DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uift het Parlement Buittenland Honaerddertigsie laargang No. 222 <)if nummer Desfaaf nit 3 b!adefl_- 1928 Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, uitgegeven. Jlbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsmimmers 5 cents. H8SSP PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfiN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrrfmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek« en Handeisdrnkkerij v/h HERMs. COSTER ft ZOON. Voordam C9. Directeujr: G. ft. K&AK. WOEVSDAG Telef.nr. Administratle 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 39607. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 19 SEPTEMBER l Den Haag, 18 September. Volgens traditie hebben de beide Kamers Her Staten-Generaal, na de plechtige opening der zitting in vereenigde vergadering, in den namiddag ieder afzonderlijk vergaderd ten einde een begin te maken met de wsrkzaam beden. Zoo'n eerste vergedering munt uit den aard der zaak nooit uit door belangrijk- jheid en op dien regel is gister geen uitzonde- ring gemaakt. Alleen was het opmerkelijk, dat de grijze generaal Van Voorst, die door de Koningin iweer tot voorzitter der Eerste Kamer is be noemd, in zijn openingsspeechje zijn mede- leden even kapittelde over hun in de vorige zitting gebleken breedsprakigheid. Wanneer hij zulks gedaan had, toen de heeren, bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbe grooting, aan hun spreekwellust hot vierden, jvare dat wel zoo praktisch geweest. Nu was het wel een beetje mosterd na den maaltijd. De Eerste Kamer heeft, na een woord van protest van sociaal-democratische zijde, be- sloten de Troonrede weer met een Adres van Antwoord te beantwoorden. Het zou ons niet yerwonderen, dat, wanneer de Kamer eens een anderen voorzitter krijgt, aan de noode- looze tijdverspilling, welke het vaststellen ,van dit Antwoord met zich brengt, wel een einde zal worden gemaakt. De Tweede Ka mer heeft reeds lang dit formeele gedoe af- geschaft. Na het trekken der afdeelingen en de be- noeming van voorzitters en ondervoorzitters er van is de Kamer tot morgenmiddag uit- eengegaan. In de vergadering der Tweede Kamer heelt 'de Voorzitter een woord van hulde gebracht aan de nagedachtenis van de overleden kamerleden Scheuer en Van Aalten, waarmee de Minister van financien namens de regee- ring instemde. Hierna zijn de nieuwbeoemde leden, mevr. Van Itallie—Van Embden en de heer Heukels toegelaten en beeedigd en is de Kamer overgegaan tot het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. Als nummer een is bij eerste stemming daar- op gebracht de aftredende voorzitter, de heer Ruys de Beerenbrouck, die 76 van de 84 stemmen op zich vereenigde. Nummer twee werd Dr. de Visser, nummer drie de heer Schaper. Eerstgenoemde zal dus als yoorzitter worden benoemd, de beide andere heeren zullen dus zoo noodig als vice- voorzitters fungeeren. In de vorige zitting is dat een echte sinecure geweest: de heer Ruys heeft zich niet doen vervangen. Nadat de heer Van den Heuvel een inter- Eellatie over den toestand der suikerindustrie ad gevraagd en de heer L. de Visser een over het niet-toelaten van Duitsche commu- nisten tot ons land, die een communistische meeting te Arnhem wilden bijwonen (op die aanvragen zal later worden beslist) is de Kamer tot Donderdag uiteen gegaan. De indiening der Staatsbegrooting 1929 heeft zonder dat iemand er iets van bemerk- te, plaats gehad. Dagelijksch overziciif. DE TOESTAND OP DEN BALKAN. Servie en Italie; de Italiaansche Imolitiek op den Balkan; Albanie er- lent daar Servie; Bulgarije's lea ning goedgekeurd door den Vol ken- bond. We zullen thans maar eens afstappen van den Volkenbond, die ons reeds eenige keeren in beslag heeft genomen en nu ons oog rich- ten