Gemeenteraad van Alkmaar. Stadsneeuws 52000 K.G. Uien; 300 K.G. Slaboo-1 onderstand ontvangen, „Ziekenhulp" een uit-1 '14000 K.G. Bieten en 2500 K.G. Aard- komst is gebleken, wanneer in tijden van nen aPfinvoer: 9000 stuks Bloemkool; 2700 Worteien; 55000 K.G. Roode Kool; wortelen 1.40—/ 2.60, Aardappe- zi-ekte, de buitengewone K.G. Kleine Due of York 3.90; Blauwe 4 30- f 4 40Eigenheiiners 3.204.20; Bravo 3.80; Kleine 1-10, alles per 100 K.G. VERGUNNING overwerk. Met Districtshoofd der Arbeids Inspectie te Haarlem heeft aan alle broodbakkers van Le ffemeente vergunning verleend, om op 8 October 1928, des voormi-ddags om 2 uur met bakkersarbeid aan te vangen en waar meer dan zes gezellen arbeid plegen te ver- fichten. om 12 uur des nachts Bovendien mag op 8 October des s mor ons om 8 uur .net venten van brood worden aangevangen. Alkmaar, 6 October 1928. De Commissaris van Politie, WALRAVEN. DE 8 OCTOBERFEESTEN. Op verzoek verwijzen wij gaarne naar de advertentie in dit nummer, waarin de aan- dacht op de verschillende etalages der Lange- straatwinkeliers wordt gevestigd. In elk dier etalages komt een opscbritt voor waarin een fout zit en het publiek wordt uitoenoodigd die fouten te ontdekken en de opgave in te zenden bij den heer Franken- berg. Vele winkeliers stellen prijzen beschik- ^Het Langestraat-Comite verzoekt geduren- de de feestdagen op 6, 7 en 8 October ter be- vordering eener gelijkmatige versiering de vlaggen gedrappeerd uit te willen hangen. MOEDERLIJKE SOCIETEIT De opbrengst der inteekening op de lijsten der jMoederl'jke Societeit van Weldadigheid heeft bedragen 362 77 y2. IN HET WATER GEVALLEN. Heaenmiddag te ruim 12 uur viel de 9-ja- lige Henk Bieman in het Verdronkenoord. Hij bevond zich op een in de nabijheid van den Accijnstoren liggend vuilnisschip en viel, toen hij zich weer op de straat begeven wilde, in het water. Door een voorbijganger werd de jongen weer op het droge gebracht. JUBILEUM. Gisteren herdacht, zooais gemeld, de heer B Bakker, wonende in de Tuinstraat alhier, den dag, waarop hij 25 jaren het penmng- meesterschap van de afd. Alkmaar van den Ntderlandsciren Sigarenmakers- en Tabaks- bewerkersbond heeft waargenomen. 'sAvonds te onjstrceks 8 uur werd hem door de Arbeidersmuziekvereeniging „Excel- sior" voor zijn woning een serenade ge- daaraan i bracht, waarna de jubilaris in ten auto naar cafe „De Graanhandel" gereden werd, waar de hutdiging door de Alkmaarsche afdee- ling, het Hoofdbestuur en den Alkmaarschen Bestuurdersbond plaats vond. Een groot aantal belangstellenden was aanwezig, toen de voorzitter der plaatselijke afdeeling, de heer P. A. G. Louws, deze bij- zondere bijeenkomst opende en in hartelijke bewoordingen de verdiensten van den trou- wen penningmeester, die zoo langeri tijd de Alkmaarsche afdeeling zijn beste krachten schonk, in het licht stelde. Namens het Hoofdbestuur werd het wdord gevocrd door den heer v. d. Hoeven, die den jubilaris met dezen heuglijken dag feliciteer- de en hoopte dat de Bond vele van deze toe- gewijde strijders in hare rijen mocht tellen. Als herinnering aan dit jubileum werd den heer Bakker, uit naam van de Alkmaarsche afdeeling en het Hoofdbestuur, een gouden horloge aangeboden. De heer Schats zei als voorzitter van den Bestuurdersbond daarna hartelijke woor- den van felicitatie en sprak de hoop uit, dat de heer Bakker nog vele jaren zijn beste krachten in dienst van den Sigarenmakers- en Tabaksbewerkersbond mag stellen. Hier- bij bood spr. den jubilaris namens den Be stuurdersbond een mooie vulpen aan. Het bestuur van de vereeniging „Kinder- Meifeest" verblijdde den heer Bakker met een rookstel, terwijl van de bij den Bestuur dersbond aangesloten organisaties vele bloemstukken aanwezig