Illiinstht Curat. k FEWLLETON. Donderdag 4 October. No. 335 1928 Honderd derti^ste Jaargang. Rac2io-hi>ek]e Vrijdag 5 October. Hilversum, 1071 M. 12.302.Lunch- jnuziek door het Trio Sjouwerman. 6.—7.15 Dinermuziek door het kwartet Rentmeester. 7 15—7.45 Lezing vanwege het onderwijs- {onds voor de Binnenvaart. Schippersles. 8.— 9 Concert. Aalsmeer's fanfarecorps, dir. j F. van Overbeeke Aalsmeersche koor- vereeniging. 9.05—9.35 Lezing door H. v. d. Molen: Mondverzorging. 9.35—11.— Con cert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. 10.05 Persberichten. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) 12.30—1.30 Lunchjnuziek door het Trio Winkels". 3.4.Vrouwenuurtje door jVlej. De Twaalfhoven uit Den Haag. 4. 5_ N. C. R. V. Gramofoonmuziek. 5.6.45 Concert. Mej. B. Bergman, zang. Mej. M. Scager, viodl. Mej. M. van Batenburg, piano. 7—7.30 K. R. O. Cursus Paedagogie door Dr. Jac. van Dael. 7.40 V. P. R. O. Cateche- satie onder leiding van Ds. J. van Dorp: Het Chide Testament. 8.15 Schubert-cyclus. Mevr. Th. de KuyperMeester en Hans Schouw man, piano. 8.45 V. P. R. O.-cursus. Prof Dr. J. Lindeboom: De Hervorming (De Her- yorming als kerkelijk verschijnsel). 9.45 Schubert-cyclus. Mevr. A. Th. de Kuyper— Meester en Hans Schouwman, piano. Daarna 7ang van Julie de Stuers, mezzo sopraan. H Schouwman, pianobegeleiding. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 'Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert, cello en piano. 12.50 Orge'lconcert. 1.20— 2.20 Orkestconcert. 2.45 Lezing. 2.50 Le zing. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.40 Mu- ziek. 3.45 Lezing. 4.— Muziek. 4.05 „The Rivals", tooneel voor scholen. 4.50 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichien. 6.50 Muziek. 7.05 Piano- duetten van Schubert. 7.20 Bioscoopcauserie 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: The psychology of ritual and belief. 8.05 „Charming Chine", balladeopera van Bonnett en Wi'son. Muziek van Williams. 9.35 Mr. Noel Coward's af- scheid. 9.50 Nieuwsberichten. 10.10 Vaude ville. Dans-orkest en solisten. 11.05 Een ver- rassing 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 210 Orkestconcert. 4.055 05 Concert Or- kest. A. Locatelli, viool. J. Doyen, piano L. Radisse, cello. 8.50—11.20 Symphoniecon- cert. Langeriberg, 469 M. 12.30 Mechanische muziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.05—6.50 Kamermuziek, piano, cello en fenor. 8.25 ,,Die verkaufte Braut", opera in 3 acten van Smetana. Daarna dansmuziek tot 12.20. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesett) 12.20—5.20 Lezingen, 5 20—6.20 Orkest concert. 6.208.U5 Lezingen. 8.20 Concert R Langer, V. Schwanneke, zang. 9.20 Schu bert-concert. G. Kniestadt, viool. K. Rock- stroh, piano. 9.50 Lowe-ballad wen. Th Scheidl, bariton. B. Seidl-er—Winkler, aan den vleugel. Hamburg, 395 M. 4.35 Vocaal concert. Liederen van Schubert. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Pianoconcert. 9.20 Mustieke dansen. 11.20 S'uiten. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Vlaamsche litteratuur. 6.55 Kamermuziek. 835 Fragmenten van „Manon", opera van Massenet. 10.35 Sluiten. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic-, Langestraat en aldaar te bevragen op alle sverkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navoi- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 28, 29, 30 Sept. en 1 Oct. 1928: koperen dop; pakje inh. gummijas; bril; rijzweep; parelketting; hondepenning; huissleutel; sleuteltje en portefeuille. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezet-enen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegev-en op 28, 29, 30 Septem ber en 1 October 1928: Zilveren broche, J. Dijkman, Snaarmanslaan 11; medallion, C. Beurs CznWinkel 85a; marinemuts P. Meijer van Putten, Julianastraat 3; horloge met riem, P. Geertsma, G-emeenteveldwach- ter, Heiloo; kinderportemonnaie, A Hollen- berg, v d. Kaaistraat 34; hondenketting, J Duin, Hekelstraat 29; belastingmerk in etui, J. A. Fermijn, Akerslaan 17; rijwielbelas-. tingm-erk, L. Smit, Schermeerstraat 5; auto- band, D. Hofstee, Ropieskuil 1; paar hand- schoenen, C. Werverda, Snaarmanslaan 149; rozenkrans in etui, W. Keizer, St. Anna- straat 16; zilveren broche, C. de Jong, Oude- gracht 125; bruin hondje, C. Verwer, Baan- straat, hoek Oudegracht; R.K. kerkboek, B. v. d. Pol, v. d. Woudestraat 57; blauwe jon- gensmuts, Nic. Tamis, Ropjeskuil 3; hang- slot met belastingplaatje, G. J. Rampes, v. d. Kaaistraat 50; zakmes, J. Bel, Magdalenen- straat 7; R.K. kerkboek, Johan Bakker, Rid- derstraat 4a; R.K. kerkboek, V. Laan, Molen- buurt 18; beursje, H. Constant, Stadszie- kenhuis; halsband met hondenpenning K.' I. 743, A. Streicher, Oudorperdijkje No. 47; belastingmerk, in etui, Zwartendijk, Berger- weg 113 te Bergen; melkbussleutel, J. Leeg- water, watergemaal achter Rochdale; kano H. Eckhard, Noorderkade, noodwoning 1; sigarettenpijpjd, G. Verschuur, Oudorper dijkje 3; belastingplaatje, Wagenaar, Schou- tenstraat 16. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politic. Provinciaai nieuws HEER HUGOWAARD. Dinsdagavond werd in een der lokalen van school 2 de vakteekenschool geopend der af deeling Hensbroek van den Bond ter bevorde- ring van vakonderwijs in West-Frieslan-d. Aanwezig waren hierbij de directeur, de heer Zaal, de leeraren de heeren Darereth, De Haan en Tauber, het bestuur der afdeeling, de burgemeesters van Hensbroek en Heer- hugowaard, benevens de wethouders en eeni- ge raadsieden uit onze gemeente en eenige be- langstellenden. Nadat de leerlingen waren binnengelaten nam de heer L. Groot, voorzitter, het woord, alien welkom heeiende en er zijn groot genoe- gen over uitsprekend, dat ditmaal bij de opening van den cursus zooveel be'angstel- ling werd betoond en zoo'n groot aantal leer lingen was verschenen. Spr. zag hieronder verschillend-e bekende gezich-ten, die reeds de teekenschool bezochten, toen deze nog te Hensbroek was gevestig-d, doch zag tot zijne voldoening ook een groot aantal nieuwelin- gen. Nadat in 1910 te Hensbroek een cursus was geopend met 20 deelnemers, is in de 17 jaren die achter ons li-ggen steeds veel ge- bruik gemaakt van de teekenschool en spr. twijfelde er niet aan of velen zullen van dit onderwijs veel profijt hebben gehad. Verder werd door spr. gewezen op de verplaatsing der school van Hensbroek naar Heerhugo- waard en hij constateerde met groote waar- deering, dat door 't gemeentebestuur van H.H. Waard niet alleen was gezorgd voor 'n goed lokaal, doch tevens voor flinke bemeu blieering, waarvoor spr. namens het afdee- lingsbestuur warmen dank betuigde, speciaal ook aan burgemeester Van Slooten voor diens krachtige med-ewerking en aan den directeur voor diens voorlichting bij de inrichting van dit 'okaal. Spr. hield zich overtuigd te spreken na mens het afdeelin-gsbestuur, wanneer hij hier ook een woord van dank en waardeering richtte tot den burgemeester van Hensbroek voor diens steeds betoonde belangstelling en voile medewerking met betrekking tot de tee kenschool. Vervolgens richtte spr. zich