r Burgerlijke Stand. Ingezonden stukken Rechtszaken voor U, van U, waak voor schending en be- \n het biizonder gedacht spr. alien, die bij M bouw betrokken waren geweest, daar- talio leden van het comite, die zich zoo- S moeite hadden getroost, zooveel opoffe- ringen aan tijd, arbeid en geld, en besloot met de woorden: Ik hoop, dat dit gebouw gegrondvest moge hlii'ven tot in lengte van dagen, dat het moge h draeen tot verheffing en veredeling van L die hier komen om leering oi vermaak, nst' of verpoozing te zoeken. Moge het de nnderlinge vriendschap en waardeenng be- ,'deren en dienen Tot Aangenaam Vermaak Fn Nuttio-e Uren, tot het aankweeken van Vroome, Vrije en Blijde menschen Moge het strekken tot geluk en zegen voor U zelf en voor Uwe medemenschen Met de bede: ;,Laat, o God, Uwe oogen men ziin over dit huis, dag en nacht'ver- bar ik dit Oud-katholiek-Vereenigingsge- bouw voor geopend!'' Vervolgens werd het tooneel geopend door je kleinste van het gezelschap, die met een lief stemmetje een wiegeliedje voor haar pop- it zong, gevolgd door een paar andere meis- es die het publiek op een soortgelijk duo ver- Utten. Een heel programma werd nu afge- werkt: een dameskoor zong onderscheidene liederen onder leiding van den heer Joh. Dekker, organist der O K. kerk, met veel ge- voei en ingehouden stemmen. Jongere meis- jes zorgden voor lieve afwisseling in de lie- fen terwijl tusschen de nummers door de ioorzitter van „Vroom, Vrij en Blij" en de presidente van „Tavenu" in een toespraak siting gaven aan de gevoelens van dankbaar- irid dier vereenigingen. De laatste braoht daarbij hulde aan den heer en mevr. Hoppe jer, die tot nu toe in hoH Trompenberg het serpoozen voor de leden zoo aangenaam mo- jelijk hadden gemaakt. De initialen der ver eeniging gebruikte de spreekster om te wen- jchen, dat het gebouw zou mogen strekken Tot Algemeene Verheffing En Nieuw Hit men aantal jonge dames voerde een dans- iiguur uit, welke onderbroken werd door een iloemenhulde aan den heer Van Kleef en den hter L. Dekker, den voorzitter van Vroom, Vrij en Blij, waarbij de dames zou waren op- resteld, dat de naam dezer vereeniging letter naast letter op de borst prijkte. Voor de pauze voerde nog het woord de heer C. Broek voor het bestuur van het Oud- iatholiek Ondersteuningsfonds. Tot nu toe moesten de vergaderingen in een cafe worden rehouden, hetgeen afbreuk deed aan de stich- ting en het karakter. Doch wat stond nu nog het lidmaatschap in den weg Vervolgens wees spr.' op het buffet, dat zoo dadelijk geopend stond te worden. Zooals al tijd was er ook thans critiek op het gebouw uitgeoefend. Ook het buffet bleek een steen teaantoots. Wanneer echter van de con sumptie een gepast gebruik gemaakt werd, zou dat kunnen medewerken in het financieel belang van het gebouw. Gezien de warmte der veelheid van men schen, welke een overigens goede ventilatu niet geheel vermocht weg te nemen, lag het voor de hand, dat in de volgende pauze en {cdurende het verdere verloop van den avond liet over belangstelling voor het buffet te tegen was. Ook deze materie bleek afdoen- it verzorgd, zoodat naast koffie en limonade ook alles te verkrijgen was, wat beneden den grens van alcoholische dranken in den zin der wet valt. Het programma werd daarna nog afge wisseld door een drietal paartjes, dat toonde, hoe men op discrete en nette wijze een Rag Time of een Friilingsbote danst, terwijl de heer Joh. Dekker namens het comite met een bloemenhulde den heer Van Kleef dankte voor het groote werk, dat door hem verricht was, en een tweede soortgelijke hulde bracht aan mevr. Van Kleef, die haar huis voor het comite beschikbaar had gesteld. In de gezel- lige omgeving meende spr. de oorzaak te zien van de aangename