de excursie naar de demonstratiebedrijven te Broek op Langendijk. De voorzitter zeide, dat dit den secretaris door het hoofd was gegaan. De uren waarop dat bedrijf geopend was, zullen worden be- kend gemaakt. De leden kunnen dan wel in clubjes de demonstratie-bedrijven bezoeken. De heer A. Swager deelde mede, dat de veiling a.s. Maandag een half uur later be- gint. De heer C. Borst zeide, dat indertijd een cursus was uitgeschreven voor boekhouden. Hij achtte dat van veel belang. Zou zulk een cursus weer niet gehouden kunnen worden? De voorzitter zeide dat de oproeping tege- lijk met die voor de aangifte voor den tuin- bouwcursus geplaatst kon worden. De heer H. de Geus vroeg of het niet wenschelijk was dat nu reeds werd opgege- ven hoeveel wortelzaad men verlangde. De heer Wijn zeide, dat de commissie eerst een paar jaar moet bestaan alvorens zij goed zaad heeft geteeld en over goed zaad beschik- ken kan. De burgemeester fc-liciteerde de vergade ring met het genomen besluit tot stichting van een poterbewaarplaats. Hij hoopte dat het besluit in het belang van de vergadering mag zijn. Hij moest tot zijn leedwezen ver nemen dat het vorige jaar geen tuinbouw- cursus was gehouden. Hij spoorde alien aan om toch deel te nemen aan dezen cursus. Het was van groot belang- Laten daarom de ouders hun kinderen daarheen sturen. .Oraaf; 2e pr. mej. N. Kok en M. Blom; 3e pr. mej. G. de Groot en S. Bijman; 4e pr. mej. A. Breebaart-Koning en C. Petiet. Plankfietsen voor heeren: le pr. B. Spren- keling; 2e gr. W. Aaij; 3e pr. C. Verdwaald; 4e r. M. Blom. alletjesloopen voor meisjes van 1013 jaar: le pr. B. de Jongh: 2e pr. A. Jong; 3e pr. Gr. Stuijt. Wasch ophangen, voor meisjes van jaar: le pr. T. Kok; 2e pr. P. Warns; A. Berkhout. Zeilkruipen, voor jongens van 1013 jaar: le pr. F. van Leijen; 2e pr. A. Stuijt; 3e pr. Q. Aaij. Aaraappelenrapen, voor jongens van 69 jaar: le pr. _N. Sprenkeling; 6-9 3e pr. Soe- KONINGINNEFEEST TE RUSTENBURG. Begunstigd door prachtig weer is het Ko- ninginnefeest alhier Vrijdag j.l. schitterend geslaagd. Des morgens circa 10 uur werden de feesten door den burgemeester met een korte toespraak geopend in het cafe „de Rus- tende Man", van den heer J. Kok. Spr. wees op de eensgezindheid der Rustenburgers, dankte de commissie voor haar belangloos werk en vertrouwde dat de wensch door en kele raadsleden bij de behandeling der sub- sidie-aanvrage voor het feest geuit, dat het Koninginnefeest door Rustenburg en Ursem in de toekomst samen zou gevierd worden, in vervullig moge gaan. 's Avonds had in de bovenzaal van den heer J. Kok de priisuitdeeling plaats, na een hartelijke toespraak van den eminenten voor zitter, d'en heer D. Aay Pzn., die alien harte lijk dank bracht voor den financieelen en mo- reelen steun. De uitslag der volksspelen is: Ringsteken voor paren met paard en rij- tuig: le pr. mej. F. van Leijen en Jb. de v. 2e pr. P ters; 3e pr. P. Veltman. Ringsteken voor dames: le pr. mej. Warns; 2e pr. mej. Sneeboer; 3e pr. mej. Klaver; 4e pr. mej. A. de Wit. Koppensnellen voor heeren: