Bij Scheren Kei*k en school L. Frankenberg Alkmaar liiiehtvaart. HET FEEST VAN DE vV DOUWE EGBERTS-FABRIEKEN TE JOURE. De boottocht over de Fritsche Meren op Zaterdag 8 September vond plaats op een 7-tal stoombooten. Er waren 3 muziekkorp- sen op de diverse booten. De tocht ging naar let mooie oude stedeke Sloten, waar de bur- gemeester zeer vriendelijk ontving en duur- de van 10X tot 5 uur, waarna een afscheids- maal plaats vond, waaronder de jongste di rected, d. lieer J. H. de Jong, alien dankte, die tot het welslagen van dit feest hadden nedegewerkt. De fraaie oude Jouster toren was door bij- dragen van de ingezetenen van Joure schit- terend gei'llumineerd. Een 600-tal winkeliers uit den Haag zon- den een gelukwensch in den vorm van een album met hunne handteekeningen. De bur- oemeester van Utrecht zond een persoonlijk geschreven felicitatie. BRAND. r« Veelerveen, gemeente Bellingwo'de, is ligebrand de behuizing der familie Deber. De kippen verbrandden mede. KORTE BERICHTEN - Maandagmiddag is te De Wijk (Dr.) het leven-jarig zoontje van den heer H. Rijke- bocr, dat plotseling de straat overstak, door den passeerenden auto van den heer Steur jHoogeveen overreden. Het kind is kort iaarop overleden. - In de groote gehoorzaal der Utrecht- die uftiversiteit is gistermorgen het vijfde Internationale Psyeho-technisch Congres, cat tot 14 dezer zal duren, aangevangen. - Prins Hendrik heeft gisteren te Leiden ji opening van het nieuwe clubgebouw der meisjesstudenten bijgewoond. De prins keer- dedaama tot het einde der week naar Den Haag terug. Prinses Juliana betrok na de re- ceptie weer hare villa te Katwijk aan Zee. - Een 47-jarige Zweedsche stoker is uit iie derde verdieping van het Zeemanshuis aan de Calandstraat te Rotterdam gevallen. De man kwam op de binnenplaats op een be- tonnen vloer terecht; bij aankomst in het riekenhuis Week hij reeds te zijn overleden. - Ter gelegenheid van het congres der British Association te Glasgow heeft de uni- versiteit aldaar aan een aantal Britsche en buitenlandsche geleerden het doctoraat hono ris causa toegekend. Tot de eeredoctoren be- hoort ook de Nederlandsche natuurkundige P. Zeeman. EEN SCHITTE REND ATTEST AAN DE NEDERLANDSCHE VLIEGTUIGBOUW. Gen. Duval over de Fbkkervliegtuigen. Het Fransche dagblad ,,1'Autorite" bevat bet afschrift van een tweetal brieven, die ge neraal Duval, de president van de Compagni; Internationale de Navigation Aerienne, aan velke maatschappij het vliegtuig behoord'; uarmede minister Bokanowski het leven verloor, kort geleden aan Bokanowski gericht teeft. In de eerste van deze beide brieven, ver- tart generaal Duval onomwonden, dat zijn I otschappij, die het verkeer onderhoudt van Parijs op Polen en de Balkanstaten, zich in en zeer kritieken toestand bevindt, daar ze niet in staat is in Frankrijk het materiaal te linden, dat ze noodig heeft om met succes te tinmen werken. „Na de opeenvolgende echecs", aldus gen Duval, „met de Avimeta, Dewoitine, Bleriot andere vliegtuigen, kunnen wij niet anders doen dan maar weer onze toevlucht nemen tot het Potez 29 vliegtuig, een oud ontwerp, iat wij moeten gebruiken wegens gebrek aan beter, zoolang u ons zult blijven verbieden ge- braik te maken van Fokkervliegtuigen, waar