DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. III Luidsprekeil Honderd dertigste Jaargang rftoimeineiitsprijs bij voornitbctaling per 3 maanden f? fr. per post f2.50. fiewijsn. 5 ct. Advertcntiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters noar pfoatsrulmte. Bri0Yen franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h, Hems. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Administr. No. 3, Radactie No. 83. jM.-v-wwAi* 17 SEPTEMBER "i No. 5£3© Dit flummef besfaaf uit 2 bladen. 1828 Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredadeur Tj, N. ADEMA* Bxn maamamamammmammaammmmmmmm pagelijksch overzicht. COMMISSIEVERGADERINGEN te GENeVE. Nog gem toenadering in de standpunten ten aanzien van, de wapenfajricage. Bezuinigin- gen. De opium- kwestie. Intel lect ueele samenwerkdng. Het was Zaterdag een dag van commissie cercaderingen, waarin over't algemeen veel werd gesproken, maar weinig werd besl-oten. Het be^on al met de derde commissie, die een somberen mid-dag heeft -doorgebracht met de tespreking van den arbeid der commissie ter voorbereiding van de conventie van de con sole van de wapenfabricage, die geen een- stemmig goedgekOurd ontwerp kon indienen. Het is ook Zaterdag niet gelukt, eenige toena- derin"1 tusschen de verschillende standpunten te verkrijgen. Van de zijde der groote mo- o-endhed'en is geen enkele concessie gedaan aan diegenen onder de kleine mogendheden, die, zooals Nederland en Salvador, 3 weken trei'eden, voortdurend hebben aangedrongen op een grootere openbaarheid bij de wapen fabricage. Men heeft voorts nog gesproken over de vraag of het wenschejiik zou zijn oog te streven naar een afzonderlijke confe- rentie inzake de wapenfabrcage, "oordat de groote ontwapeningsconfeientie zelf zou bij- eenkomen. Terwijl de derde commissie met min of meer succes den vrede probeerde te dienen, vlogen in de vierde commissie de directeur van het arbeidsbureau en zijn crrtici elkander in de haren. De bezuinigers, die in den Bond geen wild meer vinden, speuren nu naar prooi op aangrenzend terrein en komen zoodoende in conflict met Albert Thomas en zijn onaf- hankelijke arbeidsbureau-organen. Zoo rqst den vraag, in hoever de begrootingscommis- sie zich het recht mag toeeigenen, den arbeid van dat Bureau te besnoeien. Bepaald ver- makeiijk was het moment, toen een Brit in de vierde commissie aanmerking maakten op een post, die door den Britschc-n gedelegeerde in den Beheersraad van het Arbeidsbureau al was goedgekeurd. In de vijfde commissie heeft Dame Edith Lyttdton het voorstel van de Engelsche re- geering toegelicht over de zending eener eDquete-commissie van den Volkenbond naar bet Verre Oosten om daar den juisten toe- stand vast te stellen inzake opiumrooken en opium-smokkeien. Evenals reeds in den vol- lsenbondsraad was geschied hebben ook de gedelegeerden van Chjna, Frankrijk, Britsch- Indie, Japan, Nedeiland, Portugal en siam alle hun bereidwillighei-d te kennen gegeven de enquete-commissie op hun gebied toe te laten. De heer van Wettum herinnerde daar- bij aan de verklaring van minister Beelaerts dat deze het wenschelijk achtte, dat de com missie naar alle landen zal gaan, die opium voortbrengen. De heer van Wettum verklaar- de thans, dat de Nederlandsche regeering het echter ook zou goedvinden als de enquete- commissie ter besparing van onkosten slechts naar die landen gaan zou, waar een opium- monopolie bestaat, of waar, zooals op de Fi- lippijnen, het opium-rooken geheel is verbo- den. De gedelegeerde van China voegde aan zijn bereidverklaring toe, dat dit geschiedt on der de voorwaarde, dat de enquete ook wordt uitgestrekt over die landen, waar morphine, cocaine en andere verdoovende middelen ver- vaardigd worden, -dus voornamelijk in Duitschland, Engeland, Frankrijk, Japan, Nederland, Zwitserland en de Vereenigde Staten van Amerika. Ten slotte heeft de zesde