Radiografisch Weerbericht, BEKENDMAKING. I BinneBiSand De Firma DE LANGE DE MORAAZ Sport H TIJDSAANWIJZING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat in den nacht van 6 op 7 OCTOBER a.s. te 3 uur de stadsklokken een uur zullen worden teruggezet. Alkmaar, 1 October 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. zeggen wat ik gezegd! heb, opdat de Poolsch- iDuitsche betrekkingen, waarvan wij de verbe- tering wenschen, niet achteruitgaan tenge- yolge van de tendentieuze waardeering van jiet Poolsche leven door de Duitsche pers. Deze verbetering hangt ook af van een bil- lijke en onpartijdige waardeering van de Duitsche politick door de Poolsche pers. Ik twijfel er niet aan, dat mijn pogingen terzake 'door de heele Poolsche pers behoorlijk begre- "ben zullen worden." LITAUEN. HEUSOH WAAR? Bij de herfstmanoeuvres van het Lithau- Sche leger had het „vijandelijke" leger wat wonder! den bijnaam „de Polen" gekre- gen. De commandant van een der „Poolsche" regimenten logeerde met zijn stal op een boe- renhofstee. Een boer uit de buurt bracht al 'zijn knechts onder de wapenen, overrompelde ['s nadhts den regimentsstaf en zeide tot zijn commandant: „Overste, daar gij met uw offi- cieren hier de Polen voorstelt, moet u ook jzien wat den Polen in Lithauen te wachten 'staat. Wij boeren hebben een vrijschare ge- vormd en verklaren u gevangen". De com mandant hield zich goed, noodigde de over- winnaars aan tafel en meldde zijn superieu- ren, dat hij door franc-tireurs gevangen ge- nomen was. De Lietuvos Aidas schijnt dat een buitengewoon gelukkig feit te vinden: „er blijkt uit, hoe men in Lithauen den vijand ontvangen zou; in het uur des gevaars zou het vaderland geen brek aan verdedigers heb ben." Het blad! vergeet er op te wijzen, dat dergelijke eigengereidheid tot nog toe oor- logen alleen maar verbitterder en rampzali- ger gemaakt heeft, dan zij zonder dat al zijn. yjn. AMERIKA. EEN BRUTAAL STUKJE. Dieven ontvoeren een neger en stelen een postzak. Terwijl politiebeambten met een gepantser- tfe auto voor het Pennsylvania-station te Rahway in New Jersey wachtten om zakken, met aangeteekende stukken, voor meer dan 10.000 dollar geldswaardige papieren bevat- tend, in ontvangst te nemen, ontvoerden itwaalf bandieten, schier onder het oog der politic, een negerkruier die een zak van het perron droeg, gingen er met twee wedstrijd- - auto's in stilte met hem vandoor, maakten hem met een hangslot aan een boom op ruim J50 K M. van de stad vast en verdwenen. OVEREENSTEMMING IN DE SIGAREN-INDUSTRIE. Door de werknemers- en werkgevers-orga- nisaties in de sigaren-industrie is dezer da- gen overeenstemming. verkregen in zake het afsluiten van een nieuwe arbeidsovereen- komst, zegt de Crt. Met ingang van de eerste voile werkweek in October zal de nieuwe loonregeling van kracht worden, terwijl nog niet geregelde punten zoo spoedig mogelijk door partijen zullen worden opgelost. Ofschoon de industrie een eenigszins bedui- dende loonsverhooging nietkon dragen, heb ben ten slotte toch partijen zich vereenigd op een regeling, die op de meeste punten eenige loonsverhooging voor de werknemers brengt. Bovendven is een gedeeltelijke vergoeding voor verzuim op feestdagen toegezegd en een racantie van drie achtereenvolgende dagen. DE AMSTERDAMSCHE TELEFOON. Met ingang van Woensdag 3 October zul- den de laatste 1000 half-automatische tele- ioontoestelien vol-automatische worden, waardoor dan het geheele Amsterdamsche net met zijn 28000 abonne's vol -automatisch geworden zal zijn. GESLIPT. De wegopzichter in dienst der gemeente Groningen, de heer Pander uit Wester- broek, is te Hoogezand op zijn motor tenge- volge van slippen tegen een auto