llluiiischt CoiranL nnteuwe Japon De Landbonwtentoonstelling. FEUILLETON. ^evreden winkeliers tm U Tonderd dertlgsfe Jaargang. Vrudas: 28 September. Stadsnieuws Radio-hoekje PEPERMUNT 2IJ DIE ZICH MET 1 OCTOBER A.S., 0P DIT BLAD VOOR MINSTENS 3 MAANDEN ABONNEEREN, ontvan- gen de tot dien datum ver- schiinende nummers franco en gratis. de directie. STEMMEN BIJ VOLMACHT. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brenet ter algemeene kennis: da? de kiezer, met ma-'htneming van het in d<- Kieswet bepaalde, bevoegd is bij vol macht te stemmen, indien zijn beroep of werk- zaaraheden medebrengen, dat hij herhaalde- lijk of althans gedurende een gedeelte van bet '<iar werkzaam pleegt re zijn buiten de ffem5ente, mhs zijn afwezigheid, indien hij mauende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij a.dus werkzaam is, een of meer- ina'en in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Med? is bevoegd bij volmacht te stemmen, de irrouw, welke, gehuwd met een kiezer die voldoet aan bovenstaande voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden. afwezig pleegt te zijn. De aanvajzing van den gemachtede geschiedt eerst nadat de belanghebbende een daartoe strekkend verzoekschrift aan het gemeentebe- stuur heeft ingediend; de indiening moet ge- schieden voor 1 Januari en niet eerder dan j October a.s. Formulieren voor deze verzoekschriften zijn van heden af kosteloos verkrijgbaar ter gemeente-secretarie (le afdeeling). Voor het opmaken der volmacht moeten de kiezers zich in persoon vervoegen ter secre tarie. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Romgs'wusleffiausen, 1250 M. (Zeeseri). 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkest- concert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 ,,Der sie- bente Tag", klucht in 3 acten van Schazner en Welisch. 10.5012.20 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 5 20 Kamermuziek. 6.20 Orkestconcert. 8.20 „Nanon", operette in 3 acten van Genee. Daarna tot 11.20 Ca baret en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Galaconcert. 9.20 Voorlezing. 9.3510.35 Galaconcert. Groot orkest. Zaterdag 29 September. Hilversum, 1071 M. 12.302.Lunch- muziek door het Trio Verhey. 2.-3.— Aan- sluiting van't Theater Tuschinski te Amster dam. Speciaal dansprogramma door de „The Ramb.ers", onder leiding van Theo Ud-en Masman. 3.—4.30 Concert door het Theater- orkest onder leiding van Max Tak. Optreden van solisten. 6.-7.45 Concert door het Om- roep-orkest onder leiding van Nico Treep. Henri Durand, za-ng. 8.— V. A. R. A. Concert. Het Hollandsche Trio, Fie Roeper, piano. B. van Breemen— Schrik, viool. H. van Wezel, cello. J. Bacilek, sopraan. A. Krelage Jr., piano. Causerie door Mej. L. Ribbius Pelletier, seer, der S. D. A. P.: Jeugdbescherming. 10.30 Aanslui- ting van het Theater Cinema Royal te Am sterdam. Orkest onder leiding van Hugo de Groot. 11.45 V. A. R. A -sluiting. Huizen, 540.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 12.301.30 Lunch- muziek door het Trio Winkels. 5.30—6.30 Gramofoonmuziek. 6.307.De nieuwste gramofoonplaten. 7.—7.15 Praatje over de Radio-Knipcursus, door Mevr. Hendrikse— Knapen. 8.— Concert in Poeldijk. R.K. Fan- iarecorps „Pius X", onder leiding van G Th. Jouvenaar. R.K. Zangver. „St. Machutes". Trio van Bergen—Henegouwen. J. Delf- ?auw, declamatie. H. Theissen, kapelaan. G. W. Kampschroer, Burgemeester van Mon ster: J. Barendse: De zorg van het Water- schap Delfland en de invloed daarvan op de ontwikkeling van den tuinbouw in het West- land en omgeving. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20 -2.20 Het Carlton Octet. 350 Concert door de „British Legion Military Band." R. Alba, sopraan. F. Kelsey, bariton. 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Muzielc. 6.35 Nieuwsberichten. 7.— Muziek. 7.05 Vioolmuziek „Kreis!er". 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Populair concert De band van de „Life Guards". G. Hall, so praan. A. Brown, orgel. H. Miliars, conferen- ciere. 9.20 Dansmuziek. 9.35 Voorlezing: ,,The Bren-twardine Mystery". 9.50 Nieuws- oerichten. 10.10 Vaudeville. Dans-orkest en variete-artisten. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Dansmu ziek. 8.50—11.20 Concert. Versterkt orkest, dans-orkest, vocale en instrumentaie solisten. Langenberg, 469 M. 12.301.10 Mecha nische muziek. 1.252.50 Orkestconcert, 5.05-6.50 Orkestconcert. 8.20 „Das verwun- schene Schloss", operette in 5 acten van Mil- locker. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. De „praatmiddag" in cafe „Central". (Vervolg). Na den heer P. J. 'f Hooft voerde het woord Ir. L. de Vries, rijksveeteel tconsulent, over het onderwerp Het rcsullaat van den Fokveedag voor de lichtere gronden op heden, en de toekomst van dergelijke dagen Volgens inleider werd op een tentoonstel ling op den voorgrond geschov-en de recla me, die men met z'n inzendingen wil maken. Het leerrijke komt pas op de tweede piaats. Men heeft om het zoo maar eens te noe- men, een kl-eine groep eerste klas fokkers, een grootere groep tweede klas fokkers en dan de groote massa derde klas fokkers. Bij de jaar- lijks weer keerende tentoonstellingen is het onvermijdelijk dat bij den eerste klas fok-ker de reclame een groote rol speelt Deze wil gaarne de voordeelen zien van wat hij na misschien vele jar-en arbeid, verkregen heeft. Het gevolg daarvan is heel vaak, dat jaar in jaar uit dezelfde menschen met de prijz-en gaan strijk-en, wat den tweed-en en derden klas fokkers den moed en de lust beneemt, hun dieren ook in te zenden. Daarom wordt de aangifte voor de ten toonstellingen zoo betrekkelijk gering, waardoor bet opvoedkundige element geheel op den acht-ergrond raakt. Ik stel me voor, aldus spr., dat dit ook te Alkmaar het geval was en dat de Alkmaar- sche afdeeling naar andere wegen gezocht heeft om ook het opvoedkundig element meer naar voren te brengen, b.v. door het laten vallen van de individu-eele nummers en het laten voortbestaan van de -groepen keuring. In die richting heeft Alkmaar het trachten te zoeken en daarom contact gezocht met de fokvtreenigingen in den omtr-ek, speciaal die van de licht-e gronden. De afd. Alkmaar heeft getracht dat opvoedkundig element nog te verhoog-en door de plaatselijk-e afd., die eenigszins in verval zijn geraakt, hier te combineeren. Wat heeft de dag ons tiu getoond De centralisatie heeft volgens mij nog niet aan de verwachtingen beantwoord. Stompe- toren en de Duinstreek zijn slechts versche- nen en waren maar met enkel-e rubrieken aan- wezig. En de groepenkeuring? Volgens de catalogus was de aangifte, n.l 57 groepen met ruim 180 dieren, zeer bevre- digend, zelfs groot te noemen. Als we ons af- vragen of op die keuring veel te leeren was, dan moeten we een bevestigend antwoorc geven. Van groot belang op den veestapel is de okwaard-e van den stier. Daarom moet de )oer zooveel mogelijk inlichtin-gen omtrent let aan te koopen dier inwinnen, op welke gronden hij z'n conclusi-e moet trekken. De districtsfokveekeuring heeft een zeer be- vredigend resultaat gehad. Wat de toekomst betreft, aan U, mijne heeren, is bet om er over te praten, welken cant het met de groepenkeuring uit moet. M.i. moet de afd. Alkmaar van de groe penk-euring afzien en wel om de volgende redenen: 1. Zij zal waarschijnlijk niet slagen en ver- schillend-e fokveev-ereenigingen hebben reeds goed georganiseerde plaatselijke tentoonstel lingen. 