DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Abonncmentsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Administr. No. 3. Redactie No. 33. VRIJDAO No. 23ft Dif trammel besfaaf alf 3 bladeo. Honderd dertigste Jaargang i -. 1928 Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. 28 §EPTB9IBER Dageiijkscif overzichi. de verkiezingscampagne in ENGELAND. Baldwin houdt een rede op een congres van de conservatieye parti]De liberate en de soda- listische parti] veroordeeld. De conservatieve partij in Engeland, de partij, waartoe ook Baldwin behoort, heeft een congres gehouden, waarop naast huis- houdelijke zaken, ook de aanstaande verkie- jingen besproken zijn. Zoo wekte burggraaf Allington de afgevaardigden op om met kracht voor de verkiezingen te gaan wer- ken want aangezien een liberaal kabinet uit- cesioten was, kon alleen een socialistische regeering het gevolg zijn van een conser vatieve nederlaag bij de stembus, en in dat geval was de Engelsche grondwet in gevaar. Tiidens het congres hield Baldwin een rede, waarin hij zei, dat hij de conservatieve partij en de afgevaardigden nog nooit zoo klaar voor het gevecht" had aangetroffen als ditmaal. De regeering had 6 zetels ver- loren in vier jaar tijds en volgens deze ver- Jiouding zou het 140 jaar moeten duren, voor de conservatieve regeering verslagen werd. Zoolang wilde de partij niet eens aanblijven, naar deze verkiezing wilde zij, tot hell van het land, met groote meerderheid winnen. Baldwin had het grootste vertrouwen in het oordeel der kiezers, want de liberalen waren verdeeld en erkenden geen algemeen 1-eider, maar bovendien was het moderne iiberalisme niets dan socialisme zonder den moed het te willen bekennen. De arbeiderspartij had dien moed ten minste we!, maar zij matigde zich het recht aan om alleen voor de belangen der Engelsche arbeiders te moger. opkomen en tegen deze ongehoorde aanmatiging moest de conservatieve partij bij de verkiezingen met kracht opkomen. Bovendien had de ar beiderspartij feitelijk nog niet eens genoeg ervaring als oppositie en wat moest dan met haar onrustige uiterste elementen van haar als regeeringspartij verwacht worden? Op een punt legde Baldwin nog speciaal den nadruk. De candidaten moesten overal, waar driehoeksveriyezingen gehouden zou- den worden en dit zou in de meerderheid der districten wel het geval zijn van den liberalen candidaat de verklaring eischen, wat het Iiberalisme zou doen als de conser- vatieven in de minderheid zouden blijven? Zouden zij de arbeiderspartij nogmaals aan de regeering brengen, zooals in 1923? Het kiezerscorps had het recht deze vraag .voor den datum der stemming beantwoord te zien. Verder heeft Baldwin over de beveiliging der industrie gesproken en gezegd, dat de periode van proefneming haar einde nadert. Het Engelsche volk is voorzichtig met het nemen van een beslissing, maar denkt er ernstig over na. Indien de kiezers de conser- vatieven aan de regeering doen blijven, zal er geen belasting op levensmiddelen komen. De procedure van beveiliging der industrie zal niet gebruikt worden als een indirect mid- del cm een algemeen douane-tarief in te voeren, totdat deze kwestie aan de kiezers Is voorgelegd. Geen enkele industrie zal van het recht uitgesloten worden om haar be langen uiteen te zetten. Wel is het noodzake- lijk om het systeem van beveiliging der In dustrie te bekorten. Een propagandarede dus, zooals ze overal gehouden worden in alle landen Sterk de tegenpartijen in dit geval de linksche afkammen en groote beloften schenken aan de kiezers! Buitenland DUITSCHLAND. HET CONFLICT BIT DEN SCHEEPS- BOUW. De staking op alle werven verwacht. De arbitrate uitspraak omtrent de loonen op de Duitsche scheepswerven is door de bei- de partij en verworpen. De door den rijksminister van arbeid aan- gewende poging om alsnog de beide partijen tot el'kaar te brengen is mislukt. Algemeen wordt dan ook aangenomen, dat Maandag a.s. op alle