WekelQbsch Overztcbt m Blnnenbnd Prikkelbaarheid, Fc«ss®r's Maagpillen hoog op van den minister. Maar hoe maakt die minister er dan voor de visschers zoo n Beizoenuitkeering van? De heer Hartman had, nu er al zoo vaak Jjij den minister gepleit was, de idee, dat het onwil van den minister was. Komt er een andere minister, dan wordt het misschien anders. C De heer Blok: En dan is voor ons de tijd gekomen, eerder niet. De stemmen over de aansluiting bij de ,R. W. Kas staakten wederom, zoodat dit ver- vorpen was. Voor stemden de heeren v. d. >ol, Snoeks, v. d. Garde, Hartman en van renennaam. 8. Bo<aw magazijn Gasfabriek. B. en W etelden voor ten behoeye hiervan een crediet te verleemen van 3000. Na eenige discussle jaldus mtet algemeene stemmen besloten. 9. Grondverkoop aan Eelting. B. en w stelden voor dien heer een stuk grond achter i-zijn woaing te verkoopen tegen 50 cent per 1M2. Grootte 215 M2. De heer v. d. Plas had de situatie daar eens opgenomen. Het stuk was betrekkelijk Vaardelnos voor de gemeente. Toch zou spi venschett er een servituut op te leggen ten ate van de buren om eens of tweemaal per ,.aar het recht te hebben er hun mest over te iiyervoerm. Bovendien ligt de grond er erg -ongelijk. Wordt die gelijk gemaakt en met afgegraven, dan komen de schuttingen der -buren een groot deel onder het zand te zitten en gaan dan verrotten. Daarom zou spr. er ide voorwaarde aan willen verbinden om in dat geval een muurtje te zetten. De heer v. Eenennaam onderstelde, dat d. en W., tot den prijs van 50 cent waren geko men, uithoofde de afgelegen ligging, zoodat het niet ;geaeht wordt, dat daar een straat Jiangs komt. Maar hoe verklaarden B. en w., ilan hun- voorstel om den grond aan den Zwarten Weg voor 30 cent te verkoopen? Die lag "wel gunstig en dan zou het nu min- 'der moeten zijn. Indien B. en W. thans ge komen waren met een dubbeltje! Nu is het niet te verdedigen, dat die grond aan Van •Pel verkocht werd voor 30 cent. Indien de Staten dat hooren, ztillen ze wel mopperen. De voorzitter: Ja, U werkt nogal met de Staten. U maakt er een soort hobby van. De heer v. Eenennaam: Een soort sport, f De voorzitter (rondziende over raad en tribune): Hobby is toch een soort sport? Spr. achate bet van voldoende gewicht om den secretaris te verzoeken in de notulen op te nemen, dat de heer v. Eenennaam ver- klaard had er een soort sport van te maken om naar Ged. Staten te gaan. Vender werd opgemetkt, dat er nu niet viel te spreken over de waarde van den grond voor v. Pel, maar over de vraag, of de grond in kwestie een waarde had van 50 cent of niet. De heer v. Eenennaam: Hoe komt dan die opgave op het bord aan den Zwarten Weg van 2 den M2? Als dat waar is, is dan de huur van dien verloren hoek aan G. Dekker a 15, dat is tegen een waarde van f 3 per M2, niet te hoog? De voorzitter: Dan moet U een anderen prijs noemen. De heer v. Eenennaam: Ik niet: I'k consta- teer alleen. De heer K. de Graaf: Indertijd zijn de prij- ®en vastgesteM. Langs den Zwarten Weg 2, den weg naar de Waterleiding f 1. Ook is er gezegd voor een arbeiderswoning 50 'cent. De heer v. Eenennaam bleef het toch on aangenaam vinden. Nico van Duin moest in dertijd f 6 geven, dat was halverwege den grond, die aan van Pel verkoeht werd voor 25 cent. En de heer Pronk betaalde 5 op een schitterend punt. Er zit geen lijn in dat werk. Daarbij keek hij nog niet eens naar 'het Westeind. Daar zweeg hij dan nog maar over. De heer v. d. Pol had nu vernomen, dat de menschen er last konden hebben. Spr. had het daar niet gezien. Misschien wilden die menschen ook een stukje koopen. Anders zou men den een helpen en den ander in den tnodder trappen. De heer Snoeks: Die menschen hebben 'n Uitgang. De