commissie haar goedkeuring uitgesproken over de werkwijze van de commissie van intellectueeie samen werking en van het voor dit doe! te Parijs be- staande vo'kenbcndsinstituut. Men besloot aan te dringen op een verhooging van het budget der commissie, teneinde in staat te zijn een tijdschrift te doen verschijnen voor inlichting van de jeugd over doel en streven van den Volkenbond. Biiii©siland Briand optimistisch. De Fransche minister van buitemandsche zaken Briand is Zondagmorgen weer naar Geneve vertrokken. In een interview met de „Excelsior" oyer de onderhandelingen inzake de ontruiming van het Rijnland verklaarde Briand, dat men de beteekenis van zijn rede sterk heeft over- dreven. Zijn rede was noodzakelijk om alle zaken recht te zetten. Hij kan zich moeihjk de groote opwinding over zijn rede in Duitschland en in zekere Fransche kranten verklaren. Men heeft gezegd, dat de heer von Schubert hem opgezocht heeft om hem mede te deelen, dat het nutteloos zou zijn de onderhandelingen voort te zetten. Het tegen- deel is waar. De heer von Schubert heeft hem verzocht de onderhandelingen voort te zetten en verklaard, dat de Duitsche regee ring bereid is de kwestie obj-ectief te onder- zoeken Op de vraag van den medewerker van bet blad of de Duitsche rijkskanselier voor de conferentie met de vertegenwoordigers der andere mogendheden voorstellen gedaan heeft, antwoordde Briand: ..Wanneer ik ,,ja" zou zeggen, zoudt u mi] vragen welke voorstellen. De onderhan delingen zijn geheim en zijn soms'hartelijker dan men zich voorstelt. Zij zullen Zondag worden hervat. Ik heb de vaste overtuiging, dat zij m gunstigen zin voor den vrede voortgang zullen hebben. Er is geen enkele reden'voor om niet aan beide kanten te trach- ten tot overeenstemming te komen". Briand verklaarde tenslotte, dat het niet noodig zal zijn. dat hij nog langer dan vijf of zes dagen te Geneve blijft. DUITSCHLAND. DE MOORD IN DEN TREIN. zaak is in handen van de justitie gegeven. De verdachte ambtenaren zijn geschorst. De aannemer heeft reeds toegegeven in 1927 door zijn bedrog 27.000 M. extra te hebben ontvangen. VOLKENBOND. DE ONDERHANDELINGEN OVER DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. Overeenkomst bereikt De Duitsche, Engelsche en Fransche gede- iegeerden hebben gistermiddag als resultaat van de Zondag gehouden laatste conferentie van de vertegenwoordigers der zes mogend- itden een aansluitend communique uitgege- ven in welk communique wordt medegedeeld, dat als resultaat van de besprekingen tus schen de vertegenwoordigers van Duitsch land, Belgie, Frankrijk, Groot-Brittannie, Italie en Japan overeenstemming is tot stand gekomen op de volgende punten: 1- Over de opening van officieele onder- bandelingen over de door den Duitscben Rijkskanselier ingedienden eisch tot vroegere ontruiming van het Rijnland; 2- Over de noodzakelijkheid van de defmi iieve regeling van het schadevergoedings- vraagstuk en een tot dit dbel instellen van een commissie van financieeie -deskundigen der zes mogendheden. De dader op het spoor? De dader van den moord in den sneltrein Hamburg—Bremen op den directeur van een margarinefabriek, Franz Nordmann, schijnt ontdekt te zijn. Volgens de politie is de moordenaar de 29 jaar oude recidivist en vroegere kunstschilder Emil Hopp, die sinds eenige weken bij zijn familie te Barburg ver toeft. Hopp is gevlucht. De justitie-autoriteiten hebben uitgebreide maatregelen genomen voor zijn aanhouding. Nadat uit het onderzoak van het lijk van den heer Nordmann afdoende gebleken was, dat hier een zware misdaad was begaan, is een reeks getuigen gehoord. Op grond van hun verklaringen gelukte het een vrij nauw- keurige beschrijving van den moordenaar samen te stellen. Deze beschrijving, vooral wat betreft de kleeding, was toepasselijk op Emil Hopp uit Lindau. Deze Hopp is een oude bekende van de polite, Hij is herhaal- delijk