waren. Bovendien had de jubilaris verschillende schriftelijke felicitaties in ontvangst te ne- Ontroerd door zoo vele blijken van belang- stelling, sprak de heer Bakker tot slot enkele woorden van hartelijken dank aan alien, die dezen dag voor hem tot een onvergetelijken hebben gemaakt. EEN HERDENKING VAN DEN HEER HOOGLAND. Maandag werd op de repetitieavond van het Mannenkoor „Orpheus" door den voor zitter dier vereeniging mededeeling gedaan van het overlijden van een der trouwste en beste leden, den heer Cornel is Hoogland. In gevoelvolle woorden herdacht hij den overledene als mensch en zanger in zijn vroegere levensjaren. Door het gezamenlijk zingen van het „Ecce Quo Modo Moritum" werd deze avond gesloten. Gister werd op de Algemeene Begraaf- plaats te Alkmaar de heer C. Hoogland ter aarde gebracht. Een schat van bloemen dekte de baar en toen de kist in de groeve was neergeiaten, trad de voorzitter van het Manneirkoor „Orpheus" naar voren, die in treffende bewoordingen den overledene her dacht als mensch en zanger. De heer W. Bruul, zwager van den over ledene, dankte in welgekozen woorden voor de betoonde eer. Zeer onder den inriruk ve; lieten de aan- wezigen het mooie kerkhof. ZIEKENHULP. Het Bestuur van bovengenoeir.de vereeni ging doet weer een beroep op de mildda-dig- heid van de burgerij, om daardoor in staat it worden gesteld, het werk der vereeniging Voort te kunnen zetten. Het doel van Ziekenhulp is: het verstrek- «r: van versterkenae middelen aan behoef- hge zieken van alle gtzindten. De aanvra- 6en gescbieaen, nagenoeg alle, op med-isch ad vies, zoodat geholpen wordt. daar, waar het inderdaad noodig is. Het komt meer- •aalen voor, dat ia gezinnen, welke nooit uitgaven verbonden, niet konden worden bestreden. Hoewel er steeds veel van de ingezetenen wordt gevraagd, wekt het bestuur een ieder toch dringend op, om ook dit werk naar ver- mogen te steunen. Wanneer men zich een oogenblik indenkt in de moeilijke omstandig- reden van „ziek en behoeftig" te zijn, dan kan het niet anders of men zal bereid- zijn een gave te offeren en daardoor medewerken om verlichting te brengen in soms zeer lan-g- durig lijden. Eenige jongedames hebben zich weer be- langeloos bereid verklaard uit sympathie voor het doel, met het aanbieden der lijsten in de a s. weken behulpzaam te willen zijn. Wat door het bestuur op hoogen prijs wordt gesteld. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat in 1927 aan 102 personen is verstrekt: 4248 L. melk8 L. room; 2X K.G. rook- vleesch en 192 eieren. BENOEMD. Gister is benoemd tot rij-ksveldwachter te Zaandam, onze stadgenoot de heer P. Penninkhof. AFD. ALKMAAR ALG. NED. GEH. ONTH. BOND. De huishoudeiijke vergadering van den A. N. G. O. B. was best bezocht. Wederom war-en er drie nieuwe leden. Het ledental gaat steeds crescendo. De financien, zoowel van de consumptie tent als van de afd. waren uitstekend in orde Beide gaven een flink batig saldo. De exploi- tatie-tent op de kermis is een succes geweest, evenals de uitghve van den Geheelonthouder als kermiscourant. De najaarsvergaderi-ng der N. H. P. C. wordt gehouden op 21 Oct. in de „Posthoorn" op den Dijk alhier. De beschrijvingsbrief werd behandeld. Als afgevaardigen werden benoemd de heeren P Tesselaar en W. v. d. Wal. Propaganda- biljetten van den bond zullen een plaatsje krijgen op de gemeente-aanplakborden en bij particulieren. De eerste voorbereidingen zijn begonnen voor het twintigjarig bestaan - 1930. OPENING. De heer J. Henstra, alhier, heeft zijn zaak aan de Laat een belangrijke uitbreiding doen ondrgaan. Was voorhecn de winkel in electriciteits- artikelen gevestigd in de Hoogstraat en de rijwielherstelplaats aan de Laat, thans zijn beide zaken naar de Laat