nRMAMIHT Burgerlijk® Stand. 'IDE Af mine is ee" gritzher extra L. Framkenberg, Alkmaar. ECerk en school Zeetijdingen Sf^dsnieuws de directie der Nederlandsche Spoorwegen cen uitkeering van een halve maand loon, met een minimum van 70 te vragen. De vergadering heeft zich eenparig met dit voorstel vereenigd en droeg den personeel- raad op, zich ter zake zoo spoedig mogelijk jot de directie te wenden. Besloten werd, 100 noodig na de conferentie, met de direc tie een nieuwe bijeenkomst met de hoofdbe- jturen te houden. ZEELIEDEN-TWIST. Een Japansche tweede oliicicr van het stoomschip „Makassar Maru", dat te Tand- iong-Priok lag, kwam, to-en Uij Mandag- avond om half tien voor een bioscoopgebouw in Kanipong Kodja snel voor een deeleman op zij sprong, in vrij onzachte botsing met een Timoreesch schepcling van het stoom schip ,.Cycloop". De Timorees was hierovcx gebeo-ld en eischte voldoening. Een woorden- iwisf ontstond, die de tegenstanders tenslotte zoo opwond, dat de Timorees een mes trok en den oificier een steek dwars door den hart- streek toebracht. Het slachtoffer overleed kort daarop. De dader vluchtte doch werd Dinsdagmorgen aan boord van zijn schip ge- arresteerd. Hij legde een volledige bekente- nis af en gaf als reden van den twist een vrouwenperkara op. Het mes, waarmede de misdaad werd bedreven, is in beklaagdes kleeren teruggevonden. De kieedingstukken waren gedeponeerd in een berucht huis, waar men getracht had de bloedsporen weg te wis- schen, wat echter slechts ten deele gelukt vas. SPAANSCHE WAARDEERING VOOR NEDTRLANDSCH FABRIKAAT. Bij een door het te Madrid verschijnende dagblad „La Nation" gehouden stemming, werd de groote meerderheid dei stemmen uit- gebracht op den Philips luidspreker en de Philips lampen en wel op den eerste 6830 stemmen en op de laatste 5025 stemmen. De hierop volgende fabrikaten verkregen tespectievelijk 431 en 1600 stemmen. NIET TERUGKEERENDE KAMER- LEDEN. Naar de Resb. verneemt, heeft het r.-k Kamerlid J. B. van Dijk lcennis gegeven, dat hij zijn candidatuur niet hernieuwd wenschi ie zien. Ook de katholieke Kamerleden J. van Rij- zewijk en P. J. Rutten wenschen niet weder lekozen te worden. Verder zai een dag worden geresereveerd voor Parijs. De kosten van de reis, welke elf dagen zal duren, zijn voorloopig begroot op 120. BRAND IN EEN KERK Gistermiddag om 4 u. 30 werd 'brand ont- dekt in de R.K. St. Martinusk-erk te Gronin- gen en wel in een lokaal boven de sacristie, juist op het oogenblik, dat zich 200 kinde- ren in de kerk bevonden. De kinderen kon- den echter snel de kerk verlaten, zonder dat paniek ontstond. De brandweer was den brand spoedig meester. Een groot aantal fraaie en zeer kostbare gewaden hebben schade geleden. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is, doordat in de sacristie kaarsen brandden. Waarschijnlijk is een der kaarsen, die op de kast stonden, blijven branden, waardoor de kast in brand geraakte en het vuur zich snel verspreidde. De brandweer tastte het vuur aan met 3 stralen op de waterleidmg. Een klein incident had nog plaats bij het blus- schingswerk. Juist toen een der brandweer- lieden op de mechanische ladder stond, brak ii.l. een der tandwielen, zoodat de ladder naar beneden viel. Gelukkig echter werd hij in zijn val gestuit door den kerkmuur, zoo dat er geen ongeluk heeft plaats gegrepen. PROV. STATEN VAN N.