tot den direc teur wiens ijver en toewijding aan de zaak steeds veel heeft bijgedragen tot bloei van nit onderwijs. Na ook de leeraren te hebben toe- gesproken, wien hij toewenschte, dat ze hier steeds met genoegen werkzaam zullen mogen zijn en mooie vruchten van hun onderwijs zullen mogen zien. richtte spr. zich ten slotte met een ernstig woord tot de jongens. Spr. wees er hen op, dat ze moesten begrij- pen dit onderwijs te volgen in hun eigen be- lang. Jongens, zeide spr., als jelui in je latere leven de vruchten van dit onderwijs wilt pluk- ken, gedraag je dan ordelijk en netjes tegen- over de leeraren en geef je voile aandacht aan de lessen, die door hun worden gegeven. Gedraagt je bij het uitgaan der school kalm en rustig, opdat niet van jelui naar waarheid gezegd zal kunnen worden, als er ba'dadig- heid uitgevoerd wordt: „0, dat hebben na- tuurlijk de jongens van de teekenschool ge- daan". Met de beste wenschen voor het vak onderwijs verklaarde spr. de school voor geopend. Door burgemeester Van Slooten werd dank gezegd voor de waardeerende woorden door den voorzitter gesproken. Spr constateerde met genoegen, dat ook in onze gemeente voor dit onderwijs zooveel belangstelling blijkt te bestaan, wat zeKer voldoening schenkt a-an het gemeentebestuur, dat berei-d is geweest, de gelden te voteeren voor de inrichting van dit leslokaal. Spr. hoopte, dat de leeraren met genoegen hier werkzaam zul'en zijn en gaf de verzekering, dat bij wanordelijkheid Tangs de straat maatregelen daartegen zul len worden getroffen. Spr. hoopte evenwel ten zeerste dat dit noodig zal blijken te zijn Ook den directeur wenschte hij toe veel genoe gen van deze teekenschool te mogen beleven, waarvan hij ten zeerste hoopte, dat deze een zegen zal zijn voor de leerlingen. Ook de burgemeester van Hensbroek dankte voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Het was spr. steeds een genoegen ge weest, deze nuttige zaak te kunnen voorsta-an, welke hij van zeer groot belang achtte voor de a.s. ambachtslieden. Hoewel spr. graag had gezien ,-dat de school in zijn gemeente ge vestig-d had kunnen blijven, heeft spr. zich toch op billijkheidsgronden terstond ver- idaard voor overplaatsing naar Hugowaard, aangezien van daar verreweg de grootste deelname kwam. Uit groote liefde voor en be langstelling in dit onderwijs, was spr. de opening der school hier komen bijwonen. Spr. eindigde met den wenseh, dat de school er veel toe zal bijdragen goede vaklieden te vor- men. Hierna nam de directeur het woord. Na het gesprokene over de verplaatsing der school door den voorzitter, meende spr. kort te kun nen zijn. Zeer op prijs st'el-de spr. de toezeg- ging van den burgemeester voor diens voile medewerking. Zich tot de jongelui richtende, zeide spr.: Jongens, wat verkeeren jullie in gelukkige omstandigheden, doordien aan de vakopleiding tegenwoordig zoov°el meer zorg wordt besteed dan vroeger, wat wordt het jelui gemakkelijk gemaakt om je flink te be- kwamen voor het vak. Trouwens, teekenonder- wijs kan voor de vakopleiding moeilijk meer gemist wor-den. Het vak toch gaat steeds meer de richting uit van het machinale en dat maakt het beslist noodig, dat de vakman een teekening kan lezen. Deze kennis wordt jelui door de teekenschool bij-gebracht, doch daar- voor is een 5-jarige cursus noodig, want vele moeilijkheden moeten worden overwonnen. Spr. verheugde er zich ten zeerste over, dat in West-Friesland al reeds jaren voor dit on derwijs werd gezorgd, waarmee we anderen zijn voorgegaan. Het bestuur, den leeraren, en't