2. In den omtrek zijn fokveever-eenigingen, die nog maar pas opgericht zijn en dan is het uit opvoedkundig oogpunt van v-eel belang, dat d-e keuring plaatselijk geschiedt 3. Ik vrees, dat van de plaatselijk-e fokvee- vereenigingen slechts die dieren in Alkmaar zullen komen, die ook voor de districtsfok veekeuring zijn opgegeven. 4. Ik -kan me niet goed voorstellen, dat het wenschelijk is naast de goed georganiseerde districtsfokveekeuring nog 5 of 6 groepsfok- veekeuri-ngen te houden. Wenscht men alleen het vakkundige naar voren te brengen, dan is er in deze misschien wel wat te bereiken. Andere plaatsen zullen misschien volgen, waar men dan plaatselijke keuringen van om- liggende fokvereenigingen houdt, terwijl dan om de 5 jaar een groote provinciale fokvee- Door R. L. de W. 11) Even rookte Tallis kalm door, zonder iets tezeggen; klaarblijkelijk dacht hij ernstig na Tenslotte zeide hij „Misschien heb je gelijk Beresford; Londen zou nog zoo kwaad niet zijn. 't Zou weinig baten, als je lichamelijk al naar Folkestone ging, maar geestelijk in Londen was. denk, dat je over een dag of tien wel in staat zult zijn om te reizen, wel te verstaan als je je in acht neemt." „0! maar nu dat fluitende mormeldier weg is, ben ik wel eerder beter." „Dat fluitende mormeldier?" vroeg de dok- ter verbaasd. „De zuster. Ik kan me niet voorstellen, hoe je verwachten kunt, dat iemand met zoo'n mensch om zich heen herstellen kan. Zi. deed niets dan fluiten en praten." „Zoo!" Tallis scheen in zijn hersens een aanteekening te maken over het gebrek der veroleegsters. „Ja", vervolgde hij, „over tien ft hoogstens veertien dagen zul je in staat zijn om te reizen, tenminste als je oppast." »En wat bedoel je nu feitelijk met oppa s®? Beteekent het een warmwaterkruik en keuring georganlseerd moet wonJeit Vele bezoekers hoort men nu zeggen: „Wat valt de tentoonstelling toch tegen!" en de algemeene indruk is: „matig tot goed, met veel matigs". Moet nu het tentoonstellings idee absoluut verdwijnen? Daarop moet door U, mijne heeren, het antwoord gegeven worden! De heer E. Dz. G o v e r s noemde den vori- gen spreker zeer handig om op deze wijze de menschen er toe te brengen zelf op de „praat- middag" te praten. Enkele aanwezigen gaven hun instemming te kennen met hetgeen de heer de Vries had gezegd, waaraan een van hen nog toevoegde, dat de af-d. Assend-elft nooit zou overgaan tot opheffing van den plaatselijken fokveedag. Deze spr. zou verder gaarne een volgende keer het concept-reglement aan de vereeni- gingen toegezonden zien. In overleg met hen kan het dan worden vastgesteld. Den heer de Vries gaf dit aanleiding om nog op te merken, dat de catalogus in de toekomst meer volgens het opvoedkundig ele ment moet worden o-pgesteld door't bevatten van meer gegevens omtrent de dieren. De heer E. Dz. Go vers zou er gaarne iets toe bijdragen om de veranderingen die de heeren wenschen, aangebraeht te krijgen. De afd. Alkmaar heeft in oorsprong ge tracht de plaatselijke keuring van Stompe- toren hier te krijgen: 1. Omdat ze haar tentoonstelling meer waarde wilde geven en wel door het opvoed kundig element mee op den voorgrond te