Radiografisch WseibeticW, Sport ZeeiSjdliragero De Firma DE LANGE DE MORAAZ DRANKtPET BURGEME ESTER en WETHOUDERS Van ALKMAAR farengen ter algeraeene ken- nis, dat bij hun College is ingekomen een verzoek van G. H. MEIJROOS, alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholvrije dran- ken voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel SCHOUTENSTRAAT 7. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof bij hun College in- dienen. Alkmaar, 17 September 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. NOG MEER TOLKWESTIES. Tolbetaling te Weesp geweigerd. Gistermiddag is door een automobilist, die van de richting 's-Graveland kwam, aan den jjplgaarder op de Lange Vechtbrug gewei- Serd het verschuldigde tolgeld te voldoen. >e tolgaarder trok daarop de brug omhoog, ten einde den automobilist te verhinderen, door te rijden. Inmiddels was de vlak voor de tolbrug wonende loco-burgemeester, wethou- der dr. Knaap, gewaarschuwd, die den wei- gerachtigen automobilist sommeerde tot be- taling, en indien hij daaraan niet wenschte te voldoen, tot het zich verwijderen met zijn auto in de richting van waar hij gekomen was, daar hij anderen, in den weg stond. De automobilist, die blijkens zijn rijbewijs, S. heette en opgaf vliegenier te zijn, weigerde in eerste instantie, zich met zijn wagen van de plaats te verwijderen waar hij stond, zeggen- de: „Ik sta hier goed" De loco-burgemeester gaf daarop een ge- meente-veldwachter orders, om handelend op te treden, en toen de automobilist zag, dat bet ernst werd, verwijderde hij zich met zijn auto, onder een hoeratje van het in grooten getale toegestroomde publiek. Even later verzocht de anti-tolgeld-vliege nier S. aan dr. Knaap, proces-verbaal te doen opmaken tegen den tolgaarder B., die naar opgegeven werd, op de treeplank van [den auto gesprongen was en het stuurrad zou hebben vastgegrepen, toen het tolgeld niet voldaan werd. De loco-burgemeeste-: zegde toe, dat deze zaak nader onderzocht zou worden. Tegen den automobilist werd echter pro- cesverbaal opgemaakt, wegens het zich niet op eerste aanmaning verwijderen met zijn auto, toen daartoe van bevoegde zijde last was gegeven. In Overschie nog rust. 1 Bij geruchte was uitgelekt, dat „snoode plannen" waren gesmeed om een aanval te ,wagen op den tol van Overschie. De aanval, die gister zou plaats hebben, is niet doorge- gaau, omdat de automobilisten willen af- wachten welke houding het gemeentebestuur van Rotterdam aanneemt als de tolvrije weg naar Delfshaven gereed is. Zooals men weet zal de aannemer dezen weg Zaterdag a.s. opleveren. HET OVERHEIDSBEDRIJF. Wij ontvingen als uitgave van den Ned. Bond van personeel in overheidsdienst „Het Overheidsbedrijf" de rede, die uitgesproken is door W. Drees wethouder van de ge- meente 's-Gravenhage op het congres van den Nederlandschen Bond van personeel in overheidsdienst, dat dat jaar in Rotterdam is gehouden. SALOMON LIEBERMANN GAREESTEERD. Uit Helsingfors (Finland) wordt gemeld, dat de bekendfi oplichter Salomon Lieber- mann, wiens opsporing door de Hollandsche jus tide is verzocht, Zaterdag aldaar is ge- arresteerd. (Zooals men weet, was zijn aanhouding gevraagd in verband met zijn optreden in de zaak