IT 'sMorgens en 'sAvonds Radiagrafisch Weerhsricht. L. Frankenberg - Alkmaar. Spart Proviiiciaal nteuws Fir ana DE LHS1GE DE ENIORAAZ Stadsnicuws r NOORD-AFRIKA'. ERNSTIO TREFFEN IN CYRENAIKA. Aanziettlijke verliezen bij de ltaliarun tn rebellen. Tengevolge van een troep rebellen om nit Egypie de grens van Cyrenaika te over- schrijden, ondernamen de Italiaansche troe- pen den 21en September een aanval bij Adi [Toefahem. De rebellen lieten 12 dooden ach ter, van wie een leider; de verliezen der Ita- lianen bedroegerr drie Spahi's gesneuveld en vier gewond. De rebellen trokken zich op Oeadi terug, waarop den 2en October zich een hevig gevecht bij Agheilas Ciarghia ont- wikkelde. Vier-en-veertig rebellen, twee Itali an en en zeven inlanders werden gedood, elf gewond, onder wie twee officieren en vier onderofficieren. KA.NTOORBOEKEN BRIEFORDNERS, 0PBERG1MAPP15N in alle m.iten en pryzen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis. dat in het Gemeenteblad zijn opgeno- men de besluiten van den Raad dier gemeen te van 4 October j.l., waarbij zijn vastgesteld a. eene subsidieregeling ten behoeve van een cursus voor vervolgonderwijs aan de oud-leerlingen der school voor buitenge- woon lager onderwijs (Gem.blad Nr. 1108); b. eene verordening tot wijziging der veror dening, bevattende het tarief en de voor- waarden voor de levering van electri- schen stroom door het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf (Gem.blad Nr. 1109); eene verordening tot wijziging der ver ordening, regelende de levering van gas door de gemeente-gasfabriek (Gem.blad Nr. 1110). Deze besluiten zijn heden afgekondigd en worden gedurende drie maanden ter ge- meente-secretarie ter lezing nedergelegd en zijn aldaar tegen betaling der kosten in druk aerkrijgbaar. Alkmaar, 12 October 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. .Voetbal. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Dank zij het prachtige herfstweer stil, droog en een vriendelijk zonnetje! is er gisteren overal in ons "land weer gevoetbald. •Verrassingen zijn deze keer uitgebleven, want een nederlaag van Ajax bijvoorbeeld is thans niet meer als een abnormaliteit te be- schouwem In f afdeeling I gaat het jonge V. U. C. nog altijd aan den kop, dank zij het gelijke spel tegen R. C. H Ook de tweede Haagsche vereeniging in deze afdeeling, A. D. O., gaat op het goede pad yerder en klopte Ajax met 30 A. D. O. meemt thans de tweede plaats in op het ranglijstje met 3 punten achter op V. U. C., imaar met een wedstrijd minder gespeeld. H. F. C., dat zoo goed begon, moest ook gisteren weer een veer laten door het gelijke spel tegen H. D. V. S. De Stormvogels en U. V. V. verloren weer eens, en Ajax. het groote Ajax, staat heel stevig onderaan met 5 gespeelde wedstrijden, waarvar. een gelijk werd gespeeld en de andere vier werden ver loren. En de doelpuntencijfers zeggen alles: 8 voor en 16 tegen! De tweede Amsterdamsche eersteklasser, Blauw Wit wil blijkbaar kampioen van afdeeling II worden! Gisteren werd Excelsior geslagen en liefst met 6—2. Met 10 punten uit 5 wed strijden gaat de Amsterdamsche volksclub stevig aan het hoofd. Haar ernstigste concurrente is Feyenoord, dat gister echter een kostbaar puntje verloor door haar gelijke spel tegen Z. F C. en nog wel op eigen terrein! H. B. S. verloor met 32 van V. S. V. te Velsen en E. D. O. zag haar de bride puntjes in Dordrecht blijven. Tenslotte bleek H. V. V. ook thans nog niet in staat, om een overwinning te behalen h Gooi klopte de groote Haagsche met 3—0, waardoor ze met 4 verloren wedstrijden nog