Radiografisch Weerbericht, asmOTsmfmmim BinnenBand De Firma DE LANGE DE MORAAZ BESBBESBBSIESBtSCSBSS Siadsnieuws wen waren tofaal verrileia, evenaTs een aUf ifcal bruggen. Het havenhoofd bleek ernstig beschadigd, evenals alle gouvernementsge- ibouwen. De telefoonverbinding over het heele eiland was onklaar. Twee derden van de huizen der boeren waren totaal veraield en verscheidenen van de voornaamste ge- bouwen in Plymouth zijn beschadigd, waar bij vijf protestantsche en een katholieke kerk. Wat de bewoners b-etreft, zijn er 40 doo den en 71 gewonden. De totale schade aan gouvernements- en particuliere eigendommen iwordt geschat op 30.000 pond. Nevis. Op Nevis is weinig schade toegebracht aan de gouvernementseigendommen,, maar een groot aantal huisj-es van arme inwoners h beschadigd. Hier zijn 13 dooden en 50 ge wonden. Saint Kitts en Antigua. Op Saint Kitts is er eveneens weinig scha de aan de eigendommen der overheid, maar ook hier hebben de kleine luiden het moeten ontgelden. Er worden 6 dooden gemeld. Ook op Antigua is er aan overheids- en ?articuliere eigendommen een schade van 000 pond. Dominica. Het gouvernement van Dominica rappor- teert, dat er een doode is. Er zijn 4 haven- hoof den vernield en 1 beschadigd. De boule vard aan zee te Roseau is gedeeltelijk ver nield. Groote schade is toegebracht aan de wegen, de telefoonverbindingen en het elec- itrisch licht. Ook de oogst had zwaar te lijden en men is daarom zeer bezorgd, dat er ge- jbrek aan voedsel zal komen. Aan openbare werk en is naar schatting een schade toege bracht van 60.000 pond. De totale schade aan gouvernementseigen dommen en woningen van boeren op Domi nica, Mont Serra.t, Antigua, St. Christophes en Nevis wordt geraamd op 100.000 pond. Alle dooden en gewonden behoorden tot de arbeidersklasse. DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN. Alfred Smith gaat den boer op jouverneur Smith, de republikeinsche can- uidaat voor het presidentschap, is Maandag op verkiezingstournee uitgetrokken. Hij zal in twee weken tijds dertien staten bezoeken. •zes officieele redevoeringen houden en in 37 .teden persoonlijk met de autoriteiten in con tact treden. De reis is voor hem van beteeke- tiis omdat het gebied aan gene zijde van de Mississippi vijandelijk terrein is voor een candidaat, die Roomsch-Katholiek, „nat" en tevens lid van Tammany Hall is. In verschil- lende staten, welke Smith gaat bezoeken, werd vier jaar geleden druk voor Senator La Toilette gestemd, den candidaat der toenma- lige „derde partij". Smith hoopt tbans vele dezer stemmen naar zich toe te trekken. Het reisgezelschap bestaat behalve uit den gouverneur Smith, zijn echtgenoote en doch- ter, uit een groot aantal vrienden en suppor ters en veertig reporters. Twee Pullmanwa- gens staan ter beschikking. DE HOUD1NG VAN DE VER. STATEN TEN AANZIEN VAN DE REGELING DER HERSTELBETALINGEN EN OORLOGSSCHULDEN. Het Amerikaansche departement van staat heeft na eg;n vraag over de mogelijkheid van Amerikaansche deelneming aan een confe- rentie over de herstelbetalingen, waarbij het vraagstuk van de schulden zou kunnen wor den opgeworpen, duidelijk gemaakt, dat de politick van de regeering der Ver. Staten ten aanzien van de noodzakelijkheid om de vraagstukken van de wederzijdsche gealli- eerde oorlogsschulden en de herstelbetalin gen uit elkaar te houden, niet veranderd is, aldus meldt de New York Herald. Men neemt algemeen aan, dat de regee ring te Washington een waarnemer zal zen- den naar elke conferentie, die gehouden zou worden om het herstelvraagstuk voor goed te regelen, maar deze waarnemer zou onge- twijfeld instructies krijgen om een gereser- veerde houding aan te nemen, wanneer de besprekingen op „gevaarlijk gebied" kwa- men. De waarnemer zou in een zelfde positie verkeeren als indertijd Kellogg, toen