-HOLLAND. De heer J. A. van Zutphen (s. d. a p.) heeft, blijkens bericht in het Volk, om gezond- heidsredenen als lid van de Staten van N. Holland bedankt. Voor Alkmaar en Omstreken P. Zuiker, Verdronkenoord 84. NEDERLANDSCHE VOLKSPARTIJ HOOFD- EN HANDARBEIDERS. Vergaderingen te Amsterdam: 32,000 leden. Idealen en plannen. De Nederlandsche Volkspartij van hoofd- en handarbeiders(sters) heeft, zoo meldt men ten partijvergadering gehouden, waarin be sloten is tot uitgave van een maandblad, waarvan de titel zal zijn De Volkswil. Als verantwoordelijk redacteur werd benoemd de heer G. B. van der Werf. Van de partij, die naar men mededeelt feeds 32,000 leden zou tellen, wordt vermeld dat alle Nederlandsche staaisburgers en bur- geressen ongeacht van welke beginselen of pnhtieke kleur, er lid van kunnen worden. De 1 en bepalen door stemming, wie haar volg- oAe op de candidatenlijsten der partij ge- plaatst worden. Het is haar opvatting dat Kamerleden niet meer dan 3000 salaris mogen accepteeren; de overige 2000 wor den in de partijkas gestort ten behoeve van arme leden. In vier wijken van Amsterdam zullen nachtverblijven en keukens worden ingericht voor een warm middagmaal a tien cent per persoon. Voorts in alle parken van de groo te steden gezellige verblijfplaatsen, overdekt, voorzien van kachels en lectuur en waar gra lis een kop koffie of thee verstrekt wordt ten behoeve der ouden van dagen. De Kamerleden der Volkspartij mogen geen nevenbetrekkingen waarnemen, moeten alle zittingen bijwonen, anders voigt ont- slag. (sic!) Voorts is het hun verboden van de directie der Ned. Spoorwegen een gratis le klas abonnement te aanvaarden Alle gevallen van corruptie zullen met ontslag gestraft worden, een en ander wettelijk te regelen. Kamerleden der partij moeten 3e klas abonnement van den Staat ontvangen, even- eens de gemaakte onkosten voor verblijf in andere plaatsen dan hun woonplaats zullen door den Staat vergoed moeten worden. DE GENERALE 1929 DER N. R. V. NAAR NICE. De Persberichtendienst van de Nederland sche Reisvereeniging deelt ons mede: Elk jaar wordt een door het hoofdbestuur uitgeschreven groote reis gemaakt met een groote Qceaamboot of eigen extra-treinen. Het vorig jaar werd hiervoor een boot ge charterd voor een reis naar Noorwegen en dit jaar gingen met de Generale 800 dames £n heeren met extra treinen naar Meran in Zuid Tirol. Ingevolge pen thans door het hoofdbestuur genomen besluit zal de Generale-reis in 1929 worden gemaakt naar de Riviera, waar in hotels te Nice zal worden gelogeerd. Op het voorloopig programma staan uit- stapjes naar Georges du Loup, langs de Grand" Corniche naar Menton en vandaar naar IVr-ntc CarD, naar de lies de Lerin en naar de zoo bewrndtrswaardige tuinen van La Moiola w»x de Italiaansche grens. BEGRAFENIS VAN DEN DOOD- GESCHOTEN SCHOORSTEENVEGER, De politie had opdracht, zich niet in de nabijheid van den stoet te vertoonen. Op sommige punten geraakte het verkeer in wanorde. Gisteren is het stoffelijk overschot van den 18-jarigen schoorsteenveger C. Brand, die Zaterdagavond j.l. op den Noord West Bin- nensingel in Den Haag bij een vechtpartij