gemeentebestuur wenschte spr. toe, veel voldoening te mogen smaken van dit onder wijs, den jongelui werd op hte hart gedrukl te waardeeren, wat voor hen wordt gedaan In zijn slotwoord dankte de voorz. nog eens voor de groote belangstelljng, de hoop uitsprekende, dat deze zich ook zal mogen uitstrekken tot het eens bijwonen van een les; ook werd den directeur speciaal dank ge zegd voor diens tegenwoordigheid en ten slotte werden nog eens de beide wenschen geuit voor de school. Daartoe door den burgemeester uitgenoo- digd, begaven de aanwezigen zich naar de raadszaal, waar onder 'n kop koffie nog wat werd voortgepraat, om zich daarna te bege ven naar een lokaal can den heer Rus, waar te 8 uur de algemeene verg. werd gehouden. Deze werd bijgewoond door de lieeraren en 24 leden en belangstellenden, die alien ook tot de afdeeling toetraden. Door den heer L. Groot werd de vergade ring geopend, die ook hier met groote voldoe ning wees op de mooie opkomst, waaruit hij meende te mogen afleiden, dat hier voor het vakonderwijs inderdaad warme belangstel ling bestaat. Door spr. werd ook gewezen op het groote aantal leerlingen, feitelijk te groot voor het lokaal en een te groot aantal om tegelijk onderricht te ontvangen van een leeraar. Spr. hoopte ten zeerste, dat deze moeilijkheid te overwinnen zal zijn, want hij zou het ten zeerste betreuren, als leerlingen moesten worden afgewezen Spr. deelde mee, dat deze buitengewone ledenvergadering is belegd, omdat de afd. zonder secretaris zit. Met voldoening bracht spr. ter kennis der vergadering dat de heer H. Hoogland thans als waarnemend secretaris fungeert en de wijze, waarop deze zijn taak opvat, deed spr. den wensch uiten: „Hadden we hem maar!" Door den waam. secretaris werden de no- tulen der laatst gehouden vergadering gele zen, welke werden goedgekeurd. Door den voorz. werden daarna verschil- lende mededeelingen gedaan, o.a. omtrent te houden lezingen, de boottochten naar de Zuiderzeewerken enz. Met nadruk wees spr er op, dat een lezing zal worden gehouden over de gevaren aan het gebruik van electn- citeit in de bedrijven verbonden, welke voor- dracht zal worden gehouden door den heer Voorbrood, inspecteur van den arbe'd. Ver- schillende mededeelingen werden gedaan be- treffende de vereeniging en haar werk. We stippen hieruit nog aan, dat in West-Fries land thans 13 teekenscholen bestaan, dat de vereeniging als haar hoofdzaak beschouwd de practische opleiding bij patroons. Hier- voor worden dan contracten gesloten, welke geldend zijn voor 'n 3.j. opleiding in de werkplaats. Aan het einde daarvan moet dan door den leerling een proefstuk worden ge maakt onder toezicht van den directeur; bij Door R. L. de W. 16 ,,He, Drew!" Haastig brak hij zijn over- peinzingen af, toen een lange blonde man op net punt stond van hem voorbij te gaan. Zijn monocle in zijn rechteroog plaatsend, keek lord Drewith zijn neef met wezenlooze oogen aan. „Beste Richard", zeide hij langzaam en af- gemeten. „In de „Season" negeer ik zonder onderscheid alle verontrustende familieom- standigheden. Van geesten wil ik nooit iets weten, zelfs niet in Augustus, wanneer mijn sociale standaard op zijn laagst is." „Alles goed en wel, maar je neemt me maar eens mee naar de societeit en geeft me wat te drinken." Hoewel, in temperament als karakter, op alle manieren zoo verschil'.end als twee man nen maar verschillend zijn kunnen, hadden Beresford en zijn neef het toch altijd best kunnen vinden. Lord Drewith's manier om open en cynisch voor de dingen uit te komen, getemperd door