nog gezant te Londen, bij het in working brengen van het Dawespla-n in 1924. De verklaringen van de verschillende hoofden van delegaties te Geneve, dat de be- slissing om een defini tieve regeling aan het herstelprobleem te geven, niet beschouwd moet worden als een poging om betere voor- waarden voor de oorlogsschulden aan de ,Ver. Staten te krijgen, hebben te Washington een goeden indruk gemaakt. Amerikaansche financiers hebben als hun meening te kennen gegeven, dat elk plan, waardoor de oorlogsschulden zouden kun nen afgelost worden in een periode, korter dan de nu vastgestelde 62 jaar, ongetwijfeld de ernstige aandacht waard is. DUITSCHLAND. 25 TYPHUSGEVALLEN IN MuNCHEN DOOR HET GEBRUIK VAN ONGEKOOKTE MELK. Officieel wordt medegedeeld, dat in Miin- 'chen 25 typhusgevallen zijn vastgesteld,die te wijten zijn aan het gebruik van ongekookte inelk. Bovendien bevinden zich in het zieken- huis 4 typhuszieken uit Ismanning. De melkleverantie uit de van typhus verdachte gebieden is gesloten. R.-K. WERKLIEDENVERBOND. Maandag vergaderde het bestuur van het R.-K. Werkliedenverbond. De najaars-ver- bonds- en vakbondsvergaderingen werden vastgesteld. Besloten werd pogingen in het werk te stellen tot wijziging van de wet (op de personeele belasting. Besloten werd een commissie in het leven te roepen ter bestudeering van het geheele complex van belastingen in ons land en ter voorbereiding van voorstellen omtrent daar- in wenschelijk geachte wijzigingen, vooral .ter betere realiseering van het beginsel „be- lasting naar draagkracht". Afgewezen werd 'een verzoek der Federatie van Ziekenfondsen ;om in samenwerking met de overige arbeids- 'centrales in ons land en in overleg met ge- noemde federatie pogingen in het werk te stelle to het versterken van het arbeiders-zie- kenfondswezen. PATRIMONIUM. Het Nederlandsch Werkliedenverband „Pa- triipopiuip" hield gister en heden zijn 45ste w dJL fyu-fyngA. Voor Alkmaar en Omstreken: P. ZU1KER, Verdronkenoord 84 jaarvergadering te Dordrecht. Gistennorgen om half twaalf werden de afgevaardigden in het feestelijk versierde vereenigingsgebouw welkom geheeten, eerst door den afdeelings- voorzitter, daarna door dien van den Bond, den heer C. Smeenk, uit Arnhem. Te 12 uur werd officieel op het stadhuis ontvangen. In den namiddag werd een boottocht om het eiland gemaakt, welken het gemeentebe- stuur had aangeboden. BRANDEN. Zonder bekende oorzaak ontstond te Geve- num brand in de groote z.g. „Hollandsche Molen" van den heer J. Groot aldaar. Het geheele gebouw, waarin de oogst van 100 H.A. zat opgetast, brandde geheel uit. Van de 50 karrevrachten hooi is geen halmpje over, 200 karrevrachten rogge en evenveel haver werden een prooi der vlammen, als- ook de dorschmachine, zelfbinders, motoren enz. De muur aan de zijde van de boerderij stond witgloeiend. Het woonhuis kon met veel moeite gered worden. Aan het Loonschhoekje onder Waalwijk brak gistermiddag brand uit in de woning van den heer L. Korthout. De woning brand de geheel af. De inboedel ging verloren. De brandweer kon niets uitrichten, daar in de buurt waar de woning gelegen is, geen vol- doende water is. Gisteren zijn te Luijksgestel 4 boerde- rijen van de landbouwers L., N. K. en J. af- gebrand. Te Bergeijk (Weebosch) is het huis van den landbouwer F. K. in de asch gelegd. Te Oss zijn gisteren het cafe van Kerk- hof in de Torenstraat en het huis van Groe- nendaal op den Molenweg afgebrand. Te Nieuwepekela is de behuizing, be- woond door de wed. J. Norder en J. v. d. Laan, afgebrand. Er kon niets worden ge red. De inboedel van v. d. Laan was niet verzekerd. VERGIFTIGD. Te Nistelrode is een 6-jarig kind van Kuipers door het gebruik van vergiftige bes- sen overkden. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Een auto, waarin vier studenten en twee dames-studenten, uit Leiden zaten, komende uit de richting Noordwijk, kwam door een defect aan de stuurinrichting in een berm van den weg bij Katwijk terecht. De auto sloeg daarop met al de inzittenden over den kop. Een der inzitenden verwondde zich vrij ernstig, de anderen kwamen met lichte kwet- suren vrij. Ook geraakte nog de benzinetank in brand. Van de auto bleef slechts een ge- raamte over. PAARDEN OP HOL MET DROEVIG GEVOLG. Gistermiddag sloeg een span paarden, loo- end voor een boerenwagen, op hoi in den 'oorder-Legmeerpolder bij Aalsmeer. De 68- jarige boerenarbeider, J. Hagoort, werd er af geslingerd en bijna onmiddellijk gedood Hij werd vreeselijk aan het hoofd verwond. Het lijk werd per brancard naar zijn wo ning vervoerd. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. De Koningin zal morgen met den trein van 4 uur 8 min. te Amsterdam aankomen. VERDUISTERING OP EEN ONTVANGERSKANTOOR. De dader heeft 25 jaren dienst. ,De marechaussee te Oudenbosch heeft als verdacht van verduistering in dienstbetrek- king gearresteerd een rijksklerk le klasse bij den Rijksontvanger. De vorige week begaf hij zich naar den officier van justitie te Breda en deelde dezen mede, dat er in zijn boeken een groot abuis was, doch dat hij zelf niets ontvreemd had. De officier gaf hem daarop in overweging aangifte te doen bij de marechaussee en er ook zijn chef van op de hoogte te brengen. Tevens zou een accountant gezonden worden, om met den rijksontvanger en hemzelf een onderzoek in te stellen. In plaats evenwel naar huis terug te keeren, is hij gaan dwalen Later is hij bij den commandant der mare chaussee te Oudenbosch verschenen en ver- telde daar hetzelfde als voor den officier van justitie te Breda. Van Breda had genoemde opperwachtmeester intusschen de instructies ontvangen voor een accountantsonderzoek en overreedde den man, nu kalm thuis te blijven en verder bij het onderzoek behulpzaam te zijn. Hij durfde evenwel niet naar huis terug- keeren, waarom de opperwachtmeester zijn vader ging halen, om hem thuis te brengen. Met. zijn vrouw en zijn vader begaf hij zich naar den ontvanger, waar was geconsta- teerd, dat er een tekort van verscheidene dui- zenden was. Nu werd hij door de marechaus see als verdacht van verduistering gearres- teerd. Het onderzoek heeft reeds een vermis- sing van ruim 20.000 aan het licht ge- bracht. Na aanvankelijk te hebben ontkend, heeft hij tenslotte een volledige bekentenis af- gelegd. De verduisteringen verklaarde hij over een tijdsverloop van verscheidene jaren te hebben bedreven. Het eene gat had hij met het andere gestopt tot het niet meer ging. Juist deze week vierde hij zijn 25-jarig dienstiubileum. Hij is in het huis van bewa ring te Breda ingesloten. DE TOLOORLOG. DE AFKOOP VAN DEN TOL TE MUIDEN. Op een vraag van het Tweede Kamerlid den heer Staalman luidende: Is de minister bereid krachtig medte te wer ken, opdat de onboudbare toestand aan den zoo sterk het verkeer belemmerenden tol te Muiden zoo spoedig mogelijk geregeld worde? heeft minister van waterstaat geantwoord: De tol te Muiden wordt geheven op een wegvak, dat na Mei 1930 voor het doorgaan- de verkeer geen beteekenis meer zal hebben, aangezien clan een thans in aanleg zijnd weg- gedeelte gereed zal komen, waarover het ver keer op den Rijksv/eg AmsterdamAmers- foort aan de zuidzijde van Muiden zal wor- den geleTd. Toch moet afkoop van den tol wenscHelijk worden geoordeeld. Daarover zijn in het voor jaar van 1928, met medewerking van de verkeersbondem, onderhandelingen geopend, welke onderhandelingen nog niet zijn geein- dlgd. Onzekerheid omtrent de waardte, die de tol na het tot stand komen van het nieuwe weg vak nog voor de tolheffers zal vertegenwoor- digen, maakt de onderhandelingen moeilijk, doch er bestaat eenig uitzicht, dat zij een gunstig