wij reeds vijf jaren om vragen. Deze vlieg tuigen behaalden nog op de wedstrijden van Reims en Lyon een eersten prijs, zijn bij twaalf verschillende Europeesche luchtvaart maatschappij en in gebruik, alsmede op een groot aantal luchtlijnen in Amerika." „In dit verband veroorloof ik u het volgen- devoorstel te doen: De directeur van de af- deeling luchtlijnen en luchtverbindingen heeft mij kortgeleden medegedeeld, dat op de be- grooting voor 1929 aan onze maatschappij ten subsidie is toegestaan van 32 millioen francs, om ons in staat te stellen gedurende m geheel jaar op onze lijnen een dagelijksch verkeer te onderhouden." - „Wij hebben onze berekeningen gemaakt telnu, op het tijdstip, dat de eerste minister in de minister van financien zich moeite {even om door bezuinigingen het budget in tvenwicht te brengen, verklaren wij, dat wij kreid zijn het ons toegestaan bedrag van 32 dllioen francs te doen verminderen tot 24 j'lioen, indien u ons toestaat ons luchtver- «r te onderhouden met dertig vliegtuigen an het type Fokker F VI I, onmiddellijk te tallen." ,,Met de 'bezuinigingen die wij met dit ma- Waal kunnen bereiken op onze exploitatie- bsten en op de afschrijving, alsmede door de aanzienlijke vermeerdering van ons commer- ®tl rendement, zijn we er zeker van, in elk tyzicht betere resultaten te bereiken, terwij' vij tegelijkertijd in een slag in Europa onze ppsitie zullen herstellen, die thans zoo ern- mi? wordt bedreigd." Deze brief richtte generaal Duval aan mi nster Bokanowski dato 25 Juli 1928. Naar aanleiding van dit schrijven had generaal ®aval een onderhoud met den minister. Het lesultaat van die bespreking blijkt uit een wede schrijven van den president der C I. N. A. aan den minister, aan welk schrij- I® we nog het volgende ontleenen: !,lk heb lang nagedacht over het onder- tad dat ik gisteren met u had. Ik begrijp volkomen uw tegenzin om een door den staat pubsidieerde onderneming toe te staan, een luchtverkeer over geheel Europa te onderhou- met een vloot van 30 buitenlandsche vliegtuigen Wij leggen ons bij uwe weige- frag neer; evenwel kan ik niet gelooven, dat f1!. alleen uit overwegingen van eigenliefde, in een gevaarlijke verblindheid moeten ver- I w! 01 ons moe^ worden verboden een buitenlandsch vliegtuig in studie te nemen, "aarmede wij, volgens onze ernstige onder- soekmgen, betere exploitatie-resultaten kun- n® bereiken" „We zien af van het ver- Joek dat wij u 25 Juli deden, maar verzoeken u ons dan tenminste toe te staan, om bij1 van proef 10 vliegtuigen van het type Fokker F VII in exploitatie te nemen op ons traject Parijs—Praag. Wij zullen deze vlieg tuigen natuurlijlc direct uit Nederland moeten betrekken, daar het onmogelijk is een zoo'n klein aantal in Frankrijk te bouwen." Deze brief van den president der C. I. D. N. A. bleef on'beantwoord. HASSELL EN CRAMER. Schipbreuk geleden. Volgens een telegram van den landvoogd in Zuid-Groenland is op 6 dezer een motor- boot vier mijlen van de monding van de Simimtak fjords op een rif geloopen en ge zonken. Aan boord bevonden zich prof. Hobbs met zijn metgezellen, onder wie de Groenlandvliegers Hassell en Cramer, die de boot gehuurd hadden. Allen konden zich aan land redden. Twee tot de bemanning behoo- rende