voorzitter: Voor en op zij. De heer Snoeks: Dan is er ook geen be- rwaar. Ik zou den prijs willen zetten op 25 Cent, net als voor van Pel. De heer K. de Graaff legde uit, dat die uitgang nogal bezwaarlijk was. De heer Snoeks geloofde niet, dat de heer Eel li nk bezwaar zou m aken. Die was wel handelbaar. De voorzitter merkte op, dat Eeltink ster- felijk was en een opvolger zich aan een toe zegging niet behoefde te houden. De heer Blok pleitte nu ook voor een servi tuut; dat zou alle tnoeilijkheden voorkomen en dat was beter dan genezen. De heer v. Eenennaam zag dreigend ge- vaar. Het deed hem genoegen, dat de voor zitter op sterfelijkheid gewezen had. Dat jnoeten wij bij alle besluiten bedenken. Er is inog een kwestie hangende, het is beter zwart op wit. De gemeente moest er maar twee M zelf van houden, dan behoefden de menschen niet te gaan vragen. De voorzitter was tegen steegjes, de heer v. d. Plas was nog niet bevredigd, wat de [grondkeering betrof, de heer J. de Graaff -zou nu maar heelemaal niet verkoopen, de theer v. d. Garde sielde voor om tegen 25 [cent te verkoopen onder al de genoemde 'voorwaarden, de heer v. Eenennaam meen- ide, dat de heer Eeltink ook evengoed onder die voorwaarden huren kon. Tenslotte nam de voorzitter het voorstel van den heer v. d. Garde over, hetgeen de heer v. Eenennaam een nadeel voor de ge- meentekas achtte. Het voorstel werd aange- nomen; tegen de heer v. Eenennaam. 10. Bestrating Wilhelminastraat. B. en W atelden voor tot bestrating over te gaan, met uitzonderlng van een gedeelte aan het Oosteind. De heer J. de Graaff zag liever een beter bestrating in de gemeente zelf, en wees op de Zuiderstraat, de Bergstraat, de Noorder- De voorzitter was het er mee eens, dat het daar wel beter kon, maar B. en W. acht- ten hun voorstel in het belang der uitbrei- ding van de gemeente. Er zouden dan wel menschen daar bouwen. De heer v. Eenennaam: Ja, de Graaff zit ook met moeilijkheden. Maar spr. verkoos geen hap uit den weg te nemen. Men moest nu maar bij het station beginnen en bij het Vlak eindigen, terwijl men er dan den ouden Kolonieweg en de Trompstraat meteen bij moest nemen. De heer v. d. Plas maakte bezwaren. Hi] meende, dat de weg na bestrating te eeniger tijd hier en daar verzakkingen zou vertoo- nen en dan waren de kosten niet te overzien. De heer K. de Graaff was precies van een tegenovergestelae meening. Die hap uit den weg vond zijn oorzaak niet in zuinigheid, maar in verschil van meening in den boezem van B. en W. betreffende de richting. Spr. wilde aan het Oosteinde liaaks werken; de burgemeester vond dat leelijk, maar spr. zag anders veel terrein verloren gaan. Hierover werd gediscussieerd en onder- tusschen bleek, dat de weg 4 M. breed zou worden met aan weerskanten nog ongeveer 3 M. voor voetgangers. Dit werd echter nu nog niet bestraat. Er zal gas, water en elec- trisch-e geleiding been gevoerd worden. Kosten: bestrating f 13000, bedrijven 3400, (waarvoor 1000 reserve aanwezig is). Het ligt in de bedoeling bij verkoop van terreinen de opbrengst te 1-eenen voor dit doel. Met algem. stemmen werd tot algeheele be strating der genoemde wegen besloten, ter wijl alleen de heeren K. de Graaff, Hartman en Blok zich voor haaksch werk verklaarden. De heer K. de Graaff had dit verdedigd met het oog op de wegen, die hij in de toekomst zag, zooals b.v. een weg achter de R. K. pastorie om naar het Oosten. Door de bocht zouden dan twee stukken bedorven worden. Rondvraag. De heer v. d. Pol drong aan op verbetering van -de Wagenwerf in het be lang van de paarden en op verbetering van de vuilniskar. Nu woei er te v-eel af. De heer Snoeks informeerde, wanneer men met de bestrating zou beginnen. Dit