inn- Radiografisch Weerbericht. smBroHKmroma HEEREN-BAAI T eEegpammen tabletten met Binnenland De Firma DE LANGE DE MORAAZ Stadsnieuws iuitenland ProvinciaaO nieuws bij Verkoudheden en Rheumaiiek Sport Zeefijslifsgeii iiMS stelt overal ook al weet ze dat ze zelf geen kans heeft candidaten, om de kansen vail de liberalen te verminderen. Hetzelfde doen de Tories ook." Zooals men ziet, kant Lloyd George zich scherp tegen de Labourpartij en bij zijn hoor- ders had hij natuurlijk een dankbaar gehoor. Straks komen de Labours zelf aan het woord en deze zullen natuurlijk wel de libera len veroordeelen De strijd is thans in vollen gang! Wie zal het winnen? GARAGEBRAND TE ZAANDAM. Gistermiddag te half zes is door onbeken- de oorzaak brand uitgebroken in de garage van het taxibedrijf der firma P. Starreveld, aan den Hoogen Dijk te Zaandam. Met de garage werden zes automobielen, waarvan vier luxe-wagens, een prooi der vlammen. De in den kelder gevestigde rietmeubelen- en mandenvlechterij van den heer Chr. Hubach, waarin een zending wiegen ter aflevering gereed stond, ging eveneens verloren. De be- lcndende kruidenierswinkel van den heer pooves kreeg belangrijke waterschade. AUTO-ONGELUK MET DOODELIJEN AFLOOP. Gistermiddag omstreeks 5 uur is een luxe- auto, bestuurd door den heer Swierstra uit Schillaard, met inzittedn de heer H. Bakker uit Baard, beiden van middelbaren leeftijd, op weg van Leeuwarden naar Heerenvecn, onder Wirdutn in snelle vaart tegen 4 boo- men gereden, waardoor de auto over den kop sloeg en vervolgens weer op de wielen terecht kwam. De heer Bakker was omniddellijk dood, terwijl de heer Swierstra ernstig ge- wond werd. Beiden werden een nabijstaande hoeve binnengedragen, vanwaar de heer Swierstra, na verbonden te zijn, weer is ver- irokken. (De auto, die ongeveer 30 M. over den v/eg geslingerd was, is totaal versplinterd. DE MOORDAANSLAG TE SLUIS. De auto, die ongeveer 30 M. over den weg moordaanslag is zeer vooruitgaarjde. Reeds gistermiddag heeft, naar de Tel. meldt, een hunner, mej. N. Pijpers, het ziekenhuis kun- nen verlaten. EEN REDDING. De Duitscher R. Brant, die met een kano onder weg is van Calais naar Antwerpen, had even gerust in de haven van Breskens. Toen hij deze haven verliet kon hij tegen den krachtigen stroom niet op. Het bootje sloeg om en de man klemde zich aan de boot vast, die met hem wegdreef in de richting van de Wielingen. Gelukkig had de heer Bootsgezel, wonende te Breskens, een en ander van af het strand waargenomen en deze kon spoedig hulp halen. O.a. ging de heer Jacq. v. d. Heuvel met zijn stoomboot den drenkeling achterop. Hij slaagde er in hem bij Nieuwe- sluis geheel uitgeput aan boord te nemen. De Duitscher had toen reeds 40 minuten in het water gelegen. HET GROOTSCHE SLEEPWERK NAAR SINGAPORE. Het eerste deel van het drijvende dok kwam gister bij het vallen van de duisternis de ha ven van Singapore binnen. Vertegenwoordi- gers van de admiraliteit gingen aan boord om het naar zijn plaats te geleiden, waar men vandaag hoopt aan te komen. Het tweede deel wordt Maandag verwacht. De Neder landsche sleepbooien melden, dat de reis van Ceylon zonder bijzondere gebeurtenis- sen is volbracht. EEN STOOMTRAM ONTSPOORD. Gistermiddag omstreeks haif twee is bij het St. Bernardusgesticht te Sassenheim de stoomtram, die van Heemstede in de rich- ting Leiden reed, ontspoord. Door werk- ta am he den aan den weg en door den zwaren regenval was de trambaan ter plaatse ver- lakt. De locomotief en twee wagens liepen ait de rails en kwamen dwars over den weg te staan. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij voorgevallen. DE BEROOVING VAN EEN KANTOORLOOPER. Gisteren heeft het gerechtshof te Amster dam de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 26-jarigen H. K. en den 30-jarigen P. V., die terecht hebben gestaan ter zake van een berooving van een 78-jarigen kantoorloo- per, wien op 15 Febr 1.1. een tasch, inhou- dende ruim f 15,000 aan Nederlandsche bankbiljetten en effecten, werd ontrakt. Op 4 October was de behandeling der zaak ge- schorst wegens afwezigheid van den ver dediger, mr. de Vrieze. Thans werd gehoord zekere Buddenberg, die beweerde een van de daders nog gezien te hebben om 11 uur in den ochtend, zoodat de overval niet door hem zou kunnen zijn bedreven. De verdediger van den bekl. K. poogde de schuld op verdachte V. te werpen, waarop de verdediger van dezen dit een averechtsche methode noemde. Na re- en dupliek begaf het Hof zich in raadkamer. Het besliste, dat in dezeh stand van het proces geen ontslag uit de preven- tieve hechtenis kon worden toegestaan. De verdere behandeling der zaak werd geschorst en uitgesteld tot 22 November a.s., ten einde nog brie getuigen te hooren, on der wie getuige Boonstra, die, volgens mede- deeling van getuige K., den vader van ver dachte, op goeden voet staat met W. en zijn vrouw, die aanvankelijk verdacht werden de hand in de berooving te hebben gehad. HULDIGING MEVR. DE BOER- VAN RIJK. Mevr. De Boer-Van Rijk is Donderdag- avond in den Stadsschouwburg te Amster dam, ter gelegenheid van haar 55-jarig tooneelfeest en haar 75sten verjaardag, op bijzonder hartelijke wijze gehuldigd. Toen na afloop van de voorstelling van Een moeder, van Cor Hermus, door het Schouwtooneel het scherm weer opging, zag men de dubbele jubilaresse op het tooneel staan, omringd door vele bloemen en vele comite-leden. De voorzitter van het comite, de heer Th. M. Ketelaar, wethouder voor de kunstzaken, herinnerde er in een toespraak aan, dat nu drielrwart eeuw geleden Esther van Rijk ge- boren werd als het veertiende kind van hare ouders. Zij heeft nu 55 jaar in allerlei rollen getoond, een tooneelspeelster te zijn van bui- tengewone verdiensten, 3d jaar geleden heeft spreker haar in de Amstelstraat voor het eerst zien optreden in De Verloren Zoon; daarna zag men haar b.v. elken Kersttijd weer in het nieuwste stuk van Heyermans. Gij zijt geworden, aldus spreker onder ap- plaus van de toeschouwers, de beveling van ons publiek. Spr. wenschte haar namens het gemeente- bestuur en namens de commissie van harte geluk met haar jubileum en bood haar een fraai bloemstuk aan (apolaus van de geheele zaal en een „lang-zal-zij-leven" van het schellinkje). De heer Van Dellen, penningmeester van bet comite, voegde hieraan toe een „tastbaar bewijs" van bewondering en genegenheid van velen, in een enveloppe, benevens een grooten lauwerkrans met roode en zwarte linten, als- mede namens den schilder Van Meegheren een door dezen vervaardigd groot en welge- lijkend portret van mevrouw De Boer-Van Rijk. Hij bood het aan het gemeentebestuur aan, met de bedoeling dat het een waardige plaats zal krijgen in een der gemeentegebou- wen. Wethouder Ketelaar zeide, naar de N R. Crt. meldt, het gaarne uit naam van het ge meentebestuur te aanvaarden en zegde toe, dat het zal worden opgehangen in den Stads schouwburg. Daarna hebben nog gesproken Adriaan v. d. Horst, directeur van het Schouwtooneel, Ko van Dijk, namens de collega's van dat tooneel, de schrijver van Een Moeder, Cor Hermus, en de voorzitter van het Amster- UIT DE SKOEPSJTINA Wederom rumoerige tooneelen. Vrijdagmorgen is de Skoepsjtina weder om bijeen gekomen. Onder de rede van een afgevaardigde der Bcerenpartij, die stelling nam tegen de regeering, kwam het weer tot stormachtige tooneelen, die aanleiding waren tot het onderbreken der zitting. De afge- vaardigden van de Boerenpartij vormen nu de eenige oppositie in de Skoepsjtina. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Dr. K. H. M. VAN DER ZANDE DEN HAAG, 13 Oct. Op verzoek is eervol ontslag verleend met ingang van 1 Maart 1929 aan Dr. K. H. M. van der Zande, inspecteur van het landbouwonder- wijs, met den persoonlijken titel van raads- adviseur aan het Dep. van Binnenland- sche Zaken en Landbouw, met dank voor de belangrijke bewezen diensten en is hij benoemd tot commandeur in de Oranje Nassau orde. HET BOUW-ONGELUK TET PRAAG. PR A AG, 13 October. Onder den indruk van het bouw-ongeluk te Lieben en met het oog op het onderzoek naar de oorzaak, heeft de overheid voor den tijd dat het on derzoek duurt bevplen, dat alle werkzaam- heden aan nieuwe bouwwerken te Praag moeten worden stopgezet. Tot nu toe wer den in totaal 39 lijken geborgen. DE VLUCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN". In verbinding met Lakehurst. NEW-YORK, 13 Oct. Het radiostation Lakehurst is er in geslaagd te 3.30 Ame- rikaanschen tijd, dat is 8.30 uur midden Europeeschen tijd, wederom met de ,,Graf Zeppelin" in communicatie te ko men, nadat kort te voren het station Ochtham als eerste met het luchtschip in verbinding was getreden. De „Graf Zeppelin" gaf zijn positie op, n.m.l. 36 N. B. 36 W. L. Dat is ten looze verbinding is evenwel slecht gewor- Westen van de Azoren. De draadlooze verbinding is evenwel slecht geworden, zoodat het luchtschip aan het radio- station verzocht op 8,50 M, golflengte te- rug te komen, omdat de atmosferische storingen te sterk waren. Als gevolg van de uiterste moeite der berichten-wisseling twijfelt men ook aan de juistheid van de positie-opgave. Het luchtschip vordert snel. NEW-YORK, 13 Oct, De wind op de route der Zeppelin was Zaterdago(ihtend zoo gunstig, dat het luchtschip goed vor dert. Nu en dan wordt een snelheid van Ook voop particuliei*en is het van voordeel een REKE88SNG TE OPENEN bij een Bank. te ALKKSAAR geeft hiepomtrent gaarne inlichtingen. damsch Studentencorps. Ook werd de jubila resse toegesproken namens den Amsterdam- schen Kunstkring en namens de Amsterdam- sche Tooneeikunstenaars. Onder de bloemen waren er van Verkade en Verbeek. Van de telegrammen die waren ingekomen vermelden wij die van Alex Faassen Sr., Theo Mann Bouwmeester, Alex Schmuller, Dirk Schafer, de kinderen van Heyermans en Betty Holtrop Van Gelder. Lion van Lier had zijn ge- bruikelijke gedicht gezonden. Mevrouw De Boer dankte met een aardig woord. Na afloop van de voorstelling was er receptie in Americain. MUNHARDTs Hoofdpijn-Tabletfen 60 ct Laxeer-Tabletten... 60 ct Zenuw-Tabletten.75 ct Staal-Tabletten... 90 ct Maag-Tabletten... 