naar het nabije Oosten, de Balkan. Dit deel van Europa is nog altijd en zal dat ook nog wel vele jaren blijven! een vul kaan, waarvan men elk oogenblik een uitbar iting verwacht. Dat het nog niet weer zoover Sekomen is, moet worden toegeschreven aan e vrees, dat andere mogendheden zich er in zouden mengen. Het land, dat de meeste aandacht vraagt, is natuurlijk Zuid-Slavie. En dezen keer is 't eens niet de binnenlandsche politiek, maar de buitenlandsche, die even gememoreerd dient te worden. Dat wil nog heelemaal niet zeg- gen, dat het in het land zelf geheel rustig is! verre van dat. Nog altijd zijn er de Kroaten, die er voor zorgen, dat de regeering steeds waakzaam blijft. De buitenlandsche politiek dusEn dan is het eerste punt natuurlijk de vei'houding die er bestaat tusschen Zuid-Slavie en Italie. De Serviers zien nog steeds met scheeve oog en naar het rijk van Mussolini, dat zij als een voortdurend dreigend en steeds grooter tfordend gevaar beschouwen. Rome zet im Bers consequent de pogingen voort, om pervig's vroege vijanden aan zich te binden b een contra-entente, die het tegenwicht Boet vormen tegen de kleine Entente, welke bestaat uit Zuid-Slavie, Tsjecho-Slowakije en Roemenie. Tegelijkertijd tracht Italie de reine Entente minder hecht te maken door Roemenie naar zich toe te trekken Met Hon- J*nje, Bulgarije, Turkije en Albanie zou dan prachtige kring getrokken zijn om Servie, een kring, bestaande uit de vroegere vijanden van dit land, die geleid zouden worden door Italie. De laatste ernstige daad van Italie in dte richting is wel geweest de hulp, die het Achmed Zogoe bewezen heeft, toen deze ko- ning van Albanie werd. Men kan toegeven, dat het er voor Servie weinig op aan komt, welken regeeringsvorm de Albaneezen ver- kiezen, maar de geheele wijze, waarop de verheffing van Zogoe op touw is gezet, en waarin Italie de groote rol heeft gespeeld, heeft Zuid-Slavie opnieuw wantrouwig ge- maakt.Toch heeft de Zuid-Slavische regeering besloten, in het gebeurde te berusten en Alba nie als een kroninkrijk te erkennen. Officieus wordt nog eens te Belgrado verklaard dat men vrede en buitenlandsche leeningen wenscht, ten einde hen and te ontwikkeien, dat in opeenvolgende oorlogen zoo zwaar geteisterd is. Maar tegelijk geeft men niet onduidelijk te verstaan dat men er zich niet goedschiks bij neer kan leggen, zoo AlbaniS steeds meer een Italiaansche vazalstaat wordt. Met een vijandig Bulgarije aan zijn Oostgrens en een veritaliaanscht Albanie aan zijn Westgrens zou het Zuidelijk deel van Servie in Macedonie te zeer in het ge- drang komen. Tenslotte nog even Bulgarije. Dit land heeft een succesje te boeken. De Volkenbond heeft immers het verschaf- fen van een stabilisatie-leening van omstreeks 60 millioen gulden aan de Bulgaarsche re geering goedgekeurd. Het oorspronkelijke bedrag is met 6 mil lioen verhoogd, om het land te helpen bij het herstel van de verwoesting, die de aardbeving en dit voorjaar heeft aangericht. Hopelijk wordt het geld nu ook gebruikt om de welvaart van het land te bevorderen. Trouwens, Zuid-Slavie zal er wel voor zor gen, dat „Oorlog" geen deel van deze lee- ning voor zich opeischt. Een kjachtig nili- tair Bulgarije zou voor haar te gevaarlijk zijn! VOLKENBOND. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. Pessimisme te Londen. De houding van de officieele Engelsche kringen ten opzichte van het resultaat der be- sprekingen inzake de ontruiming van het Rijland is, naar de diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" meent, tot nu toe sceplisch. Men gelooft niet, dat het benoodig de bedrag voor het stidhten van een herstel fonds zonder hulp van de Vereenigde Staten bijeen kan worden gebracht, nocn dat Duitschland zal toestemm-en in een toezicht in het Rijnland na den in het Vredesverdrag vastgestelden termijn van 1935. Van Fransche zijde zou zijn voorgesteld de zetel van de in te stellen commissie in Luxemburg te vestigen. De „Times" is eveneens van meening, dat geen belangrijke vorderingen te Geneve zijn gemaakt. Het blad wijst er op, dat bij de kwestie van de ontruiming van het Rijnland en het herstelvraagstuk ook nog de kwestie van de geallieerde oorlogsschulden moet wor den opgelost. De onderhandelingen zullen dientengevolge zeer moeilijk zijn. Het openen der onderhandelingen geeft echter hoop, van- daar dat Groot-Brittannie de besprekingen van Geneve toejuicht DE HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN Lord Cushendun heeft gisteren in de ver gadering van den Volkenbond een rede ge- houden betreffende den handel in blanke sla- vinnen, waarin hij zeer den nadruk legde op het belang van bet onderwerp. Hij ondtr- schreef met klem de eenstemmige meening van experts, die de commissie samenste'den en die het systeem van huizen met vergun- ning veroordeelen. Hij onderschreef tevens den raad van de commissie strenger maatre gelen te nemen tegen mann-en, die 1-even van immoreele verdiensten door vrouwen Warm ondersteunde Lord Cushendun de raadge- ving van de commissie welke het in dienst nemen van vrouwelijke politie begunstigt, ten einde den handel in blanke slavinnen te voorkomen en de zeden van jonge menschen te beschermen Hij zeide, dat de ervaring bewezen had, dat het benutten van vrouwe lijke politie zoo nuttig was, dat hij er volko- men zeker van was, dat de openbare meening in Engeland uitbreiding van het systeem zou ondersteu'nen. DUITSCHLAND WAPENVONDST. Bij het maaien van gras aan den kant van een vijver te Pirma, bij Dresden, ontdekte men dezer dagen een hoop wapens. Bij een nauwkeurig onderzoek kwam uit den_ vijver o.a. 54 karabijnen, munitie en een ldein ma- chinegeweer te voorschijn. D politie stelt een onderzoek naar de herkomst in. Vast staat reeds, dat de wapens misschien reeds ver- scbeidene jaren in den vijver gelegen hebben. ADMIRAAL ZENKER GAAT HEEN. Zijn opvolger. Admiraal Zenker, de chef van de Duitsche vloot, heeft ontslag uit zijn functie genomen Eind September gaat hij met pensioen. Zijn heengaan schijnt o.a. in verband te staan met de bekende affatre-Lohmann. Admiraal Zen ker fieeft steeds erkend als chef persoonlijk verantwoordelijk voor deze zaak te zijn. Al leen had hij den wensch te kennen gegeven, zelf in staat te worden gesteld de onderne- mingen wan Lohmann te mogen regel en. Tot opvolger van admiraal Zenker is vice-achni- raal dr. Raeder, commandant van het marine- station te Kiel, benoemd. Deze zal zijn func tie begin Octoter aanvaarden. Admiraal Raeder is in 1876 geboren en trad in 1894 in dienst van de marine. Na den oorlog kreeg hij een verlof van twee jaar voor het schrijveii van een werk over den oorlog ter zee. Aan dit verdienstelijk werk, waarin hij voorname- lijk den oorlog met kruisers in het buitenland behandelde, heeft hij de onderscheiding van dr. honoris causa van de universiteit te Kiel te danken gehad. Admiraad Raedef staat bekend als een der bekwaamste officieren van de Duitsche marine. FRANKRIJK. DALADIER OVER DE ONTWAPENING. Aan een maaltijd heeft Daladier, de voor zitter van de socialistisch-radicale partij, een tafelrede gehouden, waarin ook de ontwape- ningskwestie te berde gebracht werd. Hij zeide o.a. het volgende: Wij moeten vastbesloten beginnen met be- perking van de bewapening en wel zoo, dat er in Europa geen gewapende en ontwapen- de volkeren meer zijn. Wij schijnen Duitsch land zijn beroepsleger van 100,000 man te verwijten, terwijl wij zelf tezelfdertijd 106,000 beroepsofficieren en Beroepssolda- ten, een jaarlijksch contingent van 200,000 man dienstplichtigen en 15,000 man mobiel-e republikeinsch-e garden onderhouden. Wij schijnen een conclusie