Iliiimckt Curat. n Bont- mantel FEU1LLETON. Honderd dertigste Jaargang. Stadsnieuws DE ALLERBESTE ADVERTENTIE IS PERSOONLIJKE RECOMMANDATIE. A A ADVERTEERT IN DE A A ALKMAARSCHE COURANT. No. 814 1928 U oensda^ 3 October. Radio-hoekje Donderdag 4 October. Wilier sum, 1071 M. 12.30—2.— Lunch- muziek door het Trio Sjouwerman. 6.-7.45 Concert door het Omroep-orkest onder lei- ding van Nico Treep. Annie van Beek— Ristiouw, sopraan H. van Beek aan den vleugel- 8.15 Aansluiting van het Concert- eebouw te Amsterdam. Orkest onder leiding van Pierre Monteux. C. Flesch, viool. In de nauze een causerie over de A. V. R. O.-lessen. 1015 Persberichten. 10.3011.30 Dansmu ziek door de Rentmeester's Band. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 12.30—1.45 Con cert Mevr. A. Brouwer—de Regt, zang J. F. firosjean, piano. 5.30—7.— Concert. P. v. d. Hurk fluit. Joh. H. Koppcrt, fluit. J. Monis- gen piano. 7.7.30 Boekhoudles voor be ginners 7.30—8.— Cursus Apologetiek on der leiding van Prof. Dr. J. A. C. van Leeu- wen 8.-9— Carillonbespeling op het Kon. Paleis te Amsterdam, door J. Vincent. 9.— 930 Spr.: Prof. Dr. fj. R. Slotemaker de Bruine, namens de Zuiderzec-Commissie: Kerken in de droge Zuiderzee. 9.30—10.30 Concert. D. C. Lankhoorn, trombone. J. H. G. Bley, kerkorgel. Daventry, 1600 M. 11.20 Gramofoonmuziek. cert, contra alt, tenor en Gramofoonmuziek. 2.45 250 Lezing. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Stu dio-concert, kwartet, sopraan en bariton. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Marktberichten. 7 05 Schubert's pianoduetten. 7.20 Novell envoor- lezing. 7.30 Lezing: Life in Roman Britain 150 Feestconcert in Leeds. Het London Symphonie-orkest. 8.45 Entr'acte. 9.— (Ver mis) Concert. 10.35 Nieuwsberichten. 10.40 Lezing: The way of the world. 10.5512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.20 Pro test, causerie. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestconcert. 8.50—11.20 „Le XIV Juillet", naar Romain Rolland. Radio- tooneel. Langenberg, 469 M. 12.15 Mechanische muziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.05—6.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. Werag- orkest 9.20 Duitsche volksliederen van Joh. Brahms. M. Bussau—Seifert, sopraan. E. Scherz, bariton. H. Cornelius, piano. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Rorugswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.205.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkestcon cert. 6.20—10.20 Lezingen. 10.50—12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.20 Orkestconcert. 7.45 „Mignon", opera in 3 aeten van Tho mas. Daarna tot 11.20 Cabaret. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6 50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert Mile. Peette, zangeres. 10.35 Sluiten. 10.35 Kerkdienst. 12.20 Studio-con- viool. 1.20220 Visschersberichten. reeds het verzoek hebben gedaan, nlet uit te sluiten. De betrekkelijke financieele regelingen zul- len wij U later ter vaststelling aanbieden. aangezien thans nog niet vaststaat, welk ge deelte van de uit te voeren werken ten laste van het dienstjaar 1928 en ten laste van het dienstjaar 1929 komt. Wij stellen Uwe Vergadering met overleg ging van het advies der Commissie voor de werkverschafing en de Commissies van bij- stand voor het grondbedrijf, de openbare werken, de plantsoenen en de financien voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar; Besluit I. Burgemeester en Wethouders te machtl- gen in het a.s. winterseizoen de volgende werken bij wijze van werkverschaffing te doen uitvoeren: 1. verbreeden van den Bergerweg van de brug aan de Wognumsche buurt af tot aan den Hoeverweg; 2. het omleggen van de Hoever- o! Houtvaart met dempen bestaande vaart en maken hulpbrug Wognum sche buurt; 3. het doortrekken van de K. van 't Veerstraat en daarbij behoorende straten 4. het uitvoeren van achterstallig on- derhoudswerk, verbeteren- rasterwer ken, boomen snoeien, verbeteren pa den enz.; 5. ophooging van den Hoornsche weg. het aanbrengen daarop van een ton- rond wegdek van straatkl inkers over de voile breedte, verhooging van den noordelijken grasberm; 6. verbetering van den Hoeverweg door het uitbreken van het paardenpad en het inwalsen van basaltslag; 7. het voorzien van de Breelaan en den Frieschen weg van rijwielpaden van goudalite-beton; 8. het verlagen van bermen van ver- schillende wegen; 9. het schoonmaken van riolen; 10. het uitbaggeren van singels en vaarten II. te bepalen, dat bij deze werken het vol gende zal worden in acht genomen: het uurloon bedraagt 38 cent; het wordt verhoogd met een bijslag be dragende: 1. voor gehuwden met een kind en kost winners voor twee personen 2 cent; voor gehuwden met twee kinderen en kostwinners voor drie personen 4 ct; voor gehuwden met drie kinderen en kostwinners voor vier personen 5 cent; voor gehuwden met vier kinderen en kostwinners voor vijf personen 6 cent; voor gehuwden met vijf kinderen en kostwinners voor zes personen 7 cent; voor gehuwden met zes of meer kinderen en kostwinners voor zeven of meer personen 8 cent, doch nim- verscnaffmg achtereenvolgens in dienst moeten zijn geweest, voor- dat in hetzelfde seizoen dezelfde werklieden voor de tweede maal in dienst kunnen worden geno men; 5. personen, die gedeeltelijk werkloos zijn, of geheel werkloos zijnde niet- temin over eenige inkomsten de be- schikking hebben, kunnen wekelijks zoolang bij de werkverschaffing wor den tewerkgesteld, dat zij in totaal het bedrag ontvangen, dat hun aan weekloon zou worden urtgekeerd, wanneer zij de geheele week bij de werkverschaffing arbeid zouden ver- richten; ongeorganiseerden (gehuwden en kostwinners) worden alleen tewerk gesteld, voor zoover zij in hoofdzaak hun bestaan vinden in loondienst, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders indien de werkloosheid door het vin den van arbeid wordt onderbroken en deze onderbreking niet langer duurt dan in totaal zes dagen, word! voor de vaststelling van de volgorde van tewerkstelling rekening gehou- den met het aantal wekloosheidsda- gen van den eersten dag der aanmel- ding bij de arbeidsbeurs af. overigens zullen de arbeidsvoor waarden gelden, die bij de werkver schaffing in het seizoen 1927/1928 van kracht waren. III. aan Burgemeester en Wethouders voor de uitvoering van de onder I genoemde werken de volgende credieten toe te staan voor dat genoemd onder I 8. le 78.000.— 2e ,,36.200.— 20.400.— 14.000.— HET EENIGE BEZWAAR DAARTEGEN IS DAT RECOMMANDATIE ZOO HEEL ERG LANGZAAM WERKT. RECOMMANDATIE} DIE GEHOLPEN WORDT DOOR GOEDE ADVERTENTIES, WERKT TIENMAAL VLUGGER. 