van de Veendammer Hypotheekbank. Elij werd beschouwd als de eigenlijke hoofd- schuldige in den millioenenzwendel, maar was juist op tijd den dans ontsprongen). SCHENKING AAN SANATORIA. Een Amsterdammer, die ombekend wenscht te blijven, heeft aan het sanatorium „Hoog- Laren" en het kinder-sanatorium Hoog-Bla- ricum tot wederopzeggens toe een jaarlijksch bedrag toegezegd, waarvoor in ieder der sa natoria een patient geheel kosteloos kan wor den verpleegd. DE STAKING IN HET LOODGIETERS- BEDRIJF. Zaterdag had in Den Haag een langduri- ge conferentie plaats van de patroons- en werkliedenorganisaties in het loodgietersbe- drijf onder leiding van de twee bemiddelaars, de heeren J. Douwes Jr. en J. W. Jurrema. In deze vergadering werd tusschen de be- sturen van genoemde organisaties overeen- stemming bereikt omtrent een voorstel tot oplossing van het conflict, welk voorstel aan de verschillende ledenvergadering met spoed zal worden voorgelegd. GASCORRUPTIE. In Oud-Beijerland. •Ook in Oud-Beijerland heeft de directeur van het gemeentelijk gasbedrij 1 zich aan cor- ruptieve handelingen schuldig gemaakt. Dezer dagen werd deze zaak in een gestolen zitting in den gemeenteraad behandeld. Het resultaat der besprekingen was, dat besloten werd, om het aanbod van den directeur tot terugstorting van he door hem ontvangen be drag aan steekpenningen ad 2381.75 in de kas van het gasbedrijf terug te storten, te aanvaarden. Liiciitvaarf. DE EERSTE POSTVLUCHT NAAR INDIe. Gister te Bagdad geland. Heden naar Bender Abbas. De bijzondere correspondent aan boord van het Postvliegtuig H. N. A. F. A. seinde uit Aleppo aan Aneta-Vaz Dias: Wij zijn na goede reis hier vlot geland. De afstand van Sofia is afgelegd in negen uur. Het weer was mooi en de belangstelling op het vliegveld groot. Morgen, Zondag, gaan ,wij naar Bagdad. De correspondent seinde uit Bagdad d.d. 16 September: Wij zijn hier na een goede reis aangeko- men, en hadden een vlotte landing. Er was belangstelling bij onze aankomst. De af stand van Aleppo werd in 4% uur afgelegd Morgen vertrekken wij naar Bender Abbas. NA' DE ITAL. POOL-EX rEDITfE Een enquete. Ten gevolge van het verlies van het lucht- schip ,,Italiadat tot de luchtvloot behoor- de, en de verdwijning van een deel der be- manning, is een commissie van onderzoek benoemd, gepresideerd door admiraal Cagni, om de oorzaken te zoeken en te onderzoeken, welke tot het vrlies van het luchtschip heb ben geleid, en tevens a lie feiten, welke met dit verlies verband houden, zijn gevolgen en het reddingswerk, aan een onderzoek te on- derwerpen. HET POSTVLIEGTUIG VAN DE „ISLE DE FRANCE". Noodlanding op zee. Het postvliegtuig van den trans-Atlanti- schen stoomer „Isle de France", een z.g. catapult watervliegtuig werd vermlst, zoo- dat de boot al in Le Havre binnen was en men in groote ongerustheid verkeerde. Ge- lukkig is het gevonden door een sleepboot, op de hoogte van den Bishoprock-vuurto- ren dicht bij de Scilly-eilanden. Equipage en post werden aan boord ge- nomen en het vliegtuig ging op sleeptouw mee naar de Cornous-eilanaen. In de duis- ternis van den nacht ging de machine op- nieuw verloren, maar werd, toen het licht werd, weer opgepikt. De sleepboot kwam gister