RadiopfisGh Weerberictit. BaBaEKBHBBmrogroi IngszonsSen stukfecn Sport StacSsnieuws De Firma DE LANGE DE MORAAZ OOSTENRIJK. HET VERLIES VAN ZU ID-TIROL. Een protestbetooging te Innsbruck. Dinsdag, aan den vooravond van den her fenkingsdag der inbezitneming van Zuid jtirol door Italie, is te Innsbruck een groote protestbetooging gehouden. Een motie werd aangenomen, waarin de bondsregeering werd uitgenoodigd alle cnaatregelen te nemen, die het lot der Zuid- Tirolers kunnen verlichten en de Zuid-Tirol- fiche quaestie in toonaangevende internatio- nale kringen aarihangig te maken, daar an- ders de bevolking van Noord-Tirol zich ge- noodzaakt zou zien, zonder rekening te hou- ien met het standpunt der regeering, zelf de Jhaar noodzakelijk voorkomende maatregelen te nemen.. Van 6 uur's avonds af luidden in geheel Tirol de kerkklokken. Het verkeer werd ten teeken van rouw gedurende drie minuten stopgezet. Van vele gebouwen wapperen rouwvlaggen. AMERIKA. HOEVEEL AUTO'S ZIJN ER OP DE WERELD. Volgens opgaven van het Amerikaansche oepartement van handel liepen er op 1 Jan yan dit jaar op de geheele wereld 29,687,499 motorvoertuigen. Op den overeenkomstigen datum van het vorige jaar was dat aantal i27,594,209. Een vergelijking van deze beide getallen toont een toeneming van 2,093,290 i.wagens of 7.6 pet. Bovendien leert ons de statistiek, dat de toeneming van het aantal yrachtwagens sneller in haar werk gaat dan die van het aantal personenauto's. Op het oogenblik telt men 1 automobiel op elken 64en aardbewoner. In de Vereenigde Staten bedraagt het aantal der in bedrijf zijnde automobielen een vijfde van het bevolldngs- cijfer; daartegenover vindt men in Ethiopie een automobiel op iedere 91,793 bewoners. Uit dit alles leiden de Amerikaansche auto- mobielfabrikanten af, dat de automobielin dustrie nog een belangrijke taak te wachten staat en dat de wereld behoefte heeft aan een massaproductie van goedkoope en goede motorvoertuigen. VOORAL NIET ONTWAPENEN! Aldus het parool van den minister van Oorlog in het land van het Kellogg Pact. In een rede heeft Davis, de staatssecreta- fis van oorlog, verklaard dat de regeering niet voornemens is de nationale defensie in welk opzicht ook te verminderen ingevolge de onderteekening van het Anti-Oorlogs- verdrag. Hij voegde er aan toe dat de regeering, ofschoon zij oprecht wenscht den wereld- vrede te begunstigen, geenszins van plan is de veiligheid van de Amerikanen zelf of van het nageslacht in gevaar te brengen. COMMUNISTISCHE AGITATIE, De hand van Moskou. De Amerikaansche communisten worden trvan beschuldigd, dat zij met geld van Mosjcou in de Vereenigde Staten opereeren en dat de Amtorg Trading Corporation, het ibolsjewistisch handelslichaam te New York, als bemiddelaar optreedt. Matthew Woll, een vertegenwoordiger van de Ameri kaansche .Federatie van den Arbeid, heeft aan den heer A. L. Scheinmann, het hoofd van de Amtorg, een open brief geschrevcn, waarin hij dit openlijk uitspreekt en de hou- ding der Amerikaansche regeering, die wei- gert de Sovjetregeering te erkennen, in ver- dediging neemt. Woll vindt tot dezen stap aanleiding in het feit, dat, zooals hij ver- klaart, de communistische partij openlijk pogingen doet om zich van de arbeiders- organisaties- meester te maken, Woll zegt, 'dat er geen sprake kan zijn van erkenning der Sovjetregeering zoolang Moskou niet zijn revolutionnaire actie in de Vereenigde Staten staakt, de Amerikaansche burgers schadeloos stelt voor het hun ontroofde eigendom, zijn schulden aan de Amerik an- sche regeering betaalt, en een regime in- voert, dat de heiligland van internationale verplichtingen erkent. Als illustratie van het „duivelsche" werk der communistis -he partij in Amerika herinnert. Woll aan l.aar optreden onder de mijnwerkers van Penn- sylvanie, de textielarbeiders in Massachu setts en de arbeiders in de zijde-industrie van New Jersey. De Amtorg zou voor de actie der com nu- nisten in Amerika al het geld verschaffen. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD Nicolaas van Neijhof en Anna Klarenbcek. Willem Licht en Anna Struijf. GEBOREN Catharina Gesina, d. van Pieter Peere- boom en Adriana van der Wissel. Nelly, d. van Frank Hellingman en Neeltje Neef. Cornells Martinus, z. van Cornells van Mier- lo en Adriana Vossigna. Pieter, z. van Gerrit van Maarleveld en Egbertje Ilbrink. Hendrikus Franciscus Johannes, z. van Johannes Pieters en Geertruida Janssen. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 20764 31000. Ns. 3853, 3953, 4334, 4823, 5667, 9286, 14305 en 19701 1000. Ns. 1734 en 2563 400. Ns. 3948, 4330, 4541 en 19952 20O. Ns. 21, 3145, 5373, 6358, 7353, 13854, 13954, 19961 en 20438 100. (Buiien veranlwoorcielijkheid van de Redac- tte. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) t Alkmaar, 10 Oct. 1928. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U een plaatsje voor onderstaande. Bij voorbaat dank. 8 OCTOBER! Op waardige wijze heeft de 8 October- viering weder plaats gehad. Duizenden heb ben genoten van het mooie feest, dank zij de opoffering van tijd en geld en moeite, door bestuurs- en commissieleden der 8 October- yereeniging en door vele buurtcommissies en deelnemers aan de verschillende onderdeelen van het programma. Hulde aan hen alien. Jammer is het, dat er nog zoo vele Alk- maarders geen lid zijn van de 8 Octoberver eeniging. Komt burgers van Alkmaar steunt deze vereeniging door lid te worden, doet het nu, opdat de 8 Octoberver. in staat bliiye, om op .waardige wijze feest te kunnen vieren. Meldt U aan bij honderdtallen, op dat de ver. het volgend jaar geen 1500 maar 2500 leden telt Dat kan in Alkmaar. Een lid der 8 Oct.-vereeniging. P a a r d e n. Uitslag der handicap-draverij te Sint Maartensbrug, gem. Zijpe, op 9 October. Ingeschreven 17 paarden. Baanlengte 325 Meter. le pr. Marie P 325, eig. A. van Stralen, be rijder D. Klomp; 2e pr. Senator Axbond 320, eigenaar Z. Davidson, berijder K. Bakker; 3e pr. Marie Magowan 325, eigenaar Th. Smit, berijder B. ten Hagen; 4e pr. Kiinstled 305, eigenaar Jb. Koning, berijder J. Witte- veen. EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en Wethouders verleendten aan den heer L. Roet, op zijn verzoek, wegens zijn voorgenomen vertrek uit deze gemeente, eervol ontslag als lid der plaatselijke com- missie van/toezicht op de bioscopen alhier, zulks onder dankbetuiging voor de als zoo- danig bewezen diensten. 8-OCTOBERFEESTEN. Nog onder den indruk van de schitterend geslaagde feesten van deze week, is in de Huigbrouwerstraat een permanent comite op- gericht, dat heeft te zorgen dat voortaan ge- regeld op 8 Oct. die straat versierd wordt, waarvoor alle bewoners een maandelijksche bijdrage zullen verleenen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen en andere voertuigen te 5.46 uur licht op. NIEUWE ZAAK. De Langestraat is wederom een winkel- zaak rijker geworden. In het perceel naast de firma Ypma, waar in voorheen de onderneming van den heer Metz gevestigd was, opende de firma Lan- gendijk, uit Enkhuizen, een luxe zaak in glas, porselein, tin, kunstaardewerk en andere kunstvoorwerpen. Een blik in de etalages van het mooie, ruime pand, schenkt de overtuiging, dat men hier te doen heeft met een firma, die op dit gebied deskundig kan worden geacht. In Enkhuizen exploiteert de firma Langen- dijk dan ook reeds jaren met succes een der- gelijke zaak. De prachtige kunstvoorwerpen zijn smaak- vol geetaleerd. Wij zien daar de producten van de Kopenhagensche Plateelfabriek, de Glasfabriek van Leerdam, Kamphof's Tinfa- briek, de Plateelfabriek van Gouda, de Arnhemsche Plateelfabriek, Deensch glas, Japansch en Engelsch aardewerk, kristal, koperen