BinneBiland Sport Ingezonden stukken Raadselhoekje. Overeenkomstig bet voorstel wera ne- SlRekenin* Algemeen Burgerlijk Armbestuur Advies "der commissie, uitgebracht bn ffloiide van den beer Dekker, strekte tot goed- keReslcten werd tot goedkeuring van de re ining van bet Algemeen Burgerlijk Armbe stuur over In 1927: ontvangst 8S99,52Kin uitgaaf f 8675,444*, batig saldo 224,08. Rekeniug Gasfabriek. Advies der commissie, uitgebracht bij nionde van den heer Dekker, strekte tot goed- ^Besloten werd tot vaststelling der reke- „jny van de gasfabriek. Gewone dienst: ont vangst 65968,12; uitgaaf f 65d68 12 Kapitaaidienst: ontvangst f 33467,5OA, uitgaaf 33467.5614. Rekening woningbouw. Overeelegd werd de exploitatierekenmg met balans van de woningbouwvereeruging Winkel", ben-evens bet rapport der commis sie van onderzoek. Burgemeester en Wethouders stelden voor ook deze rekening goed te keuren. Aldus werd besloten. Gemeentebegrooting. Gewone dienst in ontvangst en uitgaat it 90664.15 kapitaaidienst in ontvangst en uiteaaf f 38027.47. 2 de begrooting van het Algemeen Bur gerlijk A-mbestuur in ontvangst en uitgaaf 3 de begrooting van de Gasfabriek. Gewone dienst in ontvangst en uitgaaf 'f 62444.86; kapitaaidienst in ontvangst en uitgaaf 23477. Verbouw Wees- en Armenhuis. Waar de plannen daarvoor haar voltooiing naderen, vragen B. en W„ de aanbesteding aan bun college op te dragen. Aldus werd besloten Onderwijs aan volwassenen en schoolvrije De voorzitter deelde mede, dat bij voldoen- de deelname de cursus aanvangt op 15 Oc tober as. B en W. stellen voor: a. Voor een cursus te Winkel wordt een vetal van tenrninste 10 leerlingen en voor een cursus te Lutje Winkel, 8 deelnemers noodig geacht. b. Tot onderwijzers voor deze cursussen werden voorgesteld te Winkel de heer B. Spon en te Lutjewink-el de beer K. Mulder. c. Het loon te handhaven op 0.01 per uur. De rondvraag leverde niets op. Sluiting volgde. De glascultuur begint ook in deze ge meente ingang te vinden en schijnt de heer H. JofferHhans voornemens te zijn een wa- renliuis te laten bouwen. Tot bestuursleden van de afd. Winkel der Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" zijn benoemd de heeren 0. Kamp, D. Brugman Jbz. en j. Bree- baart Kzn. Aan de commissie, opgericht ter herden- jcing van het 25-jarig besaan der Nederland- sche Vereniging tot bestrijding der tubercu losa, wordt een bijdrage verleend van 5. De candidatuur - van den heer Prins te Alkmaar, voor het lidmaatschap van het boofdbestuur, zal worden gesteund. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver- gadering werd bencemd de heer A. de Rid der. De rekening-commissie 1928 werd satnen- gesteld uit de heeren W. Roggeveen, P. Brug man Jbz. en S. Kriek. KOLHORN. De kommies lste klasse H. Strijbis alhier wordt overgeplaatst naar Amsterdam. KENMEMERLAND. Aan de markt was het druk, veel aanvoer en onregelmatige prijzen. De aanvoer van boonen is bijna afgeloopen en de prijzen wa- ren afwisselend, doch toonden geen verande- ring en was als de vorige week. De aanvoer van tomaten bleef onverflauwc aanhouden ,ook in de prijzen kwam geen ver- andering, de prijzen waren resp. 13 voor A, 10 voor B, 8 voor C en 6 voor CC, alles per 100 K.G. en