Borgerlijke Stand. Binoenland DE ALLERBESTE ADVERTENTIE IS PERSOONLIJKE RECOMMANDATIE. A A ADVERTEERT IN DE A A ALKMAARSCHE COURANT. meester. In de rondvraag merkte de heer van den Molen op, dat de hoek op Egmondbinnen des Zondags veel gevaar oplevert en vroeg of het niet mogelijk zou zijn met een bora aan te geven, dat aldaar een gevaarlijke kruising is. De voorzitter zag het nut daar van in en zouden B. en W. zeer zeker in die richting ten verbetering willen aanbrengen. De heer Apeldoorn zou een verkeersagent op dat punt ook zeer gewenscht vinden, evenals er Zondags een te Egmond a. d. Hoef aanwezig was. De voorzitter merkte op, dat er dan extra politie zou moeten worden gerequireerd, daar niet een agent den geheelen middag dienst kon doen. De heer Straathof vroeg naar opruiming Iran puin te Rinnegom. Dat zal worden verwijderd. I Spreker vroeg tevens of er een nieuw aan- plakbord te Rinnegom kwam. In deze behoef- te zal worden voorzien. Spreker vroeg wanneer werd aangevangen met het leggen van den ondergrondschen kabel. Daarmede wordt aangevangen 17 September. Alsdan zal ook verbetering wor den gebracht in de straatverlichting. Daarna sluiting. WIERINGERWAARD. vet, vet. vet: Kg Donderdagavond vergaderde de fokver- eeniging onder leiding van den heer P. Schenk Dz. De voorzitter opende met een woord van tevredenheid over de flinke op- kom«J de vergadering en heette het nieuwe did den heer van der Sluijs welkom. De no- Itulen werden onveranderd vastgesteld. Uit het verslag over 1927 bleek dat dat jaar een Igoed melkjaar is geweest. Wanneer we een .vergelijking maken zien we dat over 1925 de gemiddelde opbrengst was: 4124 Kg. melk, 140 5/10 Kg. vet, 3.41 pet. en 292 melkda- gen; in 1926 4379 Kg. melk, 147 Kg. vet, 3.36 pet. in 303 melkdagen; in 1927 4670 Kg. melk, 156 Kg. vet, 3.34 pet. in 304 melk dagen. Reuzen cijfers zijn gemaakt door dochters van Max Albert 2 eig. F. A. F. Groneman. Over 6 vaarsdochters is de gem. opbrengst 4896 Kg. melk, 175 Kg. vet, 3.57 pet in 311 dagen, De beste hiervan waren Kroontje 20 met 5597 Kg. melk, 204 Kg. vet, 3,64 pet. in 343 of 5109 Kg. melk, 184 Kg. yet, 3.06 pet. in 280 melkdagen en Sarah 19 met 5599 Kg. melk, 193 Kg. vet, 3.45 pet. in 287 melkda gen. Het gemiddelde van alle vaarzen was 4063 Kg. melk, 142 Kg. vet, 3.49 pet. in 312 melkdagen. De cijfers van de 5 Constantijn 19 twin- ters zijn 5188 Kg. melk, 174 Kg. vet, 3.35 pet. in 321 melkdagen. De beste hiervan waren Marie 6 van N. Kaan Kz. met 5666 Kg. melk, 199 Kg. vet, 3.51 pet. in 280 melkda gen en Nelly 14 van N. D. Kaan met 4822 Kg. melk, 157 Kg. vet, 3.26 pet. in 280 melk dagen. De gem. opbrengst van de 54 gecontro- leerde andere koeien met afstamming was 5371 Kg. melk, 177 Kg. vet, 3.30 pet in 303 melkdagen. Beste opbrengsten hadden van E. A. E. Groneman: Kroontje 5 6380 Kg. melk, 244 Kg. 3.82 pet. in 347 dagen. Kroontje 7 6122 Kg. melk, 209 Kg. 3,41 pet. in 304 dagen. Kroontje 10 5822 Kg. melk, 210 Kg. 3.59 pet. in 314 dagen. Boxman 2 eig. H. v. Hoom, 6539 melk, 259 Kg. vet, 396 pet. in 328 dagen. Metta 4 eig. N. D. Kaan, 6689 Kg. melk 212 Kg. vet, 3.17 pet. in 319 