zou zoo spoedig mogelijk zijn. Verder wilde spr. gaarne het totaal belastbaar inkomen der gemeente weten. Dat bleek ongeveer f 780.000, terwijl de heer S. het wenschelijk achtte, dat de huidige deurwaarder een vaste aanstelling kreeg. Een desbetreffend voorstel kon ingediend worden. De heer v. d. Garde vroeg, wat er met den oprit naar den Boulevard moest gebeuren. De voorzitter wist dat op het oogenblik ook nog niet en hield zich voor inlichting aanbe- volen. Voorts wees de heer v. d. Garde erop, dat een hadngventer, die geregeld hier zijn waar aan den man bracht. telkens leges moest betalen, hetgeen dien man zoo onge veer 26 per jaar kostte. Daartegenover betaalde de beer Zandberg b.v. niets. De voorzitter: Die bezoekt zijn klanten. De heer v. d. Garde: Die haringvisscher ook. De heer Snoeks: En er komen ook groen- tehoeren uit andere plaatsen, die betalen ook niet. De heer v. d. Plas was het wel eens met den heer v. d. Garde. De heer K. de Graaff achtte het beter, dat ze allemaal betaalden, de heer v. d. Garde kon eens met een voorstel komen. De vorige spr. informeerde iiaar het ver- volgonderwijs. Deze zaak bleek al aan het rollen te zijn. B. en W. komen de volgende vergadering met plannen. De heer v. d. Gar de zou het aanvangsuur in plaats van om 6, om 7 uur willen zien ten behoeve van dege- nen, die in Alkmaar werken. De heer Hartman wees op de wenschelijk- heid om ten behoeve van het tentenkamp te zorgen voor W. C. en waterleiding. Des- noods moesten de gebruikers er dan wat voor betalen. De voorzitter deelde mede, dat de kwestie van het tentenkamp in den loop van den win ter ter sprake zal komen en een regeling ge- troffen zal worden. Waterleiding zou echter wel te kostbaar zijn. Hierna slutting. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Happee, behaalde dezer dagen het politie- diploma met aanteekening. SCHOORL. Naar wij vernemen is door bestuur en leden van Schoorlsch Gemengd Koor beslo ten bij voldoende deelname een kinderkoor op te richten. Dit koor zal dan tevens als dirt- gent hebben den heer Corn. Jonker, die op dit gebied in Alkmaar een goeden naam heeft. Wie de groote bekring kent, welke uitgaat van een zingende groep kleine kleuters, zal met groot genoegen dit plan van ons koor ge- hoord hebben. Wij hopen dan ook van harte, dat dit pogen succes mag hebben en dat er voor het klein koor evenveel ambitie zal zijn als voor het groote. Hiertoe moesten natuurlijk cte dekluiken zoo hermetisch mogelijk gesloten worden, hetgeen mede door omwikkeling met zeildoek verkregen werd. Toch ontsnapte nu en dan hier en daar een enkel wolkje. Te half drie stond het water in het rutin reeds bijna een meter hoog. Door de getroffen maatregelen slaagden brandweer- en scheeps-personeel er inder- daad in uitbreiding van het vuur te voorko- men- u Eerst te tien minuten voor vier kon gemeld worden: „Brand meester!" Wat de oorzaak bereft, verdenkt men „een SCHEEPSBRAND. Zaterdagmiddag omstreeks half twee werd er brand ontdekt in het ruim van het achter- schip van het stoomschip „Kangean", toebe- hoorende aan de Maatschappij „Nederland': en liggende aan de Sumatrakade te Amster dam. Het bleek, dat een lading copra, welke zich in ruim 6 bevond om naar Hamburg vervoerd te worden, op de een of andere wijze vlam had gevat. De gealarmeerde brandweer was spoedig ter plaatse door een viertal motorspuiten, een ladderwagen en de Jason vertegenwoor- digd, en de Jason ontving aanstonds aan het vuur met het natte element te bestoken, het boven het onderuim gelegen tusschendek on der water te zetten. Men moest echter tot het nemen van in- grijpender maatregelen overgaan: door het openen van luikjes liet men nu het IJ-water vrijelijk in het