deze prijzen zijn veel te laag voor een loonenden teelt. De aanvoer van andijvie wordt grooter en er kwam ook meer handel, daar de fabrieken die, nu de boonen-campagne geeindigd is meer interesse voor dat artikel hebben, groote kwantums koopen; ook was de prijs bedui- dend hooger, met een noteering van 0.50 tot 0.90 per kist. De aanvoer van kool bleef aanhouden en de handel was afwisselend, de eene dag of de andere scheelde nog al wat, al moet gezegc worden, dat er goede vraag naar le soort was. De prijzen varieerden voor le soort van 14 tot 18 en voor de 2e soort van 7.50 tot f 10 per 100 stuks. De aanvoer en prijzen der overige kool Morten bleef onveranderd, alleen was er meer vraag naar kleine roode kool. Wortelen was een gewild artikel en er was veel vraag voor de groote steden. Althans Amsterdam was in actie om de mooie partij en op te koopen, doch ook 2e soort en afwij kende kwaliteit was gewild, al moet gezegd worden, wat in Beverwijk voor 2e soort wordt aangeboden op meerdere plaatsen voor le soort doorgaat. Wat de prijzen betreft, deze waren vrij hoog en waren 12 tot 17 voor les oort en 8 tot 10 voor 2e soort, per 100 bos. In de afgeloopen weken was er een lui handel in postelein, doch nu het weer koeler wordt, is er meer vraag, althans we meenen, dat die de reden is. Als gevolg hiervan was or meer handel en hoogere prijzen, varieerend van 0.40 tot 0.60 per kist. Spinazie en sla is een gewild artikel en deze w(.ek was er vluggehandel en vrij hooge prijzen. We noteerden voor spinazie 080 tot 1.20 en voor sla 0.60 tot 1 per kist. Weliswaar is de prijs der sla lager dan de vorige week, doch de kwaliteit was ook minder. Raspers, capucijnders en tuinboonen zijn gewilde artikels, echter worden de partijtjes dein en als gevolg daarvan fancy-prijzen. Be aanvoer van komkommers was als de vorige week, in de prijzen kwam eenige ver- de noteerifig was 6 tot 10 per TOstuks, voor extra kwaliteit iets hooger De aanvoer van aardbeien blijft aanhouden cfocn het zal nu bet k'o'uder wofdt's nach'ts en vriest wel gauw afgeloopen zijn, de prijs was 0.550.70 per slofje en't was opmerkelijk hoe mooi de vrucht nog is. Fruit, waaronder mooie appelen en vooral peren, is zeer gewild, er waren nog tafel- appelen van f 030—f 0.42 en peren van 0.35—/ 0.52 per K.G., doch alle vruchten, ook de keukenvruchten, slaan met den dag op. De aardappelenhandel was lui en de prij zen niet hoog. Wel komt er meer vraag, doch de geweldig groote aanvoer uit de polders maakt dat men niet ziet of er meer wordt af- genomen. De prijzen waren: blanke wijkers 45blauwe wijkers 56 50bra- vo's 5—/ 6 en duinaardappelen 5 7.50, alles per 100 K.G. De overige aanvoer gaf geen reden tot af- zonderlijke vermelding. WARMENHUIZEN. T itinbouwonderwijs. Naar wij vernemen zal dezer dagen de algemeene tuinbouweursus een aan- vang nemen. Reeds hebben zich 17 leer lingen aangemeld. De curus in bedrijfscontrole begint eveneens dezer dagen. Hiervoor hebben zich 22 leerlingen aangemeld. Gezien het aantal deelnemers heeft de afd. Warmenhuizen der L. T. B. een goeden daad verricht, beide cursussen te organiseeren. HEILOO. Donderdagavond werd door den ar chitect K. Veldkamp aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis op het voormalige raadhuisterrein, voor re kening van den heer J. van Gemeren. Ingeschreven werd als volgt: A. is tim- mer- en metselwerk, B. is schilderwerk. Ten Pierik te Zaandijk A. 9477, B. 1450; P. Burgering te Heiloo A. 8606, B. (geen inschrijving)Den Das en Schuijt te Bergen A. 8325, B. 950; Beers te Heerhugovvaard A. f 7430, B. 957; I J. K. M. Kops te Heiloo A. 7424, B. 1075. De gunning is aangehouden. Gister geraakten twee paarden van den reer A, V. op hoi Het eene paard kwam bij ret raadhuis te vallen en had een kieine wonde aan een der pooten. Overigens liep let ongeluk goed af. ZUID-SCHARWOUDE. Raadsver gadering. De raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond in voltallige vergadering, te half acht. Alle leden, uitgezonderd de heer Kramer, waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom. Het proces-verbaal van kasopname werd voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten zonden goedgekeurd terug de meente-rekening over 1926. De heer P. Boon deelde mede dat hij zijn benoeming tot lid van de schattingscommissie aannam. Het gemeentebestuur van Arnemuiden ver- zocht adhaesie te betuigen aan een door haar aan de Kroon gericht adres, inzake wijziging van art. 104 der lageronderwijswet. Namens B. en W. stelden de voorzitter voor geen adhaesie te betuigen, daar dit meer ligt op den weg van de vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten, Aldus werd besloten. Het historisch genootschap „Oud West- Friesland", verzocht om subsidie, welk adres behandeld zal worden bij de begrooting voor 1929'. Verder waren nog ingekomen eenige subsidie aanvragen, te weten van: de R.K. mildtaire vereeniging te Amersfoort; de- R.K. leesbibliotheek; land en tuinbouwbond afd Langendijk, en van het R.K. sohoolbestuur, om subsidie voor zijn bewaar- en frobel- school. Deze aanvragen zullen worden be handeld bij de begrooting voor 1929. Vaststeliing verordening tot verhaal van bijdragen voor inkoop van pension. De voorzitter zeide dat deze verordening, in verband met de wijziging van de Pensioen- wet, opnieuw dient te worden vastgesteld. Aldus besloten. Hierna volgde de aanbieding der begroo- tingen voor 1929, te weten de gemeente- beorooting. Idem van het Burgerlijk Armbesluur en de lichtbedrijven. Deze zullen door de heeren Groen, Dijkhuizen en Zeeman worden onder- zocht. Rondvraag. De heer Zeeman vroeg toepassing van de pachtvoorwaardei, van gemeentelanderijen. De termijn van betaling is Kertsmis. Dit is voor sommige tuinders nog al lastig, daar de meeste bouwers dan nog met hun produc- ten zitten. Eenig uitstel verleenen achtte spr. daarom wel gewenscht. De voorzitter zeide dat de gemeente niet te veel uitstel moet verleenen, Bij de volgende landverhuring kan dit punt nader onder de oogen worden gezien. Hierna volgde sluiting. VEEMARKTEN. De groote koemarkten in Hollands Noor derkwartier zulleh als volgt gehouden war den Te Purmerend 15 October; te Alkmaar den lsten Dinsdag in November; te Hoorn den 2en Dinsdag in November; te Schagen van den eersten Donderdag in October tot den laatsten Donderdag in November. BERGEN. Ingekomen personen. E. Reijnders, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Amsterdam. S. Snip, N.H., dienst