geen enkel punt behaalde. In het Oosten gaat het weer hard tegen hard! Het blijkt dat de clubs in afdeeling III aan elkaar gewaagd blijven. Wie daar kam pioen zal worden, is nog met geen mogelijk- heid te zeggen. A. G. O. V. V. won van Tubantia mbt 42, Z. A. C. klopte Heracles met 2—1, Enschede- Go Ahead met 3—1 en Wageningen—Vitesse met l—O. Dit viertal gaat thans aan den kop met onderling weinig krachtsverschil, ja zelfs kunnen er nog een 6-tal kampioen wor den. Enfin, de strijd is er mooier om en een kampioenschap heeft zoo veel meer waarde, dan als het verkregen wordt in een walk over Afdeeling IV eischt ook weer be aandacht en hier gaat P. S. V. op het goede pad voort. Gisteren had ze een harden dobber in haar stadge- noote Eindhoven, die zij met 23 klopte. Doordat Willem II van Noad verloor. nam M. V. V. door een geweldige 111 overwin ning op B. V. V. snel de tweede plaats op het ranglijstje in cn is thans dus nog slechts een punt achter op P. S. V. N. A. C. behaalde een benauwde overwinning op Roermond en Longa een behoorlijke op Wilhelmina. B. V. V. zal een harden strijd moeten voe- ren om haar late klasserschap, want met 5 wedstrijden gespeeld en evenzooveel ver loren ziet het er somber voor haar uit. In afdeeling X jftewel het hooge Noorden, blijft Leeuwar- den voortgaan met haar overwinningen. Door de nederlagen van Be Quick tegen Achilles en van G V. V. tegen W. V. V. is zij thans nog de eenige ongeslagen club in het Noorden. Velocitas kon het tegen het ver- zwakte Friesland niet verder brengen dan een gelijk spel, maar toch neemt ze nu de tweede plaats in. G. V. A. V. verloor weer eens en staat dus onderaan, omdat Veendam haar eerste overwinning behaalde,, Onze r twee'de klassers kwamen gisteren ook weer in actie en het gelukte Alcmaria Victrix in den Helder de club van dien naam met 3—1 te kloppen, zoo- dat ze nog een beste kans op een kampioen schap behoudt. A. F. C. boekte haar eerste puntje door een gelijk spel te bevechten tegen het sterke Zeeburgia. H. R. C. verspeelde in Wormerveer een kostbaar puntje, door tegen W. F. C. gelijk te spelen. West-Frisia ging door met overwinningen te behaien. Thans moest Z. V. V. er aan gelooven en nog wel met 50! Tenslotte verloor Hollandia weer eens van K. F. C met 53. De uitslagen waren als volgt: Afdeeling I. Schiedam: H. D. V. S.—H. F. C. 1—1 Haarlem: R. C. H.-V. U. C. 4-4 Den HaagA. D. O Ajax 30 Hilversum: HilversumStormvogels 21 Utrecht: U. V. V.Sparta 14 Afdeeling II. 's-Gravenhage: H. V. V.'t Gooi 03 Amsterdam: Blauw WitExcelsior 62 Rotterdam: FeijenoordZ. F. C. 33 Dordrecht: D. F. C.E. D. O. 43 Velsen: V S. V.—H. B. S. 3—2 Afdeeling III. Enschede: Ensch. BoysRob. et Vel. 30 Wageningen: WageningenVitesse 10 Zwolle: Z. A. C.Heracles 21 Apeldoorn: A. G. O. V. V.Tubantia 42 Deventer: Go AheadEnschede 13 Afdeeling IV. Tilburg: Willem II—N. O. A. D. 2—3 Maastricht: M. V. V.B. V. V. 111 Breda: N. A. C.Roermond 43 Eindhoven: EindhovenP. S. V. 23 's-HertogenboschWilhelminaLonga 24 Afdeeling V. Groningen: VelocitasFriesland 11 Groningen: G. V. V.W. V. V. 13 Leeuwarben: Leeuwarder.G. V. A. V. 63 Assen: AchillesBe Quick 4—2 Veendam: VeendamAlcides 21 Afdeeling I. Tweede klasse A. Wormerveer: W. F. C-H. R. C. 2—2 Zaandam: Z. V. V.—West-Frisia 0—5 Amsterdam: Zeeburgia—A. F. C. 22 Helder: HelderAlcm. Victr. 