en eendrachtige wijze, waarop de vergaderingen werden gehouden Een gezellig bal besloot dezen avond. In de lunchroom van Het Witte Huis ver- gaderde de plaatselijke afdeeling „Het Witte Kruis" onder voorzitterschap van den heer B A. van Kleef. De opkomst der leden was ait bijzonder groot. Als voornaamste punten der agenda kondigde de voorzitter aan de be- handeling van den beschrijvingsbrief voor ds as. algemeene vergadering en de verkiezing van een secretaris. In verband met dit laatste punt merkte spr. op, dat de heer Van Hall wnige weken geleden berichtte, dat hij den tijd gekomen achtte om het secretariaat neer te leggen. Weinig had de voorzitter gedacht dat de heer Van Hall deze vergadering niet meer zou beleven. Thans gevoelde hij behoef- te om in een kort, doch hartelijk woord erop te wijzen, wat de heer Van Hall voor de ver- eemging geweest is. Sedert 33 jaren was de heer Van Hall secre taris en dat zei eigenlijk alles! Hij be- hoorde dus tot de oprichters, die de afdeeling van het begin af heeft ondersteund, die bij het behartigen der zaken van het Witte Kruis in de eerste rijen stond. In de moeilijke jaren van het begin heeft hij den weg gewezen Spr. kon zich voorstellen, dat den heer Van Hall veel teleurstelling niet gespaard is ge- bleven, doch ondanks dat heeft hij zich nooit laten afschrikken. Voor al dien arbeid, voor at die liefde wilde spr. den heer Van Hal' namens alien hartelijk dank zeggen. Ter eere zijner nagedachtenis verhieven de aanwezigen zich eenige oogenblikken onder mene stilte van hun zetels. De puntsgewijze behandeling van den be schrijvingsbrief gaf nu en dan aanleiding tot eenige discussie, die echter niet van over- ivegend belang was. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer J. J. Spit, tot plaatsvervan- p de heer P. v. d. Schinkel, die beiden die taak aanvaardden Aan den afgevaardige werd een vergoeding voor verblijfkosten toegekend, daar niet alle kosten door de generale kas werden gedragen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer v. d Berg, directeur der P. H. S., terwijl het be- stuur de functies onderling zou verdeelen. bij de rondvraag informeerde de heer Bos- Khaart naar de lighut, die in het duin had gestaan, doch nu verdwenen was. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur an meening was, dat de plaats daar voor dc gnut ongeschikt was. De patienten leden er jen ^ou' waren onderhandelingen gevoerd voor een andere plaats en bovendien was de afdeeling, nu ze J 1000 aubsidie had, in staat om de patienten naar een sanatorium te sturen. De heer Bosschaart had ook van de onder handelingen gehoord. Over een verplaatsing naar het Westeind, waarvan de voorzitter sprak en mededeelde, dat medisch advies werd ingewonnen, oordeelde hij als leek in den meest ongunstigen zin. Zoo vlak aan den rand van het strand, blootgesteld aan weer en wind uit de eerste hand, dat was wel z.i. de meest ongeschikte plek, welke men zich kon denken. Doch wanneer de medicus sprak, moest de leek zwijgen. HENSBROEK. Raadsvergadring. Zaterdag vergaderde de raad dezer ge- meente onder voorzitterschap van burgemees- ter Kooiman, tevens secretaris. De vol tail ige vergadering werd met een welkomswoord door den voorzitter geopend, waarna de notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken merkten we op 1. Jaarverslag Gem.-dienst der werkeloos- heids-verzekering en arbeids-bemiddeling Alkmaa.r; 2. Verzoek van de Tuinbouw-vereen. „Ons Belang", om de beschi'kbaarstelling van een verwarmd en verlicht schoollokaal voor het houden van een winter-cursus in de bemes- ting leer. Het voorstel van B. en W. tot toe- stemming werd met algemeene stemmen aan- genomen. 