geslin- gerd. 7 ijaens het vervoer naar het ziekenhuis is hij aan een schedelbreuk overleden. AUTO TEGEN EEN PAAL GEREDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op den Schiedamschen weg te Rotterdam een luxe-auto, waarin een 6-tal personen waren gezeten, tegen een paal gereden, waardoor alle inzittenden min of meer ernstig gewond werden. Een van hen, de 28-jarige J. v. M., uit .Vlaardingen, werd door de voorruit geslin- gerd en moest in het ziekenhuis worden op- genomen, terwijl een juffrouw ernsige hoofd- wonden bekwam, De auto werd zwaar be- schadigd en door de politie in beslag geno- men. De inzittenden hadden tevoren eenige cafe's bezocht. EEN SCHIETPARTIj. Zondagavond heeft de kok van het Ameri- kaansche stoomschip „Westcamak", D. R., langszij V) bet schip, dat in de Lekhaven ligt, een oude veete uitgevochten met den 33-jari- gen bootsman 0. H. N. Hij heeft dezen bootsman met een revolverschot diens beenen doo^geschoten De bootsman werd per auto, nadat 3wj in V; s'ekenhuis verbonden was, nsar be schip teruggebracht. De kok heeft zich bij den r aangemeld, die n aan de politie overievarda BRAND. TWEE KAPITALE BOERDERIJEN AFGEBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij van See- gen te Stelhoven (N.-Br.) Het vuur vond gre- tig voedsel in den grooten voorraad hooi en deelde zich ook mede aan de belendende groote boerderij van de Nuyten. Beide boe- renwoningen brandden geheel uit. Na veel moeite kon het vee gered worden. Verzeke- ring dekt voor een gedeelte de schade, echter niet voor den oogst. Te Arnhem is Vrijdagnacht een felle uit- slaande brand ontstaan in de sigarenmakerij van Roelofsen aan den Klarendalscheweg. Op den zolder van het pand was een groote par- tij tabak opgeslagen, waaraan de vlammen zich bijzonder tegoed deden, zoodat binnen een uur het geheele pand in een puinhoop was herschapen. De sigarenfabrikant is laag verzekerd en lijdt vermoedelijk groote scha de. Het benedengedeelte van bet perceel was bij twee andere buren als opslagplaats in ge- bruik. Zij konden nog eenige rijwielen in veiligheid brengen. De politie stelt naar de oorzaak een onderzoek in. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is op den Gorinchemschen weg te Oosterhout een tot nu toe onbekenden man, die op een fiets reed, door een auto aangereden. De man is na enkele oogenblik- ken aan de bekomen verwondingen overle den. De auto was doorgereden. Zaterdagmiddag is de 15-jarige weesjon gen W. Hardewijn uit het Gereformeerde Weeshuis aan de Schiekade te Rotterdam op den Beukelsdijk onder een vrachtauto ge- raakt, toen hij probeerde op het rijdende voer- tuig te springen. Hij kwam tusschen de wie- len terecht en werd ernstig gewond opgeno- me.n Korten tijd daarna is hij in het zieken huis overleden. DE FINANCIEELE BETREKKING TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTEN. De voornaamste bepalingen van het v/ijzigingsontwerp. Tihans is bij de Tweede Kamer een wetsont- werp ingediend tot wijziging van de finan- cieele betrekking tusschen het Rijk en de ge- meenten en wijziging van eenige bepalingen der Gemeentewet. De voornaamste bepalingen daarvan ''zijn de volgende: Ingesteld wordt een gemeentefonds, waar- uit jaarlijks aan de gemeenten uitkeeringen zullen worden gedaan volgens een formule, waarin eenerzijds de druk der verplichte uit- gaven en anderzijds de draagkracht der inge- zetenen tot u'-Urukking is gebracht. De middelen van het fonds worden verkre- gen uit de opbrengst van de „Gemeentefonds- Belasting", een nieuwe heffing, die blijkens de memorie van toelichting bedoelt te zijn een unificatie in gematigden vorm van de ge- meentelijke inkomstenbelasting. De gemeentelijke inkomstenbelasting