gestraft wegens diefstal, bedrog, op- iichting. Herhaaidelijk bestal hij zijn ver- wanten, en telkens ging hij „weekenden", van welke reisjes hij steeds met rijken buit terug keerde, bestaande uit horloges, ringen enz. Verleden week Vrijdag trok hij er weer op uit, zonder bijna een cent in zijn zak Dinsdag keerde hij terug en bleek toen ge jaagd en schuw. Zijn gastvrouw verweet hem, haar v-ijf M. ontstolen te hebben, waarop Hopp haar zeide, het dubbele dier som te zullen teruggeven. Hij haalde daarop een vreemden sigarenkoker uit zijn zak en haalde daaruit het geld, hetwelk de vrouw echter weigerde aan te nemen, daar zij niet wist waar het vandaan kwam. FIopp verwisselde daarop zijn met bloed bevlekte kleeren, stopte ze in een met de letters M. St. gemerkten handkoffer en ver- dween uit het huis om niet terug te keeren De politie te Hamburg vermoedt, dat Hopp zich aldaar bevindt en zal pogen mei een valschen pas, dien hij bezit op den naam van William Miller, naar het buiten- land te trekken. De man spreekt Engelsch, Nederlandsch en Russisch. De belangrijkste aanwijzingen om hem op het spoor te komen, heeft een reiziger ge geven, die. met den thans verdachte gezeten heeft in het compartiment naast dat van den heer Nordmann. Zijn medereiziger is twee- maal naar het compartiment van dezen ge gaan. Tot de oplichterijen van Hopp behoorde ook de true schilderijen van hekende mees- ters te copieeren en deze copieen dan als origineelen aan den man te brengen. Daar toe placht hij veel in eersie en tweede klass coupe's te re'izen, waar hij dan op handige wijze kennis maakte met „feinen Herren" zooals hij aan zijn familieleden placht te vertellen. Dergelijke oplichterijen heeft Hopp cok in Hamburg en Keulen bedreven. De kwestie is dus nu, of men de hand op dezen Hopp kan leggen, en vervolgens of hi] werkelijk de schuldige blij-kt te zijn. De mo gelijkheid bestaat natuurlijk altijd nog, dat men op grond van de aanwijzingen mis ge tast heeft. GRAAF WESTARP OVER DE ONDER HANDELINGEN TE GENeVE. Men had tegen Briand's rede moeten protesteeren. Hij waar- schuwt verder Duitschland voo>- afspraken inzake het herstel bui ten Amerika om. Men meldt uit Berlijn: Graaf Westarp, de leider van de Duitsch- nationale partij, heeft in een persgesprek zijn meening gezegd over de onaerhandelin- jen te Geneve. Hij zeide o.a., dat de rijks- xanselier zijn plicht heeft gedaan met te Geneve op ontwapening en ook helaas in het openbaar, maar ten minste toch tijdens de besprekingen op ontruiming aan te dringen. De eischen zijn kortaf van de hand gewezen. Na de rede van Briand is van Duitsche zijde niets gescbied. Moet het aan- vaarden van een eeuwige militaire control.1 de prijs zijn, waarmee de ontruiming van de derde zone zal worden betaald? De ontrui ming van de tweede zone behoeft niet meer gekocht te worden. Er bestaat weder gevaar, dat Duitschland toegeeft onder de grove be- bandeling, oie het ondergaat .Indien tegelij- kertijd over ontruiming en herstel zal wor den gesproken, erkent Duitschland daarmee de theorie, dat het Rijnland een pand voor het herstel zou zijn. De Duitsch-nationalen waarschuwen de regeering uitdrukkelijk voor eenzijdige continentale onderhandelingen over het herstel. Amerika heeft de Dawes overeenkomst zijn naam gegeven, het heeft. den agent-generaal voor het herstel benoemd, het is schuldeischer en geldschieter. Een op lossing kan dus alleen met Amerika, niet buiten of misschien zelfs tegen Amerika in worden gevonden. FRANKRIJK. AANVAL OP KUDDEN. Schapen vermoord. In het wilde -gebied der Monts d'Arree in Bretagne waarop de rotsen berggeiten in groote getale wonen en de bewon-ers bun schapen laten weid-en, hebben wolven of wilde honden groote slachting onder de schapen gehouden! In denjtijd van drie we ken zijn niet minder dan 55 schapen met af- gebeten strottenhoofden dood gevonden. In plaats van door kleine jongens