onderruim stroomen, terwiji men van bovenaf het vuur met zwaveldamp trachtte te verstikken, waartoe de middelen aan bpord syaren. De schade beperkt zich hoofdzakelijk tot de verbrande copra, opgeslagen in ruim 6, over een lengte van pl.m. 10 en een breedte van pl.m. 8 M., terwijl ook bij de daarnaast op geslagen hoeveelheid meel wel waterschade zal te constateeren vallen. Het schip zelf werd door het vuur vrijwel niet aangetast. DE ZWARTE PLAAG TE LUTTERADE. Dezer dagen ontleenden wij aan het Hbl. eenige klachten uit het land van Lutterade, betreffende de kolenstofplaag, veroorzaakt door de met kolenstof gevoede stookinrich- ting der Staatsmijn Maurits. Van deskundige zijde ontving het blad dienaangaande een schrijven, waarin wordt aangetoond, dat hier niet van een kolenstofplaag gesproken kan worden, doch van overlast door „vlicgasch". Een „zwarte plaag" blijft het toch in leder geval. Door de zeer fijne vermaling van de stof- kolen ontstaat ook de asch in fijnverdeelden toestand en wel zoo fijn, dat hij in den rook- gasstroom zwevende blijft en met dezen laatste de schoorsteenen verlaat, om dan als een aschregen neer te vallen op de omge- ving. Het is gebleken, dat dit een a 1 g e- meen verschijnsel is bij alle ketels, die met stofkolen gestokt worden en dat daarbij pl.m. 60 tot 85 pet. van de in de brandstof aanwezige asch op deze wijze over de omge- ving wordt uitgestort. Het is hoofdzakelijk daarom, dat de vlieg- aschplaag den laatsten tijd zoo acuut is ge- worden, want het stofkoolstoken biedt vele voordeelen en neemt overal snel toe met als niet onvermijdelijk gevolg dit incon venient. Het ontstaan van deze vliegasch is niet te verhinderen. Ze is onvermijdelijk verb.nden aan de bovengenoemde stookwijze. Doch de vliegasch kon opgevangen worden, na- dat ze den ketel verlaat. Hiertoe staan de huidige techniek verschil- lende middelen ten dienste van zeer verschil- lende prijzen, doch eveneens zeer verschillend nuttig effect, onder anderen electrofil- ters.Maarhet vangen van Vliegasd levert voor het bedrijf geen financieele voor deelen op!!! De bij een goede ketelinstallatie bijna vol- komen uitgebrande asch is vrijwel waarde- loos en als men ze vangt, moet men zelfs de kosten betalen van't transport van deze asch naar plaatsen, waar terreinen moeten wor den opgehoogd of plasen gedempt etc. Dit is de reden, waarom de Staatmijn „Maurits" wel een electro-filter-installatie heeft voor de kolendrogerij en malerij, doch de vliegasch uit de ketels laat ontwijken. Onze deskundige bron, zegt het Hbld., ver- zekert dan ook, dat er wel degelijk middelen tegen vliegasch bestaan, - de electrofilter- installatie Siemens Schuckert b.v., die op- vanging van 98 pet. garandeert doch dat de directie der Staatsmijnen tegen de kosten ervan opziet. Met dit al mag men vragen of voor esn mijn, waarvan de aanleg ettelijke millioenen heeft gekost, niet ook nog een uitgaaf voor inrichting van het opvangen der vliegasch toelaatbaar is in het belang van de omwo- nenden. ONTVANGSTEN DER NED. SPOORWEGEN. De definitieve ontvangsten der Nederland- sche Spoorwegen gedurende de maand Mei 1928 bedragen in totaal 1.842.864.69 meer dan in de maand Mei van 1927. Hiervan komt voor reizigersvervoer alleen een grooter ontvangst van 1.181.948.65. Van 1 Januari tot en met de maand Mei waren de ontvan. sten 6.167.157.26 meer dan die van overeenkomstige maanden in 1927. Van 1 Januari tot ultimo Juli waren de to- tale ontvangsten 98.119.335.92, in de over eenkomstige maanden in Ti f 91.834.764-79. In het eerste halfjaar van 1928 waren de ontvangsten dus 6.58t.l71.13 meer dan in dezelfde periode van 1927. DE SCHEVENINGSCHE UITBRE- KERS. Thans ook de vierde aangehouden