le pr. H. Rin- gelberg; 2e pr. B. Root; 3e pr. D. Blom; 4e pr. L. Soeters. ZUID-SCHARWOUDE. Sinds de kroningsfeesten van 1923 werden alhier op den 31 Augustus geen nationale feesten gehouden. De omstandigheid dat de winkel-attractie der winkeliers juist in deze week gehouden werd, was voor het Oranje- comite eene welwillende gelegenheid om aan den verjaardag van H. M. de koningin een feestelijk karakter te geven. Hadden de win keliers oorspronkelijk het plan uit reclame- oogpunt door het houden van wedstrijden op dien dag een bijzondere attractie te organi- seeren, zoo is later dit plan omgezet om de attractie ondergeschikt te maken aan het houden van den national en feestdag. Dit vond zijn aanleiding hierin, dat twee afge- vaardigde uit de winkeliers zich ter audien- tie bij den burgemeester vervoegden. Warm voorstander als de burgiemeester placht te zijn voor de feestelijke herdenking van H. M verjaardag, wist hij al spoedig de aandacht der afgevaardigden te vestigen op het Oran- jecomite. Al spoedig werd nu het gewenschte contact verkregen, waarvan het resultaat was dat het oranje-comite zou aanpakken, en trachtten zou de plannen voor de feesten te ontwikkelen, wijl de winkeliers per hunne vereeniging als zelfstandige organisatie voile medewerking zouden verleenen. In den kor ten tijd van slechts een dag of tien, moest alles voorbeceid worden. En nu, nu de 3, Augustus voorbij is, mag gesproken worden van een schitterend resultaat. Het feest be gon des morgens te half tien met een op tocht der kinderen van de openbare en r. school, met de muziek van leden van „Kunst na Arbeid" in de voorhoede. Het onderwij zend personeel, geassisteerd door pl.m. een 20-tal jongedames, hebben op keurige wijze blijk gegeven, deze leiding te verstaan en ook om op het feestterrein het jonge volkje bezig te houden. Bravo! Natuurlijk was hier meer dere assistentie van spelleiders. Na den optocht was er vergadering in de raadszaal van B. en W., raadsleden en ge- noodigden. De burgemeester, jhr. van Spengler, hield een toespraak, waarbij spr. hulde bracht aan onze vorstinne, daarbij ook enkele woorden wijdde aan de koningin-moeder, die aan stonds 50 jaar Nederlandsch burgeresse zal zijn. De beteekenis van den 31 Aug. werd nog nader uiteen gezet waarna de burge meester voorstelde een telegram te zenden aan H. M. de koningin. Daarna verhieven alien zich van hunne zetels en spontaan zong met't „Wilhelmus". Door de heeren S. de Boer Kz., J. Kroon voorzitter en H- Metselaar, leden van het Oranje-comite, werden in dankbare woorden gesproken en den wensch geuit dat deze dag in alle opzichten zal mogen slagen. De voorzitter van K. n. A., de heer C. Oudendijk, apprecieerde het verzoek van me dewerking en deed de mededeeling dat het Oranje-comite op de medewerking kon blijven rekenen. Namens de winkeliers sprak de heer W Bouman en zegde toe dat getracht zou wor den om de winkel-etalages voortaan op den 31 Aug. in te rich ten in het teeken van de beteekenis van dien dag. De burgemeester zegde de woordvoerders hartelijk dank en