Vraag an Aaiboi. Bioscope© AlVSTEllD AH8CHK BEUM DO©ZEN LUXE POST T L. Frankenberg, Alkmaar. Tijdschriften ingezonden siukken van 8 September 1928. Opgave van NoerdhoUandsoh Landbonworedlet. i a HET 175-7 A RIG B'ESTA'AN DER' N. V, DOUWE EGBERTS. In verband met het jubileum der N. V Douwe Egberts tabaksfabrieken heeft men uii. schier alle huizen te Joure de vlaggen doen uitsteken. Niet minder dan 175 jaar bestaan de be- kende tabaksfabrieken, koffiebranderijen en theehandel. Geen wonder ,dat waar de D.E zoo haar stempel drukt op het wel en wee van deze Friesche gemeente, alle ingezetenen deelen in de feestvreugde, welke gedurende !het tweedaagsche feest directie en personeel van Douwe Egberts bezielen. Bij binnenkomst in de gemeente valt on- middellijk de feeststemming op. Voor Joure is er alle reden voor deze bij zondere gedenkwaardige dagen zoo feestelijk te zijn. Douwe Egbert's fabrieken nemen er Immers een geheel aparte plaats in. Eenige -honderden mannen en vrouwen uit de ge meente zijn op de moderne en hygienisch in- gerichte fabrieken die een respectabel com plex vormen, werkzaam. Wanneer men een kijkje genomen heeft in de tabakskerverij, in de koffiebranderij, in de theeafdeeling en vooral in de kolossale opslagruimte, waar de ruwe tabak geborgen wordt, dan krijgt men een goeden indruk van den grooten omvang van het tegenwoordig drieledig bedrijf, waarvoor 175 jaren geleden Egbert Douwes, 'de eenvoudige varensgezel uit Iskenhuizen den grondslag heeft gelegd. Naast het groote bedrijf te Joure heeft de vennoot- schap ook in Utrecht en wel sinds 1919 een ffiliaalfabriek. Er waren dan ook vele leden (van het Utrechtsche personeel, die aan de feestviering in Joure met opgewektheid deel- namen. i Vrijdagmiddag kwam het geheele perso neel, ook de vertegenwoordigers van de filia- len uit Amsterdam en den Haag, bijeen in een der groote pakzalen die buitengewoon aardig was versierd. Daar werden de direc- {teuren, vader en zoon de Jong, met toespra- ien en huldeblijken gehuldigd. In een andere zaal stroomden honderden telegrammen binnen, de gelukwenschen overbrengende uit alle deelen van ons land De omvang van de ingekomen telegrafische gelukwenschen was zelfs van dien aard, dat enkele ambtenaren van het telegraafkantoor uit Leeuwarden ter assistentie naar Joure moesten worden gedirigeerd. In de receptiezaal werd de feestspeech af- gestoken door den voorziter van het feest- 'comite, den heer H. van der Beek, die memo feerde, dat geheel het personeel door bijdra- jgen de speciaal daartoe in het leven geroepen commissie in staat heeft gesteld het feest te doen slagen. 1 Dankbaar getuigde spr. van de steeds uit stekende verstandhouding, welke tusschen patroons en personeel heeft bestaan. Met genoegen kweet spr. zich van de taak, namens het geheele personeel een tegelpla- teau aan de Directie aan te bieden. Het ta bleau is gemaakt bij de Zuid-Hollandsche Plateel fabrieken te Gouda en geeft een voor- Btelling van de gebouwen der zaak, zooals deze thans in gebruik zijn. Verder bood hi] de Directie een album aan, waarin de namen voorkomen van alien, die hebben bijgedragen voor het huldeblijk. De directeur, de heer C. J. de Jong, dankte aangedaan voor deze huldebetuiging. Hij wees op de zeldzaamheid van een 175-jarig jubileum dat nog zeldzamer I; nu de stichter een der voorouders is van den tegenwoordi- jen eigenaar. De heer de Jong huldigde een 6-tal em ploye's, die langer dan 25 jaar in zijn dienst Zijn en deelde, onder applaus van de honder den aanwezigen leden van het personeel nede, dat alle menschen die in dienst der vennootschap zijn, bij wijze van feestgave een week extra-loon zalworden uitgekeerd. Een drukbezochte receptie, tijdens welke door de ingezetenen van Joure souvenirs zijn aan- geboden, vulde het programma van den eer- sten middag der feestviering. 