dagen. Maartje 3 eig. J. Schenk, 6095 Kg. melk 202 Kg. vet, 3.31 pet. in 280 dagen. Marie 3 eig. Jb. Kaan Kz., 6198 Kg. melk 197 Kg. vet, 3.18 pet. in 317 dagen. Maartje 42 eig. N. Kaan Kz., 692 Kg. melk 209 Kg. vet, 3.00 pet. in 332 dagen. Van de oudere koeien zonder afstamming wordt gemeld: Boontje 2 eig. A. Kaan Kz., met 6248 Kg melk, 234 Kg. vet, 3.75 pet. in 300 dagen. Roza van Gebr. Sleutel met 6055 Kg melk, 206 Kg. vet, 3.40 pet. in 289 dagen. Pietertje 3 van P. Saal met 6493 Kg. melk 216 Kg. vet, 3.33 pet. in 349 dagen. De voorzitter dankte den heer Keesman voor zijn uitgebreid verslag. Alsnu wordt aan de orde gesfeld Bespreking Najaarskeu- ring. Het bestuur heeft gemeend, deze keu- ring wederom als gewoonlijk te laten door gaan. Als datum wordt na eenige besprekin gen vastgesteld Dinsdag 16 October. Over de indeeling der rubrieken ontspon zien ook nog een breedvoerige discussie. De uitslag hiervan was dat er 14 rubrie ken zullen zijn. Zichtbaar dragend zal ge splitst worden n.l. afgewisseld en niet afge- Wisseld De voorzitter zou gaarne zien dat de groep zou bestaan uit 3 melkgevende koeien 1 oink en 1 kuikalf. Er werd ten slotte tegen den zin van den voorzitter bij stemming uitgemaakt dat de roep zal bestaan uit 5 dleren van een eige naai n.l. 2 melkgevende koeien, 1 pink, 1 kuikalf. Als juryleden zullen gevraagd worden de neeren P. Stapel, Jm Blaauboer KzE Koster, A. Ruiter, C. Posch en L. de Vries consulent Aangifte tot en met 20 September. Er za; zooveel mogelijk publiciteit aan gegeven worden De voorzitter sprak den wensch uit dat de keuring goed 2al slagen en wil de leden op wekken zooveel mogelijk in te zenden. Hierna sluiting EGMOND AAN ZEE. De afgeloopen week stond wel in het tee ken der schoolreizen. De leerlingen van het ■jfde leerjaar der openbare school maakten «en reis naar Amsterdam, waar, begunstig '"oor uitverkoren weer, een schitterende Sndvaart werd gemaakt door de mooie frrachten en over het IJ, gedurende welke vaart ontelbare indruicken van alles en log wat werden opgedaan. Vervolgens le- Verden Artis, het Aquarium en het Diorama van Hermans weer nieuwe stof. i/wee dagen later was het een ware uit t-ocht per autobus. Een viertal groote wagen: brachten de leerlingen der Christelijke School e&een groot a&ntal oudereq qagr Deq Haag en Scheveningen, vijf andere bussen namen de leerlingen der middelklassen der openbare school en een gezelschap ouderen op voor een tocht naar de rui'ne van Bredero- de, het Bloemendaalsche Kopje, Zandvoort, Haarlem en een speeltuin te Velsen. On- danks een dreigende houding van het weer in den aanvang, werden deze tochten onder gunstige omstandigheden gehoudenen mo- gen ze welgeslaagd heeten, dank zij daarbij ook de goede zorgen van het begeleidend personeel der scholen. Hoewel dat voor bui- renstaanders niet altijd duidelijk schijnt, zijn dergelijke dagen buitengewoon vermoeiend. Ze vergen inderdaad zeer veel van de krach- ten van de onderwijzers en onderwijzeressen. Ook nu weer bleek dit, doordat van beide scholen een gedeelte der leerkrachten den anderen dag gedeeltelijk moesten verzuimen. Of de overigen nu wel