3. Goedkeuring van Ged. Staten van de gemeenterekening over 1926; IV. Het adres van de gemeente Arnemui- den o-ver de toepassing van art. 104 der L. O. wet (aftrek van schoolgclden). B. en W. stelden voor geen adhaesie te be- tuigen, le. omdat de betrokken minister er niets aan kan veranderen en 2e. omdat een wetswijziging in deze aanhangig is, welke hoogstwaarschijnlijk 1 Jan. 1929 zal ingaan Aldus bes'oten. 5. Dankzegging v. d- R-K. Geiten-fok- vereeniging „Spierdijk" voor de verleende subsidie voor 1929. 6. Verzoek van C. Boot om afschrijving over 2 maanden, het gevraagde, groot 0.25, werd toegestaan. 7. Verzoek van Joh. Visser om eervol ont- slag als gemeenie-opzichter met ingang van 1 Oct. Op voorstel van J3. en W. verleerud. 8. Schrijven van de commissie van toezicht op het lager onderwijs in verband met de cursus vervolg-onderwijs. Bij minstens 10 leerlingen zou 150 op de begrooting worden uitgetrokken. Het minimumaantal was niet bereikt geworden, doch gaarne kwam ge- noemde commissie even efoed in aanmerking voor bedoelde cursus. Na eenige discussie werd besloten de commissie vrij mandaat voor dit doel te geven. Bij de rondvraag kwam de heer Schrooder nog eens terug op de honden-belasting welke hifzoodanig veranderd wenschte te zien, dat het verschil tot de klasse 1 en 2 niet was 6 tot 1doch van 3 tot 1 De heer Oudejan valt den heer Schrooder hierover bij. B. en W. zegden toe, dat bij voorstellen hierover, rekening met de opmer- king van den heer Schrooder gehouden zal worden. Daarna noodigde de heer Schrooder den raad hog uit om in verband' met de school- bodw de woning van den heer Visser te be- zichtigen, waarna sluiting door den voorzitter volgde. lijsfen voor hun zou willen klaar mak'en. 5 Van de H. S. M. was bericht ontvangen dat vanwege de hooge kosten geen verande ring in de schoeiings bij de laadplaats ge- bracht iou worden. Door den secretaris werd medegedeeld de indruklcen opgedaan te hebben bij de excur- sie naar Duitschland. Wanneer, zeide spr., het land daar goed productief gemaakt werd, zou er veel voort- ebracht kunnen worden, maar toch was het ollandsche product er wel gewild. Het was echter een gebiedende eisch dat alles op kwaliteit zoo zuiver mogelijk verkocht worat en dan zooveel mogelijk de producten ver- pakken. Van de tentoonstelling te Utrecht zal een extra nummer uitgegeven worden, dat op ruime schaal verspreid zal worden. Voor reclame zal een advertentie in dit nummer geplaatst worden. Schrijven ingekomen van de vereeniging Groentecultuur". le. Broek op Langendijk, met verzoek om een u iensorteer-machine aan te schaffen. In de toelichting werd er op ge wezen dat het met de sorteering der tomaten zoo best gaat over de machine. Gemeend werd dat zulks voor de uien ook ten zeerste gewenscht was. Ten eerste om de sorteering zoo goed mogelijk uit te voeren en ten tweede zou het de tuinders veel arbeid besparen. De voorzitter deelde mede dat het dag. besfuur hier gaarne in mee gaat en reeds een onderzoek heeft ingesteld, zoodat een paar foto's van zoo'n machine in ons bezit zijn. Hieruit blijkt dat zoo'n machine een heele om- vang heeft, zoodat er heel wat ruimte voor noodig is. Gevraagd werd waar of de machine dan geplaatst moest worden, waarop werd geant- woord dat, wanneer tot aanschaifing wordt overgegaan, de machine voorloopig in de tomatenloods geplaatst zal worden en wan neer eenmaal het nieuwe terrein definitief ge- kocht is, zal daar misschien een plaats ge- zocht worden. De machine heeft een capaciteit van 250 balen per uur, wordt electrisch gedreven en kost 1525. Gevraagd werd op welke maat dan gesor- teerd wordt. Medegedeeld werd van op de maten van het U. C. B. docht het zou mis schien gewenscht zijn om er nog een maat bij te doen, b.v. de gewone uien nog in