in Newlyn (Cornous-eil.) aan, waar de post aan de autoriteiten werd overhandigd. Het water vliegtuig is niet beschadigd. De bemanning is ongedeerd op een na, die in behandeling is in het hospitaal. LU CHT-T AX IDIEN ST. Draadloos wordt uit New-York aan de Duitsche bladen gemeld, dat de Curtiss Flying Service, die, zooals we hebben mee- gedeeld, een lucht-taxi-onderneming opent, 150 vliegtuigen van verschillende types heeft besteld. DE „GRAF ZEPPELIN" GEREED. Dr. Eckener ontving Donderdagmorgen een aantal journalisten, die reeds te Frie- drichshaven waren aangekomen, en deelde o. m. het volgende mede: De ,,Graf Zeppelin" is morgen klaar. Ik hoop zeer, dat het mogelijk zal zijn morgen de eerste proefvlucht te maken, temeer daar het op het oogenblik buitengewoon goed weer is om proefvluchten te maken. Dit hangt af van de mogelijkheid, om het schip uit de hal te brengen, daar wij hier onder buitengewoon moeilijke omstandig- heden moeten werken. De hal is zoo klein voor het reusachtige schip, dat wij b.v. maar 65 c.M. ruimte hebben tusschen het schip en 't dak, terwijl aan weerszijden die ruimte niet veel meer is. Voorts moeten wij met groote voorzichtigheid handelen, Wij mogen slechts bij een volkomen wind- stilte h^t luchtschip uit de hal brengen. Het is ons dan ook op het oogenblik onmogelijk te bepalen, op welke dagen de proefvluch ten zullen plaats vinden. V o e t b a 1. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Gisteren is er in het geheele land gevoet- bald en hebben zich in bijna alle afdeelingen verrassingen voorgedaan. Trouwens, verras singen behooren nu eenmaal bij deze sport en zonder deze zou er in de competitie lang niet zopveel spanning heerschen. In afdeeling 1 verloor Ajax voor de tweede maal, nu van het Haagsche V. U. C. Daarmee zijn Ajax's kampioensillusies wel voor goed verdwenen. H. F. C., de „Good Old", stelde haar aan- hangers niet teleur en klopte zeer regelma- tig Stormvogels met 40. Ook U. V. V. deed geen kwaad werk, door tegen A. D. O. ge- lijk te spelen. Sparta veroverde een puntje op H. D. V. S., terwijl R. C. H. haar „race" voortzette en Hilversum met een 50 neder- laag naar huis zond. De andere „Hollandsche" afdeeling, afdeeling II bracht meer normale uitslagen. Alleen Blauw-Wit zorgde voor de verrassing door het Dordtsche D. F. C. met 21 te kloppen. Blauw-Wit heeft haar seizoen in het Olym- pisch Stadion dus wel goed ingezet. De Ne- derlandsche kampioene Feijenoord had moei- te genoeg om V. S. V. er onder te houden. Maar dan afdeeling III Wie had kunnen denken, dat Go-Ahead met 9—1 de Enschedesche boys zou klop pen! En dat het sterke Heracles het onder- spit moest delven tegen Tubantia, dat haar intrede in de le klasse met een 53 over- winning zag bekroond. Ook A. G. O. V. V. behaalde een flinke overwinning op Wage- ningen (62), terwijl Enschede met 43 van Vitesse won. Z. A. C. won met 31 van Rob. et Vel. In Afdeeling IV gaat P. S. V. op den goeden weg voort en klopte N. A. C. met niet minder dan 72. Willem II won van Eindhoven met 21 en M. V. V. van Wilhelmina met 30. Roer- mond verloor met dezelfde cijfers van Lon- ga. Zou P. S. V. kampioene willen worden van afdeeling IV?! Tenslotte Afdeeling V Hier ware de