DE LANGE DE MORAAZ Radiografisch Weerbericht, L. Fraakenberg - Alkmaar. Binnenland mini v Sport Zeetijdinfjen Bflark i b e r i c h t e n Kerk en school Provinciaal nieuws Rechtszaken Sfadsnieuws f~ GEVONDEN VOORWERPEN. /Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op ale w-erk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 1, 2, 3 en 4 Sept. 1928: Looper, ledige porte monnaie, portemonnaie met inhoud, sier speld. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaa-nde voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1, 2, 3 en 4 £ept. 1928: Damesmamtel, A. Swart, Nieuw- poortslaan 11portemonnaie met inboud, C. Snijders, Huiswaard 4; halve zak aardappe- len, A. Kallandsee, Korte Nieuwesloot 1; portemonnaie, inhoudlende rozenkrans, Th. Stam, le Kabelstraat 6; paardendek, O J. Ravenstein, Kweerenpad 10; 2 handschoenen |H. Lind, Snaarmanslaan 21R.K. kerkboekje, D. Kaal, Burgemeester Bosstraat 30; kioder- taschje, T v. Erkelens, Bagijnestraat 5; geel damestaschje, C. Boek., K. v. 't Veerstraat 65; portemonnaie, W. v. Stralen, 2e Landdwars- stnaat 9; double sierspeld, W. v. Stralen, 2e Landdwarsstraat 9; broche, J. Admiraal, 2e Kabelstraat 15; geruit: jasje, A. Verschuur, Oudorperdijk 23; kiniderschoentje, Jo Huske, Kennemerpark 3; driepoot van fototoestel, P. {Tuin, Gr. Nieuwland 3; damestaschje, C. P v. Leeuwen, Dijkgraafstraat 62; lorgnet, J. C. Groot, le Landdwarsstraat 21; portemon naie met inhoud, A. Koppens, Verdronken- oord 92; kinderschoeratje, R. Idema, St Josef- Btraat 9; portemonnaie, A. van Dijfc, Huig- brouwerstraat 5; gouden sierspeld, J. M. Ivangh, Rijksstraatweg 92a; portemonnaie Wet inhoud, D. Groot, Snaarmanslaan 75 kinderportemonnaie, A. A. Atema, Een- idrachtistraat 20; dameshandschoen, R. Boom Laat 219a; bankbiljet, A. Haakman, Boter- itraat 5. Wanneer men weder in het bezit is van bet verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. woed heeft in de buurt van Raub, een plaatsje op het schiereiland Malakka, waar goudmijnen zijn. Er zijn 800 menschen dak- loos geworden. De machine-installaties van de mijnen zijn echter onbeschadigd geble Ven. Er was slechts 6en doode, een Chinees HINDOES EN MOHAMMEDANEN. Elf doodert, vier en dertig gewonden te Kharagpoer. Bevestigd wordt, dat elf personen zijn dood en vier en dertig gewond bij de on sten te Kharagpoer Zondag na het wer- en van bommen in een tempel der Sikhs !r werden verscheidene huiszoekingen ge- ;daan. In 6€n huis ontdekte men de lijken jVan vier vermoorde Muzelmannen, onder ;wie een jong meisje van achttien jaar. De Maanaag verliep betrekkelijk kalm, teaar in de wijk, waar zich de wanordelijk- heden voordeden, werden drie lijken gevon den van personen, die blijkbaar in den loop van den nacht vermoord waren. Er zijn jnaatregelen genomen om een herhaling te Voorkomen. Sombere balans, jiToen de wetgevende vergadering giste ren te Simla bijeenkwam, deelde het lid van den uitvoerenden raad Crerar op een vraag jmede, dat er sedert 1926 149 personen ge- dood en 1345 gewond zijn'tijdens plaats ge- jad hebbende onlusten, AMERIKA. DE VERKIEZINGEN. De Duitsch-Amerikanen. Wolff meldt d.d. gisteren uit Chicago, dat op de jaarvergadering van de Steuben- vereeniging (een organisatie van de Duitsch- Amerikanen in de Unie) besloten is, nog geen Jbesluit te nemen over de vraag of