13 Koog a. d. Zaan: K. F. C.Hollandia 53 rende voetbalweer rriaakte het voor de spe- lers en de vele toeschouwers zeer aange- naam op het veld. ZUID-SCHARWOUDE. Het gezelschap „Nut en Genoegen" hield Zaterdagavond zijn eerste Nutsavond in het lokaal van den heer P. Kramer. Als voorzit- ter fungeerde' de vice-voorzitter, de heer S. de Boer Kz., die in zijn openingswoord ongeveer het volgende zeide: Geachte vergadering. Als vice-voorzitter rust op mij de taak als president deze samen- komst te leiden. In de laatste vergadering van het vorige seizoen, sprak ik de hoop uit, dat de ongesteldheid van onzen eminenten voorzitter van korte duur zou moge zijn, en hij op onze volgende vergaderingen weer aanwezig mocht zijn Helaas, die wensch is niet vervuld. Hoewel niet plotseling toch is zijn verscheiden spoedig gekomen. In de voorlaatste vergadering deelde hij mij nog mede, dat hij in Mei 45 jaar zou getrouwd zijn. Dit geeft mee, dat hij al eenige jaren Ook voop papticulieren is het wan voondeel een REKENING TE OPENEN bij een Bank. te ALKIVmAR geeft hieromtrent gaarne inlichtingen. NEDERLAND—BELGIe OP 4 NOV. A S. Het Ned. elftal samengesteld De Nederlandsche Elftalcommissie stelde gisteren het Nederlandsche Elftal, dat Zon dag 4 Nov. a.s. te Amsterdam tegen Belgie zal spelen, als volgt samen: v d. Meulen (H. F. C.) Denis v. Kol (H. B. S.) (Ajax) Kools De spilplaate blijft open v. Heel (N. A. C.) tot na den wed- (Feijenoord) strijd Nederland Luxemburg te Venlo op 21 Oct. a.s. Elfring Smeets Tap Ghering Weber (Alcm.) (H.B.S.) (A.D.O.) (Longa) (Sparta) Reserves: De Boer (Ajax), v. d. Zalm (V.U C.) en Kluin (A.G.O.V.V.) Alcmaria II—Ajax III 3—2. achter den rug heefr, en toch was hij nog zoo frisch en bleek gezond. Niet hadden wij dur- ven denken, dat wij zoo spoedig onzen voor zitter moesten missen. Met weemoed gewerd ons het doodsbericht. Het bestuur heefi ge- meend in uwen geest te handelen om hem naar de laatste rustplaats te begeleiden, een krans te zenden en een waardeerend woord aan zijn graf te spreken. Wij mogen zeggen: lij was de vader van Het Nut hij heeft het aangedurfd als voorzitter voor ons op te treden. Ook bij belangrijke onderwerpen wist hij zich te geven, voor zoover hij dit kon. Door zijn invloed heeft hij Het Nut behouden zooals het was. Gaarne, niet waar, brengen wij hem ook van hier onze hulde. Dat hij ruste in vrede. Nadat de vice-voorzitter de aanwezigen hierna verwelkomde, betoonde de vergadering hare instemming met deze inleiding. Van mej. G. Berkhout was een dankbetui ging ingekomen voor het vertrouwen haar overleden echtgenoot geschonken en voor deelneming bij zijn ziekte en overlijden. Medegedeeld werd dat het aantal leden thans 47 bedraagt, na aftrek van een paar leden die hadden bedankt. Als voorzitter werd met bijna algemeene stemmen gekozen de heer J. Renaud, hoofd der openbare school, die de benoeming aan- nam. Het voorzitterschap is permanent. Eveneens met bijna algemeene stemmen werd als vice-voorzitter herkozen de heer S. de Boer Kz. De heer- J. de Geus bedankte als commis- saris der bibliotheek, eene functie welke door genoemde heer 45 jaar was vervuld. Eene poging om dezen nestor te doen aanblijven, mislukte. 45 jaar was nu welle- tjes, zei de heer de Geus, en deelde nog mede dat de bibliotheek destijds met een voorraad van 98 aanving en nu in bezit heeft over de 1300 boeken. Aanstonds is het 50 jaar gele- den dat deze instelling werd opgericht. De voorzitter sprak hierna een waardee rend woord aan het adres van dezen volijve rigen commissaris. Als bibliothecaris werd nu met nagenoeg algemeene stemmen de heer J. Th. Kunnen gekozen. De voorzitter feliciteerde de nieuw gekoze nen en hoopte dat de heer Kunnen eveneens. 