verplaatst. Het bestaande perceel heeft daardoor een vergrooting ondergaan en een speciale afdee ling voor artikelen op electra-gebied is aan wezig. Een keurige verzameling schetnerlam- pen, gangkappen, kronen en glaswerk valt hier in den ruimen winkel te bewonderen. Natuurlijk blijft hiernaast bestaan de be- kende rijwielhandel en de reparatie-inrich- ting. Hedenavond wordt deze nieuwe zaak ge- opend en voor de speciale openingsreclame verwijzen we naar de betreffende annonce in dit nummer. RECTIFICATIE. In de advertentie van T. O. P., die we gis- teravond in ona blad nlaatsten, is een sto- ren-de fout geslopen. De introductiekaarten voor dt grands soiree dansante zijn o.m. ver- krijgbaar bij A Sijperda, die niet in de Stuartstraat, maar in de Stationsstraat woont. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 7.04 uur licht op b. 12 a. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Johannes Hof en Maartje Kroon. Carel de Waard en Meinoutje Jonker. Frederik Stoff.r en Adriana Mulder. GEBOREN Simon Dirk, z. van Dirk Brommer en Mar garetha Brommer. Willebrordus Hendri kus, z. van Willebrordus Hofstee en Catha- rina Buter. Simon Adrianus, z. van Adri- anus van Doom en Catharina Bat. vergaderde de voorzitterschap Hedenmiddag te 1 uur Raad dezer gemeente onder van den burgemeester. Afwezig was de heer mr. Sluis. Er is een vacature Tomassen. Dc v o o r z. We kunnen onze eerste ver gadering niet aanvangen dan met woorden van rouw. Spr. herinnerde aan het overlijden van den heer Tomassen, een rustig en kalm man, die als het noodig was krachtig voor zijn overtuiging kon opkomen. Slechts kort had hij deel uitgemaakt van den Raad, maar toch had hij daar reeds groote waardeering gevonden. Spr. wenschte de nagelaten be- trekkingen troost en kracht bij het zware ver- lies. Voorts herdacht spr. den heer F. Bak, oud lid van den Raad, die soms heftig was en krachtig voor zijn beginselen kon opkomen Hoewel zijn woord wel eens prikkelde, hoop- ten velen hem nog eens in den Raad terug te zien. Het mocht echter niet zoo zjjn, een lange sleepende ziekte maakte aan zijn leben een eind. Spr. wenschte mevr. Bak en de fa- mil ie de kracht om het verlies te dragen. Ofschoon het geen gebruik is over huise lijke omstandigheden te spreken wilde spr. even herinneren aan het zware leed dat den heer Keesom in korten tijd trof. Spr. wensch te hem kracht toe, om den slag te dragen, die hem blijkbaar van hoogerhand was toe- gebracht. De Raad had staande een en ander aan gehoord. Onderzoek geloofsbrieven. De Raad gaat over tot het onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw gekozen Raadslid den heer A. Bakker. Daartoe wordt uit den Raad een commis- sie benoemd bestaande uit de heeren Kusters, Westerhof en Sietsma. De commissie concludeert bij monde hem een waaraig opvoTger v&J den fieer To inassen te zullen vinden. We zijn gewoon op te komen voor eigen overtuiging en gelooven dat ook u dit zal doen. U is de vertrouwens- man uwer kiezers geweest en wij hopen, dat u dit niet zult beschamen. De heer Bakker dankte voor de vriende- lijke woorden. Notulen Vastgesteld werden de notulen van de vorige vergadering. Mr. L e e s b e r g deelde mede, dat bet huis aan de Laat, tot dusver bewoond door mevr. wed. Corino, eenige herstellingen moest ondergaan, om daarna te verhuren voor 6.50 per week. Werd goedgekeurd. Mr. Le esb er g stelde verder voor, in verband met den aanleg van de Houtman- kade, dat met de Bouwmaatschappij „Nooit gedacht" was gesproken over de mogelijk- heid van meerdere voortuinen aan de Rip- pingstraat, waardoor een beter verloop van de straat en de kade kan worden bereikt. De Rippingstraat zal daardoor totaal in plaats van 15 Meter een breedte krijgen van 