RadiograflsGh Weerberictit. L. Frankenberg - Aikmaar. Tooneel. larkibepichien I ESiSEEHHSEHEHEEgB HET WITTE KRUIS. t De jaarvergaaertng. Kn de gistermorgen voortgezette algemeene vergadering van de Vereeniging het Witte Kruis kwam aan de orde een voorsiel van het hoofdbestuur ora 27.500 beschikbaar te stellen voor herstellingen en verbeteringen yan het hoofdgebouw van het rusthuis „Vechtoever" te Maarssen, en om goedkeu- ring te hechten aan het besluit van het hoofdbestuur tot vernieuwing van de centrale verwarming enz., waarvan de raming 8000 is. De afd. Haarlem maakte in dit verband be- zwaar tegen het beheer van „Vechtoever", hetgeen spr. uitvoerig toelichtte. Nam ens de commissie van beheer van „Vechtoever" merkte prof. Aldershoff op, dat het bezwaar ongerechlvaardigd is, omdat dit rusthuis niet geschikt is voor het doel, waar- voor het wordt gebruikt en daarom nooit in staat zal zijn zichzelf te bedruipen, zooals de andere inrichtingen der vereeniging, die ge- vesfigd zijn in voor het doel gestichte gebou- iwen. Wanneer men er geen genoegen mee wil nemen, dat „Vechtoever" steeds met verlies zal blijven werken, dan zal men de inrichting van de hand moeten doen. Spr. zou dit echter zeer betreuren. De afd. Haarlem constateerde, dat hetgeen prof. Aldershoff heeft opgemerkt eigenlijk buiten de bezwaren omgaat. Er is het vorige jaar geconstateerd, dat de verwarming niet goed meer is; toen had men 'een voorstel tot vernieuwing moeten doen. De afd. Weesp meende, dat de wijze waar- op prof. Aldershofi de afd. Haarlem heeft te woord gestaan, het oefenen van critiek zou kunnen tegengaan. Dat is niet in het belang van de vereeniging. Nadat prof. Aldershoff hierop had geant- woord werden de voorstellen van het hoofdbe stuur aangenomen. Verpleging in het huisgezin. In behandeling kwam nu een voorstel- Sijbecarspel, om vanwege het Witte Kruis een speciaal daarvoor opgeleide wijkzuster be schikbaar te stellen om voor de afdeelingen op een Witte Kruis-middag of -avond een in- leiding te houden oven verpleging en hygiene in het huisgezin. De afgevaardigde van Sijbecarspel meen de, dat er in samenwerking met het hoofdbe stuur in dat opzicht veel te doen is. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Een centraal bureau. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van de afd. Blokker om het hoofdbestuur op te dragen een commissie te vormen, die zich bdlast met het onderzoek naar de mogelijk- heid van vereeniging der functies van secre- taris en penningmeester in een persoon en het vestigen op een centraal punt, b.v. te Amster dam, van een centraal bureau of hoofdkan- toor tevens woonplaats van den secretaris- penningmeester. Het hoofdbestuur ontried aanneming van dat voorstel, omdat de behoefte aan een cen traal bureau zich tot dusver niet heeft doen voelen. Bovendien zijn de kosten niet te over- zien, terwijl men er nu met een maximum van 4000 af is. Nadat de afd. Blokker het voorstel uitvoe rig had verdedigd, ondersteunde de afd. St Pancras de instel'ling van een commissie. De heer Michels waarschuwde er tegen, in een zoo belangrijke aangelegenheid een com missie te benoemen nog vddrdat men heeft nagegaan, of er aan de bestaande organisa tie iets ontbreekt. Bovendien kan de gisteren benoemde commissie voor statutenwijziging deze vragen ook onder de oogen zien. De algemeene penningmeester zette nog sens uih-oerig den aard van het