uitslagen geheel volgens de verwachtkg. Velocitas won met 42 van van Achilles, Be Quick met 43 van Alci- des en W. V. V. met 21 van Veendam. G. V. A. V. verloor met 40 van Leeuwar- den, terwijl de vierde Groninger eerste klas- ser G. V. V. een gelijk spel bevocht tegen Friesland. De tweede klasse van afdeeling I bleef ook niet van verrassingen vrij. Wie toch had kun nen denken, dat Alcmaria van H. R. C. zou verliezen? Het is gebeurd, en daarmee heeft A V. reeds 3 punten verloren. Over het ver- loop van dien strijd zal onze verslaggever hieronder zijn relaas iaten volgen. Alleen willen we nog even opmerkingen, dat de grootste schuld van de nederlaag niet ligt bij de spelers, maar bij de z.g. supporters der club. Zeker, ook de onderlinge verstand- houding der spelers was niet zooals het hoorde, maar dat de toeschouwers hatelijke opmerkingen ten beste geven, doet zeer ze ker geen goed. Zooals bijv. een der spelers gisteravond in de Langestraat werd aange- sproken door een heer, die hem totaal onbe- k'end was, en die eenige op- en aanmerkingen aan zijn adres richtte, zie, daar bereikt men totaal niets mee, of liever, men bereikt er mee, dat bij zoo'n speler het is overigens iemand, die de voile 90 minuten zwoegt en zijn best doet de animo geheel kan ver- dwijnen. Meer zullen we er op 't oogenblik maar niet van zeggen. A. F. C. verloor Weer met flinke cijfers, nu met 61 van West-Frisia. Zeeburgia de a.s. kampioene! verloor met 10 van K. F. C. Tenslotte eindigde de wedstrijd Z V. V. Heider in een overwinning van laatstgenoem- de eri moest Hollandia met 30 de meerder- heid van W. F. C. erkennen. De uitslagen luidden als volgt: EERSTE KLASSE. Afdeeling I. Den Haag: V. U. C.Ajax 42 Haarlem: H. F. C.Stormvogels 40 Schiedam: H. D. V. S.Sparta 22 Haarlem: R C. H.Hilversum 50 Utrecht: U. V. V.—A. D. O. 3—3 Afdeeling II. Rotterdam: ExcelsiorZ. F. C. 11 Hilversum: 't GooiE. D. O. 22 Amsterdam: Blauw WitD. F. C. 21 Velsen: V. S V.-Feijenoord 23 Afdeeling III. Zwolle: Z. A. C.Rob. et Vel. 3—1 Apeldoorn: A. G. O. V. V.Wageningen 6-2 Deventer: Go AheadEnsch. Boys 91 Enschede: EnschedeVitesse 43 Hengelo: TubantiaHeracles 53 Afdeeling IV. Tilburg: Willem IIEindhoven 21 Maastricht: M. V. V.Wilhelmina 30 TilburgLonga—Roermond 30 Eindhoven: P. S. V.N. A. C. 72 Afdeeling V. Groningen: Velocitasr-Achilles 42 Groningen: G.V.A.V.Leeuwarden 04 Groningen Be Quick—Alcides 43 voor de „landelijken" uit te scTirijVen in dit Noordelijke puntje van Noord-Holland. De deelneming was echter gering, hetgeen men niet anders kon verwachten, daar de rijveree- nigingen te Purmerend en Anna Paulowna nog te jeugdig zijn. Des te meer moest het gewaardeerd worden dat „West Friesland", de jonge vereeniging te St. Maartensvlot- brug, nu reeds zich op het wedstrijdterrein waagde. Tot de eigenlijke wedstrijden behoorden alleen een dressuurproef-voor-afdeelingen en een springconcours. Het slotgedeelte van den middag werden verschillende demon- straties gegeven. Begonnen werd met de dressuurproef, waarvoor programma no. 3 werd geeischt. „West-Friesland" die het eerste reed ver- toonde nog de „jeugdzwakheden", een ver- schijnsel dat we bij iedere voor't eerst op- tredende vereeniging bemerken. De puntjes