Duitsche scheepswer ven het werk zal worden neergelegd. Hierbij zouden dan ongeveer 50.000 arbeiders be- Tokken zijn. DE DOODSTRAF PRACTISCH AFGESCHAFT. In geheel Duitschland In verband met het rondschrijven van de fcgeering van Mecklenburg-Schwerin, blij- kens hetwelk in dezen staat voorioopig geen doodvonnissen meer zullen voltrokken wor den, wordt nog medegedeeld, dat deze circu laire het uitvloeisel is van een aanschrijving van den Rijksminister van Justitie Koch, die in overeenstemming met de door den rijks- kanselier Hermann Muller in zijn regee- ringsverklaring gedane aankondiging,_ een rondschrijven heeft gericht aan de Duitsche landen, krachtens hetwelk in alle gevallen, waarin door de rechtsprekende colleges de doodstraf wordt opgelegd, gebruik moet wor den gemaakt van het recht van gratie totdat de hervorming van het strafreoht een feit zal '.iin. VALSCHE BANKBILJETTEN. Twee vatschemunsters gesnapf. Op het station te Frankfort a. d. M. wer- den de schilder Emil Horcath, een Hongaar, en een kunstschilder uit Darmstadt onder verdenking van bankbiljettenvervalsching, ge- arresteerd. Op hen werden een aantal biljet- ten van honderd M. gevonden, gedateerd 11 Oct. 1924. De gearresteerden verklaarden, slechts eenige biljetten gemaakt en in omloop ge- bracht te hebben. Hieraan wordt eohter sterk 1 getwijfeld. EEN TREINMOORD?' Bij Mainz. Op de Kaiserbrucke te Mainz werd het lijk van een ongeveer 28-jarigen man gevonden, op wien noch papieren, noch eenig geld werd aangetroffen. Men vermoedt, dat hij in den trein werd verdoofd, daarna beroofd en ten- slotte uit het raampje is gegooid. HAMBUROSCHE VERKIEZINGS- NAWEEeN. Een mild vonnis Op 18 Mei werden in Hamburg verkiezin gen gehouden, waarbij incidenten voorvielen, die aan twee personen het leven kostten. Het Reidhsbannerlid Heidorn werd door den nat. soc. Gerhold gedood. Deze Gerhold is thans door de rechtbank van Hamburg tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het verboden dragen van wapenen; de rechtbank sprak hem vrij ten opzichte van de aanklacht wegens doodslag. Het O. M. is in appel gegaan. ENGELAND. HET PROCES TEGEN DEN MILLION- NAIR-BELASTINGONTDUIKER. De rechtbank te Hull heeft gistercn het verzosk behandeld van de verdedigers van den schatrijken reeder Cockerline, die wegens belastingontduiking voor de assisen te York moet terecht staan, om 't proces in te trek- ken, op grond van het feit, dat beklaagde al het achterstallige betaald heeft benevens een boete en geaccumuleerden interest van 300.000 pond. De rechtbank wees het verzoek af, zo'odat het proces 12 October beginnen zal. De reeder bevindt zich onder eigen borgstelling in vrijheid. NOG EEN DOK VOOR SINGAPORE. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat zij aan de heeren sir John Jackson limited opdracht heeft gegeven voor den bouw van een nieuw marinedok te Singapore. Het werk moet in 7" jaar, klaar zijn. Het dok zal ge- bouwd .worden aan-de aude straat, die het eiland Singapore van het vasteland scheidt. 105 EN 75. Het zal maar zelden voorkomen dat een vader en een zoon beiden in de termen vallen voor ouderdomsrente, maar in Iereland is dat het geval voor twee leden der familie Robin son te Meghery. De vader is 105 jaar, de zoon 75. DE STAKING DER AUSTRALISCHE HAVENARBEIDERS. De stakers te Adelaide plegen geweld. Gisteren hebben te Adelaide de stakende bootwerkers zich met geweld door de deuren toegang versc'haft tot het aannemingskantoor van vrijwillige werkkrachten in de haven. Zij verdreven de vrijwilHgers die daar waren en mishandelden hen. Vervolgens gingen zij aan boord van de schepen en begonnen de lading van boord weg te halen. Volgens het zeggen van een van de vrijwil- llgers, bestormden tweeduizend woedende ge- organiseerde arbeiders de kade Zij waren ge- wapend met palen, stukken hout en ijzer en steenigden ook de vrijwilligers, die aan boord aan het werk waren. Zij verwondden tien hunner. Op de kade stonden