'n ijverigen functionaris zal blijken en merk- te ironisch op: maar dat behoeft geen 45 jaar te zijn. Verder wees de voorzitter op de eenstem- migheid der stemmingen. Dit zal wel daar- door komen, doordat Het Nut in deze een lijn kan volgen. Gedurende zijn bestaan van 56 jaar is dan ook politiek en godsdienst zorg- vuldig vermeden. De rekening van den penningmeester der bibliotheek gaf de volgende cijfers aan: ontvangsten 79.83, uitgaven 46.85, ba- tig saldo 32.98. De heer S. de Boer Kz. gaf hierna een lezing over een excursie van Hollandsche tuinders naar enkele Duitsche groente- markten. KOEDIJK. Begunstigd door prachtig herfstweder werd door de Harddraverij Vereeniging Duinzicht een nationale handicap draverij gehouden om prijzen van 150, 50, 25 en 10. De muziekvereeniging Aurora, on der leiding van den heer K. de Jong, zorgde voor mooie afwisselende nummers. Er was een groot aantal belangstellenden aanwezig Van de 15 paarden die waren opgegeven, waren opgekomen Marie P., van den heer'D A. van Stralen, den Haag, berijder A. Witte- veen; Pall, van den heer W. IJff van Bever- zijn de meest geschikte momenten om Purol toe te passendaarom behoort op iedere slaap- kamer een doos of tube Purol aanwezig te zijn. wijk, berijder J. Gerritsen; Omega, van den heer C. Verhorst, Beverwijk, berijder J. v. Leeuwen; Senator Axbond, van den heer Z. Davidson van Hoorn, berijder K. Bakker; Oliji P., van den heer C. Spaan van Koedijk, berijder D. Klomp; Petite Amie C., van den heer C. Verhorst van Beverwijk, berijder J. v. Leeuwen; Mignon, van den heer K. Korver van Qterleek, berijder D. Klomp; Quford, van den heer G. de Hart van Medemblik, be rijder de eigenaar; Meteor, van den heer Z. Davidson van Hoorn, berijder K. Bakker. Prijswinners waren Marie P lste prijs 1'50, Senator Axbond 2de prijs 50, Meteor 3de prijs 25, Quford 4de prijs 10. Tijdens de prijsuitreiking zorgde de Gebr. van Meurs uit Hoorn voor passende muziek en was de zaal van den heer Groot vol belangstellen den. De voorzitter, de heer Jb. Zwaag, sprak zijn genoegen uit over den goed geslaagden wedstrijd, dankte het gemeentebestuur voor de medewerking. Verder bracht spreker dank aan de burgerij, de politie, de muziekvereeni ging, den cafehouder Groot en alien, die had den medegewerkt tot het welslagen van dezen wedstrijd. Hierna werden de prijzen met toepasse- lijke woorden aan de winnaars uitgereikt, wat met muziek en applaus werd begroet. De burgemeester sprak zijn voldoening uit over de verrichte werkzaamheden en wees op de onderneming die in een kleine gemeente als deze noodig is om draverijen te houden. De rede van den burgemeester werd met applaus begroet. De vereeniging kan met vol doening op deze goedgeslaagde draverij terugzien. Een gezeltig bal besloot dezen dezen dag. BURGERLIJKE STAND. GEBQREN Romeo, z. van Luigi Toffoli en Contardo Pasqua. Reurt Jdcob, z. van Derk Hou- wing en Jacomina Burger. Gerardus Jo hannes, z. van Gerardus van den Idsert en Alida Kramer. Catharina Elisabeth, d. van Hendricus Oudhoff en Cornelia Akker- man. OVERLEDEN: Teunis Beers, 82 jaar. Aaltje Bou- man, wed. van Pieter Doodeman, 61 jaar. Johannes Hendrikus Smit, 54 jaar. CORRESPONDENTIE. V., alhier. Wij zijn geen bewonderaars van het militairisme, maar voelen ons ook nog niet geroepen door overname van stuk- ken uit „De wapens neder" in onze courant propaganda voor dienstweig.ring te maken. Het ons toegezonden blad ligt tc uwer beschikking. Red. Allan. Crt. Toen de 35-jarige N. v. B. Zaterdagavond in beschonken toestand thuiskwam, kreeg hij woordenwisseling met zijn kostbaas, waarna hij de woning weer verliet. Gister- avond heeft v. B. in die woning eenige rui- ten alsmede