lHwiistlis Coirant. itnteuist mantel EEU1LLETON. Woensdag- g6 September. Honderd dertigste Jaargang. "zij, DIE ZIC'H MET 1 OCTOBER A.S., OP DIT BLAD VOOR MINSTENS 3 MAANDEN ABONNEEREN, ONTVAN- gen de tot dien datum ver- SCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRA Tib. DE DiRECTIE. Radio-hoekje Donderdag 27 September. Httversum, 1071 M. 12.302.— Lunch- muziek door hot Trio Verhey. 6—7.30 Diner- muziek door het Kwartet Rentmeester. 7.30 7.45 Vioolsolo met pianobegeleiding. 8. 11.— Concert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. Cath. de Vogel, so- oraan. Han Beuker en Wouter Denys, piano- duo. Linn Mol, pianobegeleiding. 10.15 Persberichten. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 12 30—1.45 Con cert. Mevr. I. Mulder—Be'ser, alt mezzo. J. H. E. Wittpen, fluit. F. Uyttenboogaard, or- gel en piano. 5.30—7.— Friesch uurtje on der leiding van G. Brouwer, bariton. Chr. Willemsen, viool. H. Burger, piano. 7.30— 8.— Cursus apologetiek, onder leiding van Prof. Dr. J. A. C. van Leeuwen. 8 9.Or- gelbespeling in de Groote Kerk te Alkmaar door Jan Zwart. 9.10.30 Concert. Mevr. R. A. van der HorstBleekrode, piano. J. H. Clemens, fluit. H. Hermann, viool. Davenlry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert voor sopraan, bariton en viool. 1.202.20 Gramo foonmuziek. 2.50 Lezing. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Huis- houdpraatje. 4.20 Concert. Brown's kwintet en vocale solisten. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Voor landbouwers. 7.05 Vioolmuziek van Kreisler. 7.20 Actueele causerie. 7.35 Muziek. 7.45 Le- ring: Life in Roman Britain. 8.05 Liza Leh- mann-programma. „The golden Treshold" Indiaansche zangcyclus voor soli, koor en jrkest. K. Winter, sopraan. E. Coleman, alt. E Greene, tenor. F. Phillips, bariton. Koor m orkest. 9.05 „The House Agent", 1-acter van Grace. 9.35 Lezing van Geneve: The way of the world. 9.5C Nieuwsberichten. 10.10 Variete. Parkington-kwintet. 10.50— 12 20 Dansmuziek. Parijs .Radio-Paris"1750 M. 12.50 Or iestconcert. 4.055.05 Trio-concert, piano, viool en cello. 8.50—11.20 Concert „Le Theatre du Petit Monde". Orkest onder lei ding van Hr. Defosse. Langenberg, 469 M. 12.301.10 Mecha aische muziek. 6.05—6.50 Russisch concert. H. Guermanova, alt, met piano- en vioolbege- leiding. 8 20 Orkestconcert. 9.20 Hans Sachs- avond. Trio en H. Miihlhofer, declamatie. W. Wahl en leden van het Sted. Theater. Daarna 'ot 12.20 Dansmuziek. Kdnigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.205.20 Lezingen. 5 20—6.20 Orkest concert. 6.208.05 Lezingen. 8.2010. Lezingen. Hamburg, 395 M. 4.35 Voorlezing 5.20 Ludwig Richter viering. 6.20 Orkestconcert 8.20 „C.Ferd. Meyer", met medewerking van A- Martini, bariton. 9.3511.20 Instrumen- taal soli in de opera Daarna tot 11.20 Dans muziek. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Beroemde auverture's. 9.50—10.35 Dansmu ziek. ProvinciaaS nieuws HEER HUGOWAARD. Zaterdagavond werd in het lokaal van den Jieer Rus een algemeene vergadering gehou- den van de Vrijz. Dem. kiesvereeniging „Burgerplicht". In zijn openingswoord bracht de voorz., de iheer Kostelijk, in herinnering het overlijden van den hr. Mienes, wat spr. niet alleen een zwaar verlies achtte voor de vereeniging doch tevens voor de gemeente, daar de heer Mienes als raadslid zooveel in zijn vermo gen was, de gemeentebelangen heeft behar hgd; ook in het vereenigingsleven heeft de heer Mienes zich steeds doen kennen als een jjverig werker. Spr. eindigde met de opwek- king zooveel mogelijk de voetstappen van den heer Mienes te volgen. Door den voorz. werd medegedeeld, dat in het federatiebesiuur voor den heer Mienes in de pleats was gekozen de heer Brugman Door R. L. de W. 91 In een ziekenkamer evenwel was de eige naar van „De twee Draken" niet op zijn plants. Hoewel bezield met den besten wil van de wereld, deed hij alles verkeerd. Hij sprak bijna fluisterend, zat op het uiterste puntje van zijn stoel, kuchte af en toe, waar- bij hij dan met de toppen van zijn vingers tegen zijn lippen drukte. Een beste kerel, maar Beresford' was dankbaar als hij opstond om weg te gaan en beloofde den volgenden morgen terug te zullen komen. Het meisje legde nog steeds beslag op Beresford's gedachten. Wat was er van haar geworden? Waar zou ze zijn? Zou hij haar ooit terugzien? Op al deze vragen kon hij geen antwoord vinden, althans geen, dat hem bevredigde. Gedurende die vervelende dagen van lang- zaam herstel morde hij aldoor over den ver- loren tijd. Buiten waren bo omen, vogels, de ton en af en toe een regenbuitje, gevolgd door dien zaligen geur van jong groen na een Mei- regeo en hij kon er niet van genietenniet al leen verbood de dokter het hem, maar mij was hog te zwak, dat voelde hij wel, docht't maakte Jem humeyj-jg. Hij yerlangde weer naar het Met dezen had spr. ais atgevaardigde bijge- woond de laatst gehouden federatie-vergade- riag Spr. bracht omtrent deze vergadering verslag uit en wees in verband daarmede on verschillende punten der agenda. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen de heer J. Biersteker, die met zijn benoeming in kennis zal worden gesteld. Daarna werd een stemming gehouden voor de verkiezing van een secretaris, nadat de vcorz. had medegedeeld, dat de heer Brugman moeilijk die functie op zich kan nemen. Gekozen werd de heer ds. de Jong, die aanvankelijk meende te moeten bedanken, doch daarop terug kwam, na toezegging van den heer A. Kooij, penningm., bij even- tueele secretariaat-drukte wel behulpzaam te willen zijn. Aangezien de heer Sietsma candidaat is gesteld voor het lidmaatschap van het hoofd- bestuur, werd er op gmvezen, dat het zeer ge- wenscht was de geloofsbrief intijds in te zen- den voor de algemeene vergadering van den Bond, opdat voor „Burgerplicht" bij vol- macht gestemd zal kunnen worden. Na toelichting omtrent de uitgave van een eigen orgaan voor de federatie werd be- sloten een collectief av°nnement te nemen voor 100 exemplarer gevolg daarvan zal in de eerstkc- ring worden voo- 50 ct te verhoog het maandblad t Ter kennis der vc Vemeene vergade- contributie met or de leden dan angen. g werd gebracht het rapport der commicrle door den Vrijz Dem. Bond benoemd voor onderzoek van het pachtvraagstuk. Ten slotte werd een lijst opgemaakt van personen, die naar het oordeel der vergade ring in aanmerking komen om te worden aangezocht voor het lidmaatschap. Ter voor- bereiding zal hun een exemplaar worden toegezonden van het orgaan, waarop dan persoonlijk bezoek zal volgen. Daarna sluiting der vergadering. In 't lokaal van den hr. Wester