plaatsen en 2. Wijl van de plaatselijke fokveever. meestal weinig propaganda uitging. In en kele plaatsen was de beteekenis maar groot. De ervaring in Stompetoren opgedaan, leert ons dat de kosten onevenredig zijn aan de wijze waarop de fokveedag moet worden gehouden en het nut dat hij opleverde. Toen de afd, Stompetoren z'n fokveekeu- ring te Alkmaar bracht, is het ledental niet minder geworden. De Duinstreek heeft ook zeer juist gedaan Alkmaar als centralisatie-punt te nemen. Van de plaatselijke omstandigheden moet het afhangen of de plaatselijke keuringen naar Alkmaar verplaatst worden. Die afdeeling, die een goede plaatselijke keu ring heeft en wier leden moeilijk naar Alk maar zouden kunnen komen, raad ik aan niet hier te komen. Dit zal de afd. Alkmaar ook nimmer wil- len eischen. Verder geloof ik niet, dat de tentoonstelling geheel bevredigd zou hebben, als alle indivi- dueele nummers geschrapt zouden zijn. In de toekomst moet men echter door een goede opstelling de rubrieken die de meeste aandacht verdienen, het meest laten opvallen. Men moet krijgen, of een goed georgani seerde fokveedag te Alkmaar, of een districts- keuring en speciale keuringen voor de ver- schillende vereenigingen in hunne nabijheid Wat de meerdere gegevens in de catalogus aangaat, deze zullen ons door de fokveever. moeten worden verschaft. Ondergeteekende, aldus spr., wenscht nog met nadruk te zeggen, dat het niet d-e bedoe- ling is geweest een scheuring te veroorzaken. De bedoeling is om te probeeren of in deze richting niet iets meer is te bereiken dan tot nu toe gebeurd is. Een districtskeuring is naar mijn meening in het belang van de fokveever. die er aan deelnemen. Na afloop der lezingen werd, te zelfder pla-atse, een gezamenlijke maaltijd gehouden. Provinciaal nieuws AKERSLOOT. Woensdagavond vergaderde de afd. Aker- sloot van de Noord-Hollandsche vereeniging het Witt-e Kruis De opkomst was niet groot. Slechts 3 bestuursl-eden en 5 leden war-en aan wezig van de 278 led-en. Wegens afwezigheid van den voorzitter fungeerde de heer J. Berkhout als waar- nemend voorzitter. Het jaarverslag van den secr-etaris gaf g-een stof tot bespreking. Rekening penningmeester. Ontvangsten een borstrok, overschoenen en Jaeger onder- goed?" informeerde Beresford zenuwachtig. „Je zult nog zwak en gauw moe zijn. Zorg er voor, dat je je niet oververmoeit of over- spant, houd dieet, vooral geen spiritualier,, maar neem een glas goeden rooden wijn en doe in het eerst alles op je gemak", zeide Tal lis, die nu weer geheel de do-kter was. „Maar ik ga niet naar Folkestone". In den toon van Beresford's stem lag iets van een eigenzinnig kind. „Dat heb i-k begrepen", zeide Tallis. „Het is waar ook, in Juli ga ik naar de stad en dan kom ik je opzoeken." „Ik hoop, dat je het doet", antwoordde Be resford. ,,'t Zal me genoegen doen je weer te zien. Je bent zoo'n eigenaardig soort van wreedaard; toch kan ik me maar niet begrij- pen waarom je mij met alle geweld weer terug wildt hebben in de wereld, die ik den rug had toege-keerd. Je bent al even erg als Tommy uit de kolonien, die zijn eigen leven waagde en bijna verloor, alleen opdat i-k ge noodzaakt zou zijn verder te leven in dit aardsche tranendal. HOOFDSTUK IV. De roep van het meisje. „Dus morgen", merkte Beresford op, ach- terover liggend in een ruststoel, die achter het hotel op een grasveld stond, „begint weer het leyen io de wereld", 1328.85, uitgaven J 426.32, batlg saTdo f 902.53. Ingekomen stukken. Schrijven van let Gemeentebestuur van Akersloot 