De regels voor den weg, m ii ESnwewBawd Bioscopen De Firma DE LANGE DE RRORAAZ iiapkfi»ei*iclhfen StadsnSeuws QESBBBaSQEgBBSEBSHE; Radiopfisch Weerbericht. g 6e openTng der staten-generaal. Heden heeft de Koningin, vergezeld door den Prins der Nederlanden en Prinses Julia na, op de bekende plechtstatige wijze in de Grafelijke Zalen op het Binnenhof, waar de leden der Eerste en Tweede Kamer in Ver- eenigde Vergadering waren bijeengekomen, mitsgaders een groot aantal genoodigden, het nieuwe zittingjaar van de Staten-Gene- raal geopend. I Dit scnouwspel blijft, al is't jaar in jaar nit precies hetzelfde slechts verleden jaar was het eenige nieuwe de verschijning voor de eerste maal in den stoet van Prinses Juli- iian honderden en honderden kijklustigen Trekken. Zoo ook weer heden. En oak weer evenals altijd waren de drommen het dichtst ter plaatse waar het meeste te bewonderen (lvaltde orntrek van het Koninklijk Paleis, (waar tegen 1 uur 'smiddags de Koninklijke "Stoet afrijdt, en dan't Binnenhof, dat, reeds eenige uren voor de stoet daar ter plaatse stilhoudt, voor den met rood fluweel en gaud overhuifden ingang een tooneel van een en lal levendigheid en schittering biedt, door de aankomst der in ambtsgewaad of uniformen ;ekleede autoriteiten, die, meerendeels door un dames vergezeld, de plechtigheid komen bijwonen. Onnoodig te zeggen, dat ook langs den weg dien de stoet heen en terug reed, de be- ■langstelling heel groot was, buitenshuis, maar ook niet minder binnenshuis, want aan de overal gopende vensters zaten bewoners en gasten opeengehoopt. Uit verscheiden woningen was de vlag uit- gestoken. Even v6or 1 uur verliet de KoninBijke Familie, toegejuicht door de menigte, en on- |der de tonen van het oude Wilhelmus, ge- ispeeld door de Koninklijke Militaire Kapel, londer leiding van luitenant Boer, het Paleis. De aldaar opgestelde eerewacht van 100 Grenadiers presenteerde de geweren en diep neeg het regimentsvaandel toen Koningin, Prins en Prinses instegen in de gouden ikoets, bespannen met acht paarden, terwijl uit een batterij van vier kanonnen werden nuutschoten daverde, welke van het Malie- veld uit, tijdens den duur der plechtigheid, uit een batterij van veir kanonnen werden afgegeven. Omstreeks kwart over een uur bereikte de stoet het geheel afgezette Binnenhof. En hier vond Hare Majesteit, voor de eer ste maal bij deze jaarlijksche plechtigheid, een eerewacht gevormd uit het korps Mari ners te Rotterdam, 75 in groot tenue ge- fleede manschappen, onder commando van )en hunner kapiteins. De geweren werden representeerd, terwijl de Koninklijke Militai- e Kapel die, zooals nu al eenige jaren ge- oruikelijk is, van het Koninklijk Paleis in al- lerijl weer naar het Binnenhof was gesneld ook hier het Wilhelmus ten gehoore "bracht, totdat de Koninklijke Familie het ge- ibouw was binnengetreden. Alvorens binnen te treden werden Ko ningin, Prins en Prinses eerbiedig begroet door 6 marine-officieren van Haar Militair F.uis, die hadden plaats genomen boven aan yiet bordes, dat naar den ingang leidt. Van de Hofhouding bevonden zich reeds ierschillende leden in de Ridderzaal. Na aankomst van den stoet sloten zich bij deze Hofdignitarissen nog aan alle leden ,Van Harer Majesteit's Militaire Huis, die in den stoet hadden medegereden, benevens de ■jnede reeds hiervoren genoemae marine-offi- 'cieren die de Koningin onder de peristyle "hadden begroet en verder door de leden uit Eerste en Tweede Kamer, aangewezen om de Koningin in- en uitgeleide te doen, be- gaven de Vorsteliike personen zich naar de voor hen bestamde Troonzetels. Te ruim half twee werd op dezelfde wijze en langs denzelfden weg naar het Paleis *erug gereden. DE TOLOORLOG. Een klacht tot den minister. De waarnemende voorzitter en secretaris /Van de Zaanlandsche Vereeniging voor iyreemdelingenverkeer hebben het volgende protest tot den minister van Binnenlandsche taken gericht. Protesteeren ernstig tegen houding burge meester van Krommenie, die weigerde in ci- viele kwestie tolgaarder Krommenieerbrug m eersten ondergeteekende proces-verbaal te laten opmaken wegens versperring openbaren (Weg. Een middel dat faalde. Gistermorgen hebben automobilisten een aanval gedaan op den tol aan den straatweg ie Hillegersberg, waarbij zij andere strijd- giddelen toepasten dan elders. Hier werd n.l. tiiet geweigerd tol te betalen, doch alle auto- tbestuurders wilden den cijns voldoen met iankbiljetten van tien gulden, in de hoop dat de tolgaarder deze niet zou kunnen wisselen 'Zoodoende, werd gedacht, zou dan bij even- meele verkeersstagnatie, de schuld uitslui- ^end aan den tol liggen. Maar de aanval /is mislukt, wijl men er niet op gerekend had, dat de tolgaarder zijn ontvangsten van den Vorigen Zondag, die uiteraard vrij groot wa rren, nog niet had afgedragen. En waar bo- '..vendien nog ijlings door het raadhuis voor yersterking van des tolgaarders kleingeld- fVoorraad gezorgd was, kon elk tiengulden- jbiljet in betaling genomen worden. Slechts yntstond een iets grootere vertraging dan ^ewoonlijk omdat het geldwisselen natuurlijk wen ophield. Doch verkeersstagnatie kwam ir niet. Te Oldeberkoop. Zondag is in alle stilte een „aanval" uitge- /oerd op den wegtol aan de Broeselandbrug onder Oldeberkoop. De heer J. J. G. S. Falkena, burgemeester van Schoterland, begaf zich in gezelschap van twee getuigen per auto naar de plaats .waar reeds langer dan een eeuw door de fa milie P. L. Willinge Prins, eerst te Oldeber koop thans te 's-Grav,enhage woonachtig, 'doortochtgeld over de brug over het kanaal vyan de Tjonge wordt geheven. Reeds in 1922 hadden B. en W. van Schoterland een proces aanhangig gemaakt tegen den gaarder van 'dezen wegtol, daar deze naar hun meening een ernstige belemmering voor't verkeer was en bovendien onrechtmatig geheven werd. De Officier van Justite liet deze zaak ech- ter voorloopig rusten in afwachting van een beslissing in hoogste instantie van een der- gelijke tolzaak elders in den lande. Dies be- ■loot de heer Falkena de koe andermaal bij de fioorhs te vatten om het rccht van tolhef- fing door een civiele procedure uitgemaakt te zien. Onder protest betaalde hij de tolgaard- ster mej. Jansje Mulder het doortochtgeld van tien cent. Op den terugtocht werd deze som andermaal voldaan. De jeugdige tol- gaardster, die ijverig haar taak verrichtte op dezen drukken verkeersweg en niet buitenge- woon verontrust scheen, gaf onmiddellijk toe, dat harentwege de tol onmiddellijk kon wor den opgeheven, mits zij maar een schadeloos- stelling in den vorm van een pensioentje ver- kreeg. Naar de heer Falkena mededeelde, wordt de jaarlijksche opbrengst van den tol op 5000 tot 7500 geschat. Het eigenaardige in deze zaak is nog, dat de familie Willinge Prins, die den tol heft op grond van een be- sluit van