verga- derde de commissie voor de te houden land-, tuinbouw- en huisvlijttentoonstelling, welke in 1929 gehouden zal worden tijdens de feesten, welke zullen worden georganiseerd ter herdenking van de droogmaking. Na opening der vergadering en lezing der notulen, werd ter kennis van de v-erg ge bracht, dat was ingekomen de koninklijke toestemming tot het verbinden eener verlo ting aan deze tentoonstelling. De vergun- ning in de daaraan verbonden voorwaarden werden door den sec. voorgelezen. Na eeni- ge discussie werd besloten de verdere voor- bereiding dier verloting te stellen in handen der daartoe reeds benoemde commissie. Een lijst werd voorgelezen van eenige da mes en een paar heeren, die zouden kun nen worden aangezocht met den hr. Hartog als leider een sub-comite te vormen voor de afdeeling huisvlijt. Besloten werd dezen door persooniijk bezoek daartoe uit te noodigen. Vervolgens werd breedvoerig gediscussi- eerd over het terrein voor de tentoonstelling. Hoewel men die graag gehouden zag op het sportterrein en er blijkbaar veel voor gevoeld werd alle feestelijkheden op een terrein te houden, gevoelde men ook de bezwaren daaraan verbonden. Een definitieve beslis- sing achtte men eerst mogelijk, wanneer het feestprogramma in zijn geheel een vasteren vorm verkregen zal hebben., overigens zal natuurlijk overleg gepleegd moeten worden met het hoofdcomite. Dit is tevens het geval met de inzendingsvoorwaarden, welke hier- na voorloopig werden vastgesteld, althans in hoofdtrekken. Ook werd reeds van ge dachten gewisseld over de verschillende ru- brieken. Dat de belangstelling voor glascultuur ook hier in sterke mate toeneemt mag wor den afgeleid uit het feit, dat in onze gemeen te twee cursussen zullen worden gegeven in glascultuur, welke beide door een dertigtal personen gevolgd zullen worden. De cur sussen zullen worden gegeven door den hr. W. Balk, seer, der prov. comm. uit de veilin- gen. SINT PANCRAS. Algemeene ledenvergadering van de af deeling Sint Pancras der Noord Holl. Ver eeniging „Het Witte Kruis" op Maandag 24 September j.l. ten lokale van den heer Ger- ritsen. Aanwezig 56 leden. De voorzitter, de heer C. Kloosterboer, opende de vergdering met een woord van welkom, er zijn voldoening over uitspreken- de, dat deze vergadering zoo goed bezocht was. De voorzitter deed mededeeling dat in de nieuwe reglementen een drukfout voorkomt. n.l. de bepaling omtrent de functies van het dagelijksch bestuur. Naar aanleiding hiervan ontstond een dis cussie tusschen de heer G. Booij Az. en het bestuur, welke voor de vergadering zeer open veld. De eentonigbeid van alles: ziek liggen in een hotel, het was niet uit te houden. Iederen dag hetzelfde. Ontbijten, dan het ochtend- blad lezen, een beleefdheidsvisite van den eigenaar, lunchen, een visite van den dokter, theedrinken en dan het diner. Soms kwam de dokter's avonds nog wel eens een uurtje pra- ten. De zuster was een bezoeking. Zij alleen was voldoende om iemand den moed te be- nemen van ziek te worden. Conversatie had ze niet, er zat totaal niets bijals ze in de kamer bezig was float ze of, nu haar patient aan de beterende band was, ratelde ze aan een stuk door. Soms leek het wel of ze tege- lijk praatte en floot, zoo Vloog ze van het een in het ander. De eigenaar, als hotelhouder