zijn drogen humor, amuseerde Beresford. „Iemand een titel te vermaken plus twee du.zend pond per jaar om dien uit de modder te houden is een grapje, dat alleen de tante in staat is te waardeeren", beweerde lord Dre with. Niettegenstaande ziin dure liefhebberijen en onvoldoende inkomen had lord Drewith herhaaldelijk dringende uitnoodigingen, on zitting in het bestuur van zeer bekende ver eenigingen te nemen, afgewezen. Eens, toen een heel dikhuidige geldman zijn oorspronke- lijk aanbod van vijf honderd pond per jaar verdubbeld had alleen voor eenig, in't minst niet in het oog loopend, beslag op uw lord ship's tijd, nad lord Drewith hem achteloos gevraagd of hij ooit meegedaan had in een studentenroeiwedstrijd te Lord's De verbijs terde zakenman moest bekennen van niet. „Nu, ik wel", was het antwoord, „en in ver- loop van tijd leer je er verduiveld goed cri- cketten mee, meer dan je ooti in de city kunt vergeten". Lord Drewith had zijn tante lady Drewith diep beleedigd, door haar, toen zij hem eens voorgesteld had in den handel te gaan, te antwoorden ,,Tantelief, het is algemeen bekend, dat er drie geslachten noodig zijn om een gentle man te maken. Ik ben de derde baron Dre- witih." De beide heeren liepen een paar minuten door in Westelijke richting, zonder te spre ken. Tenlaatste verbrak Drewith de stilte. „Ik dacht, Richard, dat jij aan de wereld den rug had gekeerd om je geluk achter ha- gen en hooibergen te zoeken." „Ik mo /t het opgeven", zeide Beresforc met een zc ibewusten lach. „Ik heb gemerkt, dat het buitenleven alleen geschikt is voor iemand met een sterk gestel." Drewith draaide zijn hoofd naar hem toe, keek hem aan, maar zeide niets. Daar hebben te veel gebeurtenissen voldoening wordt dan een diploma uitge reikt. Wat de teekenscholen betreft, heett ieder lid het recht, die lessen bij te wonen Volgens de nieuwe arbeidswet zullen in de toekomst de leerlingen op 13-jarigen leef tijd ter opleiding in de werkplaats worden toegelaten. Hierna kwam aan de orde de bestuursver- kiezing, waarbij moesten aftreden de heeren L. Groot, voorz. en Gunder, penningm. Laatstgenoemde stelde zich niet meer ver- kisbaar en gaf in overweging het secr.- penningmeesterschap in een persoon te ver- eenigen. Met groote meerderheid werd her- kozen de heer Groot, terwijl met op een na algem. stemmen werd gekozen de heer H. Hoogland. Laatstgenoemde nam de benoe- ming aan, waarmee de voorz. hem feliciteera, doch niet minder de vergadering, aangezien spr. oordeelde, dat deze een zeer goede keu- ze had geaan. Spr. was voornemens te be- danken nu de school naar hier is verplaatst, doch de liefde voor de zaak en de hier erva- ren belangstelling deden hem besluiten de benoeming aan te nemen. Door den heer Dirkmaat werd den voor zitter dank gezegd voor dit besluit, alsmede voor hetgeen hij reeds voor de afd deed. Door den voorzitter werden woorden van dank gericht aan den heer Gunder. Naar aanleiding van bezwaren, geopperd door de leeraren met betrekking tot het groote aantal leerlingen, ontstond een zeer breedvoerig-e discussie, waarbij verschillende oplossingen ter sprake kwamen, waaraan echter allerlei bezwaren blijken verbonden te zijn. Het resultaat dezer bespreking was, dat terstond overleg zal worden gepl-eegd met den directeur; algemeen werd gehoopt, dat een bevredigende oplossing zal kunnen worden gevonden. Burgemeester Van Slooten verklaarde in deze vergadering een hoogst gunstigen in- druk te hebben v-erkregen, terwijl het spr. met genoegen heeft vernomen, dat de heer Groot weer het voorzitterschap