verloop zullen hebben. Het schijnt nauwelijks noodig, hieraan toe te voegen, dat de regeering bij het bepalen van haar standpunt in zake afkoop geen in- vloed kan toekennen aan wanordelijkheden en daden van eigenrichting, als waarmede in den laatsten tijd een deel der belanghebben- beschaafd land niet thuis behooren. De voorzitter en secretaris van het Hoog- heemraadschap te Muiden, de heeren A. Bre- dius te Baarn en C. de Raadt te Muiden, hebben gistermiddag te Haarlem een confe rentie gehad met de leden van Ged. Staten de heeren Hendrix en jhr. van Lennep. Het hoogheemraadschap moet immers ingevolge de wettelijke bepalingen het advies van Ged. Staten inwinnen alvorens ingrijpende beslui- ten kunnen worden genomen. Aan de orde was het voorstel van den mi nister van waterstaat, dat 60.000 biedt als afkoopsom voor den toll. Het hoogheemraad schap verlangt 125.000. Ged1. Staten zullen spoedig een advies uit- brengen. DE ZAANSCHE TOLLEN. In de gisteravond gehouden vergadering van den raad der gemeente Zaandijk heeft de heer D. Witbaard (v. d.) enkele vragen aan B. en W. gesteld met betrekking tot de jongst- leden Zondag bij den tol gehouden demon- straties. Interpellant drong er op aan, dat, den meent doel te kunnen treffen en die in een wanneer weer een zoodanige demonstratie wordt gehouden, de verkeersregeling van dien aard zal zijn dat het autobusverkeer en goed- willende betalers ongestoord hun weg kunnen vervolgen. Voorts verzocht hij dat B. en W. al het mogelijke zullen doen om een geleidelij- ke uitkeering uit het wegenfonds te krijgen, om daar door in staat te zijn den tol Op te hef- fen. De heer Bets, (a.-r.) vond de houding welke het dagelijksch bestuur der vereeniging voor vreemdelingenverkeer ten opzichte van de actie tegen de toll en heeft aangenomen, zeer onbehoorlijk. V. V. V. had verdienstelij- ker werk gedaan als zij de gemeente daad- werkelijk gesteund had in haar betoog om een uitkeering te ontvangen uit het wegenfonds. De heer Dirkse (S. D. A. P.) vond het op- Liichtvaart. HET VERTREK VAN HET TWEEDE POSTVLIEGTUIG NAAR INDIe. (Van onzen eigen verslaggever.) Het was vanmorgen al vroeg dag. Of beter gezegd, het was vanmorgen al vroeg opstaan, want dag was het de eerste uren nog niet, toen we door de verlaten stra- ten van ons rustig en vredig, in dit geval slapend Alkmaar, stapten. De Rheinische Westfalische Transport A. G. „Rewag", welke groote transporton- derneming agentesse is der K. L. M. en Lufthansa en waarvan de heer A. Hohlc hier ter stede vertegenwoordiger is, had ons uitgenoodigd om een autoritje naar de hoofd- stad te maken, teneinde het vertrek van hef tweede postvliegtuig, dat den tocht Neder- landIndie onderneemt, bij te wonen. Natuurlijk werd dit aanbod gretig aange nomen en daar het tijdstip van vertrek op 4 uur in den morgen was gesteld, begon onze dagtaak ditmaal al bijzonder vroeg. Nadat de torenklok den laatsten zwaren slag van vier over de rustende stad had la- ten klinken, werd geconstateerd dat geen van de acht heeren, die van de partij zouden zijn, zich verslapen had en weldra zat het gezel- schap in de twee auto's, een beschikbaar ge steld door de Autocentrale aan de Handels kade, de ander eigendom en gereden door den heer Fraijman. Door een van de heeren was voor mooi weer gezorgd, zoodat ook dit niets te wen- schen overliet. De reis in het donker verliep uitstekend en te ruim half zes arriveerden we op het vliegveld, waar reeds vele auto's en belang- stellenden aanwezig waren, om de 3 vliegers het vaarWel toe te roepen. Nadat onder leiding van den heer A. Hohle even vluchtig het prachtige gebouw der K. L. M. met z'n restaurant, wachtka- mers, enz. was bezichtigd, betraden we het vliegterrein waar de Fokker reeds in het halfdonker z'n kop trotsch in den wind stak, met bewondering door vele