en nikkelen kunstvoorwerpen enz. Het geheel stempelt de zaak tot een lste klas zaak, zoodat ze als een aanwinst voor Alkmaar kan worden aangemerkt. VOLKSUNIVERSITEIT. Op verzoek verwijzen wij gaarne naar de advertentie van de Volksuniversiteit, welke op de voorpagina van dit nummer voorkomt. FEESTAVOND „MERCURIUS", Op Zaterdag 20 October zal de afd. Alk maar van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" in de groote zaal van „De Harmonie" een feestavond or- ganiseeren, waarbij medewerking wordt ver- leend door de tooneelvereeniging T.O.P. Zij zal opvoeren het tooneelspel „De Lijdensweg" van Felix Philippi en de klucht „Arme Rij- ken" van Nono. Voorts zullen optreden de hceren Gebrs. Haasbroek met hunne levensliedjes. Ook zij hebben hier ter stede een uitstekende reputa- tie. Verder zal de Bondssecretaris spreken en zal de avond nog worden opgeluisterd door de muziek van de dancing. Voor de prijzen zie men de advertentie in dit nummer. DE HANZE. In H Gulden Vlies" werd gister hier ter stede de 4lste vergadering van „De Hanze" in het bisdom Haarlem gehouden, die des morgens vooraf gegaan werd door kerke- lijke plechtigheden. Van deze vergadering ontvingen wij geen uitnoodiging, zoodat wij het verslag ditmaal nog aan „De Maasbode" ontleenden. Namens de afd. Alkmaar sprak de heer J. F. M. Endel een welkomstwoord, waarin hij er op wees, dat het verlies van den mid- denstandsstrijder C^ris Jansen er van had doen afzien om de gasten met gepaste opge- wektheid te ontvangen. De heer Struicken dankte speciaal voor de vriendelijke woorden van den heer Endel aan het adres van den overleden directeur en heette hierna verschillende personen, w. o. deken Rengs, speciaal welkom. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het ledenaantal per 1 Oct. j.l. 5583 bedroeg. De eerstvolgende Hanze-retraite wordt ge houdgn van 2629 November te Noordwij- kerhout. Verzocht werd 1 November als Zondag te vieren. Ons Hoofdbestuur, zoo vervolgde spr., heeft ook door de maandelijksche circulaires, diverse wenschen naar voren gebracht als daar zijn, het euvel van de vliegende winkels, minder kosten bij rechtsvordering, afschaf- fing personeels-belasting voor winkels en koffiehuizen. Waarom blijft de Middenstand hierin ach- terwege en doet hij ook niet zooals de win- kelbedienden dit doen, en zooals de groot- werkgevers dat doen? Is't niet treurig, dat ik deze lakschheid1, die toch tot nadeel van den Middenstand is, moet signaleeren U weet toch, dat de organisatie zich niet met politiek bemoeien mag en alleen van de Middenstanders, leden der Kiesvereeniging moet zelf in dezen ter plaatse de actie uit- gaan, die toch zoo uiterst eenvoudig is. In zeer enkele plaatsen, w. o. Amsterdam, heeft men het advies van het Hoofdbestuur opgevolgd. Wees dus nu eens paraat voor Uw eigen belang. Hierna hield de voorzitter een herden- kingsrede ter eere van den in April gestor- ven medewerker Chris Jansen. welke rede door de aanwezigen staande werd aange- hoord. Spr. deelde daarna mede, dat als opvolger van Chris Jansen Mr. F. J. H. Back 15 Oc tober in functie trad, dien spr. onder applaus der aanwezigen, aan de vergadering voor- stelde. Hierna had de installatie plaats van den geestelijken Adviseur Rector Bots, die daar na een gedachtenisrede ter nagedachtenis van den heer Chris Jansen uitsprak. Jaarverslag. De secretaris, de heer W. Boon, vangt zijn jaarverslag aan met de verklaring, dat men over het afgeloopen jaar kan zeggen: dank- baar maar niet voldaan. Gelijktijdig begint de sluiting van de win kels en bedrijven op de twee nog overge- bleven katholieke feestdagen vordering te maken. In zake de voorschriften betreffende bouw- werken en leveranties voor z.g. rekenplichtige besturen is het onderzoek nog gaande. De directie van het provinciaal electrici- teitsbedrijf