slechts twee politie- agenten, die niet bij machte waren tusschen- beide te komen. De vrijwilligers zochten in alle richtingen een goed heenkomen. De leider- van de vakvereeniging der boot- werkers hebben de politie geholpen, om de orde te herstellen. Alle vrijwilligers werden uit de haven naar de stad teruggebracht. INBREKERSHULDE aan een tooneelspeler Voor den politierechter van Hampsteac stond. dezer dagen een kastenmaker terecht wegens poging tot inbraak o. m. in de woning van den bekenden tooneelspeler Sir Gerald du Maurier. Hij was tegen het balkon van d; eerste verdieping opgeklommen, doch uitge gleden doordat het balkon glibberlg was van den regen en tegen het openslaande raam aan gevallen, waardoor hij zich bezeerd had Sir Gerald du Maurier verscheen onmid- dellijk ten tooneele, opende het raam en vroeg belcdd aldus het schriftelijk relaas van den verdachte waarom ik zoo iets dwaas deed Ik antwoordde: Ik was niet van plan u van mijn aanwezigheid op het balkon in kennis te stellen, daar ik wist dat er iemand in de ka- mer was. Ik hoorde het geluid van een orgel Sir Gerald vroeg mij vriendelijk of ik bin- nen wou komen en dat deed ik. Ik was verrast door zijn flinkheid en moed. Ik legde hem uit dat ik werkloos was en aan tuberculose leed en dat ik een slachtoffer was van de omstandigheden en wel, geheel tegen mijn wil, tot dit soort dingen mijn toe- vlucht moest nemen, maar geen andere keus had. Ik zei Sir Gerald dat het me erg speet en als een echt gentleman zei hij dat ik moec moest houden. Wat een prachtige man! De dame was erg geschrokken, maar ik stelde haar gauw op haar uemak en maakte haar aan het ladhen. Ik zou niet opzettelijk iemand zwakker dan ikzelf kwaad doen. Ofschoon ik inbreker ben hoop ik dat ik nog steeds een man ben. Voor den politierechter verklaarde hij nog, dat hij' wegens zijn slechte gezondheid werk voor het Heilsleger had moeten opgeven. De man werd naar de rechtszitting ver- wezen. DE ZAAK HELEN ADELE. Een naspel. De waarnemende brigadier van politie, die in het proces tegen de beide agenten, veroor deeld wegens het indienen van een valsche aanklacht tegen.de jonge vrouw Helen Adele, verklaard had dat hij een der agenten op straat ontmoet had toen deze met de vrouw in een garage moest geweest zijn, is, na door den raad van discipline van Scotland Yard te zijn gehoord, voor ontslag uit den dienst voorgedragen. De beslissing berust bij den hoofdeommissaris van politie. De betrokke- ne kan eventueel in beroep gaan bij den mi nister van binnenlandsche zaken. FRANKRIJK. DE STAKING IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE. Breidt zich uit. Naar Belga uit Rijsel meldt, breidt de rta- king in de textielindustrie zioh uit. Volgens een officieele opgaaf bedraagt het aantal stakers thans ruim 20.000. De beweging is ook naar de stad Rijsel zelf overgeslagen. Het gerucht loopt, dat de unitaire vakver eeniging te Roubaix en Tourcoing tegen hef begin der volgende maand de staking zou afkondigen, na de regeling der loonen over September. Ook in de metaalnijverheid is op twee pun- ten een nieuwe staking uitgebroken. De ar beiders eischen evenals de stakende textiel- arbeiders 50 centimes looosverhooging per uur. EEN FRANSCHE VLIEGER GEVANGEN GENOMEN. In Marokko. Bij een noodlanding in Marokko, eenige dagen geleden, is de Fransche vlieger Vidal, met zijn passagier door inboorlingen gevan gen gen omen. Er zijn reeds maatregelen ge troffen voor de invrijheidstelling der beide Europeanen. DE LUCHTVAART. De bevoegdheden van den nieuwen 'minister. Het geschil in den boezem van het kabinet is opgelost. Woensdag is de ministerraad het eens geworden over de bevoegdheden van Eynae, den nieuwen minister van luchtvaart. Zijn benoeming is te overhaast geschied on der invloed van den dood van Bokanowski en de daardoor ontstane opwinding in de open- bare meening. Zoodra Eynac in de regeering was opgenomen, ontwerp hij een plan van hervorming