wordt afgeschaft, evenzeer als de forensenbelas- ting. Aan de gemeenten wordt afgestaan de hoofdisom der grond'belasting, hetzij op de ge- bouwde, hetzij op de ongebouwde eigendom- men, naar keuze van el'ke gemeente. Aan de gemeente wordt de gelegenheid ge- geven een eigen verteringsbelasting te hef- fen. Hiertegenover wordt -de rijksbelasting op het personeel afgeschaft. Aan de gemeenten zal vrij staan opcenten op de gemeentefondsbelasting te heffen, waarvan het getal niet hooger mag zijn dan het getal opcenten, dat in de gemeente ge- heven wordt op het gebouwd en dat, indien het de 30 overschrijdt, in zekere verhouding zal moeten staan tot het a2ntal opcenten op de vermogensbelasting. De wef van 1897 inzake de uitkeeringen aan de gemeente wordt ingetrokken. Door een wijziging van de Provinciale Wet wordt aan de provincien, ter vervanging van opcenten op de personeele belasting, een iets ruimere bevoegdheid gegeven tot het heffen van andere opcenten. Het ontwerp van de staatscommissie 1921 tot regeling van den steun aan noodlijdende gemeenten, wordt, behoudcns wijziging van eer. der artikelen, in dit wetsontwerp overge- nomen. Fiet ontwerp zal in working treden op 1 Mei 1931; een gedeelte der bepalingen op 1 Januari 1931. OPZET OF ONGELUK? Een automobilist heeft gisternacht den tol- boom te Noorderhoo-gebrug bij Groningen aangereden en vernield. De auto is doorge reden, doch wel is komen vast te staan, dat de auto van bijzonder sterke constructie is geweest, want niettegenstaande de tolboom van zwaar, gaaf grenenhout was en het ijzer solied, is alles totaal vernield De politie van Bedum stelt een onderzoek in. DE TOLOORLOG. Een demonstrate. De Zaanstreek heeft gister weder gepro- testeerd tegen de tolgeldheffing. Doch op andere wijze als de vorige maal. Was het toen een directe actie: Weigering om te be- talen en wat dies meer zij, nu werd uitslui- tend een rondrit door Noord-Holland ge maakt, ten einde openbaarlijk den afkeer voor de tollen te demonstreeren. Een optocht dus, waarvoor aan de burgemeesters der verschil- lende gemeenten vergunning was aange- vraagd en die de tolgaarders niet in hun al dan niet vermeende rechten tastte, daar het tolgeld zou worden betaald. Het weer werkte niet mee. Af en toe klet- terde de regen met scherpe vlagen en van de boomen langs den weg dwarrelden lang- zaam en gelaten de bladeren. Echterde „Zaankanters" hebben er zich niet door laten afschrikken, schrijft de man van De Crt., die den rit meemaakte. Want ondanks het, vooral in den morgen bitter slechte weer, waren, toen wij in Zaandam aankwamen, zeker over de honderd auto's op de verzamelplaats, de Burcht, present. Groepjes menschen stonden overal buiten de deur het voor en tegen van de actie breed- voerig te bespreken en op de Burcht zelf waren honderden aanwezig ten einde getuige te zijn van het optrekken der demonstranten. Persfotografen deden hun best, om, ondanks regen en wind, een en aoder te vereeuwigen, vlaggen wapperden van de huizen, en toen even de zon door de wolken brak en alles bestraalde was het een vroolijk, prettig ge- zicht. Tegen twee uur zou de stoet vertrekken. Doch daarvoor gingen wij eens kijken, waar- uit het leger der tolbestrijders al zoo be- stond, en wandelden wij eens door de dichte gelederen De eerste indruk: Wat 'n vrachtwagens, groote zeswielige vehikels, kleine blikken autobusjes, machtige verhuiswagens, expe- ditieauto's, alles was aanwezig. Dat gaf een kijk op het waarom van den strijd. Want van deze menschen wordt, via tolheffing een belasting geheven, die zeer hoog is, en spot met alle hedendaagsche principes op dit ge- bied. Deze menschen zijn het die de begroo- ting van meer dan een Zaansche