hoopte dat voortaan deze feestdag blijvend zoude zijn. Het applaus. spontaan geuit, was het antwoord. Nu ging men naar het feestterrein, waar de jeugd reeds wel wat te lang op de komst der heeren had gewacht. Natuurlijk werden de kinderen onthaald op versnaperin- gen en limonade. Den morgen en den middag waren spoedig voorbij, want de kinderspelen vroegen nogal veel tijd. Prettig was het om te zien hoe de kinderen hun best deden een prijsje te veroveren, maar het moet ook tot blijdschap stemmen van hun die hun maam zetten op de inteekenlijst, want hierdoor was het mogelijk den jeugd eenige blijde oogen blikken te verschaffen. De blijdschap en dankbaarheid van dezen dag is door de bur- gerij hierin ook afgeteekend. Na de spelen werden de toebereidselen voor den gecostumeerden optocht gemaakt Deze optocht ging uit van de winkeliers. Hiervoor was zeer veel belangstelling. De korten tijd wekle voor voorbereiding kon ge geven worden, in aanmerking genomen, was de deelname toch flink te noemen. Vernuftig en grappig waren de uitbeeldingen. Wij wil len ons bepalen tot de prijswinnaars: familie De Boer en Renaud le prijs; de heer en mej. Jonker (Volendammer ecbtelieden) 2e prijs; Jongej. Tr. Tuijn (Spaansche danseres) 3e prijs. Troostprijzen: Jongej. J. Schoenmaker (Nederl. vlag) en jongedames L. Voogd en T. Reijne (reclameborden). Des avonds gaf het R. K. fanfarecorps „Genot door Kunst", dir. de heer H. A. Maas, een concert in den muziektuin. Wij hadden dit corps onder den tegenwoordigen dirigent nog niet gehoord. De 31 Aug. gaf ons nu gelegenheid daartoe. Kort samenge- vat willen wij zeggen: een schitterend ge slaagd concert. Op verzoek van den dirigent zongen de aanwezigen mede bij het spelen van het „Wien Neerlands bloed" en Wil- helmus". Dit waren heerlijke momentenjeen natuur-stille avond, een lommerijke tuin; pyechtg klonken uit zeer vele kelen met bege- leiding van de muziek, die geliefde nationale liederen; ja, plechtig, uit vele kelen, want vormden zij niet een gevoelen een bede? voeleneen bede? De burgemeester bracht een woord van hartelijken dank aan den heer Maas en zijn corps. De medewerking van het r. k. fanfarecorps was een waardig slot van het officieele pro- gramma van den 31 Aug. te Zuidschar- woude. Vermelden wij ten slotte dat het raadhuis schitterend verlicht was; de schakeeringen deden de W. en de kroon zeer mooi uitkomen; ook op het water had men een W. aange- bracht met een fontein, welke eveneens een schoonen aanblik gaf. De feesten te Zuidscharwoude zijn goed geslaagd en wij vertolken den wensch van velen: een volgende maal weer Koninginne dag! EGMOND AAN ZEE. Begunstigd door mooi zomerweer maakten de leerlingen der laagste klassen der open- bare school een uitstekend geslaagd school- reisje. Per trein naar Alkmaar, met den trac tor naar den Hout om de hertenkamp enz. te bezichtigen en te genieten van het mooie bosch, vervolgens per boot naar Schoorldam, te voet naar Schoorl en per autobus naar ,,Duinvermaak" te Bergen, waar lustig ge- speeld werd totdat de autobus de kinderen