DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenland Dageiljjkscfc overzichf. Dif aommer bestaaf nit 1 blades. Honderddertigsve Jaargang (?928 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, uitgegeven. ftbcnnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTieN* Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnfmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER S ZOON. Voordam C9. Directeur: G. H. KJRAK» IKIJUiO Telef.nr. Adminfstratle 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. OCTOBER HET VLOOTACCOORD. Het standpunt van Engeland; Lon- den wil thans alles openbaar maken; is dit slechts een officieel gebaar? De geheele geschiedenis van de Fransch- Engelsche vlootovereenkomst neemt zoo. lang- zamerhand de vorm aan van een drama: Ho- ran, de Amerikaansche journalist, wordt bui- ten'dte Fransche grenzen gesteld, de En- eelsch-Amerikaansche journalistenkrmg heeft hem als lid geroyeerd, de Vereemgde Staten zijn minder aangenaam gestemd ten opzichte van Frankrijk en Engeland, Frank- rijk tracht zich te rehabiliteeren en Enge- ^Lon'den stelt thans de wereld er officieel van in kennis, dat de stukken, die over het vlootverdrag handelen, binnenkort gepubli- ceerd zullen worden, ja zelfs wi'l Engeland niet alleen een uitvoerig overzicht van de eigenlijke onderhandelingen tusschen Enge land en Frankrijk in den afgeloopen zomer geven, maar zal het, zoo verzekert men, ook de gebeurtenissen, die eraan vooraf zijn ge- gaan, de omstandigheden, dat tot de onder handelingen hebben geleid1 en de redenen, die de Britsche regeering tot haar houding op bijzondere punten bepaadl hebben, uiteen- zetten Merkwaardig, hoe Londen thans een ge- heel ander standpunt inneemt dan eenige weken geleden! Eerst was het Engeland, dat zoo angstvallig het geheim trachtte te bewa- ren thans wil het zoo openhartig mogelijk zijn Het is, of men daar op eens erpstig onf- zet is over Hearst's dreigende woorden, dat het Amerikaansche volk „zich verzet tegen geheime diplomatic". Naar aanleiding van deze plechtige ver- iklaring vraagt de Morning Post of Hearst als hij van plan is, een van de nog weimge onafhankelijke kranten in Amerika of een fciad in Frankrijk te koopen, ermee zou begm- nen, het feit openbaar te maken, dat hij die krant hebben wil, en wat hij er voor denkt te betalen! Een icd'er bcgrijpt, wat d€ Morning Post daarmee zeggen wil. Intusschen zal het nog wel zoo n vaart met Ioopen met de plotselinge „bekeering tot openhartigheid en medededlzaamheid van Engeland. Wat men onder de oogen zal krij gen, zullen copieen zijn van geschreven stuk ken en ook die zullen nog wel eerst zorgvul- dig geschift zijn, in verband met redenen van staat. Bovendien, iedereen weet, dat stukken uit diplomatieke archieven een onvolledig Weld geven van onderhandelingen tusschen twee staten. Achter de diplomaten manoeu vreeren immers de militaire en maritieme lei ders. Wat er bijvoorbeeld tusschen Duitscb- land en Oostenrijk-Hongarije voor den cm- log behandeld1 is bij ontmoetingen tusschen de chefs der generate staven der beide landen, zal wel niemand ooit te hooren krijgen. De militaire Entente cordiale tusschen Engeland en Frankrijk kwam tot stand zonder dat het bestaan ervan in diplomatieke stukken were vastgesteld. En zoo zullen we ook straks we. n-iets te hooren krijgen van de diepere oorza- ken, die Engeland en Frankrijk tot het nau- we overleg over hun verdediging hebben be- wogen, waarvan het .