Zaterdagmiddag tegen 6 uur is te Den Haag de laatste van de vier uit de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen onlangs ontsnapte mbrekers, de 23-jarige F. F. v. d- Meer, aangehouden. Een rechercheur zag hem op het Zieki loopen en hield hem onmiddellijk staande. Het leek hem aanvankelijk wellicht wel wat vreemd, dat v. d. Meer daar zoo maar nog op klaarlichten dag in de residentie wandelde, doch er was voor den rechercheur, die hem zeer wel kende, geen twijfel mogelijk: 't was v. d. Meer! De politieman nam hem darop mee naar het hoofdbureau, waarbij v. d. Meer geener- lei poging aan den dag legde om zich te ver zetten en na een kort verhoor is hij vervol gens naar de Scheveningsche gevangenis te- ruggebracht, waar hij thans goed is ingeslo ten. pensi'onhoudsfer schreef toen haar adres op een briefje, dat zij hem meegaf. Dit briefje is de Duitscher echter in den loop van den avond kwijtgeraakt, waarvan het gevolg was, dat hij zijn pension niet meer terug kon vinden. Ook den volgenden dag heeft hij de geheele stad nog eens doorkruist, echter zon- der eenig resultaat. Ten einde raad heeft de vreemdeling, die thans tijdelijk een ander ondeixlak heeft ge- vonden zich tot de politie gewend in de hoop, dat wellicht de pensionhoudster met bet oog op zijn uitblijven, daarvan aangifte zou hebben gedaan. Ook daar moest hij even- wel teleurgesteld worden, zoodat hij nog moet wachten, tot de pensionhoudster of de Chauffeur, die ook het adres kent, zich bij de politie komt aanmelden. OPHEFFING VAN DE P.E.G.E.M.? Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. van Haarlem, om intrekking van bet raadsbesluit de Haarlemsche electrische cen- trale in de P.E.G.E.M. in t-e brengen en een bedrag van f 800.000 ter beschikking te stellen om de centrale uit te breiden ver- neemt de N. R. Ct., dat er plannen g-eraamd worden de P.E.G.E.M. in den bestaanden vorm op te heffen. Verwacht wordt, dat Ged. Staten van Noord Holland aan de Prov. Sta ten, die dit najaar nog bijeenkomen, voorstel- 1-en zullen doen, de P.E.G.E.M. te reorgani- seeren. Geheele opheffing van het bedrijf zal voorloopig niet geadviseerd worden. De heer F. Vos deelde gistermiddag mede, dat het voor hem nutteloos was om zonder te betalen door den tolboom te willen rij- den, daar, zooals men weet, z.g. welwillende menschen voor hem het tolgeld reeds be- taald hebben, waarmede de goede zaak naar zijne meening echter heelemaal niet gediend is. Voorts vertelde de h-eer Vos, dat de minis ter Zondag bij eventueele gebeurtenissen zeer drastische maatregelen zal nemen en glimlachte de heer Vos het is n:ij ter oore gekomen door de marechaussee en van be- vriende en welingelichte zijde uit Den Haag dat de minister zou hebben gezegd, dat, wan neer i'k mij Zondag in Mu'iden vertoon, ik zal worden opgepikt en 6 dagen in Amster dam zal worden vastgehouden. Wanneer het werkelijk waar is, dat de minister zulke dom- me dingen heeft gezegd, is het voor mij niet twijfelachtig wie aan het kortste eind trekt. Dagelijks krijg ik adhaesie-betuigingen en met gerustheid wacht ik, aldus de heer Vos. de komend-e gebeurtenissen af en ik zal steeds ter beschikking blijven van den minister, waar die mij eventueel verantwoordelijk zou willen stellen voor de gebeurtenissen van a s. Zondag. DE ZWAVELZUURPLAAG OVER HET Y. De zwavelzuurplaag, waaronder de be- woners van een deel van Amsterdam over het IJ zuchten, zal spoedig geeindigd zijn. De directeur der zwavelzuurfabriek Ketjen en Co. heeft verzekerd, dat na afwerking van de verbeteringen in het fabricagesysteem, waar- aan al gewerkt wordt, de plaag tot het verle- den zai behooren. Door omstandigheden van allerlei aard is het werk wat vertraagd, maar op 1 