voor de luchtvaart. Dit echter ging Painleve en Leygues, ondersdieidenlljk minister van oorlog en van marine, veel te ver. Op aandrang van hun militaire raads lieden wilden zij de leiding van de vliegdiens- ten in handen houden. Weliswaar stond bij voorbaat vast, dat de nieuwe minister niet zou ingrijpen in de hierardiische verhouding van militaire vliegers, want het spreekt van zelf, dat de bestuurders van leger- en vloot vliegtuigen in de eerste plaats deel uitmaken van leger en vloot. Maar de beide ministers gingen verder. Zij wilden ook de controle over hun toestellen houden. Op deze manier was het nieuwe departement een wassen neus geworden. Van de ongeveer 2200 vliegtoe- stellen, die er in een jaar voor Frankrijk worden gebouwd, zijn er om en bij de 2000 voor het leger. De marine legt op het meeren deel van de overblijvende 200 beslag. Met enkele zoo beperkte bevoegdheden kon Eynac natuurlijk geen genoegen nemen. Aanvanke- lljk bleven de ministers van oorlog en marine, of liever de chefs van hun staven op hun standpunten staan. Een vobrloopige bespre- king van de drie heeren Dinsdag, in tegen- woordigheid van Poineare gehouden, leidd: tot niets. Poineare had geweigerd er de ro van bemiddelaar te spelen, maar de voltalli- ge ministerraad heeft met zijn gezag de sohaal ten gunste van een volledig departe ment van algemeen bestuur laten doorslaan. De vroolijke gezichten van de ministers na afloop van de vergadering spraken boek- deelen. Het gezonde verstand heeft gezegevierd Het departement van de luchtvaart is voortaan autonoom en staat op een lijn met de andere departementen. Alle credieten om trent de vliegerij komen van nu af onder zijn toezicht. Het spreekt van zelf, dat de minister van luchtvaart bij het opmaken van zijn be grooting zijn ambtgenooten van oorlog en marine en kolonien zal raadplegen; zij zal ongeveer 1.300.000 frank bedragen. Alle be stellingen zullen door zijn handen gaan Bombardeer-toestellen en die voor de kust- verdediging komen onder de vaste controle van het luchtvaartministerie. Vliegtuigen ech ter, die in nauw verband staan met de een- heden van leger en vloot, gelijk die ter rege ling van het geschutvuur en voor de jacht op duikbooten blijven ter besdiikking van leger en vloot. Het nieuwe departement moet zich ook met het laboratoriumwerk inzake de toe stellen bezig houden. Het verzoek van de Compagnie interna tionale de navigation aerienne tot verlaging van haar subsidie op voorwaarde, dat zij in plaats van Fransche toestellen Fokkers mag koopen, zal nader onder het oog worden ge- zien. In het algemeen wil Eynac meer een- heid brengen in de burgerlijke luchtvaart Niet levensvatbare ondernemingen zullen worden opgedoekt en de andere rijkelijk ge- steund. Dit alles zal in den ministerraad van Dins dag nader worden uitgewerkt. ZONDERLINGE GEBEURTE- NISSEN! Bij Le Croisic spoelde onlangs uit zee het lijk aan van een man, door zijn 3 zoons als dat van hun vader herkend, die te Saint-Na- zaire woonde. De broeders waren diep onder den indruk van den dood van hun ouden va der, baarden het lijk in hun kamer op en maakten de noodige toebereidselen voor de begrafenis. ntusschen stelde de politie een onderzoek in naar het gebeurde en begaf zich naar de woning van den overledene in St. Nazaire. Daar werden zij opengedaan door den grijs- aard zelf, die zeer verbaasd was dat men hem dood had gewaand. De zoons hadden het lijk van een vreemden man voor dat van hun vader gehouden. Ongeveer tezelfdertijd gebeurde in Bor deaux een dergelijk geval. Een zekere Mme. Eugene Bru was verdwenen en Zaterdag 1.1. werd uit een der kanalen een lijk opgevischt, dat als dat der vermiste werd herkend. Het valsche gebit, dat Mme. Bru placht te dra gen, paste ook precies in den mond der doode. Er werden regelingen getroffen voor de begrafenis. Doch Mme. Bru, die geenszins dood was, las het bericht in de krant, snelde naar het huis harer doch ter, die zij weenend