heeft willen aanvaarden. Door burgemeester Kooiman werd hulde en dank gebracht voor de behartiging der belangen van het vakonderwijs in de gemeen te Hensbroek. De heer Hoogland vroeg naar de regeling van het schoolgeld, waaromtrent hij door den voorzitter werd ingelicht, die tevens den raad gaf, dit wat spoedig te j-n-nen; mocht in een enkel geval bezwaar bestaan, dan kan dit in twee termijnen geschieden. Nog werden in- liehtingen versbekt omtrent aanteekening van verzuimen en het verstrekken van rap- porten. Besloten werd aan de gemeentebe- sturen van Hensbroek en Heer-Hugowaard een schriftelijk-e dankbetuiging te zenden. Hierna ging de voorzitter tot sluiting over, daarbij verklarende, dat de groote belang stelling dezen avond betoond, hem deze ver gadering inderdaad tot een genoegen is ge weest. Ten zeerste hoopte spr., dat deze belang stelling blijvend zal mogen zijn en ook bij anderen opgewekt moge worden, opdat meer nog zich bij de afd. aansluiten. Spr hoopte er iets toe t-e kunnen bijdragen, dat de Ver- eenigingsvergadering in 1930 met de daar- aan verbonden tentoonstelling hier wordt ge houden, en sloot met de beste wenschen de vergadering. WARMENHUIZEN. Dinsdagavond had alhier de opening plaats van den eersten tuinbouweursus. De heer W. Dekker opend-e als voorzitter van den L. T. B. d-ezen eersten lesavond. Spr. beet alien harte- lijk welkom. We moeten tegenwoordig meer w-eten dan vroeger. W-e moeten thans niet alleen prac- tisch, maar ook theoretisch ontwikkeld zijn Willen we uit ons bedrijf halen, wat er uit te halen is, dan moeten we kennis hebben van den grond, en van het leven van planten en dieren en een doeltreffende bemesting toe- passen. Spr. wenschte de afdeeling van den L. T. B. geluk, dat zij thans haar pogen, om een cursus samen te stellen, met succes b-e- kroend ziet en fe-liciteerde ook de heeren Koot en Tesselaar als onderwijzers, met d-e zen cursus en niet het minst de cursisten, die het voorrecht hebben hem te mogen volgen. De heer Koot zeide den voorzitter dank voor het gesprokene en de Commissie van toezicht voor haar aanwezigheid, en hoopte, dat de leerlingen de lessen getrouw zullen volgen. De heer Jn. de Groot als lid van de com missie van toezicht, sloot zich bij de vorige sprekers aan en verzocht den leerlingen, zoo veel mogelijk propaganda te maken voor het tuinbouwonderwijs. De heer Tesselaar als tuinbouwvakonderwijzer zeide nooit gedacht te hebben, toen hij voor 20 jaar op deze banken zat, dat hij hier nog eens als onder- wijzer op zou moeten treden. Spr. kornt nog al eens zoo hier en daar en zeide het heel gauw te kunnen bemerken, of iemand een tuinbouweursus gevolgd heeft of niet. Door het gebrek aan grond wordt de strijd voor den tuinbouwer al zwaarder en moeten we door meer kennis meer uit den grond zien te halen en ons bedrijf steeds intensiever in- richten. Spr. vroeg om de medewerking van de cursisten. OUDKARSPEL. Bij de op heden gehouden veikiezing voot een lid van bestuur van de Banne alhier, we- gens overlijden van den heer F. d. Boer Fz., is gekozen de heer P. Eecen Pz., alhier NOORD-SCHARWOUDE. De prijs van de melk is alhier met 1 cent per liter verhoogd, en gebracht op 15 cent. WIERINGERWaARD. Bij de j.l. Zondag gehouden athletiekwed- strijden, uitgeschreven dor de gymnastiekver- eeniging Z. S. C. te Burgerbrugr heeft de gymnastiekvereeniging „01ympia" alhier zich weer kranig gehouden. Er werden van de elf wedstrijden niet minder dan tien le prijzen, een 2e prijs en twee 3e prijzen behaald, benevens een extra prijs voor