bode, Russenweg 1, van Petten. H. F. van der Grijspaarde, geen. tuinman, Geestweg 3 van Groningen. M. Kieft, N.H., kinder juffrouw, Breelaan 47, van Amsterdam. J. Sijbrandi, N.H., melkventer, Kl. Dorpsstr 13, van Assen. L. W. H. Coret, R.K., rei ziger, Tuindorpweg 15, van Alkmaar. E. Verbeek, wed. H. van Amstel, R.K., z.b. Tuindorpweg 15, van Alkmaar. N. B Stonehouse, Ger. student, Kruisweg 10 inw. van Amsterdam. H. J. M. Mol, N.H dienstbode, Meerweg 23, van Gorinchem. - J. M. Leissen, echtgen. H. Kramer, R.K. huishoudster, Matth. Wiemanweg 12, van Oudorp. L. P. v. Boven, N.H., off. van adm. K M., Loudelsweg 33 inw., van Hel der. A. D. A. van Leeuwen, echtg. L. P v. Boven, R.K., z.b., Loudelsweg 33 inw. van Hel der. B. M. de Block, R.K., dienst bode, Komlaan 6, van Zd. en Nd.-Schermer A". Biffnema, G.K., z.b., Loudelsweg 37, van Menaldumadeel. D. Koning, N.H., kellner, Prinsesselaan 2, van Groningen. D. A. Buur, echtg. L. Kleverlaan, R.K., z.b., Verl. Geestweg 10, van Zuidscharwou- de. L. Schrier, N.H., onderwijzer, Oude Prinsweg 11, van Heiloo. M. W. L. M. Cijffers, R.K., bouw.-teekenaar, Breelaan 106, van Tilburg. E. Hodges, R.K., ar- beider, Bergerweg 69, van Egmondbinnen M. I. Prczijbilla, R.K., z.b., Bergerweg 69, van Calantsoog. J. T. van Veen, R.K timmerman, Berkenlaan 8, van Amsterdam. S. Brouwer, R.K., onderwijzeres, Loudels weg 20, van Hilversum. G. Westerman, (wed. J. van Schaik), R.K., z.b., Filarski weg 10, van Amsterdam. A. G. van Schaik, R.K., ndaister, Filarskiweg 10, van Alkmaar. J. C. van der Kodde, Chr. Ger. geleidster, Komlaan 6, van Egmond aan Zee. P. Kok, echtg. J. v. d. Meer, O.C., z.b., Meerweg 39, van den Helder. M. en M. W. J. P. v. d. Meer, O.C., z.b., Meerweg 39, van Egmond aan Zee. W. Winter, R.K., onderwijzer, Karel de Grootelaan 22, van Texel. A. M. v. d. Brugge, echtg. J. J. Kamermans, N.H., z.b., Bergerweg 15, van den Helder. F. Hulst, G.K., dienst bode, Boulevard 28, van Avereest. K. Groen, R.K., bcerenknecht, Baakmeerdijk 2, van Uitgeest. G. van Leeuwen, G.K., sla- ger, Stationsstr. 9, van Amsterdam. Fr. Bennik, N.H., rustend arts, Russenweg 3 inw., van Maasdam. J. C. Luijten, N.H., kantoorbed., Broekbeeklaan 12, van IJssel- monde. D. A. P. Boonstra, D.G., z.b., Beemsterlaan 15, van Haren. Jn. Straaijer, N.H., z.b., Kogendijk 29, van Blokker. J. B. Kaptijn, N.H., bedrijfslei- der, Voert 10, van Amsterdam. M. P. Prins Visser, N.H., geleidster, Verspijckweg 5, van Egmond aan Zee. C. L. van Es, R.K., handelsreiziger, Kruisweg 35, van Utrecht. M. de Jong, geen, dienstbode, Komlaan 10, van Assen. A. M. Kooij- man, R.K., z.b., Loudelsweg 66, van Alk maar. D. G. Struwe, Rem., afd. chef N. I. Spoorweg Mij., Breelaan 78, van Semarang Jn. Koene, N.H., monteur, Rijkstelegr., Tuindorpweg 5, van Harderwijk. G. J. Balder, N.H., hout-importeur, Nieuweweg Wiedenbr., van Parijs. F. W. Kamerling, geen, z.b., Heerenweg 85, van Rijsenburg. 