9m nu ieder in de gel-egenheid is water te betrekken van de wat-erleiding, de bakken van het Witte Kruis te sluiten. Het bestuur stelt voor aan degene, die niet aangesloten kunnen worden water af te geven. Daar uit de be spreking blijkt, dat er in't geheel geen wa ter meer wordt -g-ehaald, zal het bestuur deze zaak v-er-der afwi-kkelen. Van de vereenigingen tot -bestrijding der tuberculose wordt j 10 subsidie gevraa-gd. ]>it bedrag wordt toegestaan. Het bestuur stelt voor om bij de Alg. vergadering met de verkiezing voor een lid van het hoofdbe- stuur te stemmen- op den heer Terpstra te Waixier in piaats van op den heer D. H. Prins te Alkmaar. Alzoo besloten, waarmede de afgevaardigden rekening kunnen houden. De heer van't Hof had in de bestuursver- gadering voorgesteld om de ligtenten .te ver- beteren in dezelfde geest zooals er een is ge- plaatst bij C. Ov-erpelt. Algemeen goedge- vonden. Het bestuur st-elt voor om de kos ten van onlsmetting voor de helft voor reke ning van de afd. te nemen voor de andere helft voor de belanghebbenden. De heer W. Terluin verneemt, dat 50 van de ontsmet- tingskosten door het rijk worden vergoed. De secretaris zal hierna informeeren. Het bestuursvoorstel wordt aangenomen. De be- schrijvingsbrief voor de op 2 en 3 Oct. a.s. te Haarlem te houden algemeene vergadering ev-erde niet veel besprekingen op. Tot afge vaardigden weiden aangewezen de heeren C. Hoogland en N. Bakker, plaatsvervangers d-e heeren J. Berkhout en J. F. de Goede. Rondvraag. De beer F. Metselaar vraagt voor wie de kosten zij-n voor vervoer van zi-e- ken per ziekenauto. De penningmeester zegt: Soms Wordt het door d-e afd. betaald en ook betal-en belanghebbenden het wel. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. WARMENHUIZEN. Dinsdag 25 Sept. werd alhier de eerste ver gadering gehouden van de ontwikkelings- to „Utile Dulci", in het Patronaatsge- bouw. Na de opening gaf de voorzitter het woord aan den heer Rijs, tot het houden van zijn inleiding „De Godsdienst in ver band met het Staatsrecht". Op aangename wijze gaf spreker een uit- eenzetting van de rechten en plichten van den godsdienst tegenover den Staat vanaf de 17de eeuw tot op heden. Dat spr. een dank- baar gehoor had, bewees de stilte tijdens de lezing en het applaus bij het einde. Wegens het vergevorderde uur en de uit- gebreide agenda, werd het debat uitgesteld tot de volgende vergadering. Het voorstel van het bestuur, voortaan op Woensdag te vergaderen, werd algemeen goedgevonden. De contributieregeling werd vastgesteld evenals vorig jaar op 15 cent per week en 5 cents voor een eventueel uitstapje. Besloten werd nog een paar abonnementen te nemen op „de Bazuin". De heer K. Tesselaar zou om de 14 dagen willen vergaderen en de ontspanningsavond laten vervallen. Na eenige bespreking werd besloten het nog eenige weken aan te zien. De heer W. Dekker zou graag zien, dat de leden op tijd aanwezig zijn, opdat op tijd kan worden begonnen. De heer Seinee hoopte dat de leden hun best zullen doen de vergaderingen zoo veel mogelijk bij te wonen en zou gaarne een goed soreker willen hooren. ZUID- EN NOORD-SCHERMER. Mond- en klauwzeer Aang-etaste veebeslagen op Zaterdag 15 September 1928 37 Ni-euwe gevallen, bij den burgemeester aangegeven in de week van 16 tot en met 22 September door G. Ki-eft, D. Glijnis, T. Kieft Lzn., C. Smit te Zuid- en Noord- Schermer en J Duin te Graft, samen In de rapporten van onze verkoopers staat dikwijls vermeld :„King pepermunt is een succesvoor koopers en verkoopers." Dit