in Noord-Holland verzocht over- leg met de organisatie ten einde te komen tot een voor alle partijen bevredigende regeling voor den verkoop van deugdelijke apparaten doon de particuliere installateurs, ten einde daarmee tevens den stroomverkocp te bevor- deren. De commissie-van Doorninck welke tot taak had te onderzoeken of en op welke basis een centralisatie van het middenstandscrediet- wezen kon worden tot stand gebracht, kwam met haar arbeid gereed. In overeenstemming met haar rapport is de N.V. Ned. Midden- standsbank opgericfit. De droogmaking van de Zuiderzee en daar mee de samenhangende wijziging in den maatschappelijken toestand in onze afdeeling Volendam blijft de noodige aandacht eischen. Verder herinnerde de secretaris in zijn ver slag aan het aftreden van Rector Jansen als adviseur en het overlijden van de directeur van het Centraal Hanze-bureau en werd en mededeelingen gedaan over de insteHingen van de Hanze. De Hanze-bank begon eind 1927 haar vier- de uitkeering van 10 pCt., zoodat thans aan crediteuren 40 pCt. der saldi is betaald. De glasverzekering bleef zich gezond ont- wikkelen, waarmede voor de bondsfinancien ook eenige versterking werd verkregen in den vorm van een hooger winstaandeel. Het diocees Haarlem heeft thans ongeveer 38 pet. van de totale premie voor zijn rekening. Het fonds H. B. O. ging in ledental eenigs- zins vooruit, terwijl de bedrijfsresultaten gunstig waren. In de met 1927 afgesloten driejarige periode is een winst gemaakt van f 5000. Door den voorzitter werd aan den secreta ris dank gebracht voor zijn uitvoerig jaar verslag, hetgeen door de vergadering met applaus werd onderstreept. Op voorstel van het bestuur werd hierna besloten telegrammen van hulde te zenden aan Z. D. H. Mgr. J. Aengenent, bisschop van Haarlem en aan H. M. de Koningia Het hierop volgend punt van de agenda was een mededeeling over de organisatie van het Wit-Gele-Kruis. Door den secretaris der dioc. federatie, burgemeester Lommen van Castricum, werd duidelijk uiteengezet, wat het Wit-Gele-Kruis is en hoe de organi satie werkt. Spr. spoorde tot aansluiting bij het Wit-Gele-Kruis aan en tot oprichting van afdeelingen, welke opwekking door den voorzitter werd ondersteund. Verslagen werden uitgebracht over de ver schillende instellingen van de Hanze. Naar aanleiding van het verslag over het Santosfonds, dat door pastoor Huf werd uit gebracht, sprak de bondspenningmeester, de heer van Tetering, de wenschelijkheid uit, om de baten van het Liefdewerk Oud Papier voor het Santosfonds te bestemmen. Een der afgevaardigden kwam hier tegen op en meende, dat het niet op den weg der Hanze ligt om inkomsten aan het Liefdewerk Oud Papier te onttrekken. De bondspenningmeester hield hier tegen- over zijn meening staande, waarmede de ver gadering door applaus instemde. Aan de orde kwam hierop het jaarverslag van den bondspenningmeester. Einandeel verslag. In het jaarverslag. van den penningmeester, den heer P. J. M. van Tetering, dat bij een totaal bedrag aan uitgaven van f 27.743,25 een nadeelig saldo van 593.80 noteert, wordt een ernstige klacht geuit over afdee- lingsbesturen en afdeelingspenningmeesters, die hun geldelijke verplichtingen opzichtens den hoofdbond niet nakomen en weten en wil- lens de contributiegelden achterhielden, wel ke de leden voor den hoofdbond betaalden, om daarmede de plaatselijke financien te ver- beteren. Het is komen vast te staan, zegt de pen ningmeester in zijn verslag, dat de post on- inbare contributie tot en met 1926 bedraagt 5806,95. Van dit achterstallige bedrag wer den reeds 4000 gereserveerd, zoodat op de rekening 1927 voor definitieve afschrijving in aanmerking zou komen een bedrag van 1306,95. Nu evenwel al die oude contributieposten administratief worden afgevoerd, is het lo- gisch, dat de mede daarin opgenomen, doch niet