men bij de fkomende verkiezingen op Hoover zou stem- men dan wel op Smith. De vereeniging had zich tot beide candidaten gewend met het Rverzoek, te worden ingelicnt omtrent hun [opvatting nopens bepaalde vraagstukken, die ivoor Amerikanen van Duitsche afstamming wan speciaal belang zijn. Noch Hoover noch ynitli hadden daarop geantwoordi. De verga- jflering heeft nu een commissie van drie le- 'den benoemd die in persobn de beide candi daten zullen bezoeken om hun een schrifte- lijke beginselverklaring te vragen over de punten waar het yoor de Duitsch-Amerika nen op aankomt. DE GENERAL MOTORS EN DE POLITIEK. i Men zal zich herinneren dat een der hoofd- mannen van de General Motors, J. J. Raskob, zijn positie bij de groote automobiel- .Lirma tijdelijk had prijsgegeven om de leiding pP zich te nemen van de verkiezingscampagne >oor Smith, den candidaat der Democraten voor het Presidentschap. Thans heeft Pierre S. du Pont, de president-directeur van de General Motors, een mededeeling gepubli- ceerd, waarin hi} zich verklaart voor Hoover, dus voor den Republikein, en voor handha- ying van het drankverbod. 'JAPAN. DE OVERSTROOMING IN NOORD- OOST KOREA. 500 menschen verdronken. De gouvemeur van noord-oostelijk Korea schat het aantal personen, dat bij de over- strooming van onlangs is omgekomen, op 500. Daarvan waren er 400 door de bruisen- de wateren meegesleurd. De overstrooming vond plaats in het dal van de Toemen; zij was de hevigste, in ettelijke jaren voorgeval- l®1- De materieele schade is ook zeer aan- zienlijk; maar juiste berichten daaromtrent ontbreken nog, wijl de verkeersmiddelen zijn verbroken. veewagens en 50 kaaswagens, volgens over- eenkomst, de Kunze-Knorr-rem worden aan- gebracht. In Duitschland, waar men de Westinghou- se-rem heeft afgeschaft en er geen remmers op na houdt, is op de goederentreinen de Kunze-Knor-rem overal ingevoerd. Daardoor heeft men 't voordeel verkregen, dat goede rentreinen veel vlugger kunnen stoppen dan in ons land. De bovengenoemds wagens zullen dus voortaan, als die rem is aangebracht, ook in de Duitsche goederentreinen opgenomen kunnen worden. VULPENHOUOERS in elken prijs en uitvoering onder garantie geleverd. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „INSULINDE", De Indische regeering beantwoordde de schriftelijke vragen van het lid van den Volksraad, den heer S. J. Aay, in zake de ziektegevallen aan boord van de „Insulinde", met de verklaring, dat bij onderzoek is geble- ken, dat, toen de „Insulinde" te Priok arri- veerde, reeds zeven patienten gedebarkeerd zijn, die leden aan een besmettelijke, doch niet kwaadaardig schijnende keelziekte. De patienten werden binnen niet al te langen tijd als genezen ontslagen. Wel werd ge- dacht aan roodvonk, doch alle medici ver- wierpen deze diagnose op grond van de ver- schijnselen, die daarvan zeer afweken, en vooral omdat geen kideren waren aangetast. Daar ook het bacterilogisch onderzoek niet in een andere richting wees, werd voorshands aangenomen, dat men hier inderdaad te doen had met gevallen van infectueuse angi na. De gevallen werden van niet bijzonder ernstigen aard bevonden. In het totaal ver loop is slechts een passagier, die te Singa pore gedebarkeerd werd, overleden na zes dagen in het ziekenhuis aldaar te hebben doorgebracht, hetgeen eerst later vernomen werd. Te