tweeen. Het dag. bestuur werd volmacht gegeven om de machine aan te schaffen en dan, zoo mogelijk, in vijf maten en wel tot 35, 43, 60 en 75 m.M. en daar boven. Schrijven ingekomen van den heer van Zuijlen, makelaar alhier, welke zich aanbe- veelt voor de boelehouding der tuinders en te vens het in orde maken van belasting- papieren. De heer van Zuiilen werd ten zeer ste aanbevolen voor dergelijke zaken. Bij de rondvraag werd door den heer O. de Vries naar voren gebracht, dat er nogal be- langrijk veel aardappelen verkocht zijn buiten de veiling en betaalkantoor om. Spr. was van meening dat zulks niet op gaat en het noodig is dat daar tegen op^etreden wordt. Geantwoord werd dat de mededeeling van den heer de Vries zeer juist is, doch't kwaad moet door de plaatselijke vereenigingen ze'lf bestreden worden. De besturen van die ver eenigingen waar zooiets plaats heeft, werden in ernstige overweging gegeven, daartegen krachtig op te treden. Hoe strenger er opgetreden wordt, hoe eer der het kwaad weggenomen is. Hierna sluiting. BROEK OP T ANGEND1JK. Vergadering van het bestuur der Langedij- ker Groenten Centrale op Vrijdag 28-Sept. 1928. TegenWoordig 23 leden. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een woord van welkom. De keurlijst over Augustus, welke zeven keuringen bevatte, werden geen op- of aan merkingen over gemaakt. Medegedeeld werd dat er van begin Juni tot einde Augustus zijn geexporteerd 181742 balen aardappelen, waarvan naar Duitsch land 150831, Denemarken 11332, Zwitser land 9830, Engeland 7511, en naar Frank rijk 2238. Uit het rapport over het betaalbantoor bleek dat er in Augunstus geveild was voor een bedrag van 727.223.63, waarvan voor: Broek op Langendijk 34265.05, St. Pan- eras 161146.31, St. Pancras R. K 21290.61, Zuidscharwoude 20428,49, Zuidscharwoude R. K. 4779.70, Koedijk 63527.15, Heerhugowaard 22518.76, Heerhugowaard L. T. B. 34454 50, Ursem 7216 12, Hensbroek 12321.34, Schermer f 28448.73, Oterleek 4119 12, Schermer- horn 3977.15, Rijp L. T. B. 3134.09. Riio D. 1161.20, diversen 4438.26. Door den voorzitter werd medegedeeld dat het huis en erf bij de veilingbrug door het dag. bestuur is gekocht voor 14.000. Het bestuur heeft gemeend, dat het terrein hetwelk vlak voor onze veiling grenst en thans te koop was, niet mocht laten gaan, al was het dan ook duur. Bij de uitbreiding van verschillende cul tures is dat terrein beslist noodig. Onze vei ling is wel prachtig gelegen aan het water, doch met een rijtuig kan men er niet bij komen, waar dit jaar al gebleken is dat het bezwaar oplevert. De voorzitter zeide, dat het echter was gekocht onder voorbehoud dat de algemeene vergadering deze koop goed keuren moet. Op een desbetreffende vraag tot het bestuur gericht, betuigden alien hun goedkeuring. Was een schrijven ingekomen van de ten toonstellingscommissie te Utrecht, met een opwekking deze tentoonstelling te bezoeken, daar er veel belangrijks te zien zal zijn. Medegedeeld werd dat de prov. Noord- Holland uit zal komen met een collective in- zending van groenten en gruit, hetwelk in Noord-Holland gekweekt wordt. Een schrijven ingekomen van de ontvanger der registratie te Alkmaar, met de opmer kine of de ledenlijsten voldoende geregeld zijn. De secretaris deelde mede dat hij met de lijsten naar de ontvanger gegaan was, om ze te laten zien, waaruit bleek dat ze volkomen in orde bevonden zijn. Tevens werd opge- merkt dat nu alle besturen de lijsten getee- kend hebben, het toch ook noodzakelijk was dat de aangesloten vereenigingen een leden- lijst aanleggen. Door enkele vereenigingen werd mededee ling gedaan dat zulks reeds gedaan was, ter wijl anderen vroejren of de secretaris zulke SCHAGEN. Een vischauto van Eenigenburg werd Maandag