bloempotten en gordijnen ver- nield. Terzake van deze feiten is door de politie proces-verbaal opgemaakt. VERSLAG VAN DEN TOESTAND DER GEMEENTE. Het verslag van den toestand der ge meente Alkmaar over 1927 is weer versche- nen. Het is weer een enorm boekwerk gewor- den, voorzien van allerlei bijlagen en toe- lichtende staten. Men krijgt er wel den indruk uit, dat Alk maar op weg is een gemeente te worden die zich wat veroorleven kan. WINTERPROGRAMMA INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Het winterprogramma van deze nuttige instelling is weder verschenen en belooft weer een uitgebreide en interssante serie voordrachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 5.46 uur licht op. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. Op verzoek verwijzen wij gaarne naar de Evangelisatie-samenkomst, welke Dinsdag- avond 8 uur in de bovenzaal van cafe „Cen- tral" wordt gehouden en waar de heer J. Se- yensma van Amsterdam zal optredea. naar waarnmi^vgricM in den Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 769.6 te Mun chen. Laagste barometerstand 747.8 te Vardo Verwachting (geldig tot den avond van'lfi October) Matige, later tijdelijk afnemende zuideliib tot westdijken wind, betrokken of zwaar be wolkt, met tijdelijke opklaring, waarschiin. lijfc eenige regen, aanvankelijk veel zachter DE MOLLEBOONEN. hebb'n wie had. Zaoterdag. aov nd hebb'n de Gronnegers heur kouk kovvie- en tooneelaov'ns inzet met 'n blie- Dlzzepi-dizzepu! 'n Mooi stuk: 'n Stievf boer, aigenwies en koppig, en nait aal te helder ien kop, het 't zoover brocht zoowat dat 'e mit meulntjes rondlopt. Zoo ver is't nog wel nait, maor't scheelt nait veul. Afain, dizze boer har 'n dochter, dei stao- pelgek is op 'n ambtenaor van 't sikketrie maor horn nait hebb'n mog, omdat heur vaot horn nait „hoog" genog vindt. D' aol-heer bringt vanzuls 't haile hoes ien ellende mit zien stiefkoppighaid en aales zol verkeerd loop'n wez'n, as d'r nait 'n gouie bedainde oet 'n bontwinkel west har. Dizze gladd» lappiesverkooper kent zien snuters en brenet redd'n. 't Geluk wil, dat't ier, 't lest van moble- saotie is. Boer Wils mout niks van de Duut. schers hebb'n, want hai is'n neef van Wilson, president van Amerikao! Ten- minst'n, dat leuft hai, omdat schouhneester oet't loug hom dat wies maokt het. 's Zaoterdags ien scheerwinkel komt- 'I haile stel bie 'nkander: boer Wils, lappies- keerl (Luken Wold hait 'e) en nog 'n bult aandern. En daor ien scheerwinkel wordt boer Wils waarm maokt en daor drinkt hai op Amerikao! Dat is 't! Hai is nait neutraal blev'n. En de domme boer zit ien zak en asch, as hai beseft, wat 'e daon hetEn't wordt 'r nait beter op, as Luken Wold hom 's Zondags- morgens 'n bezuik bringt en hom nog als dulek maokt, wat hom te wachten stait „Achter traolies!" Boer Wils wait zoic gain raod. Hai is baang, 't zwait brekt hom oet, hai wait zok gain raod meer! Totdat hai in't ende vragt om Jurrie Kok, d' ambtenaor op sikketrie, dei zien dochter geern hebb'n wil, maor heur nait krieg'n kan En deizulfde Jurrie bringt redd'n, en't sloi is, dat Jurrie zien Trudao krigt! d' Helderschen hebb'n ons mooi spul te zain gev'n! 't Saomenspul net zoo goud as anklaid'n van't tooneel, 't was dik ien orde. Naom'n nuimen doun wie nait. Wie binn'n Gronnegers onder 'nkander en dat is genog As Gronnegers speulen veur Gronnegers,.din dut't er nait an of, of d' aine 'n mooiere rol het as 'n ander, of d' ain 'n luk beetje beter speult as 'n ander. 