Groenlanders begaven zich in jollen naar Kanganiut om hulp te halen. Een hulp- expeditie met levensmiddelen en materiaal is vertrokken om de geredden af te halen en zoo mogelijk de gezonken boot te lichten. NA DE ITALIAANSCHE POOL- EXPEDITIE. Tsjoechnofski op de „Krassin". Uit Milaan wordt gemeld dat de Russische vlieger Tsjoechnofski, de redder van Zappi en Mariano, er eindelijk in geslaagd is om, langs de noord'kust van Spitsbergen vliegend, den ijsbreker „Krassin" bij1 de zee-engte Be verley te bereiken. Tsjoechnofski en de „Krassin" zullen van- daar uit hun onder voortzetten. De „Veslekarikeert terug. Het Veslekari-comihi te Oslo heeft van kapitein Wisting breicht ontvangen, dat ver- der zoeken naar de Latham 47 wegens het daarvoor ongunstig geworden seizoen en den toestand van het ijs waardeloos wordt. Het comite, dat de „Veslekari" uitrustte, heeft derhalve kapitein Wisting medegedeeld, dat de nasporingen nu maar een einde moeten nemen, nadat nog gepoogd zal zijn het wrak van het vliegtuig te ontdekken tusschen het Hoop-eiland en de Zuidkaap van Spitsber gen. DE A ME RIK A AN SCH E LUCHT- DERBY. Volgens een telegram uit Los Ange'los is de Amerikaansche vlieger Charles Rowland na een vliegtijd van 26 uur 3 minuten als eer ste in de Amerikaansche Luchtderby aange- komen. De afgelegde afstand bedraagt 3200 mijl. Tweede werd Robert Dake met een vliegtijd van 27 uur en 15 minuten. DE SOUTHERN CROSS. Uit Wellington wordt gemeld: Het vlieg tuig: Southern Cross, dat Zondagavond 5 30 te Sydney is opgestegen, passeerde Maandag- morgen 7.20 Wellington. Uit Christ Church seint men: De Southern Cross is Maandag op het vliegveld van Wig- ram veilig geland. EEN SOHENKING AAN KINGSFORD SMITH. De regeering van Nieuw Zeeland heeft be- sloten 2000.— te- schenken aan den vlieger Kingsford Smith en zijn metgezellen, die ge slaagd zijn in hun vlucht naar Australie en Nieuw Zeeland. De Bond van Evange'iisatien in en ten bate van de Ned. Herv. Kerk heeft gister en eergister te Utrecht vergaderd. DOOPSGEZINDE PREDIKANTEN. Maandagavond is de 4de vergadering van Doopsgezinde Predikanten gehouden in het Logegebouw te Deventer. De voorzitter, ds. Binnerts; opende de vergadering met een woord van gedachtenis aan den overleden predikant ds. Luikinga van IJmuiden. Daarna sprak dr. K. C. A. Gramberg, zen deling-arts, over „Het goed recht der Zen- ding en der nieuwe zendingsmethoden". Aan de discussie over deze inleiding, waarin de spreker een achttal stellingen ver- dedigde, namen verschillende predikanten deel. Gistermorgen werd de vergadering voortge- zet met een* referaat van ds. J. Yntema uit Dantumawoude over „de consekwentie eschatologie". DE FRANSCHE TAAL OP DE LAGERE SCHOOL. B. en W. van Hilversum hebben prae-ad- vies uitgebracht op een adres van den Cen- tralen Ouderraad, houdende verzoek voor de leerlingen van de vijfde, zesde en ev. zeven de klasse der o. 1. s. van gemeentewege cur sussen voor Fransch buiten de schooluren te willen oprichten. B. en W. wijzen er op, dat de Rijkswetgever zich binnen afzienbaren tijd opnieuw zal moeten uitspreken over de vraag, op welken leeftijd een aanvang ge maakt moet worden met het onderwijs in het •Fransch, en, in verband daarmee, of reeds op de lagere scholen