DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. VAFIADIS „EXTRA FINE" Buitenland NIET- Honderd dertigste Jaargang ibonnomcntsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrulinte. Brieves franco N.Y. Bock- en Handelsdr. v.h. Herns. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Administr. No. 3. Rodactie No. 33. DOYDERDAB US* he* Parlement 20 §EPTEHBER No. 223 Dit numtrier besfaaf nit 2 bladen. <828 I Den Haag, 19 Septqjnber. f De Eerste Kamer heeft heden een half uurtie in het openbaar vergaderd voor de af- doening van een paar huishoudelijke zaken. In de eerste plaats heeft zij de heeren mrs. De Vos van Steenwijk en Rink herkozen als leden der huishoudelijke comtnissie. Vervol- cens zijn de heeren Haffmans, Polak en Slin- ilenberg herkozen als leden der gemengde 'comtnissie voor de stenografie. De voorzitter heeft hierop benoemd tot leden der comtnissie .voor de verzoekschriften de heeren Anema, Germans, Steger, Geldernian en Pollema. De Kamer is daarop in de afdeelingen ge- gaan ter behandeling van het ontworr 'Adres van Antwoord op de Troonrede. M gen komt dit nu in openbare behandeling. Directeur: 0. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. grtjpen, hoe een verfatsoeneering van de vlootovereenkomst door de naast betrokken mogendheden om haar tot een geschikte basis voor de voortzetting van het ontwapenings- debat te maken en de bezwaren van Amerika en Italie ertegen weg te nemen, ooit gelijk kan staan met een vooruitloopen op de nieu- de conferentie van 1931. De zaak is aangehouden, maar het is te vreezen, dat Engeland's verzet het gezonde denkbeeld van jhr. Loudon zal blijken getor- pedeerd te hebben. Dagelijksch overzicht DE ENGELSCH-FRANSCHE VLOOT- OVEREENKOMST. Een rede van den Nederlandschen gedelegeerde jhr. Loudon; hij wil een comtnissie benoemen uit. gedelegeerden van de groote mogendheden; lord Cus- v hendun's kniek. 1 Al tnogc Nederland dan ook een klein land Zijn, op de vergaderingen van den Raad van den Volkenbond laat het zijn stem dikwijls Jtooren en wat meer zegt veelal met succes- Telkens weer blijken onze gedelegeer den te behooien tot de meest vooraanstaande colitici en hun redevceringen munten uit in duidelijkheid en kernachtigheid. En zoo heeft Dinsdag jhr. Loudon weer een succes te boe- ken gehad. Jhr. Loudon is, zooals men weet, voorzit ter van de commissie tot voorbereiding van de ontwapenings-ccnferentie en tegelijk lid yan de ontwapenings-commissie. De werk- zaambeden van deze commissie waren vast- ge'.oopen door de verschillende bij dit vraag - stuk betrokken en bestaande tegenstellingen Zoo heeft de heer Loudon dan oak nog niet weer een nieuwe bijeenkomst bijeengeroepen. waartoe hem overigens de bevoegdheid is ver- Rend. Dinsdag nu werd het debat geopend over den arbeid der voorbereidende ontwapenings- commissie en over de mogelijkheid van hare bijeenroeping. Na eenige zeer vage en weinig zeggende redevoeringen van de heeren Bon- cour en Benesj nam jhr. Loudon het woord Wat hijvan plan was, heeft hij nu bekend ge- tnaakt. Als voorzitter van de voorbereidende commissie opperde bij' het denkbeeld de regee- ringen van Frankrijk, Engeland, Italie, Ja pan en Amerika uit te noodigen, gedelegeer den te benoemen ten einde met hem te beraad- slagen over het vinden van een grondslag waarop de voorbereidings-commissie haar werk kon voortzetten. Daadoij zou dan moe- ten blijken of de jongste Engelsch-Fransche overeenkomst zulk een basis zou kunnen ver- schaffen, dan wel eerst gewijzigd zou moeten worden. Als met zulke besprekingen een resultaat kon worden verkregen, zou het hem daarna mogelijk zijn een datum voor de bij eenkomst van de voorbereidende commissie vast te stellen. Een met nadruk verzocht jhr. Loudon, dat de vergadering aan hem