75 ct Bij Apoth. en Drogisten 140150 K.M. per uur bereikt, zoodat het vooruitzicht bestaat, dat een gedeel- te van den verloren tijd zal worden in- gehaald. Uitstekend weer boven de Bermuda's. In de Bermuda's is de thermometer ge- stegen, Bij N. 0. wind van ongeveer 20 K. M. per uur is de weerstoestand zoo gunstig als maar verlangd kan worden. De hemel is licht bewolkt. GEVAARLIJKE INBREKER. Donderdagavond werd uit het huis van bewaring te Amsterdam naar 's-Hertogen- bosch getransporteerd een zekere A. R., die verschillende inbraken en diefstallen op zijn geweten heeft. Hij heeft ook bekend te 's-Hertogenbosc-h in Augustus en September 1928 inbraak en diefstal te hebben gepleegd in eem woning aan den Van der Does de Wil'leboissingel en ook in de Leonardus- kerk, itoomede in een woning aan den Vughterweg. Hij heeft verschillende van deze diafstallen afkomstige goederen vet- stopt in de Vughterheide; deze zijn Dinsdag opgespoord en in beslag genomen. R. is thans in het huis van bewaring te 's-Hertogonbosch opgesloten. Hij heeft ook verschiliewde inbraken met geweldpleging op zijn geweten. Laatstelijk heeft hij 4 jaar gevangenisstraf ondergaan in een Duitsche gevangenis, KORTE BERICHTEN. Door den bijzonder lagen waterstand zijn de paliagvangsten op de Waal zeer ge- ring. De prijs, hoewel hooger dan verleden jaar 0.95 per pond, dik en dun, aan de schokkers, mag weinig loonend heeten. De Nederlandsche visschers op den Duit- schen Rijn k.lagen eveneens over de vangsten. Op het terrain van de Ned. Scheeps- bouw Mij. te Amsterdam is een 15-jarige leerling-ijzerwerkex van een 8 M. hooge stelling gevallen, De ongelukkige is dood opgenomen. ZUID-SLAVIe. DE VERDRAGEN MET ITALIe. De laatste formaliteiten. De koning heeft zijn itegel gehecht aan de conventies van Nettuno cn Belgrado. De mi nister van buitenl. zakero heeft ze per spe- cialen koerier naar Rome -gezonden, waar de Zuid-Slavische gezant zal overgaan tot de uitwisseling der documenten met de Itali- aansche regeering. 8 OCTOBER VIERING. Donderdag werd in het lokaal van den heer Iinmink, in het Fnidsen, met algemeene stemmen besloten om een permanente com missie te benoemen voor het volgende 8 Oc- toberfeest in het Fnidsen. Als voorzitter werd gekozen de heer A. Imhulsen, als penningmeester de heer J. de Graaf en als secretaris de heer S. Vis- ser. TWEE LANTAARNPALEN STUK GEREDEN. Gistermorgen om 9 uur en 's middags te 4 uur is respectievelijk in de Spanjaardstraat en aan de Kanaalkade een lantaarnpaal kapot gereden. De daders zijn onbekend De politie stelt een onderzoek in. VOLKSZANG-AVOND. Maandag 15 October a.s. eerste avond van het nieuwe seizoen. Volkszang zet in met een goed program- ma de heer K. Sixma leidt den avond en me vrouw Nieuwenhuis v. d. Rijst, de bekende declamatrice, heeft zich weder welwillend beschikbaar gesteld de aanwezigen te ontha- len^ op hare voortreffelijke voordrachtkunst. Wil Volkszang blijven voortgaan met het geven van goed verzorgde programma's, dan heeft zij daarvoor in de allereerste plaats noodig den steun van het publiek, dan moet de zaal iederen avond vol zijn, doch bovenal moet het ledental stijgen in niet geringe mate. Wie wil daartoe medewerken? Wie wil uit de geregelde bezoekers (zeg liever be- zoeksters, want het mannelijke deel schittert nog maar al te veel door afwezigheid) een commissie vormen, die het bestuur behulp- zaam is, om in de pauze te tracthen nieuwe leden aan te werven; doch niet alleen op den avond zelve, ook op de andere dagen der week, onder vriendcn en kennissen? Met wat goeden wil valt zooveel te berei- ken, denkt er eens over na, wellicht komt ge Maandag met het besluit: ik doe het, ik stel me beschikbaar. REISGIDS SPOORWEGEN. Van de nieuwe dienstregeling der Ned. Spoorwegen (ingegaan 7 Oct.) is evenals zulks reeds eerder het geval was, ook thans weer een luxe-uitgave verschenen. Dit