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e lOe IV. WERKVERSCHAFFING. (Vervolg.) De aanbesteding dezer werken zou even- als in het afgeloopen seizoen plaats kunnen hebben, voor zoover de werken onder 1, 2, 3, 4 en 5 vermeld betreft, op de volgende wijze. a. onder de bepaling, dat een nader vast tc stellen aantal werklieden, door den ge- meentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling op grond van de hierna in het ontwerp-be- sluit te noemen volgorde aan te wijzen, zal worden tewerkgesteld, aan welke werklieden een loon zal zijn uit te betalen gelijk aan dat van ongeschoolde werk- krachten ingevolge collectief landelijk arbeidscontract; b. onder de gerbuikelijke voorwaarden, met dien verstande, dat de arbeiders naar keuze van den werkgever moeten worden betrokken door bemiddeling van de ge- meentelijke arbeidsbeurs. Ten aanzien van de voorwaarden, waaron- der en de volgorde, waarin gewerkt zal worden, meenen wij U geen veranderingen te moeten voorstellen. Evenmin is dit het geval met de arbeids- loonen, zooals deze laatstelijk werden vsatge- shteld bij Uw besluit van 8 Maart j.l. Nr. 7, teneinde de mogelijkheid om subsidie van Rijk en Provincie te verkrijgen, waartoe wij Door R. L. de W. 15) Toen hij terug in het hotel kwam, was hij flitgelaten vroolijk. Een nieuw optimisme had zich van hem meester gemaakt. Hij was niet langer afhankelijk van de eetzaal, feitelijk was de kans om het meisje door te ontmoeten al heel gering. Evenwel moest je de mogelijk- tieid er van toch niet onderschatten. Zonder twijfel zou zij er af en toe, al was het alleen maar voor een verandering, lunehen en dinee- ren, ook wanneer zij gasten had, naar wie: wenschen zij zich natuurlijk zou schikken. Ja, hij moest verder zoeken. Hij mocht zich door die eerste vier-en-twintig uur niet laten ontmoedigen. Zij was in Londen gedurende de Season; hierover was zij heel positief ge weest. Ze zou ook naar het Ritz Carlton; hierover was ook geen twijfel mogelijk. De mogelijkheid, dat er iets gebeurd was, waarom deze plannen niet ten uitvoer ge- bracht konden worden, was gering en zeker niet waarschijnlijk genoeg om hem in het voortzetten van zijn zoeken te ontmoedigen Hij wilde niets aan het toeval overlaten, hij zou overal heengaan, waar iets te doen was, in het Park wandelen en door de straten drentelenZondag zou hij naar Westminster tobey gaan, dat was een goed idee; zij zou wel van de Abbey houden; naar recepties zou meer dan het contractloon, dat voor den werklooze in zijn vak geldt, ver- minderd met 10 Onder „kinde- ren" worden medegerekend inwo- nenden, tot wier onderhoud de be- trokkenen krachtens de wet verplicht zijn; 2. ongehuwden-niet-kostwinnerS komen niet voor tewerkstelling in aanmer king; 3. niemand wordt langer dan 6 weken achtereenvolgens tewerkgesteld; tus schen twee cpvolgende tewerkstel- lingen van denzelfden persoon ver- loopt tenminste zes weken; 4. bij de aanneming van werklieden wordt de volgende volgorde in acht genomen: a. gehuwde georganiseerden en ge- organiseerde kostwinners, die zijn uiigetrokken b. gehuwde georganiseerden en ge organiseerde kostwinners, die achtereenvolgens gedurende 4 we ken of langer uitkeering uit de werkloozenkas hebben ontvangen of gedurende dat tijdvak geen uit keering uit de werklo.zenkas ont- vingen, omdat ze daarop nog geen aanspraak konden laten gelden; c. ongeorganiseerden (gehuwden en kostwinners) die gedurende vier achtereenvolgende weken werk loos zijn geweest; een en ander met dien verstan de, dat uittreding uit een dezer categorieen tijdens het dienstver- band geen ontslag tengevolge heeft, en