aan de Loet te Schagen door de Zij pertram overreden. De schuld daarvan ligt bij den chauffeur, die een vrij gezicht over den geheelen tramweg had, maar dcaraan geen aandacht schonk. Het achterdeel van den auto werd vernietigd. De meerijdende vrouw kreeg een zenuwtoeval. Een ongeluk- kig ventje, dat meereed, kreeg een paar hoofdwonden. De Schager paardenmarkt van 1 October had een ongekend groote aanvoer. De kwali teit was zeer goed, de afzet bevredigend. Van den aanvoer, ruim 250 stuks, werden een 60- tal verkocht, waarbij een 20-tal voor de ver- loting. Besteed werd voor: rijtuigpaarden 300 jaarden 200 tot tot 550, 2J4-jarige 1 Vi -jarige paarden f 310, 110 tot 240, veulens 25 tot"i 50, werkpaarden 180 tot 500, slachtpaarden 110 tot 240, hitten 80 tot f 300. Voor de wintercursussen alhier, Han delswinterschool 27, Vakteekenschool 37 leer lingen, is de aangifte dit najaar iets minder dan gewoonlijk. Tot onderwijzer aan den handelscursus werd benoemd de heer W. Nieman. WESTWOUD. Toen de sneltrein van half zeven voor Enk- huizen station Westwoud dezer dagen pas- seerde, brak van een der wagens de koppel- stang. De reizigers gevoelden en geweldigen schok. Doordat een der conducteurs de nooc- rem in beweging bracht, werden ongelukken voorkomen. De trein had een kwartier vertra- ging. HOOGKARSPEL. Door de N.V. Handelsraad van den L.T.B zullen in dit winterseizoen een 40-tal lezin zen voor land- en tuinbouwers worden g< louden, waarvan een tweetal alhier zullen worden gegeven. BOVENKARSPEL. De prachtige nazomer is voor de ontwik- ■keling van de te veld staande bloemkool zeer gunstig geweest. De aanvoer is dan ook zeer groot. Op sommige marktdagen passee- ren meer dan 400 schuiten de veiling. OUDKARSPEL. Onder het vee van mej. de wed. M. Bors en den heer H. J. Eradus, in deze gemeente, I is mond- en klauwzeer geconstateerd Toen de heer H. Zaterd'agmiddag een pot met ingemaakte boonen in den kelder wilde zetten, brak de haak van de ladder, met't gevolg, dat de heer H. viel en de pot met boonen op zijn borst kreeg. In bewusteloozen toestand werd hij opge nomen. De Potersbewaarplaats van de Tuin bouwvereeniging „de Eendracht" zal, naar we vernemen. oebouwd worden aan het ein- Werkmansvrouw: „Die vent van mijn sel sich nog dood- werreke, de stumperd. Hij is soo bijsiende dat ie^nooit in de gate krijge ken of z'n baas 'em s'n rug toedraait". (Passing Show) de van de z.g. Butterlaan, waar eenige ak- kers, groot 15 snees, benevens het woonhuis van den heer Jn. Hoogeboom zijn aange- kocht. Dit woonhuis zal vermocdelijk dienen als woning voor den bewaarder, terwijl op het terrein, daarnaast gelegen, het nieuwe gebouw, hetwelk ruimte moet bieden voor pl.m. 6000 bakken, zal verrijzen. HEERHUGOWAARD. I Door tusschenkomst van den makelaar, den heer P. N. Leering, is het weiland aan den Middelweg alhier, eigendom van de heeren Groot en Jb. Bakker, bij onderhandschen verkoop verkocht aan den heer J. W. Klaver te Huigendijk, Heerhugowaard. WINKEL. Tot leden van het bestuur der afd. Volks- onderwijs zijn gekozen de heeren J. Bijhou- wer, F. A. Melchior en D. Brugman Jbz., terwijl de heer C. Amels, secretaris der afdee ling, werd herbenoemd. Een gehouden bloemendag ten bate van het fonds tot steun van Volksonderwijs, heeft 37.50 opgebracht. NOORD-SCHARWOUDE. Zondagmiddag werd door het Harmonie- gezelschap „Excelsior", onder leiding van den heer P. Pranger, een matinee gegeven in het lokaal van den heer J. de Bakker. De opkomst was niet talrijk, wat ongetwijfeld ook te wijten was aan het minder gunstige weer. Het was immers de bedoeling een bui- tenconcert te geven! De uit te voeren nummers werden ge- speeld zooals wij gewoon zijn, n.l. goed en met alle ernst. URSEM. Het dochtertje