dan de bijeenroeping dier commissie zou overlaten en zich nu van een onmiddellijk ingrijpen zou (mthouden. Deze door jhr. Loudon aanbevo- len procedure is volkomen logisch. Gezegde vlootovereenkomst heeft zich aangediend als het middel om de moeilijkheden die in de- voorbereidende-commissie het werk ophielden, ten gevolge van de tegenstrijdige opvattingen van Engeland en Frankrijk, uit den weg te ruimen. De groote vraag is echter, of de naast be trokken mogendheaen haar 00k in dit licht beschouwen. Engeland en Frankrijk hebben dit zoozeer gevoeld dat zij de overeenkomst, alvorens haar openbaar te maken, aan de ka- 'binetten te Washington, Rome en Tokio heb ben voorgelegd. Het is intusschen duidelijk geworden dat zij in de twee eerstgenoemde noofdsteden slecht ontvangen is. Dus kan zij in haar tegenwoordigen vorm geen basis vor- men en daarom zou het geen zin hebben, in- dien jhr. Loudon nu maar deed of hij niets gemerkt had en de voorbereidingscommissie bijeenriep, voor wier verdere beraadslagingen 'Engeland en Frankrijk de struikelblokken uit den weg heeten geruimd te hebben. De poli- tieke medewerker van de Daily Telegraph schreef juist Dinsdag. „In officieele kringen te Londen doet men nu geen moeite om het fut te verhelen dat de Engelsch-Fransche vlootovereenkomst in haar tegenwoordigen vorm dood is." Lord Cushendun is dadelijk tegen jhr. Lou don's denkbeeld in verzet gekomen. Het argu ment, dat hij aanvoerde, en waarin hij wees 00 de Washingtonsche overeenkomst van vloot-beperking, die pas in 1931 voor herzie- mng in aanmerking komt, zoodat, wat Lou don nu voorstelde, een vooruitloopen was op zulk een herziening, leek gezocht, gelijk zoo menig argument, waarmee van Engelsche ztjde het ontwapeningsdebat is opgehouden Engeland en Frankrijk hebben hun vloot overeenkomst immers geslcten in de onder- stelling dat zij buiten de Washingtonsche ®y^roenkomst omging. Zij betreft voorname- h]k het kruiservraagstuk, aat na Washington hangende is gebleven, waarom Amerika de .•yoede (en mislukte) maritieme conferentie te Genyve 00k bijeenriep. Het is dus niet te be- DUITSCHLAND. UIT H'ET BEZETTE GEBIED. Een Britsch soldaat dood gevonden. In Wiesbaden is Maandag de Britsche kor- poraal Townsend dood gevonden. Een ge- weer lag naast hem. Townsend was zeer populair en oogen- schijnlijk waren zijn zaken in orde. Of men hier met moord of zelfmoord te doen heeft, is nog niet uitgemaakt. EEN KOPENICKIADE IN HAMBURG. Maandagavond tegen half elf verscheen aan het station van den ondergrondbaan, al- dus meldt een V. D.-bericht, een man in spoorwegunilorm, die een kist met uitrus- tingsstukken droeg. Hij verzocht den beambte om den sleutel van het plaatskaartenverblijf, daar hij voor een zieken collega dienst moest doen en zijn uitrustingskist wilde wegzetten. De man kreeg den sleutel, zocht het plaats kaartenverblijf op en verliet dit onder achter- lating van de reserve-uitrustingskist. Hij leverde den sleutel weer of aan den ambtenaar. Naderhand werd vastgesteld, dat hij uit een cassette 2464 Mark had gestolen FRANKRIJK. TEGENWERKING TEGEN FOKKER. De Fransche regeering weigert een Fransche luchlvaartmaatsehap- pij het consent voor de aanschaffing van een groot aantal Fokkers. De Compagnie Internationale de Naviga tion Aerienne had de Fransche regeering on- langs vruchteloos consent gevraagd voor den bouw van dertig Fokker vliegtuigen, Deze mij. heette vroeger Franco-Roumaine en vervoerde minister Bokanowski toen hij dood viel. Lefranc, de secretaris van de maat- schappij, vond o<?k den dood bij dit ongeluk. Generaal Duval is de groote leider. Een la ter gedaan verzoek tot de vervaardiging van tien Fokkers werd eveneens van de hand ge- wezen. Men weet, dat deze vliegtuigbouwer hier sinds den oorlog in een kwade