Mavpides'^Pj^J^J^JS* FEU1LLET0N. Honderd dertigste Jaargang. Donderdag 11 October. RadSio-lioekje StadsBniewws EGVPTIA .CIGAP F.TTES Provisiciaai nleuws Ho. 221 19S28 \rijdag 12 October, fjilversum, 1071 At. 12.302.Lunch- muziek door het Trio Sjomverman. 6.—7.15 Dinermuziek door het kwartet Rentmeester. 715—7.45 Lezing van wege het Onderwijs- fon-ds voor de Binnenvaart. Schippersles. 8.05—9.30 Kamermuziek door het Amster- damsch Strijk-kwartet en J. Hymann, piano. 9.50 Persberichten. 10.— Aansluiting van de Stadsschouwburg te Arnhem. Concert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. Heiene Cals, sopraan. 11. Sluiten. Huizett, 340.9 At. (Na 6 uur 1870 At.) 12-301 -30 Concert door het K. R. O.-Trio. 3 —4 K. R. O. Vrouwenuurtje door mevr. J. Kaller—Wigman. 4.5.Gramofoon- muziek. N. C. R. V. 5.-6.45 Concert. Mevr. H. HeldermanSmit, piano. B. de Wilde, clarinet. D. J. Vcs, viool. 7.7.30 K. R. O. Cursus paedagogie door Ds. J. van Dael. 7.40 V. P. R- O. Cathechisatie. Ds. J. van Dorp: Het oude Testament. (Inleiding tot den Bijbel). 8.15 V. P. R. O. A. Poth, viool. W. Brederode, altviool. F. Zurhaar, cello. Th. Kneifer, contra'bas. H. Schouwman, piano. 8 45 V. P. R. O. Prof. Dr. J. Linde- boom: De Hervorming (De Hervorming als cultured verschijnsel). Daventry, 1600 At. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatencon- cert, viool en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.20 —2.20 Orkestconcert. 2.45 Berichten. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3 20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing. 4.Muziek. 4.05 Concert voor de scholen. 4.50 Orkestconcert 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuws berichten. 6.50 Landbouwberichten. 7.05 Lie- deren van Schubert voor sopraan. 7.20 Mu- liekcritiek. 7.35 Muziek 7.45 Lezing: Reli gion as Law. 8.05 H. Henschel,sopraan. 820 Symphonieconcert. Orkest onder leiding van Sir. Th. Beecham. 9.20 Nieuwsberichten. 935 (Vervolg) Symphonieconcert. 10.20 Nieuwsberichten. 10.25 Causerie. 10.40 Vaudeville Dans-orkest en variete-artisten. 11.04 Een verrassing. 11.2012.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris"1750 At. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert. 8.50 Symphonieconcert. Daarna „Ma- rouf", opera van Rabaud. Orkest, koor en so- listen. Langenberg, 469 At. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert 4.20 5.05 Concert. Zang en declamatie. 6.05— 5.50 Orkestconcert. 7.20 Concert door het Klein-Werag-orkest. 7.50 De oude klassieken: Platon. Bew. en regie van C. Hagemann. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkest concert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 Orkest concert. 7.50 Dialogen der wereldliteratuur. De KlassiekenPlaton. Met muziekbegel. Hamburg, 395 At. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. 7.50 Oude klassieken. Platon. Met muziekbegel. Daarna tot 10.20 cabaret. Brussel, 509 At. 5 20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 8.3010.35 Councert. Mme. Villiers, Waucquez, zangeres, Orkest. 10. 10.35 Dansmuziek. Bens op een dag vroeg Sultan Omar: O, zeg mij, Moorkop Mahomed, Is't werk'lijk waar, of zei je't zoo maar, Was dit de laatste sigaret? De doos is leeg, o, groote Heer, U hebt er nu geen enk'le meer. Waarom ook Uw zin op een merk toch gezel? Probeert nu nog eens zoo'n and're sigaret. Doch Omar sprak: Neen, Moor, geenszins Er is slechts een Mavrides* PRINCE! Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABR1EKEN. Gisteravond vergaderde ten Stadhuize de iC. v. K. en F. onder voorzitterschap van den beer S. W. Arntz. Afwezig was -de heer En- del met kennisgeving en aanvankelijk ook de heer Grondsma. De voorzitter, de vergadering ope- pend, sprak een speciaal woord van wel- kom tot den heer Hoogland, die van een hem overkomen ongeval dat zich nogal ern- stig had laten aanzien, thans reeds in zoover hersteld was, dat hij de vergadering kon bij- wonen. lngekomen stukken. Het handelsonderwijs. a. Adres van de Vereeniging van Leer- ffen bij het litterair-economisch middelbaar onderwijs. Deze vereeniging komt op tegen een adres der K v. K. voor Salland aan de Tweede Kamer, waarin bezwaar gemaakt werd tegen de opneming van de handels scholen als Hoogere Burgerscholen A onder het voorbereidend hooger onderwijs. Adres- sante vreest dat het handelsonderwijs in een hoek zal worden gedrongen met al de nood- lottige gevolgen daarvan, indien aan het verlangen der K. v. K. in Salland werd vol- daan. In de vorige vergadering werd de behan- deling van dit adres aangehouden, omdat de heer K1 u i t m a n, die het nader zoq^ toe- lichteu, afwezig was. Thans over dit punt het woord krijgende, herinnerde spr. aan de op 4 Juli in Den Hel der gehouden vergadering dezer Kamer, waarin over deze schoolkwestie was gespro- ken. De argumenten in het adres- der ver eeniging van leeraren hadden spr. niet kun- nen overtuigen dat het toen ingenomen standpunt verkeerd zou zijn. Hij adviseerde daarom het adres voor kennisgeving aan te nemen en een eigen adres over deze onder- wijskwestie aan de Tweede Kamer te zen- den, waarvoor spr. met medewerking van den secretaris der K. v. K. reeds een con cept had opgesteld, hetwelk door spr. werd voorgelezen. De heer D e R a a t merkte op, dat volgens het wetsontwerp geen handelsscholen meer zullen bestaan naast een H. B S. met 5-j. cursus, waaraan verbonden is een litt - economische afdeeling. In verband hiermede Deval spr. aan in het adres te spreken van „ho0gere" handelsschool. Ook overigens werd op spr.'s advies nog een wijziging aangebracht, waarop het con cept vervolgens met algemeene stemmen werd vastgesteld als volgt: Met belangstelling heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier kennis genomen van het wetsontwerp tot regeling van het voorberei dend hooger onderwijs, in het bijzonder waar dit het handelsonderwijs betreft, daar in haar district twee gemeentelijke handels scholen bestaan, n.l. te Alkmaar en in den del der, welke scholen beide nuttige werk Door R. L. de W. 22) ,,Niets te danken", was het antwoord, „jij eh ik zijn de twee meest bekende gekken be- westen St. Stephen". „Nu, Drew, als je het dan absoluut wilt, zal ik meegaan, maar ik vind het een koopje Waar het tante Caroline betreft ben ik „Een homoepaat, precies. Ik ben het vol- maakt met je eens. Vanavond echter, stel ik bet op hoogen prijs, als je de dosis wat groo- ter wilt nemen," hij stond op, als teeken, dat bet tijd was om te gaan. „Ik praat graag met je Richard; maar tegen een penny per minuut ts't wat te duur gekocht. Mijn taxi wacht l«gde hij uit. Gedurende den korten afstand naar Cur ron Street spraken ze niet. Naar het gegons van stemmen te oordee- I«, dat hen de trap opgaande begroette, kwam Beresford tot de conclusie, dat het een jroot diner was. „Lord Drewith, mr. Richard Beresford riep met luider stem Payne, vastbesloten al het geraas te beheerschen. Lady Drewith stond bij de deur. Toen zij binnenkwamen draaide zij zich om en stevende hen tege- ■Mfc krachten aan den handel verschaffen en waar- van verklaard kan worden, dat zij voorzien in een groote behoefte, welke nog zal toe- nemen naarmate de droogmaking der Zui derzee voortgang vindt. Daar het voortbestaan dezer scholen der- halve voor Handel en Industrie van groot >elang wordt geacht, veroorlooft de zich erop te wijzen, dat zij het werkelijk ern- stig zou betreuren, indien de naam „Han- delsschool" voor deze onderwijsinrichtingen verloren zou gaan. Overigens acht zij elke verandering in het karakter der school on- gewenscht, daar thans op de bedoelde scho- en een geest heerscht, die de aanpassing bij let bedrijfsleven uitermate bevordert De Kamer zou het derhalve op