^vlootaccoord" slechts een verschijnse'l is geweest! industrieelen heeft besloten alle textiel-arbei- ders van het district op 13 October tegen 27 October den dienst op te zeggen. De vereeniging van werkgevers voor de noordwestelijke groep van de Duitsche ijzer- e nstaalindustrie deelt mede, dat bij de on- hulp kwamen, geseind werd „Veel dank, wij kunnen thans onze reis zonder assistentie voortzetten". Er wordt op gewezen, dat het tusschen 2000 en 5000 kost aan extra maaltijden, extra brandstof, en verloren tijd, v - wanneer een groot schip een ander schip te derhandelingen, op gister gevoerd, de vakver- hulp komt en daarvoor van koers verandert. eenigingen het reeds gepubliceorde aanbod Sir Arthur Rostran, de commandant van de „Berengaria" verklaarde, dat „te veel S. O. S - signalen worden uitgezonden, maar er is geen middel te vinden om dit probleem op te lossen, daar het moeilijk is te zeggen, dat een schip geen noodseinen moet uitzenden. Slechts zij, die aan boord zijn, kunnen be- oordeelen of een schip in gevaar verkeert". DUITSCHLAND. DREIGENDE UITSLUITING IN DE RIJNLANDSCHE TEXTIEL- FABRIEKEN. De Deutsche Bergwerkszeitung meldt, dat Woensdagmiddag een bijeenkomst heelt plaats gehad van werkgevers der Duitsche textieliiraustrie. Het gevaar bestaat, dat het loonconflid in de fabriek te Munchen-Glad- bach en Rheyd zich zal uitbreiden. De werk gevers staan op het standpunt, dat iedere ver- dere loonsverhooging thans onmogelijk is en dat het nu tot een definitieve beslissing moe, komen. Wanneer de werknemers niet toegeven is mogelijk, dat een uitsluiting voor heel het Rijnland wordt afgekondigd, waarbij onge- veer 100.000 van de textielarbeiders betrok- ken zouden zijn. Een officieele verklaring der werkgevers is nog niet uitgegeven. EEN STUDENTENRELLETJE. Woensdagnacht, zoo wordt uit Marburg a. d. Lahn aan de Voss Ztg. gemeld, trachtten een 20-tal beschonken studenten, die met autohoorns, fluiten, enz. een afgrijselijk lawaai maakten, het raadhuis binnen te drin- gen. Toen enkelen waren gearresteerd, werd bet tumult zoo ondraaglijk, dat de inwoners zich er mee bemoeiden. Eerst wierpen zij de studenten met emmers water, maar toen dit niet hielp, sloegen zij er met knuppels en bezemstelen op los. Er ontstond een hevige kloppartij, waarbij vele studenten en burgers ernstig werden gekwetst. UITSLUITING IN DE NOORD-WEST- DUITSCHE TEXTIEL- EN IJZER- INDUSTRIE. .De vereeniging van Westfaalsche textiel- van de werkgevers hebben verworpen, terwijl zij daarentegen hun eisch betreffende een loonsverhooging van 15 pfennig ten voile j liebbe ngehandhaafd. Daar echter elke be- lasting van debedrijven onvermijdelijk een prijsstijging zal veroorzaken, is het voor de bedrijven niet mogelijk na 31 October met de oroductie voort te gaan. Tengevolge hiervan hebben de werkgevers eenstemmig besloten alle arbeiders tegen 1 November op te zeggen. Het aanbod der werkgevers blijft evenwel van kracht. DE STAKINGSBEWEGING. Een strijd tot het bitter einde. Nadat Woensdag de toestand te Lodz reeds verergerd was, zijn gisteren ook de arbeiders van eenige fabrieken in Ceunstochau en War- schapa in saking gegaan. He proclameeren van de staking m de mij- nen van Dombrowa is tot 18 October uitge- steld, daar de werkgevers toegezegd hebben vodr den datum op de eischen der arbeiders te antwoorden De textielarbeiders te Lodz hebben het voorstel der regeering verworpen en aan de regeering is medegedeeld, dat de staking, tot de overwinning zal zijn verkregen, zal wor den voortgezet. ENGELAND. ENGELAND DOOR VROUWEN GEREGEERD. „Bij de a.s. verkiezing en altijd voortaan, zal Engeland door vrouwen geregeerd wor den. Wij behoeven daar niets van te vreezen. Engeland is vroeger ook al door vrouwen ge regeerd". Aldus de markiezin Curzon of Kedleston in een toespraak, waarmede zij te Brighton de Britsche rijksjaarbeurs cpende. Zij voegde er aan toe: „De eenige doeltreffende tegen- stand tegen Rome door Brittannie werd door koningin Boadicea geleid. Onder koningin Elizabeth droomde Engeland het eerst zijn droomen van een