wel een ge- schikte baas, had in vijf minuten zijn hersens uitgeput. Met de grootste regelmatigheid kwam hij iedern morgen om elf uur de zie kenkamer binnen, om vijf minuten later weer te verdwijnen, vriendelijker en goedhartiger dan ooit. De dokter was van alien de meest welkome bezoeker, maar hij had het druk. „Als de bacillen in den omtrek maar wat meer gevoel voor gezelligheid hadden", be- weerde hij, „zou ik meer tijd bij u kunnen doorbrengen, maar ze houden nu eenmaal van het begin sA aan van rondzwerven en, vdor op mijn patienten neer te dalen ver- spreiden zfj zich bij voorkeur zoo ver moge lijk. Als resultaat daarvan moet ik, steeds ge- wapend met joedicijufleseh, lancet en pnr- moeilijk was te volgen. Tenslotte decide de voorzitter mede, dat volgens het nieuwe reglement de functies van secretaris-penningmeester vereenigd kun nen blijven. Het verslag over het afgeloopen boekjaar gaf aan een nadeelig saldo van 152,01, bij een eindbedrag van f 2417,37. Door den heer W. Snel werd gerapporteerd dat boekCn en bescheiden door de commissie in orde wa ren bevonden. Behalve beschrijvingsbrief Alg. Vergade ring en eenige aanbevelingen voor candida- ten Hoofdbestuur, was ingekomen een ver slag der Ned. Contr. Vereen. voor T. B. C.- bestrijding naar aanleiding waarvan het be stuur voorstelde "f 5 subsidie te verleenen. Op een vraag van den heer A. Stammes werd medegedeeld, dat het plan bestond tot samenstelling van een Gedenkboek naar aan leiding der 25-jarige werkzaamheid dezer vereeniging en tot stichting van een fonds voor wetenschappelijken arbeid ten dienste der t. b. c.-bestrijding. De heeren Stammes en F. Hes verklaarden zich tegen het bestuursvoorstel. De heer G. Booij (bestuur) had uit het verslag den indruk gekregen dat hier op een breed terrein veel en goed werk is gedaan Hij zou dit willen steunen. Meerdere leden betwijfelden het nut van een dergelijke uit gave, waar de fonds-vorming pas op de tweede plaats werd genoemd. Het voorstel-Stammes, om geen bijdrage te verleenen werd hierop door het Bestuur over- genomen en met algemeene stemmen aange- nomen. De voorzitter deelde nog mede dat er animo blijkt te bestaan, tot het volgen van een baker-cursus, echter niet onder Prov. regeling. Het bestuur kreeg machtiging deze zaak verder uit te werken. Hierna kwam ter tafel een bestuursvoor stel tot vaststelling van een andere contri- butieregeling waarbij het bestuur werd ge- machtigd, de contributie te heffen volgens 5 klassen n.l. vanaf 0.50 tot 2.50 De heer A. Hoogland juichte het toe, dat dit punt thans eens in een ledenvergadering besproken wordt. Z.i. behoorde de contribu tie door de leden te worden vastgesteld en wel tot een uniform bedrag, en niet tot wil- lekeurige bedragen door het bestuur Dit kan leiden tot onbillijkheden, in ieder geval is de contributieverhooging van het afgeloo pen jaar zooals deze door het Bestuur is uitgevoerd, door hem gevoeld als een onbil- lijkheid. Daarom stelde hij voor, een unifor- me contributie vast te stellen. De heer P Madderom achtte het zeer goed gezien, de leden naar draagkracht te laten betalen, en de schaapjes te scheren, naar dat ze wol hebben. De heer Hoogland: Ja bij een schaap kun je de wol zien. De heer Booij verdedigde nader het be stuursvoorstel. Hij meende dat er een cate