reuk staat, omdat toen Fokker vliegtuigen Parijs bombardeerden. Dit belet echter niet. dat de belangstelling voor deze toestellen hier hand over hand toeneemt. Ook de overheid ziet de superioriteit van die vliegtuigen in. Men verneemt nu, dat de Fransche regeering de genoemde maatschappij ten slotte mach- tiging heeft verleend tot de aanschaffing van twee Fokkervliegtuigen. De Compagnie In ternationale echter schijnt daar niet in te willen treden, omdat zij met die twee machi nes toch niets van beteekenis beginnen kan. FRANSCHE PERSSTEMMEN OVER LOUDON'S VOORSTEL. De rede, die Loudon als voorzitter van de internationale comtnissie ter voorbereiding van de ontwapening te Geneve gehouden heeft, wordt in Frankrijk nogal gegispt. Het „Journal des Debats" erkent de betee kenis van dit voorstel. Het is echter de vraag hoe de Vereen. Staten hiertegenover staan. De moeilijkheid zal zijn, dat de her Loudon, die conferentie in zijn kwaliteit van voorzit ter der genoemde commissie zou bijwonen. Tot dusver strandde de taak van die commis sie op de onmogeijkheid om de verschillende stelingen omtrent de beperking van de wape- ning ter zee overeen te brengen. De Fransch- Engelsche vlootovereenkomst werkt in die richting, maar Amerika, Japan en Italie moeten ze op hun beurt nog goedkeuren. De regeeringen te Washington en te Rome heb ben nog niet geantwoord. De heer Loudon wide met zijn voorstel blijkbaar een over- eenstemming tusschen de vijf landen verge- makkelijken. De „Temps" erkent, dat zijn voorstel van de beste bedoelingen uitgaat, tnaar heeft be- zwaar tegen den vorm, waarin het gedaan werd. In het algemeen verbaast men zich er over, dat de heer Loudon niet eerst de betrok ken diplomaten heeft gcpolst. In elk geval werden lord Cushendun en Paul Boncour et door overvallen. De nadere verklaring van den heer Loudon kon hen er niet mee ver- zoenen. In het algemeen leggen de Parijsche biaden den nadruk op de verrassing die het voorstel te Geneve bracht. Dit brengt som- mige correspondenten er toe het nai'ef te noe- men. In elk geval heeft dit voorstel de at- mosfeer verhelderd. Men is geneigd aan Paul Boncour alle eer van den dag te geven, al mee.nt de „Temps", dat hij te ver ging in zijn bereidverklaring uit naam van Frankrijk tot beperking van de wapening. Het stand- punt dienaangaande is sinds 1924 niet veran derd. De vraagstukken van veiligheid en ontwapening werden toen aaneengekoppeld. Men doet aan de groote verdensten van Bon cour geen onrecht door zijn rede voor een groot deel uit overwegingen van binnenland- sche politiek te verkaren. Naar men weet, is hij socialist. De krasse rede, die Briand dezer dagen te Geneve hield in antwoord op die van rijks- kanselier Muller, moest hem in de oogen van zijn partij compromitteeren. Boncour moest daarom deze gelegenheid gretig aangrijpen om zich voor hen te rehabiliteeren. Jhr. Lou don en hij nemen tegenover het vraagstuk van de beperking der bewapening afwijkende standpunten in. De eerste is het vooral om het slagen van de werkzaamheden fcinnen de grenzen van't mogelijke te doen, doch hij be- hoeft zich niet door bijkomstige overwegin- en te laten leiden; de heer Loudon met an- !ere woorden wil duurzame resultaten be- reiken. Slagen in de lucht en klinkende woor den stuiten hem tegen de borst. De ernstige bladtn hier zien dit in en met de andere be- hoeft men geen rekening te houden. NA DE LUCHTM ANOEUVR E S Bij Parijs. De luchtmanoeuvres zijn vroeger geein- digd dan voorgenomen was. Alles bij elkaar kan men den indruk niet van zich afzetten, dat de militaire overheid er eigenlijk niet aan wou. Maar de beschimpingscampagne, die na den dood van minister Bokanowski storm- kracht kreeg, maakte een fegenwicHt noodig. Bovendien liep de Fransche luchtmacht ge- vaar, in