14 Meter. Spr. meende dat het alg-emeen be- lang de concessie van de zijde der gemeente wel rechtvaardigt. Goedgekeurd. Een derde voorstel van mr. Leesberg was, om de boerderij, behoorende tot het legaat van mevr v. d. Oord, onderhands weer te verhuren aan den tegenwoordigen huurder voor 4750 (tot dusver 5200 per jaar), met i-ngang van Kerstmis a.s. De re- genten van het ziekenhuis, die de administra- tie voeren, omdat de opbrengst bestemd is voor die stichting, adviseerden tot boven- bedoeld besluit. Goedgekeurd, nadat de heer Govers den heer S i e t s m a nog had medegedeeld, dat de boerderij 38 H.A. groot is. Op voorstel van den voorzitter werd besloten, het nieuwe lid, den heer Bakker, te benoemen in dezelfde commissies als waarin de heer Tomassen zitting had. Aldus besloten. Mededeelingen en ingekomen stukken Mededeeling wordt gedaan van de vol- gende ingekomen stukken: Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 25 Juli 1928, No. 151 van Gedeputeerde Staten ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbcsluit d.d. 12 Juli 1928 No. 16, tot verkoop van het perceel Nieuwesloot No. 125. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 25 Juni 19128, No. 178, van hetzelfde College, daarbij de ontvangst berichtende van de Verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening, vastge steld bij raadsbesluit van 12 Juli 1928 (op- slagplaats stankverwekkende stoffen). Als voren. c. Een brief d.d. 8 Augustus 1928, No. 84, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 12 Juli 1928, No. 15, tot vaststelling der Veror dening tot wijziging der verordening tot re- geling van het gewoon en uitgebreid lager onderwijs. Als voren. d. Het besluit d.d. 22 Augustus 1928, No. 25, van hetzelfde College, daarbij hunne beslissing omtrent het raadsbesluit van 26 Juli 1928 No. 7 tot het aangaan van eene geldleening met de stichting „Alkmaarsch Centraal Neutraal Ziekenhuis met klassever- pleging", verdagende. Als voren. e. Een brief d.d. 22 Augustus 1928, No. 192, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedge keurd raadsbesluit van 26 juli 1928 No. 13, tot aankoop van het perceel Westerweg No. 56. Als voren. f. Een brief d.d. 22 Augustus 1928, No. 192, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 10 Mei 1928 No. 23 tot verkoop van grond aan het Witte Kruis en het garandeeren van rente en aflossing eener geldleening dezer vereeniging. Als voren. g. Een brief d.d. 20 Augustus 1928, No. 9761 afd. V.H.M.O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, daarbij goedkeurende het raadsbesluit van 12 Juli 192.8 No. 21, tot vaststelling der veror dening tot wijziging der verordening tot re- geling der belooningen van het onderwijzend personeel aan de Handelsavondschool. Als voren. h. Brieven d.d. 11 en 14 Augustus 1928, No. 2.07.516, van den Voorzitter van het Centraal Stembureau, inzalce de benoeming van den heer A. Bakker tot lid van den meenteraad. Als voren. i. Het proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 21 Augustus 1928. Als voren. j. Het verslag der commissie van toezicht op het L. O. over het jaar 1927. Als voren. k. Het verslag met de rekening betreffen de het gemeentelijk ongevallenfonds en het gemeentelijk pensioenfonds over het dienst- jaar 1927. Als voren. 