moet worden begonnen met het onderwijs in een vreemde taal. In deze omstandigheden achten B. en W. het minder juist, een aanvang te maken met ge- meentelijke cursussen voor het onderwijs in een vreemde taal; afgezien van de wensche- lijkheid van zoodanige cursussen, waarover zij zich thans niet wenschen uit te spreken, meenen zij dat in elk geval moet worden af- gewacht of het verbod om op de lagere scho len vreemde talen te doen onderwijzen zal worden gehandhaafd. Wei zijn B. en W. be- reid medewerking te verleenen aan door de ouders te organiseeren particuliere cursus sen, b.v. door het beschikbaar stellen van schoollokalen. DE GROOTE LAND- EN TUINBOUW- TENTOONSTELLING TE MEDEMBLIK. Na het openingswoord van den voorzitter van het tentoonstellingscomite, burgemeester H. J. Avis, van Midwoud, waarvan wij in ons nummer van gisteren reeds melding maakten, werd nog het woord gevoerd door den voorzitter van de Holl. Maatsch. van Landbouw, Dr. H. J. Lovink, die opmerkte, dat hij in de openingsrede Seluisterd had, dat men voor alles een tentoonstelling heeft willen organiseeren, die zich meer aanpast aan de moderne wetenschap op landbouwge- bied. Hierover is al veel strijd geweest, doch ook de Holl. Maatsch. van Landbouw en spr. hebben steeds meer gevoeld voor een derge- lijke ingerichte meer kleine tentoonstelling. Het deed hem dan ook bizonder veel genoe- gen, dat men een dergeliike tentoonstelling HIer Keelt georganiseerd. Spr. kon er nog nie! over oordeelen, of in alle cpzichten die ten toonstelling geslaagd mocht worden ge- noemd, doch hij vertrouwde er op, dat dit het geval zou zijn. Ook spr. roemde de medewerking, door 't gemeentebestuur van Medemblik aan de ten toonstelling verleend. Intensiviseering van den landbouw is noodig om de cultuur gaan- de te houden. Met het oog op gebrek aan cultuurgronden vond spr. het buitengewoon verblijdend, dat de droogmaking van de Zui derzee ter hand is genomen. Spr. bracht aan het tentoonstellingscomite de gelukwenschen van het Hoofdbestuur over en hij hoopte, dat niet alleen uit een onder- wijsoogpunt voor land- en tuinbouw, maar ook uit een financieel oogpunt de tentoonstel ling zou slagen. Hierna werd de tentoonstelling bezichtigd De tentoonstelling. Zooals wij gisteren reeds opmerkten, le- vert de tentoonstelling het bewijs, dat men in Medemblik de kunst verstaat iets dergelijks te organiseeren. Ofschoon de tentoonstelling in verhouding tot de vroegere nationale tentoonstellingen en met het oog op den wetenschappelijken opzet een kleine tentoonstelling mag worden genoemd, is het er toch eene, die er kan zijn en waar vooral voor den land- en tuinbouw veel wetenschap valt op te doen. In verschillende groote tenten zijn de on- derscheidene rubrieken ondergebracht en dat hier wat te zien is, blijkt reeds uit de catalo- gus, die 168 pagina's omvat. Het zou ons dan ook veel te ver voeren om alles, wat de tentoonstelling biedt, te bespreken. Men neme er een kijkje! Ook Medemblik met de aardige bedrijvig- heid voor de Zuiderzeewerken en z'n versier- de straten is dit op zichzelf reeds waard. De afdeeling rundvee omvat niet minder dan 93 nummers en die van het vette vee een 25-tal nummers. Behalve het vette vee zijn alle dieren, die in de rubriek