's Avonds was het geheele personeel met de directie aan een diner vereenigd, na afloop waarvan een gradioos vuurwerk werd ont- stoken. Heden (Zaterdag) werd, na bezichtiging van de fabrieken een boottocht over de Friesche meren gemaakt. Bij Koninklijk besluit van 4 September 1928 is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau C. J. de Jong, wonende te Hilversum, directeur der Naaml. Venn. Dou we Egberts Tabaksfabrieken, Koffiebrande rijen en Theehandel te Joure en Utrecht, en is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nas sau verbond-en eeremedaille, in zilver, aan D. Ligthart, te Joure, gemeente Hasserland, meesterknecht bij die naamlooze vennoot schap. ONGELUK MET DE SCHIPBRUG TE DEVENTER Gistermiddag tegen twee uur is met de schipbrug te Deventer een ernstig ongeluk ge- beurd. Terwijl een sleepboot met een trein schepen de brug stroomopwaarts passeerde, greep een Rijnaak een anker van het vaste ge- aeelte der brug. Dit deel werd omhoog ge- sleept, waardoor een lange, breede loopbrug tusschen het gemeentelijk zwembad en de schipbrug losraakte, terwijl er zich een aantal kinderen op bevonden. De kinderen geraakten te water (men weet nog niet hoeveel). Ver- schillen-de hunner werden gered. Men is bezig te dreggen. Ook wordt door zwemmers ge- doken in de rivier. De brug is ernstig bescha- digd en het verkeer voorloopig gestremd. Nader wordt tnedegedeeld, dat een kind is ppgehaald. Het zal waarschijnlijk niet geluk- ken de levensgeesten op te wekken. Tot dusver zijn er twee lijken opgehaald, die van de gehuwde mej. Waanders uit Deven ter en de 19-jarige mej. de Weert uit Twello. Men is thans nog druk aan het dreggen, daar men vermoedt, dat er nog een slachtof- fer is. Gistermiddag bekortte prins Hendrik zijn bezoek aan de Zwolland-tentoonstelling om zich door den burgemeester van Deventer over het ongeluk te laten inlichten, terwijl ook de commissaris der koningin in Overijssel, de beer A. E. baron van Voorst tot Voorst ter olaatse informaties kwam inwinnen. OPLEIDING VOOR KOMMIES. Sedert eenigen tijd bestaat te Weesp een instituut voor schriftelijk en mondeling on- derwijs, dat ten doel heeft volledige opleiding voor het examen van kommies bij 's Rijks directe belastingen, invoerrechten en ac licbben wij steeds in circa 200 soorten voor- radig. Moderne uitvoering, lage prijzen. cijnzen. Dit instituut, waarvan de heer J. van Kooy, hoofd eener school, leeraar M. 0. te Weesp, directeur is, mag reeds bogen op zee; gunstige resultaten. De cursus voet tot motto: „Weet meer, wordt meer, verdient meer". Zij, die slechts gewoon lager onderwijs ontvingen, kunnen meedingen; voor de be- trekking is echter een speciale vakkundige voorbereiding noodig en die geeft de cursus Elders in dit blad vindt men nadere ge- gevens omtrent dezen cursus. TOEPASSING VAN DE NATUUR- SCHOONWET. Onzekerheid bij het bepalen van de verkoopwaarde. De heer Lovink, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van financien de vol- gende vragen gesteld: 1. Is het uw excellentie bekend, dat zoo- wel bij het dienstvak der registratie als bij deskundigen op het gebied van beheer van bosschen en landerijen groote onzekerheid heerscht over de mate, waarin de beperking van het beschikkingsrecht van de eigenaren de verkoopwaarde bei'nvloedt? 2. Is uw excellentie niet van oordeel, dat het onmogelijk is, een gelijkmatige en billijke toepassing van de Natuurschoonwet te ver krijgen, indien de waardeeringen der boven- bedoele fictieve verkoopwaare op de gebrui- kelijke wijze zullen plaats hebben zonder nadere bindende instruction aan de betrok- ken schalters en dat daardoor de beoogde instandhouding der in aanmerking komende landgoederen niet zal worden bereikt, om- dat de eigenaren op zulken onzekeren grond slag geen verbintenis durven aangaan? 