groot rijk en vertaalde het die in prachtige verzen en proza. Onder ko ningin Anna bracht het Europa aan zijn voeten. Onder konigin Victoria werd het op- permachtig in den handel en in de letferen. Het is dus niets nieuws voor Engeland om door vrouwen geregeerd te worden. Maar waarom, zeide zij, hebben koninginnen meer succes dan koningen? Niet vanwege eenige superioriteit van haar sekse, maar omdat koninginnen altijd goede mannen als raads- lieden hebben". DE AUSTRALISCHE HAVENSTAKING. Het einde der staking in zicht. Men is algemeen van meening, dat het einde der staking aanstaande is, als gevolg van het besluit der bonden van sleepers en vrachtrijders om niet aan de staking deel te nemen. Het Comite van Actie tracht thans de spoorwegarbeiders en andere transport- organisaties in het conflict te betrekken, doch het is niet waarschijnlijk, dat het hierin zal slagen. De zeelieden in Victoria leggen het werk neer. De toestand, ontstaan door de staking der havenarbeiders, is thans weer verergerd als gevolg van het besluit, genomen om een ver- gadering van zeelieden te Victoria, om het werk neer te leggen als teeken van protest te gen het stelsel van arbeidsvergunningen in- gevolge de onlangs aangenomen wet. De zee lieden geven aan de zeelieden in andere ha vens den raad, eventens het werk te sta- ken. Men verwacht, dat isolatie van Tasmame hiervan het gevolg zal zijn. AUTO-ONGELUK IN ENGELAND. Een vrachtauto met menschen, die van een lieldadigheidsfeest te Shaftesbury terugkeer- den, is Woensdagavond omgeslagen en in brand gevlogen. Vijf personcn kwamen in de vlammen om. De brand was zoo hevig, dat de slachtof- fers een Snellen dood vonden. Politic en een brigade brandweerlieden sneleden naar de plaats van het cngeluk, maar waren niet in staat hulp te werleenen. HET UITZENDEN VAN S. O. S.- SIGNALEN. De noodseinen van de „Celaeno De correspondent van de „E)aiiy Mail" te Southampton meldt, dat in Engelsche scheepvaartkringen de vraag opgeworpen wordt of er niet te spoedig door schepen ge- bruik gemaakt wordt van het uitzenden van S. O. S.-signalen, en wel in verband met de S. O. S.-rcepen van het Nederlandsche stoom- schip „Celaeno". Dit schip riep verscheidene schepen te hulp, waardoor groote schade wordt geleden, terwijl, toen.de schepen te HET BERUCHTE HYDEPARK. Weer een potitioneele blunder. De magistraat te Londen heeft deze week een zaak qnderzocht, waarbij bleek, dat de po- litie voor de zooveelste maal buiten haar boekje is gegaan. Een zekere West was op een Zaterdagmiddag, toen zijn vrouw uit winkelen was gegaan, naar Hydepark ge- reden. Toen hij daar naar een spreker stond te luisteren, werd hij plotseling gearresteerd en naar het politiebureau in Hydepark ge- sleurd. Dit had, naar later bleek, plaats op aanwijzing van etn vrouw, die bij het verhoor als mrs. X werd aangeduid en verklaarde door den heer West te zijn lastig gevallen. De heer West werd gefouilleerd, waarbij' hem zijn (hem later teruggegeven) geld werd af- genomen. Vervolgens werd hij in een eel op- gesloten achter ijzeren staven en daar gedu- rende bijna vijf uren in een toestand van groote opwinding gehouden. Hem werd ge- weigerd, het gezelschap, waarbij hij zich in Hydepark bevond, als getuigen te hooren. Ook werd1 hem niet de gelegenheid gegeven, rechtskundigen biistand in te roepen, daar hij reeds den volgenden Maandag vroeg voor den politiereehter moest verschijnen. Op zijn eigen verzoek werd het verhoor tot den vol genden Zaterdag uitgesteld. Op het politie bureau oefende men op den heer West ook pressie uit om zijn vingerafdrukken te ver- krijgen, doch daartegen verzette hij zich ver- ontwaardigd. De magistraat, die het onderzoek in deze zaak heeft geleid, wilde de zaak naar de te- rechtzitting verwijzen, doch