met een agent van politie is doodgeschoten, ter aarae best eld. De belangstelling van het publiek was'bij- zonder groot. Vooral in de Zorgvlietstraat waar het huis der ouders van den jongen is, was de menschenmassa enorm. Omstreeks 2 uur vertrok de stoet. Achter den lijkwagen volgden drie rijtuigen met fa- miiie en vrier.den. Enkele kransen dekten de kist. Van de Zorgvlietstraat ging men de Veenkade af naar den Noord West Binnen- singel. Overal langs den weg, aan beide kanten van het water, stonden de menschen in dichte rijen geschaard. De politie had opdracht gekregen, zich niet in de nabijheid van den begrafenisstoet te vertoonen. De verkeersagenten hadden hun posten verlaten Op sommige punten was het verkeer dan ook geheel in wanorde. Door de van Boecqpstraat ging het naar Teellustlaan. Daar werden eenige kransen van buurtgenooten en vrienden aangehecht. In de smalle straten ontstond een ver- schrikkelij'k gedrang, dat nog erger werd toen de paarden van den lijkwagen begonnen te steigeren. Eenige menschen die meelie- pen namen de dieren bij den teugel en namen ze zachtjes mee. Wederom ging het door de Zorgvliet straat en toen langs de Elandstraat naar de Laan van Meerdervoort. Op verschillende punten was de verkeersagent vervangen door een controleur van de tram. Langs het hoofdbureau van politie ging de stoet naar de algemeene begraafplaats. Voor het hoofdbureau werd een oogenblik stil ge houden. Overigens trok men in alle stilte verder. De belangstelling op de begraafplaats was enorm. Tien vrienden van den overledene liepen vooraan en schaarden zich rond het graf. Er werd aan de groeve niet gesproken. De vader viel in onmacht en moest weg- gedragen worden. DE EERSTE MIS IN DEN ZUIDERZEE- POLDER. Zondagmorgen vertrok uit Medemblik de sleepboot „Christiaan" mes zes en twintig R.K. zangers, het R.K. kerkbestuur, afge- vaardigden van den R.K. Arbeidersbond en nog eenige genoodigden naar de droogge- komen zandplaat „Oude Zeug", ter inwij- ding en ingebruikneming van het noodkerk je, aldaar. Velen ontvingen en begeleidden den stoet naar het kerkgebouw. Pastoor van de Laar wijdde het gebouw en droeg er daarna een mis op. Na het Evangelie sprak de pastoor de R.K. Zuiderzee-arbeiders in hartelijke bewoordingen toe, bracht dank aan God voor Zijn milde gaven ten gunste van deze van alle geestelijke vertroosting verstoken menschen, dank aan den minister van waterstaat, dank aan de directie der Zuiderzee-werken, dank aan de ingenieurs voor hun medewerking. Vervolgens zette spr. de beteekenis van deze plechtigheid uiteen en besloot met de toezegging, dat deze eerste mis werd opgedragcn voor al ien, die, hoe dan ook, in betrekking stonden tot dit groote wereldberoemde werk. Na de mis werd het „Haec dies" van Giezen zongen. ONDERWIJS PER RADIO. Het Tv/eede Kamerlid, de heer Van Wijn- bergen, heeft aan den minister van Onder- wijs, K .en W. de volgende vragen gesteld: Kunnen de aantallen uren, waarvan pra- ke is in art. 3, vierde lid, en art. 90, eerste lid, der L.O.-wet 1920, voor een willekeurig deel bestaan uit uren, waarin per radio on- derwijs gegeven wordt in de daar bedoelde vakken? Wordt de leerstof, die per radio onderwe- zen wordt, geacht te behooren tot de leer stof, waarvan sprake is in art. 25, tweede lid, c.q. tot de leerstof, bedoeld in art. 90, eerste lid, der L.O.