heelemaal fit waren, is aan gerechtvaardigden twijfel onderhevig. Toewel daar vroeger al eens op aangedron- gen werd, zonder succes evenwel, zou het toch wel overweging verdienen daarmede re- kening te houden. Knaapje verdronken. Zaterdagnaniiddag, zcmerzonneschijn, kal- me zee. Geen wonder, dat de jeugd met on- weerstaanbaren drang gedreven werd om rond te dartelen in het heerlijke zilte nat der Noordzee. £n toch, juist op zulke dagen, wanneer het water nauwelijks rimpelt en de zee effen ligt als een meer, is het gevaar het grootst. Bij sterken golfslag enflinke rollers is ieder vanzelf op zijn hoede en waagt men zich niet gauw te ver. Maar zoo'n vredig wa ter lokt en trekt aan, terwijl de vaak ook dan zeer sterke stroomingen nauwelijks merkbaar zijn. Wee dengene, die zich door den schijn verleiden laatl „Ik durf nog wel verder" zei de 11-jarige G. tegen de beide kameraadjes, ondanks de waarschuwing van zijn zorgvolle pleegmoe- der, die het weesje van zijn prilste jeugd met voorbeeldige toewijding had opgevoed. Ook nu mocht hij eigenlijk niet gaan baden, zoo- dat zijn zwembroek thuis lag. Maar Jacob con al aardig uitslaan en voelde zich mans jenoeg. Jammer van het zoo aardige kerel- :je, dat hij de ver'eiding om verder te gaan niet kon weerstaan. „Ik ga niet", streefde zijn kameraad tegen, „hier is een trekgat". Doch nauwelijks was het ventje een eind van zijn makkers af, of hij maakte wanhopige bewe- gingen om terug te keeren, riep: „Help" en dook onder. Een der vriendjes vloog er heen, greep hem nog even bij den sehouder, maar de hand gleed van het bloote lichaam af. Een grootere, die echter ook niet zwemmen kon, schoot toe, kreeg hem ook nog tot twee- maal toe even beet, maar moest eveneens los- laten. De heer C. W., het onheil bemerkende, sprong ij lings gekleed te water, doch vlak voor hem verdween het knaapje en was niet meer te ontdekken Zondagnamiddag werd aan het strand een lijkje ontdekt. De meeuwen hadden er haar sporen reeds op nagelaten j PURMEREND. Ter gelegenheid van feestelijkheden te Pur merend werd een ringrijderij met paard en kar gehouden, waaraan door 45 paren werd deelgenomen. De uitslag was1 e prijs de heer J. Bakker en mej. R. van der Velde te Purmerend2e prijs J. Hartog en echtgenoote te Beemster; 3e prijs M. Witkamp en echtgenoote te Wij- dewormer; 4e prijs P. M. Bakker en echtge noote te Purmerend1. Voor het schoonst geheel: le prijs G. Bat tem en mej. P-. Noome te Wijdewormer; 2e prijs P.Kistemaker en mej. T. Visser te Beemster. De prijzen voor he ringrijden waren 40, 20, 10 en 5. KOEDIJK. Gevonden voorworpen. Een belastingmerk, te bevragen bij K. Rid der te Koedijk; een nieuwe pilo kiel, te bevra gen bij F. Raat te Koedijk. Ingekotnen en vertrokken personen. Ingekomen: G. J. Minnesma, van St. Pan eras. A. J. Kruk, van Bergen. Vertrokken: P. Slot, naar Alkmaar. D. Ulders, naar Ilpendam. C. Kossen, naar Ilpendam. ZUID-SCHARWOUDE. De zangvereeniging „Gemengd Koor" be- haalde Zondag op het zangconcours te Dirks horn, uitgeschreven door „De Noord-Hoi- landsche Zangersbond", een tweeden prijs met 266 punten. Het koor zong voor de eer ste