't Veurnaomste is, dat wie 'n mooie aov'nd hebb'n en dat was hier zoo. d' Helderschen hebb'n ons misschain wel de mooiste aov'nd bezorgd, dei onze verain'n had het, zoolaang as zai bestait! En dat zegt genog! Veurzitter Barkman daankte 't Oetende veur't spul en zoo en daor wazz'n wie 't almaol mit ains. Heldersche Gronnegers, wie binn'n joe dankbaor veur dizze aov'nd en wie hop'n, da' je nog gauw ais weer hier ien de keeze- stad komm'n! Nog ain woord. Onze stadgenoot Loevens was de man, dei de speulers aandere gezich- ten gaf mit smink en proeken en zoo. Nou, dat was bie hom ien gouie hand'n. Da* kond'n wie allemaol wel zain en „Trudao" vertelde mie zulf, dat zai boetengewoon te- vred'n wazz'n mit Loevens! d' Helderschen wazz'n dus tevred'n en wie ook! OPBRENGST SPELDJESDAG. De opbrengst van de speldjesdag, gisterek gehouden ten bate van het t. b. c.-fonds van den Nederlandsche Sigarenmakers- en Ta- baksbewerkersbond, heeft opgebracht de som van 223.19, waarvan 214.69 is opgezon- den naar het bestuur van het fonds. Het bestuur brengt hartelijk dank aan al len die aan het slagen van dozen dag hebbei medegewerkt. ZANGVEREENIGING „DE STEM DES VOLKS". Blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie is door de gemengde zangver- eeniging „De Stem des Volks" (directeur de heer P. A. Blaauw), in studie genomen „Das Lied von der Glochen" van R. Romberg, een zeer mooi werk voor koor, soli en orkest. Enkele goedbekende solisten en leden van een strijkorkest zullen hunne medewerking ver- leenen. Het koor behoeft echter nog eenige aanvul- ling. Dames of heeren, die alsnog lid wen- schen te worden, kunnen zich op de repetities welke elken Maandagavond in het gebouw „de Unie", Koorstraat, worden gehouden, opgeven, alsmede aan de in de advertentie genoemde adressen. T. O. P. I EEN 1 De Diri I Zaandam i album „K Herhaa Alcmaria IV behaalde niet minder dan een 121 overwinning. Alkmaar I won met 5—1 van Texel I. K o r f b a 1. VolhardingK-V-K.V. 3-3. De wedstrijd, die K. V. K. V. gisteren in Amsterdam tegen Volharding speelde, ein- digde in een gelijk spel 33. Beide partijen waren volledig. Scheadsrechter Berteling lid van Ready Tecka, had de leiding. Reeds enkele minuten na't begin maakte Pirn v. Beek 10 voor Alkmaar, doch Vol harding maakte gelijk. Het spelpeil zakte toen. Rust 11. Na de pauze nam K. V. K. V. opnieuw de leiding, maar weer maakte Volharding gelijk. Zes minuten voor het einde doelpuntte Zonneveld voor de Alk- maarders na een vrijen worp, doch nog voor het einde wist Volharding met een werkelijk schitterend schot, ten derdemale gelijk te maken. Alzoo is K. V. K. V. na vijf wedstrijden nog ongeslagen. Misschien kan dit onge slagen record Zondag tegen Eendracht ge- handhaafd blijven. K. V. K. V. II verloor in Westzaan van Roda I met 92. Alcmaria I deed gisteren in den Helder uitstekend werk, door op de club van dien naam een mooie 31 overwinning te be halen. Vooral na de rust had Alcmaria het beste van het spel. Twee doelpunten van Mulders en een van Elfring waren te notee- ren, Onze internationale rechtsbuiten was zeer goed op dreef. Helder scoorde het te- genpunt uit een strafschop. Het is te hopen, dat het elftal op den in- geslagen weg zal voortgaan en a.s. Zondag ook tegen Hollandia hier zijn beste spel zal geven. West Frisia won met 50 in Zaandam, W. F. C. en H. R. C. benevens A. F. C. en Zeeburgia deelden de punten terwijl K. F. C, met 53 van Hollandia won. Oe eerste thuiswedstrijd van het tweede elftal bracht voor dat team een zwaar be- vochten 32 overwinning. Voor de rust had Ajax III, dat over een heel goed spe- lend elftal beschikte, het beste van het spel. Weliswaar was Alcmaria