-wet 1920? Zoo ja, hoe moet dan, voor wat betreft de per radio on- derwezen leerstof, uitvoering gegeven wor den aan de voorschriften welke de artt. 25 en 90 in zake leerplan en leerstof behelzen? Worden de docenten, die per radio aan openb. en bijz. scholen onderwijs geven, ge acht tot het personeel dier scholen t" be hooren? Zoo ja, hoe moeten dan te hunnen opzichte de artt. 10, 35 tot en met 45, c.q. tot en met 94, 107 en 108 der L.O.-wet 1920 worden toegepast? Zoo niet, behoeven zij dan niet te voldoen aan de eischen van be- kwaamheid en Zedeliikheid, die de wet stelt, en zijn zij in hun onderwijs niet gehou den aan de desbetreffende wettelijke voor schriften? Worden de kosten van aanschaffing, ver- andering en onderhoud van radio-installa- ties, alsmede de kosten, door de radio-ver- eenigingen voor de lessen in rekening ge- bracht, voor openbare en bijzondere scho len uit de publieke kassen betaald, c.q. ver goed? Zoo ja, in welke van de in art. 55 der L.O.-wet 1920 opgegeven rubrieken moeten die kosten, voor wat het openbaar onder wijs aangaat, dan worden ondergebracht en krachtens welke artikelen worden die kos ten, voor wat het bijzonder onderwijs be treft, dan aan de besturen van bijzondere scholen vergoed? KORTE BERICHTEN. In tegenwoord'igheid van talrijke genoo digden heeft de commissaris der koningin in Overijsel, enr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, een gedenksteen geplaatst in de eer ste boerderij, die van den heer P. Schaapman te Streukel, bij Hasselt, welke in het Staphor- sterveld is verrezen. Een militair vliegtuig heeft bij Bussum een noodlanding gedaan wegens een defect aan den. motor. Schroef, start- en landings- toestel werden beschadigd. Het vliegtuig is naar Soesterberg vervoerd. Persoonlijke on- gelukken kwamen er niet bij voor. Naar het Hbld. verneemt, is de koop- ster van bet bioscooptheater, in de Reguliers- breestraat (Noggerath), de N.V. Exploitatie- Mij. „Nerthus", welke ook exploiteert de bi- oscooptheaters „Tip Top" en „Scala". De N.V. zal het theater in de Reguliersbree- straat als bioscoop voortzetten. Hr. M.'s torpedojagers „De Ruyter" en „Evertsen" zijn 9 October uit Marseille ver- trokken, ter voortzetting van de reis naar Oost-Indie. De onderofficieren van deze sche- pen legden bloemen op het graf van den bootsman De Rijcke. landing demonstreerde de vlieger enkele ma- len het toestel. Ingenieur Grase van de Fok- kerfabrieken en Ingenieur Van dAr Maas van den Rijksstudiedienst voor de luchtvaart maakten de vlucht mede. Beide waren vol lof over de goede bestuurbaarheid. Morgen ver- trekt het vliegtuig naar Brussel. In plaats van mej. K. J. Duyveller, die wederom met ziekteverlof is, is tot tijdelijk onderwijzeres aan de school te Hippolytus- hoef benoemd mej. A- J- de Snaijer te Den Helder. EINDEXAMEN GYMNASIUM EN STAATSEXAMEN. Wordt het gehalte der candidaten beter? Of zijn de examen-eischen verlaagd? Bij de dit jaar gehouden eindexamen gym nasium en bet staatsexamen zijn geslaagd de volgende aantallen candidaten. Het getal vr. candidaten is tusschen haakjes geplaatst: Openbare gymnasia: godsgeleerdh enz 267 (125), geneeskunde enz. 168 (50). Afge- wezen 72 (27). Bijzondere gymnasia: godgeleerdheid enz 292 (61), geneeskunde enz. 142 (24). Afge- wezen 60 (18). Staatscommissie godgeleerdheid enz. 155 37), geneeskunde enz. 99 (28). Afgewezen 267 (58). Vergeleken met 1927 waren de totalen: 1927: Aangemeld 1360 (373). Afgewezen 386 (89). 