den prefect van het departement Friesland, dateerende van 13 Juli 1812, tot geen enkel onderhoud noch van den weg noch van de brug verplicht is. EEN GEFINGEERDE DIEFSTAL. In aansluiting op het beridit betreffende den diefstal van ongeveer 3300, ten huize van Lanjouw in de Weeshuisstraat te Coevor- den wordt gemeld, dat het onderzoek der po litic heeft uitgewezen, dat de diefstal gefin- geerd was. Een gedeelte van het bedrag had hij begraven en is terug gevonden, het andere gedeelte was door hem opgemaakt. INBRAAK IN EEN STATION. Maandagmorgen kwam het personeel van het station te Leerdam tot de ontdekking dat ongenoode gasten des nachts een bezoek aan het gebouw gebracht hadden. Men had de brandkast geforceerd en een aanmerkelijke som, men vermoedt drieduizend gulden, ont- vreemd. Direct werd de politie gewaar- schuwd, die een voorloopig onderzoek instelde en de justitie met het feit op de hoogte bracht Van de(n) dader(s) is nog toe geen spoor te ontdekken. De stationschef is met verlof. EEN FELLE BRAND. Gistermiddag heeft in het perceel Recht- bomsloot 20 te Amsterdam een felle brand gewoed. Tegen 4 uur in den middag was op de 4e verdieping van dit perceel, op welke verdie- ping gevestigd was een gedeelte van de kur- kenfabriek van den heer E. Keizer, een meis- je bezig met het dichtlakke nvan parken kur- ken. Plotseling viel brandende lak op een baal kurkenen vloog deze met de lak in brand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het meisje en twee jongens niet meer lags den gewonen weg het perceel kon- den verlaten. Zij liepen naar den achterkant van het gebouw en konden zich via de daken van de aangrenzende huizen in veiligheid stellen. Het vuur vond gretig voedsel in de licht ontvlambare voorraad kurken en het verpak- kingsmateriaal. Het duurde dan ook niet lang of de vlammen sloegen fel naar buiten. De brandweer won echter spoedig terrein op het vuur en na een half uur kon gezegd worden, dat gevaar voor uitbreiding was ge- weken. De 4de verdieping van hetl5 Meter diepe huis is totaal uitgebrand. Het vuur was overgeslagen naar de derde verdeping, wel ke gedeeltelijk uitbrandde. De rest van het gebouw kreeg ernstige waterschad1. WIJZIGING ONGEVALLENWET ENZ Ingediend is een on twerp., tot wijziging van de wetten van 2 Juli 1928 tot wijziging der Ongevallenwet 1921 en tot wijziging der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922. Voorgesteld wordt om den in de wetten van 2 Juli 1928 opgenomen verjaringstermijn van vordering op de Rijksverzekeringsbank van zes maanden te brengen op een jaar. Voorts maakt de minister van de gelegen- heid gebruik om uitdrukkelijk te laten uitko- men, dat door de wijzigingswetten van 2 Juli 1928 niet zooals door velen werd be- toogd, onder het bereik der wettelijke onge- vallenverzekering zijn komen te vallen alle personen die tegen* loon in dienst van ande- ren werkzaam zijn, dus ook b.v. dienstboden, maar dat het hier gaat om de verzekering van personen, die. bij wijze van werkverschaf- fing arbeid verrichten. Het ligt in de bedoeling van den minister de betrekkelijke artikelen van de wetten van 2 Juli 1928 niet in werking te laten treden al vorens omtrent deze aanvulling zal zijn be- slist. INBRAAK. Tijdens afwezigheid van de bewoners van een huis in de J. J. Viottastraat te Amster dam werd een inbraak gepleegd, die pas Vrijdag ontdekt werd. Nu de bewoners uit het