de grand jury was van meening dat daarvoor geen termed aanwezig waren, zoodat de heer West van rechtsvervolging ontslagen werd. De heer West moet intusschen voor zijn verdediging 200 a 300 pond sterling betalen en zijn ver- dediger zal zich nu tot den minister van Bin- nenlandsche Zaken wenden met verzoek om schadeloosstellmg zoowel voor de kosten, die de heer West verplicht was te maken als voor de onwaardige wijze waarop en de ruwheid, waarmede hij is behandeld. DE HAVENSTAKING IN AUSTRALIe. Onrust ten gevolge van het be sluit der zeelieden om ook te sta- ken; Bruce voorziet de mogelijk- heid, dat het hard tegen hard zal moeten gaan. Het besluit der zeelieden om zich weer bij de staking der havenarbeiders aan te sluiten is gisteren te Melbourne met 702 te gen 34 stemmen gevallen, en zoodra het in de andere havensteden bekend was gewor- den, werd het daar ook weer onrustig. Te Adelaide kwam het tot een botsing op een tot vertrek gereed liggend schip, waar 26 vrijwilligers met steenen door de stakers verdreven werden, en te Brisbane eischten de stakers in een vergadering, dat de arbeiders- leiders in alle haven-, spoorweg- en trans- portbedrijven onmiddellijk de algemeene staking zouden proclameeren, tot de regee ring haar gehate inschrijvingswet zou heb ben ingetrokker. Bruce, de minister-president, heeft intus schen te Sydney een rede gehouden, waarin hij de bescberming der regeering aan de Australische scheepvaart bteef beloven, mite de matrozen naar rede wilden luisteren. Als de zeelieden naar rede wilden luisteren. Als de zeelieden de slaking zouden doorzetten, zou de regeering de geheele vaart op de Inter State line stopzetten en dan moest het conflict maar hard tegen hard uitgevochten worden. Als hoofd der regeering kon hij natuurlijk niet op de vlucht gaan voor be- dreigingen tegen een op volkomen wettige wijze aangenomen, en zooals de omstan digheden nu alle hadden aangetoond zeer noodzakelijk wet. Een telegram van Bruce aan den zeemansbond. Bruce heeft aan den voorzitter van den Zeemansbond het volgende telegram ge- richt: Door de weigering uwer mannen om de schepen van de Inter State Line te bedie- nen, dreigt een algemeene stopzetting van het i verkeer tusschen de Australische havens on- derling De regeering zal zulks in geen ge- val dulden en ook schepen met vrijwilligers bemannen, tenzij onmiddellijk antwoord van uw bond inkomt, dat de vaart der Inter State- schepen waarborgt. De zaak is dringend. frankrijk. HET PER SING IDENT TE PARIJS. Wat heeft Horan nog meer op zijn kerfstok? Woensdag heeft men den Amerikaanschen journalisten Harold Horan vergunning ge geven nog in Frankrijk te blijven. Gisteren verklaarde men dat als Horan Frankrijk zou trachten te verlaten, hij gearresteerd zou wor den, daar het onderzoek reeds heeft uitge- wezen, dat zijn rol actiever is geweest dan hij wel heeft gezegd. Hij zou hebben medege- werkt aan de veiduistering van het confiden- tieele document op last van zijn directeur Hearst. De Parijsche prefect van politic verklaar de niet te gelooven dat het ministerie tegen- over de Amerikaansche journalisten zijn leed- wezen zou hebben betuigd over de behande- ling van Horan door de politic, daar de poli tic heeft gehandeid zooals^ij moest handelen teneinde de eerste aanwijzingen te verkrijgen tot het ophelderen der zaak. Het ministerie beloofde aan een delegatie der Britsche en Amerikaansche journalisten spoedig een communique te publiceeren, waarin de rol van Horan nauwkeurig wordt uiteengezet, maar in de Fransche pers spreekt men zijn verwondering er over uit dat het onderzoek zich niet minder met Horan en meer met den Franschen ambtenaar, die het document in handen speelde, bezighoudt, want die is zeker veel schuldiger. De bladen