werk uiteen en liet uitiomen, dat van honoreeren geen sprake is, doch dat alleen een geringe ver- goeding wordt gegeven voor het uitgebreide en mooie werk, dat steeds met toewijding wordt gedaan. Nadat de afgevaardigden van Sijbecarspel en Beverwijk hun bezwaren tegen het voor stel hadden uiteengezet, werd het voorsM- Blokker verworpen. De begrootingen van de verschillende in richtingen der vereeniging en van de hoofd- vereeniging werden vervolgens goedgekeurd. Nadat nog enkele opmerkingen waren ge- maakt en vragen waren gesteld, werd de ver gadering gesloten. PLANTENZIEKTENKUNDIGE DIENST WAGENINGEN. Lijmbanden om vruchtboomen. Ter bestrijding van de wintervlinders en ran hare rupsen de z.g.n. trekmaden moeten Shans lijmbanden om de stammen der vrucht boomen gelegd worden. Zooals reeds meermalen is medegedeeld, dienen deze banden om de weldra uit den grond kruipende vrouwelijke vlinders, die geen vieugels hebben, te vangen, als deze tangs den stam naar boven loopen om hare eieren aan de takjes te leggen. Daar op deze banden echter uitsluitend deze wintervlinders gevangen worden, be- hoeft men ze alleen daar aan te leggen, waar dit voorjaar de groene rupsen waaruit de nu te voorschijn komende vlinders zich ontwik- keld hebben, de z.g.n. trekmaden, in de boo- men voorkwamen. De door deze rupsen ver- oorzaa'kte schade bestaat in het vreten van gaten in de bladeren (wat zoo sterk kan zijn, dat de bladeren er in het voorjaar als ver- hageld uitzien) en het beschadigen van jonge vruchten, vooral kersen. Voor boomgaarden, waarin trekmaden voorkwamen. zijn lijmbanden het aange- Wezen en goedkoopste bestrijdingsmiddel. De banden bestaan uit een reep voor vet ondooidringbaar papier, die met twee touw- tjes op 1 k \Yi M. hoogte rond den stam wordt gebonden en waarop een speciaal be- reide zeer lang klevend blijvende rupsenlijm, ter breedte van 8 c.M. gesmeerd wordt Men koope uitsluitend goede kwaliteit rupsen lijm. Hierbij wordt tevens de aandacht van be- langhebbenden erop gevestigd, dat er bij particulieren en boomgaardbezitters lieden rondgaan, die voor een soms hoogen prijs lijmbanden aanleggen. Het is dezer dagen weer gebleken, dat deze aanbiedingen meer malen niet vertrouwd moeten worden, daar dan zeer minderwaardig werk wordt ge- leverd. Boomgaardbezitters zoowel als particu lieren wordt daarom aangeraden, niet in te gaan op aanbiedingen van rondreizende lie den, zich veelal Boskoopers noemende, maar vooraf lnlichtingen in te winnen bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin- gen of bij de op vele plaatsen werkzaam ge- stelde ambtenaren van dien Dienst. Boomgaarden en boomen, die ter bestrij ding van andere insecten dezen winter gron- dig bespoten zullen worden met een 8 pCt. carbolineum oplossing, behoeven niet van lijmbanden voorzien te worden, daar ook de eieren van de wintervlinders door carboli neum gedood worden. Er moet dan echter zoo gespoten worden, dat alle fijne takjes voldoende bevochtigd worden, daar juist op deze de wintervlindereieren gelegd worden. TELEFOONGESPREK. DEN HAAG—BUENOS AIRES. Dezer dagen is een uitstekend geslaagd kruisgesprek gevoerd, het eerste in Neder- land, op een gewoon abonnetoestel van een telefoonbezitter te 'sGrave-nhage met Buenos Aires. Ir. Visser, van den rijkstelegraafdienst, was op het telefoontoestel in zijn woning doorverbonden met Berlijn, dat via den zen der te Nauen de