goric leden is, welke een minimum contribu tie nog met moeite kunnen betalen. Hier feldt, als overal: draagt elkanders lasten. aat de sterke den zwakke steunen, dit is ook z.i. de grondgedachte van het Witte Kruis en hij meent dat alle leden hier wel voor te vin den zijn. De heer Jb. de Vries vond het een iroei- lijke taak ieder lid naar draagkracht te tax- eeren. Dit kan leiden tot onbillijkheden. Nadat dit punt door verschillende leden nog uitvoerig en verschillend werd bespro ken, werd het bestuursvoorstel aangenomen met 32 tegen 21 stemmen en 3 bianco. Punt 5 vermeldde een bestuursvoorstel tot toekenning eener gratificatie aan den bode. Met algemeene stemmen werd besloten 10 te verleenen. Een voorstel van den heer v. Kampen, om deze uitkeering jaarlijks en blijvend te doen, werd aangehouden tot de voorjaarsvergade- ring. Thans kwam aan de orde de verkiezing van een nieuw bestuur Waar dbor een mis- verstand op een vorige vergadering het aan- tal bestuursleden thans 8 is geworden, stelde AMSTERDAM, UTRECHT, Nieuwendjjk 225«229. Oude Gracht 511. geermiddellen rondtrekken van plaats tot plaats en dat alles dank zij de nomadische gewoonten van die kostbare bacillen." Naar deze prachtvisite's van den dokter keek Beresford uit als naar intellectueele oase's in den woestijn van zijn eigen gedach ten. Hij had getraeht Xavier Le Maistre na te volgen, maar hij had moeten bekennen, dat .Voyages autour de ma Chambre" hem niet mogelijk waren; dus bleef alleen de dokter over. Op een avond tegen het einde der maand zaten ze bij den haard in de slaapkamer te praten. Beresford gehuld in een dikke kamer japon, die hij van den hotelhouder had ge- leend. Ze hadden het over den oorlog gehad en de sociale omverwerping, die er het gevolg van was geweest. ,,'t Was zoo vreemd, om weer terug te ko men", zeide Beresford, „velen hebben hetzelf de opgemerkt. 't Scheen of wij er niet meer bij behoorden - er niet meer in pasten. Vooral viel 't me op, als ik met verlof kwam. Dan ging ik naar een restaurant, hoorde naar het gepraat en gelach, luisterde naar de muziek en vier en twintig uur van te voren was ilk O't was alles onecht en is onecht en zal wel altijd on- echt blijven", brak hij zenuwachtig af. „Ja, ik weet er alles van", zeide Tallis be- daard. „Ben je dan ook daarginds geweest?" vroeg Beresford. „Ja, ruim twee jaar en gedeeltelijk aan een vooruitgeschoven verbandplaats." wNu, dan weet j§ er alles van", zeide Ber^-- de voorzitter voor dit thans terug te Drengen tot zeven. Daar sommige leden het aantal wenschten te brengen op negen, werd dit in stemming gebracht. Met 43 stemmen voor en 10 tegen, werd besloten het aantal te bepalen op zeven. Bij de nu volgende vrije stemming ver- wierven de heeren Groeneberg, K. Mad derom, C. Kloosterboer J. Sinjewel en J. Roos Sr. een volstrekte meerderheid. Na een tweede vrije stemming volgde herstemming tusschen de heeren A. Hoogland, J. Bos- kamp, G. Booij en H. Gerritsen, waarvan de twee eerstgenoemden als bestuurslid en de twee laatsten als plaatsvervangers werden gekozen. Waar de heer Gerritsen deze func tie niet wenschte te aanvaarden, werd de heer A. Schuur gekozen, die de benoeming aannam. Hierna volgde bespreking der beschrij vingsbrief waarbij algemeen wenschelijk werd geacht, het voorstel Blokker, inzake herziening en nadere vaststelling der functie van secretaris en penningmeester van de N.