bij de lijkkist aantrof. Het stoffelijk over- schot, dat dus van een onbekende was, werd naar het doodenhuis gebracht. SPANJE. DE ONTPLOFFING TE MEL ILL A. Omtrent de ontploffing in het fort van Melilla, de in de Spaansche zone van Ma rokko liggende stad, meldt men nog het vol gende: De ontploffing had 's avonds laat plaats, toen er veel menschen op straat waren, die van plaatsen van vermaak terugkeerden. Op een fel liehtschijnsel tegen den avondhemel volg- de een geweldige slag, waama er een regen van steenen, glasscherven, omvallende schoor steenen en zand op de doodelijk verschrikte menschen neerkwam, die dachten, dat er een aardbeving was. Weldra bleek echter, dat er in het Cabrerizasfort een kruit-ontploffing had plaats gehad. Uit de ingestorte en onder het puin van het fort half bedolven barak- ken klonk hulpgeroep. Van het fort was niets over als een reusachtige trechter, waarvan d bovenste met rotsblokken en puin bedekte ran- den de plaats van wat te voren een fort was aanwezen. Rond het fort was het pikdonker, zoodat het reddingswerk bij fakkel- en lan- tarenlicht moest geschieden. Er werden twee- en-dertig lijken en meer dan tweehonderd ge- kwetsten uit de puinhoopen te voorschijn ge bracht. Er zijn geheele gezinnen om het leven gekomen, van sotnmige andere is slechts een enkel lid overgebleven, niet ver van den ont ploffingstrechter werd het lijk van een vrouw met haar twee kinderen gevonden. De ge heele stadt deelt in de ramp en helpt de ge- kwetsten verzorgen. Het stadsbestuur, de mi litaire overheid en bekende personen uit de stad hebben reeds een groot bedrag ter be- schikking van een comite gesteld, dat zich de leniging- van den nood der sterkst getroffenen ten doel stelt. Een nader bericht meldt, dat het aantal dooden bij de ontploffing in het fort Cabreri- zas Bajar tot 57 is gestegen. Het aantal ge kwetsten, dat zich in de ziekenhuizen bevindt, bedraagt 215. FINLAND JACHT OP SMOKKELAARS. Op de kust van Finland is dezer dagen een avontuurlijk gevecht geleverd tusschen een motorboot van de Finsdhe douane en een Ehritsch smokkeljacht. Van het jacht was reeds een gedeelte van de bemanning aan land, toen het douanevaartuig in het zicht kwam. De smokkelaars haastten zich aan boord terug en toen ontstond een felle jacht Daar de smokkelaars niet letten op het beve' bij te draaien, opende de douaneboot het vuur, dat echter beantwoord werd. Eindelijk ontkwam het smokkelvaartuig onder dekking van een rookgordijn ITALIe TEGEN BE L A ST I N'G-O NT DU IK1NG Turati, de secretaris van de fascistische partij, heeft een circulaire gezonden aan de provinciale fascistische bonden, waarin hij de "fascistische instelfingen uitnoodigt met den minister van financien mede te werken bij het tegengaan van belasting-ontduiking. Uit deze toch, zegt de circulaire, spreekt een te- kort aan sociaal besef en gebrek aan verant- woordelijkheidsgevoel. OOSTENRIJK. DE ONTROUWE KASSIERSTER. Uit Weenen wordt thans nog iets naders gemeld over het geval-Orendi. De groote fir- ma yoor tapijten en kleeden Orendi had dit voorjaar groote verbazing teweergebrach door een aanvraag in te dienen om surseance van betaling. Daar de firma een groote en zeer oude zaak is, waren de menschen ver bluft. Thans is uitgekomen dat de financieele moeilijkheden waren veroorzaakt door het feit, dat gedurende twee iaar lang yerval l6l£ DE WILD Laat over de Boterstraat, Tel. 34 en 35. schingen in de boeken waren aangebracht door een kassierster die al ettelijke jaren in iaar betrekking was. De aan de firma toege- brachte schade loopt in de 80.000 gulden. (Holl.) Thans zijn de kassierster, een vriendin en iaar verloofde in hechtenis genomen. PORTUGAL HEVIGE REGEN'S IN PORTUGAL. Te Lissabon en omgeving zijn door hevi ;en regenval overstroomingen veroorzaakt. !ij Calgas de Rainha is een trein door een waterhoos verrast. De locomotief werd ernstig beschadigd; een wagon werd geheel vernieltf Volgens nadere berichten