dat alle in aanmerking komende werklieden bij de werk- hij ook gaan; in het kort, alles zou hij doen, waarvoor hij eenige weken geleden gevlucht was. Het eenige waar hij geen plan op had, was, oude vrienden op te zoeken. Dan was hij geen baas meer over zijn eigen tijd en hij was vast besloten iedere seconde te wijden aan het opsporen agei ndel de hiervoor genoemde uitgaven voor zooveel noodig te zijner tijd nader te re- gelen bij suppletoire begrooting, waar- bij tevens kan worden beslist, hoe de be- dragen over de verschillende takken van dienst moeten worden verdeeld. VERVOLGONDERWIJS OUD- LEERLINGEN SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. B. en W. schrijven in biilage no. 120: In de bijlagen tot het verslag van's Raads handelingen nrs. 177 van 1927 en 27 van 1928 deelden wij Uwe Vergadering o.m. me- de, dat wij, hoezeer wij ons genoopt zagen U een voorstel te doen tot opheffing van den cursus voor openbaar vervolgonderwijs, wel een bijdrage uit de gemeentekas zouden wil- len beschikbaar stellen voor vervolgonderwijs voor de oud-leerlingen der school voor buiten- gewoon lager onderwijs, aangezien in de be- hoefte aan dat onderwijs door geen enkele andere inrichting kan worden voorzien. Nu Gedeputeerde Staten uw besluit van 3 April 1928, nr. 3, tot opheffing van den cursus voor openbaar vervolgonderwijs bij be sluit van 19 September j.l. hebben goedge- keurd, behoeft toekenning van een dergelijke bijdrage uit financieel oogpunt minder be- zwaar te ontmoeten dan wij anders wellicht in de tegenwoordige omstandigheden zouden moeten laten gelden. In deze gemeente bestaat de Vereeniging ,,Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar". Deze vereeniging heeft zich be- reid verklaard, een cursus als hierbedoeld te organiseeren, wanneer zekerheid zou worden verkregen, dat het nadeelig saldo op de exploitatie voor rekening komt van de ge meente. Aangezien deze cursus wel steeds een betrekkelijk gering aantal leerlingen zal tel- len, hebben wij tegen deze voorwaarde geen AMSTKKDAM, Nieuwendjjk 225-229. UTRECHT, Oude Gracht 511. bezwaar, mits een jaarlijks bij de begrooting vast te stellen maximum niet wordt overschre- den. De vereeniging zou harerzijds, naar ons voorkomt, de voorwaarden moeten naleven, die hierna zijn vermeld en waarmede het be- stuur zich heeft vereenigd. Geiijk uit de stuk- ken blijkt, wordt de gemeentelijke bijdrage over het tijdvak van 1 October31 December 1928 geraamd op 580.40 en o>ver het jaar 1929 op 1060.80. Wij zullen voor den cursus beschikbaar stellen lokalen in het schoolgebouw in het Victoriepark. In de door het Bestuur ingezon- den begrooting is er op gerekend, dat het voor het gebruik van die lokalen aan den dienst der gemeentewerken de vergoeding- betaalt, bedoeld in Gemeenteblad nr. 1044. Met het ontwerp-leerplan, dat aan de te stellen voorwaarden voldoet, kunnen wij ons vereenigen. B. en W. stellen dus voor te besluiten aan de Vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen van de school voor buitenge woon lager onderwijs te Alkmaar", gevestiga te Alkmaar, te rekenen met ingang van 1 October 1928 tot wederopzegging subsidie te verleenen ten behoeve van een door haar m stand gehouden cursus voor vervolgonderwps aan de oud-leerlingen der school voor buiten gewoon lager onderwijs, waarvoor nader aangegeven voorwaarden en bepalingen zul len gelden. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR HANDELSAVONDSCHOOL. In bijlage no. 121 schrijven B. en W.: Met verwijzing, voor zooveel noodig, naar ons voorstel, opgenomen in bijlage Nr. 100, stellen wij, in verband met artikel 12 der Ver- ordening, houdende bepalingen betreffende het toekennen van wachtgelden en uitkeerin- gen aan ambtenaren en werklieden in vasten dienst der gemeente Alkmaar (Gemeenteblad Nr. 965), Uwe Vergadering voor met ingang van een nader door ons te bepalen datum en tot 31 Augustus 1929 te benoemen tot tijde- liik leeraar in de Nederlandsche taal enschrij ven aan de Handelsavondschool alhier, den heer J. J. T. Kooij, gewezen hoofd van den cursus voor openbaar vervolgonderwijs, aan wien wij op grond van bovenvermelde ver- ordening en wachtgeld hebben toegekend. Wij hebben den heer Kooij met ons voorne- men om dit voorstel te doen in kennis gesteld, en den Minister van Onderwijs, den betrok ken Inspecteur en de Commissie van toezicht M. O. verzocht ons te willen mededeelen of deze benoeming hunne instemming heeft. SUPPLETOIRE BEDRIJFSBEGROO- TINGEN VOOR 1927. In bijlage No. 118 schrijven B. en W.: B. en W. stellen voor goed te keuren de suppletoire begrooting, dienst 1927 van: de gasfabriek, in ontvang en uitgaaf (ka pitaaldienst) sluitende met 13956.68; 2 het electriciteitsbedrijf, in ontvang en uit gaaf (kapitaaldienst) sluitende met 394.67; x 3. het bedrijf der gemeentewerken, in ont vang en uitgaaf met, wat de le begroo ting betreft, 9625.46 en wat de lie aan- gaat, met 96754.37 4. het slachthuisbedrijf (gewone dienst) in ontvang en uitgaaf met f 16846.— en (kapitaaldienst) in ontvang en uitgaaf met 80.33; 5. het grondbedrijf, in ontcang en uit gaaf (gewone dienst3 met 4528.54; 6. het spjortparkbedrijf, in ontvang en uit gaaf (gewone dienst) me t/ 1111.05; het plantsoenbedrijf, in ontvang en uit gaaf (gewone dienst) met 15589.23. REKENINGEN EN AF- EN OVER- SCHRIJVINGEN VAN INSTELLINGEN. In bijlage no. 117 schrijven B. en W.: B. en W. stellen voor goed te keuren de rekening over 1927 van: 1. het Burgerlijk Armbestuur, sluitende in ontvang en uitgaaf met 169719.66 (ge- meentelijk subsidie 163030.26); 2. het Burgerweeshuis, sluitende in ontvang en uitgaaf met 39781. 20 (gemeentelijk subsidie 9636.32); 3. het Stadsziekenhuis, sluitende in ontvang en uitgaaf op 101960.74 (gemeente-: lijk subsidie 54203.86), met goedkem ring tevens van de suppletoire begrooting vo:r 1927, in ontvang en uitgaaf groot 21805.74 en toestemming tot het doen van af- en overschrijving op de begroo ting voor 1927 tot een bedrag van 163.66; de onderafdeeling „TuberculosebestriJ- ding van de N. H. Vereeniging „Hef Witte Kruis", sluitende in ontvang met 9960.92, in uitgaaf met 10843.46, alzoo met een nadeelig saldo van 522.54 (gemeentelijk subsidie 720.— en 2611.25); 5. het Stedelijk Muziekkorps, sluitende in ontvang op 3134.13 en in uitgaaf op 3069.27, alzoo met een batig saldo van 64.86, hetwelk in de gemeentekas is teruggestort. SLUITING HOOGSTRAAT. B. en W. schrijven in bijlage No. 122: B. en W. stellen den Raad voor vast te stellen de volgende verordeningen: A. De Raad der gemeente Alkmaar; Besluit: vast te stellen de volgende Verorde> ning tot wijziging der Verordening op het rijden met motorrljtuigen en rlj- wielen in de gemeente Alkmaar (Gem. blad nr. 243) zooals deze sedert is gewijzigd. Artikel I. Aan de Verordening op het rijden met mo* torrijtuigen en rijwielen in de gemeente Alk maar (Gem. blad nr. 243), zooals deze is ge wijzigd bij gemeentebladen ns. 303,551, 701. 