herinneren er aan dat er in de laatste jaren nog andere sensationeele verdwijningen van geheime documenten hebben plaats gehad. Horan als lid der Persvereeniging geroyeerd. Het bestuur der Engelsch-Ameri'kaansche Persvereeniging heeft besloten Harold Horan als lid der vereeniging te royeeren, daar het van oordeel is dat Horan reeds herhaaldc malen daden heeft verricht, welke in strijd zijn met de beroepswaardigheid. Horan reeds Woensdag vertrokken Harold Horan heeft Woensdagavond Parijs verlaten met bestemming naar Belgie. Hij begaf zich naar Antwerpen om zich daar voor Engeland in te schepen. DE UITZETTING VAN HORAN. Zal hij blijven tot na het onderzoek? De uitzetting van den Amerikaanschen journalist Horan is opgeschort, maar men weet nog niet of hij er in zal toestemmen te blijven tot het eind van het onderzoek of dat hij Frankrijk verlaat zonder dit af te wach- ten. Intusschen hebben de Amerikaansche journalisten reeds hun eerste voldcening ver kregen, want op het ministerie van buiten- landsche zaken heeft men tegenover hun voorzitter zijn leedwezen betuigd over de ruwe methoden, door de politie gebezigd. In de kringen der buitenlandsche journa listen wordt niet het recht der Fransche re geering om uit te zetten betwist, maar men protesteert tegen de aanhouding van den journalist en tegen de bedreigingen met ge- vangen zetting, die een onduldbaar machts- misbruik hebben gevormo. COMMUNISTISCHE SPIONNAGE? Ten behoeve van Moskou. De „Matin" weet te vertellen, dat de com- munisten bezig zijn met een spionnagestelsel in de fabrieken, de havens en de arsenalen. In geheime circulates wordt aanbevolen nauw- lettend acht te slaan op alles wat betrekking heeft op de departementen van oorlog, ma rine en luchtvaart. De aandacht wordt spe- ciaal gevestigd op particuliere fabrieken die voor militaire doeleinden werken of dit ge- makkelijk zouden kunnen doen. Als ze van eenig nut schijnen te zijn worden zelfs ge- wone prentbriefkaarten van havens, iorten enz verzameld met aanduiding van de ju'ste plaats waar zij zich bevinden Op deze wijze zullen, meent de „Matin". de communisten binnenkort een volledig plan hebben van de landsverdedigingIs het nog noodig, vraagt het blad, er bij te voegen, dat deze plannen hun weg naar Moskou vinden? Daar, te Moskou, berust de leiding dezer nasporin- gen, naar de „Matin" meldt, bij „kameraad" Cremet, het onvindbare Parijsche raadslid. VAN DE BAL1E NAAR DE PLANKEN. Mme Ostertag, de jeugdige secretaresse van den communistischen advocaat mr Ber- ton, gaat de balie voor de planken verlaten; zij zal in de opereite optreden. Zij is niet de eerste advocate, die dezen step doet. Mile Alice Dufrene is haar al voor geweest; deze oogst successen in het blijspel. BELGIe. DE EERSTE VERJAARDAG VAN PRINSES. JOSePHINE CHARLOTTE. De kanarie in de gouden Oentsche vogelkooi. In het door prins Leopold en prinses As- trid bewoonde Bellevue-paleis, dat, op den hoek van het Paleizenplein en het Konings- pleia (Place Royale) gelegen, door middel van een met glas dicht gemaakte gaanderij, in verbinding staat met het konmklijk paleis, is gisteren de eerste verjaring der geboorte van prinses Josephine-Charlotte gevierd1. Zeer talrijk waren de gelukwenschen, welke in den vorm van bloemstukken en telegram- men, in het paleis aankwamen. Het jonge prinsesje groeit flink op en be- gint al, aan de hand van vader of moeder, in de kamer rond te trippelen. Bij de blijde intrede van den kroonprins en zijn zeer populaire gemalin te Gent in den loop van den zomer, overhandigde een delegatie van inwoners uit een volksbuurt, aan de prinses een gouden vogelkooi met een kanarievogel erin. „Mijn dochtertje zal er blij mee zijn", zeide prinses Astrid bij het in ontvangst nemen van dit nogal zonderlinge