geeft inderdaad de werkelijke toestand weer. wordt door de winkeliers met genoegen verkocht, want de tevredenheid hun- ner klanten straalt terug op henzelven. AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229. UTRECHT, Oude Gracht 511. Tallis, die na afloop even aangeloopen was om samen wat te rooken, gaf niet dadelijk antwoord, maar zat nadenkend aan zijn pij-p te trek-ken. „Geen op- of aanmerking?" vroeg glim- lachend Beresford. „Dat hangt er vanaf, hoe je plannen zijn was het antwoord. „0 heel langzaam laten we zeggen een mijl of tien per dag.." „Dat is heel gemakkelijk", merkte Tallis kalm op. „Gemakkelijk? Wel verdui-veld, wat bedoe! je?" „Ik weet nu, waar ik de ambulance been moet sturen." Beresford antwoordde niet dadelijk en be- gon toen te lachen. „Je bent de raarste kerel, dien ik ooit ont- moet heb", zeide hij. „Denk je soms, dat ik niet in staat ben tien mijlen te loopen?" „Je zakt in elkaar voor je aan de derde mijl bent", gaf Tallis ten antwoord, alsof hij iets doodgewoons vertelde. „Wat r riep Beresford1, van verbazing overeind komende. „Ben ik er zoo erg aan toe?" „Je bent alleen nog zwak en moet aanster- ken", was het antwoord. Een tijdje rookten ze beiden in stilte. „Door den oorlog is je leven, geloof ik, minder waard geworden", zeide Beresford, meer zijn gedaditen dan het gesprek volgend Tallis keek eens naar hem, maar zeide Te samen dus 43 Als g-enezen- aangegeven in die week, de veebeslagen van P. Bruin Hzn. en W. Schermer te Graft, Joh. Schot Sr., J. Koud, J. de Bood, J. Schoen, J. Kluft en Jb. Rood-, alien te Zuid- en Noord-Scher- mer, dus 8 35 Er is dus een vermindering van 2 ge vallen. GROOTSCHERMER. De kermis -behoort weer tot het verleden. Dinsdagavond werd zij besloten met een allergezelligst bal in de beid-e cafe's. Noemt men haar elders vaak een installing, die „uit den tijd" is, hier in ons -dorp hand- haal-t zij haar ouden roem. Den cersten dag, Zondag, was het heel niets. „Aan het front heb ik meermalen opge- merkt", ging Beresford verder, „dat iemand, die er voor het eerst kwam, heel_ anders was dan degenen, die er al een paar jaar waren." „Hoe zoo?" „Er zat in ben meer leven. Ze waren be; langstellend, nieuwsgierig. Ze deden allerlei vragen, die ons oudgedienden onnoozel ge- leken". Tallis knikte zijn instemming. „Langzamerhand kreeg dan ook hen het fatalisme te pakken, niemand ontkwam er aan. Het was heel vreemd", zeide hij, half in zichzelf. „Maar wat bedoel je met minder waarde van het leven?" „Dat is moeilijk uit te leggen", zeide Beres ford langzaam. „Ik heb het gevoel waarom weet ik niet, dat het oude denkbeeld van on- schendbaarheid van een menschelijk leven voorgoed- weg is, althans wat mij betreft Weer hield hij1 op en rookte een oogenblik zwijgend door; toen hervatte hij- prikkelbaar: ,,'Neem nu eens een overdreven geval, als voor den oorlog iemand „Het meisje met de oogen van je gestolen had, laten we zeggen", stelde Tallis ernstig voor. Ja, dat is goed", hij lachte. „Vroeger had ik hem een pak slaag gegeven, nu zou ik hem vermoorden. Waarom?" „Meer psychologisch een ander begrip om trent je ideegn misdaad en straf betreffende" vond Tallis. Voor H.H. Winkeliers bij: J. F. v. Lieshout en G. Kuijper, ALKMAAR. druk. Zeer veel bezoekers, ook uit de om geving, hadden zich opgemaakt, om van de fee6telijkheden te genieten. Zweefmol-en, luchtschomm-el, diverse kramen en niet te vergeten het „hoofd van Jut" boden amuse ment te over. Maandagavond was meer aan de kunst g-ewijd. De Tooi-eelvereeniging „Thalia" bracht het bekende blijspel „De kuisch-e bruidegom of als je maar een vecleden hebt" voor het voet- licht. De zaal van den heer van Twuijver was flink gevuld. Als kermisstuk was het een goede keuze. De uitvoering evenwel bleef evenwel beneden hetgeen wij van Thalia ge- wend zijn, al werden sommige rollen uitne- mend vertolkt. Heel goed spel gaven o.a. mevrouw Wie- dijkVlaanderen en de heer R Koster. Die beiden en niet te vergeten mejuffrouw N. Pilk-es droegen eigenlijk het heel-e stuk. lets duid-elijker sprek-en en meer rolvast zij-n zij sommige, overigens uitstekende speelsters en spelers aaiibevolen. En het publiek moest wat vaker bedenken, dat alleen de acteurs moeten spreken en de overigen in de zaal luisteren. Echt genoten is er evenwel van de gees- tige situaties in dit leuke stuk. Al met al mag ook ditmaal onze kermis als zeer geslaagd worden beschouwd. En nu, nu ons nog alleen „de schill-en en de doozen" zijn ov-ergebleven, denken we toch met ge noegen aan d-e dri-e g-ez-ellige dagen, die weer achter ons liggen, dagen van onschuldigen jool, van genoegen voor jon-g en oud. En wat het meest zegt, dagen zonder een enkelec wanklank. BERGEN. Naar wij vernemen heeft de Begrafenis- vereeniging „Bergen" aan den Raad ver- zocht een automatisch begraaftoestel aan te schaffen. Blijkens de ter inzage liggende gemeen- terekening 1927, hebben de ontvangsten over dit jaar bedragen: van den gewonen dienst 299.564.8914 en van den kapitaaldienst 7 26.420.97. De utgaven bedroegen: van den ;ewonen dienst 269.885.06y2 en van den ;apitaaldienst 9372.19. De rekening sluit; wat den gewonen dienst betreft, met een ba- tig slot van 29.679.83 en wat den kapitaal dienst betreft met een batig slot van 17.048.78. De ontvangsten van het Gem. Electr. Be- drij-f hebben over 1927 bedragen, evenals de uitgaven, 63.921.73 (gewonen dienst) en 45.932.42 (kapitaaldienst). De winst ever 1927 van dit bedrijf bedroeg 14.761.9414. De rekening van het Burgerlijk Armbe- stuur wijst aan een ontvang van 7580.26 en een uitgaaf van 7509.98, alzoo ten batig slot van 70.28. Voor de benoeming van een onderwij- zeres in de nuttige en fraaie handwerken aan de openbare U. L. O.-school, bieden B.' en W. den Raad de volgende voordracht aan: No. 1 mej. C. Roos te Alkmaar; No. 2 mej. C. H. Vermeulen te Alkmaar. „Neen, dat is het niet", zeide Beresford na denkend. „Het zit dieper. Voor den oorlog was iemand te dooden een ondenkbare mis daad, nu is het weinig meer dan een flink pak slaag geven. Met andere woorden, dit ge- slacht heeft het begrip van het heilig zijn van een menschleven tot een hersenschim ge- maakt." t „Ja, dat zal het zijn", beaamde Tallis aar- zelend. „Maar 1 „Dat brengt mijn poespas nog niet in orde, wil je zeggen?" viel Beresford in de rede. „Jouw poespas komt vanzelf wel in orde, mijn waarde", antwoordde Tallis glim- lachend, „althans indien je eenigszins voor rede vatbaar bent", voegde hij er aan toe. „Daar was ik nu juist aan toe. Het schijnt dat ik den wil om te leven verloren heb. 't Is raar", ging Beresford nadenkend door, „maar bij het minste of geringste, dat me hitu dert of me zenuwachtig maakt, ga ik onwil- lekeurig terug naar „Een hari-kiri gedachte?" vroeg Tallis. Juist", knikte hij. „Er een eind aan ma ken. Maar waaraan heb ik dat nu te dan- ken?" „Aan je lever." ,Och, nonsens! Als de lever er de oorzaat van was, zou ik het toch voor den oorlog ook gehad hebben?" (Wordt vervolgd.) TONNEMA'S CONFECTIONEPV WORKS

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5