maal in de tweede afdeeling. NOORD-SCHARWOUDE. De gemeenteraad vergaderde Vrijdag avond onder voorzitterschap van den burge meester, te acht uur ten gemeentehuize. Afwezig de heer Ootjers, met kennisgeving Ingekomen was een verzoek van het histo risch genootschap Oud-Westfriesland om subsidie. Zal worden behandeld bij de be^ grooting voor 1929. Een verzoek van de politievakschool te Hilversum, eveneens om subsidie, zal ook bij de begrooting voor 1929 worden behandeld Het verslag van de vereeniglng tot bevor dering van het vakonderwijs in Westfries land en het verslag van het provinciaal wa terleidingbcdrijf werden voor kennisgeving aangenomen. Daarna werden de diverse rekeningen over 1927 vastgesteld met de volgende cijfers Gemeenterekeninggewone dienst, ontvang stn 106350.10y2, uitgaven 93401.24 K alzoo een batig slot van 12989.86. De kapitaaldienst vermeldt aan ontvang sten en uitgaven 20425.87V2. De rekening van het electriciteitsbedrijf sloot met een winstsaldo van 447 en die van het gasbedrijf met een winst van 676.79. De rekening van het burgerlijk armbe- stuur wees aan, in ontvangst een bedrag van 2592.49, uitgaven 2248.49, batig slot 344. Deze rekeningen zijn onderzocht door een commissie bestaande uit de heeren Kooij Broersen en Kwadijk. Namens de commissie adviseerde de heer Kooij, deze rekeningen voorloopig vast te stellen. Daartoe werd besloten en zullen de reke ningen aan Ged. Staten ter vaststelling wor den toegezonden. Ingekomen was nog een verzoek van den heer Kostelijk, om een half jaar ojitheffing yan de hpndeabelastiiig, Werd R o n d v r a a g. De heer Broersen verzocfit den voorxftter of B- en W. hun aandacht wilden schenken aan de verlichting vaa.de Kroonstraat. Deze was daar zeer slecht Spreker had daarin gaarne verbetering. De voorzitter zeide toe, deze zaak fa B. en W. te bespreken. Daar niemand het woord meer verlpngde, volgde sluiting der vergadering. URSEM. Aan deze gemeente is door H.H. Ged. Staten dezer provincie ontheffing verleend tot 1 September 1929 van het geven yan on- derwijs in het vak lichamelijke oefening aan de openbare lagere school. DE NOORDERMARKTBOND. Vrijdagavond werd een bestuursvergade- ring gehouden in het lo'kaal van den heer L. ]>ekker te Noord-Scharwoude. Voor de ver gadering werd een kijkje genomen bij de werken van den nieuwbouw op het veilings- terrein, waarin nu wat gang begint te ko- men; de eerste spant ligt gereed om over- eind te worden gezet; er moet echter flink gewerkt worden om half October met de geheele overkapping gereed te kunnen zijn. Door den voorz., den heer Brugman, werd de vergadering geopend, waarna door den seer., den heer J. Kliffen, de notulen werden gelezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Afwezig met kennisgeving waren de bestuursleden: P. de Boer, P. Bakker, Jac. de Boer en P. Wijn. Een dank- betuiging is ingekomen der comm. voor de tentoonstelling te Utrecht voor de beschik- baarstelling eener verguld zilveren medaille. Toezegging werd gedaan door eenige leden te zullen zorgen voor onze hoofdproducten voor de inzending der Prov. Commissie op die tentoonstelling. Besloten