moeten nog op de i's worden gezet, maar dan kan deze afdeeling nog wel eens terdege van zich doen spreken. Wat de uniformiteit van het geheel betreft maakte ze een beteren indruk dan „Heiloo". Laatstgenoemd acht- tal kwam echter reeds uit in Den Haag en tot ons genoegen konden we constateeren dat het er iets geleerd had. De paarden wer den ook op trens gereden; weer een stap in de goede richting. Het springconcours bracht 17 ruiters in den ring, waarvan die van „West-Friesland" de besten waren. Twee ruiters beloven zeer veel voor de toekomst, doch missen de noo- dige ervaring en routine nog. Uitslag. Dressuurproef voor afdeelingen: 1. L. R. Hello e. o. (13614 pt 2. L. R. West- Friesland (St. Maartensbrug) 129 pt Springconcours kl. B: 1. P. Burger (West Friesland) op Getha 15 pt.; 2. D. Graaf (id.) op Corry 15 pt.; 3. B. Boontjes (id.) op Dirk 12 pt.; 4. M. Eriks (id.) op Lena 6 pt.; 5. A. Swart (Hello) op Gonda 2 pt. Eerv. verm, mej. E. Reus (West Friesland) op Puck 1 pt. Ook vooi* particulienen is het van voordeel een REKEIilNG TE OPENEN bij een Bank. te ALKMAAR geeft hies*omtrent gaarne iniichtingen. Leeuwarden: Friesland-G. V. V. 33 Winschoten: W. V. V.—Veendam 21 AFDEELING I. Tweede klasse. Enkhuizen: West-FrisiaA. F. C. 61 Heider: H. R. C.—Alcm. Victr. 42 Wormerveer: W. F. C.Hollandia 30 Zaandam: Z. V. V.Heider 13 Koo ga. d. Zaan: K. F. C.—Zeeburgia 10 ALCMARIA VERLIEST IN DEN HELDER VAN H. R. C. MET 4—2. De tweede competitiewedstrijd is vooral voor de vele Alkmaarders, die gisteren Alcm. naar den Heider vergezelden een groote te- leurstelling geworden. Niet zoozeer nog om de nederlaag, als wel om de wijze waarop die werd geleden. Het spel- stond den geheelen wedstrijd op laag peii. Het zeer effectvolle terrein stelde vooral Alcmaria in het begin voor groote moeilijkheden. De bal nam soms het meest vreemde effect aan, waardoor de spelers gladweg misten. Nadat H. R. C. een 20 voorsprong had verkregen, begon Alcmaria iets op te leven, met als gevolg dat nog voor de rust de stand gelijk werd gemaakt. De A-lkmaarsche supporters waren toen vol moed op de tweede helft, omdat dan H. R. C. het nadeel van de zon zou hebben. Doch vooral deze tweede helft bracht een ware ontgoo- cheling. Alle verband was hopeloos zoek. Er was niet de minste combinatie te -vinden en alle spelers (Ooms en Klinkhamer af en toe uitgezondercl) deelden in de algemeene ma laise. H. R. C. wist twee verdiende doelpun- ten te maken. Toen werd het spel nog minder. Even kwam er nog hoop toen Alcmaria een strafschop kreeg te nemen. Doch toen Mul ders deze naast trapte, gaf men zich gewon- nen en bracht het einde een 4—2 overwinning aan H. R. C. Deze Heldersche club mag dan geen fijn voetbal spelen, zij bezit een cnontbeerlijk wedstrijd-enthousiasme en dat deed haar ook gisteren de twee puntjes binnenhalen. En juist de groote fout bij Alcmaria is het gebrek aan wedstrijdtemperament. Alleen een ver eeniging die dat bezitkan in de tweede klasse succes hebben. Hoe vurig zaten de H.R.C.'ers niet op den balGteegds waren zij in actie, -vingen alle uitgetrapte ballen op en waren altijd weer eerder bij den bal dan de Alc- marianen. Van „kruimelig" spel moesten zij niets hebben. Een flinke trap