1928: Aangemeld 1519 (419). Afgewezen 399 (103). Uit deze gegevens is te berekenen, dat het aantal jongelieden, die zich aanmeldden, toe nam met bijna 12 pCt. Het aantal van bun, die het verlangde di ploma verwierven, steeg van 983 tot 1123 hetgeen een vermeerdering beteekent van 14 pCt., zoodat bet aantal toegelatenen rdatief meer steeg, dan bet aantal aangemelde can didaten, waaruit de conclusie getrokken mag worden, of dat het gehalte der candidaten beter is geworden, of dat de toelatingseischen minder hoog gesteld zijn. Ten overvloede blijkt nog, dat het aantal afgewezenen steeg van 386 tot 399, hetgeen ook dringt tot het aanvaarden van een der beide, als mogelijk gestelde conclusies. Vergelijking van de aantallen voor het staatsexamen leert, dat het aantal aangemelde candidaten sinds het vorige jaar steeg van 489 tot 518, een vermeerdering met 129 can didaten of ruim 26 pCt., meer dan een vierde deel. Het aantal geslaagden voor dat examen steeg van 248 tot 254, d. i pl.m. 2H pCt., het aantal afgewezenen van 253 tot 267, dat is pl.m. 5V2 pCt., zoodat het verschil op den totalen uitslag met het jaar te voren in hoofdzaak is in het staatsexamen. Meer aangemeld 26 pCt., meer geslaagd 234 pCt., meer afgewezen 534 pCt HEILOO (September Geboren: Elisabeth Jacoba, d. van Aart van Herwijnen en Catharina Helena Vermeulen, Hendrikus Maria, z. van Jo hannes Jacobus" Bakker en Margaretha Adri- ana Knijn. Cornelis Nicolaas, z. van Cor nells Zoon en Alida Maria Huipen. Jo hannes Cornells, z. van Cornelis Kaandorp en Anna Maria Winder. Johannes Theo doras, z. van Petrus Bakker en Emerentia de Moel. Augustinus Johannes, z. van Theo doras Sengers en Catharina Adriana Leve ring. Ondertrouwd Pieter van der Vel- den te Alkmaar en Elizabeth Maria Ligthart. Jan Godijn te Alkmaar en Anna Maria Cornelia Kroon. Cornelis Zonneveld te Uitgeest en Maria Catharina Adrichem. C'hristiaan Fredrik ter Buurkes te Heer- Hugowaard en Maartje Bakker. Simeon Gerard Uiterdijk en Alida Anna de Graaf. Getrou wd Jan Godijn en Anna Maria Kroon. Cornelis Zonneveld en Maria Catharina Adrichem Christiaan Frederik ter Buurkes en Maartje Bakker. Pieter van der Velden en Elizabeth Maria Ligt- hart. O v e r 1 e den Frederik Willem Buijze, 68 jaar. David Willig, 65 jaar. Pieter van der Oord, 72 jaar. Wilhelmina Kui- per, 79 jaar, wed. van Jan Stroomer. Ba- rendina Jacoba Godijn, 75 jaar, wed. van Pieter Hendrik Kesler. Cornelis Gijsbertus Loeff, 65 jaar. HARENKARSPEL. (September). Geboren Anna Maria, d. van Adria- nus Bakker en Catharina Stoop. - Gertruda Wilhelmina, d. van Johannes Tesselaar en Jans Doodeman. Catharina, d. van Jacob Pater en Anna van Stralen. Petrus Johan nes Maria, z. van Wilhelmus Ruiter en Cor nelia Zutt. - Hendrikus Cornelis, z. van Sij- Anthonia Zwaan, N.H., van der Woudestraat 43, naai Amsterdam. W. J. Timmer, banketbakker N.H., 2de Landdwarsstraat 10, naar Am sterdam. J. E. Ibink, R.K., Eendracht- straat 