werd instem- ming te betuigen met het verzoek van den Bond van bedrijfsautohouders tot het open- stellen van den Twuijverweg voor het auto- verkeer Behandeld werden vervolgens de amendementen op de voorgestelde statuten- wijziging, ingediend door de vereeniging te Nieuwe Niedorp. De prae-adviezen werden hierop vastgesteld en wel in dien zin, dat t Bondsbestuur aanneming der amendemen- en ontraadt. Alleen werd ten aanzien van art. 22 aangenomen, dat, indien op de jaar- rekening en balans ter algemeene verg. aan- of opmerkingen worden gemaakt, en deze, zoo door de algem. verg. daartoe wordt be sloten, zijn aangebracht, die rekening nog eens aan de eerstvolgende algemeene verga- ring zal worden voorgelegd ter definitieve goedkeuring. Een voorstel van den heer Jac. Groen om de aangesloten vereenigingen, welke nog geen koninklijke goedkeuring op de statuten hadden, tegemoet te komen in de costen, welke thans aan bet verkrijgen der koninklijke goedkeuring zijn verbonden, werd met 11 tegen 10 stemmen verworpen. Op een vraag van den heer Van Langen hoe men dient te handelen bij den verkoop van Meezenkool, werd geantwoord, dat tusschen partijen een contract dient te worden gewis- seld; hiertoe kan men zich ook wenden tot het betaalkantoor. Door den heer A. Dekker werd gevraagd of men bij verkoop van aardappelen ver- plicht kan worden die over de hort te leve- ren. Geantwoord wordt door den veilinglei- der, dat men daartoe niet verplicht is, doch dat bij voldoende werkkrachten het bezwaar van te lang te duren vrijwel wordt opgehe- ven. Met betrekking tot de vraag van den hr. Kostelijk omtrent de instructies voor de be- ambten, werd na eenig debat aangenomen, dat de instructies en de wijzigingen in de reglementen door de commissie van beheer zullen worden samengesteld en in de volgen de bestuursvergadering zullen worden be handeld. Met betrekking tot het weegstelsel zal voor de algemeene verg. nog overleg worden gepleegd met de vertegenwoordiger van Koophandel. Nog werd een tamelijk breedvoerig debat gehouden met betrekking tot 'het optreden der organisatie inzake de handeling der combinatie van exporteurs van vroege aardappelen. Het optreden der Prov. Comm. hiertegen werd goedgekeurd. Hierna sluiting SCHERMERHORN. Feestavond Floralia. Het slot van het vierdaagsch Floraliafeest was de op Vrijdag 1.1. gehouden feestavond. Niet alleen de tooneelzaal, maar de drie ach- ter elkander gelegen zalen in het cafe van der Oord waren tot in de uiterste hoeken gevuld. Reeds ten 7 uur met de zaalopening stroomde het publiek naar binnen Om 8 uur betrad burgemeester Meinders- ma bet podium. Deze sprak er zijn groote voldoenirfg over uit dat dit feest zoo opge- wekt is gevierd geworden, zonder een enke- len wanklank. Als hoofd der gemeente doet het spr. goed dat dit bier in Schermerhorn altijd zoo eensgezind gebeurd en dat schier elk jaar de belangstelling grooter wordt. Dezen avond iis het sluitstuk van de feesten. Hierna werd door alle aanwezigen gezongen het voor dit feest gemaakte „Openingslied". Het symphoniegezelsChap „Polyphonia directeur de heer G. Anderson en de Rotter- damsche