te trekken uit de snelheid, waarmee Duitschland een mach- tige industrie kon veranderen in een oorlogs- industrie. Frankrijk moest liever aan den economischen wederopbouw een deel van de ongehoorde sommen spendeeren, die onze generale staf verkwisten wil om den bouw van 'n reusachtigen pantserkruiser. Op grond van het verdrag van Versailles moeten de geallieerden Duitschland op den weg der ontwapeni-ng volgen. Zich aan deze verplich- ting onttrekk-en, nadat men erkend heeft, dat Duitschland zijn verplichtingen is nageko- men, beteekent de nationalistische Duitsche Partij steun-en .Het beteekent verder een krachtig argument voor diegenen, die bewe- ren, dat de ontwapening in Europa alleen door de overwinning van de revolutionnaire gedachte bereikt kan worden. Het is zaak der regeering zich bewust te zij-n van haar ver- antwoordelijkheid. COMMUNISTISCH IOURNALIST GEARRESTEERD. Had nog een jaar tegoed. Bij zijn terugkeer naar Parijs is de Geneef- sche correspondent van de „Humanite" ge- arresteerd. Over de reden hiervoor meldt vol- arens een Wolffbericht, Havas, dat de betrok- kene nog een jaar gevangenisstraf moest on- dergaan wegens opruiihg tot ongehoorzaam- heid. ENGELAND. DE OPSTOPPING OP DE WEGEN. De kleine steden niet voor het mo- derne verkeer geschikt. Zonciag 1.1., tegen den avond, moet het verkeer op de wegen, die naar Londen leiden, dusdanig in de war zijn geweest, dat er noodkreten zijn opgestegen. De tollen waren in dit geval echter niet de oorzaak, wel het ontzagliik groote aantal auto's, dat huis- waarts keerde. De straten, die door de kleine dorpen leiden, zijn absoluut onvoldoende om het verkeer vlot te doen loopen en bij elke kom eener gemeente is het een geueldige op- stcoping. De groote autowegen, zoo wordt gezegd, zijn p-rachtig, alleen brengen ze de auto-mo- bilisten nosr sneller tot In den hals van de flesch, want men glij'dt met een heerlijk vaar- tje zijn noodlot tegemoet!" De oude Engelsche stadjes met hun kronktlende straten leenen zich niet meer voor het moderne verkeer. Dit moet of om de stadjes worden heengelegd, of er moeten straten voor zwaar en voor licht verkeer worden aangewezen. Bovendien moet de oolitic meehelpen, regelend optreden, maar niet belcenren. Wij spreken hier heusoh niet alleen voor de week-enders, die buiten gaan picnicken, zegt de Evening Standaard", maar ook voor de vrachtrijders en bedrijfsauio's, die in de week dagen met het euvel der nauwe straten te kampen hebben. EEN SCHIPBREUK OP HET HURON-MEER. Zestien perscmn vermist, ien omgekomen. Volgens een telegram uit Owen Sound, in Ontario, is het stoomschip Manasoo, dat reizigers en goederen aan boord had, Zater- dag met zijn bemanning van zeventien kop- pen. en vier reizigers gezonken. Vijf men schen zijn zestig uur later op een vlot aan- getroffen door het stoomschip Manitoba, dat hen opnam. De eerste-machinist McGutcheon is echter kort daarna ten gevolge van h-et- geen hij verduurd had, bezweken. Zestien menschen worden vermist en zijn vermoedelijk omgekomen. EEN STRANDING. De Engelsche olietankboot Olympia, die 5000 vaten benzine aan boord had, is Maan- dag bij Bennon Head gestrand. Een gat werd in een der ruimen geslagen en enkele vaten liepen leeg. Derti-g Chineesche leden der bemanning met vier vrouwen en een kind sprongen daarop overboord en waad- den door de branding naar het strand, maar toen de kapitein liet meedeelen, dat alle- vu- ren aan boord gebluscht waren, zijn de meeste Chineezen teruggekeerd. Pogingen om het schip weer vlot te brengen, hebben geen resultaat gehad. DE PAREL IN DE GOOT. Mevrouw Somerville kwam Zaterdagavond uit een restaurant in Coventrystreet te Lon den, toen haar parelsnoer van 3000 sprong. De parels en de diamanten boot werden op het trottoir bij elkaar gezocht, maar een pa- rel, de mooiste die 900 