1. Klomj, N.H., boerenknecht, Heerenweg 79, van Havelte. Voorts zijn komen wonen in het Pensio- naat Loudelsweg 20, de navolgende vrouwe- lijke personen, R.K.: E. L. A. van der Zant, van Wijk aan Zee en Duin. A. M. Naber, van Amsterdam. J. B. Bernoster, van Maassluis. A. M. van der Staaij, van Maassluis. J. Zoon, van Warmenhuizen G. J. van der Valk, van Rotterdam. J. Nieuwesteeg, van Boskoop. D. W. Baas, van Grootebroek. J. P. Reinders, van Warmenhuizen. C. H. Mathot, van Am sterdam. A. A. M. van Dijk, van Bever wijk. C. A. Vereecken, van 's-Gravenhage. M. J. G. Meester, van Amsterdam. M. Tromp, van Uitgeest. M. A. C. van der Linden, van Doesburg. C. G. L. van der Linden, van Groenlo. M. C. Schouten, van Posterholt. A. J.. Kuijpers, van Pos- terholt. E. M. van der Laan, van Poster- holt. Gr. Jorna, van Posterholt. J. C. M. Boon, van Zandvoort. J. M. Th. Zeg- waard, van Amsterdam. A. Th. Vaissier, van Maassluis. H. J Chr. Mantjes, van Wormerveer. H. U. M. Borghans, van Amsterdam. J. C. Bleeker, van Warmen huizen. P. J. A. Braan, van 's-Graven- hage. F. G. Swart, van Hoogkarspel. E. H. M. Puplichuizen, van Koog a d. Zaan. D. Schagen, van Blokker. I. J. G. M van der Sandt, van Alphen aan den Rijn. V. M. J. en J. B. M. Braam, van Heem- stede. H. G. M. Lenglet, van Hilversum L. van Huffel, van Amsterdam. C. J de Winter, van Nisse. aanleidlng gaf tot een veehtpartij fusschen haar dorpsgenooten en hem, waarbij hij een hunner een kvensgevaarlijken messteek in den buik toebracht. v. L. beweerde uit zelf- verdediging gehandeld te hebben. De eisch was 9 maanden gevangenisstraf. JUBILEUMCONCERT VAN MEVR. NOORDEWIER—R7DDINGIUS Gelukkig is het te noemen, dat onze be- roemdste zangeres, mevr. Noordewier Reddingius, ook in Alkmaar haar zegetocht zal houden ter gelegenheid van haar veer- tigjarig jubileum als concert-zangeres. Doordat het concert hier door allerlei omstandigheden eenigszins te laat werd aangekondigd, zal mevrouw Noordewier niet gehuldigd worden, zooals dit op vele plaatsen het geval was. Wij kunnen echter alien er voor zorgen, dat onze groote ma- jestueuse St. Laurenskerk te klein blijkt te zijn om Alkmaar's burgers en burgeressen te bevatten. Dit zal zeer zeker voor mevrouw Noorde wier de grootste en warmste huldiging be- teekenen. Mevrouw Noordewier is niet slechts een beroemdheid met een wereldrepu- tatie, maar zij heeft en dit beteekent meer aan duizenden menschen van al haar rijke gaven geschonken. Deze koninklijke zangeres weet een ont- roering te geven, die men als een schat in het leven bewaart. Aan het concert zullen ook de heeren M. Noordewier (fluit) en George Robert (orga nist) medewerken. P a a r d e'n. HARDDRAVERIJ TE LISSE. Gisteren werden te Lisse harddraverijen gehouden, die mede dank zij het fraaie weer, vele toeschouwers trokken. De uitslagen lui- den als volgt: Ochtenddraverij: le prijs 150 Quanna Sec, eig. J. C. Braakman, Haarlem, beriider L. Ensing; 2e pr. 100. Piet Hein, eig. J. Deutekom, Z. Schalkwijk, berijder L Ensing, 3e prijs 50. Axel, eigenaar H. de Mol Zegwaart, berijder eigenaar. Er waren zes deelnemers. Middagdraverij. Hieraan werd d-eelgeno- men door 13 paarden. le prijs Maggy Henry f 400, eig. J M. Schoon, Medemblik, berijder D. Schouten; 2e pr. f 200. Mali B, eigenaar K. G. v. d. Veen, Hardegarijp (Fr.), berijder M Side- rius; 3e pr. f 100, Janet Harvester, eige naar Stal C, Wassenaar, berijder J. v d Berg; 4e pr. 50, Miss Zelda Peter eige naar, S. v. d. Oord, Haarlemmermeer, be rijder