van J. Knijn werd Zater- dagmiddag door den heer J. V. op den Wa- lingsdijk overreden. J. V. was met paard en wagen aan het riet rijden, toen het ongeluk gebeurde. Onmiddellijk moest geneeskundige hulp worden ingeroepen, op wiens last het kind naar het St. Elisabeths-Gesticht te Alk maar moest worden vervoerd. (Naar wij vernemen is de toestand van het meisje gunstig. Het heeft alleen een beentje gebroken. Red. Alkm. Crt.) De suikerbietencampagne is in deze ge meente aangevangen. Het eerste schip om deze wortekn te laden, is te Rustenburg ge- arriveerd. Het is te hopen, dat men geduren- de dien tijd maar droog weer mag houden, daar het er anders weer voor de wegen op aan zal komen. ZIJDEWIND. Zaterdagmiddag geraakte het driejarig zo-ontje van N. Ursem vermoedelijk spelende in de Ringsloot. Toen het na eenigen tijc gevonden werd, waren de levensgeesten reeds geweken. PETTEN. (September). G e b or e n Jacoba Mietje, d. van Pieter Jacobus Johannes Blom en Johanna Martina Tamis. Getrouwd: Dirk Pieter Kuiper en Grietje Blom. OUDE NIEDORP. (September). G e b o r e n Afra Cornelia, d. van Ger- rit Bruin en Petronella Kuijper. Geertrui da Petronella, d. van Mathijs de Graaf en Maartje Dekker. Johannes Engelmundus, z. van Johannes van Baar en Johanna Borst Cornells Jacobus, z. van Jacobus Witte en Antje Stam. Overleden Aagje Commandeur, wed. van Theodorus Droog, 74 jaar. NT colaas Cornelis, z. van Nikolaas Ursem en Petronella Moras, 3 jaar. Ondertrouwd Jacobus Hendrikus Verlaan en Alida Ruiter, beiden alhier. URSEM. (September). G e b o r e n Veronica, d. van Herm Vendel en Helena Commandeur. Emeren- tia Geertruida, d. van J. Stam en A. v. Die- pen. Matthias Petrus, z. van Th. v. d. Lee en C. M. Oudejans. Nicolaas Petrus, v. Corns. Tessel en A. C. Bakker. Overleden Johannes Ursem, 53 echtgen. van A. H. van Zilt. zelfs, want er zijn vele leerlingen, en de com missie zou niet graag een deel teleurstellen. De toenemende sympathie, die door de com missie bij het aanbieden der inteekenlijsten fn de voorafgaande jaren werd ondervonden, geeft haar evenwel den moed om opnieuw met gepaste vrijmoedigheid een beroep t« doen op de bekende, groote offervaardigheid van de tallooze Alkmaarsche kindervrienden. Het aantal lperplichtige kinderen is echter door de invoering van den zevenjarigen eerplicht opnieuw vergroot en daardoor ziet de commissie zich genoodzaakt, zdj het mei eenigen schroom, den milden gevers vriende- lijk te verzoeken om, als't eenigszins moge lijk is, hunne bijdragen beduidend grooter te doen zijn dan die van verleden jaar. Dat et dus, wanneer de lijsten eerstdaags gepresen- teerd zullen worden, op zeer milde gaven ge- hoopt wordt, zal wel geen betoog behoeven. Enkele kindervrienden, die 't vorige jaar eens of meerdere malen niet thuis waren tij- dens de aanbieding der lijsten, hebben toen hunne bijdrage in de brievenbus van den penningmeester gestopt. Het spreekt van zelf, dat de commissie ook dankbaar is voor de gaven, die op deze, of andere wijze te barer beschikking gesteld worden. In het voile vertrouwen op de welwillend- leid der Alkmaarsche burgerij spreekt de commissie den wensch uit, dat ook dit 21ste St. Nicolaasfeest v. d. Bond v. Ned. Onder- wijzers m oge si age n en een en onuitwisch- baren indruk achterlaten in de harten der cleinen. Namens de commissie: J. J. T KOOY, Voorzitter, Eikelenbergstraat 1. J. E. SCHWANTJE, Secretaris, Spoorstraat J. BLOKKER, Penningmeester, Lamoraalstraat 2. Alkmaar, 1 October 1928. IS ALKMAAR EEN DORPJE?. M. de Redacteur. De welwillende lezers zullen het met bo- venstaand opschrift eens zijn, als zij mijn ondervinding van de laatste dagen hadden mede gemaakt. Tot mijn verbazing bemerkte ik, dat in Alkmaar, waar men