de vereeniging met het hoogst behaalde aantal punten. De heer M. Schenk had een len prijs met 100 M. hardloopen in 11 7/10 sec.; de heer IL Schenk een len prijs verspringen, 5.68 M.; de heer Nic. Kaan een 2en prijs kogelstooten, 8.38 M.; de heer K. Schenk een len prijs met hoogspringen, 1.64 M.; de heer A. Bakker een 3en prijs met hoogspringen, 1.52 M.; mej. Bets Bakker een len prijs met hoog springen, 1.36 M.; mej. Ant. Smit een len prijs met 80 M. hardloopen in 11 1/10 sec.; mej. Ant. Smit een len prijs met Duitsche driesprong 9.05 M.mej. Bets Bakker een 3en prijs met Duitsche driesprong, 8.80 M. Verder hadden de dames van „01ympia" den len prijs hindernisbaan en eveneens een len prijs estafette. Ook de heeren hadden bij deze beide wed strijden een len prijs. De prijzen bestonden uit 9 tnedailles, 4 zilveren lauwertakken en de extra prijs was een bijzonder mooie groot* taart. KOEDIJK. V\ Ingekometi personen. J. J. Gunter, van Amsterdam. J. P Schroder, van Heerhugowaard. Jb. Beets, van Wijk aan Zee en Duin. Joh. Mulder, van Warmenhuizen. H. J. A. Eenkhoom, van Noordscharwoude. A. Dost, van Wijk aan Zee en Duin. D. Kossen, van Alk- maar. A. D. Posthuma, van Warmen huizen. Vertrokken personen. A. Beers, naar Texel. A. W. de Wit, naar Ursem. BinnenMand VERGIFTIGING. In de buitenafdeeling van het St. Jorisgast- huis te Delft hebben zich gisterochtend on der de verpleegden eenige lichte en een zwaar geval van vergiftiging door koolmonoxydf voorgedaan. Naar de oorzaak hiervan wordt een onderzoek ingesteld. Waarschij-nlijk moet deze werden gezocht in een defect aan de centrale verwarming. Omtrent den toestand van de patienten kan op het oogeablik nog niets naders worden bericht. plaats, er komen te veel avonturen voor, er heerscht te veel opwinding voor iemand, die gewend is aan de rust van het stadsleven", vervolgde Beresford. „Als je werkelijk ver- langt alleen te zijn, moet je in Londen blij ven." „Die waarheid heb ik geloo-f ik al meer ge- hoord", merkte Drewith droog op, toen zij de stoep van de „Diplomatic Club" opgingen en in de rookkamer verdwenen. Met een zucht liet Drewith zich in een stoel vallen. „Waar logeer je?" vroeg hij. „In het Ritz Carlton". Drewith trok de wenkbrauwen op en een kellner wenkend, bestelde hij whisky-soda's. „Hoe ziet ze er uit?" Heel bedaard maakte hij aanstalten om een sigarette aan te steken Toen, zijn oogen opslaande, keek hij over het vlammetje heen Richard or.derzoekend aan „Jij schrijft alles toe aan verkeerde be- weegredenen", begon Beresford. „Een vrouw is geen beweegreden, beste Ri chard", viel Drewith in de rede; „zij is een buitensporig bedenksel van de natuur. zoo iets als een mosroos of het Noorderlichr'. „Jij verwacht", vervolgde Beresford, zon der notitie te nemen van hetgeen Drewith zeide, „dat iedere man in staat is een dwaas- heid voor een vrouw te begaan en je bent dus natuurlijk nooit verbaasd, indien hij het doet". „De verbazing komt gewoonlijk als ik de vrouw ontmoet", was het droge antwoord „Wat zegt de tante er van?" „Ik heb haar nog niet gezien", bekende Be resford. JHoe is't met haar?" yroeg Beresford ver der. „Wie, dte tante?" „Ja." ,Op het oogenblik wordt ze geheel in be- slaggenomen door het maken van een plan, waardoor ik de wettige beschermer zou wor den van de rimpels en tamelijk vormlooze be- valligheden van een dame en dientengevolge de beheerder van haar vermogen, dat ik her- inner me niet meer hoeveel millioen dollar be- droeg." „Noblesse oblige", lachte Beresford. „Noblesse mag naar de maan loopen", mopperde Drewith