worden de kudden thans b-ewaakt door volwassen schaaph-erders, gewapend met een g-eweer, gereed om bij elken aanval te schieten. De dieren worden niet opgegeten door hun aanvallers; deze zuigen't bloed .er uit. Daar de slachting niet vermindert, heeft de gen darmerie opdcacht -gekregen om de scbaap- herders bij de jacht op de wilde dieren te helpen. De „Lieutenants de Loupeterie", wol- venjagers van bero-ep, zullen ook hun dien- sten aa-nbieden teneinde d-e volkomen uit- moording der kudden te voorkomen. ENGELAND. MEISJES IN FABRIEKEN. „Alleen belangstelling voor jongens". In een zomercursus te Oxford van de Na tional Union of Societies for Equal Citizen ship zijn sombere woorden gesproken over het meisje in de Industrie. Vooral de fa- brieksmeisjes hebben een moeilijk leven, want zij komen in de fabriek tusschen de 14 en 23 jaar, dus juist in den ontwikkelingsleeftijd. Wanneer men de meisjes uit de fabriek ziet komen, aanschouwt men jeugdige figuurtjes, goed gekleed in goedkoope kleeren, teveel gepoeierd en bijgewerkt echter. Den geheelen dag zijn ze in lichte ,geenszins ongezonde lo- kalen met monotonen, doch geen onaangena- men arbeid bezig geweest, welke geen hersen- inspanning, geen initiatief of geschooldheid vereiscH, en welke aan haar is opgedragen omdat geen man hem zou willen doen. Het eenige gevolg evenwel is dat het meisje gees telijk wordt gedood. Aan het einde van den dag keert zij terug naar de groote belang stelling haars levens: kleeren en jongens. Met jongens worden geen mannen bedoeld, maar opgeschoten knapen, die rond slenteren, nooit ergens te vinden zijn, wanneer men ze noodig heeft en meer om motorfietsen dan meisjes geven. De jongens leiden een veel af- wisselender leven dan de meisjes en hebben dus meer voedsel voor hun brein. Wanneer dan ook een jongen er de voorkeur aan geeft naar een voetbalmatch te gaan boven het uit gaan met een meisje, is bet meisje gebroken van verdriet. De werkgevers zeggen dat ze geen staat kunnen maken op de meisjes, omdat het tel kens gebeurt dat als een jongen naar een andere fabriek gaat, het meisje mee trekt, De recbter zeide dat de uitspraak volko men gerechtvaardigd werd door de getuigen- verklaringen. De beide mannen hadden hun uniform onteerd. Het misdrijf was het era- stigste dat een politiebeambte kon plegen. Gij hebt, aldus de rechter, de macht die u is verleend voor het opebnaar welzijn, gebruiU om dit ongelukkige meisje aan te vallen, die meende dat zij in uw macht was, wat on- getwijfeld het geval was. Het doet mij leed voor u, omdat gij beiden jonge mannen zij+ en totdusver goed aangeschreven stond. De eenige oplossing wordt gezien in het dei DE ST AD FRANKFORT OPGELICHT. Naar het W. B. meldt, is volgens de „Lo kal Anz." het bestuur van de stad Frankfort door een anoniem schrijven gewaarschuwd en is bet dientengevolge een groote oplichterij op het spoor gekomen. Een aannemersfirma van ondergrondsche bouwwerken had dc stad kiezel, zand en steenen geleverd. Aan deze firma nu schijnen veel grootere bedra- gen uitbetaald te zijn als waarop zij recht had. Bij het bedrog moeten ook gemeente- -ambtenaren en employes betrokken zijn. Dc beter betalen aer meisjes, maar vooral in het i interessanter maken van het werk opdat het meisje er meer belangstelling voor krijgt. DE ZAAK HELENE ADeLE. De beide agenten tot 18 maanden veroordeeld. De rechtbank van Old Bailey heeft de beide agenten, die terecht stonden wegens het indienen van een valsche aanklacht tegen de 21-jarige vrouw Helene Adele, elk tot achttien maanden gevangenisstraf veroor deeld, nadat de jury het schuldig over hen had uitgesproken. Een der agenten yiel op den veer naar de eel in zwijnj STEVE DONOGHUE FAILLIET, In Engelsche sportkringen is opzien ge- wekt door het bericht dat de beroemde Steve Donoghue failliet is verklaard. Hoewel hij nog altijd een even uitstekend ruiter is, heeft