Soerabaja werden de patienten- verblijven en de aangrenzende hutten aan boord van de ,,Insulinde', ontsmet. Het wordt onwaarschijnlijk geacht, dat aan boord van het schip zelf nog een infectiedrager ge- weest zou zijn, toen het de terugreis aan- vaardde; veeleer moet gedacht worden aan een nieuwe infectie uit een gezonden bacil lendrager. In verband met het feit, dat telkens eerst na Sabang de eerste ziektegevallen zich ma- mfesteerden, onderzocht men het voorkomen van angina of een aanverwante keelziekte al daar, doch zulke zie-kten hadden onder de ingezetenen aldaar in het geheel niet sre- heerscht. Aan de in Indie gevestigde of vertegen- woordigde scheepvaartmaatschappijen is verzocht om voortaan - dadelijk bij aankomst in Indische havens den havenarts kennis te geven van elke ziekte aan boord die een eenigszins infectueus karakter vertoont, of m epidemischen vorm optreedt; ook al is hierop quarantaine- noch epidemie-ordon- nantie toepasselijk. ARBEID IN JOODSCHE BAKKERIJEN l De Minister van Arbeid, H. en N. heeft op grond van de Arbeidswet 1919 bijzondere be- Ealingen vastgesteld voor den arbeid in de roodbakkerijen onder rabbinaal toezicht of rabbinale controle op 17 en 23 Sept., 1 en 8 October a.s. Bijzonderheden vermeldt de des- betreffende beschikking van 4 Sept. j.l. no. 2194, DE NEDERLANDSCHE SPOOR- WEGEN. Naar verluidt, zal bij de Nederlandsche Spoorwegen aau 600 groentenwagens, 320 BO;SOH- EN HE IDEBR AND. Gistermiddag woedde onder de gemeente Kaatsheuvel over een groote oppervlakte een groote bosch- en heidebrand. Het vuur dreig- de een zeer grooten omvang aan te nemen. Hulp is ontboden om het vuur te stuiten. Ver- schiltende huizen en met riet gedekte boerde- rijen liepen gevaar. y AUTOBOTSINO. Gisteren is een auto van de Turmac-fabriek waarmee ongeveer twintig meisjes uit 's-Hee- renberg naar de fabriek te Zevenaar werden vervoerd bij Didam door verkeerd uitwijken van een anderen auto in de sloot gereden. De chauffeur Teiling uit 's-Heerenberg werd ern- stig gewond. Alle meisjes op een na kregen verwondingen en werden in het ziekenhuis te Zevenaar verbonden. MOTORONGELUK MET DOODE LIJKEN AFLOOP. Gistermiddag om 6 uur heeft te Marum i'Gr.) een doodelijk motorongeluk plaats ge- had De 26-jarige J. Gozen, wonende aldaar, >egaf zich na afloop van zijn werkzaamheden te Ureterp naar huis per motorrijwiel. Met een yaart van 80 K.M. vloog hij dicht ■hj1 zijn huis tegen een boom en werd vreeselijk verminkt opgenomen. De man, die nog teeke- nen van leven vertoonde, werd per auto van net Groene Kruis naar het academisch zieken huis te Groningen vervoerd, waar hij bij aan- iomst bleek te zijn overleden. KORTE BERICHTEN. Te Middelburg is de 13-jarige D. M. B. voor op een rijdende sleeperswagen geklom- men. Hij viel er af en werd overreden. Met >eide beenen yersplinterd en een gebroken pink werd de jongen in levensgevaarlijken toestand opgenomen Te Zelhem is gisteren het vierjarig zoontje van ter H. in een pot met kokend water gevallen. De fcleine is kort daarop over- exien. De politie te Haarsteeg heeft aange- houden een jongen van 16 jaar, die door den landbouwer J. de W. te Herpt als pleegkind was aangenomen en dezer dagen, terwijl zijn pleegouders afwezig waren, een doosje met geld en met gouden sieraden stal. Daarna had hij de vlucht genomen. bleef hij aan