eigenaar (Buuen verantwoo: deUjkheut van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) DE TOL-OORLOG. Te Weesp Dinsdagavond passeerde een auto de Vecht- brug te Weesp, waarvan de berijder niet be- taalde. Die tolgaarder, die met opgestoken hand op de brug stond, moest ter zijde gaan, wilde hij niet overreden worden. Gistermid- dag weer twee bezwaarden, omdat de tol- vrije Korte Muiderweg afgesloten is. Een bezoek bij den loco-burgemeester, dr. Knaap, bracht hen niet verder. De een koos eieren zette zijn auto aan den kant, nam zijn tasch de man was reiziger passeerde de brug te voet en keerde terug na Weesp afgewerkt te hebben. Toen verdween hij in dezelfde richting als waaruit hij gekomen was. DE ARBEIDSWET IN HET VISSCHERS- BEDRIJF. Een paar eigenaars van garnalenkokerijen te Urk moesten eergistermiddag voor het kantongerecht te Hoorn terecht staan. Een ervan, J. B., was niet verschenen; de andere. D. G., hield een breedvoerig verweer. De tenlastelegging betrof het langer werken dan 12 uur pei dag door vijf arbeiders op 26 Juli 1928. Verdachte erkende dat het personeel langer dan 12 uur per dag aanwezig was geweest, maar daarvan was misschien hoog- stens 5 uur gewerkt. Het visscherijbedrijf is nu eenmaal een and-er bedrijf dan die waar- voor de arbeidswet gemaakt is. Men kan nooit met zekerheid zeggen wanneer de schuiten binnenkomen, maar als ze er zijn, dan moet er ook gewerkt worden. Al komt er bij windstiite soms's avonds om 9 uur nog wat aan. Men moet op Urk nu eenmaal, om 's winters niet van de li-efdadigheid afhanke- lijk te zijn, s zomers het geld trachten te verdienen Verdachte wil graag de wet hand- haven; heeft ook al eens een ploegenstelsel beproefd, maar moest daarvan afzien omdat er niet geregeld werk is. Een bewijs dat de arbeidsinspectie zelf ook de m'oeilijkheid van het handhaven der arbeidswet in het vissche rijbedrijf inziet, was dat verd. binnen een week een vergunning had ontvangen dat het personeel dagen van 12 uur mocht maken. Het O. M. eischte 5 boeten van f 4, met wel- ken eisch de kantonrechter zich vereenigde Verdachte deelde mede in hooger beroep te zullen gaan. PLATTELANDS-VRIJAGE De rechtbank te Tiel heeft gisteren v. L. uit Tienhoven, gem Meerkerk veroordeeld tot 150. subs 1 maand hechtenis. Hij onder- hield verkeering met een meisje aldaar, wat staan en dat de opziehter vraagf: ,,beb \t vergunning?" En nu mag de burgemeester dit trachten goed te prateri, het is toch een vreemde ge- schiedenis en gebleken is dat zulks „toeval- lig" alleen met dit huis plaats had. En nog „toevalliger is het, als een raadslid aan den opziehter vraagt: Js er af* geweken van de bouwverordening?" dat de opziehter moet zeggen: „het huis is al klaar, als we dat onderzoeken moesten zou een gat in den muur geboord moeten wor den". Er is door den heer van't Veer dat ge- beurde in openbare zitting aangevoerd dat ik onvoorzichtig had gehandeld. Had de heer van de .Vail zulks gezegd, ik zou et niet op ingaan, doch den heer van 't Veer, die getoond heeft dat hij de waarheid zoeht, wil ik gaarne antwoorden. Hij weet wat ik In comite heb gezegd en ik wil hier openlijk verklaren, dat er voor mij geen enkele reden was om de heeren Bouwman en Bruul te