prijs stel- len, indien het ontwerp van wet niet onge- wijzigd werd aangenomen. In leder geval zou zij gaarne zien, dat de landelsscholen en de H. B. S.en A, onder een afzonuerlijke inspectie komen. Tevens beveelt zij een ruimere vertegen- woordiging van handel en Industrie in een commissie van toezicht ten zeerste aan Vervolgens verzoekt de Kamer een over- gangsbepaling in de wet te willen doen op- nemen, waardoor aan de bestaande hoogere handelsscholen gedurende een ruiffl aantal overgangsjaren de subsidieering op den ouden voet wordt gewaarborgd, teneinde aan gemeenten en instellingen, die inrichtin- gen voor handelsonderwijs in stand houden, gelegenheid te geven zich aan te passen, daar zij anders in een moeilijke positie zouden kun- nen geraken. ,4 Tenslotte geeft de Kamer te kennen, dat zij zich geheel kan vereenigen met den inhoud van het adres, hetwelk de „Bond van Ge meenten, Vereenigingen en Stichtingen enz" op 29 September 11. inzake dit ontwerp tot uwe hooge vergadering heeft gericht en wel in het bijzonder met dat gedeelte van het adres, waarin adressanten aandringen om ,,Ben je weer beter?" vroeg ze allesbehalve vriendelijk. „Ja, dat gaat wel, dank u", antwoordde Drewith glimlachend. „Ik heb een ander laten halen!" „Een ander laten halen!" Adhterdochtig keek zij hem aan. „Payne vertelde me, dat je knecht getelefoneerd had, dat je een lichte hartaanval had." „0, was't dat? Ik dacht, dat ik't een of ander had ingeslikt, de verschijnselen zijn zoowat hetzelfde. Wat ik zeggen wilde", ver- volgde hij, „ik heb Richard meegebracht; ik maak me een beetje ongerust over hem, als hij zijn avonden alleen in Londen door- brengt." Lady Drewith wierp Beresford een blik toe, waaruit alles sprak, wat hij verwacht had; toen zich tot Drewith wendend, zeide ze: „Ik zal je voorstellen aan mrs. Crips; miss Cra ven is ongesteld." „Het lam wordt fer slachtbank gevoerd' bromde hij' binnensmonds, haar volgend en het aan Richard overlatend zich te amuseeren met de eenigszins onhandige strategie zijnei tante te bestudeeren, die uitsluitend gasten had gevxaagd van middelbarenleeftijd en zelfs al bejaard. Even later voelde hij een hand op zqn arm en Drewith leidde hem naar de andere zijde van de kamer. „Zeg Richard, bedenk als je blieft, dat A js hier gebracht heb als moreele, niet als mili- taire hulp", zeida hij. Moreele hulp is altijc in de voothoede. Js beat pa burger. Je het wetsontwerp onder te verdeelen in 3 ver- schillende, afzonderlijke hoofdstukken, n.l. het Voorbereidend Hooger Onderwijs, het Handelsonderwijs en het Middelbaar Onder wijs. De telefoon te Alkmaar. b. Antwoord van den directeur van het telegraafkantoor te Alkmaar op de klacht der K. v. K. inzake langzame bediening van den localen telefoondienst. In dit antwoord wordt opgemerkt, dat men natuurlijk wel eens op aansluiting moet wachten, als er veel aanvragen tegelijk zijn gekomen, maar dat overigens het wachten in den regel langer schijnt dan het in werkelijk- heid duurt. De bediening gaat zoo vlug mo- gelijk en geregeld wordt nagegaan of uit- breiding van personeel misschien noodig zou zijn. Verzocht wordt om bij eventueele klachten op te geven wanneer te lang ge- wacht moest worden en hoe lang het wach ten duurde. De heer K u ij per had opgemerkt, dat na het inditnen der klacht minder lang ge wacht benoeft te worden. De heer Kiuitman bad geen onaange- name ervaringen. A'a hij veel nummeis ach- ter elkaar moet opbellen, zegt hij dat direct even en dan heeft hij geen last. Alleen op Zondag duurt het wel eens even alvorens de aansluiting tot stand komt. De voorzitter had opgemerkt, dat hij aan zijn zaak eerder aansluiting krijgt, dan wanneer hij thuis telefoneert. Als het wach ten een minuut duurt, zooals wel eens voor- kwam, vindt spr. dit toch te lang. Het schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. c. Adres