verbinding met Buenos Aires tot stand bracht. Het gesprek werd gevoerd met ir. Neumann van Telefunken. Vandaag zal gepoogd worden een gesprek tusschen Bandoeng en Buenos Aires toestand te brengen door inschakeling resp. van de In- dische, de Nederlandsche en de Duitsche zend- en ontvangstations. Dit gesprek zal dan eventucel loopen over ongeveer 23.000 K.M., te weten Bandoeng—Amsterdam (ra dio) 12.000 K.M., AmsterdamBerlijn (lijn- verbinding) 1000 K.M. en BerlijnBuenos Aires (radio) 10.000 K.M. KAJiTOORBOEKEN BRIEFORDNERS, OPBERGMAPPEN in alle maten en pryzen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Gister is te Glanerbrug iemand uit Lonne- ker op den onbewaakten overweg bij den Zwarteweg door een uit Enschede komende locomotief gegrepen. De man was terstond dood. De ongelukkige laat vrouw en kinderen achter. VERBOND VAN NATIONALISTEN OPGER1CHT. Dezer dagen is, naar de Telg. meldt, te Amsterdam opgericht het Verbond van Na- tionalisten. Als orgaan van dit Verbond zal 16 dezer „De Nieuwe Vaderlander" het licht zien. Het doel dezer vereeniging is de gedachte te propageeren, dat de ware vrijheid voor de inaividuen alleen bestaanbaar is bij een krachtig bewind, in het bijzonder op den grondslag van het koningschap van het Huis van Oranje. TOL DEVENTER—LAREN (VEL.) De Deventer Automobiel- en Motorclub heeft bij het prov. bestuur van Gelderland een actie ingezet tot opruiming van den tol op den vveg van de Pessink bij Deventer naar Laren. Deze tol wordt geheven door de ge- meente Deventer, die dezen weg, geheel bui ten het gemeentelijk grondgebied liggend, in eigendom en onderhoud heeft. De weg is in vrij slechten staat en zal geheel vemieuwd dienen te worden, wat Deventer niet op zich wil nemen. Het gemeentebestuur wenscht d liefst geheele overneming door Gelderland van den weg. De touarieven zijn vrij hoog, n.l. voor au to's 0.25, voor bussen 0.50. Het rijverkeer ter plaatse is zeer druk. Ook de tracns De venterBorculo passeeren er. TENTOONSTELUNG BETREFFENDE ARBEID EN ARBEIDSMETHODEN VOOR ONVOLWAARDIGE ARBEIDS- KRACHTEN. Naast het congrts, dat in de hoofdstad zal plaats vinden ter bespreking van maat- schappeiijke en wetenschappeiijke vraagstuk- ken, op de onvolwaardige arbeidskrachten oetrekking hebbende, wordt de beteekenis de zer vraagstukken op zeer duidelijke wijze aangetoond door een tentoonstelling, welke hed-nmiddag, in tegenvoordigheid van vele autoriteiten, o. w. de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, prof. dr. J. R. Slotema- ker de Bruine, officieel is geopend. De tentoonstelling wil een antwoord ge- vcn op de vraag: wat geschiedt er met on- volwaardigen, hoe kunnen zij genezen of te werk gesteld worden, wat gebeurt er eigen lijk met deze uitgestootenen? Het is een expositie, welke verrast door het vele, dat zij laat zien; zij geeft een inzicht in het buiten- gewone werk, dat door onvolwaardigen kan worden gepresteerd, werk dat, waar het brein er bij te pas komt, menig volwaardige beschaamd zal doen staan! Alles, wat op bazar- of marktgedoe zou wijzen, is bij de inrichting angstvaliig vermeden. EERSTE NAJAARSHARING. Gister werd aan den afslag te Lemmer aangevoerd de eerste najaarsharing ten ge- tale van 30 stuks. Ze was van extra kwali teit en flink van stuk. DE GEMEENTETELEFOON TE AMSTERDAM. In den loop van den dag zijn gister de laatste locale telefonische verbindingen in Amsterdam tot stand gebracht. In