3. Is uw excellentie bereid, na ingewonnen advies van den Boschraad: a. aan de betrokken ambtenaren der re gistratie zoodanige instruction te verstrek- ken, dat de schatters bruikbare grondslagen verkrijgen, om in de uiteenloopende gevallen de waarde volgens de wet te kunnen vast- stellen; b. deze instruction te publiceeren, opdat de eigenaren, die een aanvrage in zalce de Na tuurschoonwet zouden kunnen indienen, te voren een berekennig kunnen opstellen, aan- gaande de belastingverlaging, welke onge- veer van de toepassing der wet voor hen het gevolg zal zijn; c. een kleine commissie van deskundigen aan te wijzen, die, eventueel in samenwer- king met plaatselijke deskundigen, over het geheele land de beaoelde taxation verricht, ten. einde een gelijkmatige waardeering der bo- venbedoelde fictieve verkoopwaarde zooveel mogelijk te benaderen? Uitsluitend 2e handsgoederen. Geen dienstaanbiedingen, enz. TE KOOP EEN KINDERWAGEN (v. Vuure) en een wit gelakte BABYBOX, samen 20. Te bevr. Lindelaan 127. TE KOOP MOOIE STUDIEPIANO, moderne eiken kast, voor 90. Adres LA AT 182. TE KOOP KIPPENHOK MET REN. Adres JULIAN ASTRA AT 14. TE KOOP voor oud: trouwringen, gou den en zilveren horloges, gouden vestkettin- gen, zegelringen, zilveren lepeltjes en coll. m juw. hanger. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP: Blauw heerencostuum, div. capes, jongensbandjassen en gabardinejas sen, kellnerssmoking. NIEUWPOORTSLAAN 85. Voor halve waarde te koop 3 nieuwe TOONBANKCONSOLES. Te koop ge- vraagd een 3- of 4-deelig KAMERSCHERM Spoorstraat 8. Luxe bakkerij. H. NAUTA. BILLIJK TE KOOP GRAMOPHOON met 45 platen, na 7 uur. STARINGSTRAAT 4a. Meubelhuis, Kooltuin, heeft weer een reuze partij 2e handsch Meubelen (spotkoopjes), in tafels, dressoirs, buffetten, groote en kleine kasten, vele soorten spiegels, stoelen vanaf 1, enz. Aanb. W. TIMMERMAN. TE KOOP een prima MOTORRIJWIEI. merk „Gillet", loopt beslist goed. Adres RIJSWIJK, Kerkplein 13, Alkmaar GASFORNUIS TE KOOP gebruikt doch in goeden staat, DE HEER en VRIESMAN, Verdronkenoord 85. Telef. 581. TE KOOP een sterke HANDWAGEN kan ook gebruikt worden voor kettekar. J. CNOSSEN, Noodwoning, Noorder kade No. 5. Gashaard, prima 15; Fornuis 6, beste ouderwetsche Draaihaard 7.50, Antiek ge bogen eiken Kabinet met rijk snijwerk 125 Moet absoluut weg. J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 6. Gebruikte kachels moeten weg wegens nieuwbouw, Godin 10, Hekjeskachel 4.50, Groene kachel 14, Salamandertje 4.50, Groote Salamander f 6.50 enz. J. L. SOST MAN Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 6. TE KOOP een goed onderhouden HAND NAAIMACHINE. Adres te bevragen bureau van dit blad. „Nova", E Iter man's geill. Magazine. Bij een mooi groot portret schrijft J. van- Deurne over de gevierde Nederlanasche za»- geres mevr. NoordewierReddingius, dit dezer dagen haar 60sten verjaardag vierdt. In „De Wip" vertelt Frank Savile van d; moeilijkheden van het beklimmen van een berg, in dit geval met een gunstig slot. G. H. Prietn schrijft in „Psychical Research'' over occulte verschijnselen. Het nut van X-stralen ook bij het opsporen van schilde- rijendieven komt in Reeve's novelle „De x-stralen detective" naar voren. G. Le- notre schreef een artikel over de laatste da gen van den Franschen koning Louis Philip pe. D. Burger geeft 3en tek'st Van een drama in vijf bedrijven „Archimedes", voor zoover het in een blikken bus een tiental ja ren geleden is opgegraven te Amsterdam; het stuk zou reeds vele eeuwen oud zijn. Dr. G. Pantstingl schrijft bij eenige foto's over Conan Doyle en het occultisme en het spiritistisch museum van dezen bekenden En- gelschman. Van „Klatergoud" door Fred. Jackson is thans het slot opgenomen. „Mijn eerste Kefdeskus" is een amusant ge- dicht van M. H. van Leeuwen. Roy Scree- ner schrijft weer over Filmleven, dezen keer meer speciaal over de snelle carriere van niet-Amerikanen in Hollywood, terwijl ook weer een artikel is