boek- je, in een aardig linnen bandje, is van Klei ner formaat en daardoor handiger dan de gewone uitgave. Dat het thans gedrukt is op goed wit papier en niet, zooals den vori- gen keer, op geel, is een aanbeveling te meer.1 We liopen, 'dat de Vereeniglng tot bestrl}- ding van tuberculose onder het spoorweg- personeel, welke organisatie deze luxe-uit gave verzorgde, zeer veel exemplaren zal verkoopen ten bate barer lijdende leden en hunne huisgenooten. PREDIKBEURTEN. In plaats van Ds. Baar zal morgen te 10 uur in Akersloot Ds. Makkink van Alk- maar den dienst vervullen. HOORN. De bekende Voormarkt, indertijd ingesteld door de afd. Hoorn van de Holl. Maatschap- pij van Landbouw, zal dit jaar op 24 Octo ber a.s. worden gehouden. WESTWOUD. Toen de postbode Feller, op weg cm de post naar den trein te brengen, even van zijn fiets afstapte, werd hij onverwachts aange- reden door een vrachtauto, die met flinke snelheid doomed. Hoewel F. gevoelde, dat hij vrij ernstig getroffen was, bracht de kra- nige bode toch de post op zijn bestemming. Terug bij het postkantoor aangekomen, werd geneeskundige hulp ingeroepen, waar- bij bleek, dat zijn rechter-bovenarm gebroken was. Gelukkig is het nummer van den auto be kend en is de politie met een en ander in kennis gesteld. LUTJEBROEK. Alhier zal een cursus voor volwassenen worden gegeven in het telen van. groenten enz. onder plat glas, in kassen en warenhui- zen. Leider van dezen cursus is de heer W. Balk te Alkmaar. NOORD-SCHARWOUDE. Door een aantal ingezetenen, bewoners van het laatste gedeelte der Oosterstraat, is aan den Gemeenteraad een adres gericht met verzoek op dat gedeelte een lantaarn te plaatsen. WARMENHUIZEN. Donderdagavond was er een vergadering van de Ontwikkelingsclub in het Patronaats gebouw. De heer J. van Baar opende deze vergade ring en heette alien welkom, in het bijzonder de heer Dr. G. van Hesteren die deze avond een bespreking zal houden' over zijne reis naar Belgie. Als leider van deze vergadering hield Dr. van Hesteren een bespreking over zijn auto- reis naar Belgie. In zijn voorwoord zette spreker uiteen hoe- veel te genotvoller het was te reizen per auto als per trein. Hij gaf de aanwezigeii in overweging eens een dergelijk uitstapje te maken met de club en anderen daartoe aan te sporen omdat een reis ook nuttig is voor de algemeene ontwikkeling. Vervolgens aan zijn reisbespreking geko men, memoreerde spr. hoe mooi toch ons klein landje is zelfs als men gaat van Alk maar over Haarlem naar Utrecht en vervol gens over de Lek naar den Bosch en zoo verder. Van Waalwijk gingen wij met den geach- ten spreker door Brabant tot aan Antwerpen. Hij wijdde uit over de Vlamingen en wees er op, hoe deze- sinds jaren reeds worden ach- ter gesteld bij de Walen. Wij gingen met hem langs de drukke havens van de Scheldestad, bezochten eenige oude kerkgebouwen, waar van sommigen van de 8e en 9e eeuw en vol- gen hem tot aan Gent met zijn Belfort en Bagijnenhofjes. Nadat Dr. van Hesteren nog iets had voor- gelezen over Brugge, onderbrak de spreker wegens het vergevorderde uur zijn rede met de belofte bij een volgende vergadering zijn reisbespreking te vervolgen. De voorzitter bracht den heer van Heste ren dank over van de aanwezigen. BERGEN. Het leggen van kabels in het Beemster- park voor rekening van het Gem. Electrici- teitsbedrijf is opgedragen aan den heer J, Dekker, Natteweg alhittr. Bij beschikking van de Ministers van Arbeid en van Financien is aan deze ge- meente, ten