belangstellenden aangestaard. Rustig en waardig stond het hechte vlieg- tuig daar op het groene veld en liet lustig z'n drie motoren ronken en snorren en z'n schroeven draaien, alsof er van een vlieg- tocht naar het verre Insulinde geen sprake was. Plotseling werd een der schijnwerpers ont- stoken en het licht der 25000 kaars sterke lamp verlichtte fantastisch het vliegtuig en de bewonderende menschen er om heen, waarbij zich o m. bevonden de heeren Pies- man, Martin en ingenieur Stephan vah de Fokkerfabrieken. Ook voor particulieren is het van voordeel een REKENING TE OPENEN bij een Bank. te ALKMAAR geeft hieromtrent gaarne inlichtingen. treden van het dagelijksch bestuur van V. V. V. revolutionnair. Spr. zou de politie willen verzoeken bij een arbeidersconflict even tak- tisch op te treden als thans geschied is tegen- over de automobilisten. Burgemeester Hellema zegde toe nogmaals te zullen aandringen op een uitkeering uit het wegenfonds. LEGATEN. Duizend gulden voor de Prins Hen- drikstichting te Egmond aan Zee. Wijlen mevrouw M .M. Titnan, weduwe van den heer M. K. de Jong, dezer dagen te Deventer overleden, heeft aan eenige vereeni- gingen de volgende bedragen gelegateerd, vrij van rechten: Nederl. Protestantenbond, ten behoeve van de afd. Deventer, 500; ten behoeve der Zondagsschool van de afd. Deventer 500; de diaconie der Nederl. Herv. Gemeente te Deventer 1000; afd. Deventer en Omstr. der Nederl. Vereeniging tot bescherming van Dieren 500; Nederl. Bond tot bestrijding van de vivesectie 500; afd. Deventer van de Vereeniging tot Steun 500; Ver. tot bestrij ding der Tuberculose, voorkomende in De venter, 500; Ver. tot verschaffing van ver- sterkende middelen aan behoeftige zieken en herstellenden te Deventer 500; Ver. tot ver- spreiding van stichtelijke blaadjes (Vrijzin- nig) te Amsterdam 500; Nederl. Gustaaf Adolfvereeniging f 500; Maatschappij tot redding van drenkelingen te Amsterdam 500; Burgerlijk Armbestuur Deventer 500; departement Deventer der Maatsch. tot Nut van't Algemeen 500; Werkver- schaffing aan huTpbehoevende blinden ie Amsterdam 1000; Prins Hendrikstichting voor arme zeelieden te Egmond aan Zee 1000; diaconie der Nederl. Herv. Kerk te Wijhe 500; Ned. Israel. Armbestuur te De venter f 250; Gesticht voor lijders aan val- lende ziekte te Heemstede 500Vereeniging tot hulp in 't Huisgezin 250; afd. Deven ter der Algemeene Vrouwenvereeniging „Ar- beid Adelt" 250; Leger des Heils Deventer 250; Inrichting voor Doofstcmmenonder- wijs te Rotterdam 1000; Vereeniging voor Wijkverpeging Deventer 500. CONCESSIE AUTOBUSSEN Bij koninklijk besluit is ongegrond ver- klaard het beroep, ingesteld door de direc- ti-e van de Nederlandsche Spoorwegen, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord- Holland van 13 April 1927, waarbij aan den heer H. van Diggelen te Wijk aan Zee en Duin vergunning is verleend tot het in wer- king houden van een autobusdienst van Haarlem naar Beverwijk en terug. KORTE BERICHTEN. De voorzitter van het comite Vljegtocht Nederland1—Indie, gep. generaal C. J. Snij- ders, die door de Inaische vereeniging voor Luchtvaart is uitgenoodigd om de opening, eind Oct. a.s., in Indie van de luchtlijnen der Nederlandsch-Indische Luchtvaart-Maat- schappij bij te wonen, is gistermiddag van 's-Gravenhage vertrokken om zijn reis aan te vangen. Gistermiddag had in tegenwoordigheid van de Koningin-Moeder en den Prins der Nederlanden de plechtige onthulling plaats van het gerestaureerde kerkglas No. 22 in de Groote of St. Janskerk te Gouda. „Daar is Elleman!" Allen kijken reikhalzend uit naar den werktuigkundige, die met vasten stap door de menigte dringt en in de cabine verdwijnt. Weldra verschijnen ool$ de eerste en tweede bestuurder, J. J. Moll en It. M. van Hagelen Het loopt tegen zes uur en langzamerhand nadert het