Snarenzangers vormden het pro- gramma van den avond. Polyphonia had voor dezen avond mooie stukken, welke keurig werden gespeeld. De Rotterdamsche Snarenzangers gaven ten beste de nummers: „Klokje", „Catharien- tje", „De mooie kust", „Hein de Bokser" ,,Lenteliedje", „Heet", „Doe je haar op een dot" en ten slotte het kluchtspel „Baron Cradabere" Dit gezelschap, dat hier ten vorigen jare ook is opgetreden, werd toen zij op het too- neel verschenen, met applaus begroet. De Dit gezelschap, dat hier ten vorigen jare ook is opgetreden, werd toen zij op het too- neel verschenen, met applaus begroet. De verwachting, die het publiek koesterde was dan ook groot, en zij hebben die verwach ting niet beschaamd. Hun voordracht was keurig, al vonden wij de keuze van de stuk ken het vorige jaar beter. Onder de leden tnzenders van planten werd een verloot, welke ten deel viel aan den heer R. Schreuder te Mijzen Schermer horn. V De groot verloting, welke if Jig gayze HET EENIGE BEZWAAR DAARTEGEN IS DAT RECOIHMANDATIE ZOO HEEL ERG i LANGZAAM WERKT. i RECOMMANDATIE, DIE GEHOLPEN WORDT DOOR GOEDE ADVERTENTIES, WERKT TIENMAAL VLUGGER. werd gehouden had 40 prijzen. Ten slotte werd gezamenlijk gezongen het sluitingslied, waarna Burgemeester Mein- dersma zijn sluitingsrede hield. Hij sprak lierna woorden van dank tot de winkeliers, voor hunne medewerking voor den etalage- wedstrijd, tot de keuringscommissie, de hee ren Frankenberg, Heuzeveld en Imhiilsen te Alkmaar, tot de jury voor de planten de hee ren Kuipers te Hoorn, Kroone te de Rijp en R. Schreuder alhier, tot de jury voor de huis- vlijt de dames Klomp, Koopmans en van der Goot; aan de firma van Nelle, die in de feest- dagen koffie en thee had verstrekt en de da mes, die de fa. vertegenwoordigden; van het muziekgezelschap Polyphonia en den heer Anderson, aan den heer J. Laan voor het >eschikbaar stellen van een terrein voor de spelen, zoomede aan de Commissies en Sub- commissies. Zoo behoort dit feest, hetwel'k in alle op- zichten zoo goed is geslaagd weer tot het verledene. HARENKARSPEL (Augustus.) G e b o r e n Tekela Agatha, d. van Mat thias Blankendaal en Christina Cornelia de Wit. Gerardus Jacobus, z. van Jacob Spaans en Catharina Zoon. Catharina Geertruida Johannes Cornelis, d. van Jan Pankras en Grietje Nanne. Gerardus Cornelis, z. van Theodorus Entes en Trijntje Veldman. Petrus Johannes, z. van Nico- laas Bleeker en Anna Cornelia Spaans. Veronika Sigberta, d. van Pieter Danenberg en Sigaberta Jong. Alida Catharina, d van Jan Stoop en Afra Geertruida Klaver. J.in, z. van Jan Kater en Femmetje Smit. Johannes, z. van Nicolaas Johannes Zutt en Maria Stoop. Gerardus, z. van Marti nus Broersen en Cornelia Veldman. Jo hannes, z. van Simon Petrus de Jong en Neeltje Pankras. Cornelis Johannes, z van Johannes Stoop en Hillegonda Cornelia Kager. Ondertrouwd: Krijn Pluister en Ariaantje Grin. G e h u w d Dirk Bruin, weduwnaar van M. G. Kramer en Elisabeth Hendrika Ver- holt. Krijn Pluister en Ariaantje Grin. Overleden: Maartje Faber, oud 82 aren, weduwe van Jan Filmer. Jacob uiper, oud 68 jaren, echtgenoot van Aal- tje Heijmans. Levenl. aangegeven