afgedragen „gereserveerde toeslagen" thans worden teruggeboekt ten bedrage van f 730,70, waardoor de op deze rekening 1927 voorkomende af te schrijven post „oninbare contributie" netto wordt 1076,25. Nadrukkelijk wijst de bondspenningmees ter er in zijn verslag op, dat al worden ad ministratief deze oninbare vorderingen ad f 5806,95 afgeschreven, dit toch niet zeggen wil, dat de bond daarmede zijn pretenties zou prijsgeven ten opzichte van de nalatige af deelingen, die moreet en in geweten verplicht blijven alsnog aan den Bond de gelden af te dragen, die zij hebben achtergehouoen. In het verslag wordt verder gewezen op de practijken, die in sommige afdeelingen worden toegepast, waarop de bondspenning meester letterlijk deze woorden laat volgen „In zoo'n chaos is het voor den bonds penningmeester een onmogelijkheid langer zijn functie te blijven vervullen". Een beroep wordt dan gedaan op de af- deelingssecretarissen en penningmeesters om in deze samen te werken en een geordenden toestand te scheppen. Het financieel verslag werd goedgekeurd, nadat door de commissie met het nazien van het financieel beheer belast rapport was uit gebracht. Daarna werd gepauzeerd. Middagvergadering. In de namiddagvergadering, die om half drie aanving, werd de begrooting 1929 in behandeling genomen. De begrooting voor het jaar 1929 werd aangeboden en behandeld. De raming van den bondspenningmeester bedraagt 27.050, waaronder een contributie-af- dracht voor 5000 leden. De post salarissen voor het Centraal Hanze-Bureau is daarbij geraamd op 13.500. Voorstellen der afdeelingen. De afd. Leiden stelt voor een commissie te benoemen tot algeheele reorganisatie der bondsfinancien: lo. door hervorming van het Centraal Flanze Bureau; 2o. door het aanbrengen van de hoogst noodige bezuinl gingen op elken post die hiervoor in aan merking komt; 3o. door zoo noodig verhoo- ging van contributie. In een nadere toelichting van haar voor stel gaf de afdeeling Leiden te verstaan, dat zij het een onevenwichtigheid in de begroo ting acht, wanneer bij een inkomen van on geveer 28.000, de onkosten van de uitvoe- ring der leiding 18 a 20.000 bedragen Waar op „hervorming" wordt aangedron- gen is bedoeld doorvoering van centralisatie en daardoor vermindering van - salarissen. In het op dit voorstel uitgebracht praead- vies zegt het H. B. o.m. niet in te zien welke onevenwichtigheid er in is gelegen dat van de 28000 inkomsten 18 a 20.000 voor de uitvoering der leiding worden besteed. Het H. B. v.erklaart verder zich te hebben vereenigd met de conclusie der „Concentratie commissie" luidende: Er moet gestreefd wor den naar algeheele samenbrenging van de dagelijksche werkzaamheden, die ten behoe- ve van den R. K. georganiseerden Midden stand van Nederland worden gepresteerd. Evenwel is men tot de overtuiging geko- men, dat de toestand in het organisatiewe- zen van den R. K. Middenstand nog niet voldoende rijp is om tot concentratie over te gaan. Voorloopig moet men derhalve in het Bisdom Haarlem met den eigen arbeid voortgaan en de diensten blijven vragen van het eigen diocesaan Bureau. Het H. B. wijst er verder op, dat ook door „concentratie" volgens het rapport der daar. toe ingestelde commissie, geen geldelijke be- sparing van eenige beteekenis kan worden bereikt en geeft als zijn meening te kennen, dat de benoeming eener commissie als door het voorstel-Leiden wordt gevraagd, niet noodig is en derhalve niet aanvaard moet worden. Van de gelegenheid het voorstel te verde- digen, wordt door den afgevaardigde van Leiden gebruik gemaakt. Spr. merkt op, dat zijn afdeeling na rijp beraad haar voorstel heeft ingediend. De afdeeling is niet in oppo site met het hoofdbestuur en had zeker niet het afwijzend praeadvies verwacht. Het Leid- sche voorstel poogt aan vele grieven tege- moet te komen en kan de instelling