opgenomen over het Duitsche Hollywood. Verder Jeanne Reyneke van Stuwe over „Het eeuwig vrou- welijke" en de rubriek Puzzlen van Geo van Dam. Buiten den tekst weer als steeds een paar mooie groote foto's van filmsterren. Buiten verantwuordeUjkheid van de Re- da die. De opname in deze rubriek bewtjsi geenszins dat de ~edactie er mede instemt.) Alkmaar, Sept. 1928. Ik verzoek U beleefd onderstaand in Uw blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. HET VERVOLGONDERWIJS. Met veel belangstelling zie ik nog steeds uit naar de goedkeuring door Ged- Staten van het RaadsbesliXt tot opheffing van ver ve ig derwijs. 15 September is het begin van den e.v. cur sus. Hoe gaat dat nu? Moet de Raad geen maatregelen nemen? Is er geen artikel in de Gem. Wet dat zegt dat door B. en W. of door den Raad voorzieningen moeten worden ge- troffen? 1 H. v. DRUNEN. Theater Cinema Americain. De Onderwereld van Chicago en Een schandaal uit de groote wereld. Deze beide geheel nieuwe Fox-films uit de pas aangekomen collectie vormen het pro gramma van de C. A. deze week. Het zijn twee echt moderne filmwerken, die door hun fraaie heldere beelden, prachtige aankleieding en mooi spel ten zeerste de aandacht trek- ken. In „Een schandaal uit de groote wereld" krijgt men een kijkje in het leven der Ameri- kaansche society. Een schatrijke, onafhanke- lijke jongedame brengt ondoordacht wat laat een bezoek aan den rijken architect Floyd Bennings. Het lage individu, dat thans pro- beert door het plegen van chantage, aan geld te komen, ontbreekt niet. Beninngs, die wordt gereigd, doodt den man, doch wil voor den rechter den naam van het rijke meisje niet in opspraak brengen. Hij verde- digt zich niet. Doch dan vertelt het meisje alles, wat haar door de society zeer kwalijk wordt genomen. Men negeert haar volko- men. Doch Bennings vindt ten slotte het bes te middel voor beiden om gelukkig te wor den. Olive Borden en Antonio Moreno, spelen met andere goede krachten deze mondaine film op keurige wijze. Het tweede hoofdnummer brengt de be- zoekers naar Chicago waar een geroutineer- de bende onder aanvoering van den gentle- man-booswicht Barry, de stoutste beroovin- gen uitvoert. Wanneer echter een bijzonder geheimzinnige schoonheid, een jonge vrouw, het pad van Barry kruist, komen de moeilijk heden. Als ten slotte blijkt wat de redenen zijn, die Jeanne gedwongen hebben het slech- te milieu der bende op te zoeken, komt zelfs het goede, dat in Barry nog aanwezig is, ge heel boven. Hij helpt Jeanne in alles, doch moet zijn goeden daad met den dood bekoo- pen, daar de bende zelfs van den aanvoerder geen verraad duldt. Edmond Lowe doet zich in de hoofdrol opnieuw kennen als een eer ste kracht, terwijl het zeer mooie spel van- Mary Astor in deze film een groote verras- sing is. Het milieu der bende en de verschil- lende typen zijn prachtig getroffen. Met het Fox journaal vormen deze beide groote films een programma zooals het pu- bliek het in dezen tijd zoo gaarne ziet. Het verdient de belangstelling. Alktnaarsch Bioscooptheater. De spion De gunstige reclame, die deze geweldige 11-acter van Ufa reeds voorafging, immers werd zij te Amsterdam in het Rembrandt- theater ettelijke weken voor de lens ge- bracht, miste in Alkmaar blijkbaar haar uit- werking niet, aangezien reeds gisteravond het theater nagenoeg geheel bezet was. Het is dan ook wel de moeite waard, zoowel voor liefhebbers van uitnemend ka- rakterspel, als van reuzen sensatie, aan het bijwonen van deze film een avondje te be- steden. Met buitengewone zorg is dit bioscoop- werk door de Ufa geconstrueerd en voor- bereid. De medewerkenden, nagenoeg nie- mand uitgezonderd, geven voortreffelijke sport en tot in de uiterste finesses verzorgd spel te genieten. Het filmverhaal in extenso weer te ge ven, zou ons te ver voeren. Bovendien lijkt het ons voor hen, die deze film nog