behoeve der exploitatie van 16 arbeiderswoningen door de R. K. Woning- vereeniging „Roomsche Actie", over het ex- ploitatiejaar 1926/1927 eene bijdrage uit 's Rijks kas verleend van 1343.05. De Berger Kunstkring hield Donderdag avond in „De Rustende Jager" een slecht bezochte ledenvergadering. Uit het finan- cieel verslag bleek, dat de uitgaven in hel vorige seizoen 1514.06 hadden bedragea en de ontvangsten 1406.83, zoodat het vo- rig seizoen een tekort opleverde van 107.23. De voorzitter deelde mede, dat een lid, de heer de L., zich bereid had verklaard 50.in het tekort bij te dragen, bracht een woord van dank aan den heer en mevr. S., die ieder een vrijwillige verhoogde cor- tributie van 25,— hadden betaald en uitte den wensch, dat andere leden, voor wien dit mogelijk is, dit mooie voorbeeld zullen volgen. Het ledental was wegens bedanken, door vertrek enz„ tot 160 terug geloopen. De vergadering vertrouwde er op, dat evenals het vorig jaar wel weer een vol- doend aantal nieuwe leden zou toetreden en oordeelde het in het belang van Bergen om met het werk van den Kunstkring, die het volgend jaar 10 jaar bestaat, door te gaan. Men was van oordeel, dat Bergen in den winter, in het belang van het cultureele le- ven, niet verstoken mag blijven van le klas kunstavonden. Omdat gebleken was, dat de leden meer prijs stellen op tooneelavonden, werd beslo ten in het a.s. seizoen drie tooneelavonden te geven en daarvoor met de Kon. Ned. Tooneelvereeniging of met een ander gezel- schap een contract af te sluiten. Als vierde avond zal er een muziekavond gegeven worden, mits een voldoend aantal leden genegen zijn daarvoor extra 2,te betalen. Voor de drie tooneelavonden zal een be- drag van 6.verschuldigd zijn. De aftredende bestuursleden, de heer Beijneveld secretaris en mevr. Vas Dias werden herkozen. Wij wekken met nadruk de Bergenaren op lid van den Berger Kunstkring te wor den. Het bestuur, dat het aandurft om, on- naar waarnemingen, verricht in den moreen van 13 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meterologisch Instituut te De Bildk I Hoogste barometerstand 769.1 te La' Co runa. Laagste barometerstand 754.8 te Wisbey. Verw„chting (geldig tot den avond van 14 October) Matige, tijdelijk wellicht toenemende noord- westelijke tot noordelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, wellicht met ochtendnevel, mogelijl enkele regen- of hagelbuitjes, weinig veran. dering in temperatuur. danks het geringe ledental, de beste too- neelgezelschappen naar Bergen te'trekken, verdient dat er in Bergen zooveel gemeen- schapszin getoond wordt, dat zoo iets blij. vend kan geschieden. Nog 100 nieuwe lede'n en de vereeniging staat op een goede financieele basis. Dat de goed willenden zich inspannen om de vereeniging die 100 nieuwe leden te be-, zorgen. Aaoigifte voor het lidmaatschap te rich- ten tot de bestuursleden mevr. de Lange, mevr. Dr. Blok, mevr. Vas Dias en de hee< ren D. A. Klomp en C. Beijneveld. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol. gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 10, 11 en 12 October 1928: stuks muziek, rozenkrans en sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgendt ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als, gevonden aangegeven op 10, 11 en 12 Oct. 1928.Gouden broche, J. de Boorder, Omval F 12; roode muts, R. Boom, Laat 219a; arm. band, M. Bak, Schermerweg 50; zegelring, J, Ursem, Baansingel 39; medaillon, P. Kalb, le Landdw.str. 28.; damestaschje met inhoud, N. Pels, Nieuwlandersingel 6; paraplu, J, Damhaar, Overdiepad 8; poes, B. Greenland, Druivenlaan 47; paraplu, H. Wiegman, Koorstr. 