toch een we- reldreputatie heeft op te houden en waar jaarlijks duizenden vreemdelingen een be- zoek komen brengen, zoo onwelwillend te- enover hen wordt opgetreden. Een hier te ilkmaar kersversch uit Indie gekomen fami- lie wordt door de lieve straatjeugd nageroe- pen met de woorden „nikker", „Japanner", „Chinees" enz. Dit is zoo erg nog niet, meer heeft mij ver-i baasd hoe het bedienend personeel van ver schillende zaken meent te mogen optreden, De volgende gesprekken zijn zeer zeker ken merkend. Herhaaldelijk werd gevraagd? ,Waar heeft U Hollandsch geleerd?" Een ander meende heel verstandig te zijn door te zeggen: „Ja, die zwartjes weten het wel". Meer voorbeelden zou ik kunnen aanhalen, maar laat ik het hierbij laten. Ik hoop een algemeen zakenbelang te dienen, om het pu bliek dit onder het oog te brengen en ook de zakenmenschen hierop opmerkzaam te ma ken, want na een dergelijke behandeling komt men niet gemakkelijk terug. Met dank voor de plaatsing. C. VAN ROSSEM. (Buiten verantwoordeLijklieid. van de Re dactit. De opname in deze rubriek be wij si geenszins dat de 'edadie er mede instemt.) Alkmaar, 30 Sept. 1928 21STE ST. NICOLAASFEEST VAN DEN BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Voor den 21sten keer is de commissie voor het St. Nicolaasfeest van den Bond van Ne- derlandscbe onderwijzers met hare voorbe- reidende werkzaamheden begonnen teneinde de jeugd der Alkmaarsche openbare scholen ook dit jaar weer in de gelegenheid te stellen tot eene waardige viering van den verjaardag van den grijzen Kinderheilige. De commissie hoopt, dat St Nicolaas ook dezen keer per extra-boot uit Spanje zal kun nen arriveeren om vervolgens wederom te paard, vergezeld van Zwarte Piet en gevolgc door eene blijde kinderschare, naar de Har- monie te rijden. Nadere bijzonderheden daar- omtrent zullen natuurlijk evenals vroeger te zijnertijd ter algemeene kennis gebracht wor den. Om het feest weer sehitterend te doen sla gen is echter geld noodle, zeer veel eeld MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 1 October. Uitspraken van 25 September. Hendrik B., Helder, hooger beroep, vonnt§ bevestigd. T. C. J. S., Amsterdam, verduistering, 1 maand gev. Willem R. en Simon Z., Egmond aan Zee zaak geschorst. G. de J., Alkmaar, hooger beroep, vonnk bevestigd. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting vanl 1 October. VOORTGEZETTE ZAAK. Alleen was aan de orde de voortgezetti zaak contra v. d. W., welke behandeling op requisitoir van den officier van justitie werd uitgesteld tot 15 October a.s. Niets meer aan d'e orde zijnde, sloot de fung. politierechter, mr. J. Krabbe, de sti-af- zitting. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 2 October. DIEFSTAL MET INKL1MMING. De stucadoor Mies H., te Alkmaar, die ziclk volgens dagvaarding heeft schuldig gemaakt aan diefstal gedurende den voor de nachtrust bestemden tijd, door middel van inklimming, gepleegd in den nacht van 29 Juni te Egmond Binnen, bij den kantoorhouder K. Mooij, stond nu wederom ter zake dit feit terecht, m. a.de zaak, die reeds eenige malenwas uit gesteld op grond van mededeelingen, door verdachte gedaan, werd verder behandtld. O. m. heeft verd. beweerd het gestolen armbandhorloge te hebben gekocht van zeke- ren Jan de Bruin. Deze persoon is echter on- vindbaar. Slechts wordt een nieuwe getuige, v. d. Weel, gehoord. Deze kon echter niets in het voordeel van verdachte verklaren. De officier persisteert bij zijn requisitoir, strekkende tot 2 jaar gevangenisstraf. Mr. Thomas refereerde zich aan zijn vroe ger gehouden pleidooi, doch drong aan op aftrek van voorarrest van de eventueel op te leggen straf. Hierua sluiting. I

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7