rundvee uitkomen, ingeschreven in e£n der registers van de bij den Prov. Bond van Rundveefok- vereenigingen. Wat men in de rubriek groepen, die 49 inzendingen omvat, te zien krijgt, is waar- lijk iets buitengewoons. De rubriek schapen bestaat ook uitsluitend uit gcregistreerde schapen van het Texelsche type. Deze rubriek levert het bewijs, dat men zich steeds meer houdt aan wat de we tenschap als hoogste eisch stelt. Men let bij de beoordeeling clan ook niet alleen meer op het interieur, maar ook op de lammeren en de wolproductie van de dieren. De inzending varkens omvat ongeveer 32 nummers. Thans heeft men in deze rubriek ook alleen geregistreerde varkens van het Groot-Yorkshire ras toegelaten, wat op zich zelf reeds een bewijs is, dat ook in de praktijk steeds meer doordringt, wat de organisaties van het landbouwvereenigingsleven leeren. De tentoonstelling staat trouwens geheel in het teeken van de georganiseerde land- bouwwetenschap, want ook de rubriek gei- ten, die pl.m. 98 nummers omvat, laat alleen geiten toe, die in een erkend register zijn in geschreven. In de rubriek pluimvee komen pl.m. 77 in- zenders met niet minder dan 420 nummers uit, die alle in een groote, lange tent zijn on der gebracht. Deze rubric is een tentoon stelling op zichzelf. Voor de afdeeling Bijenteelt schreven 15 inzenders in. Ook op zuivelgebied is de tentoonstelling interessant, aangezien de beide Bonden van Zuivelfabrieken in Noord-Holland geduren de de tentoonstelling kaaskeuringen houden. De rurbiek Akkerbouw is evenals die van de groenteteelt uitstekend verzorgd. In deze rubrieken komen 57 en 34 inzenders uit. De rubriek fruittee-lt telt slechts een 6-tal inzenders, d anveied MRku.Mhzy,-,- MMM inzenders, die van de bloembollencultuur een 10-tal en die van de zaadteelt 4. De rubriek Bloemisterij kenmerkt zich weer door een groottere deelname Niet min der dan 41 inzenders kampen hier om de eer. De Wolafdeeling maakt een goed figuur. Een O-tal inzenders toonen, wat zij hebben weten te bereiken. De tentoongestelde vach- ten zijn onder controle van de geexposeerde schapen geschoren, waardoor de bezoekers in de gelegenheid zijn gesteld om naast het exteri ook de waarde van de dieren als wol- producenten te leeren kennen. Het voordeel, dat het sorteeren en het gezamenlijk verkoo- pen naar kwaliteit den schapenhouders biedt komt in deze afdeeling wel sterk naar voren, doordat duidelijk in het licht wordt gesteld, wat de wolfederatie ten dien aanzien reeds heeft bereikt. Het doel, dat de afdeeling Wetenschap en Organisatie zich stelt, n.l. de beteekenis van de landbouwwetenschap voor den practi- schen land- en tuinbouw aan te toonen en te- vens aan te geven de beteekenis en groei van de organisaties in Noord-Holland, op het gebied van den land- en tuinbouw, komt in deze afdeeling wel goed uit. Niet minder dan 22 organisaties zijn in deze afdeeling vertegenwoordigd, waaronder die van den Gezondheidsdienst voor het vee en den Bod van Rundveefokvereenigingen in Noord- Holland te Alkmaar, alsmede die van het Rijksveeteeltconsulentschap te Alkmaar, van de Prov. Commissie uit de veilingen in Noord-Holland te Alkmaar, alsmede die van het Kaascontrolestation in Noord-Holland te Alkmaar een goed figuur