niet gezien hebben, meer interessant hen de spanning van Let onbekende komende, niet te onthouden. We willen ons bepalen tot een scenario- schets in enkele groote lijnen. We worden dan verplaatst in een inter- nationaal spionnenmilieu van zulk een ont- zaggelijken omvang en techniek, dat het de stoutste verbeelding overtreft. We wonen hier een titanischen strijd bij tusschen den geheimen politiedienst en den I vreeselijken niemand en niets ontzienden 'revolutionnairen politicus, wiens organisa- torisch talent en zijn hem blind volgende ianatieke medewerkers, hem onoverwinne- H;k doen schijnen. En deze woesteling zou zonder twijfel tan volkomen succes hebben behaald, wa- 're het niet dat 6en machtige factor, die de geheele wereld kan verdringen, hem een sraak in het wiel had gestoken. Dat was de liefde, die ontbrand is in het hart van zijn voornaamste en meest geschikte spionne, de lokkende en lachende mannenverleidster Sonja, voor den bekwamen rechercheur no. 326, aan wien was opgedragen, den ge- KelmZfflnTgen Bdb's'doener 5p fe sporeS In te ontmaskeren. Maar deze speurhond, ondanks zijn knap- heid, zou op geen stukken zijn opgewassen tegen zijn vervaarlijken tegenspeler, als de onbaatzuchtige liefde van Sonja hem niet had geholpen. En na talrijke doodsgevaren en daarmee in verband staande avonturen volgt in de lie en laatste acte een verbluffend slot, dat de wereld verlost van een genialen misdadiger, wiens machtige geest, ten kwa- de geleid, hem in staat stelde jaren lang een geheel leger van bekwame politieman- nen schaakmat te zetten en machteloos te maken. Zooals bereids door ons werd opgemerkt, worden de verschillende rollen uitnemend vertolkt. De hoofdrol, de misdadiger politi cus Haghi is in handen van niemand minder dan van Rudolf KleinRogge, die reeds als dokter Mabuse de spelende bioscoopvrien- den in extase bracht. Gerda Haurus is voor de rol van Sonja geknipt. Minder voldoet ons Willy Fritsch als detective no. 326, maar buitengewoon goed is Craighall Sherry als Miles Jason, chef van den internationalen veiligheids- dienst. Van de damesrollen moet nog cum laude genoemd worden Lien Deijers (we vermee- nen een Hollandsche) als Kitty. Summa summarum, wie behagen vindt in een dergelijke sensatiefilm, zal na een be zoek aan het A. B. T. moeten toegeven, dat we ons in onzen lof niet aan overdrijving hebben schuldig gemaakt. Victoria Theater. De groote boschbrand en Eerbied voor het moederschap. Het Victoria-Theater heeft deze week eea zeer aantrekkelijk programma. Niet minder dan twee boeiende hoofdnummers vragen hier de aandacht der bezo-ekers. De meeste interessante film is zeker De groote boschbrand. Het verhaal speelt in de uitgestrekte Amerikaansdie bosschen, waar de overheid een speciale bewakingsdienst tegen brandgevaar in het leven heeft geroe pen. Overal zijn uitkijktorens opgericht en in een ervan, op den top van een rots gelegen, houdt een jonge vrouw, mej. Van Dale, de wacht. Haar broer heeft het bevel over eea groep mannen, die uitgezonden worden om een reusachtigen boschbrand te bedwingen en hij zendt zijn zuster naar zijn vrouw om een en ander voor hem te halen. Zij en haar ge- leider, een politie-ambtenaar, vinden de over- spelige vrouw in de armen van een ander dan haar echtgenoot, maar als deze onverwachts thuiskomt, redt de zuster de situatie door te feflcTartm, map, ale eTffiWaff Wee&« een vriend van haar is. Na het vertrek van haar broer neemt mei Van Dale haar schoonzuster onderhanden mi haar vriend belooft den overspeligen bezoeker een pak slaag, als hij hem weer in dat him zal aantreffen. U1! Later komt het inderdaad tot dat pak slaav maar bij die gelegenheid trekt de ontrouw* bezoeker zijn revolver. De politieman schiet teru-g uit zelfverdediging en doodt hem. Daar de wraakzuchtige vrouw de revolver van haar gedooden vriend stil heeft weggenomen, wordt de