de mor- genuren kwam de heer J. ter Haar Jr., wet- houder van de gemeentebedrijven, er zich persoonlijk van overtuigen, dat aan het over zettingswerk de laatste hand werd gelegd. De allerfaatste verbinding bracht de direc- teur, ir. G. C. Snijders, in den voormiddag zelf tot stand. Voortaan zijn dus alle abonnes in staat hun verbindingen met behulp van de op het toeste! geplaatste kiesschijf zelf te maken. Hiermede is het omvangrijke en belang rijke werk aan den Amsterdamschen Tele foondienst tot een goed einde gebracht. LAAG WATER. De gierpont bij Tie! kon Dinsdag g .en dienst doen, daar de veerdam aan de Wamel- sche zijde te hoog boven de rivier uitstak. Deze dam wordt verlaagd en, zoolang dit duurt wordt in den dienst voorzien door de stoomboot met aangekoppelde pont. DE „CELAENO" IN ZINKENDEN TOESTAND. Uit New-York wordt d.d. 3 Oct gemeld De Radio Corporation te New-York heeft een draadlooze mededeeling ontvangen, dat het Nederlandsche stoomschip „Celaeno" van de Maatschappij ..Zeevaart" te Rotter dam midden op den Atlantischen Oceaau in ziukenden toestand verkeert. Het Ameri- kaansche stoomschip „America" snelt hei NederlanGsche schip te hulp. Nader wordt gemeld: De positie van de „Celaeno" is 46 gr. 10 min. N.B. en 34 gr. 30 min. W.L. Kapitein van het schip is de heer IJlstra. Er b-evinden zich ongeveer 30 personen aan boord. Het schip bevindt zich in een zwaren storm. Nadere berichten melden, dat de beman- ning nog aan boord is. De toestand schij-nt dus minder critiek, dan zich aanvankelijk liet aanzien. De directie van Hudig en Veder heeft een bericht ontvangen, waarin gemeld wordt, dat het stoomschip „Baltic" is ^standing by". Het stoomschip Laurentic is draadloos in verbinding Vast staat, dat de Celaeno stormschade heeft opgeloopen. Op 30 Sept. j.l. is de Celaeno nog op 430 mijl west-elijk van de Scilly eilanden gesigna- leerd. Uit New-York wordt gemeld, dat ook bet stoomschip „Laurentic" de draadlooze mede deeling van het stoomschip „Celaeno" heeft ontvangen. De Celaeno" bevond zich op reis van Rotterdam naar Boston. Het schip meet 3544 tonnen. (De Celaeno van de Maatschappij Zee vaart (Hudig en Veder) meet 3544 ton bruto, 2153 ton netto en is in 1916 bij de Neder landsche Droogdok Mij. gebouwd. Het schip is 25 September van Rotterdam naar Boston vertrokken. Het s.s. America van de United States Shipping Board metende 21329 ton bruto vertrok 28 September van New-York naar Bremen). Naar de N. R. Crt. verneemt heeft de Lauren- tic draadlooze verbinding met de Celaeno. De Baltic is inmiddels in de nabijheid van het schip gekomen De bemanning is nog aan boord gebleven. De directie heeft nog een telegram van den kapitein van de Laurentic ontvangen, welk telegram gisteravond om 9 uur was afgezondeu. In dit telegram werd gemeld, dat de Celaeno op dit oogenblik nog drijvende was De Celaeno is met een lading kolen op reis van Rotterdam naai Boston. Naar aanleiding van de berichten betref- fende het zware weer, dat het stoomschip Celaeno blijkt te hebben overvallen, heeft de N. R. Crt. gisteravond nog een kort onder houd gehad met den gezagvoerder van de Volendam van de Holland-Amerika-Lijn, welk schip gistermorgen hier uit New-York is aangekomen. Deze deelde o.a. mee, dat hij op deze reis slecht weer heeft gehad. Vooral aan het einde van de vorige week stond er op den Atlantischen Oeeaan uit het Noord-Oosten een zware