1. Een brief d.d. 15 September 1928, van J. Bos, houdende dankbetuiging voor den aan hem verleenden bijslag op zijn pensioen Als voren. m. Een brief d.d. 29 Juli 1928 van den heer H. P. Geerke, daarbij met ingang van een nader aan te geven datum, eervol ontslag als leeraar aan het Gymnasium verzoekende. Het ontslag eervol verleend, te rekenen met ingang van 1 September j.l. Goedgekeurd. n. Een brief d.d. 5 September 1928, No. .454, van Burgemeester en Wethouders van Arnemuiden, inzake die toepassing van arti- kel 104 der Lager Onderwijswet 1920. /angenomen voor kennisgeving. o. Een beschikking d.d. 19 September 1928, No. 67, van Gedeputeerde Staten, hou dende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. April j.l. No. Ill, tot opheffing van den q. Een brief "d.d. 26 September 1928, No. 78, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit d.d. 26 Juli j.l., No. 8, tot herziening van het plan van uitbreiding dezer gemeente (lste ge- deelte). r. Een adres, heden ingekomen, van de Afdeeling Alkmaar van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis- Restauranthouders en Slijters inzake het sluitingsuur van koffiehui- zen e. d. In handen van de commissie van de straf- verordeningen. De heer Sluis komt ter vergadering. BENOEMING PERSONEEL HANDELS AVONDSCHOOL. B. en W stellen voor te benoemen voor het tijdvak van 1 September 1928 tot en met 31 Augustus 1929 aan de Handelsavondschool tot leeraar in: a. Nederlandsche taal en schrijven, den heer J. Barkman, hoofd der Gemeente school nr. 6 alhier. aardrijkskunde, den heer C. van Rossem, leeraar aan de Handelssdholen alhier en te Den Helder, Benoemd de voorgedragene met alge meene stemmen. Voorts stellen B. en W. voor om met in gang van een nader te bepalen datum en tot 31 Augustus 1929 te benoemen tot tijde- lijk leeraar in de Nederlandsche taal enschrij ven aan de Handelsavondschool alhier, den heer J. J. T. Kooij, gewezen hoofd van den cursus voor open-baar vervolgonderwijs. Benoemd de voorgedragene met alge meene stemmen. TIJDELIJKE LEERAREN GYMNASIUM. Curatoren van het gymnasium stellen voor te benoemen tot tijdelijk leeraar in de Aard rijkskunde alhier den heer H. J. R. Smith, leeraar aan de H. B. S. te Den Helder en tot tijdelijk leeraar in de Geschiedenis den heer A. Visser te Bergen tot dat in de vacature van den heer H. P. Geurke zal zijn voorzien. Benoemd de voorgedragenen. de heer Smith met algemeene en de heer Visser met 17 stemmen. BENOEMING TIJDELIJK PERSONEEL NIJVERHEIDSSCHOLEN. De raad der gemeente Alkmaar; Oezien enz. benoemt voor het tijdvak van 1 September 1928 tot en met 31 Augustus 1929 tot tijdelijk leeraar in natuurkunde aan de school voor voorbereidend middelbaar technisch onderwijs alhier, den heer Adriaan Hen- drikus Bijleveld, geboren 31 Januan 1871, wonende te Alkmaar, sedert 1 Sep tember 1919 reeds als zoodanig werk b. a. b. van -.r-- j den heer Westerhof tot toelating van den cursus voor openbaar vervolgonderwijs met heer Bakker, waarna de nieuwbenoemde op verzoek van den burgemeester. door den secretaris wordt binnen geleid en de vereisch te beloften in handen van den voorzitter af- leg/- De voorzitter wenscht den heer_Bak ker geluk en spreekt het vertrouweji uit in ingang van 15 September 1928. Als voren. p. Een brief d.d. 26 September 1928, No. 114, van Gedeputeerde Staten, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbeslui- ten d.d. 10 Mei en 26 Juli j.l., tot wijziging der gejneepte-begrooting voor 1927, - zaam; voor het tijdvak van 1 October 1928 tot en met 30 September 1929 tot tijdelijk leeraar in bouwkundig teekenen c.a. aan de gemeentelijke avondschool voor nijver- verheidsonderwijs alhier, den heer Petrus Johannes van der List, geboren 11 April 1887, wonende te Alkmaar; beide op een wedde volgens de gelden de Rijksregeling en met bepaling, dat een getal lesuren kan worden opgedra- gen, als in verband met de belangen van het onderwijs zal blijken noodig te zijn behoudens d"e bepalingen, te dezen aan zien vermeld in bovengenoemde Rijksre geling, en voorts onder gehoudenheid zich in die betrekking te gedragen naar de bestaande of nader vast te stellen ver ordeningen en instruction. Benoemd