- H. Vereeniging, te steunen Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering werden benoemd de heeren J. v. Kampen en C. Kloosterboer. R o n d v r a a g. De heer Kroonen- burg wenschte het bestuur in overweging te geven, het salaris van den magazijnmeester eens te herzien. Volgens diens boeken is door hem geconstateerd dat in het afgeloo pen jaar 499 maal uitgifte van materiaal is gedaan. Wij alien weten dat hier \eel werk aan verbonden is en dan acht hij f 150 be- looning te weinig voor een vereeniging wel ke ruim 400 leden telt. Het bestaur zegde overweging toe. De heer Van Kampen stelde voor den bode, de heer Stammes, met het oog op zijn gevor- derde leeftijd eervol ontslag te geven met een jaarlijks pensioen gelijk aan de thans verleende gratificatie en in diens plaats als bode te benoemen de magazijnmeester Aukes. Daar dit voorstel door meer dan de helft der aanwezige leden werd gesteund, werd het in stemming gebracht en bij acclamatie aangenomen. De heer A. Stammes dankte de vergade ring voor dit blijk van waardeering en was overtuigd, dat dit besluit door den bode zeer op prijs gesteld zou worden. Als datum van ingang werd 1 Jan. 1929 vastgesteld, Niets meer aan de orde zijnde, volgde sluiting. BERGEN. Kapelaan Veerman, tijdelijk assistent in deze parochie, is benoemd tot kapelaan te Aehthuizen, gemeente Ooltgensplaat, op het eiland Goeree en Overflakkee. HENSBROEK. Floralia. Genoemde vereeniging heeft Zondag een alleszins geslaagde tentoonstelling van plan- ten, bloemen, land- en tuinbouwproducten, annex huisvlijt-artikelen, gehouden. Het weer werkte schitterend mee en het bezoek is best geweest. Het geheele tentoongestelde maakte een schitterenden indruk en overtrof wederom de beide vorige jaren. Ook stond al het ingevoerde, volgens de keurmeesters, op een hoog peil, zoodat we mogen verwachten, dat de plaatselijke „Floor", wederom een stootje heeft gegeven tot het vestigen van een k'inkenden naam in deze omgeving. Een ge- zellig bal in het lokaal van den heer K. de Boer gehouden, sloot het geheel. Tijdens het bal had de prijsuitreiking plaats aan de vele bekroonde inzenders, waarvan de namen hieronder volgen: Floralia, groep binnenplantenle pr. Aag- je Kolder; 2e pr. C. Bommezij Jnz.; 3e pr. A. Gunder. Personeele prijzen, binnenplanten: Aspe- rage, le pr. C. Klaver; 2e pr. K- Schenk; 3c pr. D. Schoen; Calcalacia: le pr. H. Woud- stra; 2e pr. A. Pijper; 3e pr. D. Loos. Tradis-cantia: le pr. K. A. Hart; 2e pr K. Reinders; 3e pr. J. Schaak. Groepen buiten-planten: le pr. Anna Kol der; 2e pr. K. v. Leijen; 3e pr. A. Volkers. Personeele prijzen, buiten-planten: Salvia: le pr. K. Speets; 2e pr. W. Zwagerman; 3e pr. C Wit; Geranium: le pr. S. Kooiman; 2e pr. D- Groot Johz.; 3e pr. Jb. Heertjes Fuchsia: le pr. wed. D. Hartland; 2e pr. C. Koning; 3e pr. C. Schaak. Kamerplanten: le pr. D. Wit; 2e pr. G Posch. Bouquetten: le pr. K. Speets; 2e pr. !J Hofma. Kinderplanten. Geranium: jongens: le pr Nic. v. Leijen; 2e pr. G. Leegwater. Meisjes: le pr. M. Bommezij Cd.; 2e pr. M. van Leijen. Leeuwenbek: jongens; le pr. C. Das Jr.; 2e pr. D. Boot. Meisjes: le pr. M. v. d. Molen; 2e pr. Dirkje Bas. Land- en tuinbouwproducten. le pr. K. Speets; 2« Roode herfstkool: le pr. rJoh. Oroof; 2e pr. Jb. Heertjes. Roode bewaarkool: pr. Jb. Dekker. Gele herfstkool: le pr. 