voor het Ajax- doel nu niet bepaald fortuinlijk, maar toch was de 2-1 voorsprong van Ajax met de rust wel verdiend. De juiste combinatie in de linies en tussehen de linies onderling wilde bij Alcmaria Victrix nog niet vlot- ten. De Ajaxkeeper was niet erg klem- vast, maar hij werd toch voor de rust slechts eenmaal op uitstekende wijze gepasseerd door Roozendaal, die op de rechtsbinnenplaats zeer de aandacht trok. Door een schot van den linksbuiten en een kopbal van den midvoor had Ajax eerst een 20 voorsprong veroverd. Na de rust ging het met Alcmaria beter, met Ajax iets minder. Nadat v. Wieringa gelijk had gemaakt, miste dezelfde speler kort daarop een strafschop. Met dezen stand (22) werd langen tijd doorgespeeld, tot kort voor het einde v. Wieringen de winnende goal wist te maken. Een geweldig schot van den- reqhtsbuiten wist de Ajax keeper mooi te stoppen. Oudes verdedigde het Alcmariadoel goed. i Eenige malen redde hij prachtig. De backs waren goed, iets beter dan de vleugelhalfs. De spil werkte verdienstelijk. In de voor- hoede noemden wij reeds den rechtsbinnen. De linkervleugel had goede momenten. De midvoor werd zwaar bewaakt en kreeg weinig gelegenheid tot doorbreken. Wat meer balcontrole zou het spel van verschil- lende Alcmarianen ten goede komen. Bij Ajax III blonken vooral de achter- hoede en de middenlinie uit. Er werd nog al forsch gespeeld, doch eerlijk. Scheidsrechter Kok leidde correct. Alcmaria II heeft door den 2—0 achter- stand om te zetten in een 32 overwinning een flinke prestatie geleverd. Het schitte- ORDEVERSTORING. Zaterdagnacht is de 22-jarige G. G., wo- nende te Heiloo, terzake van ordeversto- ring in staat van dronkenschap, in de Kreb- besteeg door de politie gearresteerd. VERNIELING. INBRAAK. Zondagavond is in een woning aan den Nieuwlandersingel, vermoedelijk door ge- bruikmaking van een valschen sleutel, door een onbekend gebleven persoon een bedrag van 12.50 ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. VERZET. Zondagavond om 11 uur is door een twee- tal politiemannen onder heftig verzet de 27-jarige J. B. naar het bureau van politie gebracht. Hij wilde zich nl. op vordering der politie niet verwijderen bij een oploop, die ontstaan was in verband met een vecht- partij. WEER EEN KAART GEVONDEN. Zooals uit een advertentie van de N. V. Ver. Brandstoffenhandel blijkt, is opnieuw een der gratis anthracietkaarten gevonden, welke uit het vliegtuig is geworpen. Er moeten er nog eenige te vinden zijn. Men geve zijn oogen eens den lcost. THEOSOFIE. De Blavatsky Loge houdt naar een ad vertentie in dit nummer meldt Woensdag a.s. om 8 uur een openbare vergadering in het gebouw der Vrijm. Loge op de Nieuwe- sloot. Zaterdagavond opende dc bekende too* neelvereeniging T. 0. P. het seizoen met een soiree dansante, die natuurlijk uitste kend geslaagd is. Dit zijn wij zoo langza- merhand van T. 0. P. gewend geraakt en ook ditmaal is ze van deze goede gewoonte niet afgeweken. Een groot aantal lieve dames, een firs' class strijkje, een goede leiding, alle on- misbare factoren voor een goed te slagen bal, maakten dezen eersten T. 0. P.-avond weer tot een bijzonder geanimeerden en de gezelligheid duurde van ruiin 8 tot 2 uur onverminderd voort. Deze inzet van lie a.s. winterseizoen doet het beste van 1. P. voor de komende maanden verwachten Zooals men uit een advertentie in on- blad heeft kunnen lezen, bestaat reeds z,a terdag 20 Oct. a.s. gelegenheid van naa tooneelkunst te genieten en wel op e feestavond der afd. Alkmaar a

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2