het oog van het buitenland1 geen prettig figuur te maken. Alles bij1 elkaar liepen de manoeuvres niet kwaad af. Bij die botsing ten gevolge van een verkeerde beweging op het veld van Villa- coublay liet een man het leven en werden er twee gewond. Voor het overige schijnen de resultaten nog al mager. Te Parijs hebben we er,- afgezien van de vlucht der 300 naar le Bourget, waar het luchtleger werd ontbon- den, niets van gemerkt. Ten onrechte was aanvankelijk gemeld, dat de hoofdstad zelf het doel van een aanval uit de lucht zou zijn. Om Chartres en Fontainebleau heeft de voorgewende strijd zich samengetrokken Het was prachtig herfstweer, wat wil zeggen dat het in de vroegte nog al erg wazig was. Dit belemmerde het zicht erger dan verwacht was. Onder dekking daarvan en gebruik ma ken van onoplettendheid der manschappen van het afweergeschut op den grond en in de lucht, wisten aanvalvliegtuigen door de linie heen te glippen. Twee keer zelfs scheerden ze over de plek, waar de staf bijeen was. In een echten oorlog zou deze in zijn geheel te plet- ter zijn gebombardeerd: Een andere les,'die eruit viel te trckken, was de onvoldoende snelheid van de „jagers". Men weet verder. dat de vliegers bewegingen van paardenvolk ondersteunden. Alle mannen in jacht-, bombardeer- en waarneemtoestdlen hebben hun best gedaan Minister Paileve zelf schouwde van een ma- chine uit den in een indrukwekkende slagorde gesdiaarden zwerm. In tegenstelling met wijlen zijn ambtgenoot Bokanowski, die er een volledig pilotenpak op nahield, had hij zijn gewone jas aangehouden en alleen een vlie- gerskap op gezet. Het is nu aan minister Laurent Evnac, het alarm, volgens hetwelk het in de Fransche luchtvaart niets dan rommel en corruptie is, te laten eindigen. waarden. Van niet-communistisch standpunt gezien, was het feit dat de daarom in Rus- land geldende wettelijke bepalingen, ook in de concessies moesten worden nageleefd, een beletsel voor een bevredigenden gang van zaken. En hoezeer de nieuwe voorschriften omtrent de concessie politiek ten doel hebben het buitenlandsch kapitaal aan te lokken, op j dit punt is de sowjet-regeering, gelijk te ver- wachten was, standvastig gebleken. De ar- beidsvoorwaarden, de aanstelling en het ont- slag van arbeiders en ambtenaren blijven on- derworpen aan de bepalingen van het wet- boek van arbeid en de verdere sowjetwet- geving, evenals de loonoVereenkomsten en verdere afspraken tusschen concessionaris en vakvereeniging. De aanstelling van arbeiders- en ambtenaren moet in hoofdzaak over de or- ganen van het volkscommissariaat aan den arbeid loopen; nu een gering gedeelte slechts zelfstandigheid is toegestaan. Het recht spe ciaal personeel uit het buitenland te laten komen, had de concessionaris ook nu reeds. TEGEN DE BUREAUCRATIE. Het volkscommissariaat der arbeiders- en boereninspectie in de Oekraine is een cam- pagne begonnen tegen de bureaucratie bij de officieele sowjetbureaux. Een onderzoek op groote schaal zal worden ingesteld naar de werkwijze der verschillende bureaux, het tempo van afdoening der zaken enz. Behalve het personeel van het genoemde volkscom missariaat zullen verschillende leden der com- munistische partij, die daarvoor tijd beschik- baar hebben, aan dit onderzoek deelnemen Hun is op het hart gedrukt, hun arbeid met de grootst mogelijke objectiviteit en zonder aanzien des persoons te verrichten. DE ORDE VAN DE ROODE VLAG JUBILEERT. Op 16 dezer bestond de Orde van de roode vlag tien jaar. Het werd ingesteld ter beloo- ning van alle burgers der sowjetrepubliek, die zich in den oorlog door bijzondere dap- perheid onderscheiden hadden. Er is slechts een klasse, maar de orde kan meer dan eens verleend worden. Op het oogenblik zijn er 14.998 dragers; vier hooge officieren