hij dit jaar erg gewanboft. De man die in 1914 tot 1923 steeds aan het hoofd van de overwinnende jockeys stond, heeft dit naar niet minder dan 108 paarden achtereen bereden, die geen prijs konden winnen. ITALIe. HET ONGELUK OP DE AUTO- RENBAAN. De Italiaansche regeering heeft een som van 100,000 lire beschikbaar gesteld voor d-e nabestaanden van de menschen, die bij h-et ongeluk cp de auto-renbaan te Monza om het lev-en zijn gekomen. Volgens L'Auto is het mogelijk, dat het ongeluk bii de wedstrijden om den Grooten Prijs van Europa nog verdere gevolgen zal hebben. Volgens dat blad hebben ooggetui- gen verzekerd; dat Materassi trachtte aan de eenigszins slingerende beweging van de voor hem rijdende auto te ontkomen en dat hij daarbij verongelukt is. Het slingersn is een onsportief en bovendien uiterst gevaar- lijk mid del om een t-egenstand-er te beletten te passeeren. Men stelt thans een nader onder- zoek in. AMERIKA. DE ORKAAN IN WEST-INDIe. Cuba buiten gevaarDe schade op Porto Rico. Het Cuibaansche meteorologisch instituut meldde, dat de tropische orkaan, die de West- Indische eilanden heeft geteisterd, des mid- dags zijn koers van W.N.W. naar N N.W. veranderde. Men neemt dientengevolge aan, dat Cuba thans buiten de gevaarzone ligt. Naar El Mundo uit San Juan meldt, zijn de gebouwen der universiteit van Porto Rico zwaar beschadigd. De schade wordt op 300.000 dollar geschat. Het plaatsje San Turco bij San Juan is met den grond gelijk gemaakt. De pieren bij San Juan zijn door den storm en een vloedgolf vernield. De Bahama-eilanden en Florida bedreigd. Het dept. van marine heeft aan eenige oor- logsschepen order gegeven zich voor de hulp- verleening in het West-Indische orkaange- bied gereed te houden. Het meteorologisch instituut te Havana meldde, dat de orkaan in W.N.W. richting verder ging met een snelheid van 160 K M per uur. Hij zou vermoedelijk Zaterdagmor- gen de oostelijke Bahama-eilanden en in den nacht op Zondag de kust van Florida berei- ken. DE TORNADO IN NEBRASKA. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn bij de tornado in het N.O. van Nebraska 13 personen om bet leven gekomen, terwijl de toestand van vele gewonden levensgevaar- lijk is. Op een farm werd een klein kind door den storm opgenomen en 800 M. ver meege- sleurd. Ook een stad in Illinois geteisterd. Het Z.O. gedeelte der stad Rochford is door de tornado geteisterd. Voor zoover be- kend zijn twee personen gedood. Het omliggende land is overstroomd, het spoorwegverkeer onderbroken. Fabriek Irigestort. In Rockford is een stoelenfabriek ingestort, waardoor ongeveer honderd arbeiders werden bedolven. De geheele bevolking werkt met alle mocht om de gewonden weg te voeren In andere deelen der stad zijn zes personen gedood. Volgens medededing der politie zijn er reeds dertig lijken gevonden nadat slechts een deel der puinhoopen was doorzocht. Drie en veertig dooden, een schade van meer dan twee millioen dollar. Vol cens berichten zijn in de staten Nebras ka, Illinois, Zuid-Dakota en Wisconsin 43 menschen gedood en een groot aantal ge- wond. De schade wordt op meer dan twee millioen dollar geraamd. Het hevigst was de tornado in Illinois, waar het aantal dooden 32 bedroeg. Nog tal van slachtoffers onder het pidn. Omtrent de emstige gevolgen van den tor nado meldt het W. B. nog uit Rockford (Illi nois) dat het aantal dooden op ten minste 75 personen, dat der gewonden op het dubbele wordt geschat. Men vreest, dat nog een groot aantal slachtoffers onder de puinhoo pen der fabrieken en andere groote gebou wen bedolven ligt. De tornado bereikte de stad 's middags buitengewoon plotseling. De snel duister wor Lijldigt zyn roohapparaat i natuurlijh met lof ouerz'n U-TQBOn praat. ORUBO'5 Tababsfabrieh uuant..„ J.GRUNO'S ECMTE FRIE5CHE BAAI^TABAK as cuaarlyk maryef/eh! 10 -12-15'en \Qa per'/iora, dende hemel was de eenige waarscfauwing.j Op de met ontzettend geweld voorbijtrekken-. den wervelstorm volgde een wolkbreuk, die da algemeene chaos nog verhoogde. 