storm, welke het schip een dag vertraging heeft berokkend. Daama is de Volendam in beter weer ge komen. Het is niet onmogelijk, dat de Celae no in dezen storm is geraakt. Men zie vender onder telegrammen. DE 3-OCTOBE'RFEESTEN TE LEIDEN Slechts zelden heeft een optocht, ter ge- legenheid van de 3-Octoberfeesten gehouden, zulk een succes gehad als die van gisteren, getiteld: het vervoerwezen door alle eeuwen heen. Behalve dat de aankleeding der verschil lende wagens bijzonder fraai was, gaven ook de verschillende vervoermiddelen zelf een aardig overzicht van de verkeersmiddelen in de verschillende tijdperken. Voor een niet ge- ring gedeelte is het welslagen van dezen op- toclit te danken aan de artistieke verzorging door den architect-sierkunsfenaar Jan de Quack uit Den Haag. De stoet werd geopend door een vaandel- wacht te paard onder commando van den heer T. Harmsen. Als vaandeldrager fun- geerde de heer H. D. Buurman In rijtuigen volgden hierna de bestuurs- leden en eere-leden van de 3-October-vereeni- ging. In het eerste rijtuig de eere-voorzitter mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de voorzit- ter, de heer W. van der Laan en de secreta- ris, de heer N. Spaargaren. De echtgenoote van den burgemeester ging een gedeelte van den tocht mee. In deze rijtuigen zaten o.a. ook het eere-lib deh eer W. van Rossum Du Chattel en de heer De Quack. In alle straten, die de optocht doorging, was het overvol, en op talrijke plaatsen wer den den deelnemers en't bestuur kransen en bloemen uitgereikt. Voor het academie-ge- bcuw werd een oogenblik halt gehouden en werd het Io-Vivat gespeeld. In de Oegstgees- terlaan werd een half uur gepauzeerd; daar waren voor de deelnemers* buffetten inge- richt. Voordat de terugtocht werd aanvaard, werd op initiatief van den heer H. H Maas, directeur van het academisch ziekenhuis, een rondrit gemaakt langs de klinieken van het Boerhaave-kwartier. Voor zoover mogelijk waren de patienten in de gelegenheid gesteld, den optocht gade te slaan. Omstreeks half zes was de stoet weer op het punt van uit- gang, aan den Hoogen Rijndijk terug, waar ze ontbonden werd. De regeling in de stad was voortreffelijk. Daarom was het te betreuren, dat de over- gang over den spoorweg op den Stationsweg tweemaal oorzaak was, dat de stoet, wegens het voorbijgaan van treinen, onderbroken moest worden. 's Avonds concentreerde de feestvreugde zich in hoofdzaak op het Schuttersveld, waar het op het Lunapark meer dan vol was en waar honderden zich vermaakten op de tradi- tioneele hosvloer. De officieele feestviering werd beeindigd met een vuurwerk. NIEUWS UIT NED.-INDIe. Brand. Een brand heeft negen kedehs in Siantrr verwoest. Ze waren gedeeltelijk verzekerd. De schade bedraagt twintig mille. De oor zaak is onvoorzichtigheid. Het geheimzinnige setup in de Indi- sche waterejL. Aneta verneemt, dat blijkens de nadere be richten, inzake de „Baune", het Noorsche stoomschip, de koers, dien het schip gekozen heeft, bewijst, dat het schip niet naar Port Arthur maar naar China vaart. Men heeft de Britsche autoriteiten reeds gewaarschuwd om maatregelen te treffen om het schip in de Chineesche wateren op te vangen en te es- corteeren, eventueel tot zijn kolenvoorraad uitgeput is. De munitie en de wapenen in de lading zijn naar alle waarschijnlijkheid be- stemd voor een der Chineesche generaals. DE OPENING DER NIEUWE MARKTEN I E U i RECHT. Een