waard was, ont- brak. Gisteren vond een dakloos man haar in de goot liggen en bracht haar bij de poli tie. Daar wist men van de vermissing af en de vrouw heeft haar parel terug. MOTORFIETS TEGEN OLIFANT. Een motorrijder reed Zondag tusschen Bury St. Edmunds en Newmarket tegen een olifant van een circus op, terwijl het dier on- d-er de hoede van twee oppassers bij den weg lag te rusten. De motorwielrijder botste tegen den buik van den olifant tusschen zijn voor- en achterpooten op en het dier stoof toen v-erschrikt op. De motorrijder werd eenige meters weggeslingerd, kwam geluk- kig niet onder de olifantspooten en kon zijn tocht vervolgen. De olifant kreeg enkele schrammen, waarvan hij zich niets aantrok DE ZONNIGE ZOMER. Aan het observatorium te Kew waren Maandag 126 uren zonneschijn opgeteekend als het totaal in deze maand tot dusver of 24 uur meer dan verleden jaar. In de maan den Juni tot half September zij-n 264 meer zonneschijnuren geregistreerd dan in 1927. Slechts twee zomers, die van 1911 en 1899, zullen vermoedelijk blijken een grooter to taal aan zonneschijnuren in vier maanden gehad te hebben dan dezen zomer. Geduren- de de laatste 25 dagen heeft men te Kew steeds om 2 uur's middags een temp eratuur opgeteekend die boven de normale was, een record dat sed-ert den zomer van 1922 in geen enlcel deel van het jaar overtroffe'n is DE PANTALON VAN PR INS GEORGE. Zooals men weet maakt prins George, de vijfde zoon van den Koning van Engeland, thans een reis door Amerika. De reiservarin- gen des prinsen hebben echter niet steeds de onvoorwaardelijke instemming van zijn koninklijke ouders, die het zelfs noodig oor- deelden den orins t-elegrafisch te verbieden met een aardig filmactricetje per vliegtuig in Hollywood te landen. De prins heeft evenwel nog meer tegen- spoed gehad. Want toen „luitenant Wind sor", zooals zijn schuilman luidt, tijdens een danspartiitje ten huize van Mary Pickford en Douglas Fairbanks zich vermaakte, hleef hi;' ergens aan haken en scheurde zijn broek op dusdanige wijze dat hij onder het escorts zijner kameraden, die hem tegen spottend blikken beveiligden, naar een zijkamer werd geloodst, waar het euvel werd hersteld. 't Is niet't eerste incident met genoemd klee- dingstuk, dat den prins overkomt. Een van de eerste keeren dat hij in het openbaar een functie moest verrichten het was in Har wich kwam zijn trein aan, doch de prins trad niet naar buiten. Verbazing bij de ter be grouting aanwezige autoriteiten. Een hofdie- naar trad naar buiten, vroeg naar den Mayor. De Mayor was in dit geval een dame; toen hij haar zag, verdween de dienaar haastig. Het bleek dat men den pantalon van het marine-uniform, dat de prins zou aantrekken, vergeten had in te pakken. Toen hii zich in den trein wilde verkleeden, had men het be merkt. Gelukkig had een jong marineofficier nog een ter beschikking. Binnen een kwartier stond de prins onberispelijk gekleed op het perron, en hogen de autoriteiten hoffeliik. HUWELIJKEN OP JONGEN LEEFTIJD. Eehtgenooten van zestien jaar Er is vastgesteld dat er in Engeland in let jaar 1927 druk is getrouwd. Precies 308.370 paren werden in het huwelijk ver- eenigd, niet meer of minder dan 28500 meer dan het voorafgaande jaar. Opmerkelijk was echter dat de trouwlustigen zoo jeugdig wa ren, haast angstwekkend jong. Immers, 58000 paartjes waren onder de 21 jaar, 34 bruidjes niet ouder dan vijftien en 12 bruidegoins zestien jaar oud. Tegenover hen staan echter 1205 mannen en 363 vrouwen, die ouder dan 70 jaar waren, en het huwelijk nog aandurf- den. Het geboortecijfer was zeer gering: 654.712; sedert 1855 was het zoo laag niet geweest j ITALIe. DE GRAN OONSIGLIO BIJEEN. Mussolini's uiteenzetling van de al gemeene politiek duurt twee uur. Maandagavond is op het Palazzo Chigi te Rome de Groote Raad (Gran