735 en 812 wordt aan het slot toegevoegd een nieuw artikel, luidende: Art 18. In het belang van de vrijheid en veilig* heid van het verkeer wordt de Hoogstraat, voor zoover betreft het verkeer in de richting NoordZuid, gesloten verklaard voor het be- rijden met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Artikel II. Deze verordening treedt in werking op den derden dag na dien, waarop zij is afge- kondigd. B. De Raad der gemeente Alkmaar; j i Besluit: A vast te stellen de volgende Verorde ning tot wijziging der Algemeene Po- litieverordening der gemeente Alk maar (gem. blad nr. 381), zooals deze sedert is gewijzigd. Artikel I. Artikel 164 sub 6e der Algemeene Politic verordening der gemeente Alkmaar (gem. blad 381), zooals deze sedert is gewijzigd, wordt gelezen: 6e. de Schoutenstraat en de Hoogstraat met rij- en voertuigen anders te berijden dar van Zuid naar Noord; Artikel II. Deze verordening treedt in werking op den derden dag na dien waarop zij is afgekon- digd. De volgende dagen bracht hij door met vruohtelooze wandelingen door Piccadilly, Pall Mall, Haymarket en het Park. Hij keek naar elk gezichtje, dat hij tegen kwam, soms verhaastte hij zijn stap om een meisje, dat op haar leek, in te halen, soms hield hij in om een ander hem voorbij te laten gaan. Hij was er van overtuigd, dat de politie hem in't oog had. Alles was ook zoo opvallend, besloot hij Herhaaldelijk sprong hij in een taxi met ver zoek aan den chauffeur een andere taxi of auto te volgen. Den eersten keer maakte het hem verlegen; marar de kalmte van den man deed hem begrijpen, dat het volstrekt niet zoo buitengewoon was. Eens was hij in Rich mond beland voor hij had ontdekt, dat zijn prooi niet het meisje was. Bij een andere ge legenheid deed hij den chauffeur stoppen halfweg Berkenham. Eigenaardig, dat alle meisjes in auto's of taxi's, die genoeg op het meisje geleken, om hem in de war te brengen, steeds ver weg moesten Eens op den hoek van Bond Street staan- de, met plan over te steken, dook tusschen het drukke verkeer van Piccadilly een taxi op. Een vluchtigen blik op degene, die er in zat, deed zijn hart bonzen. In een leege taxi tui- melend, gaf hij den chauffeur zijn bevelen. Het volgend oogenblik stond zijn voertuig stiL dank zij een lekke band. Tien Yards ver der in Piccadilly stopte de andere taxi en het meisje betaalde den chauffeur. Zij1 was het niet. Voor zijn eigen voldoening paste Beres- ford den afstand van dien rit af, die hem een halve kroon gekost had. Het was juist ach- en-dertig pas, een-en-dertig en vier-vijfde yards. Dit vond hij, was wel het record in feorte ritten. Dat eeuwige onzekere gevoel was, zoowel geestelijk als physisch, afmattend en hij was altijd blij, terug te zijn in het Ritz Carlton voor lunch, thee of diner. Bij' het binnenko men van de restaurant had hij steeds hoop Eens misscbien zou hij haar daar zien zitten dan was het met het zoeken gedaan. Met den dag vervloog gewoonlijk zijn hoop en als-het avond werd na het diner vond hij zichzelf dwaas en zag hij er het wanhopige van in het doel te bereiken, dat hij zich, als een mcderne dwaalridder had gesteld; toch was hij elken morgen weer vol vuur en vast besloten datgene te vervolgen, wat hij nu langzamerhand als zijn noodlot beschouwde. de Het zoeken naai het meisje was het eenige niet; bovendien moest hij altijd oppassen geen vrienden of bekenden tegen te komen. Op een keer had hij Lady Drewith in haar rijtuig zien zitten; bij een andere gelegenheid had hij Lord Peter Bowen alleen kunnen ont- komen door overhaast de vlucht te nemen in een „A.B.C.