feestmaaltijd met ca. 400 aanzittenden. De zoo beteekenisvolle dag van gister is besloten met een feestmaaltijd in het Jaar- beursrestaura-nt, aangeboden door het Utrechtsch gemeentebestuur aan circa 400 gasten, waaronder ook bestuursleden van buitenlandsche veehandelsorganisaties. Bovendien zaten bijna alle autoriteiten aa.a, die in den ochtend tegenwoordig waren de piechtige ingebruikneming van de nieuwe markten aan de Groeselaan. Intusschen vierde de burgerij van Utrecht op hare wijze feest ter gelegenheid van de in gebruik n-eming van de nieuwe markten In de stad was het zeer druk en vooral de speciale feestverlichting die hier en daar ont- staan was, trok veel bekij-ks. KORTE BERICHTEN. De Delftsche Groentenveiling heeft Dinsdag een omzet van 4.000.000 bereikt in dit seizoen, tegen bijna 3.400.000 in het geheele jaar 1927! De bijenhouders te Barneveld zijn over den honingoogst goed tevreden. Korven met een gewicht van 40 a 50 pond zijn geen zeld- zaamheid. Ook de kwaliteit van den honing is goed te noemen. Te Haarlem is een 14-jarige jongen in een sloot achter de gasfabriek gevallen en verdronken. HET POLITIERAADSEL. De eerste abonnementsvoorstel- ling door het Rott. Hot stad Tooneel. „Een spannend spel" heeft de Engelschc schrijver Edgar Wallace zijn stuk genoemd Nu spanning was er gisteravond genoeg En toen aan't slot, na de verrassende ont- knooping de beklemming bij de toeschou- wers was weggenomen, klonk een zoo enthousiast applaus, dat wel zesmaal „ge- haald" moest worden. Wel een bewijs dat het stuk in den smaak was gevallen en van de openingsvoorstelling voor het Alkmaar- sche Comite van tooneeluitvoeringen als van een beslist succes kan worden gesproken Ook al omdat de zaal der Harmonie op en kele plaatsen na geheel bezet was, wat blijkt gaf van groote tooneelbelangstelling. Het stuk is verbazend handig geschreven en geheel in den geest van den tijd. Men houdt nu eenmaal van spannende, avon- tuurlijke tooneelstukken. En in het Politie raadsel blijft men tot het allerlaatste oogen blik in het onzekere: Wie is nu toch dip Glipper? Hoevelen hebben dat gisteravond in de pauze ook niet aan zich zelve en aan anderen gevraagd. Het stuk draait n.l. om een geheimzinnigen genialen misdadiger, de wanhoop van Scot land Yard. Telkens weet hij aan de politiemannen te ontglippen. Maar toch keert de Glipper nog eenmaal in Londen terug. Want hij heeft gezworen zich te wreken op den man, die zijn zuster in den dood gedreven heeft. Die man is de advocaat Maurice Meister, een gedegeneerd verwijfd type, handlanger van dievei en moordenaars. Zoodra Scot- tand Yard verneemt, dat de Glipper weer in Londen is, vangt een nieuwe vergeefsche jacht aan. Maar men voelt dat Meister zijn noodlot niet ontloopen kan. Doch men wil weten wie de Glipper is, want hij komt In het stuk voor. De schrijver brengt zijn pu- bliek geregeld op een dwaalspoor, tot dat aan't slot de ontknooping op verrassenae wijze volgt. Wij mogen het geheim natuur- lijic niet onthullen, maar zij, die er gister avond waren zullen aan 't slot ten hoogste verrast zijn geweest. Echt een stuk, waarbij de toeschouwers tot het einde in spanning meeleven. Het Rott. Hofstad Tooneel bleek voor d? opvoering van dit stuk een aantal uitnemen de krachten te bezitten, vooral in de hoofd- rollen Aan 't geheel was het een enkele maal te bemerken, dat het stuk in langen tijd niet was gespeeld, terwijl