gemeente sluitend maken. Tusschen deze bedrijfsauto's stonden massa's luxe wagens en een aantal motor- fietsen, alle beplakt met de leuze van den dagProtesteer met ons tegen de tolheffing. Eindelijk was het lang verwachte uur van tweeen aangebroken. Tientallen motoren sloegen aan, claxons loeiden zoodat heel Zaandam scheen te dave- ren van bet oorverdoovend geluid en lang- zaam gingen de wagens voorwaarts, reden ze door een dichte haag van menschen, die juichten en wuifden, de Zaanlanden in. Ou- derwijl werden vanuit de meeste wagens pam- fletten verspreid, waarin werd betoogd dat het Zaansche publiek voor jaarlijks niet min der dan f 750CX) aan een keten van tol-bar- rieres moCt betalen. Dat is ongeveer f 40.000 meer dan men voor bet doel der tollen be- noodigd is. De gemeentekassen kunnen er wel buiten, doch toch blijven de tollen, door- dat ze nu eenmaal vastgeroest zijn. Deze demonstratie, zoo zegt het geschriftje verder, wil echter een: wordt wakker! toeroepen aan de bliikbaar slapende gemeentelijke over- heden en haar duidelijk maken dat de ver- keersobstakels moeten verdwijnen. De eerste tol. De weg ging eerst door de lange rij van ineenloopende dorpen langs de Zaan Toen wij den Zaandijker tol naderden, bleek alras, dat de politie uitgebreide maat- regelen had genomen om eventueele ordever- storingen te voorkomen, en welricht daardoor hadden zich velen langs den weg opgesteld, hopende op eenige strubbeling. Doch er ge- beurde niets. De tolgaarder was tevreden met de belofte, dat den volgenden dag be taald zou worden en liet den optocht door, en ook de politie maakte geen aanmerkingen. Hetgeen zich herhaalde bij den tol Veerbrug, zoodat ongehinderd door tolland h-een werd gestevend en via Assendelft naar Alkmaar werd gereden. Door bebouwde kommen werden de circu- laires verspreid, die den weg afteekenden, waarlangs de lange sliert wagens was ge- De tweede eerste klasser uit den Haag, A. D. O., bracht het eveneens tot een over- winning en nog wel op Sparta. Nadat Spar ta eerst met 20 geleid had, kwam de om- mekeer en dank zij de hulp van den wind en ruw spel gelukte het A. D. O. met 42 te winnen. Stormvogels, dat nog geen puntje ver- Qverd had, klopte thans geheel onverwacht de racingclub R. C. H., nog wel op het ter- rein van laatstgenoemde! En Ajax, het groote Ajax, bengelt onderaan met 1 punt Thans werd weer verloren, nu van H. D. V S. Arm Ajax! 'Afdeeling 11. In afdeeling II gaat Blauw Wit op den goeden weg voort. Thans was het E. D. O., dat in het Olmp. Stadion de meerderheid der Stadionbewoners moest erkennen. Met 20 won de Amsterdamsche club, daarmee de leid-ing in afd. II overnemend. Ze wordt echter op den voet gevolgd door Feijenoord, dat thuis tegen H. B. S. speelde. Tegen de verwachtingen in moest Feijenoord met een gelijk spel genoegen nemen en zelfs scheen het een oogenblik dat H. B. S. de beide punt- jes mee naar .huis zou nemen. H. V. V. kon het ook thans niet tot een overwinning bren gen en verloor thuis tegen Z. F. C. Ze staat thans stevig onderaan met 3 nederlagen uit evenzooveel wedstrijden. V. S. V. houdt zich in haar nieuwe omge- ving uitstekend. Thans werd een gelijk spel bevochten tegen het sterke D. F. C. 't Gooi had blijkbaar doelpuntenhonger en met liefst 80 beet Excelsior in't zand. Afdeeling 111. In deze afdeeling schijnt A. G. O. V. V kampioen te willen worden. Thans werd VI tesse geklopt, dat het nog zonder haar ver sterking stellen moest. Het verjongde Go- ahead stelt ook niet teleur en won thans van Heracles. Wie de sterkste der Twentsch? clubs is, is nog lang niet uitgemaakt. Tu bantia klopte Heracles, deze laatste Ensche- de en thans werd Tubantia het slachtoffer der Sportclub! Dat kan een spannende race worden om de suprimatie in Twente! Z. A. C. won op't kantje af van de En schedesche Boys, die zich langzamerhand iets schijnen te herstellen. Een 2.