'Joh. Groot. Gele bewaarkool: le pr. F. Klinkhamer; 2e pr. C. Bas. Deensche witte kool: le pr. C. Bas; 2e pr.. C. Boot. i Keukenbieten: le pr. K. de Hart; 2e K. v. Leijen. Friesche wortelen: le pr. Jb. Dekker; pr. K. v. Leijen. Verbeterde Flakkeesche wortelen: K. Speet; 2e pr. C. Boot. Spruitkool: le pr. F. Klinkhamer. Dubb. stamslaboonen met draad: Jb. Heertjes; 2e pr. C. Boot; 3e Volkers. Dubb. stamslaboonen, zonder draad: pr. 2« le pr. le pr. ford helangstellend. Tallis knikte en trok stelselmatig aan zijn pijp. „Het gekste was, dat sommigen begrepen, wat hun scheelde, maar anderen waren als zieke dieren en begrepen het niet. Je hebt wel eens een bond gezien, die je vragend aankijkt, waarom hij niet als anderen plezier in de dingen kan hebben." Weer knikte Tallis. „Nu, daar herinnerden sommigen van de mannen mij aan", vervolgde Beresford, „vooral zij' die van verlof terugkwafflen. God!" riep hij uit, „wat was't toch een on- rechtvaardige werela" Een poosje rookten ze zwijgend door, toen boog de dokter zich naar den haard en klop- te de asc'h uit zijn pijp. „Zeg, en nu over wat anders", zeide hij „Waar gaat de reis naar toe, als je beter bent?" „Waar de reis naar toe gaat?" „Je moest eens naar Folkestone gaan." „Folkestone!" riep Beresford, „ik mag han- gen als ik dat doe. Eerder zou ik ,Nu, je hebt de keus, maar ik zou maar eens met Folkestone beginnen", vervolgde hij- „Het zou je goed doen." „Maar dat is aditerwaarts gaan Hij hidd op en keek den d'okter komisch aan. „Zie je", ging hij door, „ik heb met al die soort van dingen afgedaan. Uit Londen ben ik ge- vlucht en nu wil je mij naar een zeebad stu- ren, wel't ergste wat je overkomen kan. daaydoor te.yuriger te maken?" Maar ik heroerde fV (Wordt vervolgdr^ le pr. W. Koning; 2e pr. C. v. Leijen; 3e pr. A'. Groenveld, i Enkele stamslaboonen, zonder draad: le pr. K. Wit; 2e pr. H. Woudstra. Uien: le pr. P. v. Leijen; 2e pr. ijoh, Groot; 3e pr. J. Turkstra. Nep: le pr. Jb. Heertjes; 2e pr. W. Ko ning; 3e pr. J. Turkstra. Roza-voederbieten: le pr. K. de Hart; 2e pr. Joh. Groot; 3e pr. J. Turkstra. Groenkraag-voederbietenle pr. 'J. Vol* kers; 2e pr. S. P. Molenaar. Suikerbieten: le pr. F. Klinkhamer; 2epr( C. Bas; 3e pr. L. Mantel. Verzameling v. Groenten: 2e pr. C. Bas. Huisvlijt. Dames boven 15 jaar: le pr., Anna Kolder; 2e pr. T. Koster—Schaak; 3e pr. M. Wit—Helder; 4e pr. Annie Koning.- Heeren boven de 15 jaar: le pr. C. Gunder; 2e pr. C. Blom. Meisjes beneden 15 jaar (niet schoolgaan* de): le pr. Greta de Haan; 2e pr. Maartje C. Visser; 3e pr. Maartje Visser Bd. Jongens beneden 15 jaar (niet op school gaande): le pr. Henk Schenk; 2e pr. Anna Koning. I Schoolkinderen: Meisjes: 13 jaar: le pr, D. Frankfort; 11 jaar: le pr. E. Boot; 2e pr. M. Schenk; 3e pr. Ali Leegwater; 4e pr, Maartje Koning; 5e pr. Lien Bart. 10 jaar: le pr. Tr. Koning; 2e pr. Ali Turkstra; 3e pr. E. Frankfort; 4e pr. C. Edel, 9 jaar: le pr. Aafje Klinkhamer; 2e pr, R. Scheepbouwer. 8 jaar: le pr. S. Schrooder; 2e pr. M. Frankfort; 3e pr. M. Bommezij; 4e pr. E, den Das; 5e pr. J. Naastepad; 6e pr. M. v, Leijen. 7 jaar: le pr. L. Admiraal; 2e pr. G, Schenk; 3e pr. R. de Graaf. 