van de gevraagde commissie niet overbodig achten Leiden blijft daarom zijn vooorstel handha- ven. Door de afdeeling Dordrecht was een voorstel ingediend dat eenigszins parallel ging met het voorstel-Leiden, n.l. door con centratie op vermindering van onkosten aan te sturen, teneinde de contributie te kunnen verlagen. De afdeeling Warmond drong eveneens op contributie-verlaging aan. Het hoofdbestuur gaf als zijn meening te kennen, dat bij den huidigen stand van za- ken niet aan contributieverlaging kan wor den gedacht en wees de daartoe strekkende voorstellen van de hand. Deze voorstellen werden niet nader ver- dedigd. De voorzitter wees iederen vorm van con tributieverlaging pertinent van de hand en gaf de vergadering te verstaan, dat het hoofdbestuur aan anderen het werk zal pver- laten, wanneer een voorstel tot contributie verlaging zou worden aangenomen. Door verschillende afgevaardigden werd in verband met deze voorstellen de druk der contributie ter sprake gebracht, hetgeen voor vele middenstanders een beletsel is om tot de organisatie toe te treden. Een enkele stem werd gehoord, die de uitgaven van het Cen traal Bureau te hoog acht, zoodat het hoofd bestuur bij het overlijden van den heer Chris Jansen had kunnen nagaan of daarin geen veradering kon worden gebracht in plaats van de vergadering door de benoeming van een nieuwen functionaris te stellen voor een fait accompli. De bondspenningmeester beantwoordde de sprekers en deed daarbij nadrukkelijk uitko men, dat het hoofdbestuur voorstander is van concentratie, doch dat deze thans nog niet kan worden doorgevoerd. Men heeft te bedenken, dat de Bisschoppen wenschen, dat de diocesane organisaties blijven bestaan, hetgeen natuurlijk inhoudt, dat het vormen van een landelijke organisatie niet kan wor den doorgevoerd. Ook door een ild der concentratie-commis- sie werden nog eenige mededeelingen om- trent den stand van het belangrijke vraag- stuk gedaan, waarbij de verklaring werd ge- geven, dat men in deze diligent is. naar waarnemingen, verricht in den moreen van 11 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bild't Verwachting (geldig tot den avond van 12 October) Matige tot krachtige tijdelijk wellicht stormachtige zuidwestelijke tot 'vestelijken later weer krimpenden wind, betrokken of zwaar bewolkt, met tijdelijke opklarimr re- genbuien, zachter des nachts. Na deze besprekingen trekken de afdeelin gen Dordrecht en Warmond haar voorstel in. De afdeeling Leiden verklaart zich hier- toe ook bereid, als het hoofdbestuur de toe- zegging wil doen de gevraagde reorganisa tie der bondsfinancien ernstig te overwegen De voorzitter is van meening, dat in deze geen bindende toezegging kan worden daan. 6 Leiden handhaafde bijgevolg zijn motie die intusschen niet in stemming kon worden gebracht, wijl het niet voldoende werd onder steund. De posten der begrooting kwamen hierna in stemming en werden onveranderd goed gekeurd. De begrooting werd vastgesteld op het be- vengenoemd bedrag. Amsterdam wordt aangewezen als com missie tot het nazien van het financieel be heer over 1928. Aan de orde kwam de vaststelling van de plaats der volgende jaarvergadering. De afgevaardigde van Amsterdam drong er op aan in den vervolge een vaste plaats voor de jaarvergadering aan te wijzen, hef- zij Rotterdam, hetzij den Haag. De afdeeling Alkmaar had een voorstel ingediend verzoekende de eerstvolgende Cen trale Raadsvergadering wederom' in Alk maar te doen houden, wijl dezen keer alle feestelijkheid achterwege moest blijven en Alkmaar daardoor de propaganda mist, die van de bondsvergadering uitgaat. Het voorstel werd ter vergadering ver- dedigd. Nadat ook de afgevaardigde van Wasse- naar voor zijn afdeeling had gepleit, had stemming plaats, waarbij Wassenaar werd aangewezen. Toespraak Mr. Bach. Het woord werd hierna