buitenland zijn weergekeerd kon pas de inventaris worden op gemaakt. Vermist worden o.a. een zilveren koffiepot, een zilveren theepot, een zilveren bonbonbakje, een zilveren n.elkkan, 18 vorken en lepels, eenige groote lepels benevens een paarlencollier, dat een waarde vertegenwoor- digt van 10.000. FABRIEK „ZUID-HOLLAND STILGELEGD. Zaterdag is het ontslag ingegaan van het ten gevolge van de staking werkloos gewor- den personeel van de plateelbakkerij „Zuid- Holland" te Gouda. De fabriek is stopgezet. Een dertigtal arbeiders blijft nog onbedui- dende werkzaamheden verrichten, maar ge- produceerd wordt er niet meer, de oven is ge- doofd. Waar het opnieuw aanmaken van den oven geruimen tijd vordert, kan er van spoe- dige werkhervatting geen sprake zijn. HARTELIJKE ONTVANGST VAN DEN NIEUWEN COMMANDANT VAN HET LEGER DES HEILS. Commandant Vlas, de eerste Nederlander, die tot commandant van het Leger des Heils in Nederland benoemd is, is gisteravond uit Londen te Amsterdam aangekomen. Den nieuwen leider van het Heilsleger is een buitengewoon hartelijke ontvangst bc- reid. Op de stations te Dordrecht, Rotter dam en Den Haag, waar de trein uit Vlissin- gen passeerde, waren muziekkorpsen van 't Leger des Heils opgesteld, die ter verwelko- ming eenige muzieknummers ten gehoore brachten. In Amsterdam, waar de zetel ge vestigd is van Commandant Vlas, die tot dusver internationaal secretaris van Euro- peesche Zaken op het hoofdbureau te Lon den was, hadden eenige honderden officie- ren, kadetten en soldaten zich op het perron van het Centraal Station verzameld. Zij zon- gen, toen de Commandant arriveerde. hem ,yj VOOR DE KINDEREN: 1. Leer de vorenstaande regels voor voet-^ gangers en wietrijders en pas 3. straat toe. Kom met wild ait de scholen rennen; kom rustig, naar buiten ep kijk goedl alt op straat. Doe op straat geen htnderlijke spelen maar wees ordeiijk en rustig. Vooral voetballen op straat is gevaarlijk. 4. Laat geen menschen of dieren schrtkken. 5. Hang niet adhter aan autds of andere voertuigen, dit is zeer gevaarlijk. Bij plotseling uitwijken komt ge welhdht on- der een ander voertuig en kwamen aldus reeds veel ongelukken voor. 6. Luister naar de waarschuwtngen, die U; op straat mochten worden gegeven; het is in Uw eigen belong. f. Wees hulpvaardig voor artderen. Waar- schuw een ander voor gevaar. Help mode Mi aan een veilig verkeer. Voor inlicfittngen op verkeersgebied kan men zich steeds tot de politie wenden. toe „Neerland voor God". Mevrouw Vlas had mooie bloemen in ont vangst te nemen. Na een zegenbee hield ko- lonel Westergaard, de chef-secretaris in Ne derland, een toespraak in de Engelsche taal, waarin hij den nieuwen commandant na- mens de officieren en soldaten van het Leger des Heils in Nederland een welkom toeriep. Commandant B. Vlas antwoordde in de Nederlandsche taal. Hij zeide diep getroEen te zijn door de grootsche, zelfs koninklijke verwelkoming, welke men hem had bereid. Nederland, met zijn heerlijke tradities van godsdienstvrijheid en met zijn grootsch historisch verleden, moet weer worden Chris- telijk Nederland, want zoo ging de com mandant voort als ieder Nederlander Christus zou dienen waren er geen sociale kwesties meer en dan zou er ook geen leed en geen armoede meer zijn. De commandant ging ten slotte voor in bet gebed. Nadat de heilsoldaten hun nieuwen leider nogmaals hadden toegezongen, keerden al ien huiswaarts. BRANDEN. Wegens het wegwerpen van een bran dende sigaret is gisterochtend brand ont- K.G. Kroten; 6500 K.G. Roo'de Kool; 2000 K.G. Witte Kool 2900 K.G. Gele Kool; 1700 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 17 Sept. 1928. Drie- lingen 3.50; Nep 10.40f 10.50; Uien 4.60; Uien drielingen 5.10Grove Uien f 4.50. Aanvoer: 850 K.G. Aardappelen; 200 K.G. Nep; 575 K.G. Uien. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Albertus Meiboom en Maria van derTho- len. GEBOREN: Levenloos aangegeven kind van Willem van der Meer en Wilhelmina van Noord. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 5325 50.000. No. 473 1500. Ns. 6153, 19627 en 20468 1003. Ns. 2455, 9713, 14423, 18141 en 18214 400. Ns. 814 en 1914 200. Ns. 815, 2290, 9396, 9915, 8000, 962Z, 13793, 14048, 17025, 19059,19422 en 20172 100. Alkmaarsch Bioscooptheater. Schuldig. Deze nieuwe hoofdfilm van het tweede pro- gramma brengt een onschuldig veroordeelde na lange jaren, als door de bekentenis van den waren moordenaar, zijn onschuld blijkt, weer in de maatschappij terug. Zijn gedach- ten gaan natuurlijk in de eerste plaats naar zijn vrouw en dochter. Doch hoe vindt hij deze terug. In de macht van een slecht indivi- du, die een minderwaardig cabaret exploi- teert en het vooral op de dochter, die zich tot een eerlijk en lieftallig meisje heeft ontwik- keld, voorzien heeft. Maar de sympathieke advocaat, die haar liefde heeft gewonnen en haar vader waken over haar in het beruchte huis Hongkong. Als tenslotte zijn dochter in het grootste gevaar is, weet de vader zijn kind te redden, doch slechts door den laag- hartigen cabaret-eigenaar te dooden. Nu geeft hij zichzelf aan als werkelijk schuldig. Maar thans spreekt de rechter hem vrij, om dat dar alle reden voor is en eindelijk breekt voor den zwaarbeproefden man, die zijn vrouw terugvindt en voor de dochter met haar advocaat het zoo zeer verdiende geluk aan. Een boeiende film. Bernhard Goetzke speelt den veroordeelde uitstekend. Suzy Ver non is zeer goed als de dochter en Willy Fritsch heel goed en sympathiek als de advo caat. Tal van interessante opnamen zoowel natuur als interieur trekken de aandacht. Een journaal benevens een tweeacter „A1- les voor moeder" gaan aan de hoofdfilm vooraf. Ook voor particulieren is het van voordeel een REKENING TE OPENEN bij een Bank. te ALKMAAR geeft hieromtrent gaarne inlichtingen. staan in de met benzine verontreinigde Aa, welke beek dwars door Almelo stroomt. De brand heeft zich tot een gedeelte beperkt, waar het gebouw van Hilarius' drukkerij licht beschadigd werd en vier rijwielen zijn verbrand. Te Dommelen is geheel afgebrand de boerderij van Geboersa Ook de woningen van G. Kanen en H. Biemans werden door het vuur vernield. Gistermiddag is de boereplaats op het Kampereiland afgebrand, die bewoond wordt door v. R. De vermoedelijke oorzaak is hooi- broei. Prowinciaai nieuws WINKED De heer P. J. N. Wijten, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, komt als No. 1 voor op de voordracht voor onderwij zer aan de Spreeuwenparkschool te Amster dam. Winkel's gymnastiekvereeniging „Spar- ta" vierde op 16 September j.l. haar 45-jarig bestaan, met het houden van wedstrijden, uitvoeringen en tot slot een eere-avond. Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door 7 vereenigingen. Aan de optocht, tijdens ds; wedstrijden en bij den eere-avond verleende Winkel's Harmonie hare medewerking. Het prachtige weer bracht veel belangstel- lenden en onder groote belangstelling ver- liep het feest. fal van medailies waren door gemeente en ingezetenen beschikbaar gesteld. Den geheelen dag door heerschte er een feestelijke stemming, welke werd voortgezet tot laat in den nacht en menig woord van gelukwer.sch werd gericht tot de jubileeren- de vereeniging. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL^ PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Sept. 1928. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als voigt: Zeeuwsche bonte 3.40 3.70; Zeeuwsche blauwen 3.403.70; Zeeuwsche eigenheimers 2.90—/ 3.10; Po- ters 2.402.75; Hillegommer zand 45.50. Alles per H.L. Geen aan voer. NOORDSCHARWOUDE, 17 Sept. 1928. Duken 4f 4.20; Spercieboonen 11 21.20; Snijboonen f 68.60; Uien 4.50—/ 4.80Drielingen 4.90—/ 5.30; Grove 4 50—/ 4.60; Gele Nep 9.70— 10.60; Peen (groote) 2.30—/ 2.80; Kro ten 1.50; Roocfe Kool 3.40—/ 4.50; Wit te Kool 3.80; Gele Kool 2 40—/ 2.70; alles per 100 K.G.Bloemkool le s. 5.30— 11.20; Bloemkool 2e s. 1—/ T40 per 100 stuks. Aanvoer: 6100 K.G. Aardappelen; 200 K.G. Spercieboonen; 250 K.G. Snijboonen; 25200 K.G. Uien; 4000 K.G. Peen; 1000 ERNSTIG ONGEVAL. Achtjarig jongentje overreden en gedood. Hedenmorgen om half 9 heeft op den Mun- nikenweg, even voor de kom der gemeente Oudorp, een ernstig ongeval plaats gehad. Een paar jongens, w. 0. de 8-jarige G. V., wonende in de Burgemeester Bosstraat, (Ooijevaarsnest gem. Oudorp), waren op weg naar school, toen zij door een met hout bela- den wagen der firma G. A. Conijn, komende van de houtzagerij aan den Friescheweg, werden ingehaald. De jongens zijn toen op de as van dezen wagen geklommen en vermoedelijk is G. V. hiervan afgevallen, met het noodlottig gevolg dat een der achterwielen hem over het dij- been reed. De jongen bloedde hevig en dr. Destree uit Broek op Langendijk, die spoedig ter plaatse verscheen, achtte overbrenging naar het ziekenhius noodzakelijk. In den auto van den dokter werd het ventje vervolgens naar het St. Elizabethziekenhuis overgebracht, waar het bij aankomst reeds bleek te zijn 0verleden. ACHT-OCTOBERFEESTEN. Het bestuur van de 8 Octobervereeniging stelt zich voor des middags in de Harddra- verslaan een optocht te houden waaraan be halve door de vereeniging 8 October, vele buitengemeenten hun medewerking hebben toegezegd. De omliggende dorpen, alsmede enkele organisaties op tuinbouwgebied stel len zich voor een uitbeelding te geven van hetgeen op gebied van land- en tuinbouw, veeteelt, visscherij enz. door hen wordt voort gebracht. De belangstelling hiervoor is buitenge woon groot. Aan ieder deelnemend dorp zal naar waarnemingen, verricht in den morse. van 18 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.4 te Danzis Laagste barometerstand 749.2 te Svdl* fjord. 3 Verwachting (geldig tot den avond van 1Q September) Zwakke tot matige zuidelijke tot westelii- ken wind, meest licht tot half bewolkt wei- nig of geen neerslag, weinig veranderine in temperatuur. een herinnering worden uitgereikt. Eenzelfde belangstelling ondervond de commissie bij de scholen voor middelbaar onderwijs. Ook deze worden onderhandelingen gevoerd om met wat moois voor den dag te komen. In den stoet zullen meerijden 15 dames en heeren te paard, die te samen den herken- ningswedstrijd vormen. Ieder