naar het station bracht en zij per trein huis- waarts keerden. Op het schoolplein een ron- dedansje, nog een tractatie mee naar huis en een heerlijke dag met veel nieuwe indrukken en veel genoegen behoorde weer tot het ver- leden, al zal hij niet nalaten nog lang in herinnering te blijven. CASTRICUM. ONDERWIJSJUBILe. Zaterdagdag 1 Sept. vierde de alom geeer- de onderwijzeres aan school 1, mej. A. C. Verweel, haar zilveren jubile als onderwij zeres. Onder leiding van het hoofd der school, de heer v. d. Vlies, met medewerking van de geheele ondercommissie was een feest georga- niserd om deze ambtenaresse blijk te doen geven van de waardeering voor haar wer ken op onderwijsgebied, vooral waar zij van haar diensttijd ruim 22 jaar alhier aan de- zelfde school was werkzaam geweest. Tegen 9 uur hadden de diverse personen en autoriteiten zich verzameld in de groote gymnastiekzaal van de school, welke kwistig was versierd door de schoolkinderen en waar reeds een keurcollectie van bloemen prijkte. Door eenige leden van de oudercommissie werd de jubilaresse per auto afgehaald van het station, die vergezeld was van hare hoogbejaarde ouders. Nadat het gezelschap gezeten was, werd door de kinderen een toepasselijk welkoms- lied gezongen, waarna mej. Verweel ontroerd dankte voor de mooie en hartelijke bede van de haar toevertrouwde jeugd. Hierna was het woord aan den burgemeester, die gaarne was gekomen om namens het gemeentebestuur de onderwijzeres dank te zeggen voor haar werk in het belang van het onderwijs. Hij overhan- digde haar een fraaie bloemenmand.. De oudercommissie bood haar met eenige toepasselijke woorden een fraaie palm aan, terwijl de commissie van teezicht gaarne ver- zekerde van hare bijzondere belangstelling in het jeugd werk van deze functionnaris. Het oud-hoofd der school, de heer Bussen, was overgekomen om mej. Verweel, waar mede hij zoolang en zonder do minste onaan genaamheid had moeten samenwerken, een blijk van waardeering te kunnen overhandi- gen. Hierna sprak de heer v. d. Vlies het thans aan die school verbonden hoofd, die uiting gaf hoezeer hij het buitengewone moeilijke werk en die trouwe plichtsbetrachting heeft weten te waardeeren. De kinderen hadden ge- meend een mooi cadeau te moeten aanbieden, in den vorm van een divan, terwijl de oud- leerlingen en het personeel daarbij offreerden een bijpassend kleed. Steeds meer bloemen werden aangedragen en toen mej. Verweel op stond om alien een woord van dank te bren- gen, was het haar aan te zien, dat zij te aan- gedaan was om dit te doen, met een enkel woord dat niettemin op de aanwezigen in- druk maakte, volstond zij, want zooveel blij ken van waardeering had zij niet kunnen ver- wachten. Kermis op Duin en Bosch. Zooals we reeds melden, werd ter gelegenheid van de verjaardag van onze Koningin een kermis ge- organiseerd op het terrein van Duin en Bosch voor de patienten en het personeel. Een keurige collectie van kermisvermakelijkheden was er aanwezig, waaronder we noemen, werptenten, waarzegsterstent, een draaimolen, kortmom te veel om alles op te noemen. Een harmonicatrio met jaszband hield er den ge- heelen middag de lust in en ieder van het groot aantal patienten en personeel heeft zich op gepaste wijze kunnen vermaken. Te adht uur sloot de directeur de kermis en ieder ging voldaan naar huis. Van Houten's Pinguin Bonbons geven iets bij- zonder fijns in een een- voudig doosje. In iede- re doos een bon voor „Ons Eigen Tijdschrift^ Athletic k. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Zondag werden te Enschede de kampioen- schappen van Nederland verspeeld. Hoewel verscheidene bekende athleten afwezig wa ren zooals bekend, kwaraen de Haarlem- mers niet op, omdat ze niet meer op ee-n gras ■baan wilden uitkomen is er toch goede sport te zien gegeven en moesten er een aan tal records aan gelooven. De officieele uitslagen luiden als volgt: 10.000 M, Snelwandelen: 1. G Gubbels 51 m. 15 sec.; 2. 51.36 3/5; 3. W. P. C. Bogaert Ekkers Pro Patria' /Pro Patria) /Te Werve). Kogelstooten: 1. H. Kamerbeek (P.S.V.) 12.74 M.; 2. G. Eysker (Haarlem) 12.67 M.; 3. J. Noll-en (P.S.V.) 11.86 M. Hoogspringen voor dames: 1. mej. L. Gi- soif (Hygiba) 1.54K M. 110 M. horden: 1. C. Ras (K. N. A. U.) 6.2 sec.; 2. Th. Heeg (Sparta, Dronrijp) 16.5 sec.; 3. L. Spel (Bl. Wit); 4. A. v. Leeuwen (Pro Patria) 200 Meter: 1. P. Slikker (G.A.C.) 23 2 sec.; 2. H. C. Schoonheim (V. L.) 23.4; 3. J. v. d aan en (A.V.W.); 4 G. Bij-lstra (V. L.) 100 Meter dames: 1. Mej. E. ter Horst A. V. Twente) 13 sec.; 2. mej. M. Briejer (Brunhilde) 13.1 sec.; 3. mej. S. Dedert Twente); 4. mej E. Aengenendt (Hygiea). Di-scuswerpen dames: 1. mej. H. C. Mi ch aelis (Te Werve) 31.43 M. (nieuw record; oud record 23.84 M.); 2. mej. D. Weverg (A V. Twente) 25.59 M.; 3. mej. G H. Tiekini (Twente) 24.13 M. 800 Meter: 1. G. Lijflander (A. V. 1923) 2 min. 3 9 sec.2. K. B. v. d Burg (Quick N. 2 min. 42 sec.3. B Regtuit (Sportlust). Verspringen met aanloop: 1. H. de Boer (Te Werve) 6.96 M.; 2. W. Petere (P.EC.) 6.93 M.; 3. S. Swagetrman (Te Werve) 6.55 M. 800 Meter dames: 1. mej. A. J. Malloi (Quick G.) 2 min. 34.2 sec 2. mej. A. van Noort (Brunhilde) 2 min. 50 sec.; 3, mej. W, H. C. Duchateau (Te Werve). Nieuw Ned, record; oud record 2.46.2. 1500 Meter snelwandelen: 1. S. Bogaert ''Pro Patria') 6 min. 47.7 sec.; 2. W. P C. Ekkers (Te Werve) 7.10.8. 100 meter heeren: 1. H. A. Broos (P. S, V.) 11.1 sec.; 2. H. de Boer (Te Werve) 114 sec 3. A. Kok (Bl. Wit); 4. J. J. Both (V. L). Po-lsstokhoogspringen: 1. T. Pasma (U.D.I.) 3.43 M.; 2. I. Hazelhoff (Donar) 3.23 M.; 3. F. Berimger (Twente) 3.08 M. Speerwerpen: 1. J. Knol (AP.S.V) 5402 M. (nieuw Ned. recordoud record 53 92 M 2. Th. Heeg (Sparta Dv.) 48 04 Mi 3 P, Nimmerdor (K.D.O.) 46.77 M Hinkstapsprong: 1. W. Peters (PEC) 15.10M M.; 2. G. Lamoree (P.S V) ,3.34X1 M.; 3. J. G. Brilstra (Hellas) 12.45 M. nieuw Ned. record van Peters (oud record 14.83 M) Hoogspringen zonder aanloop: 1. Eckhart (A.V.A.C.) 1.4344, M.; 2. C. Ras (KN.AU) I.4344 M. (na overspringen)3. P. Karow (G. A. C.) 1.38 M. Hordenloop 410 Meter: 1. W. V. Boltem (A. V. 1923) 60.3 sec.; 2. J. G. Britstra (P E. C.) 61.9 sec.; 3. A. Stiihling (Gronin-gen 1926). 