en -dan er achter aan. Zonder aarzelen. Juist dat doorzetten leverde voor Alcmaria met hare weifelende verdediging voortdurend gevaar op. De mid- den-linie deed niets anders dan verdedigen, en dat daardoor de voorhoede als een hope- looze linie af en toe wat moest trachten te be- ginnen met een verdwaalden bal, is licht te begrijpen. Geen moment heeft die linie iets laten zien van het spel, waartoe zij wel eens in staat bleek. Het plaatsen was treurig. Spe lers, die ondanks tegens-lag, met fanatisme blijven strijden voor de overwinning, die zijn noodig. Evenals zoovele malen staat de elftalcom- missie na twee wedstrijden voor een zeer zware taak. Wat nu? dat blijft de vra-ag. Gis teren speelde Klinkhamer voor Schuit en dat was een goede verandering. Voor doelverde- diger werd een proef genomen met Oudes, den keeper van het tweede elftal. Deze debu- teerde niet onder gelukkige omstandigheden Doch zijn werken maakte toch geen indruk, die vertrouwen kon schenken. Vooral bij het eerste en vierde doelpunt. Het elftal van H. R. C. bestond uit: Goudswaard; v. Til en Hoenderdos; Goudswaard, Diedenhoven en Luit; Steffens, Poobol, Beneker, Kapel en Prins. De invaller-scheidsrechter kon slechts ma- tig voldoen. Nu a.s. Zondag W. F. C. thuis. We zullen't beste maar hopen. CONCOURS HIPPIQUE TE MEDEMBLIK. De landelijke rifyereetiiging. De Zaterdagmid-dag was gewijd aan de landelijke ruitersport. Het is een goed voor- teeken dat het mogelijk bleek wedstrijden Paarden. COURSES OP DUINDIGT. Zaterdagmiddag hadden op Duindigt de courses plaats De gedetaill-eerde uitslagen zijn: Draverijen. Antoine-prijs: Ingeschreven negen, opge- komen twee. 1. Patrick H, eig. en ber. J. Klarenbeek, 1750 M., tijd 3 min. 4 4/5 sec. Casino-prijs: Handicapdraverij 2e en 3e k-lasse. Afstand 2000 meter. Ingeschreven 13, opgekomen 8 paarden. Uitslag: 1. Qurville Patrick D., eig. P. J. Ba-kker, ber. Tj. Witteveen, 2000 meter, tijd 3 min. 7 2/5 sec. .2 Quinte II, eig. Stal C, b-er. J. v. d. Berg, 2000 meter, tijd 3 min. 7 4/5 sec. Eldorado-prijs: Prijzetidraverij le klasse. afstand 2200 meter. Ingeschreven acht, opge komen vier paarden. Uitslag: 1. Anlezy, eig. F. Lebr-et, ber. D. v. d. M-eulen, 2200 meter, tijd 3 min. 17 3/5 sec. 2. Doritha, eig. Kruithof Sr. (Kruithof Jr.), 2240 meter, tijd 3 min. 18 4/5 sec. Parisiana-pr-ijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 2000 meter. Ingeschreven 15, opgekomen 8 paarden. Uitslag: 1. Quinte II, eig. stal C., ber. J. M. v. d. Berg, 2080 m, tijd 3 min. 16 1/5 sec.; 2. Sire Axworthy K, eig. Kruithof Sr. (Kruit hof Jr.), 2060 m., tijd 3 min. 17 1/5 sec. Recamier-prijs. Handicap le klasse. Af stand 2000 M. Op-en voor paarden, welke het eigendom zijn van leden der Nederland- sche Heerrijdersclub, te rijden door werken- -de leden dier club. Ingeschreven, opgekomen 6 paarden. Uitslag 1. Cernunnos, eig. C. F. Ockhorst, ber. G. J. Elshout, 2020 M., tijd 3 min. 10 1/5 sec.; 2. Fr-ettchen, eig. en ber. Kruit hof Sr., 2060 M., tijd 3 min. 11 1/5 sec. Rennen. Bassa-no-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1000 M. Ingeschreven 7, opgekomen 2 paarden. Uitslag: 1. Kingston Hill, eig. H. P-erny, ber. Luke, tijd 1 min. 3 sec.; 