onder hen dragen de onderscheioing vierdubbel. De orde is aan 58 vrouwen toegekend, o.m. aan Klara Zetkin, w-egens haar strijdbaarheid in de politiek. ENGELAND. DE HAVENSTAKING IN AUSTRALIA Flet conflict duurt voort In het grootste gedeelte der Australische havens ligt de arbeid nog stil, de arbeiders weigeren te werken op de nieuw ingevolge de uitspraak van het scheidsgerecht vastgestelde voorwaarden. Er is reeds besloten niet-aangesloten arbei ders door middel van advertenties in de bla den op te roepen. DE KONINKIJKE FAMILIE DANST De koning, koningin, hertog en hertogin van York waren tegenwoordig bij een bal, dat het huispersoneel van de koninklijke be- zittingen bij Balmoral Castle in Schotlanc ROOKT DE HBEUWE BELGIe. MILLIOENENDIEFSTAL TE ANTWERPEN. De dader op de vlucht De hoofdkassier van een Antwerpsche firma voor graanhandel had van een bank een che* que van meer dan zeven millioen francs ont vangen. Deze bediende, die het voile ver- trouwen van zijn chefs genoot, is sedert twee dagen spoorloos verdwenen. De die'fstal zou gepleegd zijn met de mede- plichtigheid van een vrouwelijke bediende, die reeds gearresteerd is. De gevluchte kassier is van Argentijnsche nationaliteit. Men vermoedt, dat hij zich voorloopig in Frankrijk schuil houdt, van waaruit hij zijn land zou trachten te berei- ken. RUSLAND. EEN BOETVAARDIG OPPOSANT. Pjatakow weer in genade aangenomen. Disdag werd een besluit der centrale con- trale controle-commissie gepubliceerd, waar- bij de voormalige Russische handelsvertegen- woordiger in Frankrijk Pjatakow, die inder- tijd door den 15en partijdag te zamen met vele andere oppositieleden uit de communis- tische partij is gezet, daarin weer wordt op- gen omen. Pjatakow had na zijn royement een ver- zoekschrift ingediend, waarbij hij verklaarde zich af te scheiden van de Tritzkiaansche op- positie en zijn fouten erkende. DE NIEUWE CO'NCESSIE-POLITIEK. De arbeidsvoorwaarden Een van de kanten, welke de concessies, welke de Russische regeering bereid is te geven, om het buitenland steeds onaantrek kelijker hebben laten schijnen en in de prac- tij'k ook aanleiding gegeven hebben tot wrij- ving- was de regeling van de arbeidsvoor- had georganiseerd. Er werden tal van sche dansen gedanst, o.a. een oude Sr wals, waarin de Koningin en hertog togin van York medededen. De kor: toe. SPANJE. VRITMETSELAARS GEARRF. "Fr h In de Madrileensche vrijmefselar oge Naar V. D. verneemt, heeft de politic in het gebouw van de vrijmetselaarsloge te Ma drid een huiszoeking gedaan en den groot meester der loge Angulano en andere per soonlijkheden gearresteerd. Ook in de bu reaux der Liga vonden huiszoekingen plaats waarbij de politie op een groot aantal docu menten beslag gelegd heeft. De gearresteer den werden naar de gevangenis Modolo te Madrid gebracht, waar zij streng bewaakt worden en geen onderling verkeer mogen heb ben. De kasten en deuren van de vrijmetse laarsloge zijn verzegeld en verscheidene be ambten houden dag e nnacht voor het huis de wacht om iedereen te arresteeren, die daar een bezoek mocht brengen. Er zouden, naar wordt beweerd, zich onder de samenzweer- ders een groot aantal buitenlanders, voora Franschen, Engelschen en Duitschers be- vinden. ROEMENIe. DE NATIONALE BOERENPARTIJ. De strijd tegen de regeering De Nationale Boerenpartij heeft bekend gemaakt, dat zij den strijd tegen de regeerin zal voortzetten. De huidige regeering heeft bij haar pogingen in het buitenland een lee ning te plaatsen geen succes. De Nationa* Roerenparlij zal binnenkort weer te Boeka- rest een protestdemonstratie houden van ver tegenwoordigers uit alle deelbn van het ge- heele land. Ook in de Boekowina, Bessarabie en Zevenbergen zullen protest-demonstraties worden gehouden. Bij deze demonstraties zal Iwisr men niet! het aftreden van de regeering worden ge- eischt. Naar verluidt, zou de minister-president Bratianoe te kennen hebben gegeven, dat hij1 zal aftreden als de onderhandelingen over n buitenlandsche leening geen resultaat op- leveien. Hij zal den Regentschapsraad voor stel len Manioe de vorming van een kabinet op te diagen. AMERIKA. WEDEROM EEN BRUTALE OVERVAL. 