kind van Gerrit Kamper en Anna Jongejan. ZUIDSCHARWOUDE (Augustus.) G eb or en Christian Fritz, zoon van Arie Schene en Suzanna Gerarda Bottger Maria, doch ter van Willem Sneekes en Elisabeth Groen. Overleden: Neeltje Kaper, 67 jaar, echtg. van Cornelis Leijen. Ondertrouwd: Nicolaas Cornelis Bes en Catharina Leek. Getrouwd: Lourens Kleverlaan en Anna Dieuwer Buur. Nicolaas Cornelis Bes en Catharina Leek. CASTRICUM. - (AugJ Ondertrouwd Tjidze Erancisucs Schelinga en Arnolda Antonia van Dinter. Getrouwd W. Zaal en C. Brakehnoff. Overleden: C. Zonneveld, 6 maan den. Barend van Ommen, 74 jaar. G e b o r e n Simon, z. van M. Koper en J. Zonneveld. Johanna Hendrika, d. van D. van Deelen en A. H. Klopman. Gerar dus, z. van J. Zonneveld en C. M. Bakker. Johanna Hillegonda Gerarda, d. van J. Nips- hagen en D. Visser. Pieter, z. van P. Os- kam en M. Lute. Cornelis Bernardus Ma ria, d. van J. Castricum en M. M. A. Kuil- man. Antonius Johannes, z. van J. P Dijkman en H. de Winter. Cornelia Joaa na Theodora, d. van H. M. Kivits en M. A. Terjieijden. URSEM. (Aug.) Geboren: Elisabeth Johanna, d. van E. Sweep en M. E. Ruijter. Cecilia There- sia, d. van L. Borst en M. de Haan. Jo hanna Catharina, d. van A. Komen en A Stuijt. Jacob Cornelis, z. van N. M Schuijtemaker en N. Kistemaker. Maria, d van M. Timmer en A. Smit. Geertruida Theresia, d. van C. Mak en M. Tromp. Jacobus, z. van G. Schaap en C. Groen KOEDIJK. - (Aug.) Geboren Gerardus, z. van Joh. van Zelm en G. Groen. Gerritje, d. van A. Dekker en A. Groen. Berto, z. van R. Koorn en E. Wiedijk. HEILOO (Augustus). Ge b o r e n Cornelia Maria, d. van An- dries Olgers en Frederika Maria Mulder. Maria Catharine, d. v. Nicolaas van Dijk en Catharina Overman. Johannes, z. v. Ni colaas Schouten en Anna Min. Emma, d v. Gerardus Liefting en Jacoba Kool. Ni colaas Theodorus, z. v. Theodorus Baltus en Maria Twisk. Willempje, d. v. Aalbertus Vorst en Grietje de Jong. Simon Maria, Z- v. Adrianus Hoetjes en Maria Vermeulen. 4 Ut Onderwater en Cornelia Petronella Kempen. Johannes Cornelis, z. v. Gerarxdus Wille- brordus van Lieshout en Johanna Jonker. Ondertrouwd: Nicolaas Strooker en Antje Relk. Cornelis Jacob de Bruijn er Grietje Blokker. Klaas van Til en Grietji -rans. Johannes Antonius Pieters er Geertruida Janssen. Pieter van der Vel- den en Elizabeth Maria Ligthart. Jan Godijn en Anna Maria Cornelia Kroon. - Cornelis Zonneveld en Maria Catharina Adrichem. Getrouwd: Cornelis Kamer en Gerarda van Os. Jan Madderom en Aal- tje Catharina Bouwes. Cornelis Jacob de Bruijn en Grietje Blokker. Nicolaas Stroo ker en Antje Relk. Klaas van Til en Grietje-Frans. Johannes Antonius Pieters en Geertruida Janssen. Ov e r 1 e d e n Grietje Zwart, wed- van Jacob van den Burg, 60 jr. Petrus Kabel, 43 jaar. Leentje Mooij, wed. van Cornelis Muijs, 68 jaar. Christina Maria Polak, wed. van Johann Christiaan Kroner, 90 j. DORUS-RIJKERS-FONDS. Verschenen is het jaarverslag over 1927 van het Helden-der-zee-fonds „Dorus Rij- cers." Sedert de oprichting van het fonds zijn 59.473 uitgekeerd en 23 oud-redders en weduwen overleden. In dit 5e verslagjaar werden