man die zich verdedigde voor een moorde- naar aangezien en gevangen gezet. Hij weet echter te ontvluchten en verbergt zidh bij mej Van Dale in den uitkijktoren, waar zij ook nop een vriend ontvangt. Gezamelijk worden J door een grooten brand verrast, maar blijven dank zij een juist op tijd vallenden regen voor den vuurdood gespaard. De schoonzuster die zich met haar kindje in een auto heeft trach- ten te redden, krijgt een ongeluk, maar wordi gered door den politieman, die op haar val- sdhe getuigenis gevangen werd genomen Zij krijgt berouw over haar laffe daad en vertell de waarheid, waardoor de gevangene zijn vrij- heid herkrijgt en de film een alleszins voldoe- ning gevend slot heeft. Prachtige opnamen maken deze film ook voor bewonderaars van natuurschoon bijzon der interessant. Het tweede hoofdnummer Eerbied voor het moederschap, laat het lijden zien van dt vrouw, die uit maatschappelijke overwegingen de natuur geweld aandoet en haar kind niet laat geboren worden, omdat het geen wette- lijken vader zal hebben. In deze film wordt de levensgeschiedenis van een eenvoudige kant- werkster verhaald, die door een ongeoorloof- de verhouding een kind krijgt wiens vader aan het front strijdt. Wel is deze natuurlijke vader een rijke jonge man van plan het meisje later te trouwen; maar zijn papa, een rijke munitiefabrikant, wil er niets van hooren. De zoon sterft aan het front, zijn moeder over- leeft dit niet en waar de vader zich niets van het arme aantrekt, vindt zij een veilig tehuis bij een procuratiehouder, die haar goed ver- zorgt. Later, als het kind op de bewaarschooi is, komt de grootvader tot het besef van zijn tekortkomingen. Het interesseert zich voor het kind van zijn zoon en zoo wordt ook in deze film alles ten slotte als het wezen moet. Het lijden van de doch ter van den procuratiehou der, die haar kind niet laat geboren worden, houdt een ernstige waarschuwing in. Albert Steinriicken en Nathalie Lissenko geven hier keurig spel te genieten. Vooraf gaat o.a. een komisch nummer, dat de verdienste heeft wei kelijk grappig te zijn. STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-1NSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mplj Cert. v. 1000. INDUSTR, OND. BINNENL, Centr. Sulker Aand. Holt. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Beth. v. Steel C. v. A. Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH, H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL Marine comm. Marine preL TABAKKEN. Oostkust i Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER1KA. Southern Rails Union Pacific Wabash i Exdividend. PROLONGATIE vorige k rs 4 pCt., heden 4l[i pC'. t Exclaim. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, Beriijn Parijs a Brussel (Belga) Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo •••••••■•■■•ii NIET OFFICIEEL. Ncw-York 5 v. I. C. D0Bp.,n l •••••••■ii i i i i i i Koers tan beden te Vorige Koers pl.m pl.m. pl.m. pl.m. 1030 10.45 11- 11.15 lOUs/is 101A •••It 260 258 166 166 176 176 •••II 1761/, 80>/2 •••II 212 1 260 •••IV 103Ym 201V* 506V2-7 :0572-7 205l/4-6 203-573 1 446 440- 438 435 1 780 782 3 733-7 ^372 - 159 1 439 445 ••III 6963/. ON CO 689-91 Wh 392l/j •■•II 166V2 143 1 1071/4 1 1 I 150 - ••III 422 villi "Ml3/. 4403/4 4413/4 4411/,-.1 •••II 2281/4 2253A 225-6 2251/4 224|.5j 1 t 1 1 53i-4 152 150-2 1 153 152 2921/4 136 135 10 1/4 100 1 I 1 175 175 170tya 90'A 90 ••••I 17£3/4 103/s 101/16 IOV16 74i/2 75'/, c 701/s ••ill 201 s/4 202Va-2 f I 1 1 1 1 1 1 i I - 37 373/, -<K. 1741/, 176 176A 173.J - 438 4331/4 4331/4 1 1 I 1 1 5241/, 521 521 542i/a 541 5401/2 152 - 1961/4 818/s 82 Vorige koers Koeri op heden 3 uur I 12-10% 12.10 V, 59.44 59.43 9.74 9.741/4 34.68 34.671/, 48.03 48.04 1 35.171/, 35.15 66.55 66.55 1 56.75 66.77V, I 56.55 66.55 1 2.49'/, 2.497/h 13.06 13.05

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10