18.000 dollar gestolen. Opnieuw hebben bandieten in New-York een brutalen overval gedaan, ditmaal bij de Sheffield Farm Dairy Company, een der voornaamste melkleverantiemaatschappijen te New York. Twee personen drongen het ge bouw binnen en in tegenwoordigheid van tweehenderd employe's ontsnapten zij met medeneming van 15.000 dollars. De kassierskooi, waar het geld bewaard werd, is door stalen wanden omringd en voorzien van kogelvrij glas, terwijl van bin nen een inrichting drie kassiers in staat stelt onmiddellijk het vuur te openen, avanneer on- gewenschte gasten een overval zouden be- proeven. Al deze voorzorgen waren evenwel nutte- loos, want de roovers waren geklebd in de uniform van de twee mannen, die dagelijks in de gepantserde auto het geld voor de bank brachten. Met revolvers hielden zij het personeel in bedwang en de twee mannen be- dreigden de kasisers met den dood als zij alarm zouden maken. Voordat men het wist waren de gemaskerde bandieten reeds in een auto verdwenen. DE ORKANEN IN WEST-INDIe EN DE VER. STATEN. De schade. De do0den. De krijgswef. Reuter meldt uit Ailanta, in den staat Georgie, dat daar telegrafisch bericht was ontvangen uit Palmbeach in Florida over den omvang der door den orkaan aangerichte schade. De voorzitter van het Roode Kruis te Palmbeach meldde, dat in Palmbeach County alleen al de schade 25.000.000 zal blijken te beoopen, terwijl aldaar het aantal dooden wel tot 250 zou kunnen klimmen. Den gouverneur van Florida is verzocht de krijgswet af te kondigen. Ernstige onlusten, Uit New York wordt gemeld, dat te S" Juan, op Porto Rico, ernstige ongeregeld- heden zijn voorgevallen. Het Roode Kruis is begonnen met het uit- deelen van voorraden. Meer schepen, geladen met voedsel en kleeren, zijn thans op weg naar den West-Indischen Archipel. Van een ooggetuige. Dinsdag is te New York behouden aange- komen het s.s. San Lorenzo, welks opvaren- den den wervelstorm, die over Porto Rico is gegaan, hebben meegemaakt. Wolff zond d.d. Dinsdag het volgende relaas: Het stoomschip lag voor anker in de haven van San Juan en was met 20 stalen kabels aan de kade vasigemaakt. De passagiers na- men de schrikwekkende gebeurtenis waar, die zich voltrok. Naar zij vertelden, bleef het an- derhalven dag duister. Al dien tijd werd de regen als met bakken uif den hemel gegoten! Het onweerde allerontzettendst, zoo zelfs, dat het in de lucht vliegen van een in de buurt gelegen ammoniak-fabriek niet werd opgemerkt. Heele huizen werden omgerukt; ontwortelde boomen vlogen door de lucht Het plaatijzeren dak van een huis dicht bij de haven werd als een stroomat opgerold- Puinbrokken van 1000 K.G. en meer werden weggeblazen. De passagiers van het schip werden gedurende den storm benedendeks gehouden; alien zijn ongedeerd. DE ORKANEN IN DEN WEST INDI- SCHEN ARCHIPEL. Het rapport over de schade aan de eilanden beneden den wind. Op Mont Serrat. Het Engelsche departement van kolonien heeft, naar de Britsche draadlooze dienst meldt, een telegram ontvangen van den gou verneur der eilanden beneden den wind, waarin bijzonderheden worden medegedeeld over de schade, die door de orkanen van de vorige week is aangericht. De gouverneur heeft Mont Serrat bezocht, waar hij ernstige vernielingen aantrof, Het ziekenhuis met bijbehoorende gebou- jt- Ze is om van te smullen, CS&t/ty zoo letter-mgSE.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1