de voorgedragenen met alge meene stemmen. BENOEMING TIIDELIJK PERSONEEL HANDELSSCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor: gedurende den cursus 1928/1929 op nieuw te benoemen tot tijdelijk leeraar in: 1. handelsrecht, den heer Mr. J. Belonje; 2. staatsinrichting, den heer A. H. P. Blaauw; 3. Nedcrlandsch, den heer J. K. d Jager; gedurenoe den cursus 1928/1929 op- nieuw tijdelijk te belasten met het onder wijs in: 1. staatshuishoudkunde, den heer J. H de Groot, leeraar in de handelsweten- schappen 2. scheikunde en warenkennis, den heer W. F. Dorgelo, leeraar in natuurlij-ke historie; voor het tijdvak van 1 September 1928 tot en met 28 Februari 1929 te benoemen tot tijdelijk leeraar in het teekenen, ter vervanging van mej. J. G. Th. van Eyber- gen, die wij op grond van een geneeskun- dige verklaring gedurende dien tijd van hare teekenlessen hebben vrijgesteld, den heer H. J. Hultzer te Bentveld (gem Zandvoort), die mej. van Eybergen reeds eerder heeft vervangen. Benoemd de voorgedragenen. SUPPLETOIRE BEDRIJFSBEGROO- TINGEN VOOR 1927. B. en W. stellen voor goed te keuren de suppletoire begrooting, dienst 1927 van: de gasfabriek, in ontvang en uitgaaf (ka pitaaldienst) sluitende met 13956.68; het electriciteitsbedrijf, in ontvang en uit gaaf (kapitaaldienst) sluitende met 394.67; het bedrijf der gemeentewerken, in ont vang en uitgaaf met, wat de le begroo ting betreft, 9625.46 en wat de lie aan- gaat, met 96754.37 het slachthuisbedrijf (gewone dienst) in ontvang en uitgaaf met 16846.en (kapitaaldienst) in ontvang en uitgaaf met 80.33; het grondbedrijf, in ontcang en uit gaaf (gewone dienst3 met 4528.54; het spjortparkbedrijf, in ontvang en uit gaaf (gewone dienst) me t/ 111105; het plantsoenbedrijf, in ontvang en uit gaaf (gewone dienst) met 15589.23. Goedgekeurd. AANBIEDING GEMEENTE-REKENING OVER 1927 EN VAN DE REKE- NINGEN DER BEDRIJVEN. B. en W. bieden ter voorloopige vast stelling aan de rekeningen van de inkomsten en uitgaven der gemeente en der afzonder- lij'k beheerde takken van dienst over 1927. De uitkomst der gemeente-rekenin-g is als volgt: de uitgaven van den gewonen dienst bedra gen 3,186 58604; de inkomsten van den gewonen dienst bedragen f 3.172.924,23; na- deelig slot 13.661.81, 3. 4. 7. 3e uitgaven van den kapitaaldienst bedragen f 3.680 602.85; de inkomsten van den kapi taaldienst bedragen 2.761.119.01; nadeelig slot 919.483.84 Het nadeelig slot van den gewonen dienst wordt naar den dienst van 1929 overge- bracht. Het tekort van den kapitaaldienst wordt bij suppletoire begrooting naar den dienst van 1928 overgeboekt, om te zijner tijd, voor zoover noodig, in eene leening te worden opgenomen. De totale raming der ge wone inkomsten en uitgaven voor 1927 be- droeg, na wijziging, 3.302.220.20. De wer- k-elijke inkomsten bleven derhalve 129 295.97, de uitgaven 115 634.16 be- neden die raming. Het verschil tusschen deze bedragen vormt het nadeelig slot van 13.661.81. Op voorstel van den voorzitter ge steld in handen van de commissie, die daartoe in de vorige zitting is benoemd. In handen der etrokken commissie gesteld. AANBIEDING GEMEENTE- BEGROOTING. Den Raad wordt de gemeentebegrootmg voor 1929 aangeboden. De begrooting is reeds aan de secties gezonden en het rapport is weldra te verwachten. Mej. C a r e 1 s verzochf ook de kwestie van Appelsteeg en Huigbrouwerstraat onder oogen te zien. e heer Bonse m-a zou de Hoogstraat ook willen sluiten voor motorrijtuigen en zou daarom art. 18 in dien geest willen wijzigen, De heer Sietsma vond het afsluiten der straat een ingrijpende maatregel en vro daarom aanhouding en advies vragen aan middenstandsvereenigingen. De voorzitter antwoordde, dat er binnenkort een voorstel zal komen in verband