binnensmonds. „De toe stand is trouwens vrij ingewikkeld", voegde hij er aan toe. „Maar je kunt toch weigeren", zeide Be resford. „Je hebt je twee duizend pond per jaar". „Twee duizend pond per jaar is juist ge- noeg voor iemand, die anders zich zoo goed en zoo kwaad als het gaat een betrekking zou hebben versdhaft, in verlegenheid te brengen. Had ik niets gehad, dat zou mijn portret in de gei'llustreerde bladen geplaatst zijn, als een merkwaardige persoonlijkheid in de Londen sche uitgaande wereld; maar met twee dui zend pond per jaar hij trok zijn schou- ders op en wierp vast beraden het stompje ci garette in het asch-bakje naast hem. „Er is toch altijd hoop. Drew. Hem, die heeft zal gegeven worden". „Precies", hernam Drewith. „Hem die twee duizend pond per jaar heeft zal tante Caro line bovendien krijgen. Ze heeft evenwel een bijzondere opmerkingsgave. Zij erkent, dat twee duizend pond per jaar onvoldoende is INBRAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in het kantoor en de woinng van de heer Lienaerts, notaris te Melkelbeek. Alle benedenvertrekken werden doorzocht. De la den werden opengebroken en ook een brand- kast werd geopenddaaruit werd al het geld tot een bearag van 1200 meegenomen. De dieven hebben zich verder meester gemaakt van een hoeveelheid postzegels, een gouden horloge, vier kistjes sigaren en een paar doosjes sigaretten. Een ander brandkast, die ook in het kantoor stond, bleef onaangeroerd. Wel hebben de dieven de sleutels daarvan meegenomen. Zij hebben hun onderzoekings- tocht voortgezet in de keuken en in de auto- garage. Uit de keuken werd de fiets en uit de garage een paar handschoenen meegenomen. Van de daders geen spoor. DE GEARRESTEERDE GEVANGEN- BEWAARDER. Het Haagsche gerechtshof heeft thans in hooger beroep bevestigd de beschikking van dle Haagsche rechtbank, waarbij voor een tenmijn van 30 dagen is verlengd de gevan- genhouding van den gevangenbewaarder bij de bijzondere strafgevangenis te Schevenin- fen, die is gearresteerd, als verdacht hulp te ebben verleend bij de bekende ontvluch- ting van vier gevangenen uit die inrichting. om den titel van de baronie van Drewith op te houden. „Op een goeden dag geeft ze je wat van haar eigen vijftig duizend pond per jaar", stelde Beresford voor. „Beste Richard", zalfde Drewith. „Er is ontegenzeggelijk iets burgerlijks in je. Tante is een origineele vrouw met verbeeldings- kracht. Zij heeft een veel beter plan. Zij ver- zamelt alle rijke Amerikaansche meisjes, die naar Europa komen en hitst ze dan op mij af. Zulke figuren, zulke gezichten, zulke lede- maten bestaan nergens dan misschien alleen in de verbeelding van een Duitschen carrica- tuurteekenaar. Soms hebben ze mama's, soms papa's in hun gevolg, die er dan nog toe bij dragen om den toestand wat erger te maken. Ik veronderstel", vervolgde hij met berusting, „dat we het aan de opkomst der democratic te danken hebben, dat geld steeds samengaat met een accent en een uiterlijk, waarvan je ril- len moet". „Maar Wrew", vroeg Beresford, „er zijn toch wel rijke meisjes, die ook aantrekkelijk zijn." Beslist ontkennend schudde Drewith zijn hoofd. „Niet een, Richard, niet een. En al waren ze het, dan bleven er toch altijd de familie- leden. Waarom", vroeg hij op klagenden toon, „zijn we toch met familieleden ge- zegend?" „Daarin hebben vogels en dieren het beter", zeide Beresford, en keek naar een bru- tale musch op de vensterbank. „Zij kennen zelfs hun familieleden niet." (Wordt vervolgd.) 1

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5