tijdstip van vertrek. Men verdringt zich om de 3 koene vlie gers, het tijdstip om afscheid te nemen is daar „Dag moeder!" „Dag jongen, het beste hoor!" De mannen komen handen te kort om ieder vaarwel te zeggen. „Opzij, de post!" Vlug wordt een lorrie-wagentje aangere- den en een aantal zakken met post, tesamen wegende 198 K G., wordt door rappe handen in het vliegtuig geborgen. „Een oogenblikje stilte!" De heer Van Enthoven spreekt op dit ge- wichtige oogenblik, even voordat de vlie gers in de Fokker stappen om deze eerst ver weg weer te verlaten, een enkel woordje. Namens den Raad van Beheer der K. L. M wenscht hij hun een goede reis en deelt hun mede dat de achterblijvenden met groote be langstelling de berichten afkomstig van het v'iegtuig, zullen tegemoet zien.. Nog een laatsfe groet, nog een handdruk en de vliegers zoeken hun plaats in de Fok ker op. De motoren draaienimmer sneller het geronk wordt steeds luiderde schroe ven Snellen al harder in het rond. Langzaam zet zich het statige vliegtuig in beweging. „Daar gaan ze!" Door velen toegewuifd taxiet de machine over het terrein. Aan het andere einde van het vliegveld gekomen, wordt de kop gewend, het geronk der motoren wordt steeds sterker en met een flink vaartje neemt het vliegtuig z'n aanloop voor de verre, verre reis. Eerst wipt de staart omhoog en als de groote vogel met z'n breede, sterke vleugels immer harder over het veld voortsnelt, ver- laat hij langzaam den grond om fraai schuin omhoog op te trekken. Juist heeft het nachtelijk duister zich door het eerste ochtendgloren laten verdringen als het vliegtuig nog eenmaal boven het vlieg veld circelt om dan hoog over de stad vlug als een kleine stip te verdwijnen Waarmede het tweede Fokkervliegtuig de reis door het luchtruim naar ons Indie heeft aanvaard. Over de rondvlucht boven Amsterdam, die we daarna gemaakt hebben, zullen we mor gen een en ander mededeelen. De H. N. A. F. B. te Neurenberg Het Persbureau Vaz Dias meldt: Het Postvliegtuig voor Indie de H. N A. F. B. dat hedenmorgen van Amsterdam is vertrokken, is om 9.43 Hollandsche tijd te Neurenberg aangekomen. Van Neurenberg wordt heden doorgevlo- gen naar Boedapest. DE POSTVLUCHT NAAR INDIe. Te Allahabad aangekomen De bijzondere correspondent aan boord van het postvliegtuig seinde gisteren uit Alla habad aan Aneta-Vax-Dias: naar waarnemingen, verricht in den morve' van 20 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mcteorologisch Instituut te De Bildt* Hoogste barometerstand 770.2 te Valentia Laagste barometerstand 750.0 te Ingo. Verwachting (geldig tot den avond van 21 September) Zwakke tot matige noordwestelijke tol zuidwestelijken wind, aanvankelijk licht be- wolkt, met morgennevel en droog weer, la- ter toenemene bewolking met eenige kans oc regen, iets koeler. „Wijn zijn na een goede reis hier aangeko men. De landing geschiedde vlot. Gedurende de reis hadden wij mooi weer. Er was veel belangsteliing op het vliegveld. De afstand Karachi—Allahabad hebben wij in negen uur afgelegd. Morgen (Donderdag) vertrek- ken wij naar Calcutta De post voor Br. Indie afgeleverd. Reuter meldt nog uit Allahabad, dat kapi- tein Koppen aan het postkantoor daar ter stede postzakken afgeleverd. Dit was de eerste rechtstreeksche luchtpost die men er ontving. EEN AFSCHEID. Hedenmorgen had het inwendige der loco- motief-remise aan den Bergerweg een onge- woon aanzien. Een gedeelte ervan was ver- sierd met bloemen en planten en gereed voor de ontvangst van den heer C. G. Nimrat, db het bereiken van zijn zestigsten levensjaar had benut om zijn pensioen als bankwerker bij de Nederlandsche Spoorwegen te vragen, weik pensioen hem met ingang van heden werd verleend. Zijn onmiddellijke chefs en het tractie-per- soneel meenden dezen dag niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan, vandaar