met de Kapelsteeg en Huigbrouwerstraat, omdat het heele verkeer in de stad onder het oog moet worden gezien in verband met de nieuwe motor- en rijwielwet. De Hoogstraat was nu reeds genomen, om dat het verkeer zulks eischt en oplossing mo- gdHjk is nu de Principestraat gereed is. Uitstel tot de volgende vergadering en het vragen om advies aan de middenstands vereenigingen achtte spr. thans niet wensche- 1-ijk. Die organisaties kunnen wel heel andere inzichten hebben. Wat betreft de vraag van den heer Bon- sema, spr. was geen tegenstander ervan, maar wenschte het motorverkeer voorloopig nog toe te laten, evenals in de Scnoutenstraat. Bij de algemeene verkeersregeling kan er na der op gelet worden. :<v SLUITING HOOGSTRAAT. B. en W. stellen den Raad voor vast ts stellen de volgende verordeningen: A. De Raad der gemeente Alkmaar; Besluit: vast te stellen de volgende Verorde ning tot wijziging der Verordening op, het rijden met motorrijtuigen en rij wielen in de gemeente Alkmaar (Gem. blad nr. 243) zooais deze sedert Is gewijzigd. Artikel I. Aan de Verordening op het rijden met mo torrijtuigen en rijwielen in de gemeente Alk maar (Gem. blad nr. 243), zooais deze is ge wijzigd bij gemeentebladen ns. 303,551, 701' 735 en 812 wordt aan het slot toegevoegc een nieuw artikel, luidende: Art. 18. In het belang van de vrijheid en veilig- heid van het verkeer wordt de Hoogstraat, voor zoover betreft het verkeer in de richting NoordZuid, gesloten verklaard voor het be- rijden met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Artikel II. Deze verordening tfeedt in werking op den derden dag na dien, waarop zij is afgei kondigd. B. De Raad der gemeente Alkmaar; Besluit: vast te stellen de volgende Verordb ning tot wijziging der Algemeene Po litieverordening der gemeente Alk maar (gem. blad nr. 381), zooais deze sedert is gewijzigd. Artikel I. Artikel 164 sub 6e der Algemeene Polities verordening der gemeente Alkmaar (gem. blad 381), zooais deze sedert is gewijzigd, wordt gelezen: 6e. de Schoutenstraat en de Hoogstraat met rij- en voertuigen anders te berijden dan van Zuid naar Noord; Artikel II. Deze verordening treedt in werking op den derden dag na dien waarop zij is afgekon- digd. De heer Sietsma verdedigde nader uit- stel. Mr. Sluis was voor onveranderde aan- neming van het voorstel. De Middenstand is niet gebaat bij de botsingen enz. die nu zoo vaak voorkomen. De heer B o n s e m a Door nu reeds motorenverbieding in de Hoogstraat, dan kan de Schoutenstraat daar beter op aan- sluiten. De heer Govers was het hiermee eens en wou ook nu wel reeds autoverkeer ver- bieden in de Huigbrouwerstraat. De voorzitter was tegen het laatste, omdat men vooraf rekening moet houden met omlegging van het verkeer. De heer Sietsma vroeg, of men spoe- dig advies kan tegemoet zien. Het voorstel-Bonsema werd van verschil lende zijden gesteund en door B. en W. over- genomen. Het heele voorstel werd daarop z. h et aangenomen. VERVOLGONDERWIJS OUD- LEERLINGEN SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. B. en W. stellen voor te besluiten aa« de Vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen van de school voor buitenge- woon lager onderwijs te Alkmaar", gevestigd te Alkmaar, te rekenen met ingang van 1 October 1928 tot wederopzegging subsidie te verleenen ten behoeve van een door haar m stand gehouden cursus voor vervolgonderwijs aan de oud-leerlingen der school voor buiten- gewoon lager onderwijs. De heer Sietsma vraagt eenige lnlicih- tingen over de uitkeering van de subsidie. De heer Keesom sielt voor het bedrag der subsidie te bepalen op 1000. De heer Westerhof vond dit bedenke- Ijjfc i HM1. in -.•i "i rr t V

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7