verleend aan den nieuw benoemden directeur mr. F. Bach. Zooals u weet, aldus spr., ben ik thans nog niet in functie getreden en heb dus niet he; recht hier iets te zeggen. Binnenkort zal ik de gelegenheid hebben dit in uw orgaan te doen. Maar als ik toch even uit mijn zwijgende rol treed, dan is dit om den voorzitter dank te zeggen voor de vriendelijke woorden he- denmorgen tot mij gesproken en de vergade ring te danken voor de wijze, waarop zij die woorden heeft onderstreept. Die hartelijke ontvangst is voor spr. een voorteeken van vruchtbare samenwerking. Rector Bots, vervolgde spr., heeft in tref- fende woorden den overleden directeur her- dacht. Ook mijn gedachten zijn toen uitge- gaan naar Chris Jansen. Ieder werker heeft twee voorname zaken te doen, op de eerste plaats zijn organisatie in goede richting lei den en vervolgens aan de leden doen voelen dat zij in goede richting worden geleid. Chris Jansen, zegt spr., is daarin geslaagd. Aan ieder graf herneemt echter het leven zijn recht. Voordat ik mijn ambt aanvaard, zou ik twee dingen wenschen en wel dat het mij gegeven mag zijn iets wezenlijks tot stand te brengen voor de Haarlemsche Hanze en dat het mij gegeven mag zijn iets wezenlijks tot stand te brengen voor de Haarlemsche Han ze en dat het mij gegeven mag zijn een klein plaatsje te veroveren in de harten van de Roomsche Middenstanders. (Applaus.) INGEKOMEN PERSONEN. J. Veenstra, dienstbode, Ger., Nassauplein 13, van Heiloo. M. Zwaap Polak, zonder, N.L, K. van't Veerstraat 20, van Amster dam. J. J. Hoekmeijer, voeger, R.K., Fa- brieksweg 3, van Nijmegen. C. Vonk, plaatwerker, geen, Heiligland 34a, van Oudorp. C. Rood, boerenknecht, R.K., Hoeverweg 22, van Spanbroek. E. Mossel Buchenbacher, zonder, N.L, Kennemerstraat- weg 165, van Amsterdam. P. W. Verwer, zonder, geen, Oudegracht 213, van Wierin- gen. H. Nibbering, los werkman, R.K., Luttik Oudorp 7, van Bergen. J. J. Hei- dema, dienstbode, G.K., St. Josephstraet 14, van Groningen. M. IJpenburg, op. Rijks- waterstaat, H.L., Hulststraat 7, Den Helder. A. Visser, dienstbode, Ger., Paternoster- straat 16, van Opperdoes. G. Buitenhuis, zonder, N.H., Koningsweg 82, van Velsen, C. Hofman, fabrieksarb., R.K., Baan- sloot 19, van Haarlem. A. C. H. de Groot, zonder, N.H., Kennemerstraatweg 35, van N. O. Indie. A. M. Jansem, eta- leur, R.K., Costerstraat 23, van Dordrecht J. W. ojdo, adj. chef, N.H., Hofdijkstraai 9, van Bodegraven. R. van der Mei, kan- toorbed., Ger., Kanaalkade 44, van Amster dam. N. Slijderink, zogjtr, R.IC, Baam singel lib, van 's-Gravenhage. W. Feen- stra, Mastenbroek, zonder, Nieuwesloot 47, van Amsterdam. A. Baas, chocoladewer- ker, N.H., Ingelandstraat 11, van Oudorp. J. Blom Eeltink, zonder, R.K., Groot Nieuwland 32, van Egmond aan Zee. H. C. Bilderbeek, spoorwegarb., geen, Snaar- manslaan 48, van Amsterdam. T. B. van Woerden, zonder, R.K., Spoorstraat 63a, van 's-Gravenhage. H. 't Hart, koopman, N.- H., St. Annastraat 23, van Helvoirt. M. Manten, dienstbode, G.K., Lindenlaan 123, van Maarsse. G. Mul, zadelmaker, R.K., Keizerstraat 10, van Oudorp. - W. A. L. van Riel, zonder, geen, Oudorperdijkje 33, van Rotterdam. L. Boelmans ter Spill, zonder, N.H., Emmastraat 21, van Haren (Gr.) G. Plooij, brugwachter, N.H-, woonschip, Den Helder. C. Bakker, leerl mach., R.K., Vondelstraat 8, van Hoom. S. Radsma, boterbezorger, N.H., Schagen- straat 2, van Middelharnas. K. Dekker, dienstbode, N.H., Nieuwesloot 59. van Zijpe A. Mulder, zonder, N.H., Zocherstraat 30a, van Harlingen. H. J. Rose, suiker- werker, geen, Snaarmanslaan 40, van Am sterdam. E. A. van Halcm, dienstbode, R.K., Nieuwesloot 49, van Heemskerk. Ook wooi* particulieren is het van voordeel een REKENING TE OPENEN bij een Bank. te ALKMAAR geeft hieromtrent gaarne inlichtingen.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2