Consiglio) van de fascistische partij bijeengekomen onder voorzitterschap van Mussolini. Alle ministers en onder-staatssecretarissen en de voornaam- te partijhoofden nemen aan den Raad deel. De minister-president gaf een uitvoerige uiteenzetting van de algemeene politiek, die ongeveer twee uur duurde en die bij besloot met het voorlezen van het plan van actie, dat de regeering in de laatste van het jaar VI en in het jaar VII zal volgen. De conclusies waartoe de Leider kwam, zullen in het eerst volgend nummer van de Partijorders wordei opgenomen. DE TALRIJKE GEZINNEN IN DE POLITIEK. Een vereemging van gezinshoojden die candidaten voor de nieuwe Kamer zou mogen stellen. Naar de correspondent van de Temps te Rome aan zijn blad meldt, is er thans in Ita lie een vereeniging van (hoofden van) tal- rijke gezinnen in de maak. Verschillende bla- den kondigen aan, dat men ter hoogster plaatse voornemens zou zijn in de nieuwe Kamer een zeker aantal vertegenwoordigers dezer gezinnen op te nemen. Volgens de nieu we kieswet mogen alleen de 13 fascistische vakorganisaties en verder eenige andere wet- telijke organisaties, instellingen of vereeni- gingen van nationaal karakter en met een cultured of sociaal doel de 800 candidaten stellen, waaruit de Groote Raad de defini- tieve lijst van 400 samenstelt. De vereenigin- gen, die naast de vakorganisaties recht zul len krijgen candidaten te stellen, moeten door een commissie van vijf Kamerleden en even- veel Senatoren worden aangewezen. Om dus de talrijke gezinnen in de Kamer vertegen- woordigd te krijgen moet er eerst een vereeni ging zijn, die dan vervolgens door de ge- noemde commissie erkend dient te worden. Indien de beweging inderdaad van bovenai uitgaat, is die erkenning natuurlijk verzekerd De Tevere schrijft, dat afgevaardigden der talrijke gezinnen als het ware de verdedigers van het gezinsleven zouden zijn, de behoe ders van het regime door de opvolgende gene- raties heen en de aangewezen verdedigers van de politiek van volksvermeerdering, waarvan de Leider de richtsnoeren heeft aan gewezen. y MARE NOSTRUM. Duizend Avanguardisti, fascistische Jonge-; lieden, die straks de roedenbundels verster- ken zullen, maken een rondreis door het Oos- telij'k deel van de Middellandsche Zee met het passagiersschip Gesare Battisti. Zij heb ben al bezoeken gebracht op Rhodes, te Kon- standtinopel, Jeruzalem en andere plaatsea en zijn thans te Tripoli aangekomen, waar hun een groote „officieel" ontvangst is bereid door alle burgerlijke en militaire organisaties uit de kolonie. Gouverneur De Bono verwel- komde de jongens met een vurige toespraak, waarin hij de nieuwe, jeugdige geest yan het fascisme verheerlijkte, aan wie het geluk be- schoren zal zijn te leven en voor te gaan in de toekomst, die het huidige regime bereikt. De avanguardisti gingen vervolgens aan den wal en bezochten de stad en de omstre- ken, overal luide toegejuicht. BELGI5. HET EEUWFEEST DER DYNASTIE. Vermoedelijk viering in 1931. Naar men uit Brussel meldt, bestaat het plan, niet alleen in 1930, het eeuwfeest der Belgische onafhankelijkheid, dat juister het eeuwfeest der Belgische revolutie zou heeten, te vieren, maar ook nog het jaar daarop de honderdste verjaring te herdenken der uit- roeping tot koning der Belgen van prins Leopold van Saksen-Coburg-Gotha, welke 4 Juni 1831 plaats had. Veerrien dagen latef arriveerde de Belgische delegatie welke hem de kroon van den nieuwen staat kwam aan- bieden, te Londen en op 21 Ju-li legde koning Leopold I, op het Koningsplein, te Brussel, den grondwettelijken eed af. Het is het eeuw feest van deze gebeurtenis dat men in 1931 zou vieren en dat den vorm zou aannemen van een nationale hulde aan de dynastic der Saksesn-Coburgersu. GODIANT M CSS

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1