de school en Itt net dorp dat hij lief had en velen hebben onderwijs van hem genoten vanaf Mei 1890 tot 1 Januari 1925. Eerst was hij onderwijzer in Kerk- werve en Landsmeer. De overledene trad niet op den voorgrond, het liefst had hij dat men hem ongemoeid liet en veel van zijn vrijen tijd bracht hij in de bosschen door. In het vereenigingsleven was hij geen on- bekende, al had hij zich de laatste jaren uit meerdere functies teruggetrokken. Tot het laatst was hij bestuurslid van het fanfare- corps „Eensgezindheid", „Nut van 't Alge- meen" en „Het Witte Kruis", van welke laatste afdeeling hij het drukke secretariaat waarnam. Het „Witte Kruis" met de daaraan ver bonden tuberculosebestrijding en Wijkver- pleging had zijn groote belangstelling. De begrafenis zal plaats hebben op Vrij- dag a.s„ 'smorgens 10 uur, op de Nieuwe Begraafplaats. Naar we vernemen hebben de heeren J- G. Hazeloop, rijkstuinbouwconsulent, en w. Tamis, tuinbouwvakonderwijzer en hoofd der bijz. school, hunne medewerking toegezegd bij de kindervoorstelling, geduren- de demonstratie van de H. A. B. De collecte voor het Eh. Schaepman fonds heeft opgebracht 260.75 en is be- langrijk beneden de verwachting gebleven. s chap verdachte als liquidateur opfraa. Het O. M. meende, dat de mogelijkheid bestaat, dat verdachte niet te kwader trouw is geweest en vroeg vrijspraak. AS- P. V. !,DEepbSTDUIF" TE ALKMAAR. Zondag 2 September hield bovengenoem- de vereeniging een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Lier, afstand 167 K.M. Gelost te 8 uur 5 min, Aankomst als volgt: le, Jos. v. Seggelen F, J. Schieman 2e 3e. F. J. Schieman 4e. J. Huiberts 5e. J, den Broeder 6e. H. Balder 7e. P. Bakker 8e. F. J. Schieman 9e. Jos. v. Seggelen 10e. P. Bakker lie. F. J. Schieman 12e. J. Huiberts 13e, P. Bakker 14e. P. Bakker 15e. H, Balder 16e. J, den Broeder 17e. J. den Broeder 18e. J. den Broeder 19e. P. Bakker 20e. F, Feijen 21e, Th. v. d. Kamer 22e. J. Huiberts 23e. Jos. v. Seggelen 24e. Jos. v. Seggelen 25e. Jos. v. d. Kamer 26e. Jos. v. d. Kamer 27e. F. Feijen 28e. J. Huiberts 10,37.40 10.40.04 10.40.25 10.44.59 10.49.20 10.45.28 10.47.26 10.47.53 10.47.38 10.47.39 10.48.21 10.48.31 10.48.56 10.49.20 10.50.21 10.54.35 10.55.18 10.55.53 10.51.56 10.54.33 10.54.51 10.55.04 10.57.31 10.58.01 11.01.03 11.01.37 11.01.19 11.04.35 TE ALKMAAR VERHUURT SAFELOKETTEN DIE AAN DEZE EISCHEN VOLDOEN STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Manoeran (uitr.) 2 Sept. v. Belawan. Riouw (iutr.) 2 Sept. v. Belawan. Salawati (thuisr.) 3 Sept. v. Sabang. (uitr) 4 Sept. v. Suez. Neder' PERSPARASIET VOOR EE - RECHTBANK. Op de roll van de burgerlijke Kamer der Haagsche Rechtbank kwamen gister o.m. als nieuwe zaken voor: de vorderingen van de dagbladen „De Telegraaf" en „De Courant— Het Nieuws van den Dag" tegen. „De Re- sidentiebode", ter zake van het overnemen zonder bronvermelding door „De Resi- den-tiebode" van berichten uit beide eerstge- noemde bladen. Voor „De Residentiebode" stelde zich mr. A. C. E. M. de Groot, waarna de procureur van de eischende partijen, mr. Spier, concludeerde voor eisch. Op verzoek van mr. De Groot werd de zaak vier weken aangehouden voor zijn conclusie van ant- woord. Telg. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 5 Sept. 1928. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 258 vette kalveren: le kw, 1.08f 1.10; 2e kw. 0.901; 3e kw, 70—90 cent per K.G. levend gewicht; 41 nuchtere kalveren 13—/ 21; 718 varkens Holl. le kw. 0.91—/ 0.92; 2e kw. 0.90— 0.91Overz. en Geldersche le kw. 91—92 cent; 2e kw. 9091 cent; vette varkens 88 90 cent per K.G. slachtgewicht. AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 5 Sept. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 0 ladingen. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Sept. '28. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 21.10—/ 25.30; Bloemkool 2e s. 3.90 5.30 per 100 stuks; Wortelen 4.10 per 100 bos; Wortelen 2—/ 3.10; Roode Kool 3.80—/ 5.60; Gele Kool 3.30—/ 5.30; Witte Kool 3.90—/ 4.20; Uieh 4.60- 5.40; Drielingen 6.90—/ 8; Nep 17.70—/ 19.20; Slaboonen 19.30 26.10; Bieten 2.60—/ 3.90; Aardappe- len: Schotsche muizen 4.80—/ 6.10; Due of York 3.70—/ 3.90; Blauwe 5.20; Eigenheimers 3—/ 4.60; Drielingen 4.10, alles per 100 K.G Aanvoer: 10.00C stuks Bloemkool; 5000 bos Wortelen; 3000 K.G. Wortelen; 30000 K.G. Roode Kool; 22000 K.G. Gele Kool; 28000 K.G. Witte Kool; 12500 K.G. Uien; 2000 K.G. Slaboonen; 4300 K.G. Bieten; 14600 K.G. Aardappelen. CASTRICUM, 4 Sept. 1928. Veiling. Aan de veiling van „Ons Be lang" waren gister aangevoerd: 440 zak enkele spercieboonen welke golden van 25— 30 cent; 195 zak dubb.spercieboonen van 22 —29 cent; 19 zak tuinboonen van 4%—9 cent; 40 zak snijboonen van 24—34^ cent- 8 zak raspers van 26K—40 cent; 2 zak ca- puc van 14H26 cent; een zak doppers van 1924 cent en 12 zak fijne trosboontjes 41 cent; alles per K.G. De aanvoer begint thans beduidend minder te worden. Het gewas op de z.g.n. geestgronden is geheel gcplukt en hier en daar wordt de struik reeds afge- schoffeld, terwijl daarentegen in de duinen en op de lichte zandgronden de piuk nog in vollen gang is. federlanden (uitr.) 4 Sept. v. Al- Saparoea Prins der giers. Johan de Witt (thuisr.) 3 Sept. v. Algiers KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Almelo (thuisr.) 4 Sept. te Duinkerken. Crijnssen (thuisr.) 4 Havre. ept. t> Sept. v. Plymouth n. WARMENHUIZEN. De heer G, Rijpma, assistent aan de 0, L. school te Warmenhuizen, is tijdelijk aange- steld als onderwijzer aan de 0. L. school te Burgerbrug, vanaf 27 Augustus 1,1. CASTRICUM. Bij Kon. Besluit is toegekend de zilveren eeremedaille verbonden aan de Oranje Nas- sauorde, aan den heer C. Bakker, gemeente- bode te Castricum. HEILOO. F. W. BUYZE. f Men schrijft ons over den heer Buijze nog de volgende bijzonderheden: In het ziekenhuis te Alkmaar is overleden de heer F. W. Buijze, in leven rustend onder wijzer van de O. L. School alhier. Hoewel de overledene de hoofdacte had, Neptunus 4 Sept. v Genua te Livorno. Pluto 4 Sept. v. Kopenhagen n. Stettin. Pollux 3 Sept. Limni te Katounia. Ariadne 3 Sept. v. Patras n. Piraeus. Ares zou 4 Sept. v. Curasao rt. Corpus Cristi vertrekken. Bacchus 1 Sept. v. New-York n, Curacao en Venezuela. Baralt 2 Sept v. Buenaventura te Cristobal. Cottica 2 Sept. v. Amst. te Paramaribo. Hebe 3 Sept. v. Malaga n. Carthagena. Ilos 3 Sept. v. Catania n. Messina. Luna 31 Aug. v. Rott. n. Gibraltar. Notos 3 Sept. van Barcelona te Genua. Ddysseus 4 Sept. v. Stettin te Amst. Stuyvesant (thuisr.) 