4 p.a. J. de Haas; kachelsleutel, C. Hdema, St. Jozefstr. 9; paar grijze dames- handschoenen, Telegraafkantoor, Koorstr.; J. Ruis, Overdiestr. 59; pakje inh. wol en sajet, C. J. Henneman, Verdronkenoord 74. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Paarden. Marie P. wint. Marie P, de snelle draversmerrie van den heer D. A. van Stralen, won weder den eer- sten prijs te St Maartensbrag op Dinsdag 9 dezer. Zij werd goed gereden door Age Witteveen. Zij behaalde tot heden 51 prijzen, waarvan nu haar 22e len prijs. Aan deze belangrijke draverij namen 17 der snelste dravers deel. Senator Axbond ver- wierf den tweeden, Mary Magowan den derden prijs. V o e t b a 1. Morgen is het weer een hoogst belang rijke voetbaldag. In de 2e klas A gaat Alcmaria op bezoei bij Holder, wat zeker geen lichte wedstrijd is. Verder worden gespeeld: Z. V. V.—West- Frisia, W. F. C.-H. R. C., Zeeburgia- A. F. Cen K. F. C.—Hollandia. Alcmaria II speelt voor de eerste maal thuis voor de reserve 2e klas. Zij ontvangt het derde elftal van het Amsterdamsche Ajax. Men is algemeen benieuwd om het tweede elftal eens in actie te zien. Het zal als volgt zijn samengesteld: Oudes; Janson en Jaspers, Nijman, Porssius en Mol; Th. Bos, Roozendaal, Helder, v. Wieringen en Michels. In de Westelijke eerste klas spelen: U.V.V. Sparta, Ado—Ajax, R. C. H.—V. U. C., Hermes—W. F. C., Hilversum—Stormvogels. FI. V. V.—Gooi, D. F. C Edo. V S. V.- H. B S* Feyenoord—Z. F. C., Bl. Wit- Excelsior. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Jan Pietersz. Coen, thuisr., 11 Oct. v. Co lombo. Kambangan, thuisr., 11 Oct. te Londen. Prinses Juliana, uitr., 11 Oct. v. Southampt. Radja, uitr., 12 Oct. v. Suez. Chr Huygens 12 Oct. v. Amst. te Batavia. Koningin der Nederlanden, thuisr., 12 Oct te Genua. KON. NED. STOOMB.MIJ. Erato 12 Oct. v. Danzig n. Amst. Euterpe 12 Oct. v. Pasages te Bilbao. Strabo 12 Oct. v. Amst. te Gothenburg. Stuijvesant 12 Oct v. Amst. n. W.-Indie. Almelo 12 Oct. v. Antwerpen te Amst. Ares 11 Oct. v. Bremen n. Hamburg. Aurora 12 Oct. v. Flamburg te Amst. Berenice 11 Oct. v. Tarragona te Valencia. Breda, thuisr., 10 Oct. v. Iquique n. Manta Clio il Oct. v. Tanger n. Gibraltar. Juno 11 Oct. v. Livorno n. Napels. Nereus 11 Oct. v. Gibraltar n. Algiers. Orion 11 Oct. v. Algiers n. Calamata. Peursum (charter) 11 Oct. v. Alexandria n Piraeus. Stella 12 Oct. v. Smyrna te Amst. Tellus 12 Oct v Amst te Rott. Vulcanus 11 Oct. v. Piraeus n. Salonica. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Schouwen 12 Oct. v. Rott. te Soeabaja. Sibajak, thuisr., 12 Oct. v. Singapore. Indraproera 12 Oct. v. Batavia te Rott. Medan, thuisr., 13 Oct. nam. 6 u. te Rott ver wacht. Slamat, uitr., 11 Oct. te Marseille. Uw merk cookfabak. Kfeee* malcn daags rookt gijt een pijp, ftEvenveel malen moet en kan dit een genot voor zijn~ Indien @ij eenmaal D. E. Heetehbaai hebt gevookt is Uwketize voor <goed bepaald omdat. dit merk Tcfoor zijn heerlijken gear-'en zachten smaak het rooken inder- rdaad tot een* onvetdeeld genot 1 maakt* m ?fle&viQle van r^uoAaSakkenJ' ECHTE FRIESC'Ht 'Reeds oahaf 50 cl. per pond' 20 cl. per one 10 cl. per one 1 1 i Sanap Let vooral op dfO naam Sanaplrtn daar deze tablettea ■wettifl beschetmd zijn tegen namaak en vervalichin» Prii»25. -W en <75 St.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2