-shop". De hemel mocht weten hoe hij er weer uitgekomen was. Hij had een vage herinnering, dat hij voorgegeven had in de meening te zijn, dat het een bureau voor boodschapjongens of padvinders was; hij wist niet sroed meer wat: maar te oordeelen naar de gezichten, die de juffrouwen achter de toonbank trokken, daCht hij wel, dat hij padvinders gezegd had. 's Avonds na dit laatste avontuur overleg- de hij of't feitelijk wel verstandig was, om geen notitie van zijn kennissen te nemen. Missehien kende het meisje wel iemand, dien hij kende. Waarom de zaak niet laconiek op genomen en ieder laten weten, dat hij in de stad terug was? Hun kalm verteld, dat het leven buiten veel te emotievol was voor iemand, die er geen lange reeks herderlijke voorvaderen op na hield. Men zou lachen, de heeren zouden zich uitsloven in het beden- ken van grappen ten zijnen koste en de dames zouden hem een beetje medelijdend aanzien, zooals ze altijd naar Edward Seymour keken. Waarom iemand lust had Edward Seymour te beklagen, was hem niet duidelijk. Te bekla gen waren de ongelukkigen, die met hem te leven of te maken hadden. Ja, in het vervolg zou hij maar weer de oude vrienden opzoeken, in plaats van ze te vermijden. Met zijn neef Lord Drewith zou hij beginnen. Het eenige, dat hij evenwel niet zou doen, was tante Caroline een visite ma ken. Dat zou olie in het vuur zijn, feitelijk moeilijkheden opzoeken. HOOFDSTUK VI. De moeilijkheden van lord Drewith. Den daarop volgenden namiddag liet Be resford't meisje rusten en ging hij er op uil om vrienden en kennissen op te zoeken, wien te ontloopen tot dusver ziin eenige doel was geweest. Het weer was prachtig. Juni had een vroolijk waas over Piccadilly gespreid. De zon scheen alsof zij alle aardrijkskunde had vergeten. Elegante vrouwen en goedgekleede mannen dromden uit en in het park. Op den rijweg was er geen doorkomen aan, maai ieder scheen over de noodige portie goed humeur en geduld te beschikken. Hier en aaar herinnerden 'n leege mouw of 'n paar kruk- ken aan den oorlog, die overigens oneindig lang geleden scheen. Het leek wel een dag uit een mondaine ro- man, waarop het nooit regent als de heldin haar beste japon aan heeft. Het was een on- wezenlijke, fantastische, tot dusver nooit be- leefde dag. Vanaf Bond Street tot aan Knightsbridge was geen paraplui of regen- jas te bekennen en toch was het Juni in Lon den. Langzaam drentelde Beresford door Picca dilly in de richting van Hyde Park Corner; hij genoot van de warmte en bewonderde al les wat er te bewonderen viel. In het tinnen bakje van den ouden blinden man voor De vonshire House" deed hij een shilling. Het was een echte dag om royaal te zijn, een dag voor licht en liefde en nietsdoen. Bij de ge- dachte aan de ongerijmdheid van zijn eigen toestand moest hij glimlachen. Nog zoowat honderd en twintig pond was alles wat hij bezat. Wat zouden de voorbijgangers er wef van denken als ze het wisten. Bijvoorbeelc lady Tanogra Elton, die net voorbijreed. Wat zou ze zeggen? Wat zou? (Wordt yervolgd). 6. 7. 26.500.— 8.000.— 6.000.— 2.000.— 5.250.— 10.000.—

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5