30 Aug. v. Curacao n. Porto Cabello. Tellus 3 Sept. v. Tanger te Alexandria Triton 3 Sept. v. Rott. n. Algiers. Venus 3 Sept. v. Syra n. Samos. Vulcanus 3 Sept. v. Lissabon n. Amst. Zeus 3 Sept. v. Lissabon te Cadix ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bandoeng 4 Sept. v. Batavia 1. v. Havre te Rotterdam. Blitar 4 Sept. v. Rott. n. Batavia via Ant- werpen. Insulinde 4 Sept. te Sabang. Kota Radja (iutr.) 4 Sept. te Sabang. Modjokerto (thuisr.) 3 Sept. te Suez. Tambora (thuisr.) 3 Sept. v. Sabang. Toba 4 Sept. v. Batavia te Soerabaja JUBILEUM Ds. H. E. VINKE. Zondag 2 Sept. herdacht ds. H. E. Vinke, thans Ned. Herv. predikant te Zundert N.-Br.), vroeger te Alkmaar, zijn 40-jarige oopbaan als predikant. Ook te Alkmaar had zich een commissie gevormd om ds. Vinke te huldigen. De be- sturen van verschillende Vereenigingen, waarvan ds. Vinke Voorz. of Secret, was geweest, of waarmede hij op andere wijze in aanraking kwam, meenden ds. Vinke niet beter te kunnen huldigen dan door aanbie- ling van de nieuwste ets van de Groote verk te Alkmaar, de kerk waar hij zoo vele jaren het Evangelie had verkondigd, terwijl een commissie werd aangewezen om ds. Vinke dat geschenk aan te bieden. Die aanbieding had plaats in het kerkje der Herv. gemeente te Zundert, waar ds. Vinke Zondag j.l., des namiddags ten 2K uur de gedachtenisrede ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum hield. Het kerkje was door de gemeente-leden op eenvoudige, doch smaakvolle wijze ver- sierd, en geheel gevuld met een belangstel- lende schare, waaronder ook de leden van den kerkeraad der N. H. Gem. van Prin- cenhage, een der vorige gemeenten van ds. Vinke, benevens enkele collega's uit den ring. Onder het zingen van Ps. 118 12 betrad ds. Vinke den kansel, Na het votum, lezing van Ps. 103 en gebed, herdacht ds. Vinke in zijn voorwoord de verschillende gemeen ten, welke hij had gediend, n.l. Welsum, Tricht, Princenhage en Alkmaar, waarna hij een predikatie hield over 2 Cor. 4 7, n.l.: „Maar wij hebben dezen schat in aarden „vaten, opdat de uitnemendheid der kracht zij van God, en niet uit ons", en zijn gehoor achtereenvolgens bepaalde bij den schat en het aarden vat. Aan het einde der predikatie richtte ds. Vinke een hartelijk woord van dank tot de gemeente van Zundert, in wier midden hij thans mocht arbeiden, en dankte voor de belangstelling uit vroegere gemeenten ont- vangen. Het was hem bijzonder aangenaam naar waarneminge,n verricht in den morgen van 5 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituflt te De Bildt Hoogste barometerstand 769.8 te Clermont Laagste barometerstand 742.6 te bn' mayen. J Verwachting (geldig tot den avond van ft September) Zwakke tot matige later tijdelijk wellicht toenemende zuid-oostelijke tot zuid-westelii ken wind, aanvankelijk nog licht bewolkt en droog, later waarschijnlijk toenemende be- wolking met regenbuien of onweer en iets dat een deputatie was overgekomen uit de gemeente van Alkmaar. Na het zingen van Gez. 96 richtte ds. Verwaal van Alkmaar n persoonlijk woord tot zijn collega en vriend met wien hi 18 jaar mocht samenwerken, en bood di heer N. van de Poll als vertegenwoordiger der verschillende Alkmaarsche vereenigin- gen het geschenk aan met hartelijke geluk- wenschen, daarbij den wensch uitsprekende dat Z. Ew. nog langen tijd in de Evangeli«. bediemng mocht werkzaam blijven. Verder spraken nog ds. ter Haar Romenij, uit