2. Pommara, eig. W. Jochems, ber. J. C. Kuiper, 2 leng- ten. Olympia-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1800 M. Ingeschreven 7, opgekomen 3 paarden. Uitslag: 1. Myrrhine, eig. mevr. A. van Wieringen, ber. A. van Wieringen, tijd 1 min. 59 4/5 sec.; 2. Hellebore, eig. W. Jochems, ber. Luke, 2 lengten. Rividavia-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 2500 M. Ingeschreven 6, opgekomen 2 paar den, n.l. Cassard en Flagnac. Uitslag: 1. Flagnac, eig. W. Jochems, ber. J. C. Kuiper, tijd 2 min 49 4/5 sec.; 2. Cas sard, eig. M. J. v. d. Velde, ber. Luke, 2 lengten. K o r f b a 1. Haarlem I-K. V. K- V. I 0-6. Men schrijft ons: K. V K. V. heeft Zondag de competitie in gezet met een eclatante 6—0 overwinning op Haarlem K. V K. V. kwam uit met het navolgende volledige twaalftal: aanval: dames v. Wie ringen en Stoorvogel, heeren C. J. van Beek en D. G. van Beek; middenvak: dames Zomer en Horst, heeren Jongbloed en Van Genne en verdediging: dames Ott en van der List en heeren Van Zonneveld en Velt- kamp. Haarlem heeft een invaller. Hoewel de uitslag een eenzijdige wedstrijd doet verwachten is het dit in het geheel niet geweest. Voor rust heeft Haarlem zelfs een meerderheid in het veld, terwijl na rust K. V meer aanvallend is. Voor rust weet K .V. de leiding te nemen door goe$ vrij werken van C. J. van Beek, waardoor deze speler een goeden kans onder de paal kiijgt en daar dankbaar van profi- teert. Delfde speler weet voor rust de leiding tot 2—0 op le voeen. De rust gaat in met een naar waarnemingen, verricht in den mor^n van 17 September &'a Medegedeeld door het Kon. N-ederl Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.0 te AWtk burg. Laagste barometerstand 742.8 te Reykja- Verwachting (geldig tot den avond van IS September) Zwakke tot matige zuid-oostelijke tot zuid-westelijken wind, toenemende bewol- king, waarschijnlijk nog weinig of geen r-> gen, aanvankelijk iets warmer. 2—0 voorsprong voor de Alkmaarders Na rust wordt het Alkmaarsche spel steeds beter en het gelukt Jongbloed met 2 goede schoten den stand tot 4—0 op te voeren. Ook de laatste opstelling weet zich door goed spelen verdienstelijk te maken doordat van Zonneveld met twee keurige schoten de eindstand op 60 brengt. Haarlem had wel enkele tegenpunten ver- diend, dbch K. V. verdiende de overwinning volkomen doordat het schieten der Alk maarders zuiverden was dan van de Haar- lemmers Zondag a.s. ontvangt K. V. een harer oude tegenstanders nl. B. E. P. uit Purmer- end. Dat belooft weer een spannende partij te worden. Tevens worden Zondag op het I<. V. K. V. terrein de seriewedstrijden om den zilveren beker, uitgeloofd door de Noordholl. Korfbalbond voor de adspiranten gespeeld. Postduiven. POSTDUIVENVEREENIGrNG „STEEDS IN SPANNING". De postduivenvereeniging „Steeds in Spanning" hield Zondag een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Mons (Belgie). Afstand 248 K.M. Duiven gelost om 10 uur met N.'-O. wind. Aankomst als volgt: 1. M. Kroese 23940 2. P. de Jong -i 47.3i 3- R- X Ran 2.52.33 4. G. C. Beguin 3.02.46 5. G. Hijmans 3.04.40 STO-OMVAARTLIJNEN. Roepat 15 Sept. v. Batavia, l.v. Londen t« Amsterdam. J. P. Coen 15 Sept. v. Amst. te Batavia. Karimata, thuisr., 15 Sept. v Marseille KON. NED. STOOMB.