400 Meter heeren: 1. H. A. Broos (P. S. V.) 52.4 sec.; 2. J. Prins (Bl. Wit) 53.2 sec.; 3. W. Geurts (V. en L.). Speerwerpen dames 1. mej. R. Simmeliol (A. V. Twente) 29.31 M., nieuw Ned. record (oud1 record 28.87 M.); 2. Mej. D. Coelingh (Te Werve) 27.58 M.; 3. mej. D. Leonland (A. V. Twente). 5000 Meter: 1. J. Zeegers (A. V. 1923) 15.51.7, nieuw Ned. record (oud record 16.03); 2. P. Gerbrands (A. V. A. C.) 16.18.6; 3. M. J. v. Heuven (A. V. A C.); 4. Groene- weg (Pr. Patria). Touwtrekken, licht gewicht: 1. Volhar- ding (Schermerhorn); 2. Simson I (Arhhem); 3. A. V. D. I (Doesburg). Touwtrekken vedergewicht)1. Sparta (Die- ren); 2. A. V. D. I (Doesburg); 3, A. V. D. II (Doesburg). 4 X 100 M. estafette dames: 1. Brunhilde (Leiden) 54.6 sec., 2. Sparta (Dieren) 58 6 sec. 4 X 100 M. estafette heeren: 1. P. S. V. (Eindhoven) 45.1 sec.; 2. Vlug en Lenig (Den Haag) 45.4 sec.; 3. P. E. C (Zwolle); 4. Sportlust (Enschede). Touwtrekken zwaar gewicht: 1. A. V. D. 1 (Doesburg); 2. Volharding (Schermerhorn); 3. A. V. D. II (Doesburg). P a a r d1 e n. DRAVERIJEN TE GRON1NGEN. Kampioenschap van Nederlam. De Zondag te veriien werden door circa ehouden dra- belangetel- lenden bijgewoond. De uitslagen der courses waren als volgt: Kampioenschap van Nederland 2000 Mle heat: 1. Judge Scott (A. T. v. d. Veen) 2 49*/», 2. Doritha (Kruithof Jr.) 2.55 3/5; 3. New- bold (J D. M. Schuyl) 2.55 4/5 4. Norton B (G. Ensing) 2.56; 2e heat: 1. Norton B 2.48 4/5; 2. Judge Scott 2.49 3/5; 3. Newbold 2.53 1/5; 4. Miss Everharda 2.53 3/5. Beslissende heat: 1. Judge Scott, eig. oe- vrouw Oosting Wolvega (A. T. v. d. Veen) 2.51 3/5; 2. Si-Radar eig. j. W. Schuyl, Rot terdam (W H, Schuyl), 2.53 4/5; 3. Miss Everharda, eig. K. G. v. d. Veen (M. Side- rius) 2.54 2/5 4. Newbold eig. J. W. Schuyl, Rotterdam (J. D. M. Schuyl) 2.543/5; 8. Do ritha eig. J. Kruythof, Voorburg (Kruythof Jr.) 2,55 2/5. Norton B mist den start. Stadspark-prijs, p-rijzendraverij 4e klasse: 1Politesse eig. J. Bolwijn, Helpman (B. Bol- wijn Jr.) 1820 M., 2.53 1/5; 2. Athleta A, H. Schuurmans (A. T. v. d. Veen) 1750 M. 2.56 3/5; 3. Neritha eig. S. Si-emortsnu Scharsterbrug (eigenaar) 1810 M. 2.582/5; Gediskwalificeerd als Nos. 2 en 3 Remains (B. de Jong) 1750 M. 2.54, Robbedo«« B (J. F. de Boer) 1750 M. 2.56 1/5. Horecaf-prijs, prijzendraverii 2e eji 3e klasse: 1. Quitewell St. L., eig C- F Odf' horst -den Haag (eigenaar) 2360 M., 3 33 {Pi 2. Ago Kan eig. W. Herder Joure (M- Side- rius) 2330 M. 3.35 1/5; 3. Present H-, stal C Wassenaar (J. v. d. Berg) 2375 M. 3.35 4/5, Heerrijders-prijs, handicap le klasse: 1. Karabin, eig. Stal C. Wassenaar (Prins) 2310 M,, 3,29 4/5; 2. Minneto-nka, eig. Stal Birk- hoven (P. Kramer) 2310 M, 3.30 4/5; 3. Ed na M, eig. W. Pleysier Vieuten (eig.) 2330 M„ 3.31. Septemberprijs, vlakkebaan-ren. nfshod 1700 M.: 1. Myrrhine, eig. nievr, A. v, Wie- jPinguinsf 1.20; 2Pinguinsh.oa 1 Pinguin fo.So ide

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6