ondersteuningen verleend aan 118 personen, n.l. 87 oud- redders en 31 weduwen tot een totaal bedrag van 20.621. Desteun. verleening strekt zich uit over 25 kustplaat- sen en eilanden, terwijl de uitkeeringen weke* lijks geschieden, grootendeels door bemidde- ling van den burgemeester. De uitkeeringen bedragen hoogstens 4 per week. Het aantal aanvragen bedroeg 300. Wegens gezondheidsredenen trad de heel Levy Grunewald af als bestuurslid, terwijl in zijn plaats de heer J. Stamperius werd geko- zen. NEDERLAND EN BELGI5. Een onderhoud tusschen ffijmans en Beelaerts. Een B. T. A. telegram uit Geneve meldt, dat de Belgische minister van buitenlandsche zaken Hijmans Maandagmiddag of Maan- dagavond a.s. een eerste onderhoud met jhr. Beelaerts van Blokland zal hebben inzake een hervatting der onderhandelingen met het oog op een regeling der tusschen Belgie en Nederland hangende vraagstukken. MEJ. C. S. GROOT 60 JAAR. Mej. C. S. Groot, de bekende schrijister voor vrouwenbelangen, die algemeen bekend is als Maryke, heeft Zaterdag in den Deut- schen Verein te Rotterdam haar 60sten ver- jaardag gevierd. Mevr. mr. B. BakkerNort heeft haar gehuldigd namens een huldigingscommissie, samengesteld uit leden van het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Stash burgeressen en de Nederlandsche Vereeni ging van Huisvrouwen. Er werd voorts een revue opgevoerd, waarin diverse episoden uit het leven en het werk van de bekende pionier- ster in beeld werden gebracht. Tenslotte was er een receptie, waar vel en mej. Groot hebben gelukgewenscht. Onder hen waren o.m. mr. P. J. Oud en mevr. dr. Aletta Jacobs. DOOR EEN MOTOR OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag halfzes is cte 67-jange weduwe W. Hagen, wonende Zuiderend te 's Gravenland, overreden door den motorrij- der H. Steur uit Weesp. Zij zou naar de kerk gaan en reed met een autobus terug naar een smid waar zij uitstapte en om de bus heen liep. De heer Steur, die haar plotseling te voorschijn zag komen, poogde nog haar te ontwijken maar kon, ofschoon hij zeer kalffl reed, een botsing niet voorkomen. DE ZEE BLIJFT OFFERS VRAGEN. Een 30-jarige timmerman, wonende aai had de Neptuniststraat te Scheveningen, zich bij het Groene Huisje, ver in zee waagd, hoewel hij niet kon zwemmen. Op die hoogte bevinden zich een paar be ruchte geulen, zoodat het zwemmen daar steeds gevaarlijk is; Zaterdagmiddag was dit in't bijzonder het geval, omdat het eb en de wind Oost was. Plotseling verdween d? maneen kameraad probeerde nog naar hem te duiken, doch zonder succes. Het nieuwe offer der zee laat een vrouw en twee kiflde- ren achter. DE CHRISTELIJKE AMSTERDAM- MER. Het Comite van Obligatiehouders van Q Christelijke Amsterdammer deelt mede, o in een gehouden vergadering van dit Lom op Vrijdag 7 dezer besloten is de Pr^ccTj^. tegen de commissarissen van het desti] gefailleerde dagblad „De Christelijke A® sterdammer" voort te zetten door in no°S-' beroep te gaan van het vonnis der recJt;' te Amsterdam, waarbij deze geen ter heeft kunnen vinden de commissarissen^' sprakeliJ ja K

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6