die voorbereiding ter ontvangst van den schei- denden funetionnaris. Deze werd daartoe met zijne familieleden per rijtuig (door de Gebr. Hoed beschikbaat gesteld) van zijne woning naar het station en vandaar met een extra trein naar de remi se gereden, waar een groote schare ter ont vangst gereed stond. De heer J. Heino, die als een der vroegere chefs het langst met den heer J. Nimrat had samengewerkt, richtte tot dezen het eerst het woord en gaf hem onder zeer hartelijke be- woordingen te kennen, dat men noode van hem scheidde. De heer Nimrat had zich steeds doen ken nen als een plichtgetrouw en zeer bekwaam bankwerker, van wiens ijver de Spoorwegen in het algemeen en van wiens groote vakken- nis zijn onmiddellijke omgeving in het bijzon der steeds hebben geprofiteerd. Namens het geheele personeel bood de heer He-ino hem een tafel en theekast aan als herinnering van zijn dienstplicht bij de Spoorwegen, daahbij- den wensch uitspreken- de, dat de heer Nimrat nog vele jaren van die meubelstukken zou mogen gebruik maken. Ook de tegenwoordige chef, de heer J. P. de Rijk, sloot zich bij1 die woorden van warme hulde aan, waarna namens het personeel eenige waardeerende woorden van afscheid werden gesproken door den heer L. A. H. Vderdag, die den scheidenden funetionnaris nog een door den leerling-machinist S. Bak- ker vervaardigde oorkonde aanbooa en aan d( echtgenoote van den heer Nimrat een bloem stuk, waarop een luid hoera der aanwezigen volgde. De heer Nimrat dankte voor de hem bewe- zen sympathie en gaf daarbij te kennen, dat hij een dergelijke huldiging niet had ver- wacht. Nadat nog eenige foto's waren gemaakt, begaf de familie Nimrat zich weer per extra- trein en rijtuig naar huis terug, waar den ge- heelen dag nog wel een gezellige stemming zal hebben geheerscht, temeer daar de heer Nimrat j'uist heden zijn zestigsten verjaar- dag vierde. AUTO DEFECT. Eerj der vrachtauto's, in dienst van de wegverbetering onder Heiloo, verloor gister middag tegen den avond ter hoogte van villa „Eik en Linde", aan den Kennemerstraat- weg, een wiel, tengevolge waarvan het zwaar geladen voertuig aan den kant van den w:g scheef zakte. Een andere vrachtauto uit den- zelfden dienst werd gerequireerd, die de vracht overnam en ten slotte, nadat een paar uren was gezwoegd, den defeden wagen op sleeptouw nam. BUURTCOMMISSIE GEVORMD. Gisteravond heeft ook de Schoutenstraat voor 8 October een buurcommissie ge- vormd. Het bestuur dezer commissie is toe- vertrouwd aan de heeren J. van Dijk, W. van der Pol en F. Rempt. VERZENDING VAN KRANTEN PER POST. Vanwege het postkantoor wijst men er ons op, dat vele menschen, die de Alkmaarsche Courant na lezing doorzenden aan een fa- mielid, te weinig porto plakken en den ge- adresseerde dus doen vervallen in strafport. Er is 3 cent porto noodig. Men houde hiermee dus rekening. MOEDERLIJKE SOCIETEIT VAN WELDADIGHEID. Het bestuur van de Moederlijke Societeit van Weldadigheid heeft van H. M de Ko ningin gister het volgende telegram ontvan- gen: Hare Majesteit de Koningin heeft mij op- gedragen, het bestuur der Moederlijke So- cieteit van Weldadigheid Harer Majesteits dank over te brengen voor het aangeboden exemplaar van de geschiedenis der Vereeni ging, uitgegeven ter gelegenheid van de her- denking van het honderdjarig bestaan, dat met belangsteliing werd ontvangen. De Particuliere Secretaris van Hare Ma jesteit de Koningin: Van Geen. AANGIFTE FRoBELSCHOOL. Voor belanghebbenden vestigen wij de aandacht op de advertentie in dit nummer, waarin wordt bekend gemaakt, dat er Vri]- dag 21 Sept. van 78 uur gelegenheid be staat tot aangifte van leerlingen voor de Frdbelschool. Voor bijzonder heden zie men de adverten- tie. Cbwui (to -2 - l/oviXfAymjC ii i i—i

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2