October wordt de fabriek voor een paar weken gesloten. In die weken worden de laat ste kostbare werkzaamheden uitge- voerd. Het beetje zwavelzuur, dat dan nog ontsnapt, zal door een speciale pijpleiding door een hoogen schoorsteen worden ge- leid. STAKING TEWERKGESTELDEN. Te Dordrecht zijn alle teweikgestelden in het Witteveen, in Drente, ten getale van tachtig, teruggekeerd. Zij hebben den arbeid bij de rijkswerkverschaffmg neergelegd, om dat een deel van hen niet tevreden is over voeding, ligging en loon. Het andere gedeel te staakt uit solidariteit. De wethouder voor sociale aangelegen heden had juist Vrijdag een bezoek ter plaat se gebracht. DOODELIJKE VAL. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is de 41-jarige sjouwerman A. Verschoor, uit Pernis, aan bo'ord van het bij de Rotterdam sche Droogdok Mij. liggende s.s. „Poelitu Roebiah" in een der ruimen van dat schip ge vallen, tengevolge waarvan hij een ernstige sdiedelbreuk kreeg. In het ziekenhuls aan den Coolsingel is hij een half uur na aankomst overleden. BLOEDVERGIFTIGING. Een bewoner van de Koornmarkt te Delft krabde dezer dagen een puistje aan den neus open. Tengevolge daarvan ontstond bloed- vergiftiging, waaraan hij gisteren is over leden. PROFITEEREN VAN DEN MOOIEN NAZOMER. Het Zeebad Scheveningen was ook gister geopend. Indien het weer het toelaat, zal het bad tot nadere aankondiging geopend blij ven. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Opnieuw bewaking gevraagd. Mevr. mr. BakkerNort, lid der Tweede Kamer, heeft in verband met het droevige geval te Heiligerlee, waarbij drie menschen- levens verloren gingen, aanleiding gevon- den den minister te vragen of hij thans den fijd gekomen acht om opnieuw bewaking in te stellen op overgangen van drukke ver* keerswegen, opdat nog niet meer slachtoffers vallen van de te ver gevoerde bezuiniging op de bewaking der spoorwegen. DE TOL TE MUIDEN. Vragen aan Ged. Staten. Het Statenlid Thomassen heeft, naar „Het Volk" meldt, de volgende schriftelijke vragen gericht tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland: Willen Gedeputeerde Staten aan Proving ale Staten meaedeelen: le. welke de rechtsgrond is, waarop het heffen van to! op de brug te Muiden steunt; 2e. of hunnerzijds, zoo noodig na daartoe gemachtigd te zijn door Prov. Staten, mid delen kunnen worden toegepast, welke eea eind zouden maken aan het voortbestaan van dien tol? DEUTSCHE AUTORITEITEN TE AMSTERDAM. De burgemeester en politiecommissarissen uit het Bezirk Diisseldorf, die een reis door ons land maken en Vrijdag te Alkmaai wa ren en daarna naar Hoorn en de Zuiderzee- werken gingen, waren Zaterdagavond t« Amsterdam, weiks gemeentebestuur hen een maaltijd aanbood in huize „Couturier". Bij het begin van den maaltijd heblvn burgemeester de Vlugt en Regierungspresi- dent Bergemann dronken ingesteld op de wederzijdsche staatshoofden. In het verdere verloop van den avond heeft burgemeester de Vlugt een tafelred* ge- houden, waarop door den beer Bergemann werd geantwoord. De gasten spraken alien vol lof over on» land. EEN ARBEIDERSHOTEL TE ZAND- VOORJ Nu de gemeenteraaa van Amsterdam zon der hoofdelijke stemming de voordracht van B. en W heeft aangenomen, waarbij de ge meente zich garant stelt voor rente en aflos- sing van een kapitaal van ten hoogste 362.000, voor de stichting te Zatidvoort, onder eerste hypothecair verband met de gemeente, zal binnen enkele weken reeds be- gonnen worden met den bouw van het ar- beidershotel te Zandvoort door de Amster- damsche vereeniging Zomers Buiten Het hotel wordt gebouwd op een duinter- rein van pl.m. 1,6 H.A. groot Behalve een restaurant in het hoofdgebouw en restaura- tiezal-en gelijkvloers en