enkele nieuwe krachten vroegere vertolkers moesten ver vangen. Louis van Gasteren was uitstekend als in specteur Bliss. Hij vertolkte zijn rol onge- twijfeld geheel in den geest van den schrij ver, die met de rol een speciale bedoeling had. Prachtig was Louis Gimberg als Lo- moud, de politiedokter. Hij had zich in deze figuur geheel ingeleefd en mocht zich aan 't slot in luiden bijval verheugen. Jacques Reule maakte iets heel bijzonders van den advocaat Meister. Zijn spel in de eerste acte vooral, was van suggestieve kracht, maar ook later deed hij deze zware rol echt voor de toeschouwers leven. Jammer dat het slot van de tweede acte even mislukte door een blijk- baar te zwak gebouwde vleugelimitatie. DP belette niet, dat het pianospel zeer veel in druk maakte door het uitmuntend spelen van Mej. J. Hoekstra achter de coulissen. Jan van der Linden gaf een kostelijk type van den oolijken boef Samuel Hachitt. Echt brutaal en met fantasie gespeeld. Bob van Iersel en Hermann Schwab waren goede po litiemannen, de eerste misschien iets te jong De vrouw van den Glipper, vroeger ge speeld door Jo van Walraven, werd thans voorgesteld door Minny Erfmann, die zich kranig door haar moeilijke taak heensloeg De verschillende kleinere rollen werden goed gegeven, waardoor een sluitend geheel werd verkregen. Het succes van dit Politieraadsel doet he' beste hopen en verwachten voor de volgen de voorstellen. G. alkmaarsche EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Oct. 1928. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andijvie per 100 stuks 1.504; Appelen per 100 K.G. 1834; Augurken per 100 K.G. 2450; Bloemkool le s. per 100 stuks 14.8020.90; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 3.30—/ 13.90; Boerenkoc/1 per 100 stuks 2.30—/ 4.20; Druiven per 100 K G. 5062; Gele Kool per 100 stuks 3.30 5.60; Groene Kool per 100 stuks 4.40 7.70; Kropsla per 100 stuks 1.70 2.40; Knolselderie per 100 stuks 5.40 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.0 te Breslau. Laagste barometerstand 749.4 te Vardo Verwachting (geldig tot den avond van 5 October) Zwakke tot matige oostelijke tot zuid-oos- telijken wind, licht tot half bewolkt, later toenemende bewolking, droog weer, iets warmer. f 7.30; Komkommers per 100 stuks 1.20— 5.40; Meloenen per 100 stuks 12—/ 20' Prei per 100 bos 5.607.30; Pieterselie per 100 bos 0.10—/ 0.90; Postelein per dubb. bakje 2546 cent; Roode Kool per 100 K.G. 3.20—/ 6.40; Selderie per 100 bos 0.20j 1.60; Spinazif 2072 cent per dubb. bakje; Spruiten per 100 K.G. 2— 20; Snijboonen per 100 K.G. 1880— 44.80; Enkelle Spercieboonen per 100 K G. 21.40—27; Dubbele Spercieboonen per 100 K.G. 10.80—/ 20.60; Tomaten per 100 K.G. 1.60—/ 6.80; Uien per 100 K.G. 5.20-/ 7.70; Wortelen per 100 boa 0.505.40. Aanvoer: 4000 stuks Andijvie en 2200 K.G. Spercieboonen. BOVENKARSPEL, 3 Oct. 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: BL kool le s. 1521; Bloemkool 2e s. 7— 13; Roode Kool 4.50-/ 5; Witte Kool 4.20—4.30; Gele Kool 2.50; Uien 3.753.80; Slaboonen 2.202.35. WARMENHUIZEN,, 3 Oct. 1928. Witte Kool 4.60-/ 4.80; Nep 13 20—13 30; Drielingen 8—/ 8.60; Uien 7.50— 7.70; Grove Uien 6.807.10; Peen 4; Schotsche Muizen 3.90; Slaboonen 18. Aanvoer: 20600 K.G. Witte Kool; 125 K.G. Nep; 10225 K.G. Uien; 2200 K.G. Peen; 1350 K.G. Aardappelen; 35 K.G. Slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 3 Oct. 