-MIJ. Commewijne, thuisr., 13 Sept. te Madeira. Odonis 14 Sept. v. Vigo n. Malaga. Ajax 13 Sept. v. Kopenhagen te Hamburg. Ariadne 14 Sept. v. Piraeuh n. Calamata. Bennekom 14 Sept. v. Callao n. Tambo dt Mora. Deucalion 14 Sept. v. Rott. n. Gibraltar. Ganymedes, uitr., 13 Sept. te Curasao (zal 20 Sept. vertrekken). Ilos 13 Sept. v. Carthagena te Malaga. Iris 14 Sept. v. Bordeaux n. La Pallice. Jason 13 Sept. v. Curasao n. Cristobal. Merope 14 Sept. v. Catania n. Piraeus Notos, 14 Sept. v. Postimao te Lissabon. Orestes 13 Sept. v. Curasao n. Santa Marfa. Perseus 14 Sept. v. Rott. n. Gibraltar. Stella 14 Sept. v. Constanza n. Constan- tinopel. Strabo 14 Sept. v. Gothenburg n. Amst. Telamon 13 Sept. v. Guatemala n. Kingston, Van Rensselaer, uitr., 12 Sept. te Curasao. Venezuela 14 Sept. v. Curacao n. Pto. Ca- bello. Zeus 14 Sept. v. Genua te Livorno. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe 25 Sept. v. Batavia n. Rott. Madioen, uitr., 14 Sept. v. Sabang. Tapanoeli, thuisr., 15 Sept. v. Port Said. Kertosono 14 Sept. v. Rotterdam n. Java via Hamburg. Siboebondo 15 Sept. v. Hamburg te Rotterd Tjerimai, uitr., 14 Sept. v. Marseille. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk 15 Sept. v. Rott. n. New York. Binnendijk 14 Sept. v. Rot. te New York. Grootendijk, Londen n/d. Pacifickust 14 Sept. te Curasao. Lochgoil, v. Rott. n. Vancouver, 13 Sept. v. San Francisco. Narenta, v. Rott. n. de Pacifickust 14 Sept. te Colon. Radnorshire, v. Vancouver n. Rott. 13 Sept van Tacoma. Spaarndam, Rottedam n. New-Orleans, 14 Sept. v. Vera Cruz. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk, thuisr., 12 Sept. v. Las Palmas a- Duinkerken. Billiton 15 Sept. v. Rott. n. Beira. Klipfontein, uitr., 13 Sept. te Delagoabaai. Meliskerk, uitr., 12 Sept. te Beira. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Alkaid 14 Sept. v. Rott. te Bombay. Hoogkerk 14 Sept. v. Rott. te Bombay, Schiekerk, uitr., 15 Sept. te Madras. Som-melsdirk, uitr., 15 Sept. te Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Delfland, thuisr., 14 Sept. te Duala Rijnland, uitr., 12 Sept. v. Freetown. Scheldestroom, uitr., 13 Sept. v. Monrovia HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemmo, uitr., 14 Sept. v. Genua. Zosma 15 Scot. v. Antwerpen n. Bremen. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, uitr., 13 Sept. te Buenos Ayres. Gaasterland, uitr., 14 Sept. v. Bahia. Flandria, uitr., 14 Sept. v. Bahia. Zaanland 15 Sept. v. Amst. n. B. Aires. JAVA-NEW YORK LIJN. City of Salisburg, v. Batavia n. New York. 14 Sept. v. Telok Betong Knight Companion, v. New York n. Batavia 14 Sept. te Port Said. Saleier, v. Batavia n. New York 13 Sept. te Boston. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. Alchiba, uitr. 14 Sept. te B.-Aires. Alcyone, thuisr., 14 Sept. v. Victoria. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas, v. Japan n. Rott., 14 Sept. vat Penang. Glaucus, v. Japan n. Rott. 14 Sept. te Londen Melampus 14 Sept. v. Liverpool n. Amst Mentor 15 Sept. v. Rott. n. Hamburg. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 14 Sent. v. Lipari n. Valencia

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2