16, naar Heijthuijsen. C. Vet, tim- merman, N.H., Klein Nieuwland 21, naar Purmerend. G. Vet, dienstbode, N.H., Gashouderstraat 23, naar Purmerend. J. H. van Zeeland, beambte N. S., R.K., Snaar- manslaan 48, naar Boxtel. J. M. Zeegers, bankwerker, R.K., Baanpad 32, naar Haar' lem. A. Kooijman, R.K. Molenbuurt 25, naar Amsterdam. H. Tichelaar, gev. be- waarder, H.Ap., Zuiderhoutlaan 21, naai Rotterdam. H. W. J. Priems, dir. R. H. B. S., geen, Kennemerstraatweg 143, naar Neuzen. A. Brons, gev. bewaarder, G.K., Zuiderhoutlaan 11, naar Haarlem. M. H. Monteau—v. Benthem, N.H., Stationsweg 48 naar Amsterdam. N. Beers, 1/nkwerker, N.H., Stuartstraat 44, naar Haarlem. G. H. P. van de Graaf, schippersknecht, geen, Trompstraat 16, naar Harderwijk. A. G. van Schaik, naaister, R.K., Fnidsen 80a, naar Bergen. J. H. H. Comb6e, N.H., Wildemanstraat 14, naar Apeldoorn. W H. Genefaas, schrijver Mil. adm., R.K., Geestersingel 40, naar Breda. T. van Her- werden, geen, Kanaalkade 28, naar Amster-' dam. M. de Boer, dienstbode, G.K., Pa- ternosterstraat 16, naar Zaandam. J. J. van Eeenennaam, stuurman gr. vrt., N.H., Langestraat 75, naar Velsen. A. Hissink, gevangenbewaarder, geen, Zuiderhoutlaan 12, naar Haarlem. C. Vasbinder, N.H.. Heul 9, naar Amsterdam. B. S. Hooiboer, R.K., Tuinstraat 53 inw., naar Amsterdam J. de Jong, bewaarder strafgev., G.K., Zuiderhoutlaan 13, naar Haarlem. C. Rovers, Rem., van Everdingenstraat 10, naar Amsterdam. Jac. Helderman, N.H., Vis- scherslaan 10, naar Zeist. E. H. H. E. Baron, N.H., Kennemerpark 21, naar Am sterdam. H. Hoogenhout, conducteur N.- S., N.H., Forestusstraat 3, naar Maastricht. W. J. P. Russcher, kantoorbediende, Rem., Geestersingel 54, naar Wieringen. H. P. Geerke, zonder, geen, Kennemerstraatweg 29, naar 's-Gravenhage. G. Stoffels, ass. huish., N.H., Paternosterstraat 16, naar Witmarsum. E. H. M. Heerkens Thijs- sen, leerl. verpleegster, R.K., van Everdin genstraat 18, naar Haarlem. H. J. Ver meulen, orgelmaker, R.K., Luttik Oudorp 14, naar Duitschland. G. de Hoop, gev. be waarder N.H., Zuiderhoutlaan 10, naar 's-Gravenhage. W. Grevelink. conducteur N.S., N.H., Tulpstraat 14, naar Maastricht. 1 C. P. H. Ceelen, conducteur N.S., R.K., Eikelenbergstraat 33, naar Maastricht. straat 25', naar Amsterdam. Th. Breed, R.K., Dijk 23a, naar Bergen op Zoom. G. van der Laan, kruideniersbed., geen, Fnidsen 103, naar Amsterdam. mon Hendrikus Kramer en Maria Antnonia i D;Bos7hulpwedkmeester aan de gevangenis, Zijp - Maria Gertrudis d van Gerrit Borst R R j naaf Amsterdam. - H. L. L. en Johanna Cornelia Schuijt. - Maria d stem' he suiierwerker, R.K., le Tuindwars- van Arie Plak en Aagje Stoop. Jacobus - -tm. Cornelis, z. van Jan Bakker en Daatje de Jong. Petrus Franciscus Charles Marie, z. van Charles Gijsbert Marie Immens en Maria Johanna Verschuren. Simon Pe trus, z. van Hendrik Danenberg en Catha rina Groot. Johannes Theodoras, z. van Dirk Dekker en Geertruida Klaver. Ondertrouwd en Getrouwd: Theodoras Bruin en Eugenie Siering. Overleden Johannes Burger, 57 jaar, gehuwd met Maria Goeman, weduw- naar van Pietertje Blankendaal. Petrus Johannes Bleeker, 7 weken. SCHOORL. (September). (Geboren Grietje, d. van Pieter Se- venhuijsen en Maartje Hoogvorst. Marie, d. van Jan