wantrouwen. Waar echter de heeren elkander tegen spraken, heb ik op 28 Juni j.L de zaak openbaar gemaakt. En nu mag men zeggen „de conclusie die gij getrokken hebt, gaat niet op", doch ii noodig B. en W., den raad en de heerea Bouwman en Bruul uit om het tegendeel te bewijzen. Dat kon op 26 September niemand en het zal nog niet gaan. Ik ben gaarne be- reid met bovengenoemde personen van ge« dachten te wisselen; ook in een openbare vergadering. Het is meer dan ergerlijk, dat de burge meester zich tracht te dekken en doelbewust verzwijgt wat ik heb aangevoerd. Nogmaals, ik kan door mijn gegeven woord niet dieper op de zaak ingaan, doch wil onomwonden verklaren dat B. en W. niet vrij uitgaan. En de burgemeestet weet, als hij zegt dat 90 pet. van het bericht onwaar is, dat hij de waarheid geweld aan- doet. Ik noodig dan ook ieder uit om met bewij zen aan te toonen dat ik onwaarheid heb' geschreven, doch ben ook bereid om aan te toonen dat de burgemeester den heer Obdant de band boven het hoofd houdt. Met dank voor de plaatsing. T G. SMITS. 4 Heiloo, 28 Sept 1928 V BESTRIJDING VAN DEN WOEKER. In verband met de bestrijding van den woeker, geeft de secretaris van den Armen raad in overweging aan hen, die voornemens zijn bij niet algemeen als soliede bekend staande bankinstellingen of voorschotbanken geldleeningen te sluiten of voorschotten op te nemen, zich eerst met hem in verbinding te stellen en te informeeren of de geldschie- ters en voorschotbanken bekend en betrouw- baar zijn. De inlichtingen worden kosteloos ver- strekt. Van een uiterst vertrouwelijke behan- deling kan een ieder verzekerd zijn. De secretaris voornoemd, JAC. PONSEN. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zou ik onderstaande zien opgeno- men in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn beleefden dank. Zooals ik verwacht had, heeft de raad het voorstel aanvaard om ondergeteekende in co mite te hooren over de bekende kwestie „af- wijking der bouwverordening". Ik had ech ter niet verwacht dat de burgemeester mij de verplichting zou opleggen om ook de bespre- king geheim te houden. Ik heb mijn woord gegeven en zal dat houden, doch dit neemt niet weg, dat ik heb gezegd dat ik mij alle rechten voorbehield als de mededeeling in de openbare vergadering van den raad mij niet voldeed en het zal wel niemand verwon- deren, als ik de bewering van den burge meester en den heer van de Vail, dat 90 pet. van het bericht: „Saboteert wethouder Ob- dam de bouwverordening?" onwaar is, niet zonder meer accepteer. Beide heeren hebben zulks op 14 Augustus gezegd en de burge meester heeft het noodig geoordeeld het op 26 September nog eens te herhalen, hoewel ik hem in comite van het tegendeel heb over- tuigd; ik heb hem tot driemaal toe gezegd het met die bewering niet eens te zijn. M. de R.,.laat ik mijn ergernis en teleur- stelling uitspreken over de wijze waarop deze zaak wordt belicht. Zoowel de burge meester als de raad schuwt een openbare be- handeling. En als de burgemeester het niet ronduit verklaart, doet de heer van de Vail wel het voorstel. Men schuwt de openbaar- heid en daarmede geven de heeren blijk dat ze niet erg sterk staan. Ja, er zijn aan het adres van verschillende personen