6 jaar: le pr. M. v. d. Molen; 2e pr. St. Houtkooper; 3e pr. T. Leegwater; 4e pr, Grietje Visser; 5e pr. Geertje Schaak; 6e pr, M. Blom. School jongens: 13 jaar: le pr. G. Leeg water; 9—10 jaar: le pr. C. Stapel; 2e pr. Jn. Koning; 3e pr. P. Kort; 7—8 jaar: le pr. Jb. Klinkhamer' 2e pr. C. Bas; 3e pr. S. Frankfort; 4e pr. W. Houtkooper; 5e pr. Joop Woudstra. Attractie's: Jac. Bas, het horloge waarbij naar het moment van stilstaan geraden moest worden. Sjoelbak: le pr. C. Dekker; 2e pr. !Jac. Dekker. Hoepla: le dag: le pr. C. Koning, 55 p.; 2e pr. mej. T. Schoen, 44 punten. Hoepla 2e dag- le pr. C. Koning, 54 pun ten; 2e pr. K. Gelder; 3e pr. Jb. Koning. URSEM. .T Tot tijdelijk assistente aan de openbare lagere school alhier is door b. en W. dezer gemeente benoemd mej. C. H-elleman te Alk maar. Met ingang van 10 October a.s. is al hier als volontair ter secretarie werkzaatr gesteld de heer E. A. Tros uit Hoorn. y WINKEL. Aan de firma W. F. Stoel te Alkmaar is oft gedragen de levering van 85000 straatstee- nen voor straatwerk in de gemeente Winkel. Onder zeer gunstige omstandigheden hield „Floralia" op Zondag en Maandag haar tentoonstelling, de eerste na een rust van ongeveer 12 jaren. Vele inzendingen zoowel van floraiiastekken als vrijwillige bij- dragen, hadden het mogelijk gemaakt de zaak in een prachttuin te herscnapen. Aan de best gekweekte stekken werden verschil lende prijzen toegekend, eveneens aan de mooiste inzendingen. 's Maandags had de verloting plaats, waarvoor een schaar van jonge meisjes in korten tijd 1000 loten had geplaatst. Daarna had de officieele sluiting plaats met woorden van dank voor alien, die hadden medegewerkt aan het slagen van deze tentoonstelling, en de 'burgemeester stelde zich aan het hoofd der belangstelienden om het comite te be- dankenda^'oor^ de laatstedagen zooveel mag voor mijn part naar den d'rommel loo- pen. Ik ben vrij geweest en heb geen plan me even aan een ketting te laten leggen. Je ziet me natuurlijk voor "een gek aan", besloot hij gemelijk. „Neen, meer voor een idealist", zeide Tal lis, onverstoorbaar aan zijn pijp trekkend. „Wat is daar het verschil tusschen?'1 mopperde Beresford humeurig. „Er is geen verschil tusschen", luidde rus- tig het antwoord. „Wat moet er gebeuren als je geld op is?" was de volgende vraag. Beresford had Tallis al verteld, wat aan zijn avonturen vooraf was gegaan. „Ik neem aan, dat je middelen evenals andere dingen hun limiet hebben. Wat doe je, als je geld op is?" „Och, iets of niets. Waar het noodlot mij1 den eersten dag van mijn avonturen long- ontsteking zond1, al het mij op den laatsten zeker „Een groot verlangen geven om te leven", viel de dokter hem bedaard in de rede. Beresford richtte zich plotseling op. „Goe- de hemel!" barstte hij los. „Hoe verschrikke- lij'kWat een duivelaohtig idee." „Natuur heeft haar eigenaardige manier om oude schulden te vereffenen. Hij heeft he: ver gebracht in ironie." ,^n ik geloof, dat je het ver gebracht hebt in een buitengewoon duivelachtig soort van afschuwelijke veronderstellingen", zeide Be resford prikkelbaar. „Ik dacht eerst, dat j« een droomdokter was, maar je bent een nachtmerriedokter! Zie je natuur voor een coquette aan, die iemand terugstoot, om hem ffo. 298 1928 P,

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5