uit Lissabon zijn door de zware stormen en den hevigen regen val spoor- en telegraafverbindingen verbro- ken. Verscheidene buurten van Lissabon staan onder water. Op sommige plekken reikt het water tot de eerste verdieping der huizen, waaruit de menschen door de brandweer ge- red moesten worden. Vijf houten huizen zijn ingestort, waarbij twee personen gedood wer den. Ook op de kust werd aanzienlijke schade aangericht. POLEN. ENGELSCH BEZOEK. Een minder prettige ervaring. Onlangs bezochten eenige Engelsche parle- mentsleden het Weichselgebied om zich per- soonlijk van de aldaar getrokken grenzen te overtuigen. De „Lokalanzeiger" heeft een be richt uit Koningsbergen, dat een der leder een foto wilde nemen van de Miinsterwalder- brug, welke thans door de Polen wordt afge- broken. Een Poolsche wacht kwam met gela- den geweer op hem af om hem te arresteeren Het kwam tot een opgewonden sce'ne, waar- aan ten slotte een Duisch officier een einde maakte. TSJECHO SLOWAKIJE, MISLUKTE AANSLAG OP EEN SNELTREIN. Naar de „Pravo. Lido" meldt, is-door de oplettendheid van eenige arbeiders nabij Brunn Woensdag een ernstig spoorweg'oltge- luk voorkomen. De arbeiders bemerkten da! op den spoorweg tusschen Briinn en Prerau der ails losgemaakt waren. Het gelukte hun tijdig de eerstvolgende stations te waarschu- wen, zoodat op het laatste oogenblik een D- trein kon worden vastgehouden. Het is waar- schijnlijk, dat een aanslag op dezen trein, die de plaats, waar de rails waren losgemaakt moest passeeren, was beraamd. ZUID-SLAVIe. EEN BURGEMEESTER DOOD- GESCHOTEN. Uit Belgrado wordt aan het Weensche Ta geblatt gemeld, dat de burgemeester van Matisic, een stad in het zuiden van Servie, om politieke redenen door een partij is dood1- geschoten. Men neemt, zegt het bericht, eei snelle toeneming van de partij-bewegin/ waar. AMERIKA. NOGMAALS LOEB EN LEOPOLD. Strajvermindering De corresp. van de Daily Telegraph te Chi cago meldt, dat de beide jeugdige moorde- naars Loeb en Leopold, die tot levenslange gevangenisstraf zijn veroordeeld wegens de vermoording van hun jeugdig kameraadje Robert Franks, kans hebben over zeven jaar te worden vrijgelaten wanneer ze pas elf jaar van hun straf zullen hebben uitgezeten. De voorzitter van de commissie van advies voor strafverzachting van den staat Illinois. Hunton Clabaugh, heeft toegegeven, dat de millionnairs-zoontjes zullen profiteeren van een juridische vergissing die bij hun over- brenging naar de gevangenis in September 1924 heeft plaats gehad en die eerst dezer dagen is ontdekt. Loeb fungeert in de gevangenis als prive- secretaris van den directeur, Leopold is secre taris van den gevangenis-dominee. MEXICO. DE VERKIEZING.VAN GIL. Protesteerenden buiten het parlement. Met algemeene, 2773 steminen hebben Se- naat en Kamer van Afgevaardigden den mi nister van binnenlandsche zaken Emilic Portes Gil tot voorioopig president der repu- bliek gekozen tot 5 Februari 1930. Toen de uitslag der stemming werd hekend gemaakt, juichte de vereenigde vergadering tien minu- ten lang. De verkiezing van den president voor zes jaar tijds is bepaald op den derden Zondag in November van het volgende jaar. Buiten het pariementsgebouw heerschte niet dezelfde eenstemmigheid. Toen het be richt van de verkiezing bekend werd, tracht- ten een aantal menschen te protesteeren doch zij werden door de militairen tegengehouden. Het waren aanhangers van generaal Trevino, die tot voor kort als de waarschiinlijke opvol- ger werd beschouwd. Pas gedurende de laat ste veertien dagen is Gil als voomaamste candidaat op den voorgrond getreden. Zoo- wel de politieke als de militaire belangen wa- 1 ren het over generaal Trevino eens geworden. RMAARSCH COURA OPGERICMT Is U reeds In het bezlt van onze rlik geillustreerde prijscourantvan HAARDEN KACHELS. De nieuwste snufjes, de beste labrlkalen, Alleen kwaliteits-artlkelen en goedkoop I

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1