Ginneken namens den Ring, en ds de Roos uit Kruisland, namens het classicaal bestuur van Breda, en de heer van der Wal ouderling en kerkvoogd te Zundert, die ten slotte de gemeente verzocht ds. Vinke toe te zingen de zegenbede uit Ps. 1343, Ds. Vinke dankte hierna, diep gero'erd voor de hartelijke belangstelling, en ver zocht de gemeente, in haar geheel, haar op. wachting te komen maken aan de pastorie waaraan door bijna alien gevolg werd ge- geven. s Vele bloemstukken en geschenken wer den ds. Vinke aangeboden. Ook uit Alkmaar ontving hij van particu. here zijde vele blijken van belangstelling. Het is voor ds. Vinke een onvergetelijker dag geweest. BURGERLIJKE STANIX GETROUWD: Adam Jonker en Pietertje Visschcr. an Balder en Maria Manten. Johannes Gil- jaard en Trijntje Groot. Jurriaan de Jcn- ge en Hendrica Beenders. GEBOREN: Cornelis, z. van Simon Thoes en Clasina Molenaar. - Willem Gerard, z. van Gerar- dus Kloos en -Belletje Bok. Anna Theo- berg V3n ^an Kooger en Neeltl'e Harten- ST A ATSLOTERl J. >11 oofdprijTrekking van heden. No!! 15485 1500. No.: 1112, 8156 en 19729 400 *id No. 1513, 1859, 9403 en 14479 200. 3766' 4265' 8226' 15014 01 zl>5Ul 100. OPTOCHTEN MET MUZIEK. De besturen der S. D. A. P. en Alkm. Best. Bond, organiseeren ter opwekking der 16 Septemberbetooging te Amsterdam, in- zake de eischen „Ontwapening" en „Staats- yensioeneen 2-tal optochten met medewer- cing van de Muziekvereeniging „Excelsior", en wel op Donderdagen 6 en 13 Sept., telkens door een gedeelte der stad. Men zie de ad- vertentie in dit nummer. KERKKOOR. We vestigen de aandacht der leden del Ned. Herv. kerk op de in dit blad voorko- mende advertentie, betreffende de weder-aan- vang der zangrepetities van het kerkkoor. Ook nieuwe leden zijn zeer welkom. DE LEIDSCHE WOLWINKEL. Zooals uit een advertentie in dit nummei )lijkt heeft morgen om 5 uur de heropening alaats van de onderneming „de Leidsche Wolwinkel" van den heer K. van Thijn, in de Snaarmanslaan. Deze zaak is speciaal ingericht voor all; soorten Leidsche breiwol, die men direct vat de fabrikanten betrekt en men vindt er verde? alles wat tot deze manufacturenbranche be hoort. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het Donderdagavond, 6 Sept.-programma van half 8 tot half 9 door den heer Jail Zwart uit te voeren, bestaat uit werken vai Handel, Franck, Liszt en Mendelssohn. Programma 10 cent. De orgelbespelingen zullen deze maand nog doorgaan tot en met 27 September, web ke laatste bespeling andermaal per radii! wordt uitgezonden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtut gen en andere voertuigen te 8.13 uur licht op. HELPT DE ROODVONK BESTRIJDEN. Aan de ouders van leerlingen der lagers scholen is de volgende mededeeling uitge- reikt: VERDUISTERING. De 57-jarige koopman H. L. heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan terzake dat hij in het tijdvak van 1 Mei 1926 tot 1 November 1927 een bedrag van 1826.50 heeft verduisterd ten nadeele van de N. V. Meelfabriek Stok en De Boer in liquidatie, voor welke naamlooze .vemioot- Daine, tot kndlooper, 3ien ze opdracht heeft gegeven om skHfen uit den tuin te balen„En hoeveel beb je er al Landlooper: „E6n, maar twee of drie anderen jJJn maar net op het nippertje ontsnapt'T y *v V1' K 00101* v

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2