maken. Des middags werd 't bezoek aan Medem blik gaandeweg grooter. Om 2 uur werd er in de met vlaggen en wimpels aardig ver- sierde Nieuwstraat een korte-baan-draverij gehouden, waarvoor groote belangstelling heerschte. Van de ingeschreven paarden waren er pl.m. 19, waaronder de koppaarden, opgeko- men. Ook de Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer had de noodige activiteit ontwikkeld door des avonds voor een mooie verliching van den toren zorg te dragen. De feestelijkheden werden gisteren beslo- ten met een geslaagd vuurwerk, waarvoor op dezen zeer mooien avond duizenden uit de oingeving naar Medemblik waren gekomen. Lijst van bekroningen. Hoenders, Krielen, Watervogels, Pauwen. Kalkoenen, Fasanten, Sierduiven, Postdui- ven, Konijnen, Caviers en Eieren. Barnevelders: twee le prijzen J. D. Zijl- geen pyn en nsschrjinen of stukgaan der liuid, indien men voor het inzeepen de baardopperrlakte inwrijft met Boos 30, Tube 80 ct. PUROL stra, Beers. Meehelse Koekkoeken: le pr. N. Bobeldijk, Venhuizen. Leghorns Wit: drie le pr. H. Bakker, An- dijk. Leghorns Wit, Engelsche type: le pr. J. H. Steggedra, Hoorn. Leghorns Partijs: twee le pr. G. C. Hen- stra, Enkhuizen. Leghorns Zilver Duck wing: drie le pr J. H. Steggerda, Hoorn. Leghorns zwart: le pr. H. Bakker, Andijk Wyandottes Wit: twee le pr. L. Looyen, Enkhuizen. Plymouth Rocks, gestreept: vier le pr. J. H. Kaastra, Andijk. Ancona's: twee le pr. C. Korn, Alkmaar. Sussex Hermelijn: twee le pr. H. Vorst, Enkhuizen. Padua's (Baardkuifhoenders) goud: twee le pr. P. J. Slok, Enkhuizen. Idem Chamois: le pr. H. Fijma, Enkhui zen. Australorps zwart: le pr. J. K. Doedes, Enkhuizen. Goudpellen: le pr. L. Looyen, Enkhuizen. Noord-Hollandsche Blauwe: le pr. J. K. Doedes, Enkhuizen. Java-Krielen, zwart: twee le pr. P. J. Slok, Enkhuizen. Nederl. Sabelpoot Krielen, porcelein: twee le pr. G. C. Henstra, Enkhuizen. Trio's Hoenders 1—2. Barnevelders: le pr. J. D. Zijlstra, Beers Mechelsche Koekoeken: le pr. Mej.Haak- man Reijn, Onderdijk. Leghorns Wit: le pr. H. Bakker, Andijk. Wyandotes, Wit: le pr. M. Hoek, Andijk. Idem, Zwart: le pr. S. D. Keijser, den Burg. Idem, Goud: le pr. Johs. Winnubst, Me demblik. Rhode Islands Red: le pr. J. Blauwboer, Alkmaar. Sussex Hermelijn: le pr. H. Vorst, Enk huizen. Padua's, Goud: le pr. P. J. Slok, Enk huizen. Ancona's: le pr. C. Korn, Alkmaar. Trio's Krielen. Java, Zwart: le pr. J. P. Boom, Alkmaar. Holl. Partijs: le pr. J. Bellis, Andijk. Toomen Hoenders. Leghorns, Wit: le pr. H. Bakker, Andijk. Leghorns, Zwart: le pr. R. Brandsma, Andijk. Leghorn, Buff, le pr. R. Brandsma. Ancona's: le pr. P. Zwagerman, Lutje- broek. Watervogels, Pauwen, Kalkoenen, Fai- sanlen. Indische loapeenden, wit: vier le pr. J. H. Steggerda, Hoorn. Indische Loopeenden, zwart: twee le pr. J. H. Steggerda, Hoorn. Khaki Campbells: le pr. L. Looyen, Enk huizen. Trio's Loopeenden, wit: le pr. J. H. Steg gerda, Hoorn; le pr. Fa. Kee en Wijdenes, Opperdoes. Pauwen: le pr. Th. J. v. d. Laar, Me demblik. Kalkoenen: le pr. Th. J. v. d. Laar, Me demblik. Faisanten.: le pr. Th. J. v. d. Laar. Sierduiven. Hagenaars, wit: twee le pr. J. H. Steg gerda, Hoorn. Idem, geel: le pr. J. H. Steggerda, Hoorn. Helmduiven, blauw: twee le pr. A. Kuiper, Hoorn