—1 neder- laag te Zwolle is nog zoo slecht niet. Robur echter blijkt weer een heel zwak zusje te zijn. Thans werd ze geklopt door Wagenin gen en de doelpuntendjfers 4—12 in drie wedstriiden geven wel blijk van een zwakk' verdediging en een schotlooze voorhoede. Afdeeling IV. Hier liet P. S. V. een veer door tegen Roer- mond gelijk te spelen. Voor Roermond is dit een kostbaar puntje, voor P. S. V. is het een duur weggegooid punt, vooral, omdat haar ernstigste concurrent op 't moment, Willem II, weer won. Met liefst 4—0 won deze club van Wilhelmina. N. O. A. D., de oud- kampioen, won waarachtig weer eens. Me* 4—2 werd haar stadgenoote Longa geklopt Ook voop papticulieren is het van voordeel een REKENING TE OPENEN bij een Bank. te ALKMAAR geeft hieromtrent gaarne inlichtingen. komen. Overal liepen de menschen uit hun huizen naar buiten om Verwonderd te kijken als na minuten lang wachtens de laatste wa- gen nog niet gepasseerd bleek te zijn Overal waar wij passeerden ging het zoo, opmerkelijke dingen hadden niet plaats, zoo dat wij rustig verder reden tot eindelijk Alk maar was gereikt, waar een motorbrigade ons opwachtte, ten einde den stoet door de stad te leiden zooals wij dachten. Maar het liep anders. Doodleuk voerde de brigade ons langs de singels rondom de stad en voor de meeste bestuurders het begrepen, stonden ze weer op het uitgangspunt, maar nu met den rug naar Alkmaar toe. Overigens komt de politie hier een woord van lof toe voor de keurige wijze, waarop ze de ruim honderd automobielen bij elkaar wist te houden. Overal waren n.l. agenten opgesteld, die de route aangaven. Een kink in den kabel. Na Alkmaar aanvaardden wij den terug- tocht. En reeds vleiden de deelnemers zich, spoedig thuis te kunnen zijn, daar bet weer steeds kouder werd en het zonder ophouden regende, toen een kink in den kabel kwam en wel in den vorm van een rijksveldwaditer uit Heemskerk. Deze meende de gelegenheid, dat zoovele auto's het anders zoo stille dorp doortrokken, te moeten benutten om eens een aantal per sonen te bekeuren en begon daarom met de wagenrij te laten stoppen, waarna hij kalm rondkeek of er ook eenige overtreding viel te ontdekken. En waarlijk: enkele viachtauto's hadden een aantal jongens meegenomen en dit beteekende: vervoer door daarvoor niet ingerichte voertuigen. Dus moest tegen de overtreders proces-verbaal worden opge- maakt, waardoor de geheele optocht „stuk" werd gemaakt en het verk-eer totaal belem- merd. Doch dit bleek minder erg te zijn: de veldwachter rookte rustig een sigaar en scheen zich van een en ander niets aan te trekken. Door dit zeer onverstandige optreden viel het eind aer demonstratie eenigszins in het water en was ten slotte het aantal auto's, dat en bloc de Zaanstreek weer bereikte, veel minder dan bij het vertrek. V o e t b a 1. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN Afdeeling I. In de eerste klasse van afdeeling I heeft de eerste groote strijd om de bovenste plaats op het ranglijstje plaats gehad. V. U. C. en H. F. C. kwamen te Haarlem tegen elkaar uit. Beiden waren nog ongeslagen, al had H. F. C. een verliespunt door het gelijke spel tegen Ajax den vorigen Zondag. Het is V. U. C. gelukt, haar eerste plaats te be houden. In een enthousiasten strijd gelukte het haar, v. d. Meulen's heiligdom eenmaal te doorboren, wat genoeg was, om de over- winning mee naar huis te nemen. M. V. V. klopte Eindhoven met 21, waar door ze weer een kansje krijgt voor het kam- pioenschap. En N. A. C. blijft ook in the running door