1928. Schotsche Muizen 3.404.20; Duken 3.60; Eigenheimers 3 503.70; Bl. Eigenheimers 3.90; Bl. Aardappelen 4.40 4.50; Bravo's 3.80—/ 4.10; Spercie boonen 15—/ 22.30; Uien 7 40—/ 8 10; Drielingen 8.40—/ 9.20Grove 6 80— 7.20; Gele Nep 13.50—14.20; Peen (groote) 44.60; Peen (kleine) 2 20- 3; Kroten 4.30; Roode Kool 3 80— 8.50; Witte Kool *.50-/ 4 80; Gele Kool 2.60—5.90; alles per 100 KG.; Boswortelen 4 60 per 100 bos; B'oemkool le s. 13.90^/ 23.10; Bloemkool 2e s. 1.504 per 100 stuks. Aanvoer: 15800 K G. Aardappelen; 2000 K.G. Spercieboonen; 42800 KG. Uien; 10800 K.G. Peen; 75 K G. Kroten; 22500 K.G. Roode Kool; 76800 K.G Witte Kool; 2500 K.G. Gele Kool; 575 bos Boswortelen en 7400 stuks Bloemkool. Z A AND AM, 3 Oct. 1928. Veiling Ver. „de Zaanstreek." Pik Sla 2030 cent pet kleine kist; Andijvie 4070 cent per fast; Peen 5lA11 cent per bos; Pieterselie 1—3 cent per bos; Selderie 1—5 cent per bos; Prei 6^—10 cent per bos; Zandaardappelen 7.50 per 100 K.G.; Bananen 4.50—/ 5 per 100; Slaboonen 10—15% cent per pond; Snijboonen 7%20 cent per pond; Komkom mers 1—6 cent per stuk; Postelein 75—86 cent per kleine kist; Stoofperen 61410 cent per pond; Handperen 10—1614 cent pel pond; Zoete Appelen 11—15 cent per pond; Boerekool 3035 cent per kist; Groene Kool 6—11 cent per stuk; Tomaten 6% cent per pood. WIJDENES, 3 Oct. 1928. Veiling „Tuin- dersbelang". Per en 418; Appelen 5 20; Druiven 2732; Slaboonen 6 8; Snijboonen 7—/ 12; Uien 2—/ 4; Andijvie 24; Bloemkool 4—/ 12; Roode Kool 68; Groene Kool 6— 9; Meloenen 3436. ZWAAG, 3 Oct. 1928. Veiling Bangert en Omstreken. Snijboonen 1619; Slaboo nen 6—/ 11Bloemkool f 14—/ 20; Wor- telen 3—/ 8; Noten 15—/ 17; Kom kommers 2;5 Trumpb. 1122; Le Bruin 6.80—/ 8' Williams 9—/ 19; Pre sent van Engeland 1214; Goudreinet 1316; Bonlouis 1426; Druiven Alikanten 33—/ 34Frankenthateers 30 31. Maagde per en 9. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 4 Oct. 1928. Op de heden ge houden eierveiling waren in totaal 18664 stuks kippeneieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruine 9.5010; witte 8.70—/ 9.20—/ 9.90; kleine witte 5.50 6.10; 968 eendeneieren 6.10—/ 6.30; 7 kalkoeneieren 8.208.50. SCHAGEN, 4 Oct. 1928. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen; 7 Paarden f 250—/ 400; 5 Stieren 110— 190; 61 Geldekoeien (mag.) 110—/ 280; 420 Geldekoeien (vette) 250—/ 402; 40 Kalfkoeien 200^—/ 380; 33 Pinken 110 160; 16 Graskalveren 1490; 25 Nuchtere kalveren 13—/ 26; 1467 Scha- pen (vette) 32444 Bokken en Geiten 514; 19 Varkens (mag.) 22—/ 34; 7 vette Varkens p. K.G. 0.740.78; 142 Biggen 15—j 22; 48 Konijnen 0.50— 2.50; 393 Kippen 0.75—/ 1.25; 25 Een- den 0.50-/ 1.25; 62 K.G. Bofer 2.20- 2.35. HOORN, 4 Oct. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 st. kleine fabr. kaas 54; 13 st. kleine boerenkaas 545 st. fabr. commissie kaas 56; 9 st. boerencomm. 57. In totaal aangevoerd 36 stapels, wegende 35202 K.G. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Oct. 1928. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 12.80—/ 18.10; Bloemkool 2es. 1.904; Bloemkool (reuze) 13.10 21.90 per 100 stuks; Wortelen 3.80- 4.60; Roode Kool 4.10—/ 8.50; Gele -/ 8.60; Nep 11.90—/ 13.70; Zilvernep 6.90—/ 7.40; Slaboonen 11.90—/ 22 20; Kool 2—/ 5.70; Witte Kool 3.70- 4.80; Uien 7.20—/ 8; Drielingen 8,10 23000 K.G. Gele Kool; 70000 K.G. Witte

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6