op de eerste verdie- ping, zullen er 44 edngezins-huisjes in het complex worden opgetrokken. NIEUWS UIT IND16. De geiondheidstoestand aan den Boven-Dizoel. Het Tweede Kamerlid de heer Cramer heeft den minister van kolonien eenige vra gen gesteld in verband met de berichten om- trent sterke toeneming van de malaria in het interneeringskamp aan den Boven Dizoel en vraagt ten slotte: Is de minister bereid te overwegen het hierbedoelde verbanningsoord op te heffen, wanneer blijkt, dat de hygienische en ook de andere omstandigheden, waaronder de ge- interneerden moeten leven, van dien aard zijn, dat handhaving om menschelijke over- wegingen niet langer is te verantwoorden? van ter Amsterdamsche Benrze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet. FONDSEN. 8 Sept. 10 Sept 11 Sept. 12 Sept. 13 Sept. 14 Sept. 6 obi. 1000 1922 100C '18 1000 '17 1000 16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 D 1000 '17 Bank EEN VREEMDELING KAN ZIJN PENSION NIET TERUGVINDEN. Er doet zich op het oogenblik in de resi dentie een eigenaardig geval voor. Een Duitsch-sprekend-e vreemdeling, zekere U., die Woensdag met den trein te 's Graven- hage is aangekomen, heeft dien dag daar ter stede een pension gezocht. In een taxi heeft hij verschillend-e pensions bezocht, waarvan hij de adressen uit advertenties had leeren kennen. Geen van deze beviel hem echter en hij zond den chauffeur weg. Toen hij later op een wandeling door de stad een opschrift zag „Kamers te huur" ging hij naar binnen en kwam met de pensionhoudster tot een ac- coord. Eenigen tijd later wilde de vreemdeling «en bezoek gaan brengen aan de stad. De Holl. Am. Lijn 789* 156 6415/j 82 159* 466 166 690 389* 420 419 230* 175 74* 1311 202 199'* 54** 440* 178 524* 101* 102* 128 198 lOP/u 99V, 103% 1971 4* Alom verkrijgbaar komt vaak voo'rt ftlt slechte spijsvertering. Alle spijsverterings- stoornissen moeten spoedig zwichtenvoor Foster's Maagpillen, het laxeermiddsL hij uitne mend held. d f 0.65 per flacon. y) 5 4 V, 4 4H 6 6 M 5)4 5 n Koloniale Ned. Ind N.W.S. idem idem idem O.-lnd idem idem idem idem Bank Hand. Ned. Handel Maatij. a Holl. Kunstzijde Jurgens gew. aand. Maekubee Ned. Kunstzijde Philips Gloeilamp a Philips Nieuwe a Anaconda Beth. Steel C. v. A. a Comm. Studebaker Comm. Steel a a Zweedscbe Lucifers a - Cult. Mij. Vorstenl. a a Handelsver. A'dam a Javasche Cult. a Dordtsche Petr. gew.a Koninklijke f 1000 a Moeara Enim a a A'dam Rubber a Serbadjadi a a Java China Jap. Lijna Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederlaud Deli Batavia Tab Deli Maatij. a a a Oostkust a t a Seuembah a a a a South. Pacific 5 obi. Holl. Spoor '15/'25 5 obi. Staatsspoor 'J5/'25 Union Pacific a a Prolongatie a Bxdividend. - -a*3 ji^ - 104* 102i/u 101* 98 f 99| 10315/16 102 165* 176 235* 205* 43h 785 786* 152 63i3/lg 79* 159* 445 167 693 385 420 441 422 224* 170* 74 130* 201* 195 539* 433* 174* 521* 101* 102* 4* 10413/1S 104* 102 101* 98* 99* 99* 104 1047/,6 103* - 252* 253* 165 177 177* 234* 233 200* 201* 4gl 431 783 783 776* 785* 152 151 63* 6315/16 79} 79* 157* 156* 446* 448* 166* 166* 687* 692* 386* 388" 412* 437* 434* 420 415 222| 225 166 170 74* 75 130* 130* 201* 202* 197 200 539* 540* 433 436* 172f 175* 519 523 101* 101* 102 102 1'25* 127* 197* 198 4* 4* 10 99tyi6 104V« 102 255* lfv* 177* 232* 203* 435 783 15415/,* i-4'Vi6 8H 158n/iS 458 106 689* 393* 416 437* 418 227* 174* 74* 130* 202j| 200 542 441 179* 529* 101* 102 127* 199 4| 104H/16 995/,6 10315/ifl 2on* 166* 1 <ii 230* 281 201 432 4* 10411/w lull 198} 425* 789 155* 66* 80* 159J 465 16-5 694; 389 419 418* 415* 229* 175 74 133 202; 199; 538 441 177* 521 101* 102%

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6