een 5—3 zege op B. V. V., dat thans weer stevig onderaan staat. Afdeeling V. In afd. V blijven de oud-kampioenen win nen. Thans klopte de club van Bulder Veen dam en een groot aantal supporters van deze nog altijd sympathieke club hoopt reeds weer op een kampioenschap van de withemden Ook Velocitas behoudt haar kans door haar overwinning op W. V. V. De derde Gro- ningsche club G. V. V., die zoo goed begon, verloor thans van Alcides, terwijl de vierde, G. V. A. V., eveneens klop kreeg van een Drentsche club, Achilles. Leeuwarden won ten slotte van haar stadgenoote Friesland, waardoor ze de eerste plaats behield. DE TWEEDE KLASSERS IN AFD. I. De A-afdeeling Hierin deed onze stadgenoote Alcmaria goed werk door Z. V. V. op eigen terrein met 21 te kloppen. Zouden we nog een kam pioenschap in onze stad krijgen? De twee laatste wedstrijden geven alle hoop! A. F. C. werd natuurlijk weer geklopt, al is de 2—1 overwinning van W. F. C. nu niet bepaald overtuigend. West-Frisia won van H. R. C. en Zeeburgia van Hollandia, terwijl Helder van het sterke K. F. C. verloor met liefst 52! Het blijkt wel, dat de spanning in deze af deeling nog niet verdwenen is. De stand is deze afdeeling is thans: West-Frisia 4 3 1 K. F. C. 4 3-0 1 Zeeburgia 4 3 0 1 H. R. C. 4 3 0 1 W. F. C. 4 3 0 1 Alcmaria 4 2 11 Hollandia 4 10 3 Helder 4 10 3 Z. V. V. 4 0 0 4 A. F. C. 4 0 0 4 14—6 12—4 10 18- 10- 14 12 -5 11 -9 ■11 ■13 2 8—11 2 3—14 0 3—20 0 1.75 1.50 1.50 1.50 1.50 1.25 0.50 0.50 0.00 0.00 De uitslagen luiden als volgt: Afdeeling I. le kl. H. F. C.—V. U. C. 0-t Hermes D. V. S.Ajax 43 R. C. HStormvogels 02 A. D. O.Sparta 42 U. V. V.Hilversum 13 2e kl. A.: H. R. C.West Frisia 24 W. F. C.—A. F. C. 2—1 Z. V. V.Alcm. Victrix 12 ZeeburgiaHollandia 41 K. F. C.—Helder 5—2 Afdeeling II. le klasse: Het GooiExcelsior 80 H. V. V.—Z. F. C. 2—4 Blauw-Wit—E. D. O. 2—0 FeijenoordH. B. S. 11 V. S. V.—D. F. C. 2—2 Afdeeling III. le kl.: WageningenRob. et Velocitas 62 Z. A. C.Enschede Boys 21 A. G. O. V. V.—Vitesse 3-2 Go AheadHeracles 4—1 EnschedeTubantia 3—1 0— 2-4 1-J: 5-2 3-5 5-3 1-3 7-3 2-4 naar waarnemingen, verricht in den nionrnr van 1 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituut.te De Bildt Hoogste barometerstand 769.0 te Valentl Laagste barometerstand 746.4 te Ingo Verwachting (geldig tot den avond "van October): Matige tot zwakke, later wellicht toene- mene noordwestelijke tot zuidwestelijker wind, tijdelijk opklarend, later wellicht weei regen, mogelijk nachtvorst, iets zachter over dag. Afdeeling IV. le kl.: Wilhelmina—Willem II Longa—N. O. A. D. P. S. V.Roermond M. V. V.Eindhoven N. A. C.—B. V. V. Afdeeling V. le kl.: G. V. A. V.Achilles Be QuickVeendam W. V. V.Velocitas Alcides-G. V. V. FrieslandLeeuwarden Z.V.V.Alcmaria 1—2. Alcmaria I behaalde gisteren in Zaandam een kleine overwinning, die echter weer twee kostbare punten heeft binnengebracht Voor de rust speelde Alcmaria heel goed' Er werd veel geschoten, doch niet altijd zui- ver. De Z. V. V.-verdediging trad zeer ro bust op. Het eerste Alcmaria-doelpunt werd heel mooi gemaakt, toen Homan op het juis te moment Bos in staat stelde te scoren. Nog voor de rust maakte Z. V. V. gelijk, waarna Alcmaria weer opnieuw de leiding nam mei behulp der Z. V. V.