stelt een zeer bekend figuur uit de geschiedenis voor, zoo* wel uit het verleden als het heden. Het pu- bliek wordt uitgenoodigd de namen te rg. den van deze historische personen, waarvoor zeer fraaie prijzen worden beschikbaar ce- steld. s Bij de reeds vermelde buurt-commissies voor verlichting op 8 October heeft zich ook die van de Laat gevoegd, bestaande uit de heeren v. d. Pol en Kalksma. Die voor de Magdalenenstraat wordt gevormd door den heer A. Englander. Wie volgen? ARMENRAAD. In de gisteravond ten stadhuize gehouden vergadering van den Armenraad is de nieuw benoemde secretaris, de heer Jac. Ponsen, als zoodanig geinstalelrd. De secretaris heeft heden zijn functie aanvaard. Het spreekuur van den secretaris wordt gehouden op elken. werkdag, behalve Zater- dags, van 11^ tot 12 uru en Zaterdags van 9 tot 10 uru en bovendien op Donderdax avond van 6,30 tot 8 uur. VOLKSCONCERT. Belangstellenden willen we nog even her- inneren aan het hedenavond te geven 34ste Volksconcert, waaraan 0. a. als soliste mej. Helene Cals, die juist dezer dagen een be- langrijk contract afsloot met de „His Mas ter's Voice" te Londen, hare medewerkm? verleent. Men zie verder de advertentie in dit num- mer. AANBESTEDING. De inschrijvingen voor den bouw van esn woonhuis voor den badmeester naast het badhuis aan het Kweerenpad, zijn als volgt: D. Verweel 10406; G. Koopman 111350; A. Tip 11460; K. v. d. Weide 11489; Hoogervorst 11534; Schaaf en Stegerhoek 11600; J. Huiberts 11640; C.' Oud 11790; Ringers 11790; N. Pronk 11849; firma Koppen 11880; R. Bot 11900; Vasbinder 12691. De gunning is aangehouden. BAZAR. De bazar, gehouden ten bate van de vei» eeniging „Zorg voor de leerlingen en oud- leerlingen van de school voor B. L. O. te Alk- maar", heeft een batig saldo van ruim 700 opgebracht. ABONNEMENTSVOORSTELLINGEN IN HET GULDEN VLIES. Evenals het vorige jaar zullen er in het seizoen 19281929 wederom (bij genoegza- me deelname) een serie van drie abonne- mentsvoorsteilingen georganiseerd worden, welke nu eens door het Vereenigd Tooneel (dir. Verkade en Verbeek) v. d. Stads- schouwburg te Amsterdam gegeven zullen worden. Bovengenoemd gezelschap beboort tot de beste van Nederland en ongetwijfeld is een ieder er van overtuigd, dat de artistieke prestaties van het Vereenigd Tooneel de toets van vergelijking glansrijk kunnen weerstaan. Al de namen noemen van de leden van het gezelschap lijkt ons overbodig. Deze kunnen wij genoegzaam bekend achten. Dageiijks kan men zich bij den heer Mooij opgeven, die tevens gaarne bereid is alle ge- wenschte inlichtingen te verstrekken. Ten slotte deelen wij nog mede, dat de data der voorstellir.gen vroegtijdig bekend zullen worden gemaakt en dat geen stukken opge- voerd zullen worden die te Alkmaar of Ber gen reeds ten tooneel gebracht zijn. Wij hopen slechts, dat de tooneeliiefheb- bers van Alkmaar en omstreken het streven om dit serieuze tooneelgezelschap deze win ter hier te doen optreden zullen weten te waar deeren door zich in grooten getale als abon ne te laten inschrijven. Een desbetreffende advertentie in dit num- mer meldt meerdere bijzonderheden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorriitui- gen en andere voertuigen te 7.37 uur lichl op. n!fa^uri:roto!raafYrtcndeHJk HJken, Jan. En lei Je tond op Ethels ^ouider V,, xxpe amnrhtr F'- "-5

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2