en twee le pr. L. Looyen, Enkhuizen. Idem, geel: twee le pr. A. Kuiper, Hoorn. Saksische kropper: le pr. P. Slager, Sneek. Turbits, blauw: twee le pr. H. C. v. Gel- der, Zaandam. Idem, rood: le pr. H. C. v. Gelder, Zaan dam. Idem geel: le pr. H. C. v. Gelder, Zaan dam. Briinner Kroppers, rood: drie le pr. L. Looyen, Enkhuizen. Tunische Meeuwen, wit: vier le pr. B. H Nijssen, Hoorn. Idem, zwartbont: le pr. J. H. Steggerda, Hoorn. Idem, zwart: le pr. H. C. v. Gelder, Zaandam. Idem, blauw: le pr. B. H. Nijssen, Hoorn. Idem, kleurstaart, le pr. B. H. Nijssen, Hoorn. Idem, blauwbont: le pr. J. H. Steggerda, Hoorn. Idem, ander bont: twee le pr. J. H. Steg gerda, Hoorn. Romeinen: twee le pr. J. H. Veenstra, Drachten. Briisters: drie le pr. A. Kuiper, Hoorn. Paren 1—1. le prijzen: H. C. v. Gelder, Zaandam; J. H. Steggerda, Hoorn; twee B H. Nijsen, Hoorn; J. H. Veenstra, Drachten Postduiven. Schoonheidsklasse: viif le pr. D. Scholten, Enkhuizen; le pr. P. Feller, Hoorn; le pr E. Fijma, Enkhuizen. Onbevlogen klassen: le pr. P. Feller, Hoorn. 100 K.M. klasse: le pr. P. Feller, Hoorn. 200 K.M. klasse: twee le pr. P. Feller, Hoorn; twee le pr. D. Scholten, Enkhuizen. 500 K.M. klasse: le pr. P. Feller, Hoorn; D. Scholten, Enkhuizen. .Bordeaux klasse: le pr. P. Feller, Hoorn. 'Konijnen. Vlaamsche Reuzen, wit: drie le pr. J. D. Zijlstra, Beers; le pr. Nic. Leyen, Schagen. Vlaamsche Reuzen, hasakleur: le pr. W Barmenthloo, Bobeldijk. Fransche Hangooren: twee le pr. J. D. Zijlstra, Beers. Chinchilla's groot: le pr. H. Ottens, Hoorn Papillons, blauwbont: le pr. J. W. v. Dam, Medemblik. Hollanders: zeven le pr. P. M. Siffels, Zaandam; le pr. K. de Wit, Zaandam. Tankonijnen: vijf le pr. P. J. Boom, Alk maar. Brandneuzen: twee le pr. Mej. G. A. Schouten, Purmerend. Voedsters met jongen: le pr. W. Groot, Twisk. Nesten jomzen: le pr. L. Anneveldt. Scha gen; W Barmenthloo, Bobeldijk"; Th. v. A Gracht; K. Dikstaal, Schellinkhout; P. M. Siffels, Zaandam; G. Huisman, Zaandjik. Clivia's. Zeven le pr. K. U. Kaat, Hoorn. Bijenteelt. Drie le pr. K. Vet, Zaandam. Akkerbouw. De beste collectie late aardappelen: le pf A. P. Couwenhoven, Alkmaar. De beste inz. consumptie-aardappelen: If pr. D. Mantel Szn. te Andijk Oost. De beste inz. suikerwortelen: le pr. G Mantel Szn. te Andijk Oost. De beste pastinaken: le pr. S Tensen Cz. te Wervershoof. De beste inz. voederwortelen, roode of gele: le pr. D. Wagenaar te Medemblik. De beste inz. bruin mosterdzaad: le pr. Jb. Rooker, Opperdoes. De beste inz. karwijzaad: le pr. Zaai- zaadtelersvereeniging „Waard en Groet" te Kolhorn. De beste inz. blauwmaanzaad: le pr. Zaai- zaadtelersvereeniging „Waard en Groet" te Kolhorn. De beste groote vale erwten: le pr. Jbi Vijn, Opperdoes. De beste vale erwten (Mansholt): le pr. Jb. Pronk te Medemblik. De beste wijker vale erwten: le pr. P. Vis ser Jz. te Opperdoes. De beste groene erwten: le pr. P. Visset Jz. te Opperdoes. De beste groene erwten (Schokkers): It pr. P. Visser Jz. te Opperdoes. De beste grauwe erwten: J. Vijn te Op perdoes. De beste grauwe erwten (Kroonerwten): le pr. P. Visser Jz. te Opperdoes. De beste bruine boonen: le pr. G. Mantel te Andijk Oost. De beste witte boonen: le pr. P. Visser te Opperdoes. De beste