-verdediging. In de twee de helft werd er niet meer gedoelpunt. In de middenlinie bij Alcmaria was Rootring uit stekend. Alcmaria III—Amstel 11 8—1. De wedstrijd van Alcmaria's tweede elf tal tegen Haarlem II werd op verzoek der Haarlemmers uitgesteld en zoodoende werd gisterenmiddag alleen gespeeld de ontmoe- ting van het derde elftal tegen Amstel II. Nadat het vierde elftal met 8—2 van An- dijk had gewonnen kwamen Amstel II et Alcm. II in het veld voor de Reserve 2e klas N. V. B. De Alcmarianen met het volgend? team: v. Beek; Jonker en Purmer; Buers, Pie en Langhorst; Keppel, Schokker, v. Dijk, Nol en Hamstra. Deze combinatie heeft inderdaad de lief- hebbers, die gekomen waren om den wedstrijd te zien, een prettigen middag bezorgd, wanf er is heel goed en vol enthousiasme gespeeld en soms waren er zulke mooie staaltjes voet- bal te zien dat men genoot. Al spoedig bleek dat Amstel II lang niet tegen de vurig spe- lende Alcmarianen op kon. De voorhoede bracht de achterhoede van Amstel geregeld in het nauw en het gevolg was, dat drie goals werden gescoord in de eerste helft. Ge- zien het overwicht en de goede combinatie hadden er nog wel een paar punten bij kun nen komen, als de voorhoede met wat meet overleg en wat kalm,te voor doel had ge speeld. Na de rust speelde Alcmaria III tegen wind in, doch zij bleef de sterkste partij ter wijl Amstel II hoe langer hoe meer uitge- speeld raakten. Nol, Hamstra, Keppel en Schokker voerden de score op tot 8—0. Toen kregen de Amsterdammers, die moedig vol- hielden, een verdiend tegenpunt en zoo kwam het einde met 81 voor Alcmaria III. De Alkmaarders kunnen over hun debuut in de reserve 3e klas N. V. B. tevreden zijn Komen er geen sterker concurrenten dan Amstel II, dan slaan zij zeker een goed figuur. De verdediging was heel goed. De middenlinie wist voor en achter flink te steu- nen, terwijl de voorhoede een zeer goeden indruk maakte. Wanneer deze spelers voort- gaan, met zich serieus te oefenen en hun wdestrijd ernstig opnemen, behoeft Alcmaria I de toekomst niet duister in te zien. Want er is heel goed materiaal aanwezig en dat de vleugelspelers in het Juniores-proefelfta' zijn gekozen, verwondert ons in 't geheel niet. Zij maken een goeden kans. Wanneer dit derde elftal weer thuis speelt, komen stellig meerderen naar hun enthou- siast spel kijken. Voor de le klas N. H. V. B. speelde V. A F. C. Alkmaar gisteren tegen Vrone I van St. Pancras. De uitslag was een gelijk spel (2-2). B. S. V. I speelde Zondag te Nieuwe Nie dorp tegen het eerste elftal van de club vai dien naam en won met 4—0. K o r f b a 1. Westerkwartier II—K- V. K- V. I 0—2. Men schrijft ons: K. V. K. V. trok Zondag geheel complect naar de Amstelstad om Westerkwartier II ti ontmoeten. De Alkmaarders moesten vooi deze gelegenheid de roode kleuren vaarwel zeggen, omdat W. K. in hetzelfde tenue speelt als K. V. K. V. De Alkmaarders wa ren daarom zwart gebroekt (gerokt) In de eerste helft wilde het bij de Alkmaar ders maar niet botercn. Vooral het midden- vak kon tegen de vlugge Amsterdammers niet best meekomen, waardoor de verdedigers 't zwaar te verantwoorden kregen. Deze kwe- ten zich goed van hun taak, zoodat punten achterwege bleven. Hoe hard de resp. aan- vallen ook werkten punten werden voor rust niet gemaakt, zoodat met bianco stand ge- draaid werd. De thee schijnt de Alkmaarders goed ge daan te hebben. Dadelijk wordt energies aangepakt en de aanval krijgt volop went. Een punt hangt dan ook in de lucht en na vele vergeefsche pogingen gelukt het C. J van Beek uit een scrimage het eerste doel- punt te maken (10). Het is dezelfde spe- ler die korten tijd daarna den stand met eet schiterenden bal tot 20 opvoert. In de volgende opstelling gelukt het geen der beide partijen meer te doelpunten, zoodai het einde komt met een 20 overwinning per Alkmaarders. Vooral de tweede verdediging verdient een pluim voor het goede verdedigen tegen den aalvluggen W. K.-aanval. Zondag ontvangt K. V. K. V. de kampioe- nen van het vorig seizoen, nl. Ready Tekca uit Amsterdam Gaat op den ingeslagen Weg voort, Rood-Witten,

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2