's Avonds laat waren honderden menschen j- -1 i-tr g uit de puinhoopen te be»J ingestorte meubelfabriek!' werden alleen reeds honderd personen gevon- den. Volgens verklaringen van ooggetuigen werd het fabrieksgebouw letterlijk in stukken ge-. scheurd. Eerst werd het dak losgerukt, daar-' na stortte de muur in, de zich in de fabriek; bevindende personen begravend. DE ORKAAN BOVEN PORTORICO. i San Juan zonder drinkwater. -* Groote schade aan de plantages. Gemeld wordt, dat San Juan op Portorico, een stad met 100.000 inwoners, geheel van drinkwater is verstoken tengevolge van den orkaan. De straten liggen vol overblijfselen,i muren zijn ingestort. Er is dringend genees- kundige hulp, voedsel en onderdak noodig. De koffie-, kokosnoot- en bananenplantages hebben groote schade geleden. Binnenland DIEFSTAL VAN 20.000. - De daders gearresfeerd. Een effectenfirma in de Raadhuisstraat te, Amsterdam deed 17 Augustus aangifte bij de politie, dat van haar kantoor een bedrag van, bijna 20.000 was verdwenen. Dit bedrag was gereed gemaakt om door een looper te worden weggebracht en reeds aan dezen, aangewezen. De man verwijderde zich enkele- oogenblikken en toen hij terug kwam om het geld bij zich te steken, was het verdwenen., Het geval was raadselachtig, maar toch niet; zoo of de politie had spoeaig een draad ge-" vonden. Het was haar reeds opgevallen, dat om dezen bijna 60-jarigen looper steeds een, tweetal jongelieden dwaalden. De politie: meende aanvankelijk, dat het de bedoeling was, den man, als zij er den kans tot kregen,' te berooven. Uit het onderzoek bleek, dat deze jongelui waren de zoon van den looper en een zekeren Zwart, die niet al te gunstigi bekend staat. Toen nu aangifte werd ge daan van den diefstal op het effectenkantoor, waar deze looper. een zekere J., in betrek-j king was, rees het vermoeden, dat dit drietat wel iets meer van de verdwenen 20.000 zou weten. De rechercheurs van het bureau Warmoesstraat gingen de gangen van Zwart na. Het bleek, dat hij over veel geld geschik- te, want hij vertoefde veel in de nachthuizen en was daar erg royaal. Plotseling was hij uit Amsterdam verdwenen. De politie ver- moedde, dat hij naar Limburg was vertrok ken. Een bevel tot inhechtinsneming werd uitgevaardigd en Vrijdagavond werd hij te Bunde door Amsterdamsche rechercheurs gearersteerd en naar de hoofdstad overge- bracht. Hij bekende het geld te hebben g& stolen, daartie in de gelegenheid gesteld door den looper. De zoon van dezen laat- sten is bij den diefstal niet rechtstreeks be trokken geweest, want op den dag dat deze werd gepleegd vertoefde hij te Xntwerpen. Bij Zwart werd nog een bedrag van 800 gevonden. Van het geld had hij weer aan twee vrouwen gegeven. Huiszoekrng bij den kantoorlooper bracht nog een paar honderd gulden te voorschijn. De zoon, die, evenals de vader, werd gearresteerd, bekende van de zaak af teweten. Hij deelde mede, dat 6000 door zijn verloofd-e bij Zwart waren ge- haald en aan vader waren afgedragen. De vader zeide slechts tweeduizend te heb ben ontvangen en dus zou dit meisje de ove- rige 4000 hebben achtergehouden. Zij blijft dit ontkennen. De politie vond het ech ter nopdig ook haar in arrest te houden, zod- dat thans voor dezen diefstal 4 personen in hechtenis zijn. Ook waren aanvankelijk gear resteerd de 2 vrouwen, die veel geld van Zwart hadden gekregen, maar, zooals bleek, van de zaak zelf niets wisten. BELANGRIJKE DIEFSTAL1. Gistermorgen ontdekte wissellooper Lan- i jouw, wonende in de Weeshuisstraat te Coe-' vorden, dat een raam van de voorkamer was opengeschoven. Bij onderzoek bleek, dat in- i brekers aan het werk waren geweest. Een be drag van 3500 gulden wordt vermist De I politie stelt een onderzoek in. RMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1