gerst: le pr. Zaaizaadtelersver- eeniging „Waard en Groet" te Kolhorn. De beste tarwe: le pr. Waard en Groei tare; Origineele Wilhelmina tarwe. De beste haver: le pr. le nabouw swalofs Zegehaver. De schoonste en meest uitgebreidste verza- meling landbouwzaden in Nederland: le pr Zaaizaadtelersvereeniging „Waard en Groet" te Kolhorn. plaatst Uwe advertenties in alle binnen- en buitenlandsche bladen londerprijsverhooging Geheimhouding wordt gegarandeerd. Groententeelt. le pr.: De VeilingsvereenigingenDe R. K. Veilingsvereeniging „St. Joseph", te Me demblik; De Land- en Tuinbouwvereeniging „De Eendracht" te Medemblik en De Markt- vereeniging „Ons Belang" te Opperdoes. Een verzameling vroege aardappelen op naamb, door selectie onder controle geteela met omschrijving van de raseigenschappen: le pr. A. P. Couwenhoven te Alkmaar. De beste inzending bloemkool: le pr. C. Wamaar te Medemblik. De beste roode bewaarschoolle pr. P.. Bot te Medemblik. De beste Deensche bewaarkool: le pr. S. Tensen Cz. te Wervershoof.. De beste gele bewaarkool: le pr. W. Bos te Opperdoes. De beste witte kool voor inmaak: le pr. P. Gutter te Opperdoes. De beste inzending keukenbieten, gesor- teerd voor export: le pr. D. Koolhaas te Twisk. De beste inz. boerekool: le pr. A. Glim te Medemblik. De beste andijvie: le pr. C. Warnaar te Medemblik. De beste inzending enkele stamboonen, zonder draad: D. Mantel Szn. te'Andijk O. De beste inzending snijboonen, Vroege Veensche: le pr. D. Mantel Szn. te Andijk Oost. De beste inz. uien: le pr. G. Mantel Szn. te Andijk Oost. De mooiste inzending rabarber: le pr. P Bot te Medemblik. Fruitteelt. Inz. van organisaties: le pr. Veilingsver eeniging „Bangert en Omstreken". Inz. kweekers: vijf soorten tafelperen, le pr. D. Veerman, Wognum. Tien schoonste perziken van een soort: le pr. J. H. Avis te Midwoud. Bloemencultuur. Een inz. van 20 en meer soorten leverbare tulpenbollen op naam: le pr. Jb. Boon te Bovenkarspel. Zaadteelt. De meest waardevoUe collectie goedge- keurde zaaizaden zovoeel mogelijk aangevuld met stroo: le pr. Zaaizaadtelersvereeniging Z.' A. P. te Anna-Paulowna. Bloemisterij. Afgesneden bloemen: le pr. N. Brakeboer te Medemblik. Mooiste verz. afgesn. rozen: le pr. Firma F. Kuiper te Veendam. Binderij: le pr. Jorna te Enkhuizen. Mooiste gevulde vaas: le pr. Oebr. K. O Viser te Hoorn. Mooiste gevulde mandvaas: le pr. Geb. K. C. Viser te Hoorn. Mooiste plantmand: le pr. Geb. K. C. Visser te Hoorn. Lauwerkrans: le pr. Geb. K. C. Visser te Hoorn. Bruidsbouquet: le pr. Geb. K. C. Visser te Hoorn. Grafkrans: le pr. H. Welle te Hoorn. 1 Grafbouquet: le pr. Geb. K. C. Visser te Hoorn. Potcultuur. le pr. T. H. Hoek te Hoorn. Mooiste collectie succulenten: le pr. W. W. de Wolf te Enkhuizen. Buitenbeplanting. le pr. N. Brakeboer te Medemblik. Wol. le pr. D. Schoenmaker te Hoogkarspel. Vachten van oudere ooien, welke met hare lammeren worden tentoongesteld. le pr. J. Wagemaker te Abbekerk. Cllectien van vachten van 4 een-jarige Ooien, toebelworende aan een eigenaar. le pr. A. Dekker en Jb. Kalverboer te Oterleek. Colledien van vachten van 4 ouaer, Ooien, toebelworende aan een eigenaar. le pr K. Bregman te Noord Beemster.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7