van den Algemeenen Nederl. Drogistenbond (aangehouden in de vorige vergadering) en van de Nederiandsche Maat- schappij ter bevordering der Pharmacie. In dit. adres wordt den minister van ar beid, handel en nijverheid verzocht het daar- heen te willen leiden, dat de samenstlling van de commissie voortgekomen uit de wet op de artsenijbereidkunde van 1 Juni 1865 zoodanig wordt gewijzigd dat daarin zitting zullen hebben vertegenwoordigers in even- redige verhouding van de belanghebbende partijen, betrokken bij de fabricatie en den verkcop van de artikelen, die op lijst C. voor komen, „opdat meer recht gedaan worde aan belanghebbende partijen en aan den minister te verstrekken adviezen geen blijk meer zullen geven van een zoo groote partijdigheid als gebleken is bij de laatste samenstelling". De heer d e R a a t lichtte het adres toe, waarbij hij constateerde, dat het drogistbe- drijf, zooals het thans algemeen wordt uitge- oefend, ten eenenmale bij de wet is verboden, zoodat 5000 zaken door scherpe wetstoepas- sing met een slag zouden lcunnen worden stilgelegd. Spr. gaf dit nader aan door een bespreking van de wet van 1 Juni 1865, re- gelende de uitoefening van de artsenijbe- reidkunst en waarbij is vastgesteld de zooge- naamd-e Lijst C, die de namen bevat van are artikelen welke alleen door den apotheker mogen worden v-erkocht in een kwantum ge- schikt voor gebruik door particulieren. In verband ook met de in de laatste 25 jaret; cpgekomen en sterk uitgebreide chemisch- pharmaceutische industrie, onder hoogst we tenschappelijk-e leiding, meende spr dat op te dat Tbsf-if: verschillende bemerkingen zijn imlken en verheugend noemde spr. het, zoowel de Drogistenbond als de Maatsch tot bevordering der pharmacie sfappen deed om de meest voor de hand liggende wijzigin- gen aan te brengen. De heele oplossing der kwestie kan inmiddels slechts geregeld wor den bij,een wetswijziging, terwijl het spr. voorkwam, dat in afwachting daarvan het aantal drogisten in de Commissie voor Lijst C (thans een) met minstens drie dient te worden uitgebreid. Daar nu beide genoemde bonden het er over eens zijn, dat Lijst C dient te worden veranderd en van oordeel zijn, dat de com missie voor die Lijst meer drogisten onder hare leden moet tellen, zou spr. het adres van den Drogistenbond niet willen steunen, doch een apart adres aan de regeering willen zenden met verzoek de verandering van Lijst C met spoed ter hand te nemen en de samen stelling van de genoemde commissie te doen zijn zooals door beide bonden voorgesteld. Na eenige discussie werd het advies van den heer De Raat met op een na alg-emeene stemmen (de heer Gruuwald) aangeaomen. Beslag op in huurkoop gekochte goederen. Het lid der commissie van verordeningen de heer mr. Moens, gaf in verband met het onlangs te Amsterdam voorgekomen proces eenige mededeelingen. Na zijn juridische be- schouwingen kwam spr. tot de conclusie dat er voor de K. v. K. thans geen voldoende belang bestaat om een actie te beginnen tot verandering van den bestaanden toestand in zake het leggen van beslag ook op in huur- opgehouden militair te zijn." Lady Drewith was in gesprek met een klei- ne grijze dame, heel levendig, wier gezichts- uitdrukking ieder oogenblik veranderde. Zij had harde oogen en haar teint deed Beresford denken aan beenstukken. Lady Drewith stelde Drewith voor, noem de Beresford's naam alsof hij er feitelijk niet bij hoorde. Zijn tegenwoordigheid ergerde haar klaarblijkelijk. Mrs. Crisp wendde zich tot Drewith en deed- onafgebroken een stroom van korte, stootende zinnetjes van haar lip- pen neerkomen; het eene woord, dat van haar lippen kwam, vloeide in het andere. Soms haspelde zij de eerste letters van twee woor- den door elkaar met vaak verrassend resul tant. „Zoo ongelukkig, lord Drewith. Mijn nichtje heeft erge hoofdpijn. Heelemaal ziek. In Piccadilly struikelde zij. 't Is daar, zooals u weet, zoo gevaarlijk. Ieder was even aardig. Een geestelijke met zwarte slobkousen en zoo beleefd. Lange weet y, tot aan de knieen. Hij was zoo aardig. Ik denk, dat het van een kies komt, maar de dokter zegt, dat zij over- spannen is. Ik wilde, dat zij hem er uit liet trekken. Mijn goede vader deed het altijd Toen hij stierf had hij er geen e6n meer. We hd)ben hem in Broodwood begraven. Zoon vreeselijke reis. Ik herinner me, dat ik mijn zakdoek verloor en ik was r66 verkouden. Mijn lieve moeder volgde hem een jaar later.w Na haar hoorders met deze wocrdenvloed te hefciwa ou»- Crisp en koop gekocht goederen. Alle heeren vereenigden zich na eenige be. sprekiug met deze conclusie. De commissie „Den H elder", Voorstel van het Bureau inzake de samen stelling van de commissie „den Helder", Voorgesteld werd, dat het Bureau der Kamer zal nagaan oof er voldoende gegronde rede* nen bestaan om tot instelling van een com missie voor Helder over te gaan, met last om te onderzoeken van welk belang de droog making van de Zuiderzee zal zijn voor Den Helder en met vrijheid om de medewerking van deskundigen ter plaatse in te roepen. De heer Blaauboer wilde de bestaande Zuiderzeecommissie handhaven en haar recht geven anderen te assumeeren. De heeren Grunwald en Ringers waren voor een speciale commissie voor Hel der, omdat die heel andere zaken dan de aansluiting van de nieuwe provincie bij 'iet district der K. v. K. zal hebben na te gaan. De heer Nobel pleitte er voor om de bestaande commissie aan het werk te zetten. Zij kan met plannen komen en blijkt dan la-i ter noodig, dat er nog uitbreiding noodig is met het oog op Den Helder, dan kan dat al< tijd nog wel. Na nog eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. De Ziektewet. Aan de orde kwam vervolgens een voorstel van den heer Kiuitman tot het verzenden van een adres inzake de ziektewet. Voorge steld werd het volgende adres te verzenden aan de Tweede Kamer: De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaart heeft de eer U te berichten, dat volgens hare meening het ontwerp van wet tot wijziging van de Ziektewet onvoldoende rekening houdt met uit de praktijk voortgekomen be* staande regelingen tusschen patroons en werklieden, voornamelijk in het kleinbedrijf en het middelmatige bedrijf, welke regelingen goed voldoen en voor de werklieden zonder premiebetaling verder gaan dan de verplich* lingen welke de Ziektewet beoogt met aan* deel van de werklieden in de premiebetaling, Het komt de Kamer voor, dat deze be* staande gunstige regelingen niet ogen wor den aangetast, daar de nieuwe Wet zoowel voor de werkgevers als werknemers belang- rijke kosten zouden veroorzaken, terwijl de zifkie-uitkeering daardoor nog zoude worden verkleind. Reden waarom de Kamer verzoekt hef ontwerp niet aan te nemen zonder wijziging waarnoor aan de kleine en middelmatige on. dernemers, die de Ziekteverzekering hunner werklieden tot dusver in eigen beheer en rl« sico hadden, onder zekere voorwaarden en ioezicht wordt toegestaan, het ziekengeld- risico zelf te dragen. Na eenige bespreking, waarbij verschil lende heeren zich voor het adres verklaarden, werd tot de verzending ervan besloten. Rondvraag. De heer Hoogland dankte voor de vriendelijke woorden aan zijn adres bij den aanvang der vergadering. Voorts bracht spr het vaarwater Anna Paulownapolder—Ewijcksluis ter sprake, dat op 8 Oct. zou zijn geopend, maar nog wel 14 dagen gesloten zal blijven, wat niet wenschelijk is met het oog op de producten. die noodig moeten worden afgevoerd. Spr. vroeg of ae Kamer geen aandrang kan uit* oefenen bij de polderbesturen van de Zijpe en Anna Paulowna. Besloten werd, dat aan genoemde adres- sen gevraagd wordt mede te werken tot spoe- dig-e herop-ening der vaart, en in elk geval van iet gedeelte OudesluisOude veer. De heer Grondsma informeerde of et ook al antwoord was gekomen van het Hoog* heemraadschap op het verzoek der K. v. K." om een onderhoud inzake de lasten. De Secretaris antwoordde ontkennend, maar zei gehoord te hebben, dat de brief zal worden besproken. De heer Grunwald vroeg of er ook a! iets was gehoord van den minister inzake de rijksdaalder-bons, die spr. gaarne gehand- liaafd zag. De voorzitter antwoordde geen na- dere mededeelingen te hebben ontvangen. Hierop volgde sluiting. vervolgde: „U moet haar zien. Ze gaat mor- gen weg. Komt u bij mij ontbijten? Mr. Quelch komt ook. Hij is zoo'n krachtig medium. Ik heb graag gasten aan het ont- bijt." De laatste woorden waren uitsluitend tot Drewith gericht. Bij het woord „ontbijt" wierp Beresforc een blik op Drewith, die hoogstwaarschijnlijk nog nooit uit ontbijten was geweest. Gewoon- lijk stond hij op in tijds voor de lunch, wel je verstaan als de lunch laat was; toch vertelde hij mrs. Crisp zonder blikken of blozen, dat hij geloofde den volgenden morgen al een ontbijtinvitatie te hebben aangenomen. „Bij wien?" vroeg lady Drewith achter- dochtig. In een oogenblik van misplaatste loyali- teit schoot Beresford te hulp. „Bij mif, tante Caroline." Hij begreep niet, waarom Drewith hem een verwijtenden blik toewierp. „Dan komt u ook", viel mrs. Crisp in de rede, voor het eerst notitie van Beresford ne- mende. „U zult mr. Quelch aardig vinden. Hij houdt zooveel van havermout, ik ook. We eten het iederen morgen. Het doet me altijd denken aan een doedelzak._ Zoo'n vreeselijk ding. Ze spelen er op, als je het in Schot- land eet. Of heette het anders? Toen ik in Edinburg was, ben ik er heel ziek van gewor- den. Mr. Quelch houdt er van. Zulke krachti- ge hoedanigheden". Mrs. Crisp weidde uit in den overtreffenden trap over de verdiensten van mr. Quelch, alsof hij het een of ander meesterstuk in de kookkunst was; tegeliiker- CASTRICUM. i Naar we vernemen heeft het bestuur van de veilingsvereeniging Ons Belang besloten, voorloopig nog de veiling voort te zetten, al is het dan niet voor het veilen van boonen en erwten, waarvan de tijd thans om is, al ko men nog wel kleine partijtjes aan de veiling, welke naar een bekende handelaar te Sever- wijk word-en doorgezonden. De veiling heeft -nu plaats van spruitkool, en als aangevoerd tijd liet zij haar hoorders in dubio of nu eigenlijk mr. Quelch dan wel de havermout de bezitter was der krachtige hoedanigheden: „Ja, maar", jokte Beresford gladweg. „Ik heb ook nog een paar vrienden gevraagd om kennis met mijn neef te maken, een paar Ame- rikanen", zeide hij nog in de hoop, door aan de ontbijtpartij een internationaal tintje te geven, indruk op mrs. Crisp te maken. „Zoo fameus barstte mrs. Crisp los, „zij verbeelden zich inderdaad, dat zij den oorlog gewonnen hebben. Iedereen schijnt den oorlog gewonnen te hebben, uitgezonderd natuurlijk de Duitschers. Zulke aardige menschen. Amerikanen bedoel ik. Zoo krachtig. Mr. Wilson ook, hij wil keizer worden, zeggen ze. Mr. Quelch houdt van Amerikanen. Hij zegt ik ben vergeten wat het was. Het was heel geleerd. Ze leven van zulke grappige dingen, van druiven en ijswater, en scheiden kost zoo wat niets. Zoo makkelijk voor het personeel- Ik bedoe'l de druiven en het ijswater. Dus mr. Berry, u begrijpt't wel?" y Mrs. Crisp wendde zich tot Beresford met een blik, die vermoedelijk bedoelde schalksch te zijn. „U doet het wel, nietwaar?" Tegen Drewith ging zij door. „Ik neem geen be- dankje aan. Lola zou het me nooit vergeven. Ze zou zoo telemgesteld zijn. Ik stel haar niet graag teleur. Vanmorgen bdoofde ik haar tong. Er was er geen. Vervelend van hen. Houdt u van kameelen, lord Drewith?, Ik vind ze merkwaardig. Ik zag er 6en in Romeo en Juliette, of was het in „The Lud of the Navy?" (Wordt verve Hlmhc CmmL

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5