geschenk, en dit blijkt wel werkelijk het ge- val te zijn geworden. De kooi werd in de kinderkamer geplaatst met het gevolg, dat het prinsesje geleidelijk belang is gaan stellen in het gefluit van den Gentschen vogel en luid gaat huilen als men hem uit de kamer wil verwijderen. GRIEKENLAND. DE PLANNEN VAN VENIZELOS. De premier thans te Belgrade. Dinsdag is Venizelos op zijn rondreis te Belgrado aangekomen, waar hij aan het sta tion door den premier en den minister van buitenlandsche zaken werd ontvangen. In een gesprek met vertegenwoordigers van de pers heeft de Grieksche premier ver- klaard, dat hij wil pogen niet alleen verbete- ring te brengen in de betrekkingen tussphen Griekenland en Zuid-Slavie, maar ook wil trachten een actie op touw te zetten tot con- solideering van den toestand op der. Balkan. Hij wil beproeven Bulgarije over te ha!en zich aan te sluiten bij zijn vroegere Balkan- bondgenooten. Naar Venizelos betoogde, te hij voor het bereiken van dat doel bereid op te komen voor een herziening van het vre- desverdrag van Neuilly. Bulgarije zullen alle handelsfaciliteiten worden verleer.d, welke Griekenland aan Zuid-Slavie zal geven. In een tweede persgesprek heeft Venizelos blijkens een B. A. T.-telegram uit Belgrado verzekerd, dat hij de beteekenis van het Itali- aansch-Grieksche verdrag wilde uiteenzetten. Hij voegde hieraan toe, dat zijn toelichtingen instemming hadden gevonden zoowel te Bel grado als te Parijs, vooral ook omdat het verdrag tegen niemand gericht is en het aller- minst tegen Frankrijk, Engeland of Zuid- Siavie. Zooals men weet, hoopt Venizelos ook een hezoek aan het nieuwe Turkije te kunnen brengen en met Ismet pasja overleg te pie- gen over de mogelijkheid tot betere verhou- dingen, in de eerste plaats op handelsgebied1, ie komen. TSJECHO SLOWAKIJE. DE RAMP TE PRAAG. Nog levenden in de kelders van het ingestorte gebouw. Woensdagavond omstreeks halfacht hoor- den de militairen, die met het opruimings- werk bezig waren, een klopsignaal, dat diep uit den grond kwam. Met man en macht toog men aan het werk om een tunnel te graven, ten einde den ondersten kelder van het inge storte gebouw te kunnen bereiken. Tegen half 10 was men zoover, dat een ar- beider aan een touw in de tunnel kon worden neergelaten. Men hoorde, hoe hij tot een der opgeslotenen sprak, die vertelde, dat zij met hun zevenen waren, doch dat hij nog de eeni ge was, die bet bewustzijn niet had verloren. De andere zes waren tengevolge van het ge- brek aan lucht in zwijm gevallen. Later liet men den arbeider nogmaals zak- ken, maar hij kneeg toen geen antwoord meer. Hij hoorde slechts klopsignalen. Driemaal achtereen werd in antwoord op zijn vraag: „met zijn hoevelen zijt ge?" twaalf maal ge- klopt, zoodat welHcht nog 12 personen in den kelder zijn opgesloten Om 10 uur waren er in het geheel 26 lij- ken uit het puin te voorschijn gehaald, zoodat bet aantal slachtoffers met inbegrip van de in het ziekenhuis overledenen tot 32 is ge- stegen, terwijl de toestand van 12 zwaar- gewonden absoluut hopeloos is. Geen voorbijgangers meer onder de puinhoopen. Te middernacht waren de puinhoopen aan beide kanten van het ingestorte bouwwerk op- geruimd, zoodat het uitgesloten kan worden geacht, dat zich nog voorbijgangers onder df puinhoopen bevinden. LITAUEN WILNA HERD ACHT. Woldentaras geeft den moed niet op. Bij de herdenking der verovering van Wil- na door de Poien heeft Woldemaras een rede gehouden tot de oud-strijders, waarin hij o a zeide, dat de Lithauers standvastig blijven it hnn houding ten opzichte van Wilna. Reeds zijn de eerste stralen van den dage- raad der bevrijding te bespeuren, aldus spr. LRHAARSGHE CQURANT txillglllgcu UCl ivcuo

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1