waarheden gezegd, die men lievet geheim houdt. Het staat onomstootelijk vast dat er gebouwd is in afwijking van de bouw verordening en nu laat het mij koud, als B en W. vast zitten,-fif men er jhr. de Graeff voor spant. Vast staat dat Obdam heeft ge bouwd in afwijking van de bouwverordening en dat hij het gebouwde niet behoefde af te breken. Vast staat ook dat twee andere bouwvakpatroons die ik in comite heb ge- noemd hetzelfde hebben gedaan en dai zij wel moesten afbreken. En nu is het een goedkoope „verdediging" van den burgemeester om te zeggen „daar antwoord ik niet op" en nog goedkooper Is de bemerking van den „advocaat" van B. en W., die zeide dat de raad alleen het recht heeft opmerkingen te maken. Een eigenaardige geschiedenis is hier het geven van bouwvergunning. B. en W. geven de vergunning, gehoord het advies van den heer Bouwman en de laatste wist niet of Obdam vergunning had. Het kan voorkomen dat is gebleken bij den bouw van het woonhuis van den heer Obdam dat de muren zijn opgetrokken, de spanten er op OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT 'H VORIGE NUMMER. Voor grooteren. 1 M Maartensdijk. 4 k a t eland H e e r 1 e n s 1 o t t o r e n Maartensdijk haringsla z«ester H e d e 1 N ij 1 k 2. V L A L A M A A M E R G A R F 3. Opaal; op, aal. 4 De zon is sedert twee dagen niet doot ons gezien. (Nisse en Ede), Het weer is slecht en het ziet er niet naai uit, dat er spoedig verbetering in ko men zal. (Echten). Hebt u het koud? U moet ook wat dik- kers aantrekken. (Koudum), Deze koe kan geen vier jaar oud zijn. (Koekange). Voor kleineren. 1. Een ei. 2. Koning, woning, honing. Men kan geen ijzer met handen breken. Vieze varkens worden niet vet De appel valt niet ver van den stain. De sop is de kooi niet waard. OM OP TE LOSSEN. 3. 4. Voor grooteren. 1. Mijn eerste is een metaal, mijn tweedi strekt zich langs de zee uit en mijn geheel is een deel van Afrika._ 2. Welk dorp in Gelderland kun je maken van: Barend Vel 3. Mijn geheel wordt met 9 letters geschre ven en noemt een dorp in de provincie Utrecht. 4. 8, 8, 1 is een kleur. Een I, 7, 3, 4 is een deel van het men* schelijk lichaam. Een 5, 2, 3, 9 is een zitplaats. Een 6, 7, 8, 6, maakt deel uit van een schip. 5, 2, 1, 9 ligt in Friesland. 4. oor om aan and ram vei ad-el ei ever oud rog eus ard pin eur. Bovenstaande lettergroepen moeten elk, door een beginletter er voor te plaat sen, afgemaakt worden tot goede zelf- standige naamwoorden. De beginlet- ters vormen dan een spreekwoord Voor kleineren. 1 Ik ben een najaarsbloem. Onthoofdt mer mij, dan word ik een hemehichaam Geeft men mij nu een dubbel hoofd rug, dan word ik een schelpdier. 2. Welke kous wordt niet gedragen en toch een nuttig voorwerp? 3. Verborgen vruchten: De koffie was lekker sterk en geurig. Zijn er in Palermo relletjes geweest? Foei Jaap. ruim toch eerst eens je boekea op! We hadden dezen zom-er in Epe erg verf plezier. Lag de zebra amechtig in zijn hok? 4. Het vuur brengt mij aan 't zingen, Door vallen moet ik springen, Bij droogte ben ik klein, Je kunt me ov'ral vinden, Maar ik kan je verslinden, Je moet voorzichtig zijn. te- 8780'81 r u i, II,— Ml I Q is

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7