Christiaan Paulus en Adriana de Wit. Petrus Cornelius, z. van Gerhardus Louter en Maria Mors. Ondertrouwd: Jan Jacques Ren ders en Anna Elisabeth Jonker. Cornelis Hoogvorst en Bregtje Schoen. Franciscus Kaandorp en Hendrica Orij. Getrouwd Jacob Kuijper en Theo dora Keete. Jan Jacques Rijnders en An na Elisabeth Jonker. (Overleden Willem Kooij, 62 jaar, echtgenoot van Antje Kreijger. HENSBROEK. (Aug. en Sept.) Geboren Maria Catharina, d. van Pe trus Brink en Alida Visser. Adrianus Jo hannes, z. van Theodoras Saas en van Cor nelia Kos. Overleden Grietje Baan, echtgenoote van Pieter de Groot, oud 56 jaar. Adriaantje Leegwater, echtgenoote van Pie ter Schreuder, oud 65 jaar. Jacob Obdam, echtgenoot van Trijntje Commandeur, oud' 76 jaar. Adriaantje Tim-merman, weduwe van Arie van Leyen, oud 83 jaar. Dirk Braakman, echtgenoot van Neeltje Steun, oud 62 jaar. liuchtvaarf. DE VLIEGTOCHTEN NAAR INDIe. Het vierde vliegtuig. Bij de Indische LuChtvaart-Maatschappij is gisteren uit Hasviabad een telegram ont vangen, dat de HNAFD daar gisteroch- tend om 11 uur 37 min. is aangekomen. Al- les was wel aan boord. Het toestel ging gis teren nog door naar Cawnpore. Het vliegtuig kwam daar om 16 uur 18 plaatselijke tijd aan en heeft de material en, bestemd voor de reparatie van het zich nog daar bevindende toestel H—NAFC afgeleverd. Met de repa ratie van het derde toestel kan dus thans be gonnen worden. De H—NAFD vertrekt vandaag naar Allahabad. Alles is in orde. Reparatie-inrichting voor Vulpenhouders en Schrijfmachines. Alle systemen onder garantie. HET AUTO-GIRO VLIEGTUIG TE TE ROTTERDAM. Gistermiddag te 2.45 uur is het autogiro- vliegtuig van den Spaanschen constructeur De la Cierva uit Munster op Waalhaven aan gekomen na een tusschenlanding gemaakt te hebben op Soesterberg. Het toestel werd be- stuurd door Rawson. Er bestond groote be langstelling voor de demonf.tratie met dit toe stel. Niet minder dan 40 vliegtuigen van le- ger en marine waren naar Waalhaven geko- men, ter^ijl ook verscheidene burgerlijke autoriteiten aanwezig waren. Na een keurige VERTROKKEN PERSONEN. E. Th. Klautz, geen, Nieuw- poortslaan 131, naar Amsterdam. C. C Zijlstravan der Haagen, N.H., Comans straat 8, naar Haarlem. G. Burgering Groen, huishoudster, R.K., Spanjaardstraat 18, naar Akersloot. T. Molenaar, N.H., Middenstraat 25, naar Oudorp. A. C. Temming, dienstbode, R.K., Meerweg 1, naar Heiloo. C. C. M. Muis, winkeljuffr., R.K., Heiligland 22, naar Enkhuizen. W. Bies- boer, slager, N.H., Stationsweg 2, naar Schoorl. B. J. A. Schiering, glas in lood- zetter, R.K., Tulpstraat 3, naar Velsen. H. Hoogvorst, schippersknecht, geen, Luttik Oudorp 43, naar Rotterdam. P. Bierman, radio-monteur, N.H., Zocherstraat 51, naar Deventer. H. Zuidema, schipper, N.H., a. b. Voorwaarts III, naar Koog aan de Zaan. Jac. van der Meer, werkman, G.K., Druivenlaan 34, naar Amsterdam. E. N. de Koning, fabrieksarb., geen, naar Pur merend. A. de Moel, koopman, R.K., koopman, R.K., Tuinstraat 24a, naar Ob dam. M. Tjeertes, cafehouder, N.H Verl. Londstraat 4, naar Heiloo. K. M Nierop Groot, geen, Bleekerskade 115, naar Heiloo. G. H. A. E. Claasen, costuum- naaister, N.H., K. van't Verestraat 22, naar Amsterdam. S. Landsman, gevangenbe waarder, G.K., Polderstraat 19, naar Am sterdam. G. Klomp, bewaarder strafgev., N.H., Zuiderhoutlaan 19, naar Voorburg. G. Schouten, kleermaker marine, R K., Verdronkenoord 91, naar Den Helder. C. F. G. Bisschoff, N.H., Geestersingel 14, naar Amsterdam. Th. Munier, beambte straf gev., G.K., Kennemerstraatweg 90a, naar Voorburg. T. Hoving, dienstbade, N.H Luttik Oudorp 56, naar Amsterdam. M. STOOMVAARTLIJNEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk 9 Oct. v. Rott. te Philadelphia. Locngoil, v. d. Paciiickust n. Rott., 7 Oct. te San Francisco. Grootendijk, v. Rott. n. Vancouver, 6 Oct. v, San Francisco. Kinderdijk 8 Oct. v. Astoria n. Londen./Rott. Narenta 9 Oct. v. Vancouver n. Rotterdam. Volendam, v. Rott. n. New-York, 10 Oct. v Boulogne. kOTTERDAMSCHE LLOYD. Kerstosono (uitr.) 10 Oct. te Sabang. Kota Inten 10 Oct. v. Rott. te Batavia. Sibajak 10 Oct. v. Batavia n. Rotterdam. Slamat (mtr.) 9 Oct. v. Tanger. Deli 10 Oct. v. Hamburg te Rotterdam. HOLLANDBRITSCH-lNDIe LIJN. Andijk (uitr.) 10 Oct. v. Madras. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 9 Oct. te Port Said. Johan de Witt (uitr.) 10 Oct. v. Suez. Prinses Juliana (uitr.) 10 Oct. te Southamp ton. KON. HOLL. LLOYD. Kennemerland (iutr.) 9 Oct. te Rio Janeiro. Maasland (uitr.) 8 Oct. v. Leixoes n. Liss? bon. Eeland (thuisr.) 10 Oct. v. Victoria. HOLLANDAUSTRALIA LIJN. Arendskerk (thuisr.) 10 Oct. v. Sydney. Abbekerk (thuisr.) 10 Oct. v. Duinkerken. Arendskerk (thuisr.) 10 Oct. v. Sydney. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjimanoek 8 Oct. v. Hongkong n. Amoy. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Acchiba (thuisr.) 8 Oct. v. Montevideo. HOLLAND—WEST-AFR1KA LIJN. Albireo 10 Oct. v. Hamburg n. Amsterdam. KON. PAKETVAART-MIj Van Spilbergen 8 Oct. v. Belawan n. Saigon HALCYON LIJN. Stad Harlem v. Rosaria n. Antwerpen, 9 Od v. St. Vincent. HOLLANDOOST-AZIe LIJN. Gemma (uitr.) 10 Oct. v. Sigapore. Zosma (uitr.) 10' Oct te Genua. JAVA—NEW-YORK LIJN. Knight Companion, v. New-York n. Batavia, 9 Oct. v. Padang. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN, Sarpedon, v. Japan n. Rott., 9 Oct. v. Singa pore. Tantalus 10 Oct. v. Hamburg te Amsterdam. Eurymedon 10 Oct. v. Amst. n. Londen. Melampus 9 Oct. v. Amst. te Liverpool. Polydorus, v. Batavia n. Amst, 8 Oct. v. dang. JAVA—BENGALEN LIJN. Batoe, v. Calcutta n. Java, 8 Oct. te goon, HOLLAND—AFRIKA LIJN. Vechtdijk (thuisr.) 7 Oct. v. Beira. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ariadne 10 Oct. v. Patras te Amst. Deucalion 9 Oct. v. Varna n. Constanza. Hercules (uitr.) 10' Oct. v. La Guyra n. Sanfa Marta. Juno 9 Oct. v. Genua n. Livorno. Minerva (thuisr.) 9 Oct. .v. Havre n. Amst Odysseus 9 Oct. v. Kopenhagen n. Stettin. Pluto 10 Oct. v. Oporto te Amst. Poseidon 9 Oct. v. Huelva n. Amst. Proteus 9 Oct. v. Odense n. Kopenhagen. Triton 9 Oct. v. Samos te Smyrna. Venus 10 Oct. v. Hamburg te Amst. Zeus 10 Oct. v. Genua te Amst. Clio 9 Oct. v. Lissabon